Keresés

Részletes keresés

Hóvirágszál Creative Commons License 2015.01.10 0 0 16531

a kecsketejes szappan nagyon jó azoknak akik pikkelysömörrel küzdenek mert nem szárítja a bőrt és nagyon sok embernél a pikkelysömör is visszahúzódik egy idő után

 

ma már minden vásáron és bioboltban kapható szerintem

 

az egyik öcsémnek volt és semmilyen tisztálkodószert nem tudott használni mert repedt ki a bőre - neki nagyon sokat használt

mr.mzsa Creative Commons License 2015.01.10 0 0 16530

Többször megosztottam már a Trexan szedéssel kapcsolatos tapasztalatomat, de akkor ismét:

2013 nyarán kezdtem el szedni (góckutatás után, ami negatív lett) Heti 3 szem mindig ugyanazon a napokon 24 órán belül, előtte-utána 1-1 folsav tabletta. 1/4 évente labor, a reumás dokinő intézi a beutalót, akkor kicsit "megmozgat". ellenőriz.

Labor leletem eddig negatív.

 

(Tényleg csak zárójelben: 45 éves nős elég stresszes munkahelyen dolgozom, nem folytatok fitnesz életmódot: eszem, iszom, néha cigizek is, nem mozgok, eddig nem vettem észre, hogy ez befolyásolta volna az állapotomat, mert amikor "szolidabb" életet éltem, akkor is sömörös voltam.)

Előzmény: hul (16529)
hul Creative Commons License 2015.01.10 0 0 16529

Végre valaki használ Trexant! Nagyon faggatóztam, kinek van tapasztalata... Valaki talán írta, hogy ő, de aztán eltűnt a ködben. A tablettával kb. 2 hónapja kezdtem, az adag elérte az injekció legkisebb mennyiségét és most már a heti napomon ezt szúrom. Az ellenőrzések-vérvétel eddig rendben, nincsenek eltérések. Körömtünet nem volt, de a bőröm pocsék, és minden egyéb ízületi (?), neuropátias(?) nem tudom milyen fájdalom, jelentős. 

A bőröm viszont rengeteget javult! 

Izületi bántalmakra tudok Trexan szedőkről, akik évek óta ezzel élnek és nekik is sokkal jobb.

Tapasztalat?

Előzmény: mr.mzsa (16528)
mr.mzsa Creative Commons License 2015.01.10 0 0 16528

1993 óta vagyok sömörös, ízületi fájdalmak miatt (gyulladás) 2013-ban mentem orvoshoz, előtte is jelentkeztek már időnként. Legelőször a jobb mutató ujjamon, majd lábfej, derék, váll. Lassan 1 éve szedem a Trexant orvosi felügyelet mellet, hol jobb, hol rosszabb, a téli időszak nem túl jó. Napfény, tengerpart, Holt tenger, meleg, ezek kedveznek.

És, hogy jót is írjak: A bőröm viszonylag rendben van, 4-5 db öt forintos nagyságú foltjaim vannak könyök, térd, lábszáron. Gondolom a Trexan és a ritkán használt Psorisain (USA) krémnek köszönhetően.

Előzmény: familyguy87 (16526)
B.GY Creative Commons License 2015.01.10 0 0 16527

Persze hogy viccből írtam,oda is raktam a szmájlit :)Azért neked is megfordult a fejedbe:)Én a lábujjamat akartam levágatni régen mikor állandóan benőtt a köröm.Nem tudtam cipőt sem húzni.A doki azt mondta egyensúly zavart okoz,azért nem vágja le.Aztán valamitől csak úgy meggyógyult.Nekem nemrégen ment rá a körmömre a sömör.A jobb hüvelyk meg a mutató ujjamra.Kireped rajtuk a bőr meg lehámlott.Egy gyufát sem tudok meggyújtani.Az ízületi fájdalmakról nem tudok nyilatkozni.Nekem már azelőtt is voltak vele gondok,mielőtt sömörös lettem.Azóta nem lett rosszabb.

Előzmény: familyguy87 (16526)
familyguy87 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 16526

>Akkor azt se írjam hogy a csonkolás mi? 

ezt most nem tudom, viccnek szantad-e, de hirtelen nem volt vicces!

 

sajnos neha annyira faj mar a kormom alatt, foleg, ha valamihez hozzautodik, hogy sokszor megfordult a fejemben, hogy amputaltatom (komolyan). Aztan mindig azzal nyugtatom magam, hogy talan egyszer talalnak ra gyogyirt es akkor megbannam, illetve attol is felek, hogy esetleg tovabbterjedne ettol fuggetlenul, akkor meg legalabb van ujjam.

 

szomoru dolgok ezek.

 

kerdes:

az izuleti fajdalmak hogyan/mennyi ido utan jelentkeznek pikkelysomornel? 

a huvelykujjamon kb 15 eve jelent meg eloszor a bőr hámlás, gondolom akkor jott ki a pikkelysomor. azota szepen lassan tonkretette a kormomet, par honapja pedig elkezdett fajni a huvelykujjam egesze mozgatasra. Nem tudom, hogy a sok okostelefon nyomkodas vagy a billentyuzet hasznalat okozott-e inhuvely gyulladast (tobbi ujjamon nem tapasztalok ilyet), vagy ez mar a pikkelysomor hatasa. kenegetem ilyen gyulladasgatlo kremekkel, de nem mondom, hogy rohamosan javul.

 

kerdes2:

volt-e mar valaki, aki bevallalta a szteroidos injekciozast körömágyba? A borgyogyaszom szerint az lehet egyedul hatasos, de sajnos csak addig van hatasa, amig szurkalod magad havonta es baromi fajdalmas.

 

 

Előzmény: B.GY (16517)
B.GY Creative Commons License 2015.01.09 0 0 16525

Annyira azért már nem srác:) 

Előzmény: Octi19 (16522)
zoliee81 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 16524

A Jóisten mentsen meg bennük a kuruzslóktól, megy a Csenge féléktől.... :) :)

Mackóbogár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 16523

köszi a tanácsokat :-))))) amúgy kaptam karácsonyra holt-tengeri fürdősót ajándékba, majd abba jól belecsobbanok. Egyébként én úgy veszem észre a pöttyeimen, hogy elég erőteljesen idegi alapon lobbannak be. Szerencsére ( most épp ) csak a két könyökömön van, meg a lábaimon egy pár ( ott nyomon el a cigit ;-) ), folt, ezek hol virulnak, hol halványodnak.

Octi19 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 16522

Én próbálkoztam a sráccal, felvettem vele a kapcsolatot mailen, kicsit döcögve, de ment is a kommunikáció, azután amikor konkrétumokat kérdeztem, ilyeneket például: hol lehet beszerezni az általa említett kúra elemeit (jelzem akkor még ezeket sem írta le amit itt az előbb, csak hallani lehetett a kénes fürdőről meg valami hajszeszről), mennyire beilleszthető a kúra a mindennapokba, van-e valami speciális mellékhatás (bőr elszíneződés, kellemetlen szag, stb...) akkor egyszer csak nem válaszolt többé...

Vártam, a válaszát és amikor legközelebb a számtalan nickjei közül az egyiken megint elkezdte itt tolni, hogy így, megy úgy, meg még egy orvos testvérét is meggyógyította, akkor kicsit pikírt módon megemlítettem neki, hogy talán válaszolni is kellene a kérdésekre...
...erre küldött egy mailt, hogy nem ismer...

 

Szóval tapasztalatom és véleményem szerint, egy megbízhatatlan csalóval állunk szemben aki hébe-hóba minden egyéb előzmény nélkül belinkeli a nevezetes "meggyógyítottam egy orvos tesóját" sztorit valamelyik nickje alatt és kb ennyi...

Előzmény: hul (16521)
hul Creative Commons License 2015.01.09 0 0 16521

A nemrégiben feltettem, mi a Holt tengeri terápia, mennyire összefügg a klímával és az adottságok mennyire egyediek, speciális a víz -ezért eredményes. Persze lehet próbálkozni, sőt köszönet, hogy segítenél bárkinek is. Akinek komoly tünetei vannak, nem emberi társaságba valóak, olyan rossz az állapota már... és fenyeget vagy megvan az izületi melléktünet is, az komolyan veszi, mindent meg kell próbálni, szerintem. 

Előzmény: ugrabugra (16520)
ugrabugra Creative Commons License 2015.01.09 0 0 16520

A sós "tenger vizet" otthon is előállíthatod egy fürdőkádban, és a "napfényt" is egy kvarc lámpával, sőt a kénes fürdőt is kb. 100-150 Ft-ból..ez utőbbihoz be kell szerezned egy gyógyszertárból a SOL. SULF. PRO BALNEO-t, és abból egy alkalommal 0,5-1,0 dl-t kell tenni egy kád fürdő vízbe (140 l)..legyél benne lehetőleg 1/2 óráig, és törülköző nélkül száradj, majd feküdj le..ha az említett SOL. SULF. PRO BALNEO-t nem tudod beszerezni, akkor fordulj hozzám, én otthon elkészíthető kénes fürdőt tudok neked ajánlani korlátlan felhasználási idővel, eladó kvarc lámpám is van olcsó áron..természetgyógyász jogosítvánnyal rendelkezem, ha vissza olvasol, orvos is küldte hozzám a testvérét tünetmentesítésre..

Előzmény: Mackóbogár (16509)
hul Creative Commons License 2015.01.09 0 0 16519

Nem ismerhetem mindenki anyósát:-)

Előzmény: zoliee81 (16518)
zoliee81 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 16518

Ha ezt tudnád, piszkosul gazdag lennél.. :)

Előzmény: hul (16515)
B.GY Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16517

Akkor azt se írjam hogy a csonkolás mi? :) Nekem a hüvelykujjamról kezd lenőni,már csak kb. 2 mm van a tetején.Viszont egy másik körmömön meg kinőtt.Kenegetem magamra ezt a kenőcsöt amit felírt a doki 1 hónapja.Már nem nagyon használ.Elfogytak az iszap meg a kecsketej szappanjaim is.A kén jótékony hatását még nem fedeztem fel magamon,igaz hogy 1 hónapja eszem csak.Lassan fel kellene hívnom ezt a Tomesát hátha használ.

Előzmény: familyguy87 (16516)
familyguy87 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16516

sziasztok

felevente benezek ide, hatha tudtok mar valami ujdonsaggal szolgalni :)

szoval: köröm pikkelysömörre van mar valami bevalt recept?

az ilyen altalanos dolgok, hogy ne igyal, ne stresszelj, dietazz sajnos nalam nem valnak be. nem tudom, mitol lobban fel es mitol javul, es ugye a koromnel nem nehany nap alatt derul ez ki.

 

egy ideig kentem diprosalic-kal, akkor az ujbegyem rendbejott, de elhagytam kb 5 honapja, azota nagyjabol egesz jol voltak a bőr feluletek, bar kozel sem tokeletes.

hul Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16515

A röhej, hogy elmúlhatott neki, de lehet épp elköltözött az anyósa és attól... tiszta pszichés a dolog. Nem a bőrbetegség, a tünet, hanem hogy mi lobbantja be!

Előzmény: ötfelezős (16513)
tel123 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16514
Sziasztok!

Van valakinek ötlete hogyan vehetném rá az új háziorvosom, hogy felírjon egy vényköteles receptet? Vagy lehet pénzt kéne neki adnom?
ötfelezős Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16513

A hótt tenger...

egyszer régen írtam, hogy hosszú távon az a tapasztalatom, hogy a sömör lassan terjed, de ha harcolok ellene, akkor tud ugyan csatát veszíteni, csak utána lelkesen visszavág.

Az a két személy, akikről konkrétan tudok, nagyjából így járt a holt-tengeri kúrával.

De persze ez sem száz százalék, a psorinál semmi sem az. Volt ismerősöm, akinek a Dermovate kocsikenőcstől végleg eltűnt.

Mackóbogár Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16512

:-)))) a nagy ünnepi készülődés, vendégsereg, stb....szóval napi rendszerességgel nem sikerült innom/kennem, de rajta vagyok az ügyön. 

Előzmény: Octi19 (16511)
Octi19 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16511

Hogy használnak a teák?

Előzmény: Mackóbogár (16509)
mr.mzsa Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16510

Ott a pont.

Előzmény: hul (16507)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16509

a Holt tengerhez még nem volt szerencsém, viszont több nyáron is voltam Horvátországban, és minden alkalommal csodát tett a sós tengervíz és a napfény, szinte teljesen elmúltak a pikkelyeim :-)

Előzmény: zsgabor (16506)
Octi19 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16508

A tengervíz egyébként is jótékonyan hat a sebgyógyulásra, én a Bahamákon, illetve a Holland Antillákon tapasztaltam a Karibi tengervíz ilyen irányú hatásait.

Előzmény: zsgabor (16506)
hul Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16507

Olyan nagyon jó.

 

Balneoterápia
Az orvosok és a laikusok körében egyaránt régóta ismert, hogy a makacs, idült psoriasisos betegeknél jó hatású lehet a balneoterápia. Magyarországon elsõsorban a harkányi, a mezõkövesdi és a parádi kénes víz jön szóba psoriasisellenes gyógyfürdõként.
A holt-tengeri só hatékonyságát számos betegség kapcsán leírták. A holt-tengeri balneoterápia során a psoriasisos bõrtünetekre kifejtett hatás összetett. Ilyenkor a speciális fényviszonyok miatt inkább balneo-fototerápiáról beszélhetünk, azonban számolni kell a holt-tengeri sós víz kedvezõ hatásával is. Psoriasisban szenvedõk tünetes és tünetmentes bõrébõl, valamint egészséges egyének biopsziás anyagából származó sejttenyészetekben kimutatták, hogy a holt-tengeri sós víz fontos alkotóelemei, a magnéziumklorid, valamint a magnéziumbromid gátolják a fibroblaszt növekedést. Ezen túlmenõen az is igazolt, hogy a humán polimorfonukleáris leukocitákban a magas koncentrációjú magnéziumion gátolja az eicosanoidképzést, így gátolja a granulociták gyulladáskeltõ aktivitását.
A balneoterápia jó hatásának létrejöttében a fent leírtakon kívül fontos szerep jut a klímaváltozásnak, a napfénybesugárzásnak, a megváltozott étrendnek, valamint a stresszmentes környezetnek.

Előzmény: zsgabor (16506)
zsgabor Creative Commons License 2015.01.08 0 0 16506

miért, a Holt tenger olyan nagyon jó? Voltam benne, előző nap lezúztam az alkarom egy korallal, belementem a sós vízbe, azóta szép heg van a helyén... a fejbőrömmel mit csinált volna... áztattam finoman de nem használt. Hoztam haza 4 liter vizet, majd kipróbálom, de szerintem csak sós víz. 

Előzmény: hul (16502)
ötfelezős Creative Commons License 2015.01.05 0 0 16505

Nekem se nem használt, se nem ártott. :D

Előzmény: hul (16504)
hul Creative Commons License 2015.01.05 0 0 16504

Az itthoni dolgozatok és orvosi javaslatok is sorra leírják: a B12 ront az állapoton, ellenjavalt. 

Viszont "okos" krémeknél, tablettáknál, leírásoknál én is láttam itthon a hivatkozást, hogy "B12 tartalma miatt" hatásos a ps-re. A hozzászólásom értelme csak annyi, hátha valaki nem tudta. 

 

Előzmény: ötfelezős (16503)
ötfelezős Creative Commons License 2015.01.05 0 0 16503
Előzmény: hul (16502)
hul Creative Commons License 2015.01.05 0 0 16502

Nem tudom, ki hitte eddig is a b12-ről, hogy segít, ugyanis azt még sehol nem olvastam, soha sem mondta senki, viszont a ps-re gyakorolt rossz hatását mindenfelé írják a dokik. Viszont jó tudni, ha szednéd vagy ajánják, javasolják a vitamint, mert más dokik ezt nem is tudják, meg mindenféle vtaminkészítményben benne van.

Amikor az a kérdés, hogy ha egy mondat nem igaz és vajon a többi akkor mennyire vehető komolyan, nos nem tudom. Azt sem, hogy nem igaz az az egy állítás, nem szertnék nyelvészkedni, kikeresni a szóvegkörnyzetet, esetleg értelmezni... Úgy gondolom az egész fórumban az a jó, hogy aki amit tapasztal, olvasnivalót talál arra felhívja a sorstársak figyelmét. Ki mit hisz és tart be, mit használ és ő ténylegesen hogyan gondolja, az személyes döntés. A szakértő kutató is tévedhet, fogalmazhat pontatlanul, viszont az biztos, hogy ma már sokkal többet tudni erről a betegségről, mint akár 10-15 éve. Akkoriban kaptam x féle kenőcsöt és nem használt, manapság sokféle terápia van már, gyógyszer és injekció, amely viszont igen. Kinek mi. Az a mi bajunk, sajnos, hogy a Holt tengeri kirándulás nem elérhető sokunknak...

Előzmény: ötfelezős (16495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!