Keresés

Részletes keresés

cigányfijú Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1748

Én segédmunkásként dolgoztom amiv vót munka, most meg a nővéremmel, meg a sógorommal mennén ki. 8 általánosom van, mostanában kábelnyúzábő éltem. 17 éves vagyok. A nővérem terhes a sógoról. Szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet valami segélyhez jutni n ?

cigányfijú Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1747

szevasztok! érdeklődnék tőletek, hogy vannak e lehtőségek németországba hogy meg lehessen élni?

Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1746

> Az állampolgárságra 8 év folyamatos kintlét után térjetek vissza.

 

6 év kintlét után is lehet, de akkor emelt szintű nyelvvizsgával.

Előzmény: Csopaki malom (1745)
Csopaki malom Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1745

Ha a fiadnak van német állami betegbiztosítása és elveszi a lányt feleségül most azonnal (de legalábbis a szülés elött), akkor lehet róla beszélni. Különben felejtsétek el. 

Az állampolgárságra 8 év folyamatos kintlét után térjetek vissza.

Előzmény: Törölt nick (1743)
Dózerbike Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1744

Egyelőre nem kell most német tananyag, egyik barátom váratlanul felhívott ma reggel, és közölte,  megírta Dvd-re a teljes Relaxát, meg még egyebeket. Ha csak a Relaxát megtanulom, máris mehetek Németföldre, tehát már csak rajtam múlik (eddig is csak rejtam múlott).

De köszi mindenkinek az ez ügyben tett fáradozását!

 

(nem mobil netem van, hanem a gmail miatt van korlát)

Előzmény: Eleonoora (1734)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1743

Sziasztok! A fiam Németországban él, a csaja bejelentette, hogy terhes, itthon. Milyen lehetőségeik vannak a kinti szülésre, esetleges állampogársásgra?

Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1742

Lehet, hogy nem az van neki...

Előzmény: cicó (1741)
cicó Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1741

Miből gondolod, hogy az van neki? Én is küldtem így neki egy csomót, nem mondta, hogy probléma lenne.

A 25 mb korlát egyébként a gmail-nél van.

Előzmény: Szipolyka. (1739)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1740

> ,milyenek a német emberek?Vegyes dolgokat hallok róluk!

Mert nyolcvanmillioan vannak. Nehez lenne ennyi emberrol azt mondani, hogy ilyenek vagy olyanok.

Azert vannak kozos vonasaik. peldaul altalaban rendszeretok. Szabalytisztelok. Baratsagosak.

 

> Hogy lenne a legeredményesebb a nyelvtanulás ?Szövegszerkezeteket tanuljak?

Ha nincs penzed nyelviskolara, akkor olvass barmit, mondjuk egy hiroldalt, pletykakat, es fordits minden szot.

Előzmény: arwil (1737)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1739

De ha mobil internete van, akkor lehuzza a fajlmegosztorol, es maris annyi az egyhavi keretnek!

Előzmény: cicó (1738)
cicó Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1738

Sokkal egyszerűbb a fájlmegosztóra felrakni ahogy az összes többi is ott van. Pont emiatt találták ki.

Előzmény: Dózerbike (1736)
arwil Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1737

Szió!Már beszéltünk pár szót a múltkor csak dolgoztam,de most lenne pár kérdésem!

Először is 1-2 hónap múlva indulnék németbe,idősgondozás házvezetőnő munka.

Tanulom a németet de pont azért kell kimennem mert nagy anyagi bajban vagyok ,így a német nyelvtanár kicsit drága.

Hogy lenne a legeredményesebb a nyelvtanulás ?Szövegszerkezeteket tanuljak?

Ha már kinnt van az ember segítenek azért az elején?

Te hogy érzed magad ,milyenek a német emberek?Vegyes dolgokat hallok róluk!!Előre is köszi

Előzmény: DerAuslander (1668)
Dózerbike Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1736

Esetleg ha megírnád Dvd-re, és elküldenéd, én meg kifizetném a költségeidet. Ha lehet róla szó, akkor beszéljük meg emilben!

Előzmény: Eleonoora (1734)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1735

Attól függ hol horgászol.Magán tóban csak napijegy kell...

Előzmény: d.zoli1969 (1733)
Eleonoora Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1734

Csókoltatlak akkor :D egyébként ELO németet küldenék..

Előzmény: Dózerbike (1724)
d.zoli1969 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1733

Sziasztok!

 

Megtudja-e valaki mondani, hogy Németországban a horgászat engedély köteles-e? A neten azt olvastam, hogy kell, de van olyan német kolléga  aki azt mondja, hogy nem kell.

 

Előre is köszönöm

Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1732

mobil

Előzmény: Dózerbike (1731)
Dózerbike Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1731

Meg tudja mondani valaki, hogy a 00 49 1727 kezdetű telefonszám, az mobil, vagy vezetékes?

Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1730

Igen, eppen ma reggel irtam Anyunak, hogy mar ugyis felhivja a NAV-ot, kerdezzen mar erre is ra...

Előzmény: egerszegi (1729)
egerszegi Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1729

azert megneznem hogy hogyan oldja fel valaki ezt az ellentmondast:

 

 

- van egy allndo lakcimem Magyarorszagon, es egy ideiglenes (munkavegzes miatt) Nemetorszagban - EZ IGY LEGALIS.

- van egy auto a nevemen

 

Nemet torvenyek szerint nemet rendszam kell ra mert kulonben megbuntetnek.

Magyar torvenyek szerint magyar rendszam kell ra mert kulonben megbuntetnek.

 

 

 

Előzmény: Szipolyka. (1726)
egerszegi Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1728

mi is ugyanerre jutottunk.

 

ajanlom figyelmedbe az altalad is linkelt cikk aljan a megjegyzest: ezt leirja a rendorseg, de nem hivatkozhatsz ra intezkedeskor. Hat szuper.

Előzmény: Szipolyka. (1726)
DeRosa Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1727

Koszi es majd tajekoztass legyszi!

 

>>Ezzel persze tavolodunk az anyaorszagtol. Ez vajon miert jo nekik????

Tegnap vettem a faradsagot es eloben megneztem a delutani beszedeket az indexen.

Azt hiszem, mar most is eleg tavol vagyok-vagyunk. 

Es nem, nem kivanok es nem is fogok politizalni se itt a topicban, se mashol.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Szipolyka. (1726)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1726

Nos, szep reggelt!

Tegnap kicsit utanajartunk ennek a kulfoldi rendszamos problemanak. Hogy mindjart a rendorseg honlapjaval kezdjem:

http://www.police.hu/nyitooldal/cikkek/orf_120213_01.html

Eszerint ha megallitanak, ket dolgot vizsgalnak:

1. Az auto vezetojet: ha van magyarorszagi lakcime, akkor be kell mutatnia a kulfoldon tartozkodast igazolo papirt, es OK.

2. Az auto uzembentartojat. A mi esetunkben pl. az en nevemen van az auto, tehat en vagyok az uzembentartoja. Ha itt van magyar lakcim, akkor buko. Idezem: "Amennyiben a természetes személy üzembentartó rendelkezik magyarországi lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel, a jármű üzembentartóját, valamint vezetőjét a rendőr felszólítja, hogy a törvényben meghatározott mentesülési körülmény fennállását a helyszínen igazolja."

Tehat tokmindegy, hogy rendelkezem-e kulfoldi lakohellyel IS. Ha van magyar lakcimem, akkor perkalhatom a 800 rugot (a mentesules pl. ha mar kezdemenyeztem a mo.-i forgalomba helyezest.)

 

Anyukam meg hetfon felhivja a NAV-ot, mert nem hisz a szemenek. Akkor majd referalok, ha van valtozas. De egyelore ugy tunik, hogy az egyetlen megoldas a kijelentkezes Magyarorszagrol.

(Lehet, hogy ezt akarjak? Nekem mindegy... Tegnap mindenesetre elkezdtuk a ferjem allampolgari kerelmezeset is. Artani nem fog.)

Szepen lassan tisztazzuk a jogallasunkat. Ezzel persze tavolodunk az anyaorszagtol. Ez vajon miert jo nekik????

DeRosa Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1725

Mit akartok akkorat kuldeni? (Biztos irtatok, de elsiklottam felette...)

 

deRosa

 

Előzmény: Dózerbike (1724)
Dózerbike Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1724
Lehet hogy azért,mert a címemre csak 25MB-ig lehet emailt küldeni.
Előzmény: Eleonoora (1723)
Eleonoora Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1723

Nem tudtam átküldeni,nem engedi,de amint sikerül szólok!

Előzmény: Dózerbike (1710)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 1721

Igyekszem véglegesen kijelentkezni Magyarországról, majd alkalom adtán állampolgárságot is válltani. Addig meg nem megyek haza amíg megvan a lakcímkártyám.

 

 

Eleve az egész módszer nagyon büzlik. Egy ideig én is magyar rendszámmal jártam Ausztriában, mert szezonokban dolgoztam csak itt. Mikor végleg ideköltöztem, elkezdett foglalkoztatni a téma. Mivel egy autópályabenzinkúton dolgoztam akkoriban, az odajáró rendöröket faggattam, hogyan is van, ki ellenöriz ilyen dolgokat. Mondták, hogy a rendörségnek semmi köze hozzá, hogy egy autón milyen rendszám van, és ki vezeti. A soförnek legyen jogosítványa, a kocsinak meg forgalmija és müszakija. Ezután a parkolóban kamionokat ellenörzö vámosokat kérdeztem, ök is azt mondták, hogy ök ilyennel nem foglalkoznak, de utánajárnak a kedvemért.

Így is volt. Kideritették, hogy Ausztriában az Adóhivatal foglakozik ezzel. Adatbázisokból keresik ki azokat akik külföldi állampolgárok, itt élnek és dolgoznak, de nincs a nevükön (vagy közvetlen hozzátartozó nevén) gépjármü és ezeknél tartanak szúrópróbaszerü ellenörzéseket. Vagyis nem erre teljesen alkalmatlan mezei rendörökkel végeztetik el a munkát, hanem profin, bizonyítva az adócsalást cselekednek.

Előzmény: DeRosa (1719)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.14 0 0 1720

Höhö

11 éves Ford Focus, benne egy családdal :-)

Előzmény: DeRosa (1719)
DeRosa Creative Commons License 2012.03.14 0 0 1719

A gaz nalad is abbol ered, hogy magyar papirokkal tudod magad igazolni es tovabbra is van magyar lakcimed.

 

Amugy azt, hogy valamikor bejelentetted-e a kulfoldre tavozast, azt rogton latja a szgepes nyilvantartasban, es ha bele kivan kezdeni, hogy bevasaljon valakin egy akkora osszeget, akkor nagyon ajanlom neki, hogy nezzen utana mindennek, amirol a nyilvantartasuk tud...

Kulonben rendort hivok! ;-)

 

De felre a trefaval: igazad van, ha van olyan papirod, legyen nalad, legyel mindenre felkeszulve.

 

Es kivanom, hogy sose kelljen!

 

Udv,

deRosa

 

iu: azert szerintem a szuroproba feltetelrendszere valami ilyesmi lehet

- nagyerteku auto

- szlovak rendszam

- ul benne 1 (esetleg 2 ember)

Szerintem altalaban nem a mi 6 eves Citroen Xsara Picassonk 550 liter csomaggal, vonohorgon bicikliszallitoval a tipikus adoelkeruloi vallalkozoi konfiguracio... De meg erhet meglepetes.

 

Előzmény: Törölt nick (1718)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 1718

Marpedig egy nemet szemelyi igazolvany vagy egy magyar szemelyi + lakcimkartya pontosan ezt az aktualis allpotot tukrozi.

 

 

Jóesetben. Éppen azért, mert ez gyakran nem így van, az számít a fö lakcímednek, ahol életvitelszerüen élsz.

Nekem Magyar az útlevelem, a személyim és még van magyar lakcímkártyám is. Igaz, hogy bejelentettem a külföldre távozásom, de mi van ha ezt a rendőr nem nézi? Hiába van nekem osztrák lakcímem, osztrák bejelentett állásom, és hiába nem aludtam már vagy 5 éve a a lakcímkártyámba szereplő címen, nekem kell igazolnom a hatóság embere elött mindezt. Mégpedig a már emlegetett fordításokkal.

Hidd el, én örülnék neki ha nem így lenne, mert engem is érint. Most igyekszem végleg leadni a lakcímkártyám..

Előzmény: DeRosa (1716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!