Keresés

Részletes keresés

fecske+ Creative Commons License 2015.11.19 0 0 90206

Látod, minden csak nézőpont kérdése! :) Ami nálad alig, az nálam már bőven sok! 

Előzmény: anblock_italia (90202)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.19 0 0 90205

Egyetértek Lilikével, az átlátszó fólia nem jó, fekete kellene rá. És ne is érjen hozzá a növényhez, bár a bubis tán nem olyan vészes, de a sima nagyon át tud fagyni. 

Előzmény: anlu2 (90203)
Lilike9 Creative Commons License 2015.11.19 0 0 90204

Én pár éve egy nagy Provencet teleltettem fedett helyen de részlegesen elfagyott, bár azt hozzá kell tennem akkor télen -16 fok is volt az udvarban. 

A cserép is körbe volt szigetelve, fóliázva,a növény levélzete és a vékony ceruza vastagságú ágak elfagytak. Szinte teljesen vissza kellett metszenem.

 

Átlátszó fólia nem jó mert a melegebb naposabb időben megindulhatnak a hajtások, ha esetleg utána tartósan nagyon fagy akkor elfagy a megindult hajtás.

Minden képen a sötét fekete fóliát javasolnám, ha ebben nincs bubis akkor a bubis átlátszóra vonj még egy réteg feketét. Ha körbevonod a tetejét és a cserép pereménél úgy old meg a takarást,hogy jó időben szellőzés megoldható legyen.

Na  elég kuszára sikeredett de remélem érthető...

Egy jó adag gombaölős permetezés sem árt mielőtt bebugyolálod.

 

 

Előzmény: anlu2 (90188)
anlu2 Creative Commons License 2015.11.19 0 0 90203

Köszi! Én is attól tartok, hogy bepárásodik. A férjem viszont nagyon ezen gondolkodik, mivel már nincs máshogy hely :(

Előzmény: ReeDonLee (90201)
anblock_italia Creative Commons License 2015.11.18 0 0 90202

Nekem elég jól sikerült a számcsökkentés, bár őszintén megmondom, nem is tudom, hogy hogyan. Ma levittem a pincébe az összegyűjtött alátéteket, és eszembe jutott, az a legegyszerűbb, ha azokat számolom meg, + hozzáadom a mondjuk 25 alátétet nem igénylő leanderem, és durván 140-145 lehet a végeredmény, vagyis kb. 200-al kevesebb, mint 6-7 éve.  Őszintén megmondom, nem tudom hová tüntettem el annyit, ráadásul folyamatosan csinálok kicsiket metszések után (a még kicsi tálcásak nincsenek beszámítva, így van vagy 10x10 apróság). Nem véletlenül mondja a férjem mindig, hogy már alig van leanderem! :-)

Előzmény: fecske+ (90195)
ReeDonLee Creative Commons License 2015.11.18 0 0 90201

Én eddig még nem teleltettem kint, de ahogy elkezdtem a pakolást, lehet, hogy marad  1-2. :-(

Ha nem párásodik be a takarás alatt, ami utána még  meg is fagyhat, talán kibírja.

A cserepet kell jól szigetelni.

Pálmáknál már láttam, amik ki vannak ültetve, hogy fölé csináltak egy kvázi fóliasátrat és enyhén fűtötték, de az már más kategória. 

Előzmény: anlu2 (90200)
anlu2 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 90200

A 90188-hoz nem tud senki semmit hozzászólni? Ha volna tapasztalat, örülnék neki. :)

sziszko7212 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 90199

Nálam is elérkezett az idő a bepakoláshoz,úgy érzem....napokon belül itt van a nem szeretem idő

Ugyan nagyon nagy fagyokat nem mutat,és talán itt délen még ekkora sem lesz,de nem szeretném megneccelni,hogy bármelyiknek is baja legyen,nyugodtabb leszek,ha bennt lesznek.

 

Nem igazán "gyomorrontás" ez,inkább csak az,hogy mostanra tapasztaltuk ki,melyik milyen színben,dobálja a virágokat....stb...és én is úgy vagyok vele,hogy több hasonló felesleges,kis árnyalatnyi eltérés,vagy hasonló virág,de felnő az égbe...nincs semmi tartása,vékony ágrendszerű,mindenből a legjobb tulajdonságokkal rendelkezőek maradnak,legszebb színűek:-)Nem is kell nevesnek lennie,mert nem az számít,egy példa...Aphrodite ment a Szomszédasszonyhoz,nagyra nő nagyon,színre viszont hasonló a Csillagszóróshoz,ami viszont szép kis zömök,sokkal szebb mindenben..:-)Nyilván vannak,amiktől nem fogok megválni,nem vagyok hajlandó,még így is sok,de ezzel a mennyiséggel talán már elbírok 3 műszak mellett:-)

dony Creative Commons License 2015.11.17 0 0 90198

Nem rontottam el a pocakomat... én inkább magoncoztam és túl sok lett. Szanálás alatt azt értem, hogy most a bepakolásnál néztem, hogy jó néhány olyan tövem van, ami 4-5 éves és még nem virágzott. Úgy gondolom, hogy ezek már a jövő szezonban szanálás érettek. Másik gondom, hogy rengeteg a rózsaszín különböző árnyalata, minimális virág szerkezet eltéréssel, kevés pillással, itt válogatnom kéne, mi az, ami marad és mi megy. A munkám mellett egyre kevesebb a szabad időm, közben két unokám is született, szóval valahol csökkentenem kell a dolgokat. No és nekem az örökös harcom az időjárással, fagy zugos kertem, É-K fekvéssel, kevés D nappal, minden szélvihar átszáguld rajta és hát nincs kutam. 2 éve küzdök a fúrással, de nem sikerült. Idén nyáron is a 3m3- es vízgyűjtő kapacitásom, már júniusban kiürült, és most néhány hete telt meg ismét.

Előzmény: fecske+ (90195)
oleandro Creative Commons License 2015.11.17 0 0 90197

oké, majd szólok :)

Előzmény: szilkszilky (90187)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.17 0 0 90196

Persze hogy nem lehetetlen, de akkor nézegetem a sikeresek fényképét, ha épp közzéteszik valahol és megspórolom a bosszankodást, hogy alig valamit hozott és az se olyan... Mennyiségi engedményeket teszek (p. Simie), de hogy a megkívánt külcsín is hiányozzon... hát akkor lapát. Próbálkozzon vele más! :)

Előzmény: Lilike9 (90179)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.17 0 0 90195

Ez jó, ez a sorozatos csökkentési szándék. Egy-két éve mindenki a kívánságlistáját lobogtatta, most meg azon vagyunk, mennyin adjunk túl. Pár hörcsög elrontotta a gyomrát. :) A bennem lakó tuti! :D

Előzmény: dony (90194)
dony Creative Commons License 2015.11.16 0 0 90194

no én is elkezdtem a bepakolást, de ahogy az időképet nézem, mi már a jövő héten kapunk havat... természetesen nem leszek kész addig...Szóval jövőre  csatlakozom Lilikéhez, és nagy szabású szanálás lesz. No és a víz hiánya is szerepet kap ebben a folyamatban..

 

anblock_italia Creative Commons License 2015.11.16 0 0 90193

Na, én már nyugodtan alszom majd az esőben! Az a fő baj, hogy a felét éri az eső , a másik felét nem, így a locsolás sem annyira egyértelmű. Na meg nekem legalább 150 (mostanában nem számoltam, de volt már 350 is) leanderem van, ezért vagyok most elővigyázatosabb..., vagyis a lényeg az, hogy nyugodtabb vagyok, ha már lenn vannak a pincében. Ez amolyan mérföldkő minden évben. Végre rendet csinálhatok a sok falevéltől is a teraszon, ez a gond is le lesz tudva. De ha csak néhány (vagy 1-2 tucat) leanderről lenne szó, akkor biztos nem hoztam volna be őket még az eső miatt sem. Úgy tűnik nem lesz fagy novemberben. 

Előzmény: mammamia28 (90192)
mammamia28 Creative Commons License 2015.11.16 -1 0 90192

Köszönöm szépen a jó tanácsot, én se szeretném nagyon eláztatni, viszont a leanderek nem ott vannak, ahol hétközben vagyunk, úgyhogy csak leghamarabb szombaton tudjuk bevinni.

 

Szerencsére csak pár nagyobb darabról van szó, a többi viszont pici, nyáron gyökereztetett csemete, őket nem tudom teleltetőbe rakni, mert még rendszeresen locsolni kell (?). 

Előzmény: anblock_italia (90185)
trés bien Creative Commons License 2015.11.16 0 0 90191

Én ugyan nagyon nem vagyok szakértő, de  ha nagyon szeles helyen vannak nem kell mínusznak lenni ahhoz, hogy "fagyási"  sérüléseket szenvedjen, nekem tavasszal a nagy luteum plenumom ágai a szeles oldalról megfeketedtek és akkor már nem voltak mínuszok, mondjuk az esztétikai hibán kívül más baja nem lett.

Előzmény: mammamia28 (90182)
trés bien Creative Commons License 2015.11.16 0 0 90190

Nekem minden évben van rajta egy-két magtok, de csak tavaly vetettem előszőr, így még nem tudni mi lesz belőle.

Előzmény: Lilike9 (90175)
anblock_italia Creative Commons License 2015.11.16 0 0 90189

Én azt hiszem kénytelen leszek mihamarabb túl lenni rajta, ahogy nézem az előrejelzést, csütörtökön mindenképpen be kellene vinni, mert sok esőt jósolnak a továbbiakban, amit a sok zárt cserepünk miatt el kell kerülnünk. De azt hiszem amúgy sem nagyon célszerű behordás előtt agyonáztatni őket. Ám csütörtöktől itt lesznek vasárnap estig az unokáim, amire szerdán fel kell készülni...., szóval én ma és holnap el kell intézzem ezt a dolgot. 

Előzmény: szilkszilky (90186)
anlu2 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 90188

Mivel 3 db óriási leanderünk nem fér be az eddigi teleltetöhelyre, más megoldáson kell gondolkodnunk. Lehet szerintetek tetö alatt, ahol nem éri víz, (max ha hófúvás van, akkor befújhatja a havat) leandert úgy teleltetni, hogy 10 cm-es szigetelö anyagra ( ún. zártcellás polisztrol, az a rózsaszín szigetelölap amit a házakra tesznek alúl) vannak téve a nagy cserepek, majd a növények légpárnás fóliával lennének betakarva, akár körbetekerve is. Nem fulladnak be így a növények? Próbált már valaki ilyesmit?

szilkszilky Creative Commons License 2015.11.15 0 0 90187

Oleandro, te is lszi.

Előzmény: szilkszilky (90186)
szilkszilky Creative Commons License 2015.11.15 0 0 90186

Szólj majd ha beviszed őket! Én szíveseb kinn hagynám, amíg lehet.

Előzmény: anblock_italia (90185)
anblock_italia Creative Commons License 2015.11.13 0 0 90185

Én addig hagynám kinn őket, ameddig nem mondanak újabb esőket, mert én nem tudnom mindet eresz alá tenni, és jobb, ha nem vizes földdel és főleg nedves lombbal kell bevinni őket. De nekem nagyon sok van, nem pár perces munka, ám ha nálad csupán néhányról van szó, akkor tényleg érdemes az utolsó napig kivárni, míg a komolyabb mínuszok be nem jönnek (azért a - 3 előrejelzésből lehet akár - 6 is bizonyos helyeken, ilyenkor én már nem várnék). Volt olyan tél nemrégiben, amikor akár egész télen kinn maradhattak volna! De ha már tél, szerintem akkor legyen tél, hóval, faggyal, ahogy illik!:-)

Előzmény: mammamia28 (90182)
mammamia28 Creative Commons License 2015.11.13 -1 0 90184

Köszönöm szépen! 

Előzmény: Lora1213 (90183)
Lora1213 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 90183

Én addig hagyom kinn míg az éjszakai hőmérséklet tartósan -3 -5 °C alá süllyed, és/vagy megérkezik a havazás.   Persze már  fal mellé, eresz alá húztam a cserepeket.

Előzmény: mammamia28 (90182)
mammamia28 Creative Commons License 2015.11.13 -1 0 90182

Sziasztok!

 

Szakértő véleményeteket szeretném kérni, szerintetek még meddig lehet kint hagyni a kertben a leandereket? 

anblock_italia Creative Commons License 2015.11.12 0 0 90181

Azért ez igen durva arány ismerve a leanderek szívósságát! Ennyire befolyásoló tényező az időjárási környezet? És ennyire nem tudnak alkalmazkodni a változáshoz? De a többi leander is többnyire délről érkezik! 

Előzmény: Lilike9 (90177)
anblock_italia Creative Commons License 2015.11.12 0 0 90180

Ez szép!

Előzmény: Lilike9 (90175)
Lilike9 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 90179

Az Europát nekem sem sikerült még ezidáig szép virágzásra bírnom, viszont Mariann és Judit barátnőm képeit elnézve... nem lehetetlen...

Előzmény: fecske+ (90169)
Lilike9 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 90178

Azóta már biztos kiszáradt a pince, és ahogy Andrea is írta ha nem meleg akkor jó telelőhely lehet a leandereknek.

Én magam is teljes sötét pincében teleltetek 6-8 fokban.

A teleltetőházon viszont van egy nagy 1.80x1m es ablak ami napsütés hatására felmelegíti a teleltető levegőjét. Az ablak közvetlen közelében telelő leák pedig idő előtt elkezdenek hajtani a fény és meleg hatására.

Minden esetre bárhová is pakolod be őket egy atka és tetvek elleni permetezés nem ártana.

Előzmény: Mary2013 (90170)
Lilike9 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 90177

Engem 4-5 évvel ezelőtt kapott el a Gotsis "láz" aztán jött a sok kudarc és a kiábrándulás.:-((

50-60 fajtából az idei évre 13 fajtám maradt.

 

Előzmény: anblock_italia (90172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!