Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34945

Én láttam néhányat közelebbről.

A sok szimbólum számomra nehezen emészthető, az oszlopokon lévő távolságok meg enyhén szólva problémásak.

 

Kettővel kapcsolatban feljegyzést is készítettem (Sitke előttiek).

Ha megtalálom, leírom, mi okozott problémát.

Előzmény: annyi baj legyen (34944)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34944

Mária-út kezelői azért nem csak festenek ész nélkül, elég pofás oszlopokat is állítanak:

Előzmény: olahtamas (34943)
olahtamas Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34943

És hol lehet meghúzni a határt, egy reklám és egy turistajelzés között?

pl. a Mária út jelzései akár reklámként is felfoghatóak.

De szabad országban élünk, így mindenki ott és olyan jelölést rakhat ki, amilyet szabad :)

Tehát ha egy önkormányzat kitalálja, hogy ő egy alma utat létesít, akkor minden további nélkül felfestheti a saját kezelésében levő útjára.

Ugyan akkor ha ez az önkormányzat a saját útját ad abszurdum kék sávval jelöli, akkor sem követ el törvénysértést.

Előzmény: efemm (34942)
efemm Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34942

MSz-2058712-1988 sz., és 10x12-es. :) Sok információ elérhető a Turistajelzes.hu portálon!

 

Előzmény: Güsziológus (34941)
Güsziológus Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34941

"miért is ne lehetne minden ttúrának saját festése?"

 

Soknak van:-)

A Nagy László Emléktúra jelzései igencsak különlegesek.

 

A Szeleste előtti "oszlopok" engem is megzavartak, de annyira nem, hogy eltévedjek:-)

Igaz, én nem először jártam arra.

 

Tudtommal van szabvány, de az nem vonatkozik mindenkire.

Az "átkosban" lehet, hogy vonatkozott, de úgy tudom, jelenleg nem "államilag" szabályozott, azaz nem hivatalos szabvány a 10x10-es fehér négyzet.

Előzmény: jzp2107 (34939)
Güsziológus Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34940

4817

 

Itt tartunk.

Messze még az 5.000!

jzp2107 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34939

amíg egy-kettő volt, én se láttam ebben túl nagy problémát, de újabban úgy szaporodnak hogy 5 év múlva több alternatív jelzésalakzat lesz mint szabványos

és jó asciimo felvetése: akkor miért is ne lehetne minden ttúrának saját festése? vagy minden túramozgalomnak?

 

de amiért igazából ki vagyok akadva az az, hogy frászt hozzák rám azzal, hogy nem festik a saját jelük fölé a többi ott futó jelzést

Pl kéktúrázom Kőszegtől Sárvárig, nagy vonalakban annyit jegyzek meg hogy egy darabig együtt haladok pl az élet gyöngyeivel, aztán mittomén Szeleste előtt szétválik. És akkor megyek, megyek, lazulok, bambulok, né egy jelzés, élet gyöngyei... megyek megyek miiii? nem volt mellette kék? akkor már szétváltak csak benéztem a leágazót?

gyors ellenőrzés, ja nem, minden rendben, csak elfelejtették fölépingálni a kéket

na és ugyanez húsz percenként

nekem nagyon bosszantó

Előzmény: efemm (34936)
HEV Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34938
efemm Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34937

>>...útjelzõ oszlopra felfestett EET kódunk

Talán máshol (szomszédos fán) jobb helye lett volna...

Előzmény: asciimo (34934)
efemm Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34936

Én nem osztom azt a véleményedet, hogy ne legyenek új jelzések, akár zarándok, akár turistautak. A turistautak jelzésrendszere is egy adott logikával készült, beleértve, hogy melyik sétaúton halad, milyen természeti vagy épített látnivalókat mutat meg, hol ágazik el, hol ér véget, hol kapcsolódik, stb.. Én nem feltétlenül erőltetném rá ugyanazt a logikát másokra, egy más alapon felépített (zarádokút) jelzésrendszerre. Más útvonalakat, más látnivalókat szeretne bemutatni, más szakaszolással, olyanokat is, ahol illetve ahová nem vezet meglévő turistajelzés.

Én csak azt várnám el, hogy legalább olyan igényességgel történjen a kialakítása, és a fenntartása, mint a turistaút hálózaté.

Előzmény: asciimo (34933)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34935

Na, végre, valakinek hozzám hasonló a véleménye a Caminoról..
De tudod mit, ascimoo?
Szerintem mindenkinek jobb, hogy akik divatból mennek "zarándokolni"  "spanyolba", azok ott mászkálnak, és nem köztünk a kék jelek mentén.

Előzmény: asciimo (34933)
asciimo Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34934

Mit talaltam...

 

www.kinizsi.org

 

"2011.09.24
Értesítjük az Encián Emlékek túramozgalom résztvevõit, hogy az Érsek-tisztáson álló útjelzõ oszlopra felfestett EET kódunk harmadrésze nem látszik, mert a BTHE tájékoztató tábláját úgy helyezte el, hogy az úton autózók is láthassák azt a tényt, hogy az egyesületnek felajánlott SZJA 1%-át nem haszontalan dolgokra fordítják.
Kérünk mindenkit, hogy a táblát ne feszegesse. A kód látható részét igazolásként elfogadjuk."

 

 

asciimo Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34933

szerintem Jzp nem akar festeni zöld sarkanyfejeket.

 

En ugyanazt erzem mint jzp. Baromira zavar, hogy mindenfele ossze-vissza van festve minden egyeni jel.

Ha egy ttura fuzeteben le tudjuk irni, hogy a köv. turistajelzeseket kell követni, akkor a miert nem tudja a Hencida-boncida Zarandok szövetseg kiirni a Zarandokjainak, hogy "gyerekek a zarandoklat soran a kovetkezo turistajelekt kell kovetni"

 

Tudom hogy amiota minden nap megjelenik egy divatos trendi celeb , hogy vegigjartam a Camino-t, azota mindenki zarandokolni akar, meg megtalalni magat kozben. Az MTSZ-nek mar regen hype-olnia kellene hogy "Kék zarandoklat - Ut sajat magadhoz", aztan nyomulna mindenki. Es nem csak ilyen szakaszokban tordelos nyomoronc OKT teljesitok lennenek mint mi, ugyan. Mindenki nyomna Hollohazatol Irott-koig egyben. Az elso napok rahangolodas, aztan lelki beke megtalalasa, Dobogokö utan talalkozas a nagyvarosi civilizacioval es hogy "hova sullyedt ez a vilag" majd megnyugodva a Gerecse es Bakony nyugijaval megertheti a zarandok, hogy Ö mennyivel mas es jobb mint az a sok drogos szemet alja ember. Irottköröl hazafele pedig mar lehet is hivni a könyvkiadot, hogy kiadnam a Kek zarandoklat konyvemet. Csak azt kell egyeztetni, hogy melyik cimet nem happolta el elölünk meg senki.

"Kék zarándoklat - ut az ismeretlenbe"

"Kék zarándoklat - Találd meg önmagad"

"Kék zarándoklat - Az én utam"

 

stb..

Esetleg az MTSZ megkerhetne Tolvaly Ferencet, hogy irjon mar par sort, mert akkor nem gyozzuk majd nyomtatni a kektura fuzeteket. Ja es elotte a fuzet arat felnyomnam 4000 forintra.

 

 

 

Előzmény: efemm (34932)
efemm Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34932

Maradjunk annyiban, hogy eltér az, ahogyan működik, ahogyan működnie kellene, és ahogyan lehetne működtetni. Az erre vonatkozó jogszabályok is hiányosak, a szervezeti háttér jelenleg is átalakítás alatt van. Ha azt betartod, hogy írásban egyeztetsz a teendőkről -fogalmazzunk úgy inkább, hogy írásban engedélyet kérsz- a területileg illetékes megyei természetbarát szövetség elnökétől, akkor megtettél mindent az ügy érdekében. Azt kell mondjam, hogy ha festés előtt nem vagy teljesen(!) tisztában, hogy kikkel kell egyeztetned, engedélyt kérned, kinek mi jelenleg a szerepe a turista útvonalak környékén, akkor még nem tudsz eleget, ne fess! Ezeket az információkat innen a fórumról, netes anyagokból nem fogod tudni beszerezni. Konkrét jelzésfestési ügyben nyugodtan keress meg engem va(gy KVTE-t vagy HEV-et) és segítek, viszont szánj időt az előkészítésére.

Előzmény: jzp2107 (34931)
jzp2107 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34931

Ah, köszi. Pedig ennek az útvonalnak a beharangozóját még olvastam is anno, csak nem maradt meg hogy ez lesz a jelzésük.

Ez a jelzésfestés dolog egyébként hogy működik? Ha én kitalálom hogy felfestem a Süsü-emlékutat Rácpácegresről Bivalyhertelendre, akkor elég csak az adott terület kezelőjétől/kezelőitől engedélyt kérnem? A már kint levő jelzések "gazdáitól" nem?

Én ezt úgy képzeltem, hogy úgy kapok engedélyt a kis zöld sárkányfejeim felpingálásra, ha és amennyiben a fonódó többi jelzést is felújítom/összehangolom/közösen festem stb.

 

Előzmény: efemm (34929)
efemm Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34929

A kérdéses jelzés a Magyar Zarándokút jelzése. A Magyar Zarándokút Egyesület alakitotta (alakítja) ki és gondozza. A jelzésekről az a véleményem, hogy egy gányolás, trehány munka, szabadkézi, a legtöbb helyen jelzésalap nélkül, az indokoltnál 2x sűrűbben. Nem is értem, hogyha egy csomó munkát beleöltek az úthálózatuk kialakításába, önkormányzati szövetségeket alakítottak ki, akkor miért nem vették a fáradságot, hogy szabványosítsák a jelzésüket. (Illetve értem: a lelkesedés hozzá nem értéssel párosult.)

Előzmény: jzp2107 (34926)
Mvm9 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34927

"mert a zsír felbontása lassú folyamat, idő kell neki."
Én hagytam eleget, de mégsem akar felbomlódni, pedig finoman szólva is lenne miből. :)


Jellemzően az aerob szakaszban lehet fogyni, mert nem szénhidrátból, henem zsírból nyeri a szervezet az energiát.

Tehát, ha jól kilépve túrázol, esetleg súly is van rajtad (úgy értem, hogy pl. hátizsák),
akkor felmegy a pulzusod a 120-140-es tartományba. Ha ezt a pulzusszámot folyamatosan tartod,
akkor 15-20 perces átmeneti idő múlva elkezdődik a zsírok felhasználása, ami fogyást jelent.
Ez még a túra vége után is folytatódik egy darabig!

(De a látványos fogyáshoz ennél többre van szükség; ilyen például a vér pH-értékének megfelelő szinten tartásása, komoly folyadékpótlás, méregtelenítés stb. A 'rossz helyen' raktározott zsír egy jó része a szervezet védekező folyamatainak az eredménye; sohasem 'magától' rakódik le.)

Elnézést, ha nagyon off voltam. :)

Előzmény: nagypapi (34925)
jzp2107 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34926

PPU Pilismarót-Dömös

 

Van nekem ez a hülye elvem, hogy lombmentes erdőben nem túrázom, kivéve ha van hó. Emiatt alig találtam magamnak elfoglaltságot a mai családmentes napomra. Néztem én ttt-t, turatars-at, sétafikát, mindenféle szakosztályokat, semmi. Végül hittem az időjósoknak hogy hűha hózáporok lesznek és nekivágtam Pilismarótnak.

 

Hónak persze nyoma sem volt..
Az útvonal eleje ismerős volt a 2010 tavaszi forrástúráról, azon a részen ahol anno bevágtunk a szalagozáson a fenyvesbe az erdészházhoz, ettem egy kicsit majd haladtam tovább Hirsch-orom felé. Innen már volt hó, 1-2 centi, de legalább havas lett tőle a bakancsom orra.

 

 

Ecset-hegyek után kis csúszkálás Égett-hársig, kitérő pálos romokhoz, ott meditálás. Azon meditáltam, hogy mifene jelzések lehetnek ezek? Felváltva voltak sárga m bötűkkel ami elvileg Mária-út, de hogy ez mi? Ez is az? Gyanús, mert pont úgy van festve mint az új zarándokutak: még véletlenül sem kerül a hagyományos jelzésekkel egy fára (na jó, persze túlzok: kétszer véletlenül odakerült)

 

 

Hoffmann-kunyhó újkori reinkarnációját körbejártam, de nem mertem benyitni és megkérdezni hogy egy ilyen magamfajta bakancsos turista vehet-e magának itt egy
sört?

Hoffmann-kútnál bedobtam a második szendómat is, aztán felküzdöttem magam a Szakó-nyeregbe. Itt egy néni gratulációját volt alkalmam átvenni, elvileg azért kaptam merthogy egyedül túrázom :-) Míg a kissé lemaradó apjok beérte, jól elbeszélgettünk.

A Téry-úton elég hamar elértem a kerítést, emlékszem hogy kárörvendtem itt pár éve a fadöntések idején, látva hogy az egyik mázsás bükk ripityára zúzta a kerítés fölé fakitermelés előtt(!) eszkábált falépcsőt (nomeg a kerítést is). Az irtásnak azonban haszna is van: olyan szuper kilátópont keletkezett hogy ihaj! Azon viszont csóváltam a fejem, hogy pont ezen a napon a Pálos-romoknál kihelyezett táblán olvastam az erdészet
öntömjénezését, hogy náluk 90%-ban nem tarvágással dolgoznak, meg így szálalás meg úgy.. Hát ez biztos a maradék 10%-ba esik.
Innen csaltam, hivatalosan a piroson kellett volna Dömösre mennem de arra már többször is jártam. Inkább a kopjafa előtt aszfaltra majd jelzelten útra tértem hogy felkeressem a Fényes-forrást. Mivel túl közel van Dobogókő, ezt is át kellett keresztelni, újabban Árpád

fejedelem a neve. A forrás mellett esőbeálló, néhai sörösdobozokból készített tető-megerősítéssel.

 

 

 

Egy ösvényen megközelítettem a Lukács-árkot, majd mivel úgyis volt időm a busz indulásáig, egy darabig abban haladtam. Irtó vadregényes volt, térdig merültem a

havas tetejű avarba, de aztán eszembe jutott az a hülye ausztrál film, mikor csávókám egyedül ment kanyonozni és pisi ivás meg öncsonkítás lett a vége. Úgyhogy 2-3 kanyar után szépen kimásztam a jobb felére és a hajdan zöld négyzettel jelölt, egyébként remekül járható úton becsatlakoztam a sárgába, ami levitt Dömösre.

 

 

 

Kocsmában kértem egy doboz sört és kaptam egy roki csillárt (csak az volt, senki ne próbálja ki, rémes), kértem bélyegzőt is, azt is kaptam de nem volt rajta hogy
Dömös, erre az ott iddogáló egyik néni, bizonyos Kovács Béláné aláírta nekem a füzetet :-) Díjaztam a hozzáállását :-)

 

Még 18 killa se volt az egész, de az emelkedőkön eléggé kikészültem..

Jöhetne már a tavasz!

nagypapi Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34925

"mert a zsír felbontása lassú folyamat, idő kell neki."

Én hagytam eleget, de mégsem akar felbomlódni, pedig finoman szólva is lenne miből. :)

A szénhidrát bontás rosszabb, ha pl. az ember fogyni szeretne?

Erősen érint(ene) a dolog, úgyhogy tényleg jó lenne tudni.

No meg 2 pozitív példát is hoztatok fel itt a topikban, és minden elismerésem azoknak, akik sikeresen vágtak bele a tkúrába. Ez a szememben felér egy kéktúra teljesítéssel.

Visztula hozzáállása tetszik a hasisomerősítéssel, ez nálam azért gáz, mert a derekam miatt nem menne. Pedig nem vagyok annyira idős, mint az a nikkemből következne.

 

És elnézést, ha valaki úgy érzi, hogy ez a téma off ebben a topikban, de szerintem elég sokan a kondi/súly szinten tartása miatt járnak túrázni, úgyhogy szerintem belefér ez is, mint ahogy más korábban előjött témák is a vadászattól a mátrix-kódokig.

 

Előzmény: annyi baj legyen (34922)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34924

Rohangáló vaddisznó elől menekülést nálam is gyakorolhatod, ha akarod :)

Előzmény: jzp2107 (34923)
jzp2107 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34923

nadehát én vótam!

pont ott kezdtem ezen agyalni, mikor alig bírtam felmenni a Szakó-nyeregbe

ti. elkeserítő módon ellustultam :-(

 

de holnapra tuti erős leszek mert magas pulzus meg kapkodó légzés volt rendesen :-)

 

tényleg, a fiatalosból kirontó vaddisznó miatti levegőkapkodás az ér? (ma ilyen is volt)

Előzmény: nagypapi (34921)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34922

"hogyhogy nincs zsírégetés, hiszen csak valamit fel kell használni a szervezetnek."

mert a zsír felbontása lassú folyamat, idő kell neki. Ha gyorsan kell sok energia, akkor a szénhidrátokat használja a szervezet.

Előzmény: nagypapi (34921)
nagypapi Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34921

Fijjuk, lányok, itt beszélgettek pulzusszámról, zsírégetésről, kalóriákról, ahelyett, hogy elmentetek vola egy lyót kirándulni, ezen a gyönyörű, napos hétvégén.

 

"Ha nincs pulzusmérőd, akkor arról lehet észrevenni, hogy valaki elhagyja az aerob szakaszt, hogy elkezdi kapkodva venni a levegőt."

Azaz elérem a lépcsőfordulót.

:-)

 

Mondjuk érdeklődve olvasom ezeket a hozzászólásokat is, bár itt az utóbbinál nem értem, hogyhogy nincs zsírégetés, hiszen csak valamit fel kell használni a szervezetnek.

Előzmény: Mvm9 (34920)
Mvm9 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34920

Kicsit leegyszerűsítve: Aerob terhelésnél (120-140 közötti pulzusszám) zsírégetés folyik.

Kardiózásnál (kb. 140-170 pulzusszám mellett) a szívet terheljük és az edzettség növekedik,  de nincs zsírégetés.

Ha nincs pulzusmérőd, akkor arról lehet észrevenni, hogy valaki elhagyja az aerob szakaszt, hogy elkezdi kapkodva venni a levegőt.

Abban igazad van, hogy számít az egyéni edzettségi szint is.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34914)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34919

Már írom hozzá a programot :)

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34915)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34918

"Ilyenkor vagy emelni kell a távolságot a szokott sebességgel vagy növelni a sebességet ugyanarra a távra "

A távolság növelése ilyenkor szerintem hatástalan zsírégetős szempontból, persze eddig még csak százegykét kilométerig vannak gyalogos tapasztalataim, lehet, hogy fölötte változik a helyzet. Olyankor már én képtelen vagyok olyan tempót menni, hogy a pulzusom emelkedjen. No, nem mintha zsírégetésre szorulnék a 178 centim mellé a 75 kilómmal :)
Hosszabb távokon már csak az okoz enyhébb szívdobogást, amikor beérek a célba, és ott van egy nagy határ zsírps kenyér, és tea :)

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34914)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34916

Az a 3% természetesen 30% akart lenni... :D

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34915)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34915

Hmmm asszem megfogtál! :D

 

Nos én ezt a következőképpen tudom elképzelni.

 

Ugye a történet arról szól, hogy kiválasztasz egy programot. Ez lenne a standard nevű. Itt lennének útvonalak, amiket végigjárhatsz a gépen.

 

Aztán lenne egy "hardcore" programcsoport, ami teljesen más képet mutatna, mint amit a futópad produkálna. Pl síkvidék a képernyőn és a gép felmenne mondjuk 3% dőlésszögbe és persze közben megtartaná a síkvidék gyaloglótempóját.

 

Ezzel kicsit megerőszakolva, de modellezhetnénk az eltévedést, mert ugye síkvidéken kéne legyél, ehhez képest meg baromira felfelé kell teperned.

 

Na? Hogyteccik? :DDD

Előzmény: annyi baj legyen (34913)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34914

Nos őszintén megmondva én a fittnesszben csak szagérző vagyok nem szakértő.

 

Egy biztos, ahogy tanultabb kolléga is írta lentebb, a zsírégetés ott indul, ahol a pulzusszám jelentősen megemelkedik és folyamatosan magas szinten marad.

 

Reformkonyhanyelven - amikor elkezd folyni rólad az izzadtság és megnövekszik a légzésszám.

 

A gyaloglás - abból is a gyors fajta, a futás, a bicikli mind kardio sportnak számít, mert ha izomszaggatva csinálod, akkor kellemesen edzi a szívet. (mondjuk a szívet erről nem kérdezték még meg)

 

A bibi ott lehet, hogy ha te már beálltál arra, hogy ha esik, ha fúj, ha sík, ha hegy mész 5km per órát kilométereken át és még csak szaporábban se lélegzel, akkor neked már nem 5km per órában kellene gondolkodnod, hiszen azt a szervezeted ezt a nehézségi fokot már megszokta.

Ilyenkor vagy emelni kell a távolságot a szokott sebességgel vagy növelni a sebességet ugyanarra a távra  vagy szaggatni kezded magad még több magas, meredek heggyel avagy változó tempó diktálásával.

 

Hát nagyjából ennyit tudtam hozzátenni a dologhoz.

Előzmény: jzp2107 (34909)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.15 0 0 34913

Oké, meggyőztél :)
Már csak az eltévedés báját kell beleapplikálni :D

Előzmény: Remélemilyennicknincs (34911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!