Keresés

Részletes keresés

macimoci Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11250
Basszus!

A héten már a második lencsém szakadt el!

De most észrevettem,hogy mi történt: ahogy a tenyeremben dörzsöltem, véletlenül lecsúszott a körmömre és éreztem, hogy azonnal oda is tapadt, de mire ezt észrevettem, már meg is szünt a tapadás: kiszakadt belőle az a jellegzetes félör alakú darab :-(( Mielött kérdeznétek Oasys. A régi szerintem sokkal rugalmasabb volt!
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11249
De akkor miért nem azt erőltetitek, hogy csak annak adják el a weben akinek megvan a vizsgálat? Most úgy néz ki a dolog, hogy fél évi adag az oxból 8k, biofinityből, 12-16k. Azért ez eléggé irreális. És mindez csak azért mert, hogy vajon járnak e az emberek eleget vizsgálatra.
sunandshine Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11248

sziasztok! két kérdésem lenne.

1. Optifree ápolószert hol tudok vásárolni BUdapesten? És esetleg, hol a legolcsóbban? Egészség kártyára lehet kedvezményt kapni?

2. Számít-e, hogy a kontaktlencsém átmérője 14, vagy 14,2 mm?

 

Köszönöm előre is a választ... ha kapok :-)

Zozzantoz Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11247
Köszönöm! Mi a véleményed arról hogy a Biofinity is csak 8.6-os görbülettel kapható, azért jó lenne kiderítenem mitől nem jó az AirOptix, ha a görbület miatt akkor a Biofinity sem lesz jó? Vagy hibás? Nem nagyon akarnék megkezdeni mégegy párt, hogy ezt kiderítsem... a kényelmes tökéletes lencse a Focus Monthly volt, 8.9 görbület 14-es átmérő, és a 8.6-os 14.2-es AirOptix-et a kontaktológusom adta helyette, szemvizsgálat után...
Előzmény: CooperVision (11246)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11246

A Focus Monthly gyártása tényleg megszűnt, csak azokon az oldalakon lehet még kapni, akinek még van raktáron...

 

Üdv

DG

 

Előzmény: Zozzantoz (11245)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11245
Egyébként nem tudom mit néztem múltkor abban a hitben voltam hogy AirOptix is 8.9-es görbületű, de megnéztem a dobozát és 8.6-os... azt hiszem visszaviszem a dokinak és kérem, hogy gondolja át mit adhatna ezen kívül, ugyanis nem jó.
Előzmény: _klaresz_ (11238)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11244

A biztonságos lencseviselés - Csak azért, mert egy lencsének nagyon magas az O2 áteresztése, még nem lesz biztonságos. Több tényező is van, amitől ereződést lehet kapni az O2 hiányon kívül:

Felületi Tulajdonság: Mennyire nedvesedik / nem nedvesedik a lencse a szemen. Egy H2O-t vesztett lencse is okozhat ereződést

Biokompatibilitás: Mennyire tapadnak meg a fehérjék a lencse felületén és mennyire szívódnak fel a zsírok az alapanyagba - egy fehérje kristályokkal 'feldíszített' lencse is okozhat ereződést.

Illeszkedés: Ha egy lencse nem jól illeszkedik (túl feszes, túl laza), szintén okozhat ereződést

Szélkiképzés & Geometria: Vannak lencsék amiknek jobb, van amellyeknek rosszabb a szélkiképzése - a rosszabb irritálhatja a szemet: ereződés.

 

A fentieken felül még a nem helyes tisztítás / tárolás is befolyásolhatja a szem egészségét, amire NAGYON érdemes odafigyelni.

 

Természetesen a bentalváshoz a nagyon magas Dk elengedhetetlen, alapfeltétele a bentalvásnak ÉS csak azért, mert a gyártó azt mondja, hogy lehet benne aludni, nem fogja tudni MINDENKI megtenni, mert mint az ujjlenyomat, minden szem különböző.

 

Üdv,

DG

 

Előzmény: McLaca (11229)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11243

MissSZ - A nappali viselet általában 8-12 órát jelent. A kiterjesztett viselet 12-16 órát, de teljesen egyén ÉS lencse (alapanyag) függő...

 

Üdv,

DG

Előzmény: MissSZ (11235)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11242

Sziasztok!

 

Biofinity - A CooperVision nem az internetes értékesítés híve. Az internetnek 2 előnye van: olcsóbb és egyszerűbb. Ezeken kívül csak hátránya származhat annak, aki ott vásárol. Hátránya viszont sok van:

- SEMMILYEN szolgáltatás nem kap az, aki a neten vásárol; az optikában történő vásárlás során (amennyiben olyan az optikus/optometrista/szemorvos) azért elég sok információhoz / kiegészítő szolgáltatáshoz lehet jutni.

- Az internetes áruházak ugyan nem nagyon hírdetik, de a gyártók KIZÁRÓLAG akkor vállalnak garanciát a lencsére (ha esetleg elszakad, szúr, nyom, stb VAGY netalántán begyullad a szemed...), ha a vásárló egy 6 hónapnál nem régebbi szemvizsgálat eredményét eljuttatja a működtető céghez VÁSÁRLÁS ELŐTT!!! (ja. és ezt bizonyítani is kell)

- Az ineternetes vásárlók körében legnagyobb a komplikációk arránya. A rendszeres szemvizsgálat elmaradása, életmódbeli változások, kor változás, stb. egyénenként befolyásolják a kontaktlencse viselés 'szabályait'; amennyiben optikában illesztik a lencsét, ott tulajdonképpen garanciát kaptok a szemetek egészségére is (ha rendszeresen jártok).

- Aki kontaktlencsét visel, annak szemüveg is kell(ene) - interneten azt elég nehéz beszerezni

- Nem véletlen, hogy az Internet ennyivel olcsóbb - nincs vizsgálat (a vizsgálati berendezések egy optikában, kiteszik a beruházás 75%-át, sok tízmillió forintot, így nincs vizsgálati díj sem - Amerikában, Angliában ugyan sokkal olcsóbb a lencse, de 100USD alatt nincs nagyon szemvizsgálat); nincs üzlethelység a neten, aki az optikában vizsgál, az egy igazi szakember, aki elég sok évet tanult azért, hogy vizsgálhasson;

 

Egy szó, mint száz, a CooperVision a szakmaiság oldalán áll, a kereskedelmi szempontok csak ez után jönnek. A CooperVision ezért azt szorgalmazza, hogy a viselők járjanak rendszeresen szemvizsgálatra, értesüljenek újdonságokról és nem utolsó sorban, az illesztő döntése alapján kerüljön X, vagy Y lencse a páciens szemére.

 - az EU-s törvények értelmében nem szabható meg az, hogy egy gyártótól / nagykertől vásárolt terméket az adott vállalkozó hogyan, mikor és mennyiért értékesíti, feltéve, hogy van rajta haszna. Ebből kifolyólag az árul az interneten Biofinity-t, aki akar. Az pedig egy tévhit, hogy van ahol nem kapható - MINDEN optikában kapható, esetleg vannak olyanok, akik nem akarják forgalmazni, de kérésre mindenki be tudja szerezni.

 

Üdv,

DG

Előzmény: Törölt nick (11217)
McLaca Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11241

Próbáld ki a CyClean-t, a SoloCare Aquát, az Optifree Expresst, vagy a Sinergy-t. Ezek nagyon jó ápolók.

 

Biofoinity-ben alvás: elsődlegesen az oxigénáteresztés fontos, ami a lencsének jó. Éjszaka a szaruhártya a csukott szem miatt csak 1/3 annyi oxigént kap (ha jól emlékszem), mint nappal, ezért kell a jó áteresztésű lencse. Viszont minél szárazabb a lencse, annál rosszabb lesz az áteresztése.

OX-ban már nem egyszer aludtam, és változó az ébredés. Arra még sosem ébredtem, hogy száraz, viszont ébredés után 1-2 perccel már volt, hogy száraznak éreztem. Ilyenkor sűrű pislogások árán némi könnyet kicsikarva a könnymirigyeimből :), megoldódott a gond. Esetleg 1-2 csepp ápoló. Egyébként ha a lencse nem jön le a szemről, mert annyira száraz, érdemes cseppenteni ápolóból és 1 percet várni, nehogy a corneahámot megsértsük.

 

Üdv!

Előzmény: macimoci (11232)
_klaresz_ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11240
akkor megvan a megoldás... ;oD
Előzmény: Törölt nick (11239)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11239
Hát ez nem jól hangzik... Nekem nem sima(tehát nem ilyen szilikon) lencsével volt ugyan ilyen élményem. Nálam is pont benne volt a levegőben egyébként, hogy esetleg a biofinity-ben benne alszom, ha valami buli után nincs kedvem már kivenni, de ennyit nem ér meg. Főleg, hogy elvileg alkohol fogyasztásnál a szervezet kiszárad valamelyest, gondolom ez hat a szemre is (bár ki tudja).
Előzmény: _klaresz_ (11230)
_klaresz_ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11238

De érdekes, pár hete még nem volt a lencsebolton. Több helyről is az az info jött, hogy megszűnt (már több, mint 1 éve). Ellenben amikor keresgéltem én is találtam egy angol honlapon:

http://www.contactlenses.co.uk/details14_38.html

 

Fene se tudja megfejteni, nem is értem, visszahozták vona? Egy biztos, régen nekem is bejött, és felébe kerül, mint a Biofinity az olcsóbb helyeken... Ha 3 nappal előbb találod meg, akkor tuti ezt rendeltem volna (mégha a biofinity papíron jobb is).

klaresz

Előzmény: Zozzantoz (11233)
MissSZ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11237

A vitát már megnyitottad, de ok, zárjuk le.

;)

Előzmény: _MrB_ (11236)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11236
Nálunk 20 fok alatt van a háló télen. A lencséket viszont nem a hálóban tartom. Attól függetlenül a 23-25 fok általánosnak mondható a lakások javarészében.
De hagyd nyitva nyugodtan, nem nyitok róla vitát. A tények tények.
Előzmény: MissSZ (11234)
MissSZ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11235

Mi a különbség a nappali és a kiterjesztett nappali viselet között?

Választhatom a nappalit, ha reggel 7-től kb. este 7-ig használom a lencsét?

MissSZ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11234

Kipróbálni nem fogom, mert éjjel rendesen túlfűtött lakásban, mindent lehet csak jót aludni nem. (És az oldatokat, még lezárva is 25 fok alatt kellene tárolni.)

 

Előzmény: _MrB_ (11223)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11233
A lencsebolt.hu-n láttam Focus Monthly Visitint-et, megvehető, érdekes mert úgy tudtam megszűnt, viszont nekem ez a lencse jött be, az AirOptix nem oké, amit helyette adtak. Tehát vennék focust megint.
macimoci Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11232
B&L Renu multi plus No Rub
Előzmény: McLaca (11229)
_klaresz_ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11231

Én most rendeltem meg 2 dobozzal a kontaktológustól, gondoltam nem adja drágán, mivel a lötyiket elég jó áron adja. De mégis, a 6 db 16ezer ft lesz. Kicsit bánom már, hogy rábólintottam, hiszen itt:

http://bolthely.hu/lencseshop/id/00047_Biofinity_-_szilikon_hidrogel_lencse__3db_

5880*2= 11.760 + 996 ft/csomag az utánvétes szállítási költség, tehát még így is 3ezerrel beljebb lennék.

Mindegy, majd 3 hónap múlva...

klaresz

Előzmény: Törölt nick (11217)
_klaresz_ Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11230

Csütörtökön egy évadzáró vacsi után úgy döntöttem, hogy kipróbálom, milyen lencsében (Biofonoty) aludni. Ezelőtt még soha nem aludtam benne - némi kis délutáni szundikálást leszámítva. A lencsét délután tettem be, nem volt rajtam egész nap. Kb. éjfélkor feküdtem le, és hajnali 5-kor arra ébredtem, hogy észveszejtően égnek a szemeim. Egyből tudtam, hogy szabadulnom kell a lencséktől. Nagy nehezen kinyitottam a szemem, próbáltam pislogni - ez elég nehezen ment, egyrészt a lencse szárazsága, másrészt az álmosságom miatt - és csak utána kivenni a lencsét. Nagyon tapadt a szememhez, de ezen nem csodálkoztam. :o) Végül bedobtam a tokba, rá a lött, és nyomás vissza még egy rövid időre az ágyba.

Nagyon kellemetlen volt csukva vagy nyitva tartani a szemem, az égető érzés nem akart szűnni. Szerencsére pénteken nem dolgoztam, így  tovább ágyban maradtam, egyszerűen nem akaródzott fényre menni. Talán 10 óra tájban bírtam felvenni a szemüveget, és valóban nézni és látni a szemeimmel.

 

Nagyon érdekes élmény volt. Márcsak azért is, mert volt már olyan, hogy simán 3 órás durmolás lett a hétvégi délutáni szundikálásból, és semmi bajom nem volt, most pedig 5 óra alvást alig bírtam kiheverni. Csak érdekesség gyanánt írtam le, magam sem tudom hová tenni a dolgot. Ja, és a pénteki pihentetés után szombaton újra betettem a lencsét, és mintha mi se történt volna, abszolút kényelmes volt...

Előzmény: McLaca (11229)
McLaca Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11229

A hiányt úgy értettem, hogy mifelénk nemigen kapni még... (Neten sem, meg az üzletekben sem.) Az OX-szal is ez volt. Egyébként OX-ot hordok jelenleg, szóval a lencsében alvástól nem rettegek. :)

A Biofinity-t azért akarom kipróbálni, hátha kényelmesebb az OX-nál. Nomeg minél magasabb az oxigénáteresztés, annál biztonságosabb. Nem vágyom széli ereződésre.

 

jeniffer.: apró szöszök lehetnek rajta... Figyeld meg, hogy amikor egy lencse még "szűz", akkor nem siklik olyan könnyen rajta az ujjad, tisztításkor sem. Viszont ha hordtad 1-2 napig, utána már sokkal "síkosabb". Emiatt ekkor már könnyebb róla letolni a szöszöket, míg a bliszerből kivett állapotában megtapadnak rajta, emiatt szúrhat.

 

macimoci: milyet használsz most?

 

Üdv!

Előzmény: CooperVision (11203)
macimoci Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11228
Nekem is löttyöt kéne cserélni, mert minden reggel bajom van vele 1-1,5 órán keresztül, aztán meg elfelejtem azt is, hogy van ott valami.
Előzmény: jeniffer. (11227)
jeniffer. Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11227

Köszi!

Mondjuk ma rögtön betettem folyadékba, mert ugye a sikertelen "használat" után ki is vettem.

De ez elég furcsa....mármint hogy mi lehet az oka annak, hogy szúr a lencse? Remélem ez el fog múlni:)

Előzmény: _MrB_ (11226)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11226
Betétel elötti este vedd ki a dobozból (bliszter) a lencsét, s tedd be éjszakára a löttybe ázni. Onnét tedd be a szemedre. Sokunknak van gondja a bliszterből frissen kivett lencsével. Nem kényelmes, esetleg szúr... sokunknak ez lett a megoldás.
Előzmény: jeniffer. (11225)
jeniffer. Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11225

Valami már megint nem stimmel nálam:(

MA kibontottam a 2 db Cooper Vision lencsét a steril dobozkájából, betettem mind  a kettőt, és a jobb alatt mintha vmi szúrt volna. Pislogtam, kicsit dörzsöltem a szemem, még mindig éreztem. Kivettem, megnéztem h biztos a jó oldalával tettem be? Igen...betettem mégegyszer és megint szúrt, mintha alá került volna vmi kis kosz. A bal szememre tökéletes volt a lencse, nem is éreztem, de ajobbon kellemetlen volt.

Szerintetek mi lehet a dologban?! Köszi

k2k Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11224
Én kipróbáltam.Nem panelbenlakunk, hanem kertesben és a fürdőszobám ajtaja egyik éjjel csukva volt másik éjjel nyitva. Mindkétszer elpárolgott az összes lötty:))Vagyis a tárolombn egy egy gödröt félig töltöttem löttyel:))
Előzmény: _MrB_ (11223)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11223
Szerintem meg nézz meg egy városi panellakást, ahol nincs párologtató, s tegyél egy tárolónyi löttyöt fedetlenül le a szobában. Ha rendesen megy éjjel a fűtés, lehet meglepődsz. De alapvetően a nyitott környezet mindenképpen ellenjavalt a fertőzésveszély miatt.
Előzmény: MissSZ (11220)
count.dave Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11222
Vissza kellett volna olvasnom, amit írtam! :-)

"...kis keresztmetszetű lenyó fajtát..." - ezzel azt szerettem volna mondani, hogy a gyártók modeljei között nagyon kevés van, amelyik 9-es görbületű lencsét ajánlana...

Bocs!
count.dave Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11221
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az interetes lenyó vásárlásról? A hazai is érdekel, de leginkább külföldi oldalra gondoltam (volna), mert ahogy átnéztem azok árait (leginkább Angliai oldalakat), úgy vettem észre, hogy jelentősen(!!!) olcsóbbak, mint itthon. Csak, ugye, felmerül a kérdés, mennyi idő alatt szállítják, mennyi a postaköltség, stb. Kérem olyanok írjanak, akiknek valós tapasztalata van, mert az adott honlapokat én már megnéztem, nagyjából az árakat (+szállítási költség) már úgy-ahogy belőttem, hol mennyibe kerül - de infóm egyikről sincs. A nagy kérdésem, hogy megéri-e így venni?

A másik kérdésem: miért olyan ritka a 9-es gördbület a szemeknél (ergó a gyártók is csak nagyon kis keresztmetszetű lenyó fajtát kínálnak)?

Köszi előre is!!!

c.d

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!