Keresés

Részletes keresés

Jesper Olsen Creative Commons License 2012.01.24 0 0 34979

Köszönöm, ennyiből már csak összejön valami... :-)

(Mi történt a honlapoddal?)

Előzmény: jzp2107 (34978)
jzp2107 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 34978

Szárliget 1-es út felőli része az melyik? :-)

 

Ahol az OKT keresztezi az 1-es utat ott a Birka csárda, utána szántás, aztán beérve a házak közé az Árpád utcán (itt lakik anyós :-) nem messze a saroktól van egy kisbolt olyan falusi nyitvatartással, aztán tovább a kéken van egy cukrászda, kimondott kocsma az a vasút másik oldalán van.

Ja meg van egy bolt a polghiv (játszótér) melletti kis utcában is

 

Remélem segítettem..

Előzmény: Jesper Olsen (34976)
HEV Creative Commons License 2012.01.24 0 0 34977

Szerintem ez kizárólag azért van így, mert a GPS kisméretű kijelzőjén a közeli pontok neve takarja egymást, ezért ha egy adott hely több szempontból érdekes akkor elfogadott gyakorlat, hogy "kicsit" arrébb teszik a térképen. Gyakorlati jelentősége ennek nincs, mert a helyszínen nyilván látszik, hogy a pecsétért hova kell menni.

Előzmény: Güsziológus (34975)
Jesper Olsen Creative Commons License 2012.01.24 0 0 34976

Félig talán off kérdés: ha a kéken jövünk (Várgesztes felől), akkor Szárliget 1-es út felőli részén akad-e az OKT közelében kocsma?

Güsziológus Creative Commons License 2012.01.24 0 0 34975

 

Lemaradt a kép:-)

Előzmény: Güsziológus (34974)
Güsziológus Creative Commons License 2012.01.24 0 0 34974

Nem lehet, hogy rossz helyen van a pont?

 

 

 

Kértem itinert a Turistamúzeum - Báró Eötvös Loránd Menedékház

pontig és más eredményt kaptam.

52 méter az eltérés:-)

 

Nekem ez tűnik reálisabbnak, bár a távolsággal nincs problémám.

A zavaró a K+ és Phrsz jel.

Tudtommal K+ nincs, és a Phrsz csak a kilátóig megy.

Márpedig a turistaház a kilátó "előtt" van.

 

Nincs különösebb jelentősége, de szeretem a precíz munkát:-)

asciimo Creative Commons License 2012.01.24 0 0 34973

En egyetertek az emelessel. Nem latom mi ezzel a baj? Mennyibe kerul csak a turacucc, az utazas stb? Aki sokallja az igazolofüzetert a penzt, az meg vegigjarhatja a keket pecseteles meg minden nelkul.

A 4000 forintot viccnek irtam, de en szemely szerint kifizetnek a fuzetert 2000-et is minden tovabbi nelkul.

Előzmény: kvte (34969)
titkár úr/herics Creative Commons License 2012.01.24 0 0 34972

Mátra Teljesítménytúrázója mozgalom 2012

 

Fontos infók, újdonságok 

KEDVES ISMERŐSÖK, TÚRÁZÓK!
(Elnézést kérünk, előző levelünk egy rossz verziót tartalmazott!)

El jött az új év, egy új lehetőség, új kihívás, új feladatok és új túramozgalom! Az elmúlt évben útjára indított Mátra teljesítménytúrázója mozgalom nagy sikert aratott, összesen 162 fő teljesítette a mozgalom három elérhető fokozatát!

A teljesítőknek ezúton is gratulálunk! Továbbá köszönetünket fejezzük ki a támogatóinknak és a rendező egyesületeknek, szervezeteknek, hogy a túrájuk színvonalas megvalósításával hozzájárult a mozgalom, ezáltal a saját rendezvényük sikeréhez is!

Ahogy már észrevehettétek megújult a honlapunk,  a www.ttura.hu,   és ezzel párhuzamosan sok újdonság is bevezetésre került a mozgalom életében, a cél és a mozgalom mondanivalója, eszmeisége ugyan az maradt, mint az előző évben!  Sőt, reméljük, hogy ennek köszönhetően erősödik és egyre több emberhez eljut!

 

Az első és fontos változás, hogy 2012-től már nem csak egyénileg, hanem csoportosan is lehet nevezni a mozgalomra!

 

További fontos változás, hogy nem elég az igazolófüzet birtokában lennünk, awww.ttura.hu oldalon is regisztrálni és nevezni kell, majd év végén itt kell igazolni a teljesített túrákat is! Természetesen az igazoló füzetre továbbra is szükség lesz, mert a pecsételt igazoló-betétlapot majd csatolni kell az elektronikus igazoláshoz! Az igazolófüzet első ízben a Téli Mátra túrán lesz elérhető, 2012. január 28-án Mátrafüreden. (www.matraberc.hu)

 

Fontos, hogy egy e-mail címre csak egy személy regisztrálhat és nevezhet! Valamint az is, hogy pontosan kell megadni a személyes adatokat, mert utána ezeket fogjuk használni az értékelésnél!

Akinek problémát okoz az elektronikus nevezés, igazolás annak továbbra is készséggel állunk segítségére a túrákon a rajtban és a célba, és beregisztráljuk! 

Idéntől kötelező az elektronikus regisztrálás, tehát ez megkerülhetetlen! Erre azért van szükség, hogy leegyszerűsítsük a mozgalom értékelését és adminisztrációját, ez mindannyiunk érdeke!

(Előfordulhat, hogy a regisztrálás után egy hiba üzenet jelenik meg, de ez csak kompatibilitás hiba, ettől még a regisztráció sikerül, és lehet nevezni!) 

A csoportos nevezésből adódóan a csoportokat külön díjazzuk, a csoportos nevezéshez minimum 10 fő nevezése szükséges egy szervezetből!

Az első 10 nevezőnek valamint az első csoportos nevező szervezetnek a Téli Mátrán 500Ft/fő kedvezményes áron biztosítjuk a nevezési díjat!

Nevezésre reggel 07:00-től lesz lehetőség!

Az elektronikusan nevezők is versenybe szállhatnak, mindenképpen az fog számítani, hogy ki fog oda érni a füzetért az első 10 között, valamint kik jelentkeznek első csoportként!

A 11-20 nevező Mikuláscsomagot kap ajándékba!

Keress minket a Mátra teljesítménytúrázója Molinó alatt!

 

Szívesen látunk minden érdeklődőt egyesületi tagjaink sorában is! Ha szeretsz kirándulni, túrázni itthon és a Mátrában, valamint a környező országok hegységeinek rejtelmeit is fel szeretnéd fedezni, akkor itt a helyed! A részleteket és túráinkat a honlapunkon megtalálod (www.herics.hu)! Ne hagyd ki életed nagy élményét, gyere velünk, mert vár rád a jó hangulat, a kaland és a Mátra!

 

 

kvte Creative Commons License 2012.01.21 0 0 34971

Mennyit mondtál? Hétezer? Már írom is! :-)

Előzmény: jzp2107 (34970)
jzp2107 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 34970

majd megtanuljuk, hogy legközelebb nem viccelődünk olyasmivel, hogy az OKT füzetek árát 4000-re kell felnyomni :-)

Előzmény: kvte (34969)
kvte Creative Commons License 2012.01.21 0 0 34969

Módosultak a Kéktúra igazolófüzetek árai

Tagjaink továbbra is jelentős kedvezményekkel vásárolhatnak

 

A Magyar Természetbarát Szövetség igazgatójának utasítására, a korábbi elnökségi üléseken elhangzott felvetések alapján módosultak - emelkedtek - a Kéktúra füzetek árai. Nem tagok részére mindhárom füzet ára egységesen 1200 Ft lett, érvényes tagsági igazolvánnyal rendelkezők részére viszont 600 Ft lett (az igazolványt a vásárláskor be kell mutatni!).

Balla Go Creative Commons License 2012.01.19 0 0 34968

1.) Az oszlop közelében nincs alkalmas fa.

2.) A távolabbi esőbeálló egyre romló állapota nem ígérkezett tartós megoldásnak.

3.) Az EET kód korábban az azonos helyen álló útjelző oszlopon volt, amit vandál erdőjárók ledöntöttek, eltüzeltek.

4.) A kihelyezett új oszopra a felfestés időpontjában még nem szerelték fel az irányjelző táblákat. Ezek felszereléséhez megfelelő helyet biztosítottunk.

Az 1% felhasználására utaló táblát csupán 2-3 centivel kellett volna alacsonyabbra felszerelni. Azt nem mondom, hogy az oszop másik 3 oldalára, mert az valóban nem látható az erdészeti út irányából.

 

Cowy

Előzmény: efemm (34937)
Güsziológus Creative Commons License 2012.01.18 0 0 34967

Tökéletes.

Köszönöm.

 

Érdekes, hogy nem tűnt fel senkinek.

Én beállítottam az adott turistajelzés opciót (K), és kérten itinert Törökmező és Kisinóc között.

Most nem próbáltam a WEB-es kijelölést, de egyszer már az is sikerült.

 

Kaptam egy hibaüzenetet.

 

Kezdő node, záró node, meg ilyesmi.

 

Most már működik.

Még egyszer köszi a gyors és sikeres "beavatkozást".

Előzmény: jzp2107 (34966)
jzp2107 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 34966

beállítottam weben keresztül, de a raszteres térkép lehet hogy csak holnapra frissül, vagy csak akkor ha valaki módosít rajta valami komolyabbat hagyományos módon, nem weben keresztül

 

de azért próbáld ki, hátha mégis jó :-)

Előzmény: Güsziológus (34965)
Güsziológus Creative Commons License 2012.01.18 0 0 34965

Elnézést az akadékoskodásért, de Törökmező és Kóspallag között nem folyamatos a K- a tuhu-n.

Nem tudok olyat kérni, hogy csak adott jelzésen (K) szeretnék haladni, mert van egy 33 méteres szakasz, valahol a Békás-rét környékén, ahol nincs K jelzés.

 

Meg tudná nézni valaki hozzáértő?

HEV Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34963
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34962

Csak a szál miatt klikkeltem rád:

Szerintem az nem baj, ha új jelzések vannak, mert (születetten naív vagyok :D) azért készülnek, hogy egy újabb turistacélpontot mutassanak be, nem csak egy kanyart tesznek az erdőben, hogy elköltsék az EU-s pályázaton nyert pénzt. A baj az, ha a meglévő jelzések logikájához nem igazodik. Bár nem igazán szeretek semmiféle (túl)szabályozást, de szerintem az ideális az lenne, ha az MTSZ ebben a kérdésben megkerülhetetlen lenne, és a terület tulajdonosának az engedélye mellett "szakmai" szemmel is végignézné a tervezett útvonalat, jelzésmintát, és az egész kivitelezését.

Előzmény: efemm (34960)
efemm Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34961

>>de ha pl. az erdészetek nem adnának engedélyt

Valószínűleg meg sem kérték. (Még a Mária út engedélyeket listázó oldala is meglehetősen hiányos.)

Előzmény: olahtamas (34957)
efemm Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34960

A rózsafüzér jellegű sárga pöttysorral nekem nincs gondom, sokkal szebb a felfestése, mint a sárga kettős kereszté. Vagy jókezű festette vagy a pöttyöknek volt valami sablon. A Via Margaritarum gyöngysora amúgy is csak az elágazásokat jelöli, nem folyamatos turistajelzésként festették.

Az viszont gond, hogy mivel nem szabvány, nincs sablonja, vagyis esély sincs, hogy a létrehozóján kívül más is foglalkozik majd a felújításával. A sárga kettős kereszt pedig igazi gányolás, ahogy sikerül szabvány szerint méretben. Bár, mivel nincs alapja, nem lesz gond pár év múlva drótkefével eltávolítani (és szabványosított jelzésként visszatenni). Az gond, hogy túl sűrű, de arra meg ott a szürke festék. :)

Előzmény: nagypapi (34956)
olahtamas Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34959

Azért akad egy-két kivétel ami erősíti a szabályt:

Persze nem tudom, hogy ez nem e egy szándékosan lejárató jelzés e?

Előzmény: nagypapi (34956)
nagypapi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34958

Tarvágásnál meg maradhatna egy szép fasor. :-)

Mondjuk az egy kicsit zavaró lenne, ha mondjuk a tölgy-út egy tölgyerdőben elágazáshoz ér.

Előzmény: olahtamas (34955)
olahtamas Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34957

Az alkalmazása nem kötelező, de ha pl. az erdészetek nem adnának engedélyt, csak szabványos jelekre, akkor nem lenne ennyi fajta jelzés.

Szóval szerintem szükség volna egyfajta cenzúrára ebben az esetben.

Előzmény: turablog (34954)
nagypapi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34956

A Mária-út jelzésével nincs is semmi probléma, hirtelen nem emlékszem, hogy igénytelen kivitelezésű festéssel találkoztam volna.

Az Élet gyöngyei zarándokút stilizált rózsafüzére viszont szinte mindenhol ronda, igénytelen, gány munka.

Előzmény: olahtamas (34950)
olahtamas Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34955

Tudtam, hogy nem vagy egy elveszett ember, ha ötletelni kell :)

Laikusként tetszik is az ötleted, nem tudom az erdészek mit szólnának hozzá?

Gondolom valami örökzöldet kellene, ha az egész évben követhetőség követelmény.

Előzmény: Törölt nick (34951)
turablog Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34954

A szabványt ajánlásnak, egyfajrta "közös nyelvnek" kell tekinteni mindaddig, amíg annak kötelező érvényű alkalmazását jogszabály elő nem írja. Ha hatályon kívül helyezték, attól még lehet használni, csak kötelezővé tenni nem. A nagy szabadság jegyében sajnálatos dolog, hogy lassan odáig jutunk, hogy minden fán egy újabb jelzés jelenik meg... Engem mondjuk nagyon nem zavar (még), szelektív látással kiszűröm az "egyéb" jelzéseket, mintha ott sem lennének.

Ami problémás, az a térképi adatbázisok jelzéskezelése: ha valami adott jelkulcs-halmaz kezelésére felokosított logikával rendelkezik, azt bizony bővíteni/módosítani kell, méghozzá úgy, hogy a meglévő adatokat ne kelljen módosítani. Ez pedig nem minden esetben megy egyszerűen - a jelkulcs bővítéséről nem is beszélve.

Előzmény: Güsziológus (34946)
sokadszorra Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34953

Ráadásul több esetben a S- jelzést festették át(!), ha jól emlékszem...

Előzmény: efemm (34929)
olahtamas Creative Commons License 2012.01.17 0 0 34950

Nem is az "észnélküli" festegetésre akartam utalni, sőt a Mária út elég lelkiismeretesen csinálja a dolgait.

Még azt is megkockáztatnám, hogy esetükben efemm (34936) utolsó mondatát akár megfordítva is példaként állítanám.

 

Előzmény: annyi baj legyen (34944)
jzp2107 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34949

érdekes dolog ez, aki már nincs köztünk, és fényképről filmről minden évben ugyanazt az arcát látjuk, nem "öregszik velünk"

legalábbis bennem eddig nem tudatosult, hogy már 80 feé járna Roki bácsi..

Előzmény: HEV (34938)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34948

Nekem egyébként ezek a jelzések voltak a kedvenceim:

 

Itt van minden mindenfelé, kb megüti az Amőba tanösvény kritériumát.

 

 

Itt meg tök mindegy merre mész a lényeg, hogy 20 perc múlva valahol leszel.

 

 

 

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2012.01.16 0 0 34947

Egy jobb humorú túratársammal mi már végigjátszottuk gondolatban, hogy milyen jelzéseket festenénk és hogyan.

 

Az útvonalaink a következőképpen néztek volna ki:

 

Szín-tézis tanösvény: következesen használt kör vagy csík vagy kereszt jelzés az ösvényen végig, de minden fán más színnel

 

Amőba tanösvény: ugyanazzal a színnel, de minden fán más alakzatban - kör vagy kereszt vagy csík

 

Váltóáram-tanösvény: minden fán más színű és formájú jelzés érzés szerinti rendszerben felfestve.

 

Számtani sor tanösvény: egy bizonyos számtani sor számai szerint változna a jelzés

 

Mértani sor tanösvény: mint fent csak mértani sor szerint.

 

Idegpróbáló tanösvény:

Onnan tudnád, hogy egyenesen kell menni, hogy a baloldalon lévő fán jobbra a jobb oldalon lévő fán balra mutató nyíl lenne. Ha jobbra kéne fordulni mindkét nyíl jobbra mutatna.

És néha, csak hogy ne legyen unalmas lenne olyan fapáros is, ahol a jobb oldalon lévő fán jobbra, a bal oldalon lévő fán balra mutató nyíl lenne...

 

Vérfagyasztó tanösvény: koponya avagy sárga alapon fekete propeller felfestés.

 

Amúgy az idén év elején némi irigységgel vettem észre, hogy valakik már le is nyúlták az ötletünket, mert a Tölgyikreknél a piros jelzés mutat egy erős balkanyart majd pár lépésre a kanyar után már sárga jelzés van csak.

 

A Mária zarándokút oszlopai nagyon csecsek, csak nekem szökkenőnek értelmezhetetlenül sok információ van rájuk zsúfolva és sokszor nem is értettem, hogy miért épp az van ráírva, ami. Az oszlopok egyébként nem mennek végig az országon, sztem max Vas megyében és Kőszeg környékén volt rájuk pénz és energia.

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!