Keresés

Részletes keresés

S21LUS Creative Commons License 2018.07.09 0 0 9729

Tiszta sor. Itt nem is a személyes vásárlásról van szó, hanem a postai úton való kiszállításról. Észtországba mostanában nem tervezek kiugrani.

Előzmény: Törölt nick (9728)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.09 0 0 9728

az eladó által fizetendő áfa és büntetés befizetésére?

 

Nem szoktak személyit kérni sehol: se mekiben, se cipőboltban, se könyvesboltban.

Akkor kérsz olyat, ha itthon el tudod számolni és azért.

Bécsben a Münze Österreich shopban is akkor kapsz névre szóló számlát, ha kéred.

Rajtam - a beszédemen - pedig nem veszik észre, hogy nem osztrák vagyok.

Előzmény: S21LUS (9723)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.09 0 0 9727

Akárhol veszed fizetsz ÁFÁt, annyit amennyi bárki fizet a boltjukban.

Ha 0% az ÁFA akkor 0%-ot. És azt kifizetted.

Előzmény: W_B (9724)
naox Creative Commons License 2018.07.09 0 0 9726

"Arról hol találok infót, hogy a vevő kötelezhető az eladó által fizetendő áfa és büntetés befizetésére?"

A már emlegetett HÉA irányelv. Alapesetben nem a vevő vagy az eladó kötelezett, hanem maga az ügylet. A gyakorlatban az elmaradt ÁFÁt mindkét féltől követelik mindig, ha az egyik eltűnik, akkor a másik szop. Cég eltűnhet, magánszemély általában nem.

 

Előzmény: S21LUS (9723)
naox Creative Commons License 2018.07.09 0 0 9725

"Ha németektől rendelek ezüst érmét, ott is helyi ÁFÁ-t számítanak fel utána..."

Ha még nem érték el abban az évben magyarországi értékesítéssel a 100.000 Euros értékhatárt, akkor megtehetik, hogy a német ÁFÁval számláznak. De ha elérték, akkor kénytelenek bejelentkezni a magyar NAVhoz, és itthon is ÁFAbevallást leadni, ami nyilván kell nekik, mint üvegestótnakahanyattesés, ezért a legtöbb webshop, ha megközelíti a limitet, akkor nem ad el többet abban az évben az adott országba. HA odamész, akkor kiszolgál, ha nem kérsz névre szóló számlát (és megteheti, hogy ilyet nem ad). De ha kérsz számlát, akkor nem fog eladni, mert őrült plusz admin költséggel járna neki bejelentkezni a magyar ÁFA alá.

 

A rendszeren terveznek változtatni (a helyi adóhatóságnak vallod be a másik ország ÁFÁját is), de ez majd 21 után lesz esetleg aktuális.

Előzmény: W_B (9724)
W_B Creative Commons License 2018.07.09 0 0 9724

Ha németektől rendelek ezüst érmét, ott is helyi ÁFÁ-t számítanak fel utána, ami alacsonyabb mint a magyar, nem?

Előzmény: naox (9722)
S21LUS Creative Commons License 2018.07.09 0 0 9723

Köszi.

Elég sok helyről rendelek, eddig 27% áfával csak az amazontól kaptam számlát. 

Elég kis valószínűségét látom annak, hogy majd sorra jönnek a felszólítások az elmaradt áfa befizetésére.

Vevőként lehetőséged sincs vizsgálni, hogy neki hol kellene adóznia. 

 

Arról hol találok infót, hogy a vevő kötelezhető az eladó által fizetendő áfa és büntetés befizetésére?

Előzmény: naox (9722)
naox Creative Commons License 2018.07.09 0 0 9722

"Ha tudsz konkrét jogszabályt mutatni...."

Persze. A dolog nem meglepő módon a Héa irányelvben (2006/112/EK irányelv, http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:347:0001:0118:hu:PDF) van leírva, a 32-34. cikk szól erről, egy érthető összefoglalás itt olvasható:

http://tilea.hu/webaruhazak-adozasa/

"miért lenne magánszemélyként csalás egy másik országból bármit venni és helyi áfát fizetni utána"

mert versenyjogot sért. A HÉA (ÁFA) szabályok egy nagy része versenyjogi megfontolásból került bele a szövegbe.

Nem ismerem a megfelelő észt törvényt, de az nyilván megfelel a HÉA irányelvnek. Egy további gond az, hogy az ÁFA-mentesség egy külön zűrös terület. A legtöbb általam ismert országban pl. ÁFAmentesen csak akkor értékesíthetsz, ha a számlán feltünteted a vevő személyi adatait, és ilyenkor egyértelmű, hogy más állam polgára a vevő, nem lehet sunnyogni.

-----------------

nyilván nem tudom, mi lesz a sztori vége, de szerintem a legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy egy konkurrens, pl. német webshop emiatt a gyakorlat miatt a Versenyhivatalhoz fordul, akik EUs szintű vizsgálatot kezdenek. Meg fogják állapítani, hogy az eladó tévesen értelmezte a teljesítés helyét (Tallin), mert az valójában a célország, tehát ÁFÁt kellett volna fizetnie. (Az EUs bíróság már nagyon soxor leírta, hogy a gazdasági eseményeket a valós tartalmuk alapján kell értékelni, azt pusztán szerződési szöveggel nem lehet "átminősíteni". Itt pedig de facto egy észt webshopból vásároltál házhozszállítással.) Az összes elmaradt ÁFÁt követelik a cégtől, aki erre prompt csődbe megy, hisz ez a pénz nincs nála, nem tudja befizetni. És ekkor a többi tagország adóhatósága a vevőkön fogja -jogosan, és igazságosan) bevasalni az ÁFÁt és a büntit. (Ugyanis az eladó csődje esetén a vevő is kötelezhető az ÁFA befizetésére).

Előzmény: S21LUS (9721)
S21LUS Creative Commons License 2018.07.09 0 0 9721

Igen, azért olcsóbb, mert áfa mentes. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy ez áfa csalás. EU-n belül miért lenne magánszemélyként csalás egy másik országból bármit venni és helyi áfát fizetni utána (esetünkben nem fizetni)? Ha tudsz konkrét jogszabályt mutatni, azt megköszönöm. De ha így lenne, az EU-n belüli ebay-es vásárlások után is be kellene sétálni a navhoz, hogy csókolom, szeretném az áfa különbözetet befizetni? EU-n kívüli vásárlásnál ez egyértelmű.

Előzmény: naox (9719)
W_B Creative Commons License 2018.07.09 0 0 9720

Helló naox!

 

Ügy újra a fórumban!

 

Kerestem anno öntött tömböt, az aranymagyarország-nál volt unciás Heimerle Meule (meg rendelésre hozatnak másmilyent is).

Előzmény: naox (9719)
naox Creative Commons License 2018.07.08 0 0 9719

Alighanem ÁFA-csalás: nem szállítanak, hanem megbízol egy szállítót, hogy átvegye a nevedben Észtországban, és elhozza neked. Ez az észt adóhatóságot nem érdekli, mert náluk az ezüst ÁFA-mentes, de ez az EU ÁFA-jog megkerülése, amire azért szépen rá lehet b**ni utólag, hisz a címed, számlaszámod megvan.

Előzmény: S21LUS (9717)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.08 0 0 9718

Jól sejted a gigantikus méretét, ha hagynák errfelé fajulni a helyzetet.
Ezzel szemben én inkább a nagymértékű fizetőeszköz átértékelésre számítok, amit vagy elhisz valaki, hogy lesz - vagy nem hiszi el.
Valóban közel van az esemény, említettem hogy az Mark Carney angol jegybank kormányzója megemlítette, hogy túl vannak a tervezésén és jól haladnak vele.
A beszéde letölthető a jegybankja weblapjáról innen https://www.bankofengland.co.uk/-/media/boe/files/speech/2018/new-economy-new-finance-new-bank-speech-by-mark-carney.pdf
Mivel túl általánosnak tartottam a megfogalmatást, ezért kevésbé tartottam érdekesnek - az események egyre inkább arra utalnak, hogy ez a fizetőeszköz lecserélését is magába foglalja.
És ekkor majd mindenki nemesfémet akar majd venni, ha még lesz eladó.
Most július 16-a Trump és Putyin találkozója sarkalatos pont lehet ebbe a folyamatban, mivel ezt is megbeszélhetik ott.
Nem rendeltem attól a küldőtől, amelyiket kérdeztél.

Előzmény: S21LUS (9717)
S21LUS Creative Commons License 2018.07.08 0 0 9717

European Mint oldalról rendelt már valamelyikőtök? Az ezüst érméiket nagyon jó áron kínálják. Kíváncsi vagyok, hogy van-e tapasztalatotok velük.

 

A korábbi kérdéssel kapcsolatban én is azt látom, hogy a mesterségesen alacsonyan tartott kamatok és a irdatlan mennyiségű pénzgyártás (QE) hatalmas buborékká fújta a tőzsdéket és az ingatlanpiacot is. Amikor beüt a krach, durvább lesz, mint a 2008-as. Lehetetlen megjósolni, hogy mikor következik be, de a jelek nagyon afelé mutatnak, hogy inkább előbb, mint utóbb. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.03 0 0 9716

OFF lett
Röviden kiegészítem nem voltam világos előtte.
Aranyalapról - majd meglátjuk most lényegtelen (a Basel 3 szabályai erre utaltak).
Drábik: háborút jósol akár Európa területén is a muszlimokkal.

Korábbi véleményem kialakításakor erre gondoltam okként, ezért idéztem Drábikot.
Ez gyakran erős pénzromláshoz vezetett, valószínűleg most is ahhoz fog vezetni.

Előzmény: emria (9715)
emria Creative Commons License 2018.07.03 0 0 9715

Drábik neked hivatkozási alap?

 

 

Zsiday már inkább mérvadó, de a fussatokat ő a cikkében arra mondta, hogy recesszió várható, nem pedig arra, hogy visszatérünk az aranyalaphoz.

Előzmény: Törölt nick (9714)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.03 0 0 9714

Összefoglaltad a korábban mostanra jósolt aggodalmaimat, nem ismétlem őket.

 

https://www.youtube.com/watch?v=metv4vRVvFk

Drábik megmondta mi várható (semelyikünk nem tudja mi a pontos terv, igaz korábban még ennyire se volt tiszta a dolog).
Valamennyire már látszik a részvénypiacok "szárnyalasa" mondjuk a Fielmann részvényen a napokban [ :)nem szárnyalás amit csinál épp! nem komolyan venni ezt a soromat].
Ameddig tudják még tartják a frontot - a gazdaságot és a helyzetet, a továbbiakat nem jósolom - inkább Zsiday véleményére emlékeztetek "Fusson, ki merre lát".

Előzmény: emria (9713)
emria Creative Commons License 2018.07.03 0 0 9713

Lassan készülhetsz arra, hogy 2019-re tedd a jóslatodat, ahogy gondolom már tavaly is ezt mondogattad, hogy elértéktelenednek a pénzek, és visszatérünk az aranyalaphoz.

 

Senki nem ígért semmi ilyen átértékelést idénre, csak az összeomlást hirdető híroldalak, amik kb. 20 éve ezt jósolják minden évre.

Előzmény: Törölt nick (9712)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.03 0 0 9712

mire erdemes keszulni a velemenyetek szerint?

 

Az én véleményem szerint a 2018-ra ígért világszerte várható fizetőeszköz-átértékelésre érdemes számítani. Ennek keretében újraértékelik az összes fizetőeszközt az aranyhoz képest (legyen az akár HUF akár EUR vagy USD vagy CHF).

Venezuelában ez megtörtént idén február 9-én. Az arany bolivárban mért árfolyama 2400-szorosára nőtt.

 

Attól, hogy van aranyad sajna a boltoknak/kereskedőknek nem lesz aranya az árukészleteik feltöltésére.

Nekik nagyobb szüksége lesz majd erre.

 

Brutus39867 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 9711

Ez ilyen gyermeteg gondolkodás de itthon nem veszek. Pláne nem bávos szart. Bocsánat a kifejezesert.

100g nekem igenis penz.

 

Nekem nem lapka,hanem tömb vagy rúd.

Lapka nálam a kinebar os kisebbek.

 

Na de az ermekre vonatkozo irasodat nem annyira tudtam ertelmezni. En most az 50-100 g rudakat gyujtom. Van egy uncia fil es egy fel uncia fil is. Erdemes tobbet venni? 

Es egy nagyon husbavago kerdes toletek? Kerlek valaszoljatok: a polgarokat is erinto gazdasagi valsagra,krachra szamitotok Magyarorszagon? Forint sullyed a jegybank nem lep. 

Tapasztaltabbak mondjatok valamit mire erdemes keszulni a velemenyetek szerint?

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.02 0 0 9710

Ha már ennyire érdekel megemlítem, hogy az euró névértéket viselő érméktől van aki tartózkodik, mert fizetőeszköznek minősülnek. Méghozzá euróban denominált fizetőeszköznek - speciális öntési és pénzgazdálkodási törvények vonatkoznak az esetleges beolvasztásuk esetére is (tkp. euró megsemmisítés történik olyankor).

Ha ezzel valakinek gondja lenne vegyen ausztrál érméket vagy angol érmét, esetleg akár Krugerrandot is.

Az újabb BÁV aranylapkákat már szintén Argor-Heraeus önti és veri, azok nemzetközileg is elismertek.

(A régebbiek nem ilyen ismertek de a szükséges aranytartalma azoknak is megvolt megvan és ez a lényeg.)

Előzmény: Brutus39867 (9708)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.02 0 0 9709

Minden MÖ shopban kapható aranylapka (ez a vert), aranyrúd (öntött) forgalomképes egész Európában.

Az öntöttekhez kapsz egy tanusítványt, hogy mennyi fém van benne valójában.

Anélkül nem vagy nehezebben lehet csak eladni.

Felesleges a certi szám a számlán, a tömb sorszámát is feleslegesnek tartom feltüntetni rajta.

Öntött és vert egyformán forgalomképes.

A legtöbb befektetési aranyat áruló megveszi a nála nem árult egyéb aranyat is csak rá kell kérdezni.

 

Igen ismerik Ausztráliában is az ottani kereskedők is a MÖ lapkáit és érméit.

A münze österreich érméit gyakran Argor-Heraeus érmékkel ls lapákkal együtt kezelik, AH a gyártója mindegyiknek.

Leírásod alapján a kis vonalkódos vert lapkát venném.

Előzmény: Brutus39867 (9708)
Brutus39867 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 9708

Sziasztok.! Segitenétek nekem?

Nemrég vettem 20 g ot a Munze shopjában. Ami zavar és kicsit "megijeszt": vonalkódos. A magyar munzzés rudakon nincs vonalkód. A számlára rá sem került a number,a münzes számlára. Ennek ellenére a kereskedo szerint koser. De a ti velemenyetek is erdekel.

 

2.: 100 gram ot szeretnék vásárolni,ugyanott a munzze shopjában. 

     Szoljak hogy nyomja már rá a certi számot a számlára is?

 

3.:öntöttet vagy a "foliasat" vegyem? Melyik a nagyobb biztonsagu es nagyobb forgalomkepessegubb?

 

4.: Megrogzott aranyos ember vagyok,viszont kicsit ovatos mert nincs sok penzem de azert valaszoljatok.kerlek.

 

 

Melyik aranyrud a leglikvidebb,legelfogadottabb europaban? Pamp suisse? Argor Heraeus? En nem szeretnek elmenni svajcba azert a 100 grammert es itthon sem akarom megvenni. Munzze shop. Tudom.hogy Magyarorszagon,lengyelorszagban,romaniaban "divat" a piros folias osztrak kiadas. De en ezt hogy a fenebe tudom eladni akar Ausztraliaban vagy Oroszorszagban? Ismerik,vilaghiru,hogy gondolkodnak az ottano kereskedok?

 

5. Pamp suisse,pert minth meg mindenfele reklamot latok a youtubon de munze ossterreichosat max 2-5 kinabarosba meg amit ok reklamoznak az ermejuket.

Miert? Nem megbizhato?

 

6.most komolyan...100grammot.akarok venni ha torik.ha szakad a munzze shopjaban...en nem vagyok gazdag gyerek de gyujtom. Megbizhato ? Ha latjak hogy egy hulye angolul is alig tudo magyar akkor nem egy kamu tombot adnak?(bocs..magambol indulok ki...)

 

Tudom hogy a munzes dolgokat is a svajci gyartja de valaki vilagositson mar fel a fenti dolgokrol.mert aranyat akarok venni amit barhol barmikor eladhatok nem.ugy mint a bav os matyas kiralyod aranyat..

 

 

Elore is koszi aki felvilagosit. Es bocsi mobilrol voltam.

(Nota bene:magyar vagyok...)

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.19 0 0 9707

Nem tudom milyenre is célzott, egy ilyen jellegű linket találtam róla: https://flagtheory.com/austrian-economics-how-to-get-your-own-offshore-gold-backed-account/

 

Vagy az ismertebb,a  goldmoney https://www.goldmoney.com/

Nem ismerem őket.

Előzmény: W_B (9706)
W_B Creative Commons License 2018.03.14 0 0 9706

Nem.

Adsz rá linket?

Előzmény: Asha77 (9705)
Asha77 Creative Commons License 2018.03.14 -1 0 9705

Hallottatok a befektetési arany alapú MasterCardról? A pénzedet (fizetés, jutalék, nyugdíj, megtakarítás, stb.) tudod aranyban tartani és akkor szabadítasz fel belőle, ha készpénzre van szükséged. Komoly az érdeklődés iránta, épp az esetleges tőzsdebeborulás miatt.

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.13 0 0 9704

Hírek alapján elképzelhetőnek tartom, hogy épp folyik a felkészülés a világban minden fizetőeszköz arannyal való fedezésére bár nem látom milyen eredménye lehet ennek.
Mondjuk a létező pénzmennyiséget lecsökkentik valahogy, ami komoly változást jelent a mai pénzpolitikához képest.
Ebbe a folyamatba beleillene a jegybank aranyának hazahozása is, amire nem számítottam tavaly év végén (pár hónapja)

W_B Creative Commons License 2018.03.06 0 0 9703
W_B Creative Commons License 2018.02.08 0 1 9702

Szerintem kizárt, hogy a MÖ, vagy a proaurum, vagy az aranymagyarorszag.hu hamis tömböt adna.

Előzmény: Kalmár11234 (9701)
Kalmár11234 Creative Commons License 2018.02.08 0 1 9701

És mint olyan,külföldi,magyar,a kereskedő nem vághat át egy kínai szarral? Biztos rossz kérdés a részemről,de tudjátok én nem vagyok otthon ebben. Például a pro aurumnál

Vagy a pénzverdéjükben.

Valószínűleg 50 g rudat veszek. (Vagy "lemezt',ahogy mások írják,mondják) Szóval nem táblát,majd máskor. :)

 

Előzmény: Törölt nick (9700)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.07 0 0 9700

Hasonlítsd össze az aranykereskedes.hu árait akár a MÖ, akár a proaurum áraival (utóbbinál vannak aranylemezek unciás érménél 1 euró volt az aranykereskedés "hátránya", amikor a napokban néztem). Most itthon 1112, kinn 1110-et írnak MÖnél a tőle egy utcára lévő proaurum 1102-r ír.

Ausztriában az ÁFA kisebb, ami az ezüstnél számít csak.

 

Előzmény: Kalmár11234 (9698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!