Keresés

Részletes keresés

datapop Creative Commons License 2017.10.02 0 0 10283
Az ytong talapra egy jó minőségű csemperagasztóval tettem már rá kismillió csempepárkányt.
kiki+ Creative Commons License 2017.10.01 0 0 10282

Ytongból kialakítottam a fogadószintet, amire párkányt és fedőlapot tennék kályhacsempéből.

A beépítés úgy nézne ki, hogy egyik oldalon ytong lesz, amibe már a sarok kályhacsempe belesimul, majd a másik oldalon csak kályhacsempe.

Hibrid megoldás, de ez a tervünk. Az ytongrész felépült, a csempére még várnom kell. Addig keresgélek, tökölődök, és egyre nagyobb a zavar...

A mellékelt kép szerint épülne.

Előzmény: datapop (10281)
datapop Creative Commons License 2017.09.30 0 0 10281
hova akarsz pontosan kályhacsempét?
amennyiben van felfekvési felület és kályhacsempe párkány, akkor azt normál agyaghabarcsba mehet. viszont ha fel ragasztásról van szó (mint pl egy burkolólap a falra), akkor Rath Profix. az olyasmi mint egy csemperagasztó csak bírja a hőt (tüzet nem, csak a hőt).
kiki+ Creative Commons License 2017.09.30 0 0 10280

Sancibácsi, Datapop!

 

Még nem érkezett meg a cserépkályhacsempe, így van módom mással is próbálkozni. Mit érdemes a burkoláshoz használni?

Előzmény: sancibácsi (10278)
datapop Creative Commons License 2017.09.28 0 0 10279
így van.
szzem egy hely van ahol a c30nak talán van értelme, mégpedig két samott közt ahol 1-2mm a habarcs és lapjára van fektetve a tégla
sancibácsi Creative Commons License 2017.09.27 0 0 10278

A C30 tűztér építésre, és egyéb belső kályhás munkákra való. (Datapop szerint arra sem :-) Hát én sem használom már :-)

És alapvetően nem kandalló külső burkolásra-ragasztásra.

De ha a felhasználását megnézed; szerintem ott kell lenni rajta, hogy 800 C fok kell a szilárduláshoz. Ha nincs annyi, olyan helyen alkalmazzák, ott vízüveggel kellene keverni.

Előzmény: kiki+ (10277)
kiki+ Creative Commons License 2017.09.26 0 0 10277

Akkor miért veszik?

Mi a jobb helyette?

Előzmény: datapop (10276)
datapop Creative Commons License 2017.09.26 0 0 10276
az a c30 szerintem semmire sem jó.
kiki+ Creative Commons License 2017.09.25 0 0 10275

Már nem kérdés, a második próbaminta sikeres volt.

De ha bárkinek van majd a továbbiakhoz ötlete, vagy figyelmeztető javaslata, boldogan fogadom.

Előzmény: kiki+ (10274)
kiki+ Creative Commons License 2017.09.24 0 0 10274

Segítséget kérnék!

Épül a "vár".... azaz a fogadószint egy tűztérhez.

Tapadási próbákat készítettem C30-as habarccsal. Naturral és soványítottal is. Nem vagyok elégedett vele, a kis próbakorongok többségében lejöttek az anyagról.

A leírása vizes állapotú anyagokat ír, így először csupasz, de vizes ytongon próbáltam, egyelőre rajta maradt, a kissé nyirkos betonról mindkettő lepattant, a glettelt ytongot csak szárazon próbáltam még, arról is lepattant, a száraz ytongról a soványított lejött, az eredeti állapotú nem.

Hogyan marad stabil az ytongon? vizes csupaszon, vagy murexinnel glettelve és vizesen?  Már glettelve van, kaparjam le vagy vizezzem erősen? Valami tapadóhíd szükséges alá?

A fogadó párkányra a tűztér előtti részen raknám föl vele a kályhacsempét.

azóta próbáltam a glettelt részen is vizezve, de még várnom kell a kötésig.

sancibácsi Creative Commons License 2017.09.23 0 0 10273

Üdv mindenkinek!

 

Jövő hónap elején bemutató építést tartok, amelyen lesz lehetőség a tömegkályhák építésébe gyakorlati módon betekinteni.

Részletekért az email címemen keressetek: sandor.zagonyi@gmail.com

sancibácsi Creative Commons License 2017.09.03 0 0 10272

????

 

Ez csak valami vicc lehet :-)

Mindent tud valaki, mit, hogyan, stb? Ismeri az egész szerkezet, és annak megépítésének csínját-bínját? Csak 1 dolgot nem tud: a falazóhabarcs jó-e összeépíteni?????

Hát ez elég szórakoztató :-)

 

Amúgy mondhatjuk siralmasnak is :-(

 

Pont fordítva kellene elkezdeni: Az anyagot keverni, nézni mi hogyan épül, hogyan csatlakozik egymáshoz; és mekkorák méretek, stb.

És aztán belefogni,.....

Előzmény: Ádám Gellért (10269)
datapop Creative Commons License 2017.08.30 0 0 10271
mészhabarcsot semmiféleképpen nem javaslom. Az agyaghabarcs.
SolnesN Creative Commons License 2017.08.30 0 0 10270

Alkalmas is meg nem is.

A tömegkályha egy összetett szerkezet.

Bizonyos részei tűzállóanyagból épülnek, ide tűzálló habarcs kell, bizonyos részei  sima agyagtéglából, ide jó a mezei mészhabarcs.

Előzmény: Ádám Gellért (10269)
Ádám Gellért Creative Commons License 2017.08.30 0 0 10269

Hali sziasztok !

lehet hogy volt már a kérdés de olvasgattam és nem találtam!

Szóval a dilemmám a következő:

Szeretném megépíteni a saját tömegkályhámat de kötőanyag terén nem vagyok biztos abban hogy a falazóhabarcs alkalmas e célra .

Ha tévedek akkor elnézést ha nem akkor szeretnék ötleteket kérni:)

Válaszokat előre is köszi

N.Chris Creative Commons License 2017.08.23 0 0 10268

Miért nem vakolod?

Előzmény: RégiÚj55 (10266)
velocitus Creative Commons License 2017.08.20 0 0 10267

Sziasztok!

 

Kályhába most kellene először sütőbetétet tennem.Kérdezném, hogy milyen ezekkel a tapasztalat.

Esetleg egy-egy gyakorlati tanácsot, hogy mire figyeljek, szívesen vennék.

Gondolom a hőtágulás miatt érdemes valami szigetetlőpaplannal körberakni, vagy legalább a felfekvő felületen.

Körbeburkoljam samottal?

 

Kályhás iskolát végeztem 3 éve, de ott nem tértek ki erre.

Mesteremet is megkérdezem majd, de gondoltam 1-2 jó tapasztalat nem árthat senkinek!

 

Köszönettel várom a tanácsokat, diskurzust a témáról. 

RégiÚj55 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 10266

Köszi a "vigasztalást" és a pozitív hozzáállást !...:-))) Azt hiszem, hogy az lesz. Több helyről is gyűjtöttem infót, szóval meg lehetne csinálni, de mindenképpen költséges lenne és ráadásul hőleadási veszteséggel is járna.

Úgyhogy majd csak melegszem mellette és nem nézegetem...:-(((

Előzmény: a tömeg az tömeg (10265)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.08.15 0 1 10265

 Használd úgy ahogy van   !

Meg kell szokni  !

Előzmény: RégiÚj55 (10262)
RégiÚj55 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 10264

...csak nyugodtan !....:-)))))  (szerencsére még nincs "szagos" internet...)

Előzmény: kalyhasember (10263)
kalyhasember Creative Commons License 2017.08.13 -1 0 10263

Szia.

Bocs.

De bexarok.

Előzmény: RégiÚj55 (10262)
RégiÚj55 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 10262

Sziasztok !

 

Tanácsok szeretnék kérni. Van egy téglakályhám, amit be szeretnék burkolni (burkoltatni) szeletelt téglával, vagy valamilyen hasonló hatású burkolóval. Rögtön válaszolok arra is, hogy azért, mert a kedves "mester" olyan rondán készítette el, hogy még kifugázással se lehet az esztétikai hibákat "eltüntetni" (ferdén álló tégla, nincs síkban, és hadd ne soroljam...:-(( ). Milyen ragasztót vagy hőálló habarcsot kell használni hozzá ? (max 100-120 C a külső hőmérséklete)

Émile Creative Commons License 2017.08.02 0 1 10261

Tegyél fel egy vázlatos rajzot, akkor talán többet tudunk mondani !

Előzmény: gazzalmegyek (10259)
gazzalmegyek Creative Commons License 2017.08.02 0 0 10260

Esetleg van valaki, aki hozzá tud szólni akár részben is?

Megköszöném azt is nagyon, mert minden segítség/ meglátás jól jön!

Előzmény: gazzalmegyek (10259)
gazzalmegyek Creative Commons License 2017.07.30 0 0 10259

Cserépkályha téma:

 

Elvégeztem egy kályhás tanfolyamot jó pár éve, de nem vagyok gyakorló kályhás, és nem is szeretnék eü. okoból azzá válni.

Jelenleg is egy ismerősömnek szeretnék csak segíteni, hogy anyagilag tudjam támogatni azzal, hogy segítek neki újrarakni a kályháját.

Sajnos igen rossz kályhacsempéje volt már.Vettünk mellé még pár bontott csempét.

Most kitalálta, hogy a 5x3x7 kályha helyett nem tudnánk-e 5x4x7 es kályhát összerakni.

Mondtam, persze segítek, ha tudok...  de eddig lengyel 5-ős volt a kályha. Ezért lenne pár kérdésem

 

 

Kérdéseim:

1, Ebben méretben is jól fog-e üzemelni a Lengyel ötös?

2, Nem volt bélelve, csak betétezve.Most szeretném plusza bélelni neki, hogy kissé jobban tartsa a hőt.Az első járatban 3-as a másodiktól pedig cseréppel bélelném tovább.Jó ez így?Mi a tapasztalat, hogy a 3as samott esetén, a sarok fog fűteni?Át fog melegedni?Esetleg 4-es samotnál? (van 20 db) - Erről a plusz bélelésről mi a tapasztalatotok?

3, Eléggé hosszú lett/lenne a tűztér, de szerintem viszonylag keskeny. Kb 25-30cm széles de a mélysége így már kb 70cm

4, A tűztér külső oldalán ti csinálnátok/csinálni szoktatok samot fal+ cserép szendvícset?Kell ez? Ugyanis bontáskor láttam, hogy kb 5 samottéglán kívül mind sima tégla volt a tűztérben és még fedve sem volt. Ami számomra meglepő.Persze így 20 év után már mállott is a tégla.Mí úgy tanultuk, hogy kell, de hát ha a síma tégla eddig bírta, akkor megkérdőjelezem

 

5- bónusz.... egy érdekesség, amit az általam eddig látott/tanult kályhákban eddig nem láttam még... a Lengyel 5 járataiban középen- a tűztér falával párhuzamosan és annak nekitapasztva, fektetve végig az aljától a tetejéig fel volt téglázva!Tehát nem téglalap alakú volt a járat keresztmetszete, hanem  L ! Amit néztem is, mert így talán jobban neki volt terelve a fűst...

maguborka Creative Commons License 2017.04.23 0 0 10258

Latom vannak az okosok Meg a hozzaertok...

szerencsere akinek szolt az latja amit kell.

szerintem is szuper jo latszik az aramlas.

na uff.

lassan be is lesz burkolva ;)

sancibácsi Creative Commons License 2017.04.20 0 0 10257

De jó!

Szerintem nagyon jó kép. Szemléletes a gázok hogyan áramlanak (körkörös forgó áramlás) a kamrában.

 

Köszi :-)

Előzmény: maguborka (10255)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.04.18 0 0 10256

Mire bizonyíték ?  

A szilárd tüzelő  anyagú berendezésekben   többféle égéstermék keletkezik. Ezek egy része a füstjáratokban lerakódik.

Ezért szükséges a tisztítás.

Előzmény: maguborka (10253)
maguborka Creative Commons License 2017.04.18 0 0 10255

akiknek meg ne tűnik fel mégsem, azoknak karika

maguborka Creative Commons License 2017.04.18 0 0 10254

s a másik oldal is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!