Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34858

Megnéztem.

 

A jobb alsó sarokban látni "futó" a koordinátákat, de ezek nem azonosak a GPS-el.

 

A pont:

 

47 fok 59,714 perc

19 fok 34,447 perc

 

Próbálkoztam az egér mozgatásával, de nem passzolt.

 

 

A térkép ettől függetlenül nagyon jó.

Előzmény: HEV (34855)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34857

"Sajnos sokkal nehezebb egy patakot felmérni mint egy járható utat."

Hajjajjj :)
http://turistautak.hu/tracks.php?id=22053
http://turistautak.hu/tracks.php?id=22058


Nem győztem a bokrok közt bújkálni :)

Előzmény: HEV (34856)
HEV Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34856

Biztos más a "kütyü" logikája, de azt tapasztaltam, ha egy útvonal jellege megváltozik (földút - aszfalt, stb.) akkor új "szakasz" van.

Nógrádsipek és Hollókő között van néhány feltűnő "váltás", érthetetlen, hogy miért nincs "szakaszolva".

 

Igen ez így van!

 

Ahol a burkolat váltásnál nincs megszakítva az útvonal az azért van mert eddig még senki nem jelezte számunkra, hogy ott megváltozik az útburkolat. Na ezért kell beszerezned egy GPS-t , hogy az ilyen helyeket jelezni tudd! :-)

Előzmény: Güsziológus (34850)
HEV Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34855

Nézd meg ugyanezt a területet itt:

 

www.terkep.turistautak.hu

 

Ez az újabb térkép már mutatja az útpontokat (POI-kat) az általad megadott helyen van egy híd azaz sejthető, hogy van ott valami vízfolyás. A turistautak.hu  gyenge pontja a vízrajz, de alakul! Sajnos sokkal nehezebb egy patakot felmérni mint egy járható utat.

 

turistautak.hu/Mapsource alatt

 

 

OMP Mapsource alatt.

 

Előzmény: Güsziológus (34850)
Güsziológus Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34854

Bocs, de mi az az OMP?

:-)

Előzmény: annyi baj legyen (34852)
Güsziológus Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34853

Kösz.

 

Jól gondoltam:-)

Az alaptérképről hiányzik a vízfolyás, a Bükk-völgy.

 

Kicsit szélesebb a turistaút a Te térképeden, az "alsó" a tanösvény, és ahol becsatlakozik, ott van egy tábla.

 

 

Ezt látom, ha a pontra klikkelek.

 

A Te térképeden egy "i" betű van, ez jelzi, hogy információs tábla.

Elfogadom, hogy beszédesebb az ikon, de több információtartalma nincs, mint a pont "adatlapjának".

 

Ettől balra van a vízfolyás, minimum 500 méter visszafelé a kéken.

Szekérút indul a völgybe, ott gazdálkodnak.

 

Minderről semmi a tuhu térképén.

 

Namármost nekem az volt a problémám, hogy a vízfolyást gondoltam "tájékozódási pontnak", eddig mértem az időt.

 

Szerettem volna beazonosítani a pontot, de csak a fekete nyíllal megjelöltet találtam.

Ettől "visszafelé" nincs semmi:-(

Előzmény: annyi baj legyen (34852)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34852



Én ezt látom Turistautak.hu-s térképpel. OMP-vel valami hasonló lenne, csak a színezés más.

annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34851

A "töréspontok" nem a felmérők, hanem a rajzolók miatt vannak jobban mondva a tuhu logikája miatt:
A térképen a részegységek nem az utak, hanem szakaszok, amiket egy egyedi szám jellemez, így lehet egy utca első kilométerét aszfaltossal, míg az utolsó száz méterét mondjuk földúttal jellemezni. Ezeknek a paramétereknek a térképes megjelenítés mellett főleg az útvonaltervezésnél van jelentőségük.
Néha egy egyenes útszakasz is több részre van osztva, holott nincs semmi változás, ennek sokszor rajzolástechnikai okai vannak.
Én a tuhura csak trackelek, de felméréskor van, hogy megyek egy úton, majd letérek róla, egy másik alkalommal pedig az ellenkező irányból érkezem a letéréshez. Ilyenkor Hev, vagy valaki más berajzolja az utat, másik alkalommal pedig egy másik utat szemből. A térképnézegetőknek ez egy útnak látszik, de az adatbázisban két külön szakaszból épül fel

Előzmény: Güsziológus (34850)
Güsziológus Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34850

Biztos leírtad, és az is lehet, hogy akkor úgy gondoltam, nekiugrok.

Azért köszi:-)

 

Biztos nehéz megérteni mások gondolkodásmódját, de nekem sok idő kell.

Ha valamit megszokok, és az jól használható, akkor nem érdekel, hogy van jobb.

 

Sikerült "kiszednem" azokat az adatokat melyekre szükségem volt, igaz, nem klikkelgetéssel, de az eredmény elfogadható volt.

Próbáltam megérteni a felmérők logikáját, de továbbra is homály, hogy egyes szakaszokon miért van sok "töréspont" másokon meg szinte egy sem.

 

Biztos más a "kütyü" logikája, de azt tapasztaltam, ha egy útvonal jellege megváltozik (földút - aszfalt, stb.) akkor új "szakasz" van.

Nógrádsipek és Hollókő között van néhány feltűnő "váltás", érthetetlen, hogy miért nincs "szakaszolva".

 

Ha majd lesz térkép a gépemen, talán változik, amit ma látok, de ide másolom a térkép részletet.

 

Ezen az látszik, hogy nincs vízfolyás az ominózus helyen.

 

Momentán engem az érdekelne, hogy akinek a gépén van a térkép, az mit lát?

Előzmény: jzp2107 (34846)
Güsziológus Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34849

Köszii, lementettem a címeket, "szakértő" jelenlétében megpróbálom betölteni.

Előzmény: HEV (34843)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34848

Igazából úgy konkrétan semmire, csak felvetődött a magasságadatok pontossága, és emlékeztem rá, hogy te belemerültél elég mélyen a témába :)
Nekem a magasságadatok egyetlenegy dologra kellenek: a túrajelentéshez, pontszámításhoz. Ha teljesítménytúráról van szó, akkor mindig megbízom a szervezőkben, és az ő adataikat használom, saját mászkáknál pedig átlagolom a gps, és a rögzített gpx-ből a google earth által köpött értéket, kétség esetén pedig lefele kerekítek, nehogy szó érje a ház elejét, hogy jogtalanul zsebelek be két pontot :)

Előzmény: Törölt nick (34844)
jzp2107 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34847

én cx-en úgy szoktam, hogy megnézem a trackből 250/4-gyel illetve 150/2.5-tel (érdekes, mert hiába van a kütyü mindig ugyanott, a hátizsák vállpántján, egyik track simább, másikban meg úgy ugrál a magasság mint az őrült)

aztán be szoktam puccantani az SRTM adatokból való dolgozást 150/2.5-ön és a háromból kitalálom mennyi is volt a szint :-)

elég szofisztikált módszer?

Előzmény: Törölt nick (34845)
jzp2107 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34846

múltkor leírtam hogyan kell (azóta ezt megtette HEV is)

kérd meg a fiadat ő az alapján biztos vagyok benne hogy meg fogja tudni csinálni (de persze belőled is kinézem :-)

 

adatlapomon ott az emilcímem, ha kell, segítek

Előzmény: Güsziológus (34816)
HEV Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34843

Csak úgy próbaképpen kattintgasd végig ezt a sort, a végén lesz egy térkép a gépeden:-)

 

http://turistautak.hu/download/mapsource-update-directory.reg

 

http://turistautak.hu/download/MapSource_6137.exe

 

http://turistautak.hu/file.php?dir=maps&file=turistautak-utak-feluletek-szintvonalak-garmin-mapsource-setup.exe

 

 

Ez utóbbi csak akkor indul el ha a regisztrációs neveddel belépsz a turistautak.hu -ra !

Előzmény: Güsziológus (34841)
Güsziológus Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34841

Megpróbálok haladni a korral, bár többször leírtam, hogy nincs mobilom, GPS-em sincs, nem is lesz:-)

Még iránytűm sincs.

Az internet az hasznos, sok mindent meg lehet tudni, ha az embernek van ideje, és szeme.

Engem fáraszt a monitor, napi max. 1 órát töltök a gép előtt.

 

Beleolvastam a tegnapi "termésbe".

 

Az alábbi fogalmak "repkedtek:

 

Mapsource

Basecamp

TopoGuide

Geotag

jar-fájl

exiftool

geocímkézés

 

Egy kukkot sem értek az egészből.

annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.05 0 0 34840

Én pedig általában ezt:
http://www.geosetter.de/en/

Előzmény: _ZE (34838)
olahtamas- Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34839

Abból a fonálból kb. azt a lényeget szűrtem le, hogy az srtm_hun az jó ha a gépemen van, és azzal számolt szintemelkedés, egy átlagembernek teljesen jó :)

 

Előzmény: annyi baj legyen (34837)
_ZE Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34838

Geotagelésre én a GPSprune-t használom: http://activityworkshop.net/software/prune/ Java-ban íródott, egy darab jar-fájl, igaz, exiftool kell neki, de az meg egy darab exe :-P

Előzmény: annyi baj legyen (34836)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34837

Visztula küzdött egy időben a pontos szintekkel, én mindig a második mondatnál elvesztettem a jekaeffel folytatott beszélgetéseik fonalát :D

Előzmény: efemm (34835)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34836

:)
Sok dologban jobb, mint a Mapsource, de én is általában ez utóbbit használom, ez áll jobban kézre.
Viszont vannak benne ügyes dolgok, trackirány megváltoztatás, fényképek geocímkézése. Előbb-utóbb úgyis csak ez lesz :)

Előzmény: HEV (34834)
efemm Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34835

Az össz.szint az pontatlan, az is, amit a raszteres TUHU hoz. (Több, mint a valós.) Mindig kézzel követem végig a szintmetszetet Mapsource-ban (sőt a szinthez átváltok TopoGuide-ra, az alatt részletesebb szintvonalas felmérés van). Ha pontosabb adat kell, akkor végigkövetem az útvonalat a Topo felett, vagy papírtérképen. Automatikus szintre ott van az STRM_HUN.

Előzmény: HEV (34833)
HEV Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34834

Eltettem holnapra :-)

Előzmény: annyi baj legyen (34832)
HEV Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34833

Köszönöm most már minden megvan, és működik.

Annyira rászoktam a turistautak.hu raszteresre, hogy ezt sosem használtam.

 

Egy nyitott kérdésem maradt az összes szintemelkedés is benne van valahol ?

Előzmény: _ZE (34831)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34832

Erre a célra a Mapsource utódja, a Basecamp már alkalmasabb, sokkal részletesebb adatokat közöl.
Itt egy leírás Magpet tollából:
http://gpsgames.hu/gps_suli/143/garmin_basecamp/

Előzmény: HEV (34829)
_ZE Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34831

Ja, ha nincsenek "fülek a térképtől balra, akkor a szürke sáv tetején van egy jobbra mutató "nyilacska", katt arra, és lesznek. :)

Előzmény: _ZE (34830)
_ZE Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34830

Bal oldalon, az "Útvonalak" fülre kattints rá, majd duplán a kiválasztott útvonalra.

Előzmény: HEV (34829)
HEV Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34829

OK. Most tervez, a közbenső kattintgatással tudom pontosítani, hogy merre tervezzen de...

Hol tudom meg, hogy ez milyen hosszú, mennyi a szint?

 

Ha a turistautak.hu raszteres térképen kijelölök ugyanigy valamit ott az itinert lekérve megkapom a szükséges adatokat is és még sok egyéb információt.

 

 

 

Előzmény: annyi baj legyen (34827)
_ZE Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34828

A tuhu ebben picit le van maradva, nekem a 6.16.3-as verzióval sincs semmi bajom. Térkép, ahogy írták is, kell alá :-)

Előzmény: HEV (34820)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34827

szívesen :)
ott tudsz még különböző finomításokat is megadni a tervezéshez (gyalogos/kerékpáros, stb)

Előzmény: HEV (34826)
HEV Creative Commons License 2012.01.04 0 0 34826

Most már működik, nem tudtam, hogy ott kell bekapcsolni, köszönöm.

Előzmény: annyi baj legyen (34822)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!