Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 16265
2 dolog, amivel vigyázni kell: nehezen lehet kiszellőztetni a szekrényt. A másik meg, hogy a hátoldalon a szóródó festék nyomot hagy. Mármint oké, nekem fehér lap lett, látni nem látom, de tapintva érezni.
Előzmény: VKOrsi (16264)
VKOrsi Creative Commons License 2009.12.14 0 0 16264
mennnyiért per nm? :) és csinál-e még ilyet?
és RAL színskála alapján megy?

nncs több kérdésem, privátban is jöhet, publikus a címem.
Előzmény: jverocska (16263)
jverocska Creative Commons License 2009.12.14 0 0 16263
Szia! Az én férjem autófényező és ő fényezte az MDF ajtókat. Tudok valamiben tanácsot adni?
Előzmény: VKOrsi (16261)
VKOrsi Creative Commons License 2009.12.14 0 0 16262
nálunk 20-20.5 van nappal, éjjel attól függ :s
ugyanis fent játszanom kell a padlófűtéssel, így van hogy sikerül egy 25 éves csövön annyira lezárnom az átfolyás, hogy egyáltalán el se indul, így változó.... most hogy hidegebb lett és többet kénytelen menni a fűtés így 20 fok körül van éjjel, előtte 18 volt.
Előzmény: kisidi (16259)
VKOrsi Creative Commons License 2009.12.14 0 0 16261
ki írta azt, hogy autófényező fényezte a konyhafrontjait???
infó kellene nekem erről.

persze van már lila fronton :D :D de a sziget színén sakkozok most erősen még....
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.14 0 0 16260
19 fok már nekünk meleg.Éjszakára 17 körül van a szobában.Jó lenne melegebb is,de alattunk pince van,és nincs szigetelés,régi a ház.
kisidi Creative Commons License 2009.12.14 0 0 16259
Aludni mi is jobban szeretjük a 18-19 fokot. nappal meg a 22 elmegy, mondjuk én akkor sem rövid ujjúban, mert, fázós fajta vagyok. A fürdőszobában meg legyen pokol meleg, így ott van padlófűtés és radiátor is.
Mondjuk szerintem azért az éjszakai hőmérséklettel lehet spórolni is, és mégsem hűl ki teljesen a lakás. Irigylem azokat, akiknek a 19 fok nappalra is bőven elég.
Előzmény: Caipi (16255)
mouser Creative Commons License 2009.12.14 0 0 16258
azt hittem, ezek után már nem tudsz meglepetéseket okozni, de ez az üvegajtóval a fürdőszobán ismét mutattál valami újat.
Előzmény: Törölt nick (16256)
zratkay Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16257
Meg egy reteg - talan kedden este - es kesz. Meg a derekam is :((
Az ebedloben nem tudok jo kepet csinalni, a szinek nem igaziak, es homalyos - az utolso kepen igazi a parketta szine.

Előzmény: zratkay (16225)
Caipi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16255
Hát mi például éjszakára nem is spórolási szempontból vesszük le a hőmérsékletet, hanem azért, mert nem szeretnénk 23 fokban aludni.:-)
Előzmény: Törölt nick (16248)
Axióma Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16254
Bar ez itt OFF...
Ez nagyon futesirendszer-fuggo. Pl. siman elkepzelheto, ha kondenzacios kazan es nem ki-be hanem analog jel, hogy a nagy igenyre felkapcsol olyan fokozatba, ahol nincs vagy alig kondenzacio, es ez a parositas jobban mukodne fix homerseklettel. De alapesetben ez a kulonbseg valami masnak lehetett a kovetkezmenye (pl. kemeny kifutese ha nem turbos; vagy pl. tullendulest hagyott a lehules utan mert nem tanulos volt a termosztat, ilyenek).
Cserepkalyha max. addig maradhatna a lakasban, amig nem cserelik a nyilaszarokat ujakra. Utana mar csak ugy, ha jo vaskos legbeejtoket tesznek be, na annak a vesztesege, a cserepkalyha altal elfoglalt hely elvesztese stb. mar biztos nem eri meg - de tegyuk hozza, hogy az uj futesrendszer kialakitasa viszont nagyon draga (foleg a kemeny miatt - ld. tobbi topik...).
Viszont a furdobe (foleg hgoy eleg idolegesen hasznalt) jo lehet egy hosugarzo mint kiegeszito is (nem hofokra, hanem hoerzetre), csak amiatt nem nagyon van ertelme cirkot eroltetni.
ON
Előzmény: Törölt nick (16248)
zratkay Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16253
Az en hazamnal bejon. Nem szamoljuk ki a sporolast fillerre, de a tavaly meghatarozott havi dijbol van 700 dollar sporolasunk.
Előzmény: Törölt nick (16248)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16252
Mindkét ház ahol a mérést végeztük 40 cm-es téglafal (még mindig) dryvit nélkül, a tetőtér szigetelve (20 illetve 30 cm kőzetgyapot)
Előzmény: Törölt nick (16248)
Körtvélyesi Zsófi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16251

Azt azért tudnod kell, hogy a cserépkályhákat biztonsági okokból időnként át kell rakatni, ami nem olcsó mulatság. Szóval én a helyedben mindenképp kihívnék egy kályhást, hogy megnézessem milyen állapotban is van a kályha. Ez lehet, hogy azonnal eldönti a kérdést...

Mostanság egyébként nagy reneszánszukat élik a cserépkályhák, ezért biztos el tudnád adni a jelenlegi kályhádat, ami anyagilag rásegíthet a cirkora.

Én mondjuk biztos megtartanám a kályhát, másodlagos fűtésnek. Persze előtte visszaalakíttatnám fafűtésűre, mert a cserépkályhában az a jó, amikor ropog benne a fa... (Ja és az ajtaját is kicseréltetném átlátszóra...)

A modern, "minimál" cserépkályha egyébként már engem is foglalkoztatott.
Arról még nem hallottam, hogy festhető egy meglévő kályha, de arról már olvastam, hogy létezik vakolható, festhető csempe. A kályhás topicban megtalálták az ezzel kapcsolatos leírást, de bővebbet ő sem tudtak.
Előzmény: Gabesz.77 (16219)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16250
A cserépkályha "kétfelé" falazható, azonban a fal és kályha közt 3-5mm rést kell hagyni, és ezt valamilyen rugalmas anyaggal (tipikusan akryl) kitölteni. Azonban a festék így is kicsit meg fog repedni... Ha takarólécet használsz az sem jobb.
Előzmény: Gabesz.77 (16219)
VKOrsi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16249
ez azért nagyon ház/lakástípus függő.
Én sem tehetem meg az 50 cm-es kőfalakkal, hogy lecsavarom a fűtést, mert ha 17 fok alá lemegy, akkor 1 nap kell neki mire emberi hőfok lesz.

de egy könnyűszerkezetnél, vagy vékony fal + jó szigetelés esetén a tekergetősnek gazdaságosabbnak kell lennie.
Előzmény: Törölt nick (16248)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16248
Termosztát tekergetés...
Tapasztalatom szerint többe kerül ha tekergeted, mintha hagyod úgy ahogy van.
Haverral egyeztetve tavaly 3 hónap kísérletet végeztünk. Ő beállítgatta a termosztátot, hogy éjjel hagyja lehűlni a lakást (16 celsius), és hajnalban kezdje felfűteni ismét(21,5 celsius). Nappal újabb lehűlés, este felfűt. A mi lakásunk volt a kontroll (mivel akkor még egy olyan mezei termosztát volt amin csak a hőfokot lehetett állítani). Így ki tudtuk számolni a fogyasztást az időjárás függvényében (régebbi fűtésszámlákat is bevonva).
Meglepő módon az derült ki, hogy 5-8%-al többet fogyaszt a "tekergetős" módszer. (Miközben a komfortérzet csökken időnként a hideg falak miatt)
Előzmény: zratkay (16247)
zratkay Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16247
A plusz minusz eleg is - ha nincs termosztat, amivel lehet ejjeli-nappali homersekletet allitani. Mostanaban visszaveszem a nappalit erosen, es eszrevehetoen csokkent a futes szamlank. Sporolni kell - igy a komforterzet hatarat tologatjuk kifele. Nyaron kevesebb hutes - telen kevesebb futes. A torolkozo szarito csoda jo dolog lehet - nekem nincs, igaz a torolkozo alatt van a futes nyilasa (nalunk legbefuvos), es az felmelegiti a torolkozot telen.

Előzmény: esotherica (16245)
esotherica Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16246
A gázos cserépkályhába is kell fa? Csudálkoznék...

Nade még egy érv a cirko mellett, aztán befejezem. Nekem egy végtelen buta termosztátom van, és még ezt sem tanultam ki, mert a manuális állítgatás nekem tökéletesen megfelel. De: még ezt is be lehetne úgy lőni, hogy reggel ébredés előtt fél órával nyomja fel kicsit a hőmérsékletet, hogy még jobb idő legyen a fürdőben; mikor elindulok otthonról, vegye lejjebb, és mielőtt hazaérek, megint durrantson be. És mikor átfagyva átlépem a küszöböt, már jó az idő. :)
Én ezt manuálisan teszem, ha hazaérek, fél óra múlva isteni meleg van. Ha türelmetlen vagyok vagy fázom, beállítom a kazánon, hogy melegebbre fűtse a radiátorokban a vizet, és akkor még hamarabb átmelegszik a lakás.
Előzmény: rferi (16240)
esotherica Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16245
Az újabb radiátorokon már van szabályozó, az enyémeken mondjuk elég primitív: plusz-mínusz irányba lehet tekergetni. De ha jól megtervezik a "meleget" :), akkor nem kell szabályozgatni. Ha én a termosztáton 21,5 fokot lövök be (ennyit szoktam), akkor a szobában pont ennyi van. Ebben jól alszom, és reggel sem fagyok meg. A szobában van a legnagyobb radiátor. A konyhában/előszobában kettő is van, az egyik a WC-vel közös falon, így ott sincs vészes hideg. A fürdőben meg egy jóóó nagy törölközőszárító, így a 21 fok mellett ott pont kellemes az idő, és meleg a törölköző. :) Bevallom, én télen minden áldott reggel hálát adok az eszemért, hogy cirkó lett a lakásban, amikor belebújok a meleg törölközőbe zuhanyzás után. :)

Szóval mondtam én itt sokszor, mekkora patkányfej volt a gázszerelőm (az is), de a rohadék jól megcsinálta a fűtésem, ezt nem vitathatom el.
Előzmény: zratkay (16236)
esotherica Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16244
Asszem villany volt. Nah, az többe került télen, mint a távfűtés.
Előzmény: Gabesz.77 (16235)
mouser Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16243
20%-os ecettel töröld át, leviszi a mindenféle vakolat és egyéb festékfoltokat villámgyorsan, minden sikálás nélkül. csak a fugáknál vigyázz, gyorsan vissza kell törölni és sima vízzel lemosni, mert kimarja a fuga anyagát is.

azért előtte egy nem árt egy kevésbé látható helyen próbát csinálni, nem bántja-e a padlólapot.
Előzmény: Törölt nick (16241)
rferi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16242

Nem vagyok festő szakmunkás, de pöttyök nélkül tudok lakást festeni.

Tényleg micsóda ócska banda volt nálad! Hát nem volt egy ki....szott nejlonuk!?

Előzmény: Törölt nick (16241)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16241
Megyek vissza takarítani :)
Függönykarnisok is a helyén vannak, ami nagy meló van még, az a pöttyök felvakarása a kőről :(
Előzmény: Törölt nick (16239)
rferi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16240

A cserépkályha nem a rohanó embernek van kitalálva.

Az órák alatt melegszik fel.A rendes fűtéséhez az kell, hogy ősszel felmelegíted, és tavasszal hűl csak ki.Közben mindig rendszeresen, napjában többször rá kell pakolni.

Ha reggel elmentek dolgozni, és egész nap nincs aki tegyen rá, este hazamentek, begyújtotok, este tíz lesz, mire melegszik valami, és éjfélig őrizni kell, hogy akkor még tegyél rá, mert különben reggel már a dér ül a fejeden.

Aztán meg hol lesz ez a lakás? Hogy fogod tárolni a fát? Sok kell ám! Egy köbméter fa elfogy pikkpakk.Ki hordja fel, be?Hogyan hozatod oda? Asszony is akarja majd?

Egy cirkóval nem konkurál a cserépkályha, másodfűtésnek jó, meg ott, ahol mindig van otthon valaki.

Előzmény: Gabesz.77 (16231)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16239
Hajjajj.. öröm lenne nézni :)))
Mondjuk annyira nem barokkos, csak némileg, mert azért a barokkos holmik összeválogatása kicsit elkoptatná a cipőtalpamat. Most meg annyi időm már nincs :(
Előzmény: rferi (16238)
rferi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16238
Faszán összepasszolna a barokkos cuccaiddal! :)))
Előzmény: Törölt nick (16181)
kisidi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16237
Nem tudom mit szeretnél tenni az ablak szemközti falához, mármint bútort. De az valóban visszaverné a fényt meg tágítaná a helyiséget, ha tükröt tennél oda. Azért kérdezem, hogy milyen bútort tennél oda, mert szerintem, ha uazt a kiosztást és nagyságot tennéd arra a falra mint a földig érő ablakaid, az igazán látványos és fénynövelő hatású lenne. Én csinálnék uolyan keretet a tükörnek, mint a földigablakoknak van. 1-2 nagyobb szobanövény, pl benjaminfikusz és már nem is tudnád hol a bent és a kint.
Előzmény: VKOrsi (16226)
zratkay Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16236
Ami nekem a cserepkalyha melege ellen szol - nem lehet a helysegekben szabalyozni a meleget. A cserepkalyha melege ahogy eloszlik a lakasban, annyi. Ha a haloban 17-18 fokot szeretnek - nem tudom megtenni. Ha a furdoben tobbet, nem megy. Ha a cirko ezt tudja, akkor tenyleg csak ideiglenes kerdes a cserepkalyha.

Oszinten, nekem az igazi meleg elmeny az igazi faval valo futes. Ha a csepepkalyha tudna ezt, megtartanam, csak azert, hogy neha azzal gyujtsak be - pl hetvegen - es elvezzem az igazi meleget.

A cirkoval mennyire lehet a szobakban szabalyozni a meleget?
Előzmény: esotherica (16234)
Gabesz.77 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 16235
igen, erre nem is gondoltam, hogy a cserépkályha kevésbé szabályozható ... (?)
de nagymamádéknál is gáz cserépkályha volt? Nem fa?
Előzmény: esotherica (16234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!