Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2015.03.30 0 0 15705

Szervusztok !

 

A rutozid (pl. Rutascorbin), és a O-hidroxietil-rutozid (pl. Venoruton) hatása között van számottevő különbség ?

 

Egy ismerősömnek kell szednie Rutascorbint, és váltana helyette a fajlagosan jóval olcsóbb Venorutonra (+C vitamin).

 

Köszi!

naox Creative Commons License 2015.03.30 0 0 15704

Kedves pálinkások, húzzunk itt egy vonalat. Ez egy KÉMIA topik, ha bajotok van velünk, azt tárgyaljátok ki otthon. Itt kémiáról van szó.

Szívesen elmondjuk a véleményünket a desztillációval, készülékekkel, vagy akár a pálinka kémiájával kapcsoltban, de a pálinkafogyasztás körüli mítoszoknak és előitéleteknek itt nincs helye. A kocsmai hangnemnek meg pláne.

foxrudi Creative Commons License 2015.03.30 0 0 15703

Csupán elméleti síkon kreált számításoknak nincs értelme utánanézni,hisz nem fedi a valóságot.Ez csak az emberek félrevezetésére jó.Persze ez is a szándék!

 Inkább elkeseredett vagyok,mintsem mérges,hogy ennyire félrevezethetőek az emberek.Uff!:-)

Előzmény: Bela_Vak (15701)
barkócza Creative Commons License 2015.03.30 0 0 15702

Hm, becsült adatoknak vajon ki és hogyan tudna utánanézni? Attól, hogy forog az interneten, még kétes a hitelessége. Ez, bizony, a szeszipari lobbi kampányszövege.

Előzmény: Bela_Vak (15701)
Bela_Vak Creative Commons License 2015.03.30 0 0 15701

OFF

Szerintem kicsit nezz utanna a szamoknak. Aztan meg nyugodj le. 

Előzmény: foxrudi (15700)
foxrudi Creative Commons License 2015.03.30 0 0 15700

S teszik mindezen állításokat azok,akiknek a mai napig szúrja a szemét az otthonfőzés.Minden érában vannak,voltak,és lesznek szabályszegők,ez elháríthatatlan.

 Amit ezen emberek művelnek,az nem pálinka,és jelentéktelen tétel ahhoz képest, amit ipari méretekben csinálnak a denszesz -visszaalakításával,vagy a cukorcefréből nyert szesszel zuglaborokban a kémikusok szégyenei.

   Azt már kevésbé hirdetik,hány magánfőző ért el  kimagasló eredményeket különböző versenyeken.....

 

 

Előzmény: Bela_Vak (15697)
barkócza Creative Commons License 2015.03.30 0 0 15699

A telített CaCl2 oldat forráspontja 120°C, mostanában környezetbarát útszóróként árulják. Mondjuk, rohadt korrózív.

 

Nekem tetszik a 120°C-os forráspontú víz-propilénglikol elegy. A köpeny aljára kell 1-2-liter, a hőt a gőz kondenzációval adja át a köpeny belső oldalán. A köpenyt pedig nem kell lezárni, csak teszünk rá egy visszafolyó hűtőt.

Előzmény: m-s-m (15675)
barkócza Creative Commons License 2015.03.30 0 0 15698

Na, ha egy kicsit kitisztult belőled a brugyi, akkor próbáld átgondolni, hogy miért is kellenne szabályozott hőmérséklet a desztillációhoz. Csak szakmailag.

Előzmény: naox (15688)
Bela_Vak Creative Commons License 2015.03.30 0 0 15697

Tavaly olyan 20 millio liter korulire becslik az otthon fozott (es joreszt feketepiacra ment) hazipalinka mennyiseget.

Biztos vagyok benne, hogy mind minosegi termek volt, minosegi fogyasztoknak...

Előzmény: foxrudi (15696)
foxrudi Creative Commons License 2015.03.30 0 0 15696

 Üdv.

  " az alkoholisták "drog-karrierjében" túlnyomó mértékben pálinka szerepel."

  Ezt ne is haragudj,de nem jól tudod.

   Nem fejtem ki mit nevezünk pálinkának,ha igazán érdekel : http://hu.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1linka   csak hogy ne körmöljek annyit.

  Nos ezek a párlatok nem olcsó készítmények,ellentétben a szesziparban  előállított ízesített finomszeszekkel,amik gyümölcsöt még nyomokban sem tartalmaznak.

  Viszont a hatásuk ezeknek költséghatékony csak igazán.

 S hogy ne legyen nagyon of!Ezekben az italokban nincsenek meg azok az aromafixáló hosszabb szénláncú alkoholok (kozmaolajok)mint a pálinkában.

 Itt csak finomszesz,kezelt víz,és aroma van,esetleg színezék,és karamell.

   Na ezt isszák zömében azok, akikre gondoltál.:-)

 

Előzmény: naox (15690)
szilvakukc Creative Commons License 2015.03.29 0 0 15695

Bocsáss meg, de bemásoltam a véleményed! akkor miért állítod, hogy nem azt mondtad? Ahogy olvasom, nem is tudod, mi az a pálinka! Akkor miért általánosítasz?

Előzmény: naox (15690)
zsorsz Creative Commons License 2015.03.29 0 0 15694

Köszi az infót,mindenképp átgondolom.

Előzmény: naox (15693)
naox Creative Commons License 2015.03.28 0 1 15693

még ennyit: ha a köpeny eléggé vastag (10 centi körül), akkor kialalkul a termikus áramlás, és jól keveredik a tartalma, ha spórolsz, és csak vékony (4-5 centi), akkor érdemes egy kis, pártíz wattos keverőt beletenni. És érdemes lenne megfontolnod, hogy a köpeny külső oldala ne rozsdamntes legyen, hanem közönséges acél, de vastag, főleg ott, ahol fűtöd: 6-os fenék volna célszerű (vagy ha szerzel bontásból 10-es mégjobb lenne). Sose lyukad ki, sokkal egyenletesebben melegszik és könnyebb javítani.

Előzmény: naox (15692)
naox Creative Commons License 2015.03.28 0 0 15692

Első körben nem is biztos, hogy kell költened elektronikára, elég egy 2-3ezer Ft-os hőmérő. Ugyanis gyakran kiderül, pláne nagy készülék esetén, hogy van a gázcsapnak egy olyan állása, amikor tökéletes a hőmérséklet végig: ilyenkor elég egy "féket" szerelni a csapra, és meg van oldva a probléma.

Előzmény: zsorsz (15691)
zsorsz Creative Commons License 2015.03.28 0 0 15691

Egyenlőre PB fűtésben gondolkodom,a PG úgy tűnik kétséges,a régi jól bevált hőközlő olaj +szabályozó elektrónikával kombinálva észszerűbbnek látszik.

 

Mindenkinek köszönöm a segítő szándékot. Üdv.

Előzmény: Antisystem (15684)
naox Creative Commons License 2015.03.28 -1 1 15690

"Te sem az idevonatkozó statisztikákat az alkoholisták ivási szokásairól."

De (sajnos) igen. Nagyon is. Nem egy céges projectet pont ezen statisztikák ismeretében lőttem ki etikai okok miatt.

 

"pálinkaivó alkoholista."

semmi ilyet nem mondtam. A fordított állításról beszéletm: az alkoholisták "drog-karrierjében" túlnyomó mértékben pálinka szerepel. Azért, mert ez a legköltséghatékonyabb. Semmit nem mondtam a pálinkafogyasztókról, én az alkoholistákról beszéltem.

De a hsz. nem erről szólt, hanem barátilag próbáltam az olvtársat figyelmeztetni arra, hogy éves szinten 100 fölötti kishazánkban a pálinkaivók által elszenvedett glikolmérgezések száma. És egy okos főző ez ellen védekezik: nem használ glikolt.

"Különösen bizgerálja egy másik topik tagjait"

semmi kifogásom az ellen, ha ott küldtök el az anyámba. De itt segítettünk, és erre idejön egy csomó tahó, és szétcseszi a topikot (elnézést, de ezt nem lehet szebben mondani). Itt ez a kocsmai hangnem nem fogadható el.

Teljesen lényegtelen, hogy mit tartok a pálinkafőzőkről, vagyok annyira kulturált, hogy ezen a topikon ezt nem osztom meg. De elfogadom, hogy semmi baj azzal, ha megvan a saját klubjuk. Nem megyek oda hőzöngeni. Ha segítséget kér valamelyikőtök segítek/segítünk, amennyire tudok.

 

Előzmény: hevezoli64 (15689)
hevezoli64 Creative Commons License 2015.03.28 -1 2 15689

Azért némi cinizmust kedves naox a Te hsz-ban is vélek felfedezni. A stílus maga az ember, de a tartalom is lényeges dolog, s gondolom, hogy nem olvastad át Te sem az idevonatkozó statisztikákat az alkoholisták ivási szokásairól.

Többen vagyunk, akiket zavarnak régi beidegződések, mit pl. a politikus csaló, a pedagógus pedofil (már kifejezés is magáért beszél), az orvos csak a hálapénzért dolgozik, a vegyész méregkeverő, a pálinkaivó alkoholista.

Különösen bizgerálja egy másik topik tagjait az itteni "szakmai fórumban" a szerencsétlen megfogalmazás, hiszen mi is szakmainak  tartjuk magunkat.

Üdv.

Előzmény: naox (15688)
naox Creative Commons License 2015.03.28 -2 1 15688

ismersz idevágó statisztikákat? Ugye, hogy nem.

Azt meg gondold végig, hogy milyen súlyos sérelem miatt érezted úgy, hogy ezt itt így kell közzétenned (ideokádnod).

Ez egy szakmai fórum, ahol igyekszünk segíteni az idetévedőknek. Itt ez a hangnem nagyon nem szokásos.

Nem kérem a hsz. törlését, mert sok alkoholistát ismerek, és ismerem a belőled sütő kontrollálatlan és kontrollálhatatlan dühöt is.

Szerintem kérd, hogy töröljék a hsz-odat. Ne állíts magadról ilyen emléket.

Előzmény: szilvakukc (15686)
foxrudi Creative Commons License 2015.03.28 -1 0 15687

Ejj!Látom a bizti nem bírta,s a diplomácia gyök alá lett téve.:-)

  Ettől függetlenül igazad van!!

Előzmény: szilvakukc (15686)
szilvakukc Creative Commons License 2015.03.28 -1 1 15686

"de végül a pálinkát zömmel alkeszek isszák"

Ezt nem tom hogyan érted, mert, ha úgy, ahogy gondolod, akkor azt kell mondjam, a kémiát meg faszfejek ugatják!

Előzmény: naox (15667)
Antisystem Creative Commons License 2015.03.28 0 0 15685

SZVSZ az, érdekes módon 90%-ban természetgyógyász-szolgáltatást reklámozó weblapokon találkozol vele... nekem az a véleményem, hogy a jól záró amalgámtömést békén kell hagyni (hacsak nem allergiás a delikvens a higanyra) a rosszul zárót meg így is- úgy is ki kell cserélni.

 

ÜdV

Előzmény: zsorsz (15664)
Antisystem Creative Commons License 2015.03.28 0 0 15684

Milyen fűtést szeretnél, elektromost vagy gázost?

(egyébként mindkettőre simán össze lehet dobni SZVSZ egy korrekt szabályozó elektronikát hőmérővel, tokkal-vonóval 20 eFt alatt, lehet, hogy minden tekintetben jobban jársz, ha ezen az úton indulsz... pl. mert szabályozni is tudod a folyamatot, nem vagy fix értékhez kötve... meg használhatsz sima paraffinolajat is...)

 

ÜdV

Előzmény: zsorsz (15671)
gombászok Creative Commons License 2015.03.28 0 0 15683
Előzmény: gombászok (15682)
gombászok Creative Commons License 2015.03.28 0 0 15682

Az nem propilénglikol, hanem propionsav!

Előzmény: m-s-m (15675)
m-s-m Creative Commons License 2015.03.27 0 0 15681

Egy dolog a 25 Hgmm, másik, hogy voltam olyan helyiségben, ahol pg. volt 100-110 fok köré melegítve. Nem volt jó ott lenni.

Nekik nyitott rendszer kell, valami kis szelelés szükséges. Ott meg azért kimegy az a 25 Hgmm is.

Előzmény: naox (15680)
naox Creative Commons License 2015.03.27 0 0 15680

A PG sem lehet szagos (25Hgmm a tenziója 100 fokon). Eleve a forralásnál nem engedhetsz el gőzt szabadon, azt valahol illik lecsapatni.

ÉS sóoldatot nem lehet köpenyben használni.

de az egész probléma egyszerűen érthetetlen. Miért nem lehet normálisan megcsinálni?

Előzmény: m-s-m (15678)
naox Creative Commons License 2015.03.27 0 0 15679

igen, gyilkolja, sokkal inkább, mint a víz. A PVC, meg a neoprén gumit idővel kinyírja, de a BUNA meg a Viton OK.

Előzmény: zsorsz (15677)
m-s-m Creative Commons License 2015.03.27 0 0 15678

Foggalmam sincs. De egyszer egy takarmányos cég honlapján láttam ilyet, megadták a dózist, is, meg hogy miért is jó mindez. Gondolom megemészti a tehen.

Nagyon sok előnye van a forrpontemelkedéses sóoldatnak: nem gyúlékony, nem túlnyomásos, nem szagos, mint pl a propilénglikol, nem csúszik, olcsó.

Mi tud még 5 fokot emelni a víz forrpontján? KNO3 ugyan nagyon jól oldódik, de amikor visszahűl a lé 20 fokra, macerás. Stb stb.

Előzmény: naox (15676)
zsorsz Creative Commons License 2015.03.27 0 0 15677

Akkor ezt még át kell gondolni....ja még egy dolog,felmerült hogy a PG a tömítést gyilkolja,erről mit lehet biztosan tudni?

Előzmény: naox (15674)
naox Creative Commons License 2015.03.27 0 0 15676

"szokták takarmányra is locsolni"

miért?

 

(És nem igazán jó ötlet a sós víz: előbb utóbb kialakul egy szép vastag kéreg a konyhasóból és a vízkőből, folyamatosan ködölöd ki a sót, és a klorid csinálja a legdurvább lyukkorróziót.)

Előzmény: m-s-m (15675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!