Keresés

Részletes keresés

Texas Chris Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3692
Gratulálok, nagyon ügyes vagy, nagyon jó nyúllak lesz!!
Előzmény: tooommm0013 (3691)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3691

 

És akkor néhány kép. Az új ketrecemről, egy fialtatóládáról (ami kicsit verébsz..os) meg arról, hogy nálam is nagyok most az előkészületek. Aztán meglátjuk hogy alakulnak az első almok.

 

 

 

förike Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3690
Ma segítettem 1 szegény családon!! Levágtam 3 db nyúlat és odaajándékoztam!!!Jó érzés volt!! Ma a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja!!Arra kérek mindenkit hogy este gyújtson gyergyát a 650.000 áldozatnak!!Köszönöm!
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3689
Ezután? Eddig sem!
Előzmény: karibaba (3688)
karibaba Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3688
Jól tetted! Gondolom Te nem 70 dekás nyulakból csinálasz majd eztán pörküttet! ;o))))))))))
Előzmény: tooommm0013 (3687)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3687

Beszéltem telefonon a tulajjal és kértem tőle 2 db-ot. Azt hiszem a német óriás lesz az egyik választott fajtám. Esetleg ha kialakul a fajta lecserélem magyar óriásra.

 

Előzmény: karibaba (3684)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3686
Férjecském le is teremtette az anyját rendesen,hogy most ez mire volt jó,amikor rájöttünk a gyerek miért fél a bogártól,de sajnos már késő volt.Bár azért még Erik elég kicsi és remélem,hogy vissza tudjuk fordítani ezt a folyamatot.Ma például érdekesnek találta,hogy a kavics kupacból előjöttek a hangyák.....csak ezek a fránya katicák:))))))Nálunk az unokatesó ennyire gáz....akiről írtam...15 éves és fél a bogaraktól,fél a sötétben szóval csakolyan dolgoktól fél amit bedumáltak neki.Szoktuk is mondani neki,hogy ha elkezd egy kislánynak udvarolni és egy pók mászik a parkban a padon,mi lesz elszalad?Szegény lányok:)))))Ő viszont már javíthatatlan:(((
Előzmény: Texas Chris (3681)
Texas Chris Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3685
Köszönöm szépen, így már világos minden.
Előzmény: karibaba (3684)
karibaba Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3684

Itt az elôzmény: "Van négy db anyának való Német óriás süldő eladó 4-4.5kg-ak.Három fehér egy szürke.3500ft/db.Érd.83 354 247.Sármelléken(Zala megye).A szülők Németből valók.Esetleg a Monori börzére fel tudom küldeni."

 

Nos, ezek a nyuszók születtek 11.26-án....

Előzmény: Texas Chris (3683)
Texas Chris Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3683
Ezt az üzenetet nem igazán értem. Valamiről lehet le maradtam.
Előzmény: karibaba (3682)
karibaba Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3682
Subi üzeni a zalai 4-4,5 kilós növendékekrôl: "2009.11.26-án születtek.Mármint a hirdetett nyulak."
Texas Chris Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3681
Nem irigyellek, sőt megértelek. Tapasztalatból beszélek én is, mert az anyós az asszony nagylányát teljesen félre nevelte, amit nagyon nehéz nekünk is helyre hozni. A gyerekeknél minél kisebb kortól fontos a tudatos nevelés és mindennek a kommunikáció az alapja. A gyerekek nagyon kis kortól mindent megértenek, csak meg kell velük beszélni. nem szabad őket le értékelni, félre rakni. Ha valaki állandóan be zavarja, mert éppen nyulat vág és a gyerek nem láthatja, akkor rögzülni fog benne, hogy az rossz és onnantól undorodni és félni fog tőle.
Az én anyósom is ezt csinálta, meg is lehet nézni a leányzót.
Előzmény: Purcsimanó (3677)
karibaba Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3680
Hát akkor..? Mire vársz, szépecsém?!? ;o)))))))))
Előzmény: san72 (3675)
karibaba Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3679
Kislányom megeszi, szereti a nyúlhúst, ezzel nincs is probléma. De a spriccelô vér látványa akkor sem hiszem, hogy javára válna, ha érti, hogy ez a dolgok rendje....
Előzmény: Texas Chris (3673)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3678
Nagyon várjuk őket!!!!!!
Előzmény: san72 (3675)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3677
Maximálisan egyet értek veled!Anyósom kitudja miért fél a bogaraktól.....bár én ezt nem látom valós fóbiának,csak simán hisztinek.....Mind a két lányba beledumálta de még az unokákba is.Képzeld el,hogy van egy 15 éves fiú unoka és fél a bogaraktól,mert a mama azt mondta bánt.Én már mondtam neki,hogy az ő hülyesége miatt fél Erik is és próbálom visszanevelni a gyerekemet nem sok sikerrel....A nyáron is rászállt egy darázs erre úgy elkezdett visítani,hogy szegény Erik attól ijedt meg hogy a mama ordít:))))Nehéz lesz így meggyőznöm a gyereket,hogy a bogarak nem is bántanak ,csak a mama hisztizik..
Előzmény: Texas Chris (3673)
Veha Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3676

Szia! Szerintem ráérsz még "beavatni" a gyermeked. így utólag mégegyszer végiggondolva azt hiszem, nálam a fokozatosság miatt  nem okozott lelki törést..

A nagylányom (pótlányom) 15 éves, mégsem nézi végig a nyúl vágását.  Természetesen tiszteletben tartom a döntését. Ugyanakkor a nyúzásnál, belezésnél aktív résztvevő, kíváncsi, érdeklődő. Érdekes módon a kisállatok közül a nyúl számára a tabu, a tyúkok lábát gond nélkül megfogja. Mindíg szánok időt a kérdéseire, végigmutogatok mindent. Legutóbb a tojás képződés menetét vettük végig a vasárnapi leves alanyán. Mivel ő is szeretne majd önálló életében állatokkal foglalkozni, fontosak számára az anatómiai ismeretek is. Ugyanakkor azt is igyekszem tudatosítani benne, hogy a gazdasági haszonállatok nagy számának bizony ez a sorsa, néhány kedvenc kivéteével. Ettől még minden élő megérdemmli a tiszteletet és azt, hogy amíg él jól éljen. Ha pedig vágásra kerül a sor, akkor a leggyorsabb módszert választjuk és én minden esetben megköszönöm az állatnak, az áldozatot. Így nyugodt a lelkem.

Nagy harc volt annak idején ez saját magammal, de én húsevő vagyok és nem akarom homokba dugni a fejem.

Előzmény: karibaba (3671)
san72 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3675
Szép jó reggelt mindenkinek.Úgy néz ki sikerült végre összehangolni a fényképező,és számító gépet.most már tudok feltenni képeket a nyulaimról is.
Veha Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3674

Ó micsoda szerénység!!:-))))

Büszke is lehetsz a kutyádra, magadra nemkülönben! Mindíg örül a lelkem, ha jól nevelt ebet látok!!:-))

Előzmény: san72 (3666)
Texas Chris Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3673
Itt is látszik, hogy egy buta szülő, mennyire tudja befolyásolni a gyerek jellemét. A nagy mama kitalálta és be beszélte neki, hogy a bogarak rosszak és félni kell tőlük, azóta retteg minden bogártól. Ezek a tanult viselkedési formák.
Minden azzal dől el, hogy hogyan van beadva nekik. Ha beszélünk velük a nyúl vágásról, ha megértik, hogy ez ezzel jár és ez nem rossz, hanem jó, mert abból lesz az a nagyon finom étel amit megeszünk. Mindent megértenek, felfognak, csak el kell nekik magyarázni.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3672
Én is ettől tartok....Erik nem félt semmitől de a mamája beledumálta,mint minden unokába,hogy a bogaraktól és pókoktól félni kell.Tavaly ősszel elleptek minket a harlekin katicák és mindig akad egy kettő a szoba ablakban. Ha meglátja a gyerkőc azonnal meg kell fogni és kirakni....néha éjjel felriad és azt mondja megcsípte a bogár....pedig aztán tényleg ez nem fordulhat elő,csak álmodja!Volt olyan éjjel,hogy majdnem megfojtott annyira kapaszkodott a nyakamba és alig tudtam megvigasztalni.Ezért gondolom,ha nem is mondaná,hogy ne bántsam a nyuszikat a lelkébe nem látok bele és lehet ezzel is álmodna nem túl szépeket.Tegnap például megmutattam neki az öreg békát a vízóra aknában.Szépen elmeséltem neki,hogy ott laki már 5 éve és idősebb mint ő!Ebből neki annyi jött le,hogy gyorsan csukjam le a tetőt mert megfázik a béka.....érdekes a gyereke lelke,jobb ha nem taposunk bele.SZERINTEM!
Előzmény: karibaba (3671)
karibaba Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3671

Szerintem 4.38-kor ment lefeküdni..... ;o)))))))))))

 

Vágás: nem is attól félek, hogy Kistücsökbôl tömeggyilkos lesz, ha 4,5 évesen végignézi hogyan kopasztjuk a nyulat, hanem attól, hogy a lelkére venné, rosszakat álmodna stb.stb.

Előzmény: Purcsimanó (3669)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3670
Júj de izgi!Nemsokára lesz egy új tag a fórumon!:))))))Sok sikert!!!!!
Előzmény: Texas Chris (3657)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3669
Szép reggelt!Csak nem csörgőre állítottad az órát ,hogy megelőzz!!!!!!:)))))Kíváncsian várom a fejleményeket!!!Azt is végignézik A gyerkőc ahogy lecsapjátok,vagy csak a nyúzást???
Előzmény: kavarnyik (3668)
kavarnyik Creative Commons License 2010.02.25 0 0 3668
Jó reggelt Purcsimanó!
Ma lesz a nagy nap,hogy Csabi lásson egy vágást (délután). Addig többször megkérdezzük végig akarja-e nézni? Majd megírjuk ,hogy "sikerült" a dolog.
Előzmény: Purcsimanó (3645)
san72 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 3667
Kösszi.mintha a saját gondolataimat olvasnám vissza.Én is gyermek korom óta gyilkolászok kisebb nagyobb állatokat,de minden egyes vágás kisebb lelki traumát okoz nálam.A fiam alig 3 évesen egy igazi kis állat fan.Mindig úgy neveltük hogy szeresse és tisztelje az állatokat.Nem tudom milyen apa lennék a szemében,ha egyszer látná amint éppen fejen kólintok egy nyuszit?Lehet hogy megértené,de mi van ha nem?
Előzmény: karibaba (3661)
san72 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 3666
Helló.Remélem az idén tényleg jó helyet tudok nekik biztosítani.A kutya pedig olyan mint a gazdája!:-)))) Egyébként tényleg sok munka van abban hogy olyan lett amilyen.
Előzmény: Veha (3664)
Veha Creative Commons License 2010.02.24 0 0 3665
Nekem kiskoromban volt saját nyulam, Foltos, őt nem szabadott levágni, de a többinél valószínűleg tudomásul vettem a dolgot. Arra emlékszem, hogy úgy 6 éves koromban mindíg báboztam a bőrökkel....mindkét kezemre húztam egyet és ha elég ügyes voltam, tudtam mozgatni az első lábakat és bólogatni a fejével....(rántanivaló méret)...hát így utólag szörnyű, de akkor jól szórakoztam...ettől független nem alakult ki bennem szadista hajlam, nem szeretek ölni, de ha kell, akkor gyors vagyok és precíz....
Előzmény: karibaba (3661)
Veha Creative Commons License 2010.02.24 0 0 3664
Szia! Jó "kis" helyük van!:-))) A rotid ezek szerint egy földreszállt angyal!!!:-)))))
Előzmény: san72 (3636)
Pet89 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 3663
Szia Kerzi!


A múltkor írtam neked, amikor rexet kerstél, de lehet nem láttad vagy valami.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!