Keresés

Részletes keresés

Béla1007 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3600

Sziasztok !!!

Elegem van a hidegből !!

Remélem annyira nem off a téma ha kicsit elvonatkoztat mindenki !!

Szóval most hellgatok egy kis Ricchi e Poweri-t "Mamma Maria" !!

Akinek van kedve halhassa meg és már is melegebb lesz !!

http://www.youtube.com/watch?v=Mm1gBuEr7bk

http://www.indavideo.hu/video/Ricchi_e_Poveri_-_Mama_Maria?action=video_site&video_title=Ricchi_e_Poveri_-_Mama_Maria%3Ftoken%3Dafd636885cb30b304b7cfdd1dcf26150

 

Mediterrán üdvözlettel Béla

Italia rulez van !!!

:))))

ninovarga Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3598
Figyeld meg a lugasoknak és az ültetvények egyes növényeinek a kialakított formáját, a terméshez elengedhetetlen, majdnem teljes hosszúságukban meghagyott szálvesszőkkel.
Ez a kivitermesztés lényege. A számunkra elérhető legkiválóbb Hayward fajta esetében az egyedüli, eredményre vezető módszer.
Előzmény: vica46 (3597)
vica46 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3597
Köszönöm   üditő látvány  ebben a morci időben
Előzmény: ninovarga (3594)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3594
Előzmény: vica46 (3592)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3593
Nem ismerem pontosan a szamócafa fagytűrési tulajdonságait. Ami azonban a füvészkerti túlélését illeti, sajnos Budapest belső területein kívül sehova máshova nem ad referenciát, legfeljebb néhány más, legalább 150 000 lakosú város hasonló mértékben hőszennyezett környezetéhez.

Megtévesztő lehet, hogy az IDŐJÁRÁSI ESEMÉNYEK hasonlóak ott is, mint a környék hőszennyezetlen területein, de az óriási különbség a legnagyobb hidegeket eredményező derült, szélcsendes időjárás esetén adódik, amikor KÍVÜLRŐL NÉZVE akkor is hasonló az időjárás JELLEGE a belvárosban, de az éjszakai hőmérsékletekben a belső részek beépítettségnek és fűtésnek köszönhetően 10-12 fokkal is magasabbat tudnak produkálni, mint a városon kívüli, kizárólag a természetes légköri viszonyokra bízott szabad területeken.

Ha ilyenkor olyan kritikus hőmérsékleti tartományba kerülünk ezeken a helyeken, ami bizonyos növények pusztulását eredményezi, a belvárosi környezetekben még bőven azon belül maradhatunk. Ez a titka a nagyvárosokban túlélő kényes növényeknek, a jelenséget pedig hőszennyezésnek, az ennek kitett környezeteket városi hőszigeteknek nevezzük.

Sajnos a természetes környezetek részére nem adnak referenciát.
Előzmény: vica46 (3590)
vica46 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3592

Üdv Nino

 

Nem tudnál feltenni pár képet termő kiviről ?tudom hogy van a topikban de én nehezen tudom visszakeresni

Előzmény: ninovarga (3591)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3591
Az Abbot és a Bruno a Hayward mellett az Európában legelőször megjelent fajták. Az a tény, hogy ezek a Hayward mellett nagyon háttérbe szorultak, magáért beszél.
Az újonnan megjelenő, érvényesnek mutatkozó fajták olyan nehezen tudnak versenyezni a Haywarddal, mint jó ideig az újabb almafajták a korábban egyeduralkodó fajtákkal. Eljön az idő, hogy bővülni fog a fajtaválaszték, de ennek egyelőre akadálya a Hayward rendkívül jó tulajdonságainak összessége, mind a termeszthetőség, mind a gyümölcsminőség vonatkozásában. A biztosat pedig a termelők nehezen adják fel a bizonytalanért.
Előzmény: Törölt nick (3582)
vica46 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3590
Szeretném megkérdezni van a füvészkertben egy szamóca fa úgy láttam nem volt még takarva sem ,mennyire fagyálló az?Tudom hogy többféle van da a fuvészkrerti tobb évesnek látszott
Előzmény: vica46 (3589)
vica46 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3589
Szia  köszönöm ,beütöttem de valamiért nekem nem jött elő
Előzmény: Törölt nick (3588)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3588
Na kipróbáltam.Írd be a Googleba:novita varietali frutticole apoconerpo pero Aida...és azt az 1 oldalt fogja kiadni.
Előzmény: vica46 (3586)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 3587
Hát sajnos nem nagyon,annyira nem vagyok profi.A Googlén szoktam kutakodni,ezt pl úgy,hogy beíroma pero/olaszul körte/ szót ,meg néhány általam a netről ismert körtefajta nevét pl :Aida,Coscia,Boheme,Harrow Crisp stb...és a kiadott oldalakat nézegetem,különösen a pdf állományokat.Rengeteg hasonló oldalt letöltöttem már,mert ha nem lehet,legalább képeken és leírásokban legyen kismillió fajta gyümölcsöm.Nyelvtanulásban is segít...
Előzmény: vica46 (3586)
vica46 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3586

Nem tudnál valami közérthető címét ennek a körtés oldalnak  nekem ezek a hosszu történetek sosem jönnek elő?

Köszi

Előzmény: Törölt nick (3585)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3585
Találtam egy nagyon jó kis körtés oldalt:http://www.apoconerpo.com/apoc/shared/res/companies/-3529329303360169978/attach/TOLprod/Pero2003.pdf,hát megindult a nyálelválasztásom.Valami szuper-törpe alanyt kellene kitalálni,hogy minden fajtából csak 1et ültethessek /legalább/
Előzmény: ninovarga (3577)
Floo2 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3584
Eksztrémee! :))

Múltkor kérdeztél a debreceni állomással kapcsolatban, hogy miért mért +1 fokot 2007 május 2-án milliárdos fagykárok mellett, illetve miért mért néhány napja meg nemsokkal melegebbet, mint a környező fagyzugok!
Asszem valami ilyesmi volt a szitu!
Nos, a debreceni mérő a reptéren van, nyitott helyen, ahol egész éjjel tud járni a levegő, ezért nem fagyzug, még akkor sem, ha a néhai debreceni állomások mind magasabban, 129, 122 méteres tszf. magasságban voltak is lehelyezve, a mostani 108 méteres magassággal szemben!
Na és a lényeg: a mostani mérőtől a város É-Ény-Ék-i irányban van, és egy 200 000 feletti lakossággal bíró városnak van akkora hőszennyezése, hogy a város irányából kapjon a mérő egy kis pluszt!
Állítom, azokon a derült éjszakákon, amikor a város felől mozog még a levegő, vagy frontális vagy helyi, akkor magasabb T minek vannak ott, mint amikor délies komponensű, vagyis nem a város felől fúj a szél!
A 2007 május 2-ai eset ennek kapcsán is jó példa, mert azon a reggelen Ény-i szél mellett lett +1 fok, úgy, hogy 30 km-rel odébb -7 fok lett a T min!
Ekkor a Rad min -6 fok!
Másnap éjjel-reggel K-Dk-i szél mellett, amikor már jóval melegebb levegő volt Debrecen felett, ugyanúgy +1 fokig ment le a T, -9 fokos Rad min mellett!
Persze, sosem tudjuk meg, mi lett volna ha 2-a reggel befordul délibe a légmozgás, és nem a város felől fúj, de egészen biztos vagyok benne, hogy itt (is) van a kutya elásva!
H.J Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3583
Meggyőztél. Szavamat adom ,megőrzöm neked.Ha 60 év múlva személyesen jössz érte, elviheted. Ajándékba adom.
Előzmény: aiol19 (3548)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3582
A kiwiről egy magyar /!/szak/g/könyvben olvastam:Legkorábbi,így a legrövidebb tenyészidejű az Abbot,ami nálunk nagyon előnyös tulajdonság,mert így a növénynek több ideje marad a téli felkészülésre...Ehhez képest a Hayward igencsak egyeduralkodónak tűnik.abbotPedig ez is elég gusztának néz ki.Nálatok milyen a fajtaösszetétel ?
Előzmény: ninovarga (3577)
vitirama Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3581
Fennséges!!! Csak sajnos az utólsók.
Előzmény: Floo2 (3579)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3580
Tökéletesen egyetértek, valóban bűn lenne kivágni. A keménység helyett inkább tartós, igazán kemény fája csak a borókáknak meg a tiszafáknak van a fenyők közül. Viszont a cédrusok gyantájában olyan rovar- gomba- és baktériumölő vegyületek vannak, hogy ihaj! Szunyogriasztóis készül belőle pl., és állítólag cédrusból készült edényben 2 hétig nem savanyodik meg a tej. Ez a fa vsznü egy oszlopos változat, mostanában már árulnak ilyeneket. No meg egy ekkora fa egy vagyon. Nem is nő olyan gyorsan mint az enyémek, meg mikor én ültettem, 1-2 arborétumon kívül még nem volt Mo.-on, én se tudtam, mekkora lesz 30 év múlva. No meg akár még át is lehet ültetni, a himalájai c.-t én is kb. ekkora korában ástam ki. A nnak idején- a dolomitkopárok fásításakor- ha valami csodálatos mandarin nem ragaszkodik a feketefenyőhöz, ami semmire se volt jó azon kívül, hogy agyonvágta a természetes növénytakarót- ilyet ültetnek, lehetnének belőle már szép állományok. Egyetlen hátránya talán hogy hajlamos a hótörésre, nincs,,belekódolva" hogy lefelé hajoljon az ága, ha van rajt' 40 centi hó.
Előzmény: aiol19 (3548)
Floo2 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3579
Nyeltem 2 nagyot :))
Finom? :))
Előzmény: vitirama (3578)
vitirama Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3578
Nyugtató falatok dühös embereknek: - kákimazsola - produced by fagyzug
ninovarga Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3577
Azt is érdemes megnézni, hogy a Dinári-hegység völgyeiben mért szélsőségesen alacsony hőmérsékletek légvonalban mennyire közel vannak a tengerhez, de a hegyek által elszigetelve, extrém hideglevegőgyűjtőkként működve.
Ehhez azt kell hozzágondolni, hogy Baranya "mediterrán"-nak csúfolt klímáját a leírások a Földközi-tenger(!) közelségének tulajdonítják.
Megáll az ész! Annyira, hogy újraéleszteni is nehéz!
ninovarga Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3576
Az ilyen elemzésekkel lehet lerántani a leplet rengeteg hazugságról és a dolgok sztereotípiák alapján történő értelmezéséről. És nem utolsósorban, ezeken keresztül lehet eljutni hasznavehető következtetésekhez...
ninovarga Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3575
Érdekes lehet az is, hogy a baranyai -15 fokos minimumú Sellyéhez közel eső Bilogora egyik dombján mérték az egész szárazföld legenyhébb hőmérsékletét -9 fokkal, ugyanúgy, mint ahogy mi a -15 fokos iklódbördőcei fagyzug közelében szintén -9-et a szőlőhegyen. Ezzel mindkét egymáshoz közeli földrajzi pont kevés híján átfogta a horvát szárazföldi minimumok teljes skáláját, sőt, ha a -16 fokos kanizsai értékhez viszonyítok, mindössze egy fok hiányzik, a csúcstartó Slavonski Broddal együtt is csak kettő. Ugyanakkor a zalai térséggel szomszédos síkvidéki állomás is csak -12-t mér, a mi vad fagyzughőmérsékleteinkkel szemben. Ugyanennyi a lendvai minimum is a szlovén határ mentén.
Arth_ur Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3574
Természetesen!
Előzmény: ninovarga (3572)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3573
Današnje je jutro mjestimično u Hrvatskoj donijelo još niže temperature zraka u odnosu na jučer. Tako je, prema podacima DHMZ-a, u Otočcu jutros izmjereno -19°C, a u Crnom Lugu - Risnjak čak -24°C. Vrlo hladno bilo je i u nizinama unutrašnjosti zemlje, primjerice, Slavonski Brod je 'ponovio' jučerašnji minimum od -18°C. Drugdje su minimalne temperature zraka u unutrašnjosti zemlje bile od -17 do -9°C, u zaleđu obale od -7 do 1°C, a uz obalu i na otocima od 1 do najtoplijih 10°C, koliko je izmjereno na Palagruži. Razlika između najviše i najniže minimalne temperature zraka danas u Hrvatskoj tako je iznosila nevjerojatnih 34°C!

A mai reggel Horvátországban még a tegnapihoz viszonyítva is alacsonyabb hőmérsékleteket hozott. Így, a DHMZ (Horvát Meteorológiai Szolgálat) szerint ma reggel Otocacban -19, sőt Crni Lug - Risnjakban -24 fokot mértek. Nagyon hideg volt az ország belső területének síkságain, például Slavonski Brod "megújította" a tegnapi -18 fokos minimumot. Másutt a legalacsonyabb hőmérsékletek -17 és -9 fok között voltak, a belső tengermelléken -7-től +1-ig, a partvidéken és a szigeteken pedig 1-től a legenyhébb 10 fokig szóródtak, az utóbbit Palagruzán mérték.
Ezzel Horvátországban ma a legalacsonyabb és legmagasabb minimumhőmérséklet között, hihetetlennek tűnő, 34 fokos különbség alakult ki!

Ez a horvát szolgálat január 10-ei minimumokról szóló jelentése.
ninovarga Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3572
1000%-ban egyetértek!
De talán Te is velem, hogy azoknak, akiknek a felülbírálathoz elegendő intellektuális képességük van, eléggé fejlett igazságérzettel rendelkeznek és a társadalom iránt elhivatottak, kötelességük minden lehető eszközzel oda hatni, hogy ezek a sztereotípiák ne uralkodhassanak fölöttünk és a társadalom működését minél inkább az ésszerűség jellemezze.
Előzmény: Arth_ur (3571)
Arth_ur Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3571
Szerintem a legalapvetőbb tényező az intellektuális tunyaság.
Szeterotípiák voltak és lesznek is, a világ modellezéséhez, azaz érthetővé egyszerűsítéséhez szükség is van rájuk, de ellenőrizni kell az érvényességüket és korlátaikat.
A szellemi tunyaság abban jelentkezik, hogy sokan még időnként sem gondolják át az egyszerűsítések igazságát, mert már csak az a fontos, hogy egyszerű legyen, az nem, hogy igaz is...
Előzmény: ninovarga (3570)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3570
Természetesen, csak kegyetlenül bosszant, hogy ilyenek egyáltalán napvilágot láthatnak.
De ha ilyen gyakorisággal ütközünk ezekbe a jelenségekbe, minden lehetséges szinten, akkor én arra érzek késztetést, hogy ennek a hátterét kutassam és körülírhatóak legyenek azok a közvéleményt formáló tényezők, amelyek ezeket a félrevezetéseket és sztereotípiákat táplálják. Azok is bűncselekményt követnek el a társadalom ellen, akik ezeket bármilyen ténykedéssel erősítik.
Lehetne legyinteni is rá akár, de sajnos, tudom, hogy hatásukban nem korlátozódnak a " valamit rosszul tudtunk, na és akkor mi van" kategória keretei közé, hanem segítenek belelépni a "mindent rosszul tudunk és ezért mindenben tévesen ítélkezünk" kategóriába.
Fölmérhetetlen károkat okoznak!
Előzmény: Arth_ur (3569)
Arth_ur Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3569
Tedd meg, hogy kiigazítod, elvégre azért Wikipedia, hogy közös bölcsesség legyen rajta, nem pedig egyéni ostobaság!
(Már nálam is gyűlnek a szócikkek, amik "kiverik a biztosítékot", csak időm van kevés a helyesbítésekhez.)
Előzmény: ninovarga (3560)
Floo2 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3568
Majd figyelmeztess hogy a debreceni állomásról meséljek valamit, most már nem birok fogalmazni!
Előzmény: Törölt nick (3567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!