Keresés

Részletes keresés

törpecser Creative Commons License 2011.08.29 0 0 710

 

Szia!

 

Nagy a csend, úgy látszik mindenhol minden rendben van..o)))

Nálunk a hízók valóban rendben vannak, esznek fejlődnek, bár abban az iszonyatos melegben azért nem volt olyan jó az étvágyuk.

Egy dologgal bosszantanak fém vályúban van a vizük, s akárhogyan megdrótozom az akolhoz, addig-addig rángatják míg felborítják. Pedig játéknak ott lóg nekik a vastag lánc.. és mégis..))

szajkós Creative Commons License 2011.08.29 0 0 709

Sziasztok! Senki nem ir? :(

 

kolibir Creative Commons License 2011.08.12 0 0 708

üdv. mindenkinek!ahogy elnézem aforumot,legalább olyan válságba van mint maga a sertéstartás-tenyésztés!más nyugati országokba már az utcán lennének az emberek, tüntetni az igazukért!

laller25 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 707

találtam képet a malavkákról 2009.08.10.én szűlettek 2010.07.10.én vágtúk le

laller25 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 706

Helló nekűnk 5évvel ezelőttig minden évben volt egy darab malacunk

ilyen fajta volt de  tavaj előtt volt egy keverék malacka ez a fajta és a vőrős magalica keveréke

laller25 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 705

Helló mindenkinek apám kitalálta hogy venni akar 4db 20-25kg kőrűli vőrős mangalica kocát és 1db 30kg-os kanit ebből 2 koca levágásra menne de a tőbbo az továbbtartásra menne

az lenne a kérdésem hogy most milyen árba vannak a vőrős mangalicákvagy a tőbbi mangalica fajtának?

3 helyen lennének elszállásolva 

az egyik az 235cmX265cm az ól a hpzzá tartőzó kifútó pedig 295cmX275cm

a másik hely az 235cmX220

a harmadik hely235cmX200cm

a 2. és 3. helynek kőzős kifútója van710cmX250cm de kőtépen bármikór ketté lehet osztani van még egy nagy hely az udvarba de ott kecske van tartva

Lupo3L Creative Commons License 2011.07.23 0 0 704

Sziasztok.

Most vagyok itt először.

Van aki komolyan foglalkozik itt disznótartással?

Csináltam 12 évig.

Most újra belevágnék.

tp329 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 703

Nem nézted azt el?

HA tényleg semmi teje nem volt/nincs a kocának, akkor azok a malacok azért csendesek mert a halálukon vannak. Ha volt teje a kocának de elapadt, akkor állatorvost kellene hívni. Ha "csak" kevés a teje akkor, ahogy javasolták pl. rántottleves meg tej, savó, tartalmas takarmány és VÍZ! Tudjon inni a koca!

Előzmény: piaa (700)
ez-Ben Creative Commons License 2011.07.06 0 0 702

 

:)...továbbá a 451-es hsz-on láthatod "Veha" topictársunk 17 malacos alomját. Ő négyet cumiztatással nevelt fel. Ritkán van mikrofon közelben- de aranyszíve van- az emailje publikus és ha hozzá fordulsz tanácsért biztosan segít ! ( Sok sikert és kitartást !:)

Előzmény: ez-Ben (701)
ez-Ben Creative Commons License 2011.07.06 0 0 701

 

 Valamennyike tejének csak kell lennie, mert különben visitanának a kismalacok. Kapásból semmi más okosat nem tudok tanácsolni, minthogy rántott levest is adj neki ! Aztán ha tényleg nincs teje az anyakocának, cumiztatásra felkészülni... ( kecsketej )

Előzmény: piaa (700)
piaa Creative Commons License 2011.07.06 0 0 700

sziasztok valakinek a segitségét kérem!!!!tegnap elött ellet az anyadisznom, 8db-ot és nem vettem az anyának szoptatostápot de már bánom mert elöbb néztem nincs teje az anya disznonak ,a kismalacok soványak de nem sirnak,nyugodtan pihennek.mit adjak enni az anyának hogy legyen teje?

Ikresjutka Creative Commons License 2011.05.26 0 0 699

Nem. Ugyhogy nemsokára ballagási kaja lesz belőle.

Előzmény: arnys (698)
arnys Creative Commons License 2011.05.26 0 0 698

Mi lett a kocával, megfialt végül?

Előzmény: Ikresjutka (695)
L.András Creative Commons License 2011.05.23 0 0 697

Sziasztok!

Hoztam pár képet az állományunkról:

ez-Ben Creative Commons License 2011.05.12 0 0 696

 

:) Köszönjük a tudósítást !

 

 ...azért elmondhatnád, melyik milyen fajta. Nekem a mangalica a kedvencem. Azzal magyarázom el a fogyókurásoknak, hogy az embereknél is van fajtajelleg ! A magyar az olyan igazi "erőtmutató "! Közérthetően : ha a mangalicát éhen döglesztenék az akkor is zsíros és göndörszőrü lenne. Nemegy fogyókurázni szándékozó tért jobb belátásra ezen példabeszédem hallatán ! ( Nincs is gyomorbajos közöttünk egy sem !:)

Előzmény: törpecser (692)
Ikresjutka Creative Commons License 2011.05.11 0 0 695

Igen közöltem vele is, de még mindig semmi és szerintem nem is lesz már kismalacom.

Előzmény: tp329 (694)
tp329 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 694

Ezt mondtad "neki" is? Az ilyen fenyegetés néha nagy tettekre ösztönzi a delikvenseket!

Amúgy tényleg az idegek játéka, ha nem ismert az esemény dátuma. Most nézem, hogy milyen jól kitárgyaltuk anno a fűtési megoldásokat, most meg lassan a hűtésen kell gondolkodni és malac még az orrát se dugta ki!

Akár hogy is lesz, sok sikert a malachoz és a ballagáshoz is!

Előzmény: Ikresjutka (693)
Ikresjutka Creative Commons License 2011.05.09 0 0 693

Hát már nagyon idegesit, de még a hetet megvárom, mert az én számitásaim szerint május 10. /január 10 volt a pontos nap amit láttam/, ha nem akkor jövő hónapban lesz a lányom ballagása és levágjuk.

Előzmény: törpecser (692)
törpecser Creative Commons License 2011.05.08 0 0 692

 

Sziasztok!

Hoztam pár képet  az Alföldi Állattenyésztési Napokról.

Tegnap voltam, akkor szuper jó idő volt.

 

Szia Jutka.

Ez a cocád már tupírozza az idegeidet gondolom, már ez a hét is eltelt..o)))))

Ikresjutka Creative Commons License 2011.05.08 0 0 691

Azért nem látod, mert még nincs. Ha lesz ugyis meg fogod tudni.

Előzmény: ez-Ben (690)
ez-Ben Creative Commons License 2011.05.08 0 0 690

 

:) Jutkám ! Nem látom a kismalacok képét! ( remélem minden rendben !:)

Előzmény: Ikresjutka (687)
Ikresjutka Creative Commons License 2011.05.05 0 0 689

szia. egyáltalán nem voltál tolakodó, köszönök minden hozzászólást, segitséget.

Előzmény: woods80 (688)
woods80 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 688

Szia! Olvastam a fórumon az aggodalmaidat. Ne aggódj fialás előtt álló kocának nem is szabad sok kaját adni, még akkor sem, ha kéri. A szokásos adagnak elég, ha a felét, harmadát adod.  Így elkerülhető egy esteleges tőgygyulladás. A fialást követő egy héten belül maradhat ez az adag, majd fokozatosan lehet emelni az adagot, két-három hét múlva viszont amennyit eszik-iszik, napjában, akár háromszor is(sok malac estén). Tilos viszont a malacokat fialást követően szárazra törölni, mert ugyanis a magzat mázban, ami a bőrön keresztül felszívódik olyan immunglobulinok vannak mint a kolosztrumban(föccstejben). A fialni készülő kocát legjobban a péra erőteljes duzzadása árulja el, valamint az állat rendkívül nyugtalan( fel-alá járkál, kaparja az aljzatot). Elénézést, ha tolakodó voltam a tanácsaimmmal. Sikers fialást a kocának.

Előzmény: Ikresjutka (687)
Ikresjutka Creative Commons License 2011.05.04 0 0 687

Szia. Igen nyugtalan, össze-vissza turkál a szénában, ami alatta van, az ételben csak turkál. Habár tegnap, hogy egy kicsit hüvösebb volt, egész jól elvolt, szaladgált is egy kicsit, aztán megette a kajáját, igaz nem ugy, ahogy eddig, hanem szép lassan, komótosan, mint akinek nem esik jól.

Előzmény: törpecser (686)
törpecser Creative Commons License 2011.05.03 0 0 686

 

Szia.

 

Kóros túlhordás akkor állapítható meg, ha a vemhesség időtartama hosszabb, mint 115 nap.

De hát itt pontosan nem lehet tudni, hogy mikor fogantak a malackák..o)))

A héten már biztosan eldől, írtad, hogy már nyugtalan a mama megváltozott a viselkedése.

 

Na szorítok, hogy minden rendben legyen!

 

Előzmény: Ikresjutka (685)
Ikresjutka Creative Commons License 2011.05.02 0 0 685

Köszi mindenkinek a jótanácsokat, mostmár csak jönni kéne a kicsiknek. A héten remélem eldől minden.

 

Tovább is huzhatja, ha igen meddig?

Előzmény: törpecser (684)
törpecser Creative Commons License 2011.05.02 0 0 684

 

Szia!

Ahogy Ben is írta, általában simán megy a mamának minden. A fialásnál nem igen kell segíteni.

A malacoknak jó, ha le van rekesztve egy sarok valami rácsos résszel, ahol egy infra lehet fölszerelve.

Az első szopás után a malackákat ide szoktuk betenni, így megszokják hogy ide a melegbe visszamennek szopás után, megelőzve így az esetleges taposást, agyonnyomást.

A  malacokat fialás után célszerű elszedni, ha hosszú köldökzsinór maradt, kb. 5 cm. hosszúságúra visszavágni. A malacok általában 8 db foggal születnek, melyek tűhegyesek lehetnek, ezeket is oldalcsípő fogóval le kell csípni.

Ha nincs lecsípve fájdalmat okoznak szopás közben, és egymást is csúnyán össze tudják karmolni a szopás előtti marakodásban.  

Mi nem tisztogattuk le a malacokat születés után, mivel legtöbbször éjszaka születtek.

Ha ott tudsz lenni fialáskor és a mama engedi, akkor tiszta  puha törlőruhával ki lehet törölni a malac száját és orrát a nyálkától.

Nagyon ritkán, de előfordulhat, hogy burokban születik a malac, ilyenkor a burkot azonnal fel kell szakítani a fulladás megelőzése érdekében.

Remélem minden rendben lesz!!!!

Szép napot! 

Előzmény: Ikresjutka (682)
ez-Ben Creative Commons License 2011.05.02 0 0 683

 

:) Szép jó reggelt Kedves Jutkák !

 

   Szépen indul a május. A kismalacok általában- ha nincs rendellenesség- könnyen jönnek a világra. Egyáltalán nem visitanak ( az anya se, de hát az úgye már nem is malac :) nagyon ügyesek, vékony hangjukon összeröfögnek az anyjukkal és máris létrejött a kapcsolat. Utána az anyadisznó ütemes röff-röff biztató hangjára, cuppogva látnak a szopáshoz ! ( Nagy élmény az ilyen alkalom !:)

Előzmény: Ikresjutka (682)
Ikresjutka Creative Commons License 2011.05.02 0 0 682

Szia. Már nagyon szenved, az ételben is csak turkál, vizet viszont rengeteget iszik, egész nap csak fekszik, feláll, fekszik........ Sikerült elkülönitenem a másik kocát mellőle, igy most egymaga van a hatalmas ólban. Hétvégén takaritottam ki nála, friss szénát kapott, amit bőszen pakolgat kupacba, szétturja, majd ujra pakolja.

horpasza egyre jobban süllyed, de még a ciciken nem látok jelentős változást, ha csak azt nem hogy egy nagyon picit megnyultak, de tej még nincs bennük. Hogy vörösödne azt nem látom, mert ott is fekete.

Viszont a /malacoknál nem tudom hogy hivják, kecskéknél a pérája/ kezd kifordulni.

Csibék keltetése már a végé járja, 55 tojásból eddig kikelt 49, de még mindig csipog egy pár db a maradékból.

 

Ha itt az ideje a szülésnek kell segiteni neki? Pl: tisztogatni, szájat üriteni, kicsiket a cicire tenni?

Nagyon visit a malac szüléskor? Semmit nem tudok erről a témáról, első lesz neki is nekem is.

Előzmény: törpecser (681)
törpecser Creative Commons License 2011.05.01 0 0 681

 

Sziasztok!

Szia Jutka.

Óó én már azt hittem rég megfialt, de most visszaolvastam, s látom, hogy április végére, illetve május elejére módosult a fialás várható időpontja.

A vietnamiakkal tapasztalatom nincs.

Én nem hagynám együtt őket, nem lehet tudni, hogyan reagál a másik a malacokra, nehogy valami gond legyen.

A kocának a fialás idején nyugalomra van szüksége.  Száraz tiszta rövidszáru buzaszalmát célszerű készíteni az óljába.

Fialás előtt a hasa leereszkedik, a horpasza besüpped. A csecsei kitelnek, kivörösödnek és oldalra állnak. A fialás előtt 1-2 napban a csecsekből föccstej fejhető.

Közvetlenül a fialás előtti napon jó, ha csak ivóst kap. A teli gyomor nehezíti az ellést, s fokozottabban igénybe veszi a szivet.

Remélem minden rendben lesz!

Drukkolok, hogy sok-sok egészséges kis fekete malackád legyen!!

Ha kérdésed van írj!

Igyekszem válaszolni!

 

Sok sikert, és gratula a keltetett kapirgálóidhoz!

Szia. 

Előzmény: Ikresjutka (680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!