Keresés

Részletes keresés

oktatoka Creative Commons License 2009.08.22 0 0 11309
Sziasztok! Már többször is kaptam jó ötleteket a kandallóépítéssel kapcsolatban a fórumról, ezért ismét hozzátok fordulok!
Konvekciós tűztérbetétet építettünk körbe Ytong-al, ami meglepően könnyen ment, viszont egy olyan ponthoz értünk ami még itt is / mármint a fórumon / gyakran vitára adott okot! Nem tudom eldönteni hogy hogyan oldjam meg az áthidaló-kérdést. Sajnos nincs olyan hosszú Ytong ami átéri a nyílást ! A hagyományos áthidalók vasat ill. betont tartalmaznak, ezért nem tudom hogy ezek alkalmazása megfelelő-e ilyen hőmérséklet mellett. Itt a hőtágulásra ill. az ebből eredő anyagmozgásra gondolok.
Ha bárkinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata, kérem írja meg.Köszi!
dumcsi7 Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11307

Köszönöm a válaszokat.
Megkérdezem a szakit h ő pontosan miként is szeretné megvalósítani ezt a dolgot.
A fal amúgy B30-as tartófal mögötte a kazánház van, ezért sem szeretnénk fűteni a falat.
Egyáltalán nincs kedvem hobbyból tüzelni csak pénzt tudunk megspórolni , nem keveset ha így lesz megépítve.
Ennek a kvs lapnak utánanézek, jól hangzik amit eddig találtam róla.
AzHofi Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11306
Hello, egy cserépkályhán ki lehet cserélni teljes elbontás nélkül az ajtót? Sima ajtóról ilyen üvegesre:
sujgojo Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11305
ertem. ez megoldhatonak latszik. nem lattam meg a tuzteremet, de el tudom kepzelni.
Előzmény: Törölt nick (11304)
sujgojo Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11303
"hat, nem lehet erteni mit akartam mondani..." helyett

hat, nem tudom lehet-e erteni mit akartam mondani...
Előzmény: sujgojo (11302)
sujgojo Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11302
ventillator markara gondoltam.
valaszod alapjan most egy ujabb kerdes is felmerult bennem:

a tuzter amit vettem nem kulso levegos, de azert arra gondoltam, hogy mivel nalunk ugyis lesz padlocsere is, bevezetnem az egesi levegot a kandallo ala. most nem sok plusz munka, es meg jol johet. viszont rajottem hogy mivel meleg levego keringetest is tervezek, vigyazni kell hogy az egesi hideg levego es a szobai keringeteses kevesbbe hideg ne keveredjen. vagyis:
1.hova kell kivezetni az egesi levego cso csonkot hogy a kandallo azt hasznalja a prrimer egeshez?
2. hova kell a suveg levego beomlojet tenni, hogy ne keveredjen a hideg egesi levegovel?

hat, nem lehet erteni mit akartam mondani...
Előzmény: Baranyai5 (11300)
Baranyai5 Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11301
lehet falra építeni a falra rá ragasztani kvs lapot ami 5 mm es. vastagságu és 1m magas 50cm széles. és 1200 fokig tüzálló és a hőátbocsájtása szinte semmi és erre neki ragasztani a tégla falat. vagy pedig lég teret hagy a fal és akályha belső falazata közt. és akkor sem füti a falat mert keringeni fog a levegő.
Előzmény: dumcsi7 (11293)
Baranyai5 Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11300
vagy szakaszolva kell kiépíteni a levegő keringetést. nem tudom mire gondoltál tudok e ajánlani márkát? általában saját tervezésű betétekkel dolgozok. egyedi megoldásokhoz. nme használok gyári dolgokat csak ha kérik.
Előzmény: sujgojo (11280)
Baranyai5 Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11299
nem a levegőt a kandalló padkájába vezetik bele a fatároló szerepe a levegő keringetés is. és abevezetett hideg levegő előmelegítése. zárható ráccsal szabályozható a levegő áramlás. és ventillátor nélkül is igen kedvező ha jól van építve.
Előzmény: sujgojo (11280)
topik Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11298
Nézd meg a Jotul-t is. Az F500 vagy F600 könnyedén tudja ezt a teljesítményt, de talán az F400 is jó lehet, attól függően mekkora és mennyire szigetelt helységet fűtesz. Alulról van a külső levegő bevezetés, én az aljzatban vittem a csövet és a kályha alatt álltam fel vele. 6-8 óra folyamatos égést el lehet érni ezekkel, kétszeres égés, jó minőség. Kicsit drága a barkácsáruházas kályhákhoz képest.

Előzmény: laevis (11282)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11297
Mondjuk azt nem írtad, hogy milyen szerkezetű a falad, mert egy téglafalnak nem okoz nagy gondot a cserépkályha hője, de egy könnyűszerkezetű, pl. OSB falaztnál már indokolt lehet biztonsági szempontból a hőtechnikai elhatárolás, sugárzó htől is óvni kell és szerintem konvekciós térnek sem szokás védelem nélkül felhasználni.
Előzmény: dumcsi7 (11293)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11296
Amit eddig eddig láttam, az olyan volt, hogy a faltól el volt hagyva 10-15 cm, hogy az a fala is hasznos legyen.
Szerintem arról lehet szó, akkor szoktak talán ilyet csinálni, ha konvekciós térnek akarják használni a fal és a kályha hátsó fala közötti részt, és így lefalazva jobban megvezethető a levegő, pl a szomszédos szobába. Így nem kell teljes falat bontani és falközinek építeni a kályhát, hanem csak lyuk alul-felül és azt a szobát légfűtéssel fűti.
Előzmény: Törölt nick (11295)
Kalci24 Creative Commons License 2009.08.21 0 0 11294
Köszönöm szépen a válaszokat!
dumcsi7 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11293
Hello Mindenkinek!

Cserépkályha építés előtt állunk és lenne 1 kérdésem amiben szeretném kikérni szakemberek és olyan személyek véleményét akiknek falra van építve a cserépkályhája,mert a mi szakink azt mondta h közvetlen a fal elé fog húzni még 1 falat h ne adja le a hőt meg biztonsági szempont miatt is.Miből készülhet ez a fal, sima téglából, samottból (nem kérdeztem meg tőle)?
Kérdezem én mint nem hozzáértő ember, jó megoldás ez így vagy lehetne máshogy is a falra építeni ?? Kinek van ezzel kapcsolatban negatív ill. pozitív tapasztalata?
Az árfekvése miatt gondoljuk így rakatni mert jócskán meg lehet takarítani vele pénzt, ha jó lenne igy is.
Előre is köszönöm a válaszokat.
ukumuku Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11292

Sziasztok segitséget szeretnék kérni kandallo épiteselöt álok és álmenyezetem van tudna valaki segiteni hogy mire vigyázak vagy van e valami hatranya persze a menyezet egyszeru gipszkarton nem tüzáló azthalotam nagyon kiszaritya kartont es latni a csavarokat amivel felvan fogatva ha valakinek van tapasztalata irjon köszönöm.

laevis Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11289
Köszi! Alighanem meglátogatom a Szabó Kandallót a közeljövőben, de azért ha addig is előkerül az a katalógusod, néhány típusnevet örömmel vennék.
Előzmény: Törölt nick (11287)
laevis Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11285
Köszi, de én nem tűzteret, hanem kandallókályhát keresek, mint pl. a Supra Everest. A kandallókályhák néhány típusát kifejezetten úgy alakítják ki (burkolat, ajtó, stb.), hogy könnyen sarokba állítható legyen.
Az előbb nem említettem, de a szempontok között van a hosszú égésidő ("folytonégő") is, ha még nehezíthetem a válaszadást:)
Előzmény: sujgojo (11284)
sujgojo Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11284
en itt talaltam egy atfogo katalogust a suprakrol:
http://www.mullit.hu/images/download/Supra_tuzterek_2007_2008_HU.pdf
az nem tudom mit jelent hogy sarokba helyzeheto. melyik nem? ha beforditod 45 fokban mindegyik mehet a sarokb,nem?
a legolcdsobb supra kulso levegos a temporis. azt hiszem kobok is van kulso levegos, az talan olcsobb. de legjobb ha felhivsz egy forgalmazot.
Előzmény: laevis (11282)
sujgojo Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11283
en eloszor arra gondoltam, hogy rakok ventit, de nem fogom hasznalni, csak ha turbo gyors felfutest akarok elerni, pl. ha telen este megerkezunk a hetek ota futetlen hazba. de aztan rajottem, hogy ha beepitem a ventit az kvazi elzarja a szabad legaramlasi keresztmetszet felet, tehat venti nelkuli uzemmodban mar nagyon nehezen fog a lapatok kozott atvergodni a levego. vagyis ha van venti akkor allandoan kellene hasznalni. de a ki-bemenetek valtogatasaval megoldhato ez is. tolo ventinel pl. elkepzelheto, hogy ket levego beomlo nyilast hagyok. egyikre teszem a ventit, masikat szabadon hagyom, es elzarom, ha megy a venti. de ez mar kezd egy kicsit komplikalt lenni...
Előzmény: rferi (11281)
laevis Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11282
Tisztelt Szakértők!
Tudnátok nekem ajánlani 10kW feletti teljesítményű, külső levegő ellátású igényesebb kandallókályhát márka, típus szerint?
A szomszédos légtérben lévő gázkazánra tekintettel ragaszkodnék a külső levegő ellátáshoz, valamint lehetőség szerint sarokban is elhelyezhető, fekvő tűzterű modellt keresek.
Ezt a fórumot és s Netet feltúrva kiderült, hogy a Rüegg és a Sparthem egyébként remek darabjai nekem drágák, de a potenciális jelölteteknél (Supra, Wamsler) nem találok elég infót a sarokba helyezhetőségre, illetve különösen a táplevegőre. (A külső levegőcsatlakozás, mint opció, mennyire jelent függetlenséget a helyiség légterétől?)
A kéményem új építésű, külső, 20-as, azt hiszem ez nem korlátoz, a külső falra kerülne a készülék, így a külső levegő sem gond.
rferi Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11281

Pillangóval, igen.

Ventilátor témában két megoldást látok: a hideg oldalon fújini, vagy vannak spéci ventijeim, amikben még hőmérsékletszenzor is van.Minél melegebbet érez, annál jobban pörög.

Talán ez.

De igazából nem vagyok biztos benne, hogy ventiket is rakok, bízom a gravitációban, mert a venti zajos lesz, ami éjjel, vagy tévézés közben zavarhat.

Szerencsére rövid csöveim lesznek.

Előzmény: sujgojo (11262)
sujgojo Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11280
tehat ha jol ertem toljak a meg hideg levegot a kandallo suveg ala. jo otlet. csak akkor logikusan az kovetkezik, hogy ha a ventillator megy akkor el kell zarni a helyi szoba kiomlojet, mert kulonben ott fog kijonni a levego nagy resze.
tudsz mondani markat, hogy rakeressek?
Előzmény: Baranyai5 (11279)
Baranyai5 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11279
ventillátort álltalában a betét aljára a hideg beáramlásánál helyezik el. de vannak kifejezetten ijen ventillátorok és olyan 25-55 ezer ft köz van az ára.
Előzmény: sujgojo (11262)
Baranyai5 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11278
3:1 arányban kell a be áramló3 a kiáramló 1 arányokban elég jól müködik. a rendszer. még ventillátor nélkül is. főleg ha tetőtérbe vezeted akkor elég nagy sebességgel áramlik fel a levegő 130mm-es csőben. elzárható rácsal szabályozható is.
Előzmény: IstvánO (11263)
Baranyai5 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11277
ez csak viccnek szánta.
Előzmény: Kalci24 (11274)
Baranyai5 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11276
Üdv agyag habarccsal-durva homokkal soványítottan ami max 3:1 arány lehet. ezzel kell végig építeni a párkányokat célszerű profix-al össze ragasztani. figyelve mert gyorsan köt.15 perc. és a levegő keringés biztosítása ami a tulmelegedést is meg akadályozza. célszerű még jól beáztatott téglával építeni hogy lassan száradjon igy frankó lesz.
Előzmény: Kalci24 (11266)
Kalci24 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 11274
Tisztelt SolnesM!
Igen kívülről szeretném burkolni , nagyméretű téglával!
Tűzálló habarcsra gondoltam, ezt az abroncsot nem ismerem, nem tudom mi az!
Előzmény: Törölt nick (11273)
Kalci24 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 11271
Hello! Kályhás leírnád még egyszer részletesen, hogy gondoltad ezt a samottéglás dolgot,nagyon megköszönném, mivel nem szeretném h. rosszul megcsinálni!ThX
IstvánO Creative Commons License 2009.08.19 0 0 11270
Az elvét már kitaláltam, hogy lesz megoldva. (Kandallókályha füstcsövéről fogom nyerni a meleget egy palást segitségével.) Mivel hosszan és kacskaringósan viszem, igy kell hozzá ventillátor. Viszont a mezei ventillátorok nem nagyon birják a meleget. Ezért az előző felvetésem.
Kalci24 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 11269
Hello!
De csak hátha van még más megoldás is!
A samott a két oldalán jó megoldásnak tűnik!
Előzmény: a kályhás (11268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!