Keresés

Részletes keresés

AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.28 0 0 32509
:D

Ok! Tudomásul vettem! :D
Előzmény: PandaPain (32508)
PandaPain Creative Commons License 2010.06.27 0 0 32508
A fa kerék jobban tetszik neki :) És igenis beakad :D:D:D
Előzmény: AgathaChristie (32506)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.27 0 0 32507
Drukkolunk Zebulonnak!
Előzmény: Kornhofi (32504)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.27 0 0 32506
Itt vannak, ni!
Mókusos fórum
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.27 0 0 32505
Kérdezd meg a mókusosokat! Úgy tudom, ők is a fémet szeretik! Egy mókus nem akad be sehová! :D
Előzmény: PandaPain (32502)
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.27 0 0 32504
A Corneregelt végül nem használtuk, mert a doktornő azt mondta, hogy ugyanaz a Panthenol alapanyag van abban a szemcseppben, amit ő adott és felesleges annyit adni belőle. Úgyhogy csak a doktornő kevert szemcseppét kapta.

Sajnos nagyon keményet egyszerűen nem tud rágni. A felső foga továbbra is fehér és sokkal gyengébb, mint az alsó. Ha az orvos levágja, akkor is inkább morzsolódva, mint normálisan törik. Ott valami elég nagy baj lehet. De hátha valami csoda segít! :-) A hátsó fogakat meg koptatja magának, mert felvette azt a szokást, hogy folyamatosan dörzsöli őket egymáson. Elég szörnyű hallgatni, de ennek köszönhetően a hátsókat mindig rendben találta a doki. :-)
De arra már rájöttem, hogy ha ügyes vagyok és megfelelő arányban keverem az almás-áfonyás papiba az őrölt magokat (Vitakraftos degukaja + lucernakarika + DM-es degukeksz + korpa), akkor hajlandó megenni (megfelelő=1 mokkáskanálnyiba 3 kanálvégnyi). Na és persze minden étkezés végén legalább 2-3 kockányi őrölt szója, amit először jól kitúr a tálból (fél méteres körben morzsák lesznek mindenhol), majd a maradékból porszívózgat. :-)
Előzmény: szekelya (32487)
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.27 0 0 32503
Zebulon most (változatosság kedvéért) szépen eszik. Az esti súlya sokszor már eléri a 18 dekát és a reggeli sem megy 16 alá. Az egyetlen gond, hogy a ketrecébe berakott bébipapit még nem igazán akarja enni, így csak akkor tudjuk etetni, ha hazaértünk munkából. Azért remélem, hogy ha éhes lesz, rá fog fanyalodni, mert a reggeli és az ebéd között így eltelik neki akár 10-11 óra is. :-(
A szóját imádja, és elég sokat is eszik belőle. Még az sem baj, hogy őrölt. :-)

Viszont, (csak hogy ne legyen minden tökéletes) Zebulon elkezdett nagyon trüsszögni. Úgy kezdődött, hogy valamelyik ételt túl lendületesen ette és szerintem belemehetett a nózijába. De most már folyamatosan trüsszög, kivéve, ha eszik, alszik, vagy valamivel leköti a figyelmét. Talán akkor tüsszög a legjobba, ha szimatolgatva keres. Már nedves ronggyal letöröltem a nóziját, hátha ott van valami, ami irritálja, de a helyzet nem javult. Szerintem megfázva nincsen, mert nem borzol és nem is folyik az orra. De akkor mi lehet a baj? Mit lehet csinálni, hogy ne trüsszögjön szegénykém?
PandaPain Creative Commons License 2010.06.27 0 0 32502
Szia!

Köszi a tippet. :) Én csíkos mókusnak vettem és csak utána esett le, hogy beleakad a kis karma, ezért nem tudja hajtani. Ki lett cserélve fára. :)
Előzmény: AgathaChristie (32501)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.26 0 0 32501
Panda!
A 20 centis kerék 160 grammos extra pici degumnak is épphogy jó!
Egy príma höris / egeres kereked van!
Tedd fel a rodentologia.hu-ra, ott tutira találsz bele lakót! :D
Előzmény: PandaPain (32498)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.26 0 0 32500
A rágcsálókat túl szokás takarmányozni, tehát annyit kell adni hogy maradjon a következő eteténél is. Így tudnak válogatni, és maire szükségük van abból többet esznek, ami nem kell abból kevesebbet. Persze valami egészségesebb hamit jó választani, ami nem kukorica alapú golyókból, meg karikákból áll, hanem sok zöld rudacska, meg fincsi magkeverékek... Pl. borsó...

És az egyes szabály, hogy minőségi szénájuk, vagy más zöldtakarmány (friss fű, csak ha már hozzászoktak) mindig korlátlanul álljon rendelkezésükre. A mag-keverék csak a nasi!
Ha alcsony kalória tartalmú, rostban gazdag fitness kajával laknak jól, nem kell éhezni a jó kondiért, magától jön. (Ráadásul a hasuk se megy tönkre, és tovább élnek.)
Szóval inkább a minőséget figyeld, akkor a mennyiséget nem kell.
Előzmény: balikratomka10 (32499)
balikratomka10 Creative Commons License 2010.06.26 0 0 32499
igazából, ha csak abból lehet észre venni, hogy túl nőt, hogy nem eszik, akkor szerintem nincs nagy gond, mert ha adnék neki akkor egésznap tudna enni! kis dagi!
de a fogaik jó narancssárgák!
Előzmény: szekelya (32496)
PandaPain Creative Commons License 2010.06.26 0 0 32498
Szia!

14,5 cm az átmérője.
Előzmény: szekelya (32497)
szekelya Creative Commons License 2010.06.25 0 0 32497

Centiben légy szíves megadni a méretet!

Bár így szemre úgy látom,ez deguknak kicsi lehet.

Előzmény: PandaPain (32495)
szekelya Creative Commons License 2010.06.25 0 0 32496
Igen, ha túlnő, le kell vágni. Máskülönben nem fog tudni enni.
Előzmény: balikratomka10 (32494)
PandaPain Creative Commons License 2010.06.25 0 0 32495
Sziasztok!

Eladó a képeken látható közepes méretű mókuskerék 1000 Ft-ért.
A mókuskerék nem volt használva.
Érdeklődni lehet: p41n@citromail.hu vagy demi86@freemail.hu emileken.

Ági, Peti

balikratomka10 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 32494
észre vettem, hogy eszik, de tőlem nem fogadja el! pedig eddig sokszor adtam! adtam nekik sárgaborsot és eszegetik is! a következő táp az másmilyen lesz! azt is olvastam, hogy a csincsilla táp is jó, keverve a degu táppal! erről valakinek tapasztalata van e?

amúgy másik, amelyik sokat eszik, annak tűnik úgy, hogy hosszabb lenne a foga, de az eszik rendesen!
amúgy ha túl nő azzal mit lehet kezdeni? állatorvos levág belőle? vagy mi?

köszi a válaszokat!
szekelya Creative Commons License 2010.06.23 0 0 32493

Akkor viszont lehet, hogy meg kellene nézetned a fogát, mert lehet, hogy túlnőtt vagy begyulladt vagy valami sérülés van a szájában, ami akadályozza a rágásban, és amúgy most más baja nincs, de ha nem eszik, akkor lesz az éhezés miatt.

De lehet, hogy egyszerűen csak arról van szó, hogy előtted nem szeret enni (ami persze kissé fura, de végülis miért ne lehetne ő ilyen), ha egyébként nem veszel észre rajta mást. Gondolom, a testi felépítését is figyeled, hogy nem sovány-e, illetve mérhetnéd is a tömegét, abból rögtön látod, ha fogy.

 

Száraz borsó = nem friss, hanem kemény, amit zacskóban árulnak az élelmiszerüzletekben, ahol a babot, lencsét meg ilyeneket is. Nyilván a kemény kell nekik, hogy kopjon a foguk, és természetesen nem kell sok, csak egy keveset belekeverni a magkeverékbe. Persze, hogy mehet a friss is, ha éppen idény van, a mirelit is, de azt nem nagyon szoktuk rágni képes degunak adni, mert minek, és én a héját is meg szoktam nekik szárítani, később (pl. télen) megőrülnek érte.

A szójakocka is nagyon jó ropogtatnivaló, mert sok a fehérjetartalma, de ez is csak ritkábban kell nekik.

 

A szentjánoskenyeret és a lucernakarikát állateledelboltban (mezei kis üzlettől a Fressnapfig) veheted, meg a multikban is van (Cora, Interspar). Az is Pepe vagy Prestige szokott lenni általában. Aztán ott van még rengeteg mindenféle eleség: borsópehely, szárított répa, mindenféle eleségkeverékek, tápok, mi szem-szájnak ingere, csak győzzed pénztárcával. Jó a tengerimalacos, patkányos is általában, nem csak a degus, hiszen minden gyártó másképp kever, egyikben sincs igazán ideális összetétel. A szárított gyümölcsökkel kell vigyázni a magas cukortartalom miatt, egyébként bátran kísérletezhetsz. Meg az olajos magokkal a hizlaló hatásra kell vigyázni.

Előzmény: balikratomka10 (32491)
balikratomka10 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 32492
ja és lucerna karikát és szentjánoskenyeret hol tudok venni?
balikratomka10 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 32491
Nem hinném, hogy beteg mert elég sokat kerekezik, sőt nagy kerekező bajnok, egész nap el van azzal. meg szépen ápolja magát, csillog a szörük, szemük, szóval semmi furcsát nem veszek észre!

csak azt, hogy megnézi mi az és nem eszik belőle, csak a szájába rakja és kiejti!
a másik meg zabál, bármennyit bármikor! a kisebbnek hoztam be füvet azt ette, a szotyit kétpofára meg a szárított almát is! a friss almát nem eszik meg!:(
szárított céklát nem eszik, se frissen, a szárított répát nagyon keveset, szárított uborkát még nem próbáltam!

sárgaborsót és zöld borsót, hogy érted, hogy szárazon? a sárgaborsó ilyen kemény nem? az mehet nekik? a zöldborsót meg frisset vagy a fagyasztott is jó kiolvasztva? és a friss zöldborsó héja is mehet nekik?

Szénát kapnak mindig, azt is rágcsálják! meg rétre szoktam menni friss fűért azt is szeretik, csak valahogy most a tápot nem akarja enni a kisebb!

de akkor megpróbálkozok másikat venni, ha találok!

köszi
Előzmény: szekelya (32489)
szekelya Creative Commons License 2010.06.23 0 0 32490
Ja, és még valami. Ha annyi eleséget adsz nekik, hogy csak az egyik lakik jól belőle, a másiknak meg nem jut, akkor keveset adsz. Tegyél többet, hogy a másiknak is jusson! Az természetes, hogy előbb a domináns eszik, az mindig is így lesz, hogy önként nem fogja megkínálni a másikat, hanem inkább el akarja kergetni az élelemtől. Ezen nem tudsz változtatni, de mondjuk el tudod terelni a figyelmüket egy kissé a veszekedéstől, ha egyszerre adsz mindkettőnek mondjuk egy karikát, utána már felváltva tudnak járni a tálhoz.
Előzmény: szekelya (32489)
szekelya Creative Commons License 2010.06.23 0 0 32489

Ha nem eszik, az betegség jele lehet, és sürgős orvosi ellátásra is szorulhat akár! Kedvetlen is az amelyik nem eszik?

 

Amúgy sokféle degueleség létezik, mindnek más az előnye meg a hátránya, a Pepe elég jó. A legjobb egyébként keverni őket, meg feljavítani száraz sárga- és zöldborsóval, lencsével, csicseriborsóval, lucernakarikával, szentjánoskenyérrel, szárított zöldségekkel stb. A válogatósabb deguk általában jobban megeszik a szárított zöldségeket (répa, cékla, petrezselyem, paradicsom, lehet kapni szárított uborkakarikát is), és a züldségek zöldjét is érdemes nekik adni. És nagyon fontos, hogy mindig legyen nekik a széna.

Előzmény: balikratomka10 (32486)
szekelya Creative Commons License 2010.06.23 0 0 32488
Köszi. :)
Előzmény: Gergő és Matild (32484)
szekelya Creative Commons License 2010.06.23 0 0 32487

Az igen, jó sokat benyomott belőle! :) Csak így tovább! :)

De azért vigyázz arra is, hogy kellene neki a rost, meg muszáj lenne keményet is rágnia, mert nem fognak kopni a fogai, a hátsók sem meg az elsők sem, ha csak bébipapit hajlandó megenni! Valahogy rá kellene venni. :S Lucernakarika, dió, mogyoró, tökmag... Ja, és itt figyel a jobb alsó sarokban a Jó reggelt! (Győri Édes) reklámja - igaz, hogy édes, de én most még azzal is megpróbálkoznék nála.

 

Használjátok a Corneregelt vagy mástól jön helyre a szeme? :)

Előzmény: Kornhofi (32483)
balikratomka10 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 32486
sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mivel van 2 lány degum kb fél éve! Pepe deu tápot szoktam nekik venni, de az egyik szinte semmit nem esik meg belőle mostanság!( pár napja).
és amúgy is gondok voltak vele mert a másik mindig meg evett előle mindent, és neki kézből kellett adni. szóval ha simán beszórom a táljukba a kaját a nagyobb megeszik mindent a másik elől és már a kezemből se fogadja el! lehet h ráunt a tápra? más degu tápot még nem is láttam. amúgy még salátát meg a petrezselymet úgy ahogy megeszik, meg a szárított almát! mást nagyon nem, se répa, se paprika, se uborka! mit tehetnék szerintetek, hogy a kisebb is egyen?
balikratomka10 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 32485
sadssa
Gergő és Matild Creative Commons License 2010.06.22 0 0 32484
Hümmikem es Marcikäm 3,5 evig eltek melegsegben együtt, voltak együtt länyokkal is,m de toväbbra is csak egyxmäst szerettek...
Marcikäm aprilisban elment, ma Mollyka 246 gramm volt eves elött... Ja ebböl azt akartam kihozni, hogy Hümmikem oktober 30-än lesz 5 eves, es meg sikeredik neki, mär nagyon värom:o)
Előzmény: szekelya (32475)
Kornhofi Creative Commons License 2010.06.22 0 0 32483
Ma voltunk megint doki néninél. Már csak egészen pici helyen sérült Zebulon szaruhártyája és LÁT is!!!! :-D

A súlya meg igen érdekesen alakul. Miután reggelre úgy döntött, hogy ő is be akar állni az anorexiás modellek sorába (150 g volt) begurultam és vettem még vagy 3 féle bébi papit és felbontottuk a még itthon lévő almás-áfonyásat is. Az aktuális kedvencek: almás-áfonyás és sárgarépás minden mennyiségben DE NE LEGYEN BENNE ŐRÖLT MAG! Ugyanis azzal nem eszi meg, anélkül viszont falja és már a Calo-pethez sem ragaszkodik! 3 óra alatt 3x etettem, jelenlegi súlya 180 g!!!! :-DDD
Előzmény: szekelya (32470)
szekelya Creative Commons License 2010.06.22 0 0 32482
,ár=más   :)
Előzmény: szekelya (32475)
Csillucska86 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 32481
De rákérdeztem amúgy, hogy nem-e kéne impotensnek lennie, erre Ubul csak motyogott valamit deguul, bocsi, de nem értettem a választ kristálytisztán...:D
Előzmény: Csillucska86 (32480)
Csillucska86 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 32480
Hát, Ubul ezek szerint nem látta a statisztikákat... Ami tény, hogy március 28án négy pupák kibújt Frankyeből, aki csak Ubullal lakott együtt, hacsak tovább nem szövöm a nemváltoztató és önmegtermékenyítő jurassicparkos elméletét a páromnak, akkor biza 6,5 volt, mikor legyártotta a gyerekeket....
Előzmény: szekelya (32475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!