Keresés

Részletes keresés

Frint Creative Commons License 2000.09.07 0 0 75
Szia! Este áttanulmányoztam a szakirodalmat, a helyzet a következő:
A nagy farontó a beteg ,leromlott állapotú fákat részesíti előnyben, leginkább a nyárfákat. A kifejlett hernyó barnás színű, és 10 cm-es is lehet. A kis farontó fiatal egészséges fákat, leginkább almafákat látogat. Hernyója 6 cm-es, barna színű, sötétbarna pöttyökkel.
Találtam jobb módot a védekezésre: a járatba benzines vattát/rongydarabot kell dróttal felnyomni, és a bejárat/kijárat-ot el kell tömíteni. (viasz, gipsz, gyurma, fugaszil)
Most kell alaposan átnézni a vázágakat, mert lehet, hogy tavasszal késő lesz.
Most már csak az a kérdés, hogy mi mászott a diófádba...hétfőre utánanézek ennek is. Frint
Előzmény: fafaj (74)
fafaj Creative Commons License 2000.09.06 0 0 74
Köszi! Biztos farontó lesz. Minden évben van a diófában. Ez annyiból szerencse, hogy a sérüléseknél nyáron levedzik a diófa.
A drót nem mindig sikeres, ilyenkor fecskendővel folyadékot nyomok a lyukba. Vigyázni kell nehogy a lyuk alatt álljatok, !!!

fafaj

Előzmény: Frint (73)
Frint Creative Commons License 2000.09.06 0 0 73
Sziasztok!
Kedves fafaj, örülök, hogy ránktaláltál.Ez egy jó csapat...a farontónak két fajtája van, a kis farontó és a nagy farontó, a 4cm-es az utóbbi hernyója lehet, a színösszeállítására nem emléxem pontosan.
Onobody! Fantasztikus komplex csávázási módszert ismertem meg, ha érdekel, magánmailben megírom.(és ehhez Hódmezővásárhelyre kellett elutaznom...)
Frint
fafaj Creative Commons License 2000.09.06 0 0 72
Sziasztok kertészkedők!
Örülök, hogy van ilyen topic is!

onobody: A paradicsomod, nem csinál olyat, hogy ilyenkorra teljesen elszárad?

Frint: Ez a farontó hernyó 4cm-esre is megnő és sárga, feketepöttyökkel?

komárom: Én a vegyszertájékoztatóra hagyatkozom és azt betartom, mint az előttemszólók.
A keverhetőségük tekintetében sokszor vannak kétségeim, várakozási idő hogyan alakul, nem lépnek e reakcióba egymással? Erről mi a véleményetek?

fafaj

onobody Creative Commons License 2000.09.04 0 0 71
Sziasztok !

Nálam bizony van lyuk , nem is egy!!!
Na majd megdrótozom.

Csáváztam a zöldbab vetömagot, ugy tünik
jó lett. Kipróbálom a zöldpaprikán és
a paradicsomon is.
Kicsit belevesztem a kertészkedésbe , az
öntözés miatt nemcsak kapitális zöldségeim
hanem gazaim is lettek. Ráadásul a csöpögtetö
csövek miatt elég nehéz kapálni , néhányszor
már el is csaptam a csövet.
Lassan persze fel is lehet szedni.

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (70)
Frint Creative Commons License 2000.09.01 0 0 70
Kedves szigmo&onobody !
Onnan látod, hogy lyukat fúrt, ha rejtett a járat, akkor fézzel benyomva a kérget, akkor érzed, hogy puha. Általában jól látható, lámpa segit a keresésben. Elpusztíthatod mechenikusan, egy drótot felvezetsz, és átdöföd... :|
Erős rovarölő szer is megteszi a hatását, de nem 100%-os. Sok faág elpusztulásában aktív szerepet "játszik".Frint
szigmo Creative Commons License 2000.09.01 0 0 69
Kedves Frint,

"A gyümölcsfák váz ágait alulról meg lehet nézni, nem költözött-e be a farontó lepke hernyója...ronda munkát tud végezni"
Honnan veszem észre hogy beköltözött? Még nem találkoztam vele, (vagy csak nem tudok róla?).
Köszi, Szigmo

Előzmény: Frint (67)
onobody Creative Commons License 2000.08.31 0 0 68
Szia Frint!

>A gyümölcsfák váz ágait alulról meg lehet nézni, >nem költözött-e be a farontó lepke hernyója...

És mit lehet csinálni , ha már beköltözött??

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (67)
Frint Creative Commons License 2000.08.29 0 0 67
Most, hogy beköszönteni készül az ősz, időben szólok, több év tapasztalatából, hogy a kertből lekerülő szárazanyagot égessétek el, sok kártevőtől szabadultok meg jövőre. A gyümölcsfák váz ágait alulról meg lehet nézni, nem költözött-e be a farontó lepke hernyója...ronda munkát tud végezni. Megszáradt, aszalódott gyümölcsöt is szedjétek le, égessétek el...Frint
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.08.26 0 0 66
A Chess 25WP ugytumik tenyleg kicsinalta a leveltetuket es a novenyeim is megusztak a dolgot.
onobody Creative Commons License 2000.08.25 0 0 65
Még annyit tenék hozzá, hogy az ACTARA,
0 napos a várakozási idejü, és ez
nem mindegy!

Kedves ZÖLDUBORKA a tüztövisedre
nyugodtan használhatod a fenn emlitett
ACTARA-t.
Biztosan nem lesz semmi gond.
Probáld beszerezni.

Üdv Onobody

onobody Creative Commons License 2000.08.25 0 0 64
Sziasztok!

Én az ACTARA-t , teljesen normálisan vettem .
Nem kértek semmiféle könyvecskét.
Akkor ezek szerint nem szabályosan árulták,
vagy már be is vezették a piacra.
Egyébként van méregkezeloi vizsgám , de
ezt ok nem tudhatták.

Üdv Onobody

Előzmény: Megyesi Éva (60)
barnetto Creative Commons License 2000.08.24 0 0 63
Sziasztok!
Tud valaki olyan gyomírtóról, ami fuben muködik a Calcurean kivül? A lóhere és a folyófu nagyon elszaporodott, a szárazság miatt nem kellett gyakran nyírni. Hallottam valami szerrol, ami nem szabad forgalmú, a nevét nem tudom. Ezekhez sehogy sem lehet hozzájutni?
A sportpályákon mivel gyomtalanítanak?
barnetto
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.08.24 0 0 62
Egyszeruen nem mozognak a kis aranyosak, pontosabbn nem látsz fénylo zöld vagy fekete állatokat a leveleken. Összeszáradnak és vagy lepotyognak vagy ott ragadnak a levelek fonákán. Fogyaszthatod 21 nap után a kakukkfüvet. Nekem ebben az egész növényvédelemben az okozza a legnagyobb problémát, hogy a GYÓGYnövényeket is vegyszeresen kell permetezni nagyüzemileg is. Lepermetezik, aztán ki tudja mennyi ido múlva szedik, szárítják és csomagolják. Majd pedig teát fozünk belole.
Előzmény: KILGORE TROUT (61)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.08.24 0 0 61
Akkor azert volt, hogy hiaba ajanlottatok az Actarat. Eva szerinted hogyan lehet meggyozodni, hogy elpusztult bogarak vannak-e mar csak a novenyeken, vagy kell ismetelt permetezes is. Ezenfelul a 21 napos varakozasi ido utan, fogyaszthatoak lesznek a kakukkfuveim ?
Előzmény: Megyesi Éva (60)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.08.24 0 0 60
A Chess jó, jó a Zolone és az Actara is. A levéltetvek ellen muszály felszívódó szereket használni, mert egyre immunisabbak. Az Actara mág nem szabadforgalmú szer, tehát ha szabályszeruen árulják csak az veheti, akinek van növ.véd. vizsgája és un. zöldkönyve. De szerintem rövid ido alatt mindenki hozzájuthat majd, mert tényleg jó. A lisztecskéket is eltünteti. Ezek azok kicsi fehér röpködok, amik a levelek fonákán jelennek meg. Paprikán, hibiszkuszon pl.
Előzmény: KILGORE TROUT (58)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.08.24 0 0 59
Zölduborka, a kertészet magazinban írtam néhány hónapja a tuják betegségeirol. Nézz bele, szerintem megtalálod, amit keresel. Az örökzöldek c. csoportban találod meg.
Előzmény: Zölduborka (56)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.08.24 0 0 58
Egy ideje hiaba birkozom a bogaraim ellen. Ha jol azonositottam akkor foleg levelteto. Eloszor probaltam bio-sec permetezesevel aztan a kerteszet minden eladhato sprayevel. Probaltam eleinte minel kimeletesebb nekikesni vegyszerrel, mert foleg fuszernovenyekrol van szo, a kedves kakukkfu gyujtemenyemrol. Valami csungo futo viragrol ment at rajuk amit az erkelyen tartok szinten. De most bementem egy mezogazdasagi boltba, kapni ugyan nem lehetett amit ajanlottatok, viszont az elado habozas nelkul Chess ... WP port adott, hogy ezzel permetezzek. Ha jol latom a hatas sem maradt el. Nagyitoval vizsgalva mar csak tetemek vannak a novenyeken. Nem tudom van-e hozzafuzni valotok ehhez a dologhoz.
szigmo Creative Commons License 2000.08.24 0 0 57
Még szerencse hogy valakik itt gondolkodnak helyettem is... Az almafa nem menekül a hétvégén!
Zölduborka Creative Commons License 2000.08.24 0 0 56
Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. Az idén általam először lett megnyírva a kb. 5-6 éves tűztövis sövényünk (már majdnem embermagasságú volt) és ezután 2 héttel ellepték a tetvek és hangyák (elgyengült talán?). Mit használjak, ami a kutyák számára teljesen veszélytelen, mert ennek a tövében alszanak rendszeresen és nem egyszer elcsócsálták (!) már egy pár ágát?

2. A tűztövisekkel szemközti kerítésnél lévő tujasövényem (kb. 3 m magas) elkezdet tavasszal megbarnulni (pontosabban nem zöldült vissza a tél után, mint tavaly) és mostanra fele-fele arányban zöld és barna (a barnák sokszor szárazak is és elhullanak, tehát nem csak elszíneződés). Mi lehet a baja? Van valami ötletetek?

Köszi

Ubi

Levendula Creative Commons License 2000.08.24 0 0 55
Frint! Küld tovább Onobodynak a mailt! Nekem nem jött össze! Kösz!
Frint Creative Commons License 2000.08.24 0 0 54
Na, látom, jó az öreg a háznál... :)
Halkan szólok a másik észrevételemről...megszaporodott a talajlakó kártevők száma>>>ezért járkálnak 3 műszakban a vakondocskák. Szóval jövő tavasszal bártan ajánlok egy talajfertőtlenítést. Ha összefognánk, olcsóbban lehetne "anyagot" rendelni. Kit érdekel/érint a dolog?
onobody Creative Commons License 2000.08.23 0 0 53
Hüha , még jó hogy szoltál!
Kukacosodik az alma!!!
Adtam neki egy kis KARATE-t.
Kevertem bele kalciumot is , ahogy
irtad , kedvenc boltomban is melegen
ajánlották , ugy látszik errol mindenki
tud csak én nem.
Ha már ugyis permeteztem adtam hozzá
TOPSIN-M -et levélvarasodás ellen.

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (43)
szigmo Creative Commons License 2000.08.23 0 0 52
Köszi Frint! Akkor idénre már csak a remény marad. Tavaszi lemosó permet volt, van egy kb. két méteres hosszabbítóm, azzal dzsúdóztam, mint egy modern keresztes lovag. Vagy a tavaszi lemosót ismételjem meg most?
Frint Creative Commons License 2000.08.23 0 0 51
Abszolút gyakorlatiasan: 5 gramm, egy csapott kávéskanál elég lesz. Közben forog az agyam...érdemes lenne olymódon szétültetni a növényeidet, hogy mennyire "erős" talajt igényelnek...
Előzmény: Levendula (50)
Levendula Creative Commons License 2000.08.23 0 0 50
Mail megy délután! Mindkettôt kösz!
Gyakorlatoiasan, mondjuk 5 liter vízhez hány gramm? Ilyesmit ha tudsz!
Frint Creative Commons License 2000.08.23 0 0 49
Szia Lev! Bocsi, kimaradtál...szóval a Volldüngernél nincs várakozási idő, 0,1%os oldatot szoktunk használni, és ahogy mondani szokás igény szerint. Este utánanézek az okoskámban, holnap írok...Jó? Hová küldjem az erdei madársaláta magot??? Frint
Előzmény: Levendula (47)
Frint Creative Commons License 2000.08.23 0 0 48
Szia! A jelek alapján a vöröses folt levélrozsda lehet, Chinoin Fundazol 50WP az első ötletem. Várakozási idő 21 nap. A fehér pöttyökre is ki kell próbálni, nálam még egyik sem fordilt elő.Tudósíts az eredményről.Frint
Előzmény: KILGORE TROUT (46)
Levendula Creative Commons License 2000.08.23 0 0 47
Itt kérdezem meg, vettem Volldungert, vasat, beöntöztem, aztán semmi. Talán a zsálya szebb egy kicsit. Hogy, hányszor, mennyit, miért? Betartva hogy ehetô legyen minden! Segítsetek!
KILGORE TROUT Creative Commons License 2000.08.22 0 0 46
Jo lenne, ha valaki segiteni tudna a mentaimon.

Egy szamomra kulonosen kedves (francia souvenir) borsos menta levelei egy ido utan foltokba bevorosodik. Ha visszavagom tovig, egy ideig ok, aztan kezdodik minden elorol. Regebbi lakhelyemen szabadba volt ultetve es sok nap erte. Most erkelyen lakik nagy ladaban es probaltam mar tobb helyre rakni, hatha a tuzo nap teszi.

A masik, fodor menta pedig apro feher pottyoket szed ossze. Van belole a borsos mentan is. A feher apro pottyok erdobol szedett vizi mentamon is jelen van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!