Keresés

Részletes keresés

portug Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13034

De örülök a mosolyodnak, ne hagyd elszökni!!!

Előzmény: Edo87 (13031)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13033

😊

Előzmény: Edo87 (13031)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13032

Nem nagyon érthető amit írsz.Ha a C.I.(atlas) csigolya körül fáj, akkor az a tarkód tájéka. Ettől nem fáj a torok. A Bene féle nyaknyújtó gyakorlatok a sérvesedést, tehát leginkább a porckorongot célozzák, viszont a C.I.- C.II.között nincs porckorong, izesültek. Ez a két csigolya nagyon eltér a többitől. Ezeket   fejbólintással (igen-igen), oldalra mozgásokkal (ejnye- ejnye) lehet elérni. Tehát előre-hátra, jobbra balra.Persze attól még jó a nyújtó gyakorlat is a nyakra.

Nem bántja az ágyéki szakaszt, ha jól csinálod, egy szék szélére ülve, erősen homorú derékkal.

Nekem is kihatott a torokra (C.VI.), de a gégész azonnal észrevette, hogy a fejbiccentő izom rendkívűl feszes, én is azt hittem a torkom fáj. A nyakról jónéhány izom ered, némelyik a hátközépig ér, és tapadnak a lapockán is, így egy izomfeszülésnél ezek a területek fájhatnak.

Lazító gyakorlatoknak nézz utána.És  lapocka záró, nyitó gyakorlatokat végezz, valamint a rotátor köpenyre is dolgozz.

Az mr után többet tudsz majd.

 

Előzmény: Bubuca (13030)
Edo87 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13031

Most sikerült mosolyt csaljál az arcomra, köszönöm! Hihi :)

Előzmény: Törölt nick (13029)
Bubuca Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13030

Nyakas sorstársaktól szeretnék tanácsot kérni - túl gyorsra sikerült csavaró mozdulat után hirtelen lapocka kornyekre induló fájdalom - majd másnap kb nyaki 1es csigolyanal lokalizalódó fájdalom lépett fel...sugarzik a torkom irányába..kicsit erösodik a fájdalom ha egyik iranyba forgatom, de nincs teljes mozgaskiesés.Probaltam a Bene fele nyujtast.. attol ugye a lumbalis szakasz faj..mert sajnos a masik vegen is vannak gondok..:(Elkezdtem szedni izomlazitot es gyulladascsokkentot, MRI dec vege..mit lehet csinalni még a fájdalom ellen?meddig kell szüneteltetni a tornat?...mert a fajdalom könnyen lehet hogy egy honapig sem hagy alabb?..nyakra vajon lehet isiasz infuzioval probalkozni, ha a gyogyszerek tovabbra sem hatnak?a sulyfurdot probalta valaki nyakra?

Nagyon köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13029

A FB- on is fenn van, ott olvasgattam és ott írtam neki.

A gyógytornász végzettsége mellett, számos dolgot elvégzett még.Egyébként maga is megküzdött a sérvvel. Ha nem végezhet esetedben manuálterápiát, nyilván nem fogja tenni. De lehet, hogy néhány fogással megszabadít ettől az oldaltarrásból.

Ha felhívod, mondd el neki mi a problémád, az antalgiás tartást is.

Egyenlőre egy telefon, hogy mit is mond.

 

Igen, egy nagyon jó arc, illenétek egymáshoz. 😊 

 

Előzmény: Edo87 (13028)
Edo87 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13028

Hol olvasod, milyen forumon vagy FB-on? Mellesleg igen jo pasi jegyezzem ezt is meg :) Szivesen is mennek el hozza... csak ahogy a McKenzie terapeuta mondta h annyira be van nekem furodva, h nem tud, nem enged ki a testem az oldaltartasbol. Nem tudom mennyire hasznalna, de felveszem majd vele a kapcsolatot. 

Előzmény: Törölt nick (13027)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13027

Hogy ne legyek pongyola, átmásoltam a panaszkodónak írt választ:

 

 

"Természetesen előfordul, hogy egy eljárás valakinél nem válik be. Éppen ezért nálam két bérletig el sem jutott volna ha nem javul a megfelelő ütemben, az én etikám mást diktál. Sajnálom hogy úgy érzi, elvesztegette azt az összeget, de mások pénzcentrikus hozzáállásáról nem tehetek."

 

 

Ez nekem korrekt!

Előzmény: Edo87 (13025)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13026

Örülök, hogy legalább beszélsz vele.

Onnan gondolom,hogy nem egy pénzéhes, hogy valaki panaszkodott neki egy terápiáról, hogy már a 

sokadikat kapja és nem használt.Erre az ő válasza olyasmi volt, hogy sajnos akkor a terapeuta nem a gyógyulásra, hanem a pénzre fókuszált.

Nekem szimpatikus ember. Hát ha....  

 

Előzmény: Edo87 (13025)
Edo87 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13025

Koszom nektek a kedves szavakat, sokat segitenek. Koszonom Brigi a szakember ajanlasat, mindenkepp beszelni fogok vele. Csak most egy kis ido kell h helyre tegyem magamba a dolgokat. 

Előzmény: Törölt nick (13022)
Flower2000 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13024

jónak tűnik a honlap alapján nekem is

Előzmény: Törölt nick (13022)
portug Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13023

Edo, átérzem, amit írsz!!! De a lényeg, hogy a vége jó legyen, amit lehet, meg kell próbálni,s azt az utat végig járni, ami a gyógyulásodhoz vezet. Én is küzdök, hogy ne legyen műtét, de az is jó, hogy van egy műtött kolleganőm, akinek semmi gondja, s azt látom, az az út is járható....

Előzmény: Edo87 (13018)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13022

Edo! Az FB-on váltottam nèhány szót egy szakemberrel, a debreceni egyetemen tanult.

Debrecenben is, Itt is gyógyít. Nekem az keltette fel a figyelmemet, hogy valóban tanulta a trigger pont terápiát is, mert MO-on nincs ilyen képzés.

 

Ha esetleg adsz magadnak még egy esélyt itt az elérhetősége: gyogyfogas.hu.

Nekem becsületes embernek tünt, nem fog kezelgetni, ha nem lát esélyt.Legalább hívd fel!

 

Ha mégis műtétre kerül sor, nagyon drukkolunk, hogy jól sikerüljön.

Előzmény: Edo87 (13020)
Flower2000 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13021

Ne keseredj el, a sérvműtét már rutinműtét. Sokan átestek már rajta, és sokan át fognak esni rajta, csak még nem tudják. 

Előzmény: Edo87 (13018)
Edo87 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13020

Koszonom porcika! Igen tudom, csak most ezt meg fel kell dolgoznom.

Előzmény: porcika88 (13019)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13019

Ne keseredj el ennyire:-(( van olyan mikor nincs más kiút. Nem itéljük itt el a műtétet csak próbáljuk megúszni . De van mikor nem lehet. És rengeteg ember műtött. Lehet sokkal jobb lesz tőle majd . Keress egy jó sebészt, biztos tudnak itt ajánlani . 

Előzmény: Edo87 (13018)
Edo87 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13018

Na en megkaptam az utolso kegyelem dofest. Ma voltam McKenzien es aztmondta nem tud segiteni, nem hasznalt, a mutetet ajanlja o is. Nincs javulas, nem enged ki, maradt az oldaltartas. Ne tudjatok meg milyen erzes most ez nekem. Mar annyiszor keseredtem el, az elso sokk a MRI eredmeny utan ert es ezt most a masodik kegyetlen :( Annyira biztam a McKenziebe, annyira megakartam tole gyogyulni es most hallani h nem segit, a mutet var ram. Most egy vilag dolt ossze bennem :(

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13017

Örülök, hogy jónak tünik a Mckenzie. Nyugodtan mondd meg,hogy találtál gyógytornászt és ne menj az államiba.Nehogy ártson.

Irj rá Benére udvariasan, hogy nem válaszolt, sokan teszik.

 

Gipsz! Tökéletes a csontosodás. Megkérdezte a dokinő, hogy volt-e gondom a gipsszel Igen volt, mondtam, egy fogóval az ujjak felöli végét megigazította a helyi sebészeten egy doki ,nagyon vágott.Állati pipa lett,hogy mi az, hogy nem hozzájuk mentem, hiába mondtam, hogy azok is szakemberek,hisz nem a postást kértem meg. Na meg, hogy 3-5 órát nem fogok várni egy igazításra. Volt ott cuppogás, pofavágás. Becsomagolta a kezem egy rakat fáslival, jól bebugyolálva az ujjaim is.

Na ez nagyon felbosszantott. Volt egy kis szócsata.

Jövö héten újra kell mennem rtg-re, azt mondta, átgondokja, hogy új gipszet rakat fel. Hiába mondtam, hogy nincs semmi gond, nem lötyög..... Azt majd ő eldönti! 

Kis féltékenység a szakrendelőre? Mert a szakrendelő azt mondta, hogy szívesen vállalja a további kezelésem, ha ezt a doktornő ráìrja a papírra.

Ezt kértem még az elején.Amire az volt a mérges válasza, hogy  ő sem műt aranyeret. 😕 Ők is traumatológia. 

Szóval ilyen macerának vagyok kitéve. De egyszer vége lesz.☺

 

Előzmény: portug (13015)
portug Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13016

Én nagy derékmelegítő rajongó vagyok!!Hipssy volt a kedvenc, most idén megengedtem magamnak két lullaberryt, s ezeket variálom, szereti a derekam!

Az én célom is a gyógyszernélküliség....s de jó, hogy találtál valamit - valakit, aki segít a dolgokat rendben tartani. Hosszú távon biztosan még jobb lesz!!!

Előzmény: porcika88 (13005)
portug Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13015

A fejlemények nálam: az állami gyógytorna vicc. Rossz vicc. szerencse, hogy a kutya meg sem ugat, így úgy csinálok, mintha csinálnám. De nem csinálom, mert érzem, hogy rossz. A mágnesnek és az elektronak nem tudom, lesz-e hosszabb hatása, ma valami gond volt a géppel, kaptam 2-3 kisebb áramütést, szóval azért nem az a sima relax:)

Na de a jó hír, hogy a Mckenzi nagyon jó volt.  Egy és fél óra rámfigyelés. S a gyakorlatok rámszabott összeállítása. Még majd megkapom írásban, s kezdhetem. profinak érzetem a gyógytornászt, s emberként is kellemes. Azt mondta, 5-6 hétig most nagyon intenzíven ezt kell csinálnom, s meglátjuk , mit hoz nálam a McKenzie. Elégedett voltam!

S sok gyakorlat hasonlít arra, amit eddig csináltam. Azám Brigi, láttad milyen peches vagyok? Az én levelem kimaradt a válaszok listájából a porckorong.hu-n...Na mindegy, most egyelőre McKenzie.

S nálad mit mutatott a röntgen? Szurkolok nagyon, hogy levegyék, s kezdhesd az izmok erősítését....

 

 

Előzmény: Törölt nick (13014)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.07 0 0 13014

Mert a ő a támla miatt hátrébb ül.

Előzmény: porcika88 (13013)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 13013

Érdekes, hogy en máshogy ülök a labdán. Van hozzá nekem alul gyűrű, így filóznom nem kell, hogy elgurul. Én nem így ülök, hanem kicsit keményebbre van fújva, és a fenekem kicsikét magasabban van mint a combom. Lábamat meg úgy szeretem tartani, hogy oldalt rakom kcsit behajlitva és a terdemmel tartom a labdát. Ettől még egyenesebben áll a hátam. 

Előzmény: Törölt nick (13011)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 13012

itthon is kapható, mi 17.000-ért vettük.

Előzmény: porcika88 (13009)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.07 0 0 13011

Rosszul írtam, nem aktív, hanen spinális szék .

Előzmény: Törölt nick (13010)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.07 0 0 13010

Nem rossz! Nekem a csúcs az aktív szék. Ki is próbáltam.Sajnos megfizethetetlen.400 e körül van.

Előzmény: porcika88 (13009)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 13009

Kibírnám ha lenne ilyenem :-)

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.07 0 0 13008

A mai grad.-ról ismertelek fel.☺

Előzmény: portug (13007)
portug Creative Commons License 2015.12.07 0 0 13007

Szia Brigi!

Jót nevettem korán reggel! A leleteinkről megismerjük - felismerjük egymást:o)

Igen, pont azért megyek én is az államiba, hogy lássák az együttműködést.....

Előzmény: Törölt nick (13006)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.06 0 0 13006

Láttam, hogy írtál Benének. Lesegettem, hogy írt-e valami megoldást, tanácsot.Bevár egy csokrot és úgy válaszol.Elég elfoglalt.

Az az állami gyógytorna biztos egy nulla lesz, én is kipróbáltam, hogy lássák az együttműködést.

 

 

Talán majd holnap megtudom mikor veszik le a gipszet. Nov. 20-án tették fel. Holnap lesz rtg.

Alig várom, hogy levegyék, kezdetben gyenge lesz,de majd fokozatosan torrnáztatom.

 

Előzmény: portug (13004)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.06 0 0 13005

Én ügy ahogy jól vagyok. Nem olyan mint régen, de nem is szuper. Gyógyszert nem vettem be rá már hónapok óta. Persze fájogat időnként, főleg ha sokat emelek makkát , vagy sokat állok egyhelyben, vagy csak ha szimplán hideg van és front. Akkor érzem, de nem olyan már, hogy azt mondanám fáj. Nyögök max.Meg lassabban állok fel vagy ülök le. Most már van egy emlékem arról mit jelent a fáj, és mindent ahhoz hasonlítok, igazitok. Ha pl reggel felkelek és kicsit érzem, akkor egész napomat olyanra tervezem. Vagyis derékmelegitőt veszek a farmerre pluszban ( hippsy) mikor megyek dolgozni, ott előszedem a kék kerek tüskés párnát és azzal dolgozok, utána meg megyek mint a megszállott. Havonta járok manuálterápiára, vagy másfél havonta. Most is voltam a héten. Nekem ő rakta helyre a medencém, azóta jobb, és ugyanoda a központba járok vissza. Mindig azzal kezd, hogy megnézi a hátam, gerincem, állok elötte. Utána ágyra fel és megcsinálja azt a pár mozdulatot amit szokott, majd jön a tekergetés amit nem szeretek mert mindig félek, hogy leeesek az ágyról, vagy eltöri a hátam:-DD. Tudom lehetetlen, de már brahiból ezen szórakozunk. Nagyon jó fej. Van egy olyan mozdulat, mikor oldalamon az ágy szélén fekszek, egyik lábam lelóg, majd ő a felsőtestemet másik irányba tekeri, meg egyik kezével benyul hátam alá és egyesével hallom a csigolyáimat kattanni halKan. Na itt szoktam parázni, de mindig mondja, hogy nem lesz gond . Mikor baj volt, akkor recsegtem ropogtam, most szinte már hang sincs, csak én érzem, hogy dolgozik a csontom. Ezt megcsinálja a lapockámnál is, nyakamnál, majd a fejemet is tekergeti, vállamat. Azért kérem, mert napi 9 órában ülő munkát csinálok, szar tőle a tartásom. És amiőta járok, sokkal sokkal jobb és nem is faradok munkában. Azóta nyakizmom a vállamnál is puha, nem kemény, vallam se kattog. Migrénem se volt nagyon. A gerincem íve meg szép nagyon. Az első kezeléskor egyenes volt alul és görnyedt voltam. Cipőim se ferdén kopnak. Tehát én a megelőzésre karbantartásra mentem rá, nehogy megint váratlanul érjen a baj. 6000 egy alkalom, nekem ennyit havonta megér. Többet költöttem gyógyszerre, most semmit. 

Előzmény: portug (13004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!