Keresés

Részletes keresés

onobody Creative Commons License 2001.03.11 0 0 128
Szia Riza!
Levéltetvekre én Actara-t szoktam
használni , igaz kint a szabadban.
Nagyon hatásos!
Nem tudom szobanövényekre hogy juttathato ki.
Esetleg valami kézi pumpával .

Üdv onobody

Előzmény: Riza (127)
Riza Creative Commons License 2001.03.11 0 0 127
Kedves Hozzáértők!
Mit ajánlotok a szobanövényemre levéltetvesség ellen. Főlaeg a levélhátoldalon és az új hajtásoknál gyülekeznek.
s.o.s.
Chess Creative Commons License 2001.03.09 0 0 126
A hagymalégyre újra csak a Basudin 600-ast ajánlanám, permetezve 1.5 dl kell 100 l vízbe, báb telel kb. április közepétől (idén akár előbb is indulhat mint minden más) repül a légy és rakja a tojásokat. 3 nemzedéke van, de az első a zűrös.
A gyomok estében nem mindegy mi közül kell kiszedni, tarolni lehet Medallonnal de megelőzni magról kelőket csak kelés előtt lehet. A porcsinfű és madársóska strapabíró gyomok, inkább csak feltételezem hogy a Stomp jó rá vagy hasonlóan a Dual Gold emelt adagja ( 2 - 3 cm3 10 m2-re) és kicsit belocsolva (20 mm víz), ha még nem keltek ki. Kikelteket csak taroló szerekkel lehet elintézni. Tarol és tartósan is dolgozik egy Folar nevű szer 1 l kb. 1000 m2-re elegendő. De szinte mindent gyomnak néz. :-)
Üdv Chess
Előzmény: Frint (124)
onobody Creative Commons License 2001.03.06 0 0 125
Aha ... , értem .
Köszi kedves Chess , ki fogom probálni
a Basudint .

Üdv Onobody

Előzmény: Chess (123)
Frint Creative Commons License 2001.03.06 0 0 124
Kedves Chess !!!
Évek óta visszatérő problémáim megoldásához kérnék Tőled segítséget:
- a hagymalégy hernyócskája rendre tönkreteszi az ígéretes póréhagyma, sarjadékhagyma telepemet. Mit nyomjak a képükbe?
- porcsinfű és madársóska elleni védekezés májusban, amikor már teli a kert növényekkel?(Stomp?)
Előre is köszi, Frint
Chess Creative Commons License 2001.03.05 0 0 123
Legjobb tudomásom szerint igen. De nem sok értelmét látom egy olajos lemosónak. Leginkább kártevők ellen védene, de az alkalmazásának idején még jól rejtőzködnek. A télitojásokat talán befullaszthatja. SZVSZ az a bizonyos egérfül-zöldbimbó állapot idején már kikelnek a levéltetvek és a előjönnek a különféle rágólárvák, ekkor egy Basudin 600-al jól védekezhetünk ellenük.
Előzmény: onobody (122)
onobody Creative Commons License 2001.02.27 0 0 122
Sziasztok !

Igaz , hogy az olajos lemosókat
nem lehet minden évben használni?
Mi erről a véleményetek?

Üdv Onobody

Chess Creative Commons License 2001.02.16 0 0 121
Köszönöm a szives invitálást :-), időnként ha erre járok benézek.
Lemosó pemetezést csak gombák ellen és főleg réz féleségekkel szoktam végezni.
A rovarok ellen először egérfül-zöldbimbós állapotban permetezek (Basudin 600), majd virágzás után leginkább molyfélék ellen kitinszintézisgátlókat (Match) használok illetve Insegart. Tartós a hatásúak, de időben ki kell adni. Csak akkor volt molyos az almám amikor elkéstem vele, de alaposan. :-(
Levéltetvekre Actara, Chess :-)
Előzmény: Frint (117)
Chess Creative Commons License 2001.02.16 0 0 120
A piretroidok legnagyobb baja, hogy taglózó hatásuk révén kitakarítják a hasznos rovarokat a kertből. A kártevő atkák szaporodását nagy részük viszont stimulálja miközben kiirtja a természetes ellenségeiket. A régiek humán oldalról nézve kis kockázatúak voltak, de pl. a Decis 2.5 EC LD50-e megegyezik a Bi 58-al (mindkettő 600 körüli), a Fendona viszont jóval erősebb (LD50 200). Alma, barack stb. permetezés ügyben ajánlhatom honlapomat, talán találsz benne hasznosítható információt.
Előzmény: pireisz (119)
pireisz Creative Commons License 2001.02.15 0 0 119
Szia Éva! Ez a piretrin dolog megakasztott egy kicsit. Mi a baj vele? Én azt hittem, hogy ez teljesen bio dolog. Például azt sem tudtam, hogy bizonyos hőmérséklet kell hozzá. Ilyeneket a boltban nem szoktak elmondani. Most akkor mivel lehet permetezni az almát, meg a barackot?
Előzmény: Megyesi Éva (116)
Frint Creative Commons License 2001.02.15 0 0 118
Remek, és garantáltan BIO javaslatom van minden szabadföldi kertészkedőnek. A büdöske virág a paprika, káposzta, ... sorok közé palántázva hatásosan elűzi a levéltetveket, tripszeket. Fóliasátor, üvegház alatt még intenzívebb a hatása.
Frint Creative Commons License 2001.02.12 0 0 117
Szia! Jogos az észrevételed a piretroiddal kapcsolatban, bár én kétszer is szoktam lemosót elkövetni. Biztos, ami biztos. ( A másodikat melegebb időben) Variálni szoktam az olajos szereket is, két évnél tovább nem használom, csak tudnám miért adják olyan nagy kiszerelésben...felét sem használom fel.
Tavaly is igyekeztem telibe találni, a rovaröldöklést,de egyszerűen nem akadt alkalmas időpont, még este 7 órakor is szinte perzselő forróság volt. Ha a hőmérséklet volt alkalmas akkor meg fújt a szél. (ha minden OK volt, akkor meg nem volt kedvem permetezni :) >>> tiszta kukacos az almám :(
Nyiss be hozzánk gyakrabban, szeretettel várunk:
Frint.
Előzmény: Chess (115)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.02.11 0 0 116
Lehet, hogy igazatok van nikotin ügyben, nekem mégis furcsa. Valahogy számomra is az a bio, ami az emberi szervezetnek nem ártalmas. S tényleg, a piretrin is bio-nak indult. Azért a Biokál izgatja a fantáziámat hatása miatt. Tápoldatként már próbálom, de talán tavaszra kiderül valami. A Novendat pedig kezdik kivonni a szabadforgalmú szerek közül. Lassan ahhoz is zöldkönyv kell.
Előzmény: Frint (113)
Chess Creative Commons License 2001.02.10 0 0 115
Lemosóba piretroid nem igazán jó, a károsítók jó része rejtőzködik, levéltetvek még téli tojásban .Piretoid igazából május előtt aligha dolgozik, melegigényes másrészt másnap délelőtt lebomlik. Foszforsavészterek már igen de ott is több melegigényes.
Novenda, olajok lemosóbanmár érnek valamit mint rovarölők, a többinél érdemes megvárni a fakadást, virágzás előtti zöldbimbó állapotot. Akkor telibe lehet őket találni pl. Ultacid, enyhébb esetben Basudin 600 EW.
Előzmény: Frint (110)
Chess Creative Commons License 2001.02.10 0 0 114
És egy jóféle pörkölt viszont lehet erősen ártalmas. :-)
Persze ez is adagolás kérdése. És méreg a kávé, konyhasó szintén ....stb.
A piretroidok viszont eredet szerint hasonlóan a nikotinhoz szintén természetes erdetű anyagok. A sztrobilurinok, új gombaölőszer család is természetes (pl. Amistar, Quadris) hiszen egy fülőke gomba által produkált hatóanyagból eredeztetik.
Az erjesztett csalánlé sokféle bomlástermékét viszont senki nem vizsgálta. Csak javasolják.
Előzmény: Caryota (112)
Frint Creative Commons License 2001.02.08 0 0 113
Szia! Valóban, minden nézőpont kérdése. Mostanában újra kezdi felfedezni a szakma a nikotint, mint alapanyagot, pontosabban mint molekulát és módosítva bombaerős vegyszerek készülnek. Na az aztán minden csak nem bio.
Megnéztem a honlapot, tetszett! Frint (nemdohányzó).
Előzmény: Caryota (112)
Caryota Creative Commons License 2001.02.07 0 0 112
Szerintem is bio, természetes anyag, mint bármi más, amit a természetgyógyászatban is használnak. Elbomlik. Kis mértékben gyógy szer, nagymértékben méreg.
A párom szerin viszont csak az a bio, ami az emberi egészségre nem ártalmas... Nos, ez adagolás kérdése. Napi 2 cigarettát a szervezet semlegesíteni tud, tehát ilyen dózisban a nikotin sem méreg.
Előzmény: Megyesi Éva (108)
onobody Creative Commons License 2001.02.07 0 0 111
Jó , ezt fogom használni , egyiket sem ismerem .
Tiszta pajzstetü a ribizlim , az almafákon
pedig gyapjastetü pihéit láttam .

Vakondturás? Az van bőven . :)
De az idén kibabrálok velük!!!
Vetem az általad küldött magokat .
Csengettyük , sipok , gázolaj , karbit , dinamit,
mind be lesz vetve.

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (110)
Frint Creative Commons License 2001.02.07 0 0 110
Üdv! Mindenképpen kontakt hatású rovarölőt, idegmérget :| ( Chinetrin , Chinmix)
Már egy zsáknyi vakondtúrás-földet átrostálnam a palántaneveléshez. ( Ugye Neked is van otthon vakondtúrás földed? :)))
Jó, mert finom morzsalékos, talán gyommag is kevesebb van benne.
Üdv:Frint
Előzmény: onobody (107)
Frint Creative Commons License 2001.02.07 0 0 109
A nikotint -úgy gondolom- nevezhetjük bio, vagy bio közeli hatóanyagnak. Nem szintetikus nikotinszármazékról van szó, természetes növényi hatóanyag, bár kétség kívül erős szer. Lehet, hogy a Biokertészet Egyesület nem fogadja el, még átállási szerként sem...de még mindig ezt és nem piretroidot, foszforsav-észtert...
Tanácsodat megfogadva gyökereztetem a feketeszeder állományt, és "fejjel lefelé" ültetem.
Előzmény: Megyesi Éva (108)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.02.06 0 0 108
A nikotin mitől bio?
Előzmény: Frint (105)
onobody Creative Commons License 2001.02.06 0 0 107
Szia Frint!

Itt a tavasz , mit szolsz?
Nem szoktam rovarölőt rakni a tavaszi
lemosó permetlébe , de az idei enyhe tél
miatt ugy gondoltam most teszek.
Mit ajánlanál ?

Üdv onobody

Caryota Creative Commons License 2001.02.06 0 0 106
Azt hallottam valakitől, hogy a cigarettát fénytől védett helyen kell kiáztatni, mert a nikotin elbomlik, ha nem így teszünk. És persze érdemes jó erős, mezítlábas cigivel mérgezni.
A csalánt is ajánlják kiáztatásra, ez nem öl, csak riaszt.
Előzmény: Frint (105)
Frint Creative Commons License 2001.02.06 0 0 105
Biotipp, de erős: nikotin. Kb.1 dl meleg vízbe áztass be 2-3 cigarettát (erős cigi előnyben), másnap szűrd le, és ebbe márts bele vattapamacsot és mossad le a levelet és annak fonákját.( Gumikesztyű ajánlott)
Lehet, hogy túl magas a növény környékén a páratartalom? Akkor gyakoribb vendég a levéltetű, pajzsterű.
Frint
Előzmény: pireisz (104)
pireisz Creative Commons License 2001.02.06 0 0 104
Helló Éva! Én is a biovédekezést választom. Van most egy problémám. Az egyik szobanövényen:fukszia, a levelek fonákján apró kis lepkeszerű lények tanyáznak. Mit tudok tenni vele. A tetveket sem tudom eltüntetni /fekete/. Vettem egy biopermetezőt, de nem ölta meg a tetveket. Próbálkoztam vizes lemosással, de a leveleket hamarabb mostam le, mint a tetűt. Sajnos most is tele vannak szegények:korállka rettenetesen kínlódik tőle.
Frint Creative Commons License 2001.02.05 0 0 103
Ébresztő!
Január, Február, itt a nyár...
Azt hiszem vége a holtszezonnak, lassan, de el lehet kezdeni a felkészülést a bio és kevésbé bio védekezésekre. (mi van otthon, mit kell venni, vegyszerrotáció,stb.)
Érdeklődve várok minden kérdést. Frint
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.10.19 0 0 102
Igen, ez a bio érdekes dolog lenne, de nem is értem ezek a szerek miért nem hatnak úgy,ahogy kellene. Pl. más témában - torokfájás elmúlasztása természetes módszerrel. Nem muködik, pedig mindent kipróbáltam, s végül az antibiotikum gyozött pár nap alatt.Én is mindig bízom, s persze csalódóm is boven. Leginkább - visszatérve a kertészethez - a lelvéltetvek fognak ki mindenen. Most azért ebben a szerben bízom. Én egyenlore nem próbáltam ki, de már vettem belole, aki használta - nem a forgalmazó - agyon dícsérte.
Előzmény: Frint (101)
Frint Creative Commons License 2000.10.18 0 0 101
Kedves Éva, nagy barátja lennék én mindennek, ami BIO, de a kártevők nem honorálják lelkes ügybuzgalmamat...Idén igyekeztem az almafáket minimálpermetezéssel megvédeni, de akkora kukacok vannak benne, hogy csuda. A magról vetett vöröshagymánál is kihagytam egy gombaölőszeres kezelést, rothad is, de rettenetes tempóban...
Kipróbálni, persze kipróbálom, bár rendesen bevásároltam lemosószerekből.
Előzmény: Megyesi Éva (99)
Chess Creative Commons License 2000.10.14 0 0 100
Előkészület.
Örökzöldek megfagyasa.
Többnyire nem fagyas, haneme fiziologiai kiszaradas. Hála zöld lombozatuknak télen is párologtatnak, de az átfagyott talajbol nem tudják azt pótolni, ezért nem megfagynak hanem kiszáradnak. (Egy elony a lombhullatoknál.)
Épp ezért az utolsó fűnyirások vegtermeket nem komposztra öntöm haenm az örökzöldjeim alá. Ez szigetel a hideg elől, nemfagy át a talaj és télen is tudja az örökzöld pótoln az elvesztegetett vizét. A lehullott lomb féleségek sőt kikapált gyomok egyrészét is efféle nemes cselekedetre használom.
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.10.14 0 0 99
Van egy új szer. Neve Biokal. Abszolut bio, gyógynövény alapú. Kisérletek szerint 3 év alatt teljesen le lehet térni a vegyszeres növ. védelemrol, ha ezt használjuk. A növények immunrendszerét erosíti és így ellenállóbak lesznek a betegségekkel szemben. Itt az elso alkalom, hogy az oszi lemosó permetezést ezzel csináljuk meg. A gyümölcsökhöz a Biokal 02 nevut készítették.
Előzmény: Frint (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!