Keresés

Részletes keresés

vsiivz Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23810
azaz
hetente kapnak szallitmanyt
es a postan is akkor erkezik
Előzmény: t.lantos (23809)
t.lantos Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23809

az az APO/FPO, ahova sok usa elado nem szallit

Army Post Office / Fleet Post Office :)

 

Előzmény: vsiivz (23806)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23808
és hogy kapja meg? kikötéskor, vagy rakétával utánalövik? :))
Előzmény: vsiivz (23806)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23807
én meg arra jöttem rá, hogy egy csomó ismert ember is vásrol az ebayon :)
Előzmény: vsiivz (23806)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23806
ezt nem tudtam
viszont nekem is van 1 jopofa vevom
anyahajon szolgal
kulon iranyitoszammal meg minden :o)
Előzmény: Törölt nick (23804)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23805
Nem sétel meg, beszélgetünk.

(a vevo dolga velemenyem szerint nem a fizetesel er veget, de errol valoszinuleg nem tudnalak meggyozni, es nem is akarlak)

Ugyan mit csináljak azon túl, hogy kifizettem a terméket?
Ha az értékelés adásra gondolsz, az természetes. Ha az eladó a vevővel tisztességesen viselkedik, akkor megadom a pozitívot.

<i>azert azt is tudnod kellene, hogy nemcsak a nemfizeto vevo erdemel negativot</i>

Ezt valóban nem értem.

<i>kibaszottul utalom, ha bezsarolnak, vagy negativval fenyegetnek</i>

Hozzád képest gyerekcipőben járok az alig 400 tranzakciómmal. És mindez csupán vevői oldalról. Még egyetlen eladómat se kellett zsarolnom, negatívval fenyegetnem. Miért? Tisztességesen kínálták, küldték a portékát. Értékelték a vásárlásom és én hasonlóan tettem. Mire fel kellett volna keménykednem?

<i>vegkepp kikerul az eladok ellenorzese alol az ilyen vevo</i>

Sajnálatos, ha az eladó ellenőrizni, vagy mint korábban írtad megregulázni akarja a vevőt.

Magát a hozzáállást nem értem. Itt több eladó mintha attól tartana, hogy a vevők eleve át akarják vágni őket.

Nem hinném, hogy e kérdésekben most közös nevezőre jutnánk! Várjuk meg az új rendszer beindulását, tapasztaljunk mindkét oldalról! Aztán ki-ki írja meg az észrevételeit az ebay-nek, hogy mit lát jónak vagy hibásnak az új szabályokban! Hátha figyelembe veszik legközelebb!
Előzmény: vsiivz (23798)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23804
viszont a 2,5 hónapról jutott eszembe, ha valakinek olyan célországa van, ami nem is létezik :))) akkor is fel lehet adni, csak rá kell irni, hogy usa transfer. ezt nemrég tanultam egy olyan kis zátonynyi, 5 pálmafából álló ország kapcsán, ami a világ végén van és senkise hallott róla. 
Előzmény: vsiivz (23802)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23803
Neked írtam egy sorral entebb, hogy drágább lesz az ebay! Átsiklottál felette. ::))

Ha pedig egy elsőbbségi levél 2 és fél hónap alatt ér a célba és a vevő ezért az eladónak ad negatívot, az a vevő hülyesége. Pont az ilyen esetek miatt találhatta ki az ebay, hogy az utolsó 30 napra vonatkoztatja a csillagos rendszert.

Ha egy eladó folyamatosan korrekt módon kereskedik, nem fog az új rendszerben rosszabbul járni! Ez is egy lózung. :)))
Előzmény: Törölt nick (23795)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23802
eleve 3 honappal a feladas utan kezdik keresni :o)
Előzmény: Törölt nick (23797)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23801

egyszer ? :))) hű de genyó vagy,

 

én még egyszer sem adtam :)

ja de, mint vevő igen, mert nem azt kaptam ami vettem, elkeverte az eladó és még válaszra se méltatott. /egy jó vastag könyv helyett küldött egy képeslapot/

Előzmény: vsiivz (23798)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23800
:o)
irtunk a vevonek, hogy nem artana visszafizetni a visszahuzott penzt
nem valaszolt
a paypal fele is ment level
de szettartak a kezuket

jo, ez nem tul gyakori eset, de mar ebben a topikban is ita valaki, hogy huzza csak vissza a penzt, legfeljebb, ha megjon a cucc, akkor ketszeresen orulhet
Előzmény: pittipitti (23796)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23799

de, felfogtam,

és nem vagy olyan fontos része az életemnek, hogy direkt fogást keressek rajtad :)))

 

egyszerűen nem tetszett amit elmeséltél, kínosan emlékeztetett arra, amikor engem lenyúltak pénzzel és az ilyenre csípőből lövök, viszont dícséretes, hogy a végén rendezted az ügyet. ez esetben viszont nincs okod rá, hogy ilyen mélyen érintsen, hogy szinte kiabáljál velem, úgyhogy remélem abbahagyod.

Előzmény: garfieldka (23792)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23798
nem akarlak megserteni
de te vagy nem erted, vagy eleve nem akarod megerteni amit irtam
(esetleg vegig sem olvastad a hozzaszolasomat)

tovabbra is kotod az ebet a karohoz, es a sajat peldaddal hozakodsz elo, amire mar korabban is megjegyeztem, hogy az a kovetendo
de lasd be, hogy nem mindenki ugy gondolkodik, ahogy te

peldaval alltam elo, hogy milyen hatulutoi vannak a csillagos rendszernek, mire megint a sajat peldaddal valaszolsz, ami tovabbra is hangsulyozom, hogy kovetendo
de ezzel masok mashogy vannak

azert azt is tudnod kellene, hogy nemcsak a nemfizeto vevo erdemel negativot
mondom ez ugy, hogy eddig a tobbezres tranzakcioimbol mindossze egyszer adtam negativ visszajelzest

a kolcsonos bizalomrol alkotott elkepzeleseimrol meg csak annyit, hogy mindig a fizetest kovetoen adom a pozitiv feedbacket a vasarloimnak, holott ez mar eleg ritka az ebay-en
(a vevo dolga velemenyem szerint nem a fizetesel er veget, de errol valoszinuleg nem tudnalak meggyozni, es nem is akarlak)
de en tisztaban vagyok azzal, hogy mit nyujtok, es vallalom, hogy adott esetben en huzom a rovidebbet
feltetelezem, ha nincs a pozitivjanak birtokaban az elozo hozzaszolasomban emlitett par vevo, maskepp cselekedett volna

kibaszottul utalom, ha bezsarolnak, vagy negativval fenyegetnek (leszarjak, hogy ezt az ebay nem veszi jo neven); jobbik esetben leminositenek, mivel tudataban vannak, hogy ok mar serthetetlenek

es azzal, hogy megszunik a negativ-adasi lehetoseg, vegkepp kikerul az eladok ellenorzese alol az ilyen vevo
es valoszinunek tartom, hogy jocskan meg fog noni a problemas esetek szama

Előzmény: garfieldka (23791)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23797
na és mennyi idő után derült ki? nekem volt, hogy fél év után tudta megmondani a posta, h mi lett a cuccal :))) az alatt egy csiga is megjárta volna.
Előzmény: vsiivz (23790)
pittipitti Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23796
Ilyenkor nem lehetne megkérni előbb a vevőt hogy fizesse ismét..azaz egy pénzigénylést nem lehet küldeni neki az átvételi bizonyítékot mellékelve?
Aztán meg segítséget kérni a paypaltól hogy nézzék ez az illető indokolatlanul claimozta vissza a pénzt amit a paypal a 40 nap után tévesen ítélt meg neki....és kéred az eljárás megismétlését ..újratárgyalását úgymond az új bizonyítékok birtokában....

Nekem volt már hogy refundot kaptam és ismét kifizettem miután 25napra a vételtől megjött....
De olyan is volt hogy claimoltam mert tényleg nem kaptam meg....nekem ítélték 40-45 nap elteltével....aztán a kereskedő újratárgyalást kért úgymond de nem láttam milyen bizik alapján de ismét elutasították.....
Tehát sztem az újratárgyalás lehetősége fennáll a claim zárása után is....
Kereskedők...! próbáljátok ki ha a csomag átvételéről tényleges bizonyítékotok van :) és megkárosított benneteket a vevő...
Én ezér nem árulok még az ebayen....míg ezt a részét nem látom át 100%-ban addíg nem vágok bele...
Előzmény: vsiivz (23790)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23795

felszinesek az információid és nincsenek gyakorlati tapasztalatod

 

ha mondjuk egy elsőbbségi levél 2,5 hónap alatt ér oda, mert van olyan, szerinted milyen csillagot kap az eladó? a shipping timé-nél?

mert elég gyakoriak a csúszások, és ha elsuhan valaki a 4,8% alatt,akkor elbukja a 15%-os eladási jutalék kedvezményét, ami nem két fillér. ezt nincs az az eladó aki ki tudja védeni.

 

egyébként csak sütögeted a nagy lózungokat, de én a matematikának hiszek, ha valami 8 forinttal oclsóbb lett, de a másik felén 81-el drágább, az nekem nem jó, akárhogy forgatom, akkorse.

Előzmény: garfieldka (23794)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23794
Ahhoz nagyon naívnak kell lenni, hogy azt higyje az ember, hogy olcsóbb lesz az ebay!

Variáltak a százalékokkal, valami kevesebb, valami több lesz az új rendszerben. De egy rakás egyéb szabály is változik, s az szerintem mindkét fél javát szolgálja. Persze az eladók részéről egyből nagyobb az ellenérzés. Talán nem ártana többször átolvasni és értelmezni pontról pontra a változások mibenlétét! Még az is kiderülhet, hogy nem is olyan rossz, mint első ránézésre!
Előzmény: Törölt nick (23789)
cistron Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23793

csak az a baj, hogy mindenki magából indul ki.

 

Más vevő nem a te hozzáállásod alapján fog vásárolni vagy úgy csinálni, nincs ráírva senkire se, hogy ő lehúz...

tehát, neked is és vsiivz-nek is igazat adok :)

 

Előzmény: garfieldka (23791)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23792
Nagyon rendes vagy. :))

Napokig piszkáltál vele annak idején. Miért ne vettem volna magamra? Persze arra nem emlékszel, hogy hogyan is zajlott az egész ügy? Csak a "kabátlopás" esetre.
Az, hogy hetekig nem kommunikált az eladó és mi történt pontosan, már rég kihullott az emlékezetedből. Sőt, akkor sem fogtad fel igazán, mert örültél, hogy fogást találtál rajtam.

De az előző hsz-ben épp erről írtam. Nem kell ellenséget látni mindenben és mindenkiben!

Előzmény: Törölt nick (23788)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23791
Ez az egész félelem azon alapul, hogy nincs bizalom a másikkal szemben.

Nem mondom egy szóval sem, hogy minden partner "ideális". Sok nehéz helyzetem volt nekem is, és bizony többször adtam jó értékelést, az egyébként nagyon szemét eladónak, hogy tartani tudjam a pozitív feedback-emet.

Azt hiszem, most az a helyzet állt elő, hogy az eladók egy része sértve érzi magát, mert kivették a kezéből a partner negatív véleményezési jogát. Csakhogy erre nincs is szükség. Azzal, hogy összevész a vevővel, negatívot ad neki stb. csak a lelke nyugszik meg, ha egyáltalán megnyugszik. De mi szükség van erre? A nemfizető vevőket az ebay az eladó helyett majd megregulázza, kizárja.

Ha valaki nem fizet, majd vitatkozik és negatívot ad az eldónak az új rendszerben, akkor az eladó által indított UPI eljárás során az ebay kitörli a kapott negatívot. Amennyiben a vevőt kizárják vagy felfüggesztik, akkor az általa korábban adott összes negatívot kitörlik.

A csillagos értékeléstől sem kellene annyira tartani! Én mint vevő a vásárlás és fizetés, majd a leírásnak megfelelő termék épségben való átvétele után nem fogok rossz minősítést adni. Semmi okom nem lesz rá. Főleg, ha a fizetés után röviddel már látom is az eladó pozitív értékelését.

Mondok példákat. Az elmúlt két hónapban rengeteg csomagom igen lassan érkezett meg. 4-6 hetes időre. Mégis jó értékelést kaptak az eladók, hiszen láttam a feladóbélyegzőt és tudom, hogy a postai út volt a hosszú. Nem az eladót kell ilyenkor büntetni!

Az új rendszerben az ebay 12 hónapra visszamenőleg számol feedback százalékot. A PowerSeller minősítés pedig 30-ra tekint vissza.

De mégegyszer hangsúlyozom, a kölcsönös bizalom a lényeg. Ha eleve tartok a másiktól, hogy át fog vágni, akkor nem szabad ebay-ezni! Ez vonatkozik eladóra, vevőre egyaránt.
Előzmény: vsiivz (23787)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23790
tenyleg
egy cimboramtol egy brazil gyerek visszahuzott 200 dolcsit, mert nem kapta meg a csomagjat
ellenben regisztralva lett kulde, es bizony a vegen kiderult, hogy megiscsak atvette a csomagot
(beszkenneltek a brazil postasok az atveteli igazolast)
Előzmény: Törölt nick (23788)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23789

régebben anémeten isvolt egy ilyen burkolt áremelés, ott azzal jöttek, hgoy cserébe + szolgáltatás lesz, de azt 1 hónap után megszüntették, merthogy átláthatatlan lett a felület :))))

 

ez a 4,8 meg jól ki lett találva :) ügyes

Előzmény: vsiivz (23787)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23788

ha ezt magadra vetted, az csakis a te hibad

én a saját póruljárásimra gondolok, és kettő is volt.

Előzmény: garfieldka (23784)
vsiivz Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23787
nem fogalmaztam kemenyen
csak valoszinuleg nem olvastad el figyelmesen az irasom

"sajnos egyre tobb az olyan vevo, aki nincs teljesen tisztaban az ebay szabalyataval, es amugyis irrealis elkepzelesei vannak az uzletmenettel kapcsolatban"
ha ezt magadra vetted, az csakis a te hibad
talan pont te lettel volna kapasbol az egyik, akit a megjegyzesem ellenpeldajakent hoztam volna fel innen
idealis esetben nem lenne zavaro egyik uj intezkedes sem - ha jol emlekszem valami hasonlot irtam is - de sajnos az uj szigoritasok megnehezitik a tisztesseges eladok helyzetet a rosszindulatu vasarlokkal szemben

gondolom vasarlokent nem vagy tisztaban, hogy milyen komoly visszahuzas lehet egy meggondolatlan osztalyozas az uj csillagos rendszerben

peldaul jocskan visszavett az ertekelesembol egy amerikai vevom lehuzo pontozasa a szallitasi ido rovatomban: kifogasolta, hogy 2 het alatt ert hozza a csomagom, amit a fizetes masnapjan feladtam, holott mas esetben amerikan belul 4-5 nap eleg szokott lenni... (bebaszott gondolom egy kettest vagy meg rosszabbat, es meg felhaborodott levelet is irt nekem; amikor kozoltem vele, hogy nem amerikai elado vagyok, akkor csak annyit irt vissza, hogy akkor vegulis nincs gond. koszi)

eleve a "shipping time" resz erosen felreertheto, es sokan felre is ertik

jopar hasonloan kellemetlen esetet tudok felsorolni, ami boven belefer a nem-idealis-eset gyujtofogalom ala

amikor a vevo kifogasolja, hogy a szilardabb csomagolas vegett osszecelluxoztam 3 cd-t ket karton koze fogva, de a cellux osszeragacsozta a cd-k gerincen a CELOFANT
nem mindegy bazmeg? ugyis leveszed es kidobod!

de az is jopofa vevo volt, aki megnyerte egy aukciomat, majd a masodik fizetesi figyelmeztetes utan megirta, hogy keri a postacimemet, hogy elkuldje a penzt
(paypal only aukcioum vannak, de megjegyzeskent odairtam, hogy ha valaki maskepp szeretne fizetni, akkor licitalas elott lepjen velem kapcsolatba)

es akkor en ezeket a "vevoket" nem szankcionalhatom?
ugy erzem ez azert tavol all a sirastol

biztos van itt meg jopar elado, aki hasonlo erdekes tortenettel elo tud allni
de szerintem nem kell mast tenned, mint visszaolvasni itt a forumban
itt is talalni hasonlo gyongyszemeket
komoly osszeget tennek ra, hogy joparszor eszedbe jutott 1-2 beiras kapcsan, hogy "na ilyennel nem szivesen akadnek ossze, ha elado lennek"

kicsit talan hosszu lett
de igy talan megerted, hogy mi a kulonbseg az altalad leirtak es az idealistol lenyegesen eltero vevok kozott
Előzmény: garfieldka (23774)
eee991 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23786

eladók, azt értitek-e, hogy vevőként marha nagy megkönnyebbülés, hogy őszintén lehet végre negatívat adni, ha kibaxnak veled?

 

viszont azért az eladó helyzetébe is bele tudom magam képzelni, már adtam el én is cuccokat. ez így messze nem egy megoldás...

Előzmény: Vándor21 (23776)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23785
Egyénként így a vevők nem kapnak negatívot, tehát az eladó nem gyanakodhat előre, hogy esetleg baja lesz a vevővel.
Azonban az új szabály az ígéri, hogy a nemfizető vevőkkel szemben keményebben jár el, s feltételezem, néhány eset után kizárják a rendszerből. Tehát nem kell az eladónak élből szűkítenie a vevőkört. Ha kicsit később is, de megteszi majd az ebay. Mi ez, ha nem az eladók védelme és az egész rendszer megtisztítására való törekvés?
Előzmény: t.lantos (23781)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23784
Jó a memóriád, vagy nagyon a bögyödben van az eset!
Rendeződött a dolog, visszavitette a cuccot az eladó. Nem kell ennyire rosszmájúnak lenned!
Előzmény: Törölt nick (23782)
garfieldka Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23783
Ezt eddig is megtehetted. Nem emlékszem, hogy az új szabály meghagyta-e a vevőkör szűkítését. Ha igen, akkor semmi gond.
Előzmény: t.lantos (23781)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23782
az egy dolog, de vannak olyan vevők is akik visszaclaimolják a pénzt és a cuccot is megtartják, én már találkoztam ilyennel. :)))
Előzmény: garfieldka (23780)
t.lantos Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23781

csakhogy szimplan kizarhatom az illetot a licitbol, es kesz

pont azert kell, hogy ha azt latod, hogy egy minuszokkal teli tag licital a termekedre, akkor kiiktathassad meg idoben, mert valoszinu guyse fog fizetni.

 

Előzmény: garfieldka (23780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!