Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3745
Tettem vázába is egy babérágat, de nagyon szépen állnak a levelek is és a rügye is rózsaszín árnyalatú, puha, élő tapintású. Reménykedem a japánnaspolya épségében is, de majd elválik.
Előzmény: Mediterránum (3738)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3744
meadow orchard = gyümölcsmező,egy szupersűrű termesztési forma
Előzmény: valila (3730)
marimama51 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3743
Ídőközben találtam egy másik oldalt,itt többfélét is kínálnak,tipo,hanu fuyu,vaniglia fajtákat.140-200cm-es 3950ft-ért.Addig viszont nem rendelek amíg a hozzáértőktől nem kaptam tanácsot.
Előzmény: ragusa. (3742)
ragusa. Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3742
Marika  en sokallom   az draga .... majd jonnek a foszakik es adnak neked tanacsot hogy hol vegyel,,,,
Előzmény: marimama51 (3739)
ragusa. Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3741

 VICA kuldtem emailt ....

 

 

 

Előzmény: ragusa. (3740)
ragusa. Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3740

VICA draga  KOSZONOM!! megirom a cimemet ,,

 a propolisz , KIVALO ha epebantalmak kinozzak az embert .en 40-50 cseppet teszek olyankor egy kiskanal cukorra .

Előzmény: vica46 (3735)
marimama51 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3739
Tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől.Az egyik növényküldő öntermékeny kákit kínál közel 6000ft-ért.Szeretnék ültetni a kertembe,de nem tudom,hogy melyik fajtát érdemes.Legyetek szívesek segíteni ebben.
Mediterránum Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3738

 

Ma reggel -4 fok volt most szikrázó napsütét +2 fok, a hó is olvad már, álítólag vasárnaptól esik az eső. Megvizsgáltam a növényeimet úgy néz ki nem szenvedtek fagykárt -13 fok volt a leghidegebb.

Ninovarga ha csak -9 fok volt nálad akkor nem károsodtak nálad a növényeid? 5-6 évvel ezelőtt nekem is volt kiültetve egy japánnaspolyám. Sajnos nem termett mert télen virágzik, és elfagytak a virágai. -14 fokon elfagyott, és tavaszig nem is lehetett fagykárt látni rajta.

Tartósan +5-6 fok körül kezdett el elszáradni. A növény háncs rétege sérült, s a törzsén hosszanti behasadások keletkeztek. A babér -10-11 fokon fagy el. A mediterrán növényeknél nagyon fontos, hogy a hajtások jól beérjenek. A fagykárt úgy lehet ilyenkor pontosan megállapítani ha egy gallyat levágunk, majd egy két óráig melegen tartjuk, és ha a háncs rétege zöld akkor nem sérült a növény.

 

marimama51 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3737
Egyetértek veled,a propolisz nagyon hatásos.Amióta használom,elkerül az azelőtt évente megjelenő mandulagyulladás.Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Előzmény: vica46 (3736)
vica46 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3736
Ha nem köveztek meg a témáért ,még az infulenzához ,a propolisz is egy nagyon jó megelőző szer, egy kockacukorra vagyegykis kanál cukorra rá kellcsepegtetni pár csepp propoliszt, és gyorsan lenyelni utána víz maet az íze nem valami jó ,de nagyon hatásos ,amikor az ember ugy érzi hogy tele van az orra és tompa nyomást érez a homloka mögött ,este lefekvés előtt propolisz és egy bögre cutromos limonádé .A propolisz még nagyon kiváló seb fertőtlenitő is, mindenkinek ajánlom aki nem allergiás rá próbálja ki.
Előzmény: vica46 (3735)
vica46 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3735

Kedves Valila

 

Nagyon köszönöm a felajánlást talán én is tudok neked valamilyen növényt adni ,pl peppinó dugványnak valót .  Ragusának is küldenék belőle ha tdnám a címet.   Marimamának is köszönöm az infót

Előzmény: valila (3688)
vica46 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3734

Minden Topiktársnak

 

Az inffulenza járvány miatt szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy próbáljatok most minnél több __nyers__ zőldséget gyümölcsöt enni ,mert az enzimek már 50 fokon elpusztulnak .Ők felelősek a szervezet ellenálló képességének anöveléséért is többek között, a sárgarépát ,karfiolt, céklát ,egy két almával összeturmikszolva nyersenis fogyastthatóvá lehet tenni ,vagy bár milyen gyümölcsel zöldséggel ki mit szeret ,akit bővebben érdekel gogl Enzimek

Előzmény: valila (3727)
Freddy56 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3733
Nem Te vagy az egyetlen (ezért meg ne sértődj), sem a fiaimat, sem engem nem érdekel a foci, mi sem szoktunk meccset nézni.
Előzmény: szaguaro (3718)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3732
Drága zalai fagyzugállomások


Petek, 16. januarja 2009, med 22:30 in 23:00
Samodejna merilna postaja Temperatura
°C
Babno Polje -6
Bilje pri Novi Gorici -1
Bohinjska Češnjica -2
Bovec -1
Boršt/Gorenja vas -3
Celje -2
Dobliče Črnomelj -4
Dolenje Ajdovščina 4
Hrastnik -2
Idrija -2
Ilirska Bistrica -4
Koper Kapitanija 3
Luka Koper 4
Kraj. park Goričko 0
Krško -3
Lendava -3
ninovarga Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3731
Nagyon remélem, hogy a téllel szembeni imponáló fölényüket továbbra is megtartják. Még ha a tiszteletadásra vigyáznak is és csupán jólneveltségük akadályozza őket abban, hogy fityiszt mutassanak.
Előzmény: valila (3727)
valila Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3730

Atifoci,

ugye ez a meadow orchard teljesen kompetens?

Előzmény: Törölt nick (3728)
valila Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3729

Szaguardo, Te most hájjal kenegettél engem.:)

 

Szóval jobban bízol az általam szaporított gojiban, mint

abban, amelyiket a kertészet dob piacra?

Megtisztelsz, máris felvettelek az elláttandók listájára.:))

 

Azt azért tudnod kell, hogy az anya-alanyt a Starkl-tól

vásároltam. Nekem még sosem okoztak csalódást, bár

a mézbogyóm elég satnya, de valszeg az én hibámból.

Előzmény: szaguaro (3717)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3728
...és esetleg egy fajtalistafélét nem tudnál az ismerőstől addigra szerezni /mert én pl kb mindennap áttervezem az ültetnivalókat,hogy hova tudnék még besuvasztani egy-két/de inkább több / gyümifát.Ezért is próbálkozok a sövényformációval,mert így megduplázhatom az egysorbanültethetőfák mennyiségét.Hát még ha Ninotól törpekörte-alanyt is tudnék beszerezni?!..akár megháromszorozhatnám/legalább a körtét/.És ha teljesen bevadulok lehet,hogy meadow orchard lesz belőle....
Előzmény: szaguaro (3717)
valila Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3727

...de az is lehet, hogy inkább fityiszt.:)

 

Bocsánat.

Előzmény: valila (3726)
valila Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3726

Nino, ezek a fotók már szinte a tavaszt idézik.

Üdék, zöldek, rügyezők, figyiszt mutatnak a télnek.

Előzmény: ninovarga (3714)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3725
Ez igaz. Mi korábban /amig élt édesapám/,hosszú évekig málnáztunk... és a málna is olyan,hogy a hosszantartó,folyamatos hideget elviselte,de ha jött egy több napos komolyabb emelkedés és utána nagy mínusz,hát... abban az évben nem volt rekord termés.
Előzmény: ninovarga (3721)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3724
Nem előírás a meccsnézés férfiaknál,mint ahogy a kocsmázás sem stb.Gyerekkorom maradéka a fociszeretet ,de korántsem elvakultan és időben is egyre kevesebb jut rá.Nagyon sok minden van ami vmilyen szinten érdekel ,nem vagyok bebetonozva egy témára.Igaz a gyümik és a történelem foglalja el a legtöbb szabadidőt ,na és az olvasás.Szóval mindenkinek megvan a maga hóbortja és én tiszteletben is tartom,feltéve ha nem káros a természetre és annak részeire.
Előzmény: szaguaro (3718)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3723
Ez az az ismerős aki japánszivaoltványokban is kompetens ? /hogy ezt miért nem magyarul írtam ?/
Előzmény: szaguaro (3717)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3722
Ma este szolgálnék egy csemegével. Íme a Szeged városát képviselő korábbi meteorológiai állomás képe. Háztetőn, kémény mellett, a talaj fölött 24 méter magasságban.
Ennek alapján kapott külön izotermát abban az iskolai atlaszban szereplő klímatérképen, amelyből mindannyian tanultunk. Pécs városát is valami ehhez hasonló képviselte az egyetemEN(?). Amióta kitették vidékre az állomásokat, nem értik az okát, hogy miközben általában emelkedtek országosan a középhőmérsékletek, valamilyen megfoghatatlan oknál fogva, Szegedé és Pécsé nem.
Hallatlan! Fölfoghatatlan! De számomra, valami egészen más...
ninovarga Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3721
A növényszemlémhez még hozzátennék egy gondolatot:

Ha ezen a télen megismétlődne egy ugyanannyira hideg és ugyanolyan hosszan tartó kemény időszak, mint ami mögöttünk van, a városiak úgy emlékeznének vissza rá, mint egy nagyon zord télre. Ugyanakkor a növények azt mondanák, hogy ez nem is volt egy rossz tél.
Ha ellenben végig +10 fokban töltenénk a telet, de egy egyszeri hidegbetörést követő éjszakán -22 fokig süllyedne a hőmérő higanyszála, azt az egy éjszakát mindenki elfelejtené és a városiak soha nem tapasztalt, mediterrán télként emlegetnék, miközben szegény növényeinknek már emlékezni sem lenne módjuk...
Előzmény: ninovarga (3714)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3720
Nekem is van néhány kicsi még, ha minden igaz. De magot tudok szedni százat is!
Előzmény: valila (3705)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3719
Az este 10-kor -3 volt, amikor mentem ki a növényházba megrakni a kazánt. Reggel 7- kor 0 fok, és a -3 volt a minimum./ Letenyén/
Előzmény: Törölt nick (3697)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3718
Egyvalamiben nagyon hasonlítok Dávid Ibolykára: én sem értek a focihoz. Én vagyok az egyetlen magyar férfi, aki még életében nem nézett végig egy meccset. Én kérek elnézést!
Előzmény: Törölt nick (3670)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3717

Ez a goji a nálunk is telepitett-főként temetőgyepüben előforduló- ördögcérna v. semfüsemfa ,,Testvére" , azaz vsznleg kisbaltával sem lehet agyonverni. Amugy Solanum, azaz burgonyaféle.

Egyébként engem is érdekelne, akár mag is, ha már ilyen adakozó vagy, mert a Starkl- félékről megvan a saját különbejáratu véleményem. Egyszer- kétszer jártam is ott, és nem változott tőle.

 

Ja és mindenkinek TUDOMÁSÁRA ADOM, hogy ha már tavasszal ugyis szerveződik ide egy öszzeröffenés, van itt egy ismerősöm, aki foglalkozik sokféle gyümioltvánnyal, régi fajtákkal is, párszáz /5-6-7/ ft-/ db. Ne siessétek el a vásárlást, ha van rá igény megszervezem, hogy otthon legyen!

Előzmény: valila (3665)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3716
Szavadon fogunk! Miután leitattunk, elvégeztetjük veled az összes időszerű villanyszerelési karbantartási munkát és egy CD-t is csináltatunk veled a repertoárodból. Alapanyag előkészítve!
Előzmény: szaguaro (3715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!