Keresés

Részletes keresés

linus79 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 258
itt egy közelebbi
linus79 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 257
örölt borsot mindig keverjek a kajájukba? a méreghányás meddig tart? már adhatom a borsot nekik? kb 6 hetesek lehetnek
marcsi089 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 256
Sziasztok!
A pulyka csak kis korában kényes,utánna elég szívós állat!/az én véleményem szerint/
A méreghányás nem betegség náluk,ez egy folyamat!
1 betegség van amire nagyon kell figyelni a pulykáknál ez a vakbél és májgyulladás!
Ezt a betegséget a megfelelő tartás mellett el ehet kerülni!
Annyi hogy kapják a gyógyszeres pulyka tápot,és néha lactirefmet vagy jolovitot!
Én a túrót mellőzni szoktam,mert nekem attól csak fosni szoktak,inkább főt rizst és tojást szoktam adni nekik meg hagymaszárat!
vicus1968 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 255

Sziasztok!

Még én is tennék fel kérdést.

Minden jószágoknál,vannak olyan betegségek,amikre jobban figyelni kell,gondolok itt akár a nyúlnál-szúnyogcsípés,galamboknál pestises valami,stb.....

Az lenne a kérdésem,hogy azonkívűl,hogy erre a méreghányásra figyelni,kell,ezenkívül,náluk is van-e olyan betegség,vagy más dolgokkal behozható fertőzés,ami igazán veszélyes lehet=gyakoribb dolgokra gondolok)-és esetleg ezeket mivel lehet kezelni.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Vicus

karibaba Creative Commons License 2010.08.25 0 0 254

Sziasztok!

 

Ma elolvastam elejétől az összes hozzászólást - érdemes volt! 1-2 dolog felett korábban elsiklottam és voltak olyan részek amikre már nem emlékeztem.

 

Három 8 hetes bronzom van, most kezd pirosodni a nyakuk-fejük, gondolom elérték a kritikus "méreghányásos" kort. Sokat legelnek, pulykatápot kapnak és vitaminos vizet isznak. Remélem ez így elég lesz, mert túróval etetni őket egy vagyon lenne! :os

Pár napja kaptam egy zacskó apró kavicsot, abból is adok nekik 1-1 marékkal, ha kedvet kapnának hozzá...

 

Lenne pár kérdésem, most a tenyésztéssel kapcsolatban. (Tudom, hogy még korai, de érdekel a dolog. :o) )

- a különböző színű pulykák "keverhetőek"? (Bronz bak, réz, fehér tojó pl.)

- a tarka, kék, cifra pulykák külön fajták vagy standard színű pulykák színkeverésének eredményei? (pl.: fehér tojó + bronz bak = fehértarka utódok?)

 

Ha ez a három életben marad (nagyon tetszenek!!!) akkor szeretném szaporítani őket, esetleg egyet-egyet elcserélni, hogy színesebb legyen a felhozatal!

 

Ami még eszembe jutott:

- tyúkkal is lehet pulykát keltetni?

- ez esetben is el kell őket szeparálni, vagy így a kotlósra lehet őket bízni?

 

Ha természetes módon kelteti őket az ember (pulykatojóval vagy tyúkkal) akkor is óvni kell őket méreghányásig vagy ez esetben járhatnak-kelhetnek szabadon mint a naposcsibék, ha kotlós van velük?

 

Illetve még azt szeretném kérni, hogy ha van kedvetek, akkor képekkel is illusztrálhatnátok, hogy hányféle és milyen színű pulyka létezik manapság!

 

Köszi előre is!

 

Karesz

 

 

Előzmény: marcsi089 (253)
marcsi089 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 253
Szia!
Hát sajnos az észrevételed nem jó a pulykák nemével kapcsolatban,csak annyiból hogy mint a 2 képen egy hím pulykát látsz!
Küldök képet amin lehet látni a hímet és a tojót is!
A méreghányás idején én nem adok nekik semmi különöset!
A nagymamám mindig egész borsot szokott adni nekik 2db-t fejenként egy héten egyszer a csőrükbe és lenyelette velük,és szárított piros paprikát/csípős/ akár a magjával együtt eltörni és nekik adni mint a borsot!
Ha van még kérdés szívesen válaszolok!
A taknyuk a hímeknek mindig ilyen de csak akkor látni igazán ha felfújják magukat!

A képek::
az első 3 képen csak tojó pulykákat látsz,egy nagyot és még a kicsiket!
A 4 képen egy hím és egy tojó
az 5 képen 1 hím és 3 tojó
az utolsóhoz meg gondolom nem kell semmit hozzá fűzni!
vicus1968 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 252

Szia!

Ma annyit megtudtam,hogy neked igazad van a lábára való bütyök eltüntetésére-kezelésére-itt is pálinkát használnak.

Na de én remélem,hogy a méreghányással kapcsolatban is kiderül valami,aki jobban jártas a dolgokban,mint én,hogy ez milyen kapcsolatban van egymáshoz.Alig várom,ezzel kapcsolatban a választ,ugyanis,belepusztúlhat az állat,vagyis,amit mindenki szeretne elkerülni.Nagyon félek a dolgoktól,párom-még jobban.Annyira szeretnénk kikerülni olyan dolgokat,ami rajtunk múllik.-természetesen,ott van a másik oldal is,de-nagyon remélem,hogy sok akadályt lelhet küzdeni,egyszerű régi gyógymódokkal,ahogy az őseink csinálták-igaz,nem volt ennyi hibrid,-és tovább tenyésztett dolgok,de azért bízok azokban,akik csak válaszolnak,és segítenek.

vicus

Előzmény: linus79 (251)
linus79 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 251
:-) :-)
Előzmény: vicus1968 (250)
vicus1968 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 250

Szia!

Nos ezt nem tudom megállni,hogy leírjam.Páromnak elolvastam az üzenetedet.Még jobban felháborodott,azon,hogy nehogy már a pulyka,akár igyon,vagy lábat áztasson az ő pálinkájában!!!!

Viccet félretéve,nekem azt mondták,hogy ecsetelgetni kell a torkát.-vagy itatni,már előre gondolkodóba estem,hogy vagy fecskendővel,vagy nem tudom,de ha rászokik,akkor balhé lesz!!-drága pulyka lesz belőle,ha átmegy alkoholistába.

Vicus

Előzmény: linus79 (249)
linus79 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 249
szia én ugy tudom a pálinka a lábukra kell, érdekes lenne egy piás pulyka :-) én a lábukra vettem végszükség esetén mert egy pulyka tenyésztö azt mondta csak akkor tegyek lábára ha láto rajta fekélyt, amugy én is dugdosom párom elöl mert amit legelöször vettem azt a haverokkal benyakalták , a méreghányás engem is érdekelne mi jo nekik ilyenkor és hhány hetesen , olvastam hogy kb 6-12 hetesen
Előzmény: vicus1968 (248)
vicus1968 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 248

Szia!

Köszi a te válaszodat is.

Nos most próbáltam összerakni az segítségeket.Lehet,hogy kifogsz nevetni,de akkor próbálom összesíteni a dolgokat.

A te első képednél,nagy a taknya,-és áll a faroktolla,vagyis ő kakas(bak,gúnár)nem tudom melyik az igazi hivatalos neve a hímeknél,de már sokféleképpen hallottam,de nem ez a lényeg.A 4.képeden nincs akkora taknya,igaz annak is feláll a faroktolla,-de gondolom,akkor az tojó.

A (zsebpiszok)képei,a fehér pulykáknál,ott szintén a közelebbről láthatóra gondolok tojóra,a mögötte levő pedig a kakas.Nem biztos,hogy jól oldottam meg a feladatot,de reménykedek benne.

Akkor ezzel kapcsolatban még megkérdezném tőled,vagy bárkitől aki válaszol,hogy ez a ronda taknya mindíg ott marad,vagy visszahúzodik???-vagy attól szép egy pulyka,ha ronda-és annál finomabb!!!!

5-hetesen már megállapítható,hogy kakas,vagy tojó?????

Télen kevesebb zöldhöz jutunk hozzá,főleg,amit ők igazán szeretnek,attól függetlenül a többi zöldfélét,ami a háztartásba kerül,azokat is megeszik-ill.szeretik?

sziasztok

Vicus

u.i.-még egy kérdés,a pálinka is méreghányó,mint kiderült,most itatni kell velük,vagy csak a torkát ecsetelgetni,ezt magánba kaptam a szomszédságból,hogy csak ecsetelgetni kell,-én mondtam,hogy itatni kell-innentől párom azt mondta,szó sem lehet arról,hogy ő ásványvízet igyon,a pulykák pedig élvezik a h.p-ízét!!

Előzmény: marcsi089 (231)
janni68 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 247
Bocs rosszul tettem fel a kérdést az élelemre gondoltam
Előzmény: 1acél (246)
1acél Creative Commons License 2010.08.22 0 0 246
Nem,nem fogy belőlük.De rájöttem,ha látnak minket akkor elhallgatnak.Ugyanis olyan helyen vannak ahol nem látnak embert,de amint látóterükbe kerülünk,elhallgatnak!Érdekes.
Előzmény: janni68 (242)
1acél Creative Commons License 2010.08.22 0 0 245
Pulykatáppal,hagymaszárral!
Előzmény: Minizsarnok (235)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 244
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 243
Magától megszűnt a múltkori problémám mikor a kukorica egyben,emésztés nélkül jött ki a pulykáknál.Elfogyott a táp és már csak búzát és kukoricát kapnak.
janni68 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 242
És fogy is belőlle?
Előzmény: 1acél (234)
marcsi089 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 241
Küld át a képet emailbe és megpróbálom felrakni!
Én eddig csak bronz pulykákat és hibrid hús pulykákat tartottam!
Szerintem mindegyik kényes kis korban de aki tud velük bánni annak nem gond!
Van egy cifra tojóm is,tavalyi a bronzokkal eggyütt nőtt fel de semmi külömbséget enm találok csak a színe más!
De lehet más másként van ezzel!
Előzmény: linus79 (240)
linus79 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 240
köszi sajna pulyka tápot nálunk csak megrendelésre van, a nénike saját keltetése és ö a sajátjainak nem adott tápot évek ota tartja öket ahogy ö tanulta anno, képet akartam tenni de nem sikerült, régebben volt fehér ök sima kukoricás csanálos keveréken nöttek fel, csak még annyi mi a külömbség a réz,bronz,fehér,a paraszt és a többi fajta pulyka közt? egyik oldalon azt olvastam,hogy a bronz érzékenyebb a másik viszont azt ajánlja
Előzmény: marcsi089 (239)
marcsi089 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 239
Szia!A pulykának míg kicsi pulyka táp kell,mert abban van bent minden gyógyszer ami kell nekik,különben nagy az esélye hogy megbetegszik és elpusztul!Ezt sajna tapasztalatból írom.Amikor már Nagyobbak akkor nem muszáj csak pulyka táp de míg kényes addig igen!
Előzmény: linus79 (238)
linus79 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 238
tettem képeket nem tudom mért nem küldi be, amugy én eleségnek nem pulyka tápot adok csirke indito, magkeverékek,turo,tojás, a laktifermet mindig addjátok vagy csak 1 hétig? jolovitot kaptak 5 napig
linus79 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 237
ime a kis csipogosak nem tudom mennyi idösek lehetnek egy idösnénitöl vettem
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.20 0 0 236
elég félelmetesen néz ki az első képeden az a pulyka. :)
Előzmény: marcsi089 (231)
Minizsarnok Creative Commons License 2010.08.20 0 0 235
Mivel eteted őket ?
Előzmény: 1acél (234)
1acél Creative Commons License 2010.08.19 0 0 234
Nekem is vannak kis pulykáim és azok is éktelenül sipákolnak!Sokszor majd meg őrülök már,pedig minden van előttük!
Előzmény: linus79 (232)
marcsi089 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 233
Először is mekkorák??
Amíg megszokják az új helyüket addig kiabálnak,de aztán elhagyják!
Előzmény: linus79 (232)
linus79 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 232
sziasztok egy hete vettem én is pulykákat sok érdekes tanácsot olvastam itt a forumon egy kérdésem lenne mért csipognak mindig? ez normális? pedig kaja van elöttük viz is ráadásul kint tudnak csipegetni ma teszek roluk képet
marcsi089 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 231
Szia!Ha nem hajtod be,maguktól nem ülnek be!
A fején lévő is búbból könnyedén megtudod állapítani hogy hím vagy tojó!
A tojó fején felfelé áll,és kisebb,míg a hímnek előre kunkorodik és nagy!
Ez lesz majd a taknya!
Ha van még kérdésed szívesen válaszolok!
Addig is pár kép!


Előzmény: vicus1968 (229)
janni68 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 230

Vicus!

Bízd rájuk a választást ,csodálkozni fogsz(nem mennek be,maguktól akár mekkora a minusz).A farok tollait figyeld a kakas kicsit magasabban hordja a tojó meg laposabban hogy egyből rejtőzhessen vész esetén.Ha vissza olvasol a fórumon akkor szerintem a leírtakat megtalálod más verzíókban is.

Jani.

Előzmény: vicus1968 (229)
vicus1968 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 229

Szia!

Köszönöm a bő válaszod.Szept.közepére várom a pulykákat,akkor lesznek 5 hetesek.Gondolom,akkor még nekem kell velük átélni,ezt a méreghányást.

Láttam fotókon,hogy télen a hóban kint vannak,de azért gondolom,már ilyenkor éjszakára,csak ők is szivesen bemennek,a kis védett kuckójukba.

A méretén kívűl,meglehet állapítani,hogy kakas,vagy tojó?

Válaszod előre is köszönöm,de bárkitől szivesen fogadok jó tanácsokat.

sziasztok

Vicus

 

Előzmény: janni68 (227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!