Keresés

Részletes keresés

_klaresz_ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11231

Én most rendeltem meg 2 dobozzal a kontaktológustól, gondoltam nem adja drágán, mivel a lötyiket elég jó áron adja. De mégis, a 6 db 16ezer ft lesz. Kicsit bánom már, hogy rábólintottam, hiszen itt:

http://bolthely.hu/lencseshop/id/00047_Biofinity_-_szilikon_hidrogel_lencse__3db_

5880*2= 11.760 + 996 ft/csomag az utánvétes szállítási költség, tehát még így is 3ezerrel beljebb lennék.

Mindegy, majd 3 hónap múlva...

klaresz

Előzmény: Törölt nick (11217)
_klaresz_ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11230

Csütörtökön egy évadzáró vacsi után úgy döntöttem, hogy kipróbálom, milyen lencsében (Biofonoty) aludni. Ezelőtt még soha nem aludtam benne - némi kis délutáni szundikálást leszámítva. A lencsét délután tettem be, nem volt rajtam egész nap. Kb. éjfélkor feküdtem le, és hajnali 5-kor arra ébredtem, hogy észveszejtően égnek a szemeim. Egyből tudtam, hogy szabadulnom kell a lencséktől. Nagy nehezen kinyitottam a szemem, próbáltam pislogni - ez elég nehezen ment, egyrészt a lencse szárazsága, másrészt az álmosságom miatt - és csak utána kivenni a lencsét. Nagyon tapadt a szememhez, de ezen nem csodálkoztam. :o) Végül bedobtam a tokba, rá a lött, és nyomás vissza még egy rövid időre az ágyba.

Nagyon kellemetlen volt csukva vagy nyitva tartani a szemem, az égető érzés nem akart szűnni. Szerencsére pénteken nem dolgoztam, így  tovább ágyban maradtam, egyszerűen nem akaródzott fényre menni. Talán 10 óra tájban bírtam felvenni a szemüveget, és valóban nézni és látni a szemeimmel.

 

Nagyon érdekes élmény volt. Márcsak azért is, mert volt már olyan, hogy simán 3 órás durmolás lett a hétvégi délutáni szundikálásból, és semmi bajom nem volt, most pedig 5 óra alvást alig bírtam kiheverni. Csak érdekesség gyanánt írtam le, magam sem tudom hová tenni a dolgot. Ja, és a pénteki pihentetés után szombaton újra betettem a lencsét, és mintha mi se történt volna, abszolút kényelmes volt...

Előzmény: McLaca (11229)
McLaca Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11229

A hiányt úgy értettem, hogy mifelénk nemigen kapni még... (Neten sem, meg az üzletekben sem.) Az OX-szal is ez volt. Egyébként OX-ot hordok jelenleg, szóval a lencsében alvástól nem rettegek. :)

A Biofinity-t azért akarom kipróbálni, hátha kényelmesebb az OX-nál. Nomeg minél magasabb az oxigénáteresztés, annál biztonságosabb. Nem vágyom széli ereződésre.

 

jeniffer.: apró szöszök lehetnek rajta... Figyeld meg, hogy amikor egy lencse még "szűz", akkor nem siklik olyan könnyen rajta az ujjad, tisztításkor sem. Viszont ha hordtad 1-2 napig, utána már sokkal "síkosabb". Emiatt ekkor már könnyebb róla letolni a szöszöket, míg a bliszerből kivett állapotában megtapadnak rajta, emiatt szúrhat.

 

macimoci: milyet használsz most?

 

Üdv!

Előzmény: CooperVision (11203)
macimoci Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11228
Nekem is löttyöt kéne cserélni, mert minden reggel bajom van vele 1-1,5 órán keresztül, aztán meg elfelejtem azt is, hogy van ott valami.
Előzmény: jeniffer. (11227)
jeniffer. Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11227

Köszi!

Mondjuk ma rögtön betettem folyadékba, mert ugye a sikertelen "használat" után ki is vettem.

De ez elég furcsa....mármint hogy mi lehet az oka annak, hogy szúr a lencse? Remélem ez el fog múlni:)

Előzmény: _MrB_ (11226)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11226
Betétel elötti este vedd ki a dobozból (bliszter) a lencsét, s tedd be éjszakára a löttybe ázni. Onnét tedd be a szemedre. Sokunknak van gondja a bliszterből frissen kivett lencsével. Nem kényelmes, esetleg szúr... sokunknak ez lett a megoldás.
Előzmény: jeniffer. (11225)
jeniffer. Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11225

Valami már megint nem stimmel nálam:(

MA kibontottam a 2 db Cooper Vision lencsét a steril dobozkájából, betettem mind  a kettőt, és a jobb alatt mintha vmi szúrt volna. Pislogtam, kicsit dörzsöltem a szemem, még mindig éreztem. Kivettem, megnéztem h biztos a jó oldalával tettem be? Igen...betettem mégegyszer és megint szúrt, mintha alá került volna vmi kis kosz. A bal szememre tökéletes volt a lencse, nem is éreztem, de ajobbon kellemetlen volt.

Szerintetek mi lehet a dologban?! Köszi

k2k Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11224
Én kipróbáltam.Nem panelbenlakunk, hanem kertesben és a fürdőszobám ajtaja egyik éjjel csukva volt másik éjjel nyitva. Mindkétszer elpárolgott az összes lötty:))Vagyis a tárolombn egy egy gödröt félig töltöttem löttyel:))
Előzmény: _MrB_ (11223)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11223
Szerintem meg nézz meg egy városi panellakást, ahol nincs párologtató, s tegyél egy tárolónyi löttyöt fedetlenül le a szobában. Ha rendesen megy éjjel a fűtés, lehet meglepődsz. De alapvetően a nyitott környezet mindenképpen ellenjavalt a fertőzésveszély miatt.
Előzmény: MissSZ (11220)
count.dave Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11222
Vissza kellett volna olvasnom, amit írtam! :-)

"...kis keresztmetszetű lenyó fajtát..." - ezzel azt szerettem volna mondani, hogy a gyártók modeljei között nagyon kevés van, amelyik 9-es görbületű lencsét ajánlana...

Bocs!
count.dave Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11221
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az interetes lenyó vásárlásról? A hazai is érdekel, de leginkább külföldi oldalra gondoltam (volna), mert ahogy átnéztem azok árait (leginkább Angliai oldalakat), úgy vettem észre, hogy jelentősen(!!!) olcsóbbak, mint itthon. Csak, ugye, felmerül a kérdés, mennyi idő alatt szállítják, mennyi a postaköltség, stb. Kérem olyanok írjanak, akiknek valós tapasztalata van, mert az adott honlapokat én már megnéztem, nagyjából az árakat (+szállítási költség) már úgy-ahogy belőttem, hol mennyibe kerül - de infóm egyikről sincs. A nagy kérdésem, hogy megéri-e így venni?

A másik kérdésem: miért olyan ritka a 9-es gördbület a szemeknél (ergó a gyártók is csak nagyon kis keresztmetszetű lenyó fajtát kínálnak)?

Köszi előre is!!!

c.d
MissSZ Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11220

Hogy érted a kevés löttyöt?

Egy normál hőmérsékletű szobában csak cseppek tudnak elpárologni egy éjszaka alatt, szerintem.

Előzmény: _MrB_ (11193)
k2k Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11219
off
nagyon boldog vagyok!!!Visszakaptam:)))
on
Előzmény: k4k (11218)
k4k Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11218
;)))



Előzmény: _MrB_ (11216)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11217
a biofinity-vel annyiban van hiány, hogy míg pl Veszprémben lehet venni 10k-ért, pesten nem. A lens.hu-n és a lencsebolt.hu-n meg egyszerűen nincs is. Szóval ahol kapható, ott drága. Egyébként szuper lencse.

k4k: na nálam sem mondták meg alapból, hogy milyen próbalencséket adtak, de aztán elkezdtem kérdezgetni. Mert ha esetleg később megyek máshova, akkor tudjam már mondni, hogy mi az ami már volt. (mondjuk ahol én vagyok ott azt csinálják, hogy adnak az egyik szemre egy ilyet, a másikra meg egy olyat és akkor kettőt próbálhatok egyszerre. Látásban nem zavaró. Szóval így végül is az jó, hogy nem mondják meg előre, hogy mik azok, és így tudok arra koncentrálni, hogy melyik kényelmes és nem befolyásol, hogy melyikről hallottam már jót. De utólag azért mondthatták volna maguktól)
Előzmény: CooperVision (11203)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11216
Ahham ~ ;)
Előzmény: k4k (11214)
macimoci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11215
Eddig 3 különböző helyen kaptam próbalencsét úgy, hogy a mai napig nem tudom mik voltak rajtam.
Előzmény: _MrB_ (11207)
k4k Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11214
Te Mr!!szökenőnek ismersz engem?:DDDD
Előzmény: _MrB_ (11207)
k4k Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11213
:)nem szokása valóban ez tény...de mégsem tette.
off
Nekem a lencséket a L. nyomta a kezembe és a vizsgálatot F. végezte el.
on
Előzmény: _MrB_ (11209)
k4k Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11212
Jól érted.
Egyébként Veszprémbe járok.
Előzmény: CooperVision (11210)
k4k Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11211
Azt, h miért nem kérdeztem emg, nem tartottam fontosnak, hiszen náluk föl van irva milyet adtak. Gondoltam úgyis ő tudja milyet ad, és hát én nem merek csak szakembertől vásárolni bármilyen lencsét is. Igy akkor nem tartottam fontosnak, h rákérdezzek.
Optios toric a neve: fehér dobozon világoskék irással és "pöttyökkel". (nem a babaszappanos dobozt néztem:))
Előzmény: CooperVision (11208)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11210
....de most már nem a próbalencséről van szó, ha jól értem......
Előzmény: _MrB_ (11209)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11209
Merem állítani, hogy az ország 1ik (akad még jópár) jobb (fokozzam?) kontaktológusához. Nem szokása nem tájékoztatni. Próbelncsét viszont vagy bliszterből adta, helyszinen illesztve, vagy ő illesztette (elős párt valszin).
Előzmény: CooperVision (11208)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11208

Miért nem kérdezed meg?....Milyen színű a kontaktlencse doboz?.....mi van ráírva?.....ÉS hova jársz?

 

DG

Előzmény: k4k (11206)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11207
ŰNem mondta (kétlem) vagy mondta, de másra figyeltél?
Előzmény: k4k (11206)
k4k Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11206

Azt sajnos nem tudom, mert nem kötötte az orromra a kontaktológusom:(

De most CoperVision van.

Előzmény: CooperVision (11205)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11205
Milyen lencséket próbálátl eddig?.....az elmúlt 3 alkalommal?
Előzmény: k4k (11204)
k4k Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11204

5 hete nézték, akkor kaptam ezt. 3 próba lencsén vagyok túl:)) 

Kaptam közben szemcseppet, és így sokkal jobb.

Előzmény: CooperVision (11203)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.09 0 0 11203

Sziasztok!

 

k4k - azt azért el kell mondani, hogy NAGYON erősen kell dörzsölni a szemed ahhoz, hogy a lencse a szemedben sérüljön. A szilikon lencséknek a szakítószilárdsága az alacsonyabb víztartalom miatt jobb, mint a sima hidrogéleké. Az is simán előfordulhat, hogy kiszedéskor, a tokba berakáskor, vagy akármikor megsérül a lencse és akár csak napok múlva 'esik szét'. Ha ennyire szokott viszketni a szemde, lehet, hogy lencsét kellene cserélni....Könnytermelést mikor néztek neked utoljára?

 

Laca - Azt nem teljesen értem, hogy miért van Biofinity hiány...(a neten esetleg?)

 

Mivel ez egy nyilvános fórum, nem fogom a konkurencia lencséit jellemezni, de a Biofinity-t mindnképpen próbáld ki. A kontaktológusod BIZTOSAN fog tudni adni próbalencsét (nem biztos, hogy azonnal). A lencse folyamatos 30 napos viseletre van engedélyezve (ezt nem jelenti azt, hogy ne lehetne napi viseletben hordani), nyugodtan kipróbálhatod a benne alvást - teljesen más technológiával készül, mint az eddig kapható szilikon lencsék. Először talán egy szombat/vasárnap ebéd utáni szunyókálásra próbáld ki....

 

Üdv,

DG

Előzmény: k4k (11201)
McLaca Creative Commons License 2007.11.08 0 0 11202

Neked legalább megvan... Nekem egyszer a fürdőben leesett az ujjamról tisztítás közben egy szintén két napos lencse... Egy órán át kerestem, soha nem lett meg.

 

CooperVision: nem akarsz itt a topicban teríteni? :)

Úgyis biofinity hiányunk van... Igaz, még nem illesztették a szememre, de majd szeretném kipróbálni, hátha jobb még az OX-nál is. Csak OX-ból még van 3 hónapra... Majd a kontaktológusomtól kérek próbát, hátha neki már van.

 

Üdv!

Előzmény: macimoci (11185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!