Keresés

Részletes keresés

Megyesi Éva Creative Commons License 2000.10.05 0 0 97
A dörzsölés a legegyszerubb dolog, s a legbióbb is. Egyszeruen le kell tisztítani a törzset, ha hozzáférsz. Van permetszer is, de azt majd tavasszal. Agrol a neve, egy olajos szer.
Előzmény: lujza (96)
lujza Creative Commons License 2000.09.27 0 0 96
Pajzstetvek ? S mit csináljunk véle ?

Mondjuk a fotót megpróbálhatom, de idöigényes, meg ottan a törzsénél elég sötét van....

Előzmény: Megyesi Éva (95)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.27 0 0 95
Próbáljuk meg a fotót :)
Amúgy azért kérdeztem a megjelenést, mert a pajzstetvek május-júniusban 'nyomúlnak', s ez a gyanúm.
Előzmény: lujza (94)
lujza Creative Commons License 2000.09.20 0 0 94
Idén tavasszal. Porlik. Ez a jó szó ?
segitene egy felvétel ? Bár nem látszik rajta más, mint fehér pöttyök.... :((
Előzmény: Megyesi Éva (93)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.20 0 0 93
Hogy jobban közelítsek a dologhoz, a fehér pöttyök mikor jelentek meg tömegesen? Ha leszeded oket, könnyen szétdörzsölhetoek? Szinte porlik? Törik?
Előzmény: lujza (92)
lujza Creative Commons License 2000.09.19 0 0 92
több mint 10 m magas a fenyö, a tövénél több, mint 20 cm az átméröje...
Előzmény: lujza (91)
lujza Creative Commons License 2000.09.19 0 0 91
Nem szürkés. Fehér. Nem vizkö.
Öntozés 2 féleképpen : búvárszivattyú. (árasztás)+ van a gyökereinél egy esövizszikkasztó, a teraszról odafolyik a viz, s gyakran pacskoltunk a teraszon.
Előzmény: Megyesi Éva (90)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.19 0 0 90
Húú, itt is nehéz látatlanban...Fehéres, szürkés pötty, bevonat formájában a fák törzsén a pajzstetvek jelentkeznek. Általában. Legegyszerubb lekaparni oket, kaphatóak spec. szerszámok ehhez. un.fakéreg kaparók. De lehet, hogy nem is betegség, hanem vízko? Láttam már ilyet. Nem túl meszes az öntözovized? Hogyan öntöztél nyáron?
Előzmény: lujza (87)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.19 0 0 89
bupe, ha a növényed kapott a nyáron elég vizet, akkor az a gyanúm, hogy pajzstetves vagy más, de 'beteg'.Azt mondanám, hogy jó lenne látni az ágakból egy keveset, hogy el lehessen dönteni, mi a baj. Látatlanban nehéz. A legjobb, ha ilyenkor alaposan visszavágod az ágait, s akkor tavasszal újra hajt majd. A levágott részeket égesd el, s persze permetezni sem árt majd tavasszal, de erre már látatlanban nem mondanék semmit sem.
Előzmény: bupe (88)
bupe Creative Commons License 2000.09.19 0 0 88
Sziasztok,

Köszönöm a gyors reakciókat.

Kedves Éva, a jelenség a következő:

1- 1,5 éve átültetett kúszófenyőm elkezdett száradni. Nyáron rendszeresen öntöztem; de a középső részen a tetején is szárad; jóformán csak az ágai vannak meg; lelátni a talajig.
A szélén kb. 70-80 cm teljes terjedelmében üde; zöld.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Bupe

Előzmény: Megyesi Éva (85)
lujza Creative Commons License 2000.09.19 0 0 87
Egyenletesen az egész törzsön, ha megdörzsölöm, lejön. A fa messziröl nem látszik betegnek, de ezek a pöttyök aggasztanak.
Előzmény: Megyesi Éva (86)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.17 0 0 86
Lujza, milyen pöttyök? Könnyen leszedhetoek? Egy csoportban sok? Vagy szétszórva? Az egész törzsön? vagy?
Előzmény: lujza (82)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.17 0 0 85
Bocs, nem reagáltam a kúszóborókádra. A közepét úgy értsem, hogy széthajtod az ágait és akkor látod a száradó részeket? Ha így van, akkor ne keseredj el, mert ez az örökzöldeknél természetes jelenség. Ha nem így érted a száradást, írd le pontosabban.
Előzmény: bupe (80)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.09.17 0 0 84
bupe, nem javaslom, hogy most szeptember közepén tápozd az örökzöldjeidet. Ha hosszú osz lesz, esetleg megindul újra a hajtásnövekedés, s fagyérzékennyé válhatnak. Tavasszal használj vagy örökzöldeknek vakó Osmocot-ot - ez is egy lassú hatású mutrágya, ami a víz és hom. viszonyok szerint adagolja a tápanyagot. Jó a Buviplant is, s kapható ASB és Vitaflora nevu folyékony oldat is örökzöldeknek. Az oldatok nem tartós hatásúak.
Előzmény: bupe (80)
onobody Creative Commons License 2000.09.14 0 0 83
Szia Frint!

Ma megnéztem a kollégám paprikáját.
Szabadföldi, rendszeresen árasztással öntozi.
A gyökerén nem látszik semmi , a levelén
viszont ha fény felé forditom , világoszöld foltok vannak , 2-3 mm-esek .
Lehet hogy valami virus?
Mi a véleményed?
Már több paprikája is elpusztult.

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (79)
lujza Creative Commons License 2000.09.14 0 0 82
A normandiai fenyöm törzsén fehér pöttyök vannak.
Mi lehet vele csinálni ?
Előzmény: Frint (81)
Frint Creative Commons License 2000.09.13 0 0 81
Lehet, hogy a száraz meleg idő az oka. Fenyőszakértővel kozultálok és írok.Frint
Előzmény: bupe (80)
bupe Creative Commons License 2000.09.13 0 0 80
Sziasztok,

örökzöldeimet szeretném kicsit felélenkíteni vagy jobb sorban tartani valamilyen tartós hatású komplex műtrágyával. Páran a Buviplant NPK nevű szert ajánlották, ismeritek vagy valami biztosat tudtok ajánlani?
5-6 fajta fenyőből, örökzöldekből álló díszkerthez szeretném használni a szert vagy szereket.

Kapkodásomat kiváltó kezelendő jelenség: kb. 3 méter átmérőjű kúszófenyőm közepe ritkul, szárad, míg a széle gyönyörű zöld.

Köszi.

Frint Creative Commons License 2000.09.12 0 0 79
Szia! Ha a paprika fólia alatti, akkor szerintem hőgutát kapott-ha szabadföldi, akkor a vízhiány is lehet az oka, a hajszálgyökerek egy átmeneti vízhiányban elpusztultak. Vírusra, bakteriális fertőzésre utaló külső nyomok nem voltak? Frint
Előzmény: onobody (78)
onobody Creative Commons License 2000.09.11 0 0 78
Szia Frint!

Van egy munkatársam aki panaszkodott, hogy a
zöldpaprikái elfonnyadnak . Egyszerüen elkezdenek
kokadozni , és aztán elfonnyad és elszárad.
Azt mondtam neki hogy huzzon ki egyet , biztosan
rágja valami a gyökerét. Azt mondta nem lát rajta semmit.
Az egész növény egészségesnek tünik , csak egyszerüen elfonnyad.
Mi a tipped ? Én tanácstalan vagyok !

Üdv Onobody

onobody Creative Commons License 2000.09.07 0 0 77
Aha ez a modszer nekem is szimpatikusabb.
Kipróbálom , ugyis maradt ki egy csomo
gipsz a villanyszerelésbol .
Kéremszépen az uj csávázási modszered
leirását , érdekel a dolog.
Az almát megint lepermeteztem kalciummal,
ahogy tanácsoltad.

Üdv Onobody

fafaj Creative Commons License 2000.09.07 0 0 76
Köszönöm!
Ez sokkal tisztább módszer, hiába többet ésszel.....

fafaj

Előzmény: Frint (75)
Frint Creative Commons License 2000.09.07 0 0 75
Szia! Este áttanulmányoztam a szakirodalmat, a helyzet a következő:
A nagy farontó a beteg ,leromlott állapotú fákat részesíti előnyben, leginkább a nyárfákat. A kifejlett hernyó barnás színű, és 10 cm-es is lehet. A kis farontó fiatal egészséges fákat, leginkább almafákat látogat. Hernyója 6 cm-es, barna színű, sötétbarna pöttyökkel.
Találtam jobb módot a védekezésre: a járatba benzines vattát/rongydarabot kell dróttal felnyomni, és a bejárat/kijárat-ot el kell tömíteni. (viasz, gipsz, gyurma, fugaszil)
Most kell alaposan átnézni a vázágakat, mert lehet, hogy tavasszal késő lesz.
Most már csak az a kérdés, hogy mi mászott a diófádba...hétfőre utánanézek ennek is. Frint
Előzmény: fafaj (74)
fafaj Creative Commons License 2000.09.06 0 0 74
Köszi! Biztos farontó lesz. Minden évben van a diófában. Ez annyiból szerencse, hogy a sérüléseknél nyáron levedzik a diófa.
A drót nem mindig sikeres, ilyenkor fecskendővel folyadékot nyomok a lyukba. Vigyázni kell nehogy a lyuk alatt álljatok, !!!

fafaj

Előzmény: Frint (73)
Frint Creative Commons License 2000.09.06 0 0 73
Sziasztok!
Kedves fafaj, örülök, hogy ránktaláltál.Ez egy jó csapat...a farontónak két fajtája van, a kis farontó és a nagy farontó, a 4cm-es az utóbbi hernyója lehet, a színösszeállítására nem emléxem pontosan.
Onobody! Fantasztikus komplex csávázási módszert ismertem meg, ha érdekel, magánmailben megírom.(és ehhez Hódmezővásárhelyre kellett elutaznom...)
Frint
fafaj Creative Commons License 2000.09.06 0 0 72
Sziasztok kertészkedők!
Örülök, hogy van ilyen topic is!

onobody: A paradicsomod, nem csinál olyat, hogy ilyenkorra teljesen elszárad?

Frint: Ez a farontó hernyó 4cm-esre is megnő és sárga, feketepöttyökkel?

komárom: Én a vegyszertájékoztatóra hagyatkozom és azt betartom, mint az előttemszólók.
A keverhetőségük tekintetében sokszor vannak kétségeim, várakozási idő hogyan alakul, nem lépnek e reakcióba egymással? Erről mi a véleményetek?

fafaj

onobody Creative Commons License 2000.09.04 0 0 71
Sziasztok !

Nálam bizony van lyuk , nem is egy!!!
Na majd megdrótozom.

Csáváztam a zöldbab vetömagot, ugy tünik
jó lett. Kipróbálom a zöldpaprikán és
a paradicsomon is.
Kicsit belevesztem a kertészkedésbe , az
öntözés miatt nemcsak kapitális zöldségeim
hanem gazaim is lettek. Ráadásul a csöpögtetö
csövek miatt elég nehéz kapálni , néhányszor
már el is csaptam a csövet.
Lassan persze fel is lehet szedni.

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (70)
Frint Creative Commons License 2000.09.01 0 0 70
Kedves szigmo&onobody !
Onnan látod, hogy lyukat fúrt, ha rejtett a járat, akkor fézzel benyomva a kérget, akkor érzed, hogy puha. Általában jól látható, lámpa segit a keresésben. Elpusztíthatod mechenikusan, egy drótot felvezetsz, és átdöföd... :|
Erős rovarölő szer is megteszi a hatását, de nem 100%-os. Sok faág elpusztulásában aktív szerepet "játszik".Frint
szigmo Creative Commons License 2000.09.01 0 0 69
Kedves Frint,

"A gyümölcsfák váz ágait alulról meg lehet nézni, nem költözött-e be a farontó lepke hernyója...ronda munkát tud végezni"
Honnan veszem észre hogy beköltözött? Még nem találkoztam vele, (vagy csak nem tudok róla?).
Köszi, Szigmo

Előzmény: Frint (67)
onobody Creative Commons License 2000.08.31 0 0 68
Szia Frint!

>A gyümölcsfák váz ágait alulról meg lehet nézni, >nem költözött-e be a farontó lepke hernyója...

És mit lehet csinálni , ha már beköltözött??

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!