Keresés

Részletes keresés

kókuszka Creative Commons License 2010.06.15 0 0 23553
Ja, félreolvastam:-))
Azt hittem az építési anyag:-)
kókuszka Creative Commons License 2010.06.15 0 0 23552
Hol??
Előzmény: lac1 (23549)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2010.06.15 0 0 23551

Szervusztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakhoz, még ha nem is "mobil" a medence, amire a kérdéseim vonatkoznának.

 

Beomlott egy régi ciszternám, aminek a helyére - mivel a gödör adott - azt gondoltunk csinátatnánk egy medencét a gyerkőcöknek. Tehát nem úszni, inkább csak pancsolni, játszani.

Sajnos a költségek tetemesek és a mérettel arányosak.

 

Ezért az első kérdés: mekkora méretben érdemes egyáltalán gondolkodni? Van-e létjogosultséga egyáltalán egy kb. 2mx2,8m-es medencének (ez kb. a fele a ciszterna méretének)?

A másik milyen víz-mélységet érdemes/kell ilyen méret mellett alkalmazni; 0,9m, 1m, 1,2 m?

 

Alapvetően a "betonzsalukő --> fóliázás" megoldáson gondolkodunk, de ha van jobb (olcsóbb) megoldásra javaslatotok, akkor azt is örömmel veszem. Mindjárt ide kapcsolódóan: a teljesen mobil medencéktől - pl. Intex - azért óckodom - persz, lehet, hogy helytelenül - egy kicsit, mert:

- macerás (-nak gondolt) téli elpakolás/téliesítés;

- tartósság (hány szezon);

- a vízkezelés készülékei a medence mellett (balesetveszély; kábelek, csövek).

 

 

Üdv': _Zsolesz_

lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23550
Teljesen felesleges a "csodazsák" homokszűrő mellé, hidd el.
Előzmény: Kinga1204 (23546)
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23549
A belvárosban meg minden egykupacban van, nem kell bringa.
Előzmény: Kinga1204 (23544)
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23548
Nyugodtan, a vízsugarat szétteríted, és távolabb tartod. Én pala háztetőt mostam meg autót, gondolom a köved sem lehet kényesebb náluk.
Előzmény: Makarska (23538)
OrszagAttila Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23547
Szia.
Nekünk is elég sok helyen van horvát mészkő...mikor le lett rakva, bekentük azzal a bizonyos dologgal...azt hiszem 5liter 20e ft volt...szerintem nem sokat ért...max a vizet könnyebben ledobja magáról! Szerencsére nem koszolódik sehol mert rendszeresen kefével takarítva van.
A medence partjára már jóval keményebb burkolatot tettünk, ami jobban bírja a klóros vizet is és nem árt neki abszolút(Brazil kvarcit)
Előzmény: Makarska (23538)
Kinga1204 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23546
Az első éven én is csak sósav, hypo és + kombitabi, időnként algaölő.
Tavaly nem bírtam, megvettem a cuccokat, így is zöldült.Remélem, idén a homokszűrő-ami még nincs itt, de talán 2 héten belül...-mindent rendben tart, mert tavaly csak a csodazsák mentett meg, meg az állandó mosása és vízforgatás éjjel - nappal, amikor üres volt a medi...
A csodazsák valószínű akkor is marad, ha bekötöttem a leendő homokszűrőm (134 eur + 2 év cseregarancia, 4 utas , 6,5m3/h, 450W-szerintem nem lesz rossz ...).A héten rendelem, jövő héten meg a nagyitól elhozza apuka, legalábbis ezt ígérte...
Előzmény: lac1 (23528)
Kinga1204 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23545
Akkor biztosabb a bicikli a térkő miatt.
Köszi a választ, akkor jelentkezem a sörrel!

A zsákról annyit, hogy nekem annyira bejött, hogy szerintem, ha meglesz a homokszűrő is rajta marad a kimeneti nyíláson, hisz nem hiába csodazsák!
Előzmény: kókuszka (23509)
Kinga1204 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23544
Nem, azért oda maradna az autó, mert szerintem ha én ki is köpném a tüdőm, a gyerekeim még gyalog sem vállalnák be a túrát... :-)
Előzmény: lac1 (23503)
caterina3 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23543
Nagyon szépen köszönöm! :-)
Előzmény: Blue_Sky_007 (23539)
kókuszka Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23542
Google: KŐSAMPON
kókuszka Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23541
A savas tisztítást visszavonom!
kókuszka Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23540
Asszem a legolcsóbb a Kemikál Kőbalzsam. Mármint védelemre.
A savas cementfátyol eltávolítók használata elött próba javallt. De próbáld ki kis területen a sósavat.
Előzmény: Makarska (23538)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23539

Nem tudom milyen sokféle van.

 

Vagy klór, vagy aktív oxigén.

 

Ha klór, akkor gyorsklór, a neve mindegy, kombi tabletta, a neve mindegy, és pH minusz (leginkább), a neve mindegy.

Aktív oxigénben nem tudok segíteni.

 

Lehet még brómos cucc (nem sokan használnak, csak aki allergiás a klórra).

 

Lelőhelyek: osan, teszkó, cora, baumax, obi, medencés boltok.

Mindből 1 kg általában elég.

Előzmény: caterina3 (23536)
Makarska Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23538
Hello!

Én azért mindennapos (egy nap többször is) csendes látogató vagyok itt.
Sok jó ötletet "lopok" Tőletek!

Magasnyomású mosóval nem nagyon merem, mert a horvát kő elég puha.
Most WU2 sampont ajánlottak! Majd holnap meglátjuk. Az az igazság, hogy le kellett (kellene) volna kenni valamilyen kőimpregnálószerrel......!! Ez elég drága, sajnos akkor arra már nem futotta, és most tessék................
Előzmény: lac1 (23533)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23537
Előzmény: caterina3 (23536)
caterina3 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23536
Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok medencetémában, most vettünk egy Intex medencét, 457×91 cm-eset, a gyerekeknek.

Afelől szeretnék érdeklődni, mi az a minimum vegyszer stb., amit meg kell vennem bele. Igyekeztem utánaolvasni, de sajnos nem jutottam előrébb, mert annyiféle van, és már megkavarodtam. :-)

Tehát kérdésem a következő: mi és mennyi a minimum vegyszer, amit meg kell vennem a medence üzemeltetéséhez? Milyen típust ajánlotok, ami olcsó(bb) és azért elfogadható? Hol jutok hozzá Budapesten? (Sajnos eléggé kong a kassza.)

Segítségeteket előre is köszönöm!
zsloti Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23535
Van valami savas valami ami felfrissíti de nem tudom mi a neve
zs
Előzmény: Makarska (23531)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23534
Voltak kint a kezdet kezdeténél. Egy bólogató majom, aki mikor nála voltam bejelenteni, akkor nekem adott igazat, mikor helyszíni szemlét tartott a szomszédnak. A térkő mellé nem folyókát helyezett, hanem drain csövet, ami kavicsba van ágyazva. A mai nagy eső után tényleg elment a víz a vályúból, míg az én kertemben állt. Nem tudom, lehet igaza van, de a vályút még pluszban kértem, hogy bélelje ki nylon-nal. Ha a nylon mellett el is menne egy kis víz, a draincső segítene. Ha megtámadom, az meg sok lóvé, meg idő. Hát ennyit tudtam tenni, az önkormányzatnál ilyen fas.ok dolgoznak.
Remélem, így már jó lesz, csak így meg a nylon allatt nem tud kiszellőzni a vélyú.
ÁÁÁÁ, sz@rok bele, majd meglátjuk mi lesz az eredmény.
Előzmény: Axióma (23527)
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23533
Szia, rég láttunk. Nagynyomású mosó?
Előzmény: Makarska (23531)
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23532
Úgy van, klóraminokkal terhelt a medencéd vize.
Legalábbis ezt írja a tudomány.
Előzmény: nyárimádó (23529)
Makarska Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23531
Sziasztok!

Na végre nekünk is "üzemel" a medencénk!

A leeresztése és feltöltése 2, 2 és fél nap!
Közben izgultam, hogy nehogy kifogjunk megint egy özönvizet...............!
Sajnos a kő (horvát+solnhofeni) körülötte elégé elszíneződött (koszolódott???)!
Nincs valakinek ötlete, hogyan lehetne felfrissiteni a színeződött!
toncsa8 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23530
Akkor majd veszel mégegyet :-))))))))))))))Csumika(na hát mi lett az aktív oxigénes emberkéből...lám-lám....tisztára "elrontottunk")ooo
Előzmény: nyárimádó (23525)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23529
Tehát akkor nem a klór büdös. Akkor nyomok neki egy klórsokkot, az a tuti.))
Előzmény: lac1 (23524)
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23528
Üdv a sósavasok táborában!
A fényképet lesem, de közben elmegyek edzésre, legfeljebb este ránézek megint.
Előzmény: nyárimádó (23525)
Axióma Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23527
Ne mar, menjetek oda egy kerti slaggal, locsold jol szetteritve, nezze meg hogy nem jo helyre folyik. Mondd neki, hogy onkorinal feljelentheto, ha nem tesz ellene a tudomasszerzestol szamitott zaros idon belul valamit. Te meg kuldjel neki tertis levelet ha esetleg gyanus hogy a beszelgetest es a kiserletet (azaz hogy tudomasa van rola) letagadna.
Előzmény: nyárimádó (23526)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23526
Ez az. Mindjárt rakok fel képet, hogy miről is beszélek. Persze Ő nem volt itthon, és nem hiszi el.
Az eső elment,a víz elszivárgott, de azért ne az én házam mellett tegye:((
Előzmény: lac1 (23522)
nyárimádó Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23525
Meg a bajom az, hogy állandóan elmászik a ph. Erre vettem ma sósavat, és lám beállt. De ez is csak pár napig fog tartani:(
lac1 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 23524
A szag:

"A szabad aktív klór a vízben további átalakuláson eshet át:

Hipoklórossav/Hipoklorit-ion

A hipoklórossav és hipoklorit-ion arányának változása a pH-érték függvényében
HClO <=> H+ + ClO-
Hipoklórossav <=> hidrogén-ion + hipoklorit-ion

A hipoklorit ion (ClO-) fertőtlenítő ereje 1/4-e a hipoklórossav (HClO) fertőtlenítő erejének. Ráadásul míg a hipoklórossav íztelen, nem illékony, tehát nem okoz klórpárát (korrózió, szag), addig a hipokorit-ion kellemetlen ízű, illékony. A víz pH értéke határozza meg alapvetően a két formula arányát. Míg 7,0 pH-érték esetén a HClO:ClO- arány 75%:25%, addig 8,0 pH-érték esetén 23%:77%. Másképpen fogalmazva: ugyanazt a fertőtlenítő hatásosságot 7,0 és 8,0 pH-érték esetén akkor érhetjük el, ha 8,0 pH-érték mellett közel kétszer magasabb (192%) koncentrációjú szabad aktív klór van a medence vizében, mint 7,0 pH-érték mellett. Tehát a fertőtlenítőszerek gazdagaságos, hatékony működéséhez szükséges a pH-érték 7,0-7,2 értéken tartása. A két formula arányára néhány százalékban a vízhőfok, és a sótartalom is hatással van."

Tehát alacsonyan tartsd a Ph-t, óvatosan a sótartalommal, ...
pedig
... én is "sózom" a vizet az édesvízi algák ellen.
:-(

A következőt figyelmesen olvasd el:

"A klórozás melléktermékei

A klórozás melléktermékei keltik - joggal - a legrosszabb hírét a klórozásnak. Számunkra az a kérdés, hogy medencénkben mennyire befolyásolható ezek előfordulási valószínűsége, törvényszerű-e, hogy egyáltalán megjelenjenek.

Klóraminokat nem tartalmazó medence Klóraminokkal terhelt medence
A klórozás egyik gyakori melléktermékei a kötött klórformák, a klóraminok. Ezek ammónia (NH3) és szabad aktív klór reakciójából képződnek. Az ammónia hidrogénatomjait klóratomok váltják fel, az ammónia monoklóraminná, majd diklóraminná, végül triklóraminná (NCl3) válik. A triklóramin vegyületek kellemetlen szagúak, illékonyak. A vízben lévő szabad aktív klór először a klóramin vegyületek képzésében vesz részt, a további fertőtlenítés csak ezután történik. Ezért ammónia jelenlétében és túl alacsony szabad klór tartalom (0,3mg/l) esetén nem marad fertőtlenítő hatás. Az ammónia általában izzadsággal, vizelettel kerül a medencevízbe. Ebből rögtön látszik, hogy fürdőzés előtti zuhanyzással, a vízbe vizelés mellőzésével elkerülhetjük a klóraminok koncentrációjának növekedését. A kialakult klóraminok lebontását, jelentős klór túladagolással, ún. "klórsokkal", ("törésponti" klórozással (6-10 mg/l)) tudjuk elérni.
Érdekesség, hogy erős klórszag esetén - ami klóraminok jelenlétére utal - nem a klórozás elhagyása a megoldás, éppen ellenkezőleg nagy mennyiségű klór adagolás szükséges a probléma megoldására. A sokkolás után néhány órával deklórozás szükséges, a felesleges klórmennyiség eltávolítására."

Tehát ne izzadj bele, ne pisilj bele.
Előzmény: nyárimádó (23519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!