Keresés

Részletes keresés

Isssti84 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 3602
Szia!

Kb. 2 hét múlva leszek készen az udvarral, és 3 hét múlva jönnek a nyuszik ( Dóri állományából is lesz egy pár :) ), én csongrádi vagyok és ha kész leszek szívesen megmutatom majd bárkinek. De sehogy se lesz egyszerű ezt kivitelezni, mert a választást meg kell oldani és az oltásokat is, a legújabb ötletem, hogy több kisebb helyen lesznek az anyák (pl. 70m2, 6-7 anya) és a bakokat csak 1 hétig hagyom bent az anyáknál aztán mennek át a következő csoporthoz, remélem így tudom szakaszolni a termelést és a kezelési munkákat egyszerre meg tudom oldani. A felvásárlók, hogy miért fizetnek többet vagy kevesebbet azt nem tudom, ezek a számok nagyban igazak csak de amire te gondolsz az ilyen valami lehet szerintem: http://relaxrabbit.hu/ ezeknek tényleg jobb az áruk, de van egy kemény minőségbiztosításuk is és 5-600 anya alatt nem hiszem hogy megérné ilyennel foglalkozni....

Sok sikert!
István
Előzmény: kerzi (3600)
nddori Creative Commons License 2010.02.23 0 0 3601
Belga óriás- német óriás már ugyanaz. Szóval nekem van... :)
Előzmény: csaby74 (3598)
kerzi Creative Commons License 2010.02.23 0 0 3600

Szia Isssti84!

 

Köszönöm a részletes válaszodat a szabadtartásos beruházással kapcsolatosan. Ahogy leírtad valóban nem kis anyagi ráfordítást igényel, de szerintem a könnyebb kezelhetőség, valamint az állatok szempontjából is természetszerűbb mint a ketrecben való tartás! Azt hallottam hogy a vágóhidak is az ilyen tartásból származó nyuszikat előnyben részesítik a ketreces tartással szemben, árban is különbséget tesznek. Szívesen megnézném a nyuszi udvarodat, én dabasi vagyok, te merre?

Előzmény: Isssti84 (3560)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.23 0 0 3599
Én is hallottam ilyesmit,hogy a kacsa tojás nem ehető..nekünk is vannak kacsáink ezért én a nálam sokkal okosabb állat orvost kérdeztem meg erről....Azt mondta,semmit okot nem tud amiért ne lehetne fogyasztani ...ugyan azok a szabályok vonatkoznak a kacsa és liba tojásra mint a tyúkéra!!!!Én például sütök belőle piskótát is és nagyon finom...persze ha van mert most nem tojnak ezek a büdösek:)))))
Előzmény: Nyulászpetya (3580)
csaby74 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 3598
Sziasztok.Belga óriás nyullal foglalkozott e már közületek v.ki?Van tapasztalata v.kinek?Köszi.
Pet89 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3597
Szia Kerzi, én rex nyulakkal foglalkozom (castor rex és szlovák kékes-szürke rex) 9 éve elég sikeresen. Magyarországon és külföldön (Szlovákia és Románia) is állítottam már ki nyúlkiállításon, elég sikeresen: több fajtagyőztes címem van (kb. 8-10) és az állományom szlovák, cseh és német nyulakból alakult ki. A múlt héten szereztem be a 7x-es Európa bajnok szlovák tenyésztőtől Peter Supukától vérfrissítést.
Ha érdekelnek a nyulaim akkor nézd meg a honlapomat: castorrexek.5mp.eu
Előzmény: kerzi (3535)
Veha Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3596
Vagány!!!:-))))
Előzmény: kavarnyik (3592)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3595
Nagyon aranyos :))
Előzmény: kavarnyik (3592)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3594
Ez egy erdekes leiras, es sztem hasznos... ;)
Előzmény: Rencsa-baba (3590)
Veha Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3593

Hm, akkor a mi kecsóink földre szállt angyalok, soha nem próbáltak kiszökni....kb. 1.40-es a kerítés, mondjuk masszív, legalábbis a felénk eső oldala, a szomszéd felé normál drótkerítés van és a másik oldalán a szomszéd szeretve dédelgetett "szőlőiskolája"...

Villanypásztorunk alapból volt, a lovak miatt, de legalábbis idáig, még nem kellett a kecskéknek.

Tavalyelőtt a második szomszédunk tartott 3 gidát, állandóan kiszöktek és lecsócsálták a szomszédunk szőlejét! Képzelheted, mikor tavaly leköltöztettük a kecskéket, szegény bácsi majdnem sírva fakadt...!:-))) Mostmár szereti őket, mikor ápolgatja a szőlődugványokat, mindíg duruzsol a kecskéknek...:-))) (mikor azt hiszi, hogy nem hallom, de én aljas vagyok és hallom, mert sokszor üldögélek bent a kecskék helyén és nem látszom...)

Előzmény: karibaba (3579)
kavarnyik Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3592
Lemaradt _a_kép!
kavarnyik Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3591
Szervusztok!
Tíz napos és eleven "ugrálógép"!
Nekünk (gyerekek+mi) nagyon tetszett.
Kis vacak de csupa "izom".
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3590

Itt van egy kis leirás a tojásokról


Nem minden tojásfajta ehető, de ami igen:


Tyúktojás:
Ez a házi tojás, az egyetlen tojásfajta, amelyet nagyüzemi méretekben termelnek. Egy tojás körülbelül 50 gramm.
A tyúktojás fehér vagy barna színe a tyúk fajtájától függ, de tápértékük nem különbözik.

Libatojás:
Kissé olajos ízű. Frissen használjuk fel, rövid ideig főzzük. Tömege 225-280 gramm között van, a tyúktojás négy, ötszöröse.

Fürjtojás:
Ínyencségnek számító tojásfajta. Az apró fürjtojásokat keményre vagy félkeményre főzik és salátákba, aszpikokba teszik. Buggyantott tojásnak is kitűnő.
A fürjtojás igen apró méretű, héja fehér alapon barna pettyes, alakja megegyezik a normál tojáséval.
Egy tojás tömege körülbelül 10 gramm, energiatartalma 15 kcal.
A fürjtojásnak jóval nagyobb a vitaminértéke és alacsonyabb a koleszterin szintje és hatszor annyi ásványi anyagot (vas, réz, cink, foszfor), vitamint tartalmaz, mint a tyúktojás.
Bár kisebbet, de a fürj még a tyúknál is több tojást, évente 280-290 darabot tojik, melyek akár 30 napig is eltárolhatóak.
Segít a cukorbetegség, az asztma, az idegrendszeri, a veseproblémák kezelésében.

Kacsatojás:
Olajos ízű tojásfajta.
Ügyelni kell vele, mert a kacsatojás gyakran szennyezett baktériummal, mivel a kacsa piszkos helyre tojik. Ennek ellenére fogyasztható, ha legalább 15 percig főzzük vagy süteménybe tesszük. Főzés után a fehérje kékes, a sárgája vöröses-narancsszínű lesz.
Csak nagyon frissen fogyasszuk, habok, krémek készítésére ne használjuk.
Fehérjéje nem verhető habbá.

Fácán és fogolytojás:
A tojások kisebbek és kerekebbek a tyúkénál, fehérek, sárgásbarnák vagy olajzöldek. Barna vagy fekete foltok borítják, amivel a tojásokat álcázzák a ragadozókkal szemben.
Keményre főzve salátákba, aszpikokba vagy előételként használják.

Gyöngytyúktojás:
Héja barnán pettyezett, ízletesebb, mint a tyúktojás. Közepesre vagy keményre főzik, és zöldsalátával tálalják. Főzési ideje 3-5 perc.

Sirálytojás:
A tojások sirályfajonként különbözőek, valamennyit sötét foltok borítják.
A tengeri madarak tojásaitól eltérően a sirálytojásnak nincs erős halíze.
Főzési ideje 5 perc.
Hidegen, zellersalátával kitűnő.

Strucctojás:
Ritka és drága tojásfajta, mert a strucctojások nagy része vagy részlegesen kikel, vagy megsül a napon. Mérete a tyúktojás húszszorosa, egy tojással jóllakik egy négytagú család.

Teknőstojás:
A tengeri teknősök tojását Dél-Amerikából, Afrikából és a Karib-szigetekről importálják. Ritkán kapható, puha héjú csemege, az ínyencek nagyra becsülik pikáns, olajos íze miatt.
Előzmény: Nyulászpetya (3585)
Veha Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3589

Mi már évek óta esszük a kacsatojást, mégis itt vagyunk és nem fosunk!!:-)))

A szalmonella tartós hő hatására elpusztul. Kacsa és libatojás főzési ideje 30 perc.

Bármilyen módon elhasználhatod, ha megkapja ezt a főzési időt. Tészta, hát nem tudom, én kaszinótojásnak, főtt tojásnak (variációk töltött tojásra) és süteményekbe szoktam használni. Azért ültess is!!!:-)))

Előzmény: Nyulászpetya (3580)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3588
Hát nem tudom hol találtam,már de tej és egy kis tea keverékével etettem.Fekete tea,szopni szopta,De nem tudom miért adta fel.Pedig nagyon ari volt,meg is sirattam,szégyen ide.szégyen oda,de ki fojtak a könnyeim mikor meghalt.Egy ismerősöm régen kis vadnyuszikat neveltek fel.És nekik sikerült.
förike Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3587

Szombaton két nyúlat levágtunk, és az eggyikből pörköltett csináltunk!!NAGYON FINOM VOLT!!!Sikerült az egyik havert a nyúlazásra szoktattni!Hamarosan itt is jelentkezni fog!!Ha nem gond!?

Nyulászpetya Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3586
köszi szépen
Előzmény: G.Zoli (3584)
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3585
Ők az alanyok
G.Zoli Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3584
Én úgy tudom sem a kacsa sem a liba tojást nem szabad megenni mert 80% szalmonellás.
Előzmény: Nyulászpetya (3580)
G.Zoli Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3583
Sziasztok
Mi már egyszer felneveltünk egy almot macskatejpótlóval. Igaz a nyusziknak már pont kinyílt a szemük. Nagyon hamar hozzászoktak a cumihoz, zabálnivalók voltak :)
Előzmény: Rencsa-baba (3567)
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3582
Én is hallottam már ilyet is olyat is majdcsak kiderül valami .
Előzmény: karibaba (3581)
karibaba Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3581
Én passzolom.....kérdezed esetleg meg az Őshonosban vagy valamelyik baromfison, bár az is előferdülhet, hogy jönnek nálam okosabbak. Valami olyan rémlik, hogy csak frissen szabad fogyasztani és lehetőleg sütni/főzni! De várjuk meg a szakikat...
Előzmény: Nyulászpetya (3580)
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3580

Olyan kérdésem lenne hogy van nekem két magyar libám vasárnap kezdett el tojni az egyik a másik gúnár. Azt a tojást feltörtem hogy lássam van e benne csira és volt.

A libatojás alkalmas e embei fogyasztásra vagy csak házi tészta készítéséhez vagy semmire sem jó? Ha semmire sem jó akkor elültetem és lesz kisliba.

 

karibaba Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3579

Nem beszélve arról, hogy a kerítés után két hónappal vettük csak a pásztort, ezalatt a NÖVENDÉK (!!) kecsók már brutál leamortizálták a vadonás új, drága kerítést! :o(((

Csak ne lenne olyan gyönyörűséges-aranyos állat a kiskecske és ne szeretném annyira a túrót, sajtot! Kéne a francnak!

 

Mondjuk "ezeknek" az való: lekeríteni nekik valami jó bozótos, fiatal akácos, kökényes, füzes telek-részt, ahol nem unatkoznak, nincs miben kárt tenni, ugyanakkor egész nap ágaskodhatnak, téphetnek-rághatnak......ilyen esetben semmi gond velük, csak termelnek, minimális kiadás mellet! Aki viszont kertészkedik is egyben, az atombiztosan kerítse le/le őket, mert , ha kiszabadulnak, kő-kövön nem marad!!!

Előzmény: karibaba (3578)
karibaba Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3578

Innen van a miénk is! ;o))))

Na, számoljunk:

20 kerítésláb (10X10 cm X 220 cm) : kb.: 22 ezer Ft

50 m drótfonat: 50 X 400 Ft= 20 ezer Ft

150 m vezérdrót: (erre pontosan nem emlékszem, mert kilóra mérik, de tíz felett állt meg.) Kb.: 10 ezer

csavarok minden mennyiségben 3 ezer Ft

7-8 zsák cement (betonoztam a lábakat) 7 ezer Ft

1,5 köbméter kavics kb.: 4000 Ft

+ 23 ezer Ft a pásztor (postaköltséggel)

 

Ez annyi mint: 89 (?) ezer....és hány órát aszalódtam a túző napon munka után sötétedésig....

Előzmény: stangli2 (3564)
Texas Chris Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3577
Szerintem a mesterséges felnevelést talán kecske tejjel lehetne meg próbálni.
nddori Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3576
Az jó! Vigyázz akkor a mamára! Én dajkásítani szoktam, ha baj van. Csak nálam mindig minden anyánál nagyon sok nyuszi születik, így kicsit nehéz a dolog, mert teltház van mindenhol...
Előzmény: AlbrechtD (3575)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3575

Köszy a választ, csak ugy erdekelt, szerencsere (lekopogom) nincs ilyesfajta problemam, a kisnyufik jol fejlödnek, a mama szuper ;)

Előzmény: nddori (3574)
nddori Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3574
:) Valahol olvastam, hogy legkorábban 5 napos kortól lehet felnevelni, de valami speciális nekik való szerrel. Sajnos nem tudom a nevét és már azt sem, hogy hol olvastam.
Előzmény: AlbrechtD (3572)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3573
Kíváncsi leszek rá milyenek lesznek amikor már nagyobbacskák.....
Előzmény: Rencsa-baba (3566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!