Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3833

H6400 ára az árgépen

nicko Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3832

Hol tudom megnézni, hogy valójában milyen alaplap van most benne?

 

egyrészt belépsz a szerviz menübe és ott kiír minden fontosabb infót.

vagy leveszed a hátoldalt és megnézed milyen típus van jelölve a matricán. bár ezt át is lehet ragasztani egyikről a másikra ahogy nálam is tették.

Előzmény: zlota (3826)
nicko Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3831

UE jelöli európát.

volt akinek 46D6500 tévén alaplapot cseréltek 80K-ért. Visszakapta és nem volt 3D rajta, mert a nagyon "okos" szerelő aki intézte a lap rendelést 6000/6100/6300 valót rendelt abban meg nincs 3D.

Miután ez kiderült ráfogták biztos a tulaj állított el valamit..aki aztán mástól kapott segítséget és 3db ic-t kellett a régin kicserélnie és beállítani a 3D-t ami azóta is működik.

Előzmény: zlota (3826)
nicko Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3830

addig őrülj amíg sportokat néz legalább megkedveli és csinálni is fogja, mint ha rákattan a felnőtt tartalomra :D

Előzmény: bacus (3824)
GPS Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3829

 

Jaa, akkor érthető.

 

Ez olyasmi, mint az autóknál a (kötelező) márkaszerviz: Isten mentsen meg tőle.

 

Részemről én most már rettenetesen örülök, hogy a 2 éves garanciámat NEM a Samsung "biztosítja" (úgymond) -  közvetlenül.

.

Előzmény: zlota (3828)
zlota Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3828
Samsung központi szervíze.
Ők küldik, nem én választom
Előzmény: GPS (3827)
GPS Creative Commons License 2014.04.04 0 0 3827

 

Melyik szerviz is volt ez?

.

Előzmény: zlota (3826)
zlota Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3826

Bakker... visszahozták a TV-t de nem müxik!

 

Nem tudok rajta magyar országot választani, mert csak Német, Svájc, Ausztriát lehet választani.Teljes reset után sem.

Így viszont nem találja a csatornákat sem, sőt van egy olyan hogy Antenna menüpont itt:

 

Légi

Kábel

Műhold

Austria Satellite

 

Eddig ez utóbbi nem volt eddig.

 

Sőt az eszköz nevénél UE40ES6540 helyett UE40ES6530 volt.Ezt át lehet nevezni...

Hol tudom megnézni, hogy valójában milyen alaplap van most benne?

GPS Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3825

 

"...ne már menüzni kelljen, hogy ha bepillantanék egy műsorba."

 

Azok után, hogy az én távirányítómon NINCS Rec gomb (csak menüből lehet hozzáférni) a PIP gombról már ne is beszéljek (mert olyan sincs) - onnantól nem csodálkoznék, ha 7 lépésből kéne össze-menüzd azt, hogy te is nézhessél valamit.

 

Sőt (nálam legalábbis) az is érdekes menüsor, ha egy sima filmet tolok be egy pendrive-ról... hogy hány lépésben jutok el oda, hogy induljon is az a film.

.

Előzmény: bacus (3824)
bacus Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3824

Nézegettem ezt a csatornazárás (gyerekzár) funkciót, de nem igen értem, hogy kellene működnie.

 

Adok neki pint, majd csatornaszerkesztőben szerkesztés csatornahoz pipa, gyerekzár be, megjelenik a lakat.

 

Ezek után én hogy tudom mégis nézni a csatornát? Azt hittem, ha rálépek, majd jól bekéri a pint, de nem, szól, hogy zárolva van és annyi. Hogy kell azt az egy csatornát ideiglenesen nézni?

 

A menüben van olyan, hogy a gyerekzár funkció ki, fasza, akkor megint minden zárolt csatorna nézhető, de ehhez menüzni kell, meg nem elfelejteni visszakapcsolni.

 

 

Hogy érthető legyen mire is használnám: fiam egyre jobban "beköltözik" a nappaliba, már alig van mellette hely leülni is, mert ott szeret tanulni, olvasni, játszani, mindezt úgy, hogy valamelyik sport csatorna megy a háttérbe. Na ebből kezd elegem lenni, a sport csatikat szépen le akarom kódolni, ne legyen már ott kaszinózás amikor én is néznék valamit.. Néha viszont én is nézném a sport csatikat, ne már menüzni kelljen, hogy ha bepillantanék egy műsorba.

GPS Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3823

 

Annak lehet - bár két kattintással megoldható az is.

 

Semmi trükk, kódolás-dekódolás-hekkelés-krekkelés  semmi nem kell hozzá. Sima fájlegyesítés.

.

Előzmény: nicko (3822)
nicko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3822

aki azért rögzít, hogy megőrizze a felvételt vagy lemezre írja annak számít, hogy ne daraboljon.

 

Előzmény: GPS (3821)
GPS Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3821

 

Mondjak neked valamit? Valójában a fenét sem érdekli, hogy napi használatban darabol-e, avagy sem. Nem is látom a fájlt - minek?

 

Ha netán (tegyük fel) mégis átmenteném a cuccot PC-re - akkor sincs semmi gáz, egy pillanat alatt egyesíthetem a fájlokat, ha arra van szükségem. De általában nincs.

 

Ugyanezt már Samsung-fájlal már sokkal macerásabb megtenni - állítólag lehet ugyan, de sima Commanderből ez nem nagyon műxik.

 

Szóval szerintem abszolút nem szempont ez a "darabolósdi" - pláne olyan üzemmódban, hogy "Ma este-éjjel felvesz valamit a PVR, holnap megnéz, aztán Del. "

.

Előzmény: nicko (3820)
nicko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3820

viszont csak olyan pvr-t szabad venni ami az NTFS-t kezeli, akkor nem darabolja a felvételt.

Előzmény: GPS (3815)
nicko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3819

az ilyen pvr dolgokban nem kell túl nagy misztikumot gondolni csak a gyártók mindegyike máskép képzeli el a jogdíjakról szőtt gondolatait :)

tv esetében ráteszi a jelet a felvételre, hogy más még azonos tévén se tud lejátszani.

elvben ;)

Előzmény: zlota (3816)
nicko Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3818

nem.

ez azt jelenti, hogy a tányéroson fogható HD csatornák vételére is alkalmas.

a sima DVB-S csak az SD minőségre.

pl. digi bevezeti a CI+t a tányérosra is és akinek ilyen tuneres a tévéje, tudja nézni beltéri nélkül is. madzag be a tévébe, CI+ a tévébe és nézi a digisportot HD-ban.

vagy ha más szolgáltató UPC Direct-nél van akkor ott.

Előzmény: zlota (3814)
zlota Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3817

Még mindig nincs itt a TV-m, ma jön vissza... (1040es szofttal, de örülök!)

tehát csak rémlik, de...

Tipp:

"- Előbb rá kell lépni a "Jelforrást választ" gombra (jobbra fent)"

Ha megnyomod pl 4szer azt a gombot, akkor nem kell tovább keverni.Odalép a 4. beviteli forrásra.Aztán ha odaért vár egy kicsit és magától átdobja.

Persze lehet rosszul emlékszem.Vagy a tiéden már máshogy megy.De  nem kell nyilazni, meg OKézni.

 

A H-s szériaáról mit tudni?Várjam meg?Szerintem az meg aranyáron lesz most bevezetéskor...

Előzmény: GPS (3815)
zlota Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3816

Egy ismerősnek vettünk ajándékba 12hó előfizúval egy mindéégtv-s dekódert.

Teljesen leesett az állam, mikor arra a penre elkezdtük felvenni az adást amit a TV-n nem tudtam használni.

Ráadásul végtelen egyszerű menükezeléssel!

 

És most jön a poén... átváltottunk egy másik csatornára felvétel közben!Az meg szépen vette tovább a beállított csatornát!

Nah, akkor kezdett velem forogni a világ.250.000 forintos TV-m nem tudja ezt az alapfunkciót!

 

20.000 forintért vettük 12 hónap előfizúval.Ha kiszámoljátok akkor kb 5.000-10.000 forint lehet az egész dekóder ára.

 

A távirányító használható.Normál elhelyezésű.... nem is sorolóm tovább.Majd megnézem milyen formátumban vett fel.Úgy rémlik formázni sem kellett a dekóder használatához a pent.

 

Ilyen dolgokat szeretnék, ha már megint rá kell költenem gondolom  + 50e forintot a "régi" 1 éves TV-mre.

 

Fogadok nem találok ilyet!

Előzmény: GPS (3815)
GPS Creative Commons License 2014.04.03 0 0 3815

 

Ha használható lenne a Samsung (legalábbis az F-ek) jelforrás-váltója, akkor nem is kéne dual-tuner.

A külső box(ok) az égvilágon mindent tudnak - a playerük és a PVR-jük meg nagyságrenddel jobb, mint a beépített.

 

Mert gyárilag átmenni egy külső forrás jelére az most  kriminálisan szar.

 

- Előbb rá kell lépni a "Jelforrást választ" gombra (jobbra fent)

- aztán végignézni mind a 12 opciót (hiába van csak egyetlen-egy dolog bedugva, ő minden lehetségest mutatja mert így "tudományosabbnak" hat)

- onnan kiválasztani azt az egyet, ami egyáltalán van,

- utána lemenni egy km-re a táviránytón (egy fogásból nem lehet) és ott le-okézni.

 

Nincs olyan mint pl. a csatornáknál, hogy sima gombnyomásra váltson a két legutolsó jelforrás közt - de nincs ám.

 

Én dual-tunerest még nem láttam - de nem lennék meglepve ha ott se egy szimpla gombnyomásra váltana a tunerek közt - hanem vagy 4 lépésből mehetnél át egyikről a másikra.

 

Viszont ezért cserébe a PIP-je is használhatatlan - nem lehet váltani a főkép és az alkép forrása közt - de ha mégis váltanál a kis-kép forrására, akkor újból el kell kezdeni a PIP-kérés macerát.

 

Talán ez volt az egyik legnagyobb csalódásom ezzel a TV-vel.

.

Előzmény: zlota (3814)
zlota Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3814

Köszi... ez a DVB-S2 sem duál tuneres ugye? Olyan mint az enyém a DVB-S.

Előzmény: nicko (3809)
GPS Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3813

 

Hát én nem is tudom, de én nem tapasztaltam ezt a pen-mizériát az F-emnél.

Van egy darab pen-em amit visszadob - de az mérve is egy ótvaros reklám-pendrive.

 

A többivel csont nélkül megy - igaz, csak 3-at próbáltam, különfélét - és mennek, nem dobja vissza.

 

Sőt, még olvasón keresztül egy SD-kártyával is próbáltam és vette köhögés nélkül.

.

Előzmény: nicko (3812)
nicko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3812

aki rendszeresen felvesz egyértelműen HDD-t használjon.

nagyon ritka felvételekhez jó a pen is ha a tv elfogadja.

nem tudom a samsung mérnöjókei mit rontottak el, mert  a D szériánál nem volt ennyi gond a penekkel.

lehet az USB 3.0 kavar be, mert a tv-n 2.0 van.

Előzmény: brumi_68 (3810)
GPS Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3811

 

Mivel mérsz? Mert a Crystal azért elég jól reprodukál.

 

Több hónapi intenzív használat után (közben egy formatálással is) - szinte ugyanazt mérte most is egy SD kártyámon -  mint hónapokkal korábban.

.

Előzmény: brumi_68 (3810)
brumi_68 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3810

Az a baj vele hogy ahányszor teszteltetem vele annyi sebességet mér. De oltári nagy eltérésekkelvan mikor 1,7et van mikor 4,2-t. Már bele fáradtam a pendrive probálgatásba. Igazán nézhető müsor ugy sem igen van a sorozatok meg mind megvannak a neten. Csak mint kihívást probáltam (volna). Külső vinyó az tökéletes hozzá.

Előzmény: nicko (3807)
nicko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3809

F6500 ha kell a DVB-S2 így legalább a HD-t is tudod nézni tányérosról....de ezekkel a típusokkal megkapod a 3D-t és smartot.

amelyikbe nincs smart abba nincs DVD-S

ha pedig vársz még páér hetet boltokba lesz a H széria is.

Előzmény: zlota (3808)
zlota Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3808

Holnap jön vissza a Tv-m.

Ismét alaplap csere volt, mert ismét elkezdte felejteni a felvett anyagokat.

Sőt közben a wifi is elszállt benne.

Megpróbálom a levásárlást másik típusra, mert ez 1 év alatt már kezd nekem nagyon sok lenni.

Ha egyáltalán sikerül valahogy kiverni belőlük....

 

Mit javasoltok az ES-6540 helyett?

Fontos a műhold vevő része.A két valós tuner nem ártana végre...Smart nem kell többé, sem 3D.

nicko Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3807

néha nekem is eljátssza ezt azzal a pennel amire már sokszor vettem fel.

ilyenkor megint fomázom a pc-n vissza a tv-be leformázza és jó neki.

Előzmény: brumi_68 (3806)
brumi_68 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3806

Neked szerencséd volt. Én itthon vetten kingstont 32GB 3.0ás és a tv leszólta hogy neki ez lassú. 

Előzmény: Törölt nick (3803)
GPS Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3805

 

Nofene:

 

Magyarok készítik a jövő moduláris tévéjét

Külön árulják a kijelzőt, az okosító modult és a hangszórót. A fejlesztőcsapat évek óta a tévéiparban dolgozik. Tovább »

forrás: Index.hu

gabrielke Creative Commons License 2014.03.31 0 0 3804

Tény, hogy nem sok pendrive van ami elég gyors lenne ezeknek a tv-knek. Én is kínlódtam egy darabig ezzel, találtam is nagy nehezen egy USB3-as Kingstont ami elég jó volt neki.

Aztán lett egy 160-as notebook hdd-m, vettem hozzá egy usb adaptert és megy mint a szél (naná).

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3803)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!