Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3825

 

"...ne már menüzni kelljen, hogy ha bepillantanék egy műsorba."

 

Azok után, hogy az én távirányítómon NINCS Rec gomb (csak menüből lehet hozzáférni) a PIP gombról már ne is beszéljek (mert olyan sincs) - onnantól nem csodálkoznék, ha 7 lépésből kéne össze-menüzd azt, hogy te is nézhessél valamit.

 

Sőt (nálam legalábbis) az is érdekes menüsor, ha egy sima filmet tolok be egy pendrive-ról... hogy hány lépésben jutok el oda, hogy induljon is az a film.

.

Előzmény: bacus (3824)
bacus Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3824

Nézegettem ezt a csatornazárás (gyerekzár) funkciót, de nem igen értem, hogy kellene működnie.

 

Adok neki pint, majd csatornaszerkesztőben szerkesztés csatornahoz pipa, gyerekzár be, megjelenik a lakat.

 

Ezek után én hogy tudom mégis nézni a csatornát? Azt hittem, ha rálépek, majd jól bekéri a pint, de nem, szól, hogy zárolva van és annyi. Hogy kell azt az egy csatornát ideiglenesen nézni?

 

A menüben van olyan, hogy a gyerekzár funkció ki, fasza, akkor megint minden zárolt csatorna nézhető, de ehhez menüzni kell, meg nem elfelejteni visszakapcsolni.

 

 

Hogy érthető legyen mire is használnám: fiam egyre jobban "beköltözik" a nappaliba, már alig van mellette hely leülni is, mert ott szeret tanulni, olvasni, játszani, mindezt úgy, hogy valamelyik sport csatorna megy a háttérbe. Na ebből kezd elegem lenni, a sport csatikat szépen le akarom kódolni, ne legyen már ott kaszinózás amikor én is néznék valamit.. Néha viszont én is nézném a sport csatikat, ne már menüzni kelljen, hogy ha bepillantanék egy műsorba.

GPS Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3823

 

Annak lehet - bár két kattintással megoldható az is.

 

Semmi trükk, kódolás-dekódolás-hekkelés-krekkelés  semmi nem kell hozzá. Sima fájlegyesítés.

.

Előzmény: nicko (3822)
nicko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3822

aki azért rögzít, hogy megőrizze a felvételt vagy lemezre írja annak számít, hogy ne daraboljon.

 

Előzmény: GPS (3821)
GPS Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3821

 

Mondjak neked valamit? Valójában a fenét sem érdekli, hogy napi használatban darabol-e, avagy sem. Nem is látom a fájlt - minek?

 

Ha netán (tegyük fel) mégis átmenteném a cuccot PC-re - akkor sincs semmi gáz, egy pillanat alatt egyesíthetem a fájlokat, ha arra van szükségem. De általában nincs.

 

Ugyanezt már Samsung-fájlal már sokkal macerásabb megtenni - állítólag lehet ugyan, de sima Commanderből ez nem nagyon műxik.

 

Szóval szerintem abszolút nem szempont ez a "darabolósdi" - pláne olyan üzemmódban, hogy "Ma este-éjjel felvesz valamit a PVR, holnap megnéz, aztán Del. "

.

Előzmény: nicko (3820)
nicko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3820

viszont csak olyan pvr-t szabad venni ami az NTFS-t kezeli, akkor nem darabolja a felvételt.

Előzmény: GPS (3815)
nicko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3819

az ilyen pvr dolgokban nem kell túl nagy misztikumot gondolni csak a gyártók mindegyike máskép képzeli el a jogdíjakról szőtt gondolatait :)

tv esetében ráteszi a jelet a felvételre, hogy más még azonos tévén se tud lejátszani.

elvben ;)

Előzmény: zlota (3816)
nicko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3818

nem.

ez azt jelenti, hogy a tányéroson fogható HD csatornák vételére is alkalmas.

a sima DVB-S csak az SD minőségre.

pl. digi bevezeti a CI+t a tányérosra is és akinek ilyen tuneres a tévéje, tudja nézni beltéri nélkül is. madzag be a tévébe, CI+ a tévébe és nézi a digisportot HD-ban.

vagy ha más szolgáltató UPC Direct-nél van akkor ott.

Előzmény: zlota (3814)
zlota Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3817

Még mindig nincs itt a TV-m, ma jön vissza... (1040es szofttal, de örülök!)

tehát csak rémlik, de...

Tipp:

"- Előbb rá kell lépni a "Jelforrást választ" gombra (jobbra fent)"

Ha megnyomod pl 4szer azt a gombot, akkor nem kell tovább keverni.Odalép a 4. beviteli forrásra.Aztán ha odaért vár egy kicsit és magától átdobja.

Persze lehet rosszul emlékszem.Vagy a tiéden már máshogy megy.De  nem kell nyilazni, meg OKézni.

 

A H-s szériaáról mit tudni?Várjam meg?Szerintem az meg aranyáron lesz most bevezetéskor...

Előzmény: GPS (3815)
zlota Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3816

Egy ismerősnek vettünk ajándékba 12hó előfizúval egy mindéégtv-s dekódert.

Teljesen leesett az állam, mikor arra a penre elkezdtük felvenni az adást amit a TV-n nem tudtam használni.

Ráadásul végtelen egyszerű menükezeléssel!

 

És most jön a poén... átváltottunk egy másik csatornára felvétel közben!Az meg szépen vette tovább a beállított csatornát!

Nah, akkor kezdett velem forogni a világ.250.000 forintos TV-m nem tudja ezt az alapfunkciót!

 

20.000 forintért vettük 12 hónap előfizúval.Ha kiszámoljátok akkor kb 5.000-10.000 forint lehet az egész dekóder ára.

 

A távirányító használható.Normál elhelyezésű.... nem is sorolóm tovább.Majd megnézem milyen formátumban vett fel.Úgy rémlik formázni sem kellett a dekóder használatához a pent.

 

Ilyen dolgokat szeretnék, ha már megint rá kell költenem gondolom  + 50e forintot a "régi" 1 éves TV-mre.

 

Fogadok nem találok ilyet!

Előzmény: GPS (3815)
GPS Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3815

 

Ha használható lenne a Samsung (legalábbis az F-ek) jelforrás-váltója, akkor nem is kéne dual-tuner.

A külső box(ok) az égvilágon mindent tudnak - a playerük és a PVR-jük meg nagyságrenddel jobb, mint a beépített.

 

Mert gyárilag átmenni egy külső forrás jelére az most  kriminálisan szar.

 

- Előbb rá kell lépni a "Jelforrást választ" gombra (jobbra fent)

- aztán végignézni mind a 12 opciót (hiába van csak egyetlen-egy dolog bedugva, ő minden lehetségest mutatja mert így "tudományosabbnak" hat)

- onnan kiválasztani azt az egyet, ami egyáltalán van,

- utána lemenni egy km-re a táviránytón (egy fogásból nem lehet) és ott le-okézni.

 

Nincs olyan mint pl. a csatornáknál, hogy sima gombnyomásra váltson a két legutolsó jelforrás közt - de nincs ám.

 

Én dual-tunerest még nem láttam - de nem lennék meglepve ha ott se egy szimpla gombnyomásra váltana a tunerek közt - hanem vagy 4 lépésből mehetnél át egyikről a másikra.

 

Viszont ezért cserébe a PIP-je is használhatatlan - nem lehet váltani a főkép és az alkép forrása közt - de ha mégis váltanál a kis-kép forrására, akkor újból el kell kezdeni a PIP-kérés macerát.

 

Talán ez volt az egyik legnagyobb csalódásom ezzel a TV-vel.

.

Előzmény: zlota (3814)
zlota Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3814

Köszi... ez a DVB-S2 sem duál tuneres ugye? Olyan mint az enyém a DVB-S.

Előzmény: nicko (3809)
GPS Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3813

 

Hát én nem is tudom, de én nem tapasztaltam ezt a pen-mizériát az F-emnél.

Van egy darab pen-em amit visszadob - de az mérve is egy ótvaros reklám-pendrive.

 

A többivel csont nélkül megy - igaz, csak 3-at próbáltam, különfélét - és mennek, nem dobja vissza.

 

Sőt, még olvasón keresztül egy SD-kártyával is próbáltam és vette köhögés nélkül.

.

Előzmény: nicko (3812)
nicko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3812

aki rendszeresen felvesz egyértelműen HDD-t használjon.

nagyon ritka felvételekhez jó a pen is ha a tv elfogadja.

nem tudom a samsung mérnöjókei mit rontottak el, mert  a D szériánál nem volt ennyi gond a penekkel.

lehet az USB 3.0 kavar be, mert a tv-n 2.0 van.

Előzmény: brumi_68 (3810)
GPS Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3811

 

Mivel mérsz? Mert a Crystal azért elég jól reprodukál.

 

Több hónapi intenzív használat után (közben egy formatálással is) - szinte ugyanazt mérte most is egy SD kártyámon -  mint hónapokkal korábban.

.

Előzmény: brumi_68 (3810)
brumi_68 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3810

Az a baj vele hogy ahányszor teszteltetem vele annyi sebességet mér. De oltári nagy eltérésekkelvan mikor 1,7et van mikor 4,2-t. Már bele fáradtam a pendrive probálgatásba. Igazán nézhető müsor ugy sem igen van a sorozatok meg mind megvannak a neten. Csak mint kihívást probáltam (volna). Külső vinyó az tökéletes hozzá.

Előzmény: nicko (3807)
nicko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3809

F6500 ha kell a DVB-S2 így legalább a HD-t is tudod nézni tányérosról....de ezekkel a típusokkal megkapod a 3D-t és smartot.

amelyikbe nincs smart abba nincs DVD-S

ha pedig vársz még páér hetet boltokba lesz a H széria is.

Előzmény: zlota (3808)
zlota Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3808

Holnap jön vissza a Tv-m.

Ismét alaplap csere volt, mert ismét elkezdte felejteni a felvett anyagokat.

Sőt közben a wifi is elszállt benne.

Megpróbálom a levásárlást másik típusra, mert ez 1 év alatt már kezd nekem nagyon sok lenni.

Ha egyáltalán sikerül valahogy kiverni belőlük....

 

Mit javasoltok az ES-6540 helyett?

Fontos a műhold vevő része.A két valós tuner nem ártana végre...Smart nem kell többé, sem 3D.

nicko Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3807

néha nekem is eljátssza ezt azzal a pennel amire már sokszor vettem fel.

ilyenkor megint fomázom a pc-n vissza a tv-be leformázza és jó neki.

Előzmény: brumi_68 (3806)
brumi_68 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3806

Neked szerencséd volt. Én itthon vetten kingstont 32GB 3.0ás és a tv leszólta hogy neki ez lassú. 

Előzmény: Törölt nick (3803)
GPS Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3805

 

Nofene:

 

Magyarok készítik a jövő moduláris tévéjét

Külön árulják a kijelzőt, az okosító modult és a hangszórót. A fejlesztőcsapat évek óta a tévéiparban dolgozik. Tovább »

forrás: Index.hu

gabrielke Creative Commons License 2014.03.31 0 0 3804

Tény, hogy nem sok pendrive van ami elég gyors lenne ezeknek a tv-knek. Én is kínlódtam egy darabig ezzel, találtam is nagy nehezen egy USB3-as Kingstont ami elég jó volt neki.

Aztán lett egy 160-as notebook hdd-m, vettem hozzá egy usb adaptert és megy mint a szél (naná).

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3803)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.30 0 0 3803

Engem is megsuhintott a digitális televíziózás szele, így végre ki tudom használni az F5300-as lehetőségeit, különösen a PVR-t. Tény, hogy digitálisra találták ki ezeket a tv-ket, nagyon látszik a képminőségen.

 

Korábban sokan említették itt a fórumon, hogy a tv válogatós a pendriveokkal, nem fogad el mindent.

Kínából rendeltem egy 32GB-osat, USB 3-as, 4800 Ft körüli áron. Most is nagyjából ennyi. Hát, nem a legfinomabb és legpuhább műanyag, ezt el kell ismerni, minimálisan (nem zavaróan) csörög, ha megrázom (bár nem rázogatásra készült minden bizonnyal), de ettől eltekintve rendkívül stabil, ráadásul 4800-ért... És ami a lényeg, a tévé úgy szereti, mint kacsa a nokedlit. :-) Csak úgy repült rá full hd-ban a műsor.

 

Nem reklám, de akit érdekel:

http://www.tinydeal.com/silicon-powerblade-b20-32gb-usb-30-flash-drive-u-disk-p-106785.html

 

 

nicko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 3802

az és 2012 májusában 158K volt már csak, mikor a boltokban volt már az E széria a D széria pedig kifutott modell lett.

 

arra vagyok kíváncsi a foci VB idejére mennyire viszik le az árakat.

Előzmény: GPS (3801)
GPS Creative Commons License 2014.03.23 0 0 3801

 

"40"D6500 bevezetői ára 2011 áprilisban 360.000Ft volt."

 

Az kemény volt azért.

.

Előzmény: nicko (3800)
nicko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 3800

40"H6200 190K

48"H6200 240K

 

csak példaként a 40"D6500 bevezetői ára 2011 áprilisban 360.000Ft volt.

tudásban ez a H széria már jóval többet tud.

Előzmény: GPS (3799)
GPS Creative Commons License 2014.03.23 0 0 3799

 

Az 55 az nem 40, ugyebár.

 

Én a 40-est néztem, azt ajánlgatják tán 560-ért - euróban. Vagy e körül.

.

Előzmény: nicko (3798)
nicko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 3798

SAMSUNG UE55H6470 400K-val indít...

Előzmény: GPS (3797)
GPS Creative Commons License 2014.03.22 0 0 3797

 

Hát ahogy néztem, a 40-es H6400-as (quad proc) valami 560-580 € -ba kerül, tehát nagyon nem szállt el az agyuk - árilag.

 

Más kérdés, hogy ismerve az itteni "hivatalos" árképzést, az 580 euró = 268.000 Ft

 

De nem baj, majd megvesszük a "szürkéktől" - 40%-al olcsóbban. Ugyanazt.

.

Előzmény: nicko (3796)
nicko Creative Commons License 2014.03.22 0 0 3796

samsung már tavaly bejelentette, hogy fokozatosan leáll a 32" és 40" tévék gyártásával, mert az új 4K vagy OLED az 50" feletti méretben ajánlott.

ennek is tudható be, hogy jönnek a 65"-os tévék. magyarán 2-3 év alatt átáll a nagyobb méretre. Most még nem ez a természetes, de ez lesz idővel.

Persze megint más kérdés mennyibe fog ez fájni.

Előzmény: GPS (3795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!