Keresés

Részletes keresés

FvT Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123778

Bármelyik gyógyszertár, pár forint . Jód készítmény, hülyeséget nem akarok írni, de 85 % víz, 5 % jód, 10% kálium jodid , vagy valami ilyesmi .

Amikor jódot szeretnél bejuttatni, vedlés, versenyszezon.

Előzmény: posta_galambos (123775)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123777

Fordítva Ernő,a legjobb lett a legdrágább......

Előzmény: geler52 (123760)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123776

Köszönöm!

Előzmény: Bárcsak tudnám (123758)
posta_galambos Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123775

Sziasztok! A Lugol-t ki ismeri, használja. Hol lehet kevertetni mire jó, mikor használják?

Kálmán Ökrös Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123774

Szemből tekintve,a jobb oldali az amire teszem a nagyobb kártyát.Ha pénz fogadok arra fogadok :) Ha csapatba teszem csapat tag.

Előzmény: Bárcsak tudnám (123770)
FvT Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123773

Dehogy értik. Látod Te is, sokszor.

De hát egy telivér a dúcban,azért mégiscsak.....

Előzmény: Neon Licht (123769)
Kálmán Ökrös Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123772

Jó kérdés és válaszolok is reá,viszont te kezdő vagy az biztos,nem megbántani szeretnélek a kezdő jelzővel!

Ha azt mondom neked hogy 2 db legjobb fiatal galambom oda adom választási korban azzal biztosan félre is vezetnélek,nem tudja seki!melyik lessz a legeredményesebb,ez csak a kezdők agy szüleménye,amiben bízhatsz hogy egy olyan családból,vagy galamboktól kapod amiknek szülei jól teljesítettek,te dolgod az hogy tehetségét felszínre hozd.

Mennyivel lessz jobb mint egy közép szerű galambásztól vinnéd? Tudod az a helyzet hogy esetekben és ebben meg kaptad a választ következő kérdésedre,mint olvasod sokan kapnak galambot,mint ahogyan én is adtam ajándékba úgy mások is teszik,sok galambásznál van már jó galamb.Az hogy melyik a tehetségesebb akkor tudod meg ha felszínre tudod hozni a tehetségét.Külömben egyszerű dolog ez,aki a listán elötted van az jobban csinálja,de soha nem biztos hogy jobb galambjai vannak.

Elöttem nagyon jól és érthetően megválaszolták ezt a dolgot,csak nagyobb lehetőség van abban hogyha jobb teljesítményű galambok alol vásárolsz,folytathatám miér és hogyan van ez a tenyésztésben, meg genetika meg szellemiség,meg tanulás,stb....

 

Előzmény: psztom (123749)
Bárcsak tudnám Creative Commons License 2015.10.18 0 1 123771

Illusztrációnak.

Előzmény: Kálmán Ökrös (123765)
Bárcsak tudnám Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123770

Igen így gondoltam én is, mint ebben a mondatodban te is írod. "Nem azt mondom, hogy nem lehet, nem kell galambot venni! Csak azt, hogy egy ilyen vásárlás (ha jól csináltuk) ad pár százalék többlet esélyt, nem mást."

És pont ezért írtam az elöbb ezt, hogy olyat vegyen az ember ami az ízlésének megfelel, mert ... és idézlek.

" A kisgalambász, aki az éves megtakarításából vett egy db leszármazottat, boldog, és már megálmodja, hova teszi jövőre a serlegeket a szobában. 99%-ban pofára fog esni."

Szóval az nem elég, hogy vegyen az ember egy "leszármazottat". A származási lap szart sem ér, ha maga a galamb nem hordozza magán, magában azokat a tulajdonságokat ami az ősöket naggyá tette. És hangsúlyozom! Nem versenygalamboka gondolok hanem tenyészekre.

Előzmény: Neon Licht (123763)
Neon Licht Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123769

Érteni értem én a biciklitolvajt is. Csak nem szeretem. Egy letesztelt, be nem vált 4-6 éves galambot árulni sima gazemberség, és nem mentség, hogy a segghülyék megveszik, mert valamikor elhitték, hogy az 'ejjerkampos', vagy horvátkarcsis származási lapoktól lesznek jók. 

 

kezdők: Másodkézből galambot nem veszünk, teccikértenyi?

Előzmény: FvT (123766)
Bárcsak tudnám Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123768

Mennyi időre gondolsz?

Előzmény: geler52 (123761)
Bárcsak tudnám Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123767

Hogy mit. Megmondom. Én abból indultam ki, hogy a vásárolt fiatalok után majd tenyészt újabb fiatalokat nem pedigmegröpteti őket!

A másik ami félre lett értve (részemről), hogy én az esélyek nagyobb realitásáról írtam (azt hittem Gábor is erre gondolt), ti meg maga a galamb nagyobb teljesítményéről! Az nagyon nem ugyan az! Az amiről ti beszéltek, a világon nincs ember aki ezt előre megmondja! Elnézést, hogy bekavartam!

Előzmény: geler52 (123760)
FvT Creative Commons License 2015.10.18 0 1 123766

Sokan úgy gondolkodnak, hogy hiába valószínű az egyenrangú minőség egy sztár , és egy kistenyésztő

galambjai között, a nevet kell megvenni, mert ha mégis bukta( ami sokszor valószínű) még mindig el lehet adni ,még ha nem is annyiért .Vagy esetleg ezek fiait .Amíg a másik dúcból szerzett madár mehet a levesbe .

Ezt is meg lehet érteni valahol .

Előzmény: Neon Licht (123763)
Kálmán Ökrös Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123765

Sajnos nem tudom irusztrálni,de nagyon értelmesen megfogalmaztad a lényeget, versenyzés szempontból egy és kizárolag amit figyeltem,a reggeli faroktő pihe tollat,ha az nem volt tokos csak pihe,és ezt kézből láthatóan észrevehető volt,értem én az ujabb pihét láttam,több volt a valószínűsége hogy a galambot listára tudom fogni,amin ezt nem vettem észre vagy nem láttam megfelelőnek az gyengébb kártyát kapott,a pihe és a pehely toll közti külömbséget úgy értelmezem én! Hogy amikor pihe toll van,nem látni pehely tollat.Nyilván látni a fészekben stb... kézben tartva óvatos símítás után a kezedben a pihe toll.

A hozzá szólásodból arra merek következtetni hogy igen jó megfigyeltél dolgot ami fontos,és szerintem nem kezdővel besszélek.Írásodból kitünik a felkészültség,igen így kell,nagyon örülök hogy hozzá szoltál.

Előzmény: Bárcsak tudnám (123748)
psztom Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123764

Lehet! Ha ez így jött le akkor elnézést kérek! Nem bántójelleggel írtam. Pusztán ez a véleményem.

Előzmény: dart-40 (123754)
Neon Licht Creative Commons License 2015.10.18 -1 3 123763

Ti Gáborral e témában egy alternatív valóságban éltek. Semmiféle garancia nincs rá, hogy egy élgalambász élpárja alól csak jó fiatalat lehet vásárolni. Vannak világsztárok, akik 100-200, vagy több fiatalt versenyeztetnek évente. Ez nem azért van, mert pontosan tudják mi a jó. Nem is lennének sztárok, ha nem kezelnék reálisan az esélyeiket.

El lehet adni a vevőknek egy nagy rakás fiatalt, ehhez kellhet a sok "tenyészgalamb" ez idáig rendben van. Viszont miért nem csak 20-50-70 fiatallal versenyeznek, ha tudják mi a jó?

Úgy néz ki a dolog, hogy van mondjuk egy ismert törzsgalamb (sokszor tudatos reklám révén lesz az), nevezhetjük Kleine Dirknek, Super Breedernek, Chipónak, Bongának, Thee-nek, Ronaldónak stb-stb. Mire a galamb csontöreg, vagy nem is él már, a tenyészdúcban lesz 15 fia, 70 db unokája, a fiatal dúcban pedig 200 ilyen-olyan leszármazottja, eladva ugyanennyi.

Ebből 2-3 nyerni fog valamit. Ekkor megjelenik a cikk, hogy lám, a sztárvonal ismét bizonyította mekkora fölényben van! A többi száz leszármazott nem is ér el semmit, 200 meg el is veszett pont ugyanúgy, mint bármely más származású galamb. Csak erről senki nem beszél. A kisgalambász, aki az éves megtakarításából vett egy db leszármazottat, boldog, és már megálmodja, hova teszi jövőre a serlegeket a szobában. 99%-ban pofára fog esni.

 

Nem azt mondom, hogy nem lehet, nem kell galambot venni! Csak azt, hogy egy ilyen vásárlás (ha jól csináltuk) ad pár százalék többlet esélyt, nem mást.

Úgy foglalnám össze, hogy beszerzéssel úgy lehet állományt javítani, hogy ha egy a miénknél eredményesebb állományból hozunk minimum 5-6 jószármazású fiatalt, és megadjuk a forrás ellátási követelményeit a miénknek, akkor jó eséllyel az ő versenyzési színvonlaház fogunk közelíteni. Tehát 5-6 fiatallal (melyben törvényszerűen lesz kimondott selejt is) "le lehet menteni" egy jobb állomány genetikai szintjét.     

Előzmény: Bárcsak tudnám (123759)
Hajas63 Creative Commons License 2015.10.18 0 1 123762

Nagy menők galambjainak is bizonyos % selejt!!!!

Előzmény: Bárcsak tudnám (123759)
geler52 Creative Commons License 2015.10.18 0 1 123761

Lejjebb azért hoztam szóba a kislétszámú állományok kérdését - és nem fejtettem ki, miért - , mert ők nem igen vádolhatók ballaszt szaporításával, pontosan minimumon vannak, nem tévedhetnek, satöbbi. Viszont tévednek, csak idő kérdése.

Előzmény: Bárcsak tudnám (123759)
geler52 Creative Commons License 2015.10.18 0 1 123760

Mit lehet ezen félreérteni?

 

Ha egy ekkora ember legjobb tenyészpárja alól veszel 2 fiatalt az minden minden tekintetben jobb lesz mint egy közepes galambász legesleges legjobb galambja.

 

Még soha életemben nem láttam olyant, hogy a legdrágább lett a legjobb. Ha a kisebbségben lévő saját törzset tenyésztőket nézem, kivétel nélkül mindig valami szürke eminenciás a csúcs, az állomány alapja. Olyan galamb, amelyről nem gondolták, csak úgy volt, hogy több legyen. Aztán a gyerekei és unokái minőségét nem lehetett nem észre venni.

Előzmény: Bárcsak tudnám (123758)
Bárcsak tudnám Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123759

Ja, és a nagymenők nem azért hagynak sok fiatalt, mert nem tudják mi a jó, hanem azért, mert a vevőkört ki kell tudni szolgálni! Elég, ha ránézel a nagy árverési galambokra ( a még eredményt fel nem mutatott galambokra gondolok) lesír róluk, hogy válogatott (a szó negatív értelmében) galambok!!! 

Előzmény: geler52 (123757)
Bárcsak tudnám Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123758

Szerintem félreértetted a dolgot. A Gábor nyilvánvaló, hogy nem olyan vevőre gondolt aki azt sem tudja eszik e vagy isszák a postagalambot. És, mert te is tanácsoltál ... én is tanácsolok a vásárolni szándékozóknak valamit.

Az tanácsolom, hogy olyan galambot vegyenek amilyet szeretnének az ideáljukat! (milyen eredményt ért el a galamb, mit mutat kézben a galamb, és végül milyen származása van) Így már könnyebben érthető Gábor! 

Előzmény: geler52 (123757)
geler52 Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123757

Senki sem tudja megjósolni, hogy milyen lesz egy fiatal, a nagymenők is sok fiatalt hagynak, mert nem tudják ők sem. Na csinálj reklámot a galambkereskedelemnek!

A galamb értéke önmaga és nem az eladó értéke. Sok csalódással jár, ha ezt összekeverik.

Természetesen vannak hírek kislétszámú sikeres állományokról, de ez zsákutca, nem kell utánozni. Egy ideig szerencsés lehet, de hosszabb időben lehetetlen így tenyészteni.

És nem mellékesen nagyon sok apróságon múlik, hogy mi az a sikeres. 

Általában azt tanácsolnám, hogy vásárlás előtt részeletesen ismerje meg a vevő az eladóit, menjen oda, nézze meg, hogy csinálja, milyen a konkurenciája, milyen előnyei és hátrányai vannak, miért jönnek a galambjai, tudja-e ő is ezeket mindösszesen megadni, megvalósítani...

Előzmény: Törölt nick (123750)
Hajas63 Creative Commons License 2015.10.18 0 2 123756

Voltam régebben egy nagy galambásznál,jöttek épp az nap még látogatok,galambászok,fiatal létemre csak hallgattam figyeltem,mire az egyik vásárló mondta,olyan galambot adjál nekem amivel bajnok tudok lenni!!!!!!Házi gazda válasza,tudod mit akkor vegyél meg engem!!!!

dart-40 Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123755

 Tekintsd semmisnek.

Előzmény: Neon Licht (123738)
dart-40 Creative Commons License 2015.10.18 0 2 123754

Ez igen unintelligens hozzászólásra sikeredett. Tekintettel, hogy nem is olyan régen egy felvetésedre, Kálmán rendkívül segítőkészen megadta saját telefonszámát, hogy csörgesd meg és visszahív a választ illetően. Gyorsan felejtesz.

Előzmény: psztom (123737)
psztom Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123753

Ezt remélem áttudjuk beszélni és vitázni rajta személyesen egyet hamarosan. Én nem 100%ban gondolom így.

Előzmény: Törölt nick (123750)
Bárcsak tudnám Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123752

 

Előzmény: Törölt nick (123750)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123751

:) ugye nem csak simán mindenhez ért egy Mester , hanem mindenhez IS!

Ezért lettél Te is Mester!

 

Mindössze egyszer tévedtem eddigi életem során ezzel kapcsolatban , de akkor jónagyot! :D

Előzmény: Törölt nick (123740)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.18 0 1 123750

Ha egy ekkora ember legjobb tenyészpárja alól veszel 2 fiatalt az minden minden tekintetben jobb lesz mint egy közepes galambász legesleges legjobb galambja.

Ezek tények ! 

Nem akarok magyarázkodni!

Eijerkamp bácsi se jön ide galambot venni!

Egyszerűbben megfogalmazva a lényeget , "leszarni lehet, de felszarni NEM" !

Előzmény: psztom (123749)
psztom Creative Commons License 2015.10.18 0 0 123749

Nem biztos, hogy Ennyire ki kell sarkosítani a mondandóm. Teszem fel oda megyek magához és kiválasztom a legjobb tenyészpárját, adok két gyűrűt és egy x összeget. Mennyivel lesz az jobb mint ha egy közepes szintű galambász legjobb galambja alól veszek két fiatalt? Biztos, hogy jobb amit magától veszek? Netalántán csak a jobb ellátás miatt vannak jobb eredményei? Valószinüleg nem kevés pénzből galambászkodom én sem. Nem számolom mert nincs értelme. Ha számolnám az már nem hobbi lenne .

 

Ha elhamarkodottan ítélném meg Kálmánt Sosem tartanám akkora embernek mint tartom. Üdv.

Előzmény: Kálmán Ökrös (123747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!