Keresés

Részletes keresés

PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13909

Eccer man irtam es csak szozopoli arak jottek.

 

Csináljuk egy árfermérést!
Aki nyaralnak lécci írják le hogy ott mennyi a

Korsó ser (burgaszko) a parton
Fél liter üdítő (kola fanta sprite..)
Caca
Palacsinta
Muszaka
Gyros
Sültkrumpli
Kerek pizza
1 l tej
Barack ,Alma , Körte ,Citrom és Dinnye kilója?

PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13908

Lamborghini helyett csak egy magyarkartyat kaptam.:(

nem beszelve arrol hogy a magyarkartyanak piros volt a hatlapja es nem kek:(

a keresztrejtvenynek is lejart a bekuldesi hatarideje:(

 

:DDDDDD

Előzmény: mammamija (13817)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13907
A mama ennel olcsobbert is megtette.Bocs mama:)))
Előzmény: dss (13905)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13906

mikor leszalltunk a buszrol idos nenik jottek hotelt kinalva 10 euroert amibol szerintem alkudni is lehet.szinte minden hazon ki van teve hogy szoba kiado.

No para.

Azt hogy olcso. :)

Előzmény: gombizsolti (13892)
dss Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13905
bocs, de kihagyhatatlan.........200 euróért:-)))) tengeres bocs!
Előzmény: PET SHOP BOY (13903)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13904
Ne kettore hanem minimum 3 ra:)
Előzmény: S.Ágnes (13858)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13903

Megerkeztek szerencsesen de....

 

Szerintetek miert csokolgatott egy rendort Mammamia egy penzvaltoban ?:)

 

 

 

 

Előzmény: tengeres (13852)
sepho13 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13900
Haho

7főn indulunk Nesebarba. nemtom volt e már vlki ott? sok jot és szépet láttam hallottam rola de jo lenne egy ott járt ember beszámoloját is hallani.

nah meg infot a kocsifeltörésekről is...
pamag Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13899

Illegális ? akkor még jobban izgat.

Köszönöm, hogy leírtad ezeket!

Hát ugye egy utazáson az ember csak felszínes benyomásokat szerez, az alaposabb összehasonlításhoz ott kell élni vagy szoros kapcsolatnak kell lenni.

Előzmény: Törölt nick (13898)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13897

Mi utánatok indulunk egy nappal, szintén Szerbián át, de mi a hegyekben kezdünk, és csak 4-én érünk Szozopolba, valószínűleg este. Ketten megyünk. Mivel utazásaink elég improvizatív jellegűek, nem igen tudom, mikor mit csinálunk majd. Ha az jó nektek, megbeszélhetünk egy helyet, de sajnos garanciát nem tudok vállani, hogy oda is érünk/jutunk :))) Esetleg, ha mondasz egy helyet, ahol amúgy is lenni szándékoztok, akkor megpróbálom beilleszteni a sörözést bokros teendőink közé :)) Ha a férjemnek ellenvetése van, akkor legfeljebb megyek egyedül. :)) Ez így milyen?

 

j.

Előzmény: jaffaboy (13860)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13896
Majdnem elfelejtettem visszafélé a buszt le kell stopolni, de nekünk már villogott és ha intesz megáll, gondolom mindig így csinálja.
Előzmény: sirály11 (13886)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13895

Szia!

Mi csak kirándulni voltunk Szozopolba.

St. Vlasban laktunk. Ott a kaja húsis 6 levától, a sali 2,5 levától, de mi ettünk finom cacát 1,5 leváért, tarator levest 1 leváért. Szozopol is kb. ilyen áron lehet. Szállásról nem tudok semmit mi csak az óvárosban voltunk. Sajnos ott se sokat!

Előzmény: gombizsolti (13892)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13894
Előzmény: sirály11 (13893)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13893
SZOZOPOL
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13892

Szia!

 

Vannak szabad, kiadó apartmanok? Esetleg szozopolban láttál? Azért kérdezem, mert pénteken este indulunk és kint fogunk keresni szállást.

Illetve mit jelent az, hogy a kaja nem drága.....

Előzmény: sirály11 (13876)
charter Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13891
ja a kakaó téma: van hideg és meleg tej reggelinél tartályban és abba lehet kakaóport tenni ami a müzlis asztalon van.

sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13890
Előzmény: sirály11 (13889)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13889
Előzmény: sirály11 (13888)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13888
Előzmény: Szetka (13885)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13887
Köszi :)
Előzmény: Szetka (13885)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13886

Szia!

 

Mi a Napospartról busszal Burgaszig, ott átszálltunk a Szozopol felé,majd várost néztünk, majd Primoszko felé mikrobusszal a vezető kirakott  minket a Ropotamo folyónál, mi maradtunk azon az oldalon, az a forrás felé megy, itt vadregényesebb 40 perc),a másik oldal a torkolat felé megy , arra szélesebba folyó (1 óra).

De rakok  fel képeket!

Előzmény: Szetka (13880)
Szetka Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13885
Hű, de gyönyörű, pengeéles ez a neszebári kép!!!!!
Előzmény: sirály11 (13884)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13884
domi6 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13883
Köszönöm a jó tanácsot...
Előzmény: Szaganaki (13861)
charter Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13882
Képek lesznek holnap, tölt a gép, de teszek fel ígérem.

Előzmény: Szetka (13880)
charter Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13881

-Ropotamo vadregényes csónakázós valami a képek alapján, szállodában németeknél be lehet fizetni. Valamivel össze van kötve a kirándulás, de arra nem emlékszem.

-Nord csendesebb, Südnél van a kajálda és medence, de hangosabb, zaj van éjjelig németek, programok miatt, viszont a felsőbb medence felé néző emeletekről jobb a kilátás a teger felé, de a homokbucka miatt nem tökéletes.

-parton nyugodtan heverj saját cuccon, nem fociznak, el lehet férni, többen is ezt csinálták.

-medencénél jéghideg a víz, csak délutánra tűrhető. Napcuccot kora reggel kell foglalni, de maradj is ott, mert beszedik a foglalós türcsiket. Később ha már ott a papucs és táska, feltételezik, hogy vízben vagy és már nem nyúlnak hozzá.

Előzmény: Szetka (13880)
Szetka Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13880

A Ropotamo kirándulás engem nagyon érdekel, szozopoli látogatással egybekötve szeretném.

Ezek szerint érdemes?

 

Előzmény: sirály11 (13876)
Szetka Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13879

Nagyon köszi!

 

Van arról valami infód, hogy a "Nord" és a "Süd" rész között van-e valami minőségi, vagy valamilyen más különbség?

 

Biztos nem fogok napi 18 levát kifizetni a strandcuccét, inkább veszünk napernyőt; jobban megéri. Tudom, hogy csak a strandszervíz után lehet lekapolni, de van erre elég hely? Az nem zavar, hogy többet kell gyalogolni a vízhez, csak  "ne  rúgjanak fejbe" (Olyan felvételeket láttam, hogy a hátsó részen már fociznak, stb.)  

 

Nem tennél fel egy-két képet? Vagy többet?

 

Jaj, és még egy idétlen kérdés, előre is bocs: van kakaójuk (gépből, a reggelihez)?

 

 

 

Előzmény: charter (13877)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13878
charter Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13877

juuuj, mennyi kérdés!!!!!!

Próbálom összefoglalni az 1 hetet:

-Sky E. fél órát késett induláskor, amiről semmi tájékoztatást nem kaptunk, de ott már csak 10 perc késéssel érkeztünk. Mi Várnában szálltunk le (olcsóbb jegyet szereztem) onnan 2 óra transzfer Napos Part.

-Szálloda okés, tiszta nagyon, hatalmas az ágy 2mx2m. Mi part felé néző oldalon voltunk ott nincs légkondi, nem is kellett, mert 12 után nem süt oda a nap. Szerencsére a Nord szárnyban voltunk, a medence és a hangos németek a másik szárnynál van. Utcára néző szoba is halál, nagy a nyüzsi éjjelig. Kaja ami belefér, reggel 7-től este 9ig folyamatosan ehetsz, éjfélig meg ihatsz is. A kaja picit egyhangú, mert az ebédnél kirakott gyakran ott van vacsikor is, de azért lehet válogatni. Helyi italt nem ittam (Rakija), a srácok whiskey+cola egész nap, meg sör. Nincs rostos üdítő, csak szénsavas, cola, fanta, tonic, sprite. Reggelinél jaffa szörp (rémálom) málna szörp, vagy a szokásos szénsavasok. A narancslé hiányzott. Nálunk volt kis vírus összeszedés 5ből 4, én voltam a kivétel, mert nem ettem összevissza. A part 80m, egy homokbuckán át. A szobából mi ezt a homokbuckát láttuk a fszt-ről.

Ja és simán el lehet találi tovább mindenhova a szállodában!

-Környék jó, nem annyira zajos, beljebb van az élet a Hotel Kuban környékén, na de ott!!! Simán lehet sétálni végig, de megy kisvonat is oda, 2leva. Shop, kajálda, bár mindenütt. Van a partnál is sétány és beljebb is a hotelek közt.

-Rengeteg a német, ez a hotel pedig Neckermann-os keményen. Isznak, kiabálnak, de minket nem zavart.

-haza előbb érkeztünk 20perccel.

-Neszebárban már voltam, nem mentünk újra, no info.

-váltás 1,91 jobb helyen 1,96 de ez kevés van

-nem olcsó annyira mint hittem, de all incl. mellett mi más kaját nem ettünk-ittunk

-part nem zsúfolt, de délutánonként ha nagy a szél zöld növényekkel lesz tele a víz és medúzák is bőven vannak néha. Amúgy tiszta a víz és a part. Napcucc 18 leva.

-Jet ski 10 perc 40 leva, dupla ejtőernyő 70 leva/ 2fő, de kb.5perc alatt lezavarják.

Kérdezz még, hátha kihagytam valamit!

Előzmény: Szetka (13875)
sirály11 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13876

Sziasztok!

 Megérkeztünk szombaton St. Vlaszból ahol 2 csodás hetet töltöttünk

 

St Vlas egy apartmanokkal teli kis város jó levegővel, szép rálátással Neszebarral, Napospart mellett. 

A tenger tiszta, átlátszó,lassan mélyűlő, apró halak és pici rákokon kivűl  talán ha 4 db meduzát láttunk. A kaja fini nem drága. A férjemnek nagyon tetszett az 1 levás zagorka nem is győzte fogyasztani.

 

Átmentünk a Napospartra busszal ami elég sűrűn jár. Nekem nem igazán jött be túl mega. Igaz a lányomnak viszont tetszett ő bírja a tömeget, a pőrgést.

 

Neszebarba kétszer voltunk sokat sétáltunk, a sok árús ellenére nekünk tetszett

Még így is nagyon romantikus.

 

Burgaszba nem találtunk semmi vonzót, van két sétáló utcája és kész.

 

Szozopol vissza vár, sajnos kevés időt töltöttünk, de az nagyon szép volt, kedves, segítőkész emberek, romantikus óváros.

 

Ropotamo folyó vadregényes, romantikus, csendes, helyes teknősök.

Egyénileg mentünk, busszal visszafelé le kell stoppolni a busz.  A csonakázás 5 leva/fő.

 

DSK automata Neszebarba található a Naposparttól a busszal a körforgalom után a második megállónál. 

 

busz árak: St. Vas - Napospart(0,9 leva), Napospart - Neszebar (0, 70 leva)

Napospart-Burgasz (4leva), Burgasz -Szozopol (3,5 leva), Szozopol -Ropotamo (2,5 leva) Napospart - Várna (8 leva)  

 

Ha valakit más is érkekel írjon, ha tudok válaszolok 

Szetka Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13875

Továbbá:

 

Mit  ittál? Mit próbáltál ki? Ízlett-e?  (Rakija, stb.)

 

Pontos volt-a a repülőgép?

 

Ettél cacát?

 

Ha voltál a Ropotamo kiránduláson (+Szozopol), írd le, légy szí'.

 

A tergerparti sétány  elér-e a szállodáig, vagy később kezdődik?

Végigmentél?

 

 

Előzmény: charter (13873)
Szetka Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13874

Naaaaa, ne egy szóval!

 

Kíváncsi lennénk, hogy neked milyen tapasztalataid voltak?

 

- Nagyon zsúfolt-e a part?

- A szálloda tényleg egy "labirintus", vagy könnyen megtaláltátok a szobátokat?

(Egyszer Törökországban, a több épületből álló hotelben alig találtuk meg a sajátunkat. A magyar animátor várt minket; ő sem tudta).

- Nektek, hogy ízlett a kaja?

- Végig jártátok az egész Napospartot?

- Ti hogy váltottatok?

- Szerintetek is  ellepték Neszebárt a giccsárusok?

- Zsúfolt a busz-, ill. kisvonat Neszebár felé?

- Voltatok valamilyen kiránduláson?

- Nektek is hangosak voltak a németek?

- Hűtött rendesen a légkondi?

- Stb., stb.

 

Előzmény: charter (13873)
charter Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13873
Na megjöttünk Nessebar Beach Nord&Süd-ből szombaton. Ha egy szóval jellemezném, jó volt, cool!

S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13872
Előzmény: Evike74 (13870)
PEDRÓ Creative Commons License 2007.07.23 0 0 13871
Szeintem a legolcsóbb és a legegyszerűbb, ha taxival mentek. Mi Várnából a Kaliakra fokra(és Balcsikra) 70, míg az Aranyhomokról Neszebárba 100 leváért mentünk. A taxisofőr- amíg mi nézelődtünk- strandolt. Lehet olcsóbban is menni: németekkel kisbusszal (ehhez nekünk nem volt kedvünk, mert nem akartunk félrészeg, hőbörgő németekkel egy kocsiban utazni, hogy spóroljunk egy keveset).
Előzmény: JÓZSEF50 (13865)
Evike74 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13870

Ügyes vagy! Hol találtad ezt a honlapot? Mi a 4 fős apartmanra fizettünk be, a Külföldi Szállásokon, ott azt mondták, hogy magyar a tulaj. Eredetileg a 8 fős apartmant néztük ki, annak lett volna jó az ára, de aztán másképp alakult. Nagyon nehézkesen megy az ügyintézés, szerettem volna valami bíztatót hallani erről a cégről.

Előzmény: S.Ágnes (13869)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13869
Rosszul írtam, így 55 euro helyett volt 38.
Előzmény: S.Ágnes (13867)
Evike74 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13868
Sziasztok! 4-n szombaton kezdődik a nyaralásunk Naposparton. 3 kisgyerekkel megyünk, autóval. Eddig úgy volt, hogy Románia felé megyünk, de az írások alapján teljesen elbizonytalanodtunk. Szerbia felé tényleg gyorsabb a haladás? A Román határhoz lakunk közel.  Kb. hány óra az út. Mikor érdemes elindulni?  Kíváncsian várom a tanácsotokat. Előre is köszönöm!

S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13867
Láttam ott is, de ott 50 euro volt egy éjszaka, így egy bolgár honlapon foglaltam, így csak 38 euroba került.
Előzmény: Evike74 (13866)
Evike74 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13866

Szia Ágnes!

Mi is Napospartra megyünk az Elit IV. apartmanba augusztus 4-től. Kérdezem, hogy a Külföldi Szállások honlapon találtad az ajánlatot?

Előzmény: S.Ágnes (13859)
JÓZSEF50 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13865

Szeretnék informálódni az Aranyhomok környéki látnivalókról, helyi utazási lehetőségekről .

Július 28-án utazunk az Aranyhomokra .A várnai- reptér és az Aranyhomok közötti utat  a járatos 409-es busszal tette -e meg valaki .?

Milyen lehetőségek vannak egyénileg felkeresni innen  Balchik-ot ,Kaliakra fokot,az Aladzsa kolostort ?

 

Köszönöm

geza26 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13864
Hello! Itt is végigolvastam vagy 1500 hozzászólást! Köszönöm mindenkinek a segítséget, 31-től megyek a napospartra, remélem utána én is tudok még másnak segíteni!
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13863
Stevie szerint a kinnti életszinvonal vezeti majd a fogy.árakat, és nem szállnak el az ég felé. Nekem volt (anno) egy gondolatom, hogy a kicsi többet kíván, hát itt a "melegében" nem is kezd rosszul alakulnia helyzet. Ha már a magyar árakkal lassan egyeznek, akkor nem kell sokáig várni, és elszállnak mint a Horvátok, vagy a Monte Negró-iak. Vagy nem?
Előzmény: S.Ágnes (13859)
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13862


NAGGYON JÓ:-)!!
Előzmény: Szaganaki (13861)
Szaganaki Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13861
Szerintem a parverziónak is van határa...
Előzmény: domi6 (13848)
jaffaboy Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13860
Janka72,még aktuális a sörözés Sozopolban?
Kitalálunk egy bázispontot ahol talizunk.Ti hányan mentek?
Mi 2+gyerek.Júli 31-én indulunk kocsival,Szerbián át.1 hetet maradunk aztán,
Nesebar környéke jön.
Ha valakinek még van kedve csatlakozhat.
Előzmény: Törölt nick (13233)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13859
 

Tegnap este megérkeztünk a Napospartról. Mikor mentünk a skyeurope pontos volt. A hoteltől pedig vártak minket a reptéren. Kb. 30 perc volt kocsival a Napospart.

A Hotel Elit4-et bátran merem ajánlani mindenkinek, fantasztikus hely, éjszaka gyönyörően kivilágítva, igényes berendezés, légkondi,LCD tv, olyan poolbár, hogy a medencében is vannak székek és  onnan tudsz enni, inni. Minden apartmanrész tetején van jakuzzi, óriási a medence, van gyermekmedence is. A tengert a tetőről a jakuzziból látni, kb.5 perc séta, mi a távolabbi strandra  jártunk, ami kb. 15 perc volt. Tényleg megállná a helyét bármelyik európai országban.

A levát, 1,91-ért lehet váltani. Az árakról annyit, hogy egyáltalán nem olcsó a Napospart. Az éttermi árak vagy ua.-mint itthon, vagy a legtöbb helyen talan még picivel drágább! A bolti árak szintén. Mi a nyugati oldalon voltunk, ott ugymond "elit" környéken és elég húzósak votlak a boltok, viszont a centrálban vagy egy Billa nevezetű szupermarket, ami jóval nagyobb és olcsóbb.

Voltunk a naposparti aquaparkban, jól éreztük magunkat, 3-ra mentünk, annyi elég is volt. Minden buszmegállóban megáll az aquaparkos mikrobusz, ami 15 percenként jár és begyűjti az embereket.

Nessebarban háromszor is voltunk, remek oda a buszközlekedés. Mindenkinek ajánlom a Hotel Goldenfish önkiszolgáló haléttermét, ahol cacát, rákkokat, gyalót és egyéb halételeket lehet kapni.(Naposparton nem árulnak cacát.) Vásárolni nem iazán lehet jókat, mert minden giccses vagy gagyi.

Az idő és a tenger fantasztikus volt, kb. 2 napig rengeteg volt a medúza, de szerencsére megúsztuk csípés nélkül.

Visszafelé a skyurope gépünk fél órával hamarabb ért Budapestre tegnap este. A reptérre kivittek a szállodától, ami 15 euroba került.

 

Hirtelen ennyi jut az eszembe, kérdezzetek nyugodtan!

 

Árakról: 

 

Ásványvíz 0,5l = 0,8 leva

                 1,5l=1 leva

Kebap: 5 leva

Palacsinta: 2 leva

Üdítők 0,5 l = 1,80-2 leva

Kenyér 30 dkg (barna)= 0,9leva

Bolgár alkoholos italok olcsók

 

JUt eszembe a Naposparton az Amigo nevezetű koktélbárt feltétlenül próbáljátok ki este, eszméletlen jó koktélok vannak (8 levák).

 

Olasz étteremben egy pizza, egy tészta, egy saláta és két sör: 40 leva

Nessebarban tengerparti étteremben 2 főétel, 2 kóla, 1 üveg bor, 1 saláta: 60 leva

Naposparton halétterem: 2 főétel, 1 leves, 2 kóla, 2 kávé: 35 leva

S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13858
Találkoztunk grisin100-ékkal. Nagyon jófejek, élvezik Ők is a nyaralást, jó helyük van, szép az apartmanjuk, és jó Nekik, mert még van egy hetük. Na ez az, amit mi is megbántunk, mert még szívesen maradtunk volna egy hetet. Szóval, aki teheti ne egy hétre menjen, hanem kettőre!!!! 
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.22 0 0 13857

Tegnap este megérkeztünk a Napospartról. Mikor mentünk a skyeurope pontos volt. A hoteltől pedig vártak minket a reptéren. Kb. 30 perc volt kocsival a Napospart.

A Hotel Elit4-et bátran merem ajánlani mindenkinek, fantasztikus hely, éjszaka gyönyörően kivilágítva, igényes berendezés, légkondi,LCD tv, olyan poolbár, hogy a medencében is vannak székek és  onnan tudsz enni, inni. Minden apartmanrész tetején van jakuzzi, óriási a medence, van gyermekmedence is. A tengert a tetőről a jakuzziból látni, kb.5 perc séta, mi a távolabbi strandra  jártunk, ami kb. 15 perc volt. Tényleg megállná a helyét bármelyik európai országban.

A levát, 1,91-ért lehet váltani. Az árakról annyit, hogy egyáltalán nem olcsó a Napospart. Az éttermi árak vagy ua.-mint itthon, vagy a legtöbb helyen talan még picivel drágább! A bolti árak szintén. Mi a nyugati oldalon voltunk, ott ugymond "elit" környéken és elég húzósak votlak a boltok, viszont a centrálban vagy egy Billa nevezetű szupermarket, ami jóval nagyobb és olcsóbb.

Voltunk a naposparti aquaparkban, jól éreztük magunkat, 3-ra mentünk, annyi elég is volt. Minden buszmegállóban megáll az aquaparkos mikrobusz, ami 15 percenként jár és begyűjti az embereket.

Nessebarban háromszor is voltunk, remek oda a buszközlekedés. Mindenkinek ajánlom a Hotel Goldenfish önkiszolgáló haléttermét, ahol cacát, rákkokat, gyalót és egyéb halételeket lehet kapni.(Naposparton nem árulnak cacát.) Vásárolni nem iazán lehet jókat, mert minden giccses vagy gagyi.

Az idő és a tenger fantasztikus volt, kb. 2 napig rengeteg volt a medúza, de szerencsére megúsztuk csípés nélkül.

Visszafelé a skyurope gépünk fél órával hamarabb ért Budapestre tegnap este. A reptérre kivittek a szállodától, ami 15 euroba került.

 

Hirtelen ennyi jut az eszembe, kérdezzetek nyugodtan!

 

Árakról: 

 

Ásványvíz 0,5l = 0,8 leva

                 1,5l=1 leva

Kebap: 5 leva

Palacsinta: 2 leva

Üdítők 0,5 l = 1,80-2 leva

Kenyér 30 dkg (barna)= 0,9leva

Bolgár alkoholos italok olcsók

 

JUt eszembe a Naposparton az Amigo nevezetű koktélbárt feltétlenül próbáljátok ki este, eszméletlen jó koktélok vannak (8 levák).

 

Olasz étteremben egy pizza, egy tészta, egy saláta és két sör: 40 leva

Nessebarban tengerparti étteremben 2 főétel, 2 kóla, 1 üveg bor, 1 saláta: 60 leva

Naposparton halétterem: 2 főétel, 1 leves, 2 kóla, 2 kávé: 35 leva

 

 

 

 

G.Andi Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13856
Jó nyaralást,nektek is.
Balcsik igazán szép hely :-)
Előzmény: pilboy (13854)
G.Andi Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13855
Sziasztok!
Na igen Mamma nyaral...:-)
de jó is neki:-)
Nagyon meleg van,folyik a víz az emberről,jó lenne most a Fekete tengerben fürcsizni:-)
Előzmény: tengeres (13852)
pilboy Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13854
akkor hajnal 1.45-kor kelés, 2.15-kor indulás!
útvonal: Szfvár - Ferihegy - Várna - Balchik
itthoniaknak: kevés melót, inkább strandoljatok!
akik utaznak, vagy már nyaraláson vannak: jó pihenést!
dss Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13853
nálunk mindenütt kuka meleg van a kerti öntöző alatt mászkálok és iszom a hideg folyadékot.....
Előzmény: tengeres (13852)
tengeres Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13852
Elment mammamija, kihalt a topic....
Hol vagytok? Hol van hűvösebb a hűtőszekrényen és északon kívül?
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13851
Honnan idulsz, van-e kondid, mekkorák a gyerekek?! Olvass vissza és gondold át!!
Előzmény: domi6 (13848)
csabcsa Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13850
Ne tedd!!!
Szerbián menj!!!!
Még időben is rövidebb mert végig van autópálya Ro-ban összesen kb 100 km-van!




Előzmény: domi6 (13848)
csabcsa Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13849
Szia!

Bulgária legnagyobb bankja a magyar OTP!
Rengeteg automatával, és mindenhol -ahol lehet kártyával fizetni- ott elfogadják!
Az ottani OTP banknak is zöld a designja csak két négyszög a logoja.
Ja és OTP GROUP a felirat!
Előzmény: geza26 (13845)
domi6 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13848

Románián keresztül mennénk. Induljunk pénteken és iktassunk közbe egy éjszakai szállást Ro.-ban (így vállalni kell a pénteki nagy forgalmat), vagy érdemesebb egyhuzamban levezetni a 20? órát? (három gyerekkel).

Milyen tapasztalatok vannak?

geza26 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13847
Köszönöm! A képeket nem nagyítttam ki, hogy jobban haladjak :)
Előzmény: Mr.Thomas (13846)
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13846
Nézd meg a 9158-at!!
Előzmény: geza26 (13845)
geza26 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13845
Hello!

Az elmúlt napokban átolvastam az utolsó 2500 hozzászólást, így nagyjából mindent megtudtam amire kíváncsi voltam. :)
Azt tudom, hogy kártyával lehet fizetni benzinkutakon (Románia, Szerbia, Bulgária), illetve pénzt felvenni Bulgáriában. Bármilyen bankkártyát elfogadnak vagy csak a mastercadot és a visát? Nekem OTP Maestro kártyám van (amit alapból adnak). Ha valaki válaszol annak köszönöm!
tollka Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13844
Elvileg megfelel, de vannak kivételek. Ilyen a Hotel Juli a Naposparton. Ez egy picike szálloda, a szobák nagyon tágasak, tiszták, nagy terasz, stb. A berendezés ugyanolyan mint bármelyik környező 4 csillagos szállodáé. A fürdőszoba is szép, tágas, kellemes és tiszta. Minden nap van takarítás, törölközőcsere, egy hét alatt még ágyneműcsere is. A szobákban jól működő, szinte zajtalan klímaberendezés van. Ugyanakkor a 4 emeletes szállodában nincs lift (mely tényről valamennyi utazási iroda ajánlata "elfelejtkezik"), nincs londíner vagy csomagfelvonó, azaz mindenki cipelje fel a cuccát, ahogy akarja. Ja és a kaja rettenetes, a kiszolgálás meg csapnivaló. Szóval egy kellemes kis új építésű szállodából így tud a személyezet színvonal alattit csinálni. Persze ez csak egy szálloda. Érdemes átnézni a különböző honlapokon a korábbi vendégek véleményét. Ilyet csak angol vagy német nyelven találsz. (Pl. www.holidaycheck.com)
pilboy Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13843
ok, köszi, akkor még benézek a szolgáltatómhoz ma, és minden el lesz intézve :)
Előzmény: dss (13841)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.21 0 0 13842

tavaly óta a Szabadka-Újvidék-Belgrád félautópályából mennyi maradt idénre

 

A hatartol Ujvidekig az van, ami volt, ellenben Ujvidek utan hamarosan kezdodik az uj autopalya, es az visz be Belgradba. A Duna-hid elott van csak utszukulet es lassitas, illetve Beska kornyeken felujitjak a "regi" oldalt, emiatt kb 8-10 km-en keresztul felpalyas utlezaras, 60-as korlatozassal (mindenki nyolcvannal megy ugyis).

Előzmény: grosa (13825)
dss Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13841
melyik szolgáltató az attól függ itthon kinél vagy, azt a ügyfélszolgálat mondja meg melyik a legjobb neked
Előzmény: pilboy (13836)
dss Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13840
hírekben azt olvastam, hogy valami 2 literes söröket is lehet kapni.....AZTÁN GYORSAN A NYAKÁRA!!!:-))
Előzmény: AAni (13838)
dss Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13839
00-36-körzet(vagy 20-30-70)-........ haza így tudsz, itthonról mobilt ugyanúgy mintha itthon lennél..... tudod a jó drága roaming, amit még csak ősszel akarnak csökkenteni...:-))
Előzmény: pilboy (13836)
AAni Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13838

Hello Mindenki!

 

Jók legyetek ám itthon:)

Pakolok ezerrel, folyik rólam a víz, csak az tartja bennem e lelket, hogy két nap múlva ilyenkor már a tengerparton üldögélek egy jó hideg sör mellett...

 

Puszi

 

Ani

dss Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13837
meg.......................ha valamelyik külföldi utaztató adta neki, akkor talán egy picit jobb is.
Előzmény: domi6 (13829)
pilboy Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13836
köszi :)
de én mobilra gondoltam :P
Előzmény: PET SHOP BOY (13833)
dss Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13835
tecsóba láttam. útközben próbáld meg..... jó utat mamma!!!!
Előzmény: mammamija (13830)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13834

Köszi szépen!

 

Tényleg nagyon frankó minden!

Előzmény: Szetka (13809)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13833

Több kártya van!

Legalább is régen volt!

A barangoló volt a lehíresebb koránt sem a legjobb!

Nézz körül mert már régen használtam  ilyet.

De itt is vannak olcsó call-cardok!

Nem muszály venned otthon.

Előzmény: pilboy (13831)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13832

Jaj nem köllött vóna ennyit trappolni a kártyáért!

Meg leszünk annélkül is!

Majd franciázunk a magyar helyett:))

De az sem baj ha laborghinit tud hozni a lányod!

 ,de ti fizessétek a részleteket:)

Igérjük annak is úgy fogunk örölni mint a magyarkártyának!:))

 

 

 

 

Ma előszőr sárga zászló volt kint aztán meg piros!

Jó nagy hullámok voltak!Csak sok szemetet hoztak ki a hullámok.:(

Nem értem a logikátjukat.Mert kb 50 m-ig méjjül kb nyakig ,aztán sekélyül kb 100 m ig ahol derékig ér.Ott voltunk eleinte ahol derékig ért mert a hullámokat ott lehetett igazán élvezni.Azután jetski-s baywatch pasik odajöttek és a nyakig érő vízbe visszatereltek bennűnket:((( Ahol jóval veszélyesebb volt a hullám:((

Érti valaki???

 

 

 

Előzmény: mammamija (13828)
pilboy Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13831
mielőtt elindulnék, egy kérdés:
hogyan lehet telefonálni itthonról Bulgáriába? avagy onnan vissza?
vagyis, milyen szolgáltatót érdemes beállítani?
mammamija Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13830
Na! Ez a kérdés nem oldódott meg sajnos:(

Viszont már csak fél órám van a gályahelyen:)))) - lekapcsolok, becsukok, metrózok egyet a barátnőmig - ott tusálok - átöltözöm gatyóba:) és irány BULGÁRIA!!!!!

Ja, a könyvjelzőt el ne felejtsem kitenni, mert a többiek beszámolójára nagggggyon kíváncsi vagyok.

Mindenkinek JÓ UTAZÁST, KELLEMES HŐMÉRSÉKLETET, CÁPAMENTES TENGERT, SOK-SOK ÉLMÉNYT kívánok!

Csók anyu: mammamija:))))
domi6 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13829

Sziasztok!

 

Tudna valaki felvilágosítást adni arról, hogy a BG három csillagos szálloda megfelel-e a hazainak?

 

Köszi!

mammamija Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13828
Te sem tudod hol lehet magyar kártyát kapni este 9 tájt?
Előzmény: dss (13826)
pilboy Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13827
nincs új típusú személyi?
Előzmény: MySQL (13811)
dss Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13826

sokba fog ez kerülni!:-))))

 

mindenkinek jó utat jó pihenést!!!

Előzmény: PET SHOP BOY (13794)
grosa Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13825

Üdvözlök mindenkit!

 

Szeretnék informálódni,hogy tavaly óta a Szabadka-Újvidék-Belgrád félautópályából mennyi maradt idénre,mert egy éve gőzerővel folyt az építkezés.Jövő héten indulunk,szeretném tudni mire számíthatok.

 

Előre is köszönöm!

fteebee Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13824
Nos megint csak a saját tapasztalat: a beach, ahol mi voltunk egy részén a panorámaliftes szálló meg a mellette levő előtt "gyári" ágyak és és napernyők voltak, amikért vszeg tejelni kellett (volna). A mi szálláshelyünkhöz közeli kb. 200 m-es szakaszon viszont semmi se volt, mindenki leszúrta a sajátját és ezzel együtt bőven volt hely. Mi csak 2-3 órát voltunk kinn naponta, azt sörrel, vízzel, sok fürdéssel + sapkában+ napszemüvegben kibírtuk. Ahogy láttam az obzori beach-en is bőségesen volt hely lebökni a saját ernyőt. Napospart viszont total be van borítva (mint pl Jesolo), ott este voltunk, de el tudom képzelni, hogy ott napközben vízközelben nem bökhetsz privátot...

Előzmény: rondi (13813)
mammamija Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13823
:)) Köszi! Már csak 5 óra kábé!:)))
Előzmény: G.Andi (13821)
mammamija Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13822
Ha megnézed a webkamerás képeket, láthatsz tescos napernyőt szép számmal, persze nem az első sorban.
Előzmény: gyarmati1980 (13816)
G.Andi Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13821
Szia Mamma...szia Kiki...
Nagyon szép élményekben gazdag nyaralást kivánok nektek!!!
Jó utat mindenkinek,aki indul.
mammamija Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13820

Köszi Neked is és mindenkinek!


Afrikában tegnap 32-34 fok volt, szegények fázhatnak.
Itt meg fővünk a 40-ben:( De te remélem megúszod, "csak" 32-lesz a jövő héten itt is:))
Előzmény: gradinar (13818)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13819
Van egy csomo strand, szabadstrandok is. Nem hiszem hogy ne lenne hely, vagy a sajat napernyobol gond lenne. Mondjuk a part mellett kozvetlenul fizetos napernyok vannak...
gradinar Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13818

Nagyon jó utat és sok szép élményt kívánok!!!

Számításaim szerint valahol Belgrád és Nis között fogunk holnap egymással szemben elhaladni az autópályán.

Várjuk a folyamatos élménybeszámolókat (ha lehet).

A jövő héten otthon vagyok ugyan, de végig gépközelben leszek (remélem, sikerül a laptopomra feldobni a netet). 30-ától ismét Szófia.

Itt most "csak" 34 fok van, a tengerpart déli részén kb 31-32.

G.

Előzmény: mammamija (13817)
mammamija Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13817
:))))) SZIJJA! Te "régi" "új" nick!!!:))

Közhírré teszem, hogy stevie, MAX mellett Tőled kaptam azt a sok infot, amely megédesíti majd a nyaralásunkat:))) Veliko és a többi hely!!!

HEJJ! Mindjárt megyünk!!!

Viszont segítsen már valaki, mert PET SHOP kérése úgy látszik akadályokba ütközik. Régen minden trafikban lehetett magyar kártyát kapni..... most meg nem. Szegény lányom végigtrappolt vagy négy boltot, és úgy néztek rá mintha egy Lamborghinit kérne, méghozzá hitelre.
Szóval hol szerezzem be ezt nekik???? - persze az esti indulást tekintetbe véve - benzinkútnál esetleg van ilyesmi?
Előzmény: gradinar (13801)
gyarmati1980 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13816

sziasztok

 

nekem is lenne egy napernyös kérdésem lehet e a strandon saját napernyöt használni tudom hülye kérdés de hallotam egyet smást és nem akarok koppanni amugy napospartrol lenne szo. elöre is köszi a válaszokat

Előzmény: rondi (13813)
tengeres Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13815
Türelmed rózsát terem, bolgár rózsát!
Nagyon jó nyaralást kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!! És jó utat!
Előzmény: mammamija (13796)
kikigirl Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13814
Jaj, még egy fontos dolog!

Ha az útlevél az utazás kezdetétől 3 hónapon belül lejár, azzal ki lehet utazni? Konkrétan október elején.
rondi Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13813

Sziasztok!

 

Egy kérdés: a parton mindenütt vannak napágyak és ernyők? Mit csináltok ha esetleg nem jut? Anélkül úgy hallottam meg lehet főni.

kikigirl Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13812
Köszi, Szetka!

Eddig kutya bajom nem volt, most kezdek izgulni. Vár rám még egy kozmetika (gyantázás, brrrrrrrrrrrr) és egy hajfestés, és készen vagyok! Valójában nekünk is nászút lesz, 16 éve nem voltunk kettesben nyaralni :).
A guta megüt, a gyerekem most mondta, hogy tulajdonképpen szívesen eljönne, de csak egy hétre, ami persze megoldható lett volna! Egy nappal az utazás előtt. :))))
Az itthon maradtaknak kitartást és jó tervezgetést (jövőre is lesz nyár, ahogy hazajövünk, elkezdem én is szervezni, de Szozopolt!), az utazóknak pedig velünk együtt sok napfényt, hideg sört, sopszkát és probléma mentes nyaralást!

Üdv.

KikiGirl

Előzmény: Szetka (13809)
MySQL Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13811
Sziasztok!

Útiokmányok lejárta miatt sürgősen eladó egy 2 személyre szóló nyaralás Bulgária legszebb részén.

Az ár összesen 110.000Ft 2 fő részére 3*-os hotelben, repülőjegyekkel, illetékkel, félpanzióval(reggeli, vacsora)

A Greentravel utazási irodánál vásároltuk. Jelenleg 160.000Ft az ára.

http://www.greentravel.hu/sirenadelfin_hun.php

telefon: 06302549933

Ma este 7-ig lehet átiratni a Veres Pálné utcában.

Az repülő holnap este 6-kor indul Ferihegy I-ről
8nap/7éj

Aki tudja, kérem terjessze, diákok vagyunk és nagyon rosszul jönne ha elbuknánk ennyi pénzt:((
BaJu Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13810

Köszönjük Mammamija!

 

14:00-kor hazamegyek munkahelyről, alvás, majd 17:00-kor indulunk, már mindent bepakoltunk. Jordash kempingbe megyünk, rokonaim már ott vannak 1 hete, minden szuper (Ártánd - M.vásárhely- Brassó- Bukarest- Giurgiu-Várna útvonal probléma mentes volt nekik), kérdeztem mi nincs ott amit esetleg itthonról kéne vinnünk. Néhány pletykalapot soroltak meg napilapot + szallonát! Lehet a kempingbe szalonát sütni, de nem lehet kapni szalonnát. Bejárták Várnát és nem kaptak. Ez tagnapi infó.

 

Amint hazaérünk, részletes beszámolót írok.

Szetka Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13809

Mammamija!

 

Kellemes és stresszmentes utat, jó sörözést (whiskyzést), minden tekintetben felhőtlen nyaralást  kívánok neked, családodnak, barátodnak, barátnődnek.

 

Üdv. Pet Shopnak.

 

Legyetek jók, ha tudtok!  :-)

 

 

 

Mindenki másnak is, aki most hétvégén indul (HNAnikta, BaJu, Aani, Kikigirl, Pilboy) kellemes időtöltést, sztrájk-, késés- és csúcsforgalommentes utat.

Előzmény: mammamija (13793)
fteebee Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13808
Mi ennyiért tankoltunk 95-öst: Giurgiu, MOL kút: 3,46 lei/l; Sveti Vlas, Sveti Vlas Oil kút: 1,97 leva/l.
Ha az euro/helyi valuta vételi árfolyamokat nézem (pl. az OTP bankost, az mindkét országban van), akkor a román ár közel 40 lei-jel több, mint egy EU, azaz kb. 1,13 EU/l, a bolgár viszont csak 2 sztotyinkával, ez 1,01 EU/l; szval BG-ben olcsóbb (volt akkor) tankolni.

Előzmény: eugen73 (13805)
gradinar Creative Commons License 2007.07.20 0 0 13807

Mammamiján keresztül privátban korábban már felvettük a kapcsolatot - ha emlékszel rám (CsP!!). A fórumba csak nemrég tudtam felkerülni, de végre siker koronázta erőfeszítéseimet. Szombaton hazautazunk egy hétre, 30-ától vagyok megint itt elérhető. Azután augusztus utolsó hetéig itt vagyok, egy hetet megint otthon, azután megint itt.

G.

Előzmény: stevie wonder (13806)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13806

Te Szofiaban vagy? ŐE is?

 

En vasarnap este erkezem.

 

Buli? :-) 

Előzmény: gradinar (13802)
eugen73 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13805

Köszi, a jó út meglesz.. de legalábbis forró.. már ha nem ragadunk az aszfaltba. a tavalyi erdélyi szurok még mindig vastagon végi az ajtók oldalát :)

 

Viszont elfelejtettem egy dolgot. Hol olcsóbb tankolni (95-öst)? Erdélyben, havasokon túl  avagy bulgáriában? Még a hétvégén átmegyek kártpátaljára, ott csurig tankolom, no de az se tart örökké. Gondoltam is rá, odessza felől kellene a dolgohoz közelíteni :D

 

 

Előzmény: fteebee (13767)
gradinar Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13804

Az autópályaszakasz le volt zárva, akiket láttál, valszeg kifelé mentek, a helyszínre.

Kíváncsi vagyok, mi lesz a holnap délutáni csúcsforgalomban, amikor fél Szófia megindul a tenger felé.

G.

Előzmény: őrült elmebeteg (13790)
kikigirl Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13803
Szal, az én térképem szerint tényleg St. Konstantin mellett van, lehet, hogy először Chaika, majd a ti Area-tok, és utána Aranyhomok (Zlatni Piasatsi) következik.



Mammamija! Már csak 2-őt kell aludni itthon és meeeeeeeeeeegyünk!
Előzmény: Dropika (13779)
gradinar Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13802

És ne feledkezzünk meg a közlekedési szabályokat minden körülmények között maradéktalanul betartó, vadiúj, kifogástalan műszaki állapotú autókban ülő, udvarias és előzékeny helyiekről sem.

Szám szerint ők vannak a legtöbben...

G.

Előzmény: stevie wonder (13799)
gradinar Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13801

itt is

G.

Előzmény: mammamija (13800)
mammamija Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13800

Az invazio most nem aktualis

ez nagggyon jó!!!:)))

 

Holnap ilyenkor már tűkön ülök - valszeg nem dolgozom ki a teljes munkaidőt, mint ahogy ma sem. Nagyon meleg van itt:(

 

Előzmény: stevie wonder (13799)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13799

Csak érjünk oda egyszer..... (török invázió... stb.) nehéz lesz.

 

Az invazio most nem aktualis. Mar otthon vannak, es még nem indultak vissza :-)

 

Azert persze igy ios lesz az uton egy csomo nemet, osztrak, holland es francia "turista", altalaban kozepesen szakadt, fullra pakolt kombival, szigoruan fekete hajjal es egy csomo gyerekkel .-)

Előzmény: mammamija (13796)
gradinar Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13798

Fél órával ezelőtt jól járható volt a Carigradszko, és az elkerülőn sem láttam dugót. Kollégáim szerint viszont kora délután kaotikus volt a közlekedés az érintett autópályaszakaszon és a vele párhuzamos régi úton is - lehet, hogy a rendőrség végül minden fogadkozás ellenére oda terelte a forgalmat. És még előtte vagyunk a péntek délutáni csúcsnak. Aki akkorra ér oda, azért legyen óvatos.

G.

Előzmény: HNAnita (13788)
pilboy Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13797
vasárnap mi is útrakelünk
holnapra még bevállaltam 2 óra túlórát is, mondván lesz egy hetem kipihenni :)
mammamija Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13796
Csak érjünk oda egyszer..... (török invázió... stb.) nehéz lesz.
Előzmény: mammamija (13795)
mammamija Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13795
De jó hogy mondod, nekem is kell még könyvet vennem.
Meghalok a hőségtől 42 fok van az irodámban lassan megfulladok - kiültem a folyosóra az előbb.
Előzmény: PET SHOP BOY (13794)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13794

Mama!

 

Lécci vegyetek nekünk egy magyarkártyát és a Főnőkasszonynak hozzál egy rejtvényújságot!

 

Köszike!

Itt majd rendezek minden piszkos anyagit.

 

 

mammamija Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13793
Jó utat!

Én még csak elméletben csomagoltam, de már minden ott van szépen sorban, holnap délelőtt teszem a böröndbe.
Fodrásznál voltam én is, lányom is - most egyelőre vagy 42 fokban hőgutulok az irodában :((( és ez így lészen még holnap is.
Előzmény: HNAnita (13761)
fteebee Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13792
A medencéknél nincs harc és szerintem fizetni se kell, én csak egyszer dőltem le ott fél órára, de nem jött oda senki, hogy pengessek. A parton viszont csak arrébb, a panorámliftes csodaszálló fele vannak napágyak+ernyők és ott - bár nem próbáltuk, mert gumimatracon pilledtünk, ill. én nagyrészt a vízben - nagy valószínűséggel fizetni kell és szerintem harc is lehet, mert mi olyan 10 körül mentünk le, de akkor tele volt az összes.
Előzmény: bicsi (13791)
bicsi Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13791
Köszi. Elvileg egyébként - főleg leírásod alapján - következik Marina Fort Beach , alias Fort Noks, a jövő hét második felétől.

Gyakorlati kérdés: a parton vagy a medencéknél van harc napernyőrért, nyugágyért (magyarul: van elég?), ill. hol kell értük fizetni, és mennyit?
Előzmény: fteebee (13781)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13790
En ma lattam bicigliseket tobb csoportban kerekeztek kifele a varosbol, egy-egy kisero auto ment mogottuk, de a sav nem volt lezarva. Szvsz eleg eletveszelyesnek tunt a helyzet (a bringasokra nezve), mert az autok ezerrel tuztek el melletuk, elottuk,  de valszeg ez a benne buli...
Előzmény: HNAnita (13785)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13789
Köszi szépen! Akkor megyünk az általad leírt, javasolt útvonalon!
Előzmény: stevie wonder (13786)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13788

Akkor szerinted mehetünk nyugodtan azon az útvonalon, amit a leírásban írtál?

 

Előzmény: stevie wonder (13787)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13787

Most beszeltem egy sraccal Szofiaban, akinek a Carigradszkon van az irodajuk (ez a plovdivi ut belso szakasza), kinezett az ablakon, es nem latott semmi veszeset.

 

Nyar van, kicsi a forgalom.

Előzmény: HNAnita (13783)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13786
Nem kell vele foglalkozni, nem hiszem, hogy veszes lenne. Negy sav helyett lesz harom (ilyenkor a leallosav is jatszik), pentek leven nyilvan kifele lesz ketto, es befele lesz csak egy -- azaz semmi nem valtozik.
Előzmény: HNAnita (13785)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13785

Tud valaki segíteni, hogy a 9683-asban olvott dugó miatt merre menjünk Pomorieba?

HNAnita Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13784
Ha más tud valami jó ötletet adni, kérlek ne habozzatok! Köszi: Anita
Előzmény: HNAnita (13783)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13783

Stewe!

Olvastad Gradinar  3756-os hozzászólását? Minket érint a dugó, szerinted merre kerüljük el? Menjünk Zlatica - Kazanlak - Sliven útvonalon, és arra azútra Szófián kersztül menjünk vagy az elkerülőn? Te merre mennél?

Előzmény: stevie wonder (13780)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13782
Köszi az infót! Minket pont érint! Ma este indulunk és kb. holnap reggel lennénk azon a részen, ez a kifelé menő forgalmat érinti ugye?
Előzmény: gradinar (13768)
fteebee Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13781
Ha nem lesz túl sok vízi attrakció napközben meg esti vidámparkozás, akkor ki fogtok belőle jönni.
Mi csak ketten voltunk; napi egy főétkezést csináltunk: 1-1 saláta (akkora adag, hogy önálló kajának is elég lenne a szűkebb gyomrúaknak), utána egy húsos kaja körettel (kebab, vagy egyéb grillek, esetleg mousaka, halak, stb.) majd korsó sör + ásványvíz: ez volt szumma 18-22 leva. Nektek dupla szorzóval is bőven marad reggelirevalóra (a kiszelo mljako-t kóstold meg, nagyon finom speciális bolgár joghurt és olcsó), napközbeni 2 literes sörökre (2,5 leva körül; kell ám a folyadék!!), dühítőre, 1 levás főtt kukoricára, meg dekára mért fagyira is.
Előzmény: bicsi (13730)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13780

mi pontosan ez az Alan mak area

 

Alen Mak = Voros pipacs :-)

 

Egyebet nem tudok elmondani :-)

Előzmény: Dropika (13771)
Dropika Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13779
http://www.hhbholidayhomes.com/images/map_varna_large.gif

nah itt van
Előzmény: Dropika (13778)
Dropika Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13778
Ez az!

http://bgstay.com/en-o-892-house_despa

Az ár már nem jó, mi mindennel egyutt 442 Eurot fizettunk erte, mondjuk csak negyen megyunk.
Előzmény: Dropika (13777)
Dropika Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13777
Az a Chaika gyanús, tekintve, hogy, ahogyírjak, kb két km aranyhomoktól :) Mindjárt megkeresem a szállás linkjét
Előzmény: kikigirl (13773)
Dropika Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13776
Azért ez nem 15-16 km Várnától :)
Előzmény: kikigirl (13773)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13775

Kellemes utat és jó nyaralást kívánok a most útrakelőknek.

 

 

Előzmény: mammamija (13710)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13774

A tulso vegen 2 szoba van:D

No para.

De lejjebb is vannak szobak.

En nagyon meg vok vele elegedve.

 

Aki burgaszbol megy pomoribe vagy szozopolba busszal annak fel orankent megy a busza.3.5 leva volt burgasz szozopol kozt a jegy fejenkent.

Előzmény: mammamija (13752)
kikigirl Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13773

Lehet, hogy megtaláltam ! :)))

 

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=4ad3e017120298abea22524ea7c2e078&id=52

 

Chaika Resort-on belül

Előzmény: Dropika (13771)
kikigirl Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13772
Így első nekifutásra azt mondanám, ott van St. Konstantin után egy kicsit, (legalábbis azt írják, hogy 15 km-re Várnától, és St. Konstantin kb. 10-12 km-re van. A nagy üdülőtelepüléseket is felosztották (a települések: St. Konstantin Resort, Chaika Resort, stb., és ez sztem a kettő között van.
Dropika Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13771
Ha valaki tudja, hol mi pontosan ez az Alan mak area, az segíthetne rajtunk :)
Köszi.
Előzmény: Dropika (13770)
Dropika Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13770
tessék :)

Dear Gergo,
House Despa has not got an address. It is located in Alen mak area. The owner will wait you at the airport.

Remélem elrabolnak, és a Motelben végezzük... :D
Előzmény: kikigirl (13719)
mammamija Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13769
Hali:)

Aki lemaradt, nézze meg a mai MOKKÁ-ban van (most megy) egy bulgáriai összefoglaló.
A visszanéző a TV2.hu oldalon található.
gradinar Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13768

Mindazok figyelmébe, akik ma, legkésőbb holnap hajnalig autóval indulnak el és a Trakija autópályát (Szófia-Plovdiv) választották!

Mai újsághírek szerint az autópálya első nyolc kilóméterén (Szófiától számítva) ma, csütörtökön reggeltől holnap, péntek estig a Szófia felé haladó oldalon kétirányú lesz a forgalom az U23-as kerékpáros EB-nek a kifelé vezető oldalon zajló rendezvényei miatt. Ez eszméletlen dugóval fog járni nem csak magán az autópályán, de vélelmezhetően a szófiai elkerülő út déli szakaszán is (ami a folyamatos építkezések miatt amúgyis nehezen járható) és a városból odafelé kivezető utakon is.

Üdv

G.

fteebee Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13767
Jó utat Nektek, irigyellek!
Persze, lehet olcsóbban is szállást találni, csak én most mindenképpen tengerpartit, csendeset és légkondisat szerettem volna. Pl. tavaly Montenegróban (tudom, nem BG, de az árak ott magasabbak minden téren, /kb. mint nálunk/) mi is 20 EU/éj/ap áron voltunk, igaz a tengerpartra mindig kocsival kellett mennünk, mert gyalog nagyon messze lett volna.

Arra azért figyelj a RO-n keresztüli utazásnál, hogy - a fórumos kollegák szerint és a sőgornőm erdélyi származású bartátja szerint is - nappal lassú, mert nagy a forgalom. Az én leírásom picit idealizált lehet, de valóban azt tapasztaltam, hogy éjjel ill. reggel (a rengeteg kamionnal együtt) tényleg végig lehet menni a Déva-Szeben-Pitesti-Giurgiu úton 80-110-zel, kivéve falvak, városok persze, de komoly akadályok ott sincsenek.

Előzmény: eugen73 (13765)
gradinar Creative Commons License 2007.07.19 0 0 13766

Mindazok figyelmébe, akik ma, legkésőbb holnap hajnalig autóval indulnak el és a Trakija autópályát (Szófia-Plovdiv) választották!

Mai újsághírek szerint az autópálya első nyolc kilóméterén (Szófiától számítva) ma, csütörtökön reggeltől holnap, péntek estig a Szófia felé haladó oldalon kétirányú lesz a forgalom az U23-as kerékpáros EB-nek a kifelé vezető oldalon zajló rendezvényei miatt. Ez eszméletlen dugóval fog járni nem csak magán az autópályán, de vélelmezhetően a szófiai elkerülő út déli szakaszán is (ami a folyamatos építkezések miatt amúgyis nehezen járható) és a városból odafelé kivezető utakon is.

G.

eugen73 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13765

Hello Tibi!

 

Köszönöm a leveled!

 

Tényleg minden fontos információra választ kaptam, még arra is, ami meg sem fogalmazódott teljesen.)

 

Bár a szállás kérdést még nem döntöttük el véglegesen, de úgy néz ki, hogy már a hátralévő pár napra nyitva hagyjuk. Remélem csak meg tudjuk értetni magunkat valahogy a helyiekkel, akár sajtpapírral is.  Ha pedig az ég világon sehogy se menne így, akkor tartalékba elraktam a lakópark elérhetőségét. De remélem ennél azért kicsit olcsóbban találunk majd, még ha nem is ezen a színvonalon. 

 

Utazni mi is románián keresztül fogunk utazni,  (könnyű volt meggyőzni magam, hisz olcsóbb:) száguldozni úgysem akarok. No és mégis többen beszélik a nyelvünket arrafelé, ha gond lenne. Egyedül a duna átkelésen gondolkozom még, hogy merre érdemes.

 

 

 

 

Előzmény: fteebee (13749)
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13764
Jó utat, és kis forgalmat!! Érezzétek jól magatokat!
Előzmény: HNAnita (13762)
AAni Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13763

De jó nektek!

 

Nekünk még két és fél nap. Szombaton 3-kor indul a buszunk. Azt sem tudom, hol áll a fejem. Nagyon jó pihenést kívánok!

 

Előzmény: HNAnita (13761)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13762

Sziasztok!

 

Holnap indulunk! Majd aug 4-én jövünk haza, utánna várhatjátok az élménybeszámolómat, addig is mindenkinek jó időtöltést!

Főleg az utazóknak!

HNAnita Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13761

Sziasztok!

Elérkezett a mi időnk, holnap estefelé útra kelünk, mindenkinek köszi szépen a segítséget! Remélem, hogy minden jól sikerül, az idő ólomlábakon jár majd és rengeteg új élménnyel gazdagodunk.

Ha tudok, majd jelentkezem kinntről, de nem ígérem 100 %-ra, de ha hazajöttünk, itthonról mindenképpen írok majd egy részletes beszámolót!

Főleg azoknak, akik Pomorieba indulnak!

 

Holnap napközben még biztosan bekukkantok pakolás közben!

 

Az itthonmaradottaknak minden jót!

Az utazóknak meg sok szerencsét és hasonlóan minden jót!

 

Mammamija már te sem leszel itthon sokáig, holnapután indulhattok ti is!

 

chendo Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13760

Az értesülésed az árakról pontos,de nem kell igénybe venni semmit.

Rengeteg hely van!!

Előzmény: rondi (13757)
kutyabobtail Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13759

Sziasztok!

 

Hazahoztam Bulgáriából 125 levát, amit már nem sikerült elkölteni. 62 euroért vagy 15.500,- Ft.- ért Bp.-en bárhol átadnék. e-mail: vau-vau@freemail.hu

kutyabobtail Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13758

 Kedves Szekeres István,

 

 Most értünk haza Bulgáriából, s csak szeretném megköszönni a Földi útikalaúzban publikált "szerbián át a bolgár tengerpartra 2007 " címet viselő részletes útleírásodat a fennálló útviszonyokról, stb. Menet közben forgattuk, igazán hasznos volt ( ahogy 2 éve is az akkori beszámolód ).

 Mégegyszer köszönjük.

  

Előzmény: stevie wonder (13728)
rondi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13757

Sziasztok!

 

Tud valaki infóval szolgálni azzal kapcsolatban hogy Naposparton a strand használatához kötelező e igénybe venni napernyőt és a napágyat, amelynek a bérlése eszközönként 6-7 leva egy napra? Mert én így értesültem róla.

 

 

andrea 69 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13756
Szia mirca09!Elolvastam az útileírásodat,örülök hogy jól éreztétek magatokat!Mi is a Hotel Burgasba megyünk majd augusztus 5-től!Írnál nekem részletesen a szállodáról?Olyasmi érdekelne hogy milyenek  a szobák, van -e klima,mennyire felújitott a szálloda, a személyzet kedves-e,beszél valaki magyarul,milyen a kaja,a medence???????stb....Minden érdekelne ami még eszedbe jut!!!!!!Köszönöm előre is !!!
Előzmény: mirca09 (13322)
tengeres Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13755
Nem! Ennél egyszerűbb a dolog. Az anyagi kárt megtérítette, és kész.
Előzmény: mammamija (13754)
mammamija Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13754
Navégre!
Akkor minden rendbe van ugye?
Jövőre meghívtak egy ingyen útra szállással???
Előzmény: tengeres (13753)
tengeres Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13753
Sziasztok!
Helyzet jelentés:
rendezték hosszú alkudozás után a káromat.

Mindenkinek aki lázasan készül az utazásra:
Nagyon sok szép élményt, jó időt, sok sört (rakiját, masztikát.......stb) kívánok!

Meg se tudom mondani, hogy hányszor néztem meg a videóinkat.


mammamija Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13752
Milyen túlsó? A mienk elvben a két egymás melletti szoba - nagy közös terasszal. Megenné a fene ha nem oda mennénk:(
Előzmény: PET SHOP BOY (13741)
saiii Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13751
:) köszike a választ :)
az jó ha rendesek a kamionosok.. mondjuk ilyennel hogy jelz ha +tudom elözni.. egy párszor már itthon is találkoztam.
Előzmény: fteebee (13749)
mammamija Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13750
Hali:)
De! 21.-én utazunk ugyan, de még ma, holnap, és pénteken is dolgozom - így jön ki a három nap.... délutános vagyok - innen ugrok a kocsiba a gályahelyről este 10 tájt:)
Előzmény: kikigirl (13727)
fteebee Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13749
A tapasztalatom az (RO, BG, Szerbia) , hogy a vészvillogós megköszönésnek örülnek (kamionosok) és vissza is villantanak. Egyébként nekem nagyon pozitív tapasztalatom volt a kamionokkal: ha nem tudok menni (mert jönnek szembe, vagy nem láthatom be a kanyart), de látja, hogy készülődök, egy index-t nyom balra. Ha mehetek, egy-két index jobbra. Ez szinte kivétel nélkül mindig így volt. Párszor az is megtörtént hegyi emelkedőkön, hogy kamion lelassított (!!) és index jobbra, csak hogy elengedjen és biztonságosan beférjek két szerpentinkanyar között. Én ilyet még nálunk nem tapasztaltam (bár nem sokszor megyek Mo-n hegyi utakon éjjel, az is igaz...)
Tompított nappal: nekem mindenhol be volt kapcsolva, őszintén szólva nem tanulmányoztam az előírásokat. RO-ban általában a helyieknek is, BG-ben kb. fele-fele volt az arány, Szerbiában szinte senkinek se.
Előzmény: saiii (13748)
saiii Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13748
Hali!!
lehet , hogy hülye kérdés lesz :) de megkérdezem! :)
Szerbiában és Bulgáriában ugyan azok a vezetési etikettek??
szóval ha beenged valaki akkor megköszönhetem elakadásjelzövel?vagy ott azt másnak veszik?ill refi villogtatás ott is azt jelenti , hogy elengedlek?
jah és tompitottat kell ill lehet használni nappal?
elöre is köszi a válaszokat! :)
nagyutazás Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13747

Sziasztok. Csak bekukk. :)

 

Figyelem! Hétvégén hidegfront éri el hazánkat!!! A maxumum csak 32 fok lesz!!!! :))))

fteebee Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13746
Mi a booking.com-on foglatunk; utána egyébként egy szófiai ügynökségüktől jött a konkrát ajánlat (Credo) és az ottani nagyon kedves és készséges ügyintéző hölggyel (Krassimira) leveleztem le a részleteket (mindenre azonnal válaszolt, mintha csak chat-eltünk volna...), hibátlan, udvarias angolsággal.

Csak próbaképpen megnéztem az előbb, hogy pl. aug 1-től 8-ig mi lenne a helyzet.
Nos 1 hálószobás apartman (4 fős, mert a nappaliban is nagyon bőven elfér két ember a kihúzható kanapén) árra 428,4 EU-t dobott vissza, ami 1 éjszakára 61,2 EU.
Ebben nincs kaja, de a tax-ok (ottani IFA, stb.) igen.

Mi 57-ért voltunk, az még mid-season volt; az aug. már high-season, nyilván ezért magasabb picit az ár.

Előzmény: bicsi (13736)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13745
Köszi! A térképek már megvannak, de nem tudom felrakni a MIOmra!
Előzmény: Mr.Thomas (13721)
bicsi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13744
Erre nincs egyértelmű válasz, és a kérdésedből nekem nem egyértelmű, hogy honnan akarod felhívni? Itthonról, vagy mindkét telefon Bulgáriában van?

A díjak mobilszolgáltatótól, díjcsomagtól függenek, ennek az adott honlapokon, ügyfélszolgálatokon tudsz utána nézni.

"Itthonról" esetben neked pont annyiba, mintha itthon hívnád, neki viszont többe.

"Onnan" esetben neked is többe, meg neki is. Szal, ha ott fekszik melletted a strandon, akkor mindketten fizettek többletköltséget.

Az EU már vicsorgott pontosan ezen roaming díjak eltörléséért, talán egyszer megérjük.

SMS-el általában jobban jösz ki.
Előzmény: dream72 (13743)
dream72 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13743

Meg tudná valaki mondani, hogy ha Bulgáriában akarok mobilon felhívni egy kinntartózkodó magyart, az mennyibe kerül?

Köszönöm.

bicsi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13742
Köszi. A helyszínen szálláskersős tippet épp az imént hallgattam meg egy ismerőstől. Az a helyzet, hogy a légkondi azért jól jönne, és a nejem eléggé ragaszkodna az előre foglaláshoz, én meg nemtom, hogy mit gondoljak erről.

A Naposparton utoljára ~30 éve voltam, azért faggatom ennyire a nálam később ott járt topictársakat.
Előzmény: stevie wonder (13739)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13741

Itt csak 32 fok van a sor az 50 fokos a napon.de hutoben csak 7/8 fokos.

Minden tuti.Bar az apartmanotokba most koltoztek be.Legalabb is mi azt gondoltuk hogy szomszedok leszunk.Bar a tulso apartman meg ures de ha sokat tokoltok oda is fognak koltozni. :)

Ugy hogy siessetek.

 

 

Előzmény: mammamija (13714)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13740

Оригинално писмо 

 

valamilyen lista.nincs idom utannanezni bocsi.

 

nezet,karakterkodolas.

 

itt tod allitani es akkor te is latod a cirill betuket.

Előzmény: sunda73 (13733)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13739

én 71 juróért találtam mag a neten azt az apartmant, amiben voltatok. Mint írtad, sokáig kell keresgélni, kérdezősködni, hogy az ember megtalálja az árban legjobbat. A 71 juró után még érdemes sokáig keresgélnem?

Ezert a szinvonalert ez nem tunik tul draganak, de ha magatoknak kerestek szallast a helyszinen, es nem feltetlenul van igenyetek legkondira stb, akkor a fele osszegbol is boven van valasztek.

Előzmény: bicsi (13736)
bicsi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13738
Köszi.

Gyerekek: 8, 14.
Mit esznek: főként hamburger, gyros, kóla:)
Előzmény: stevie wonder (13737)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13737

Szallas nelkul rendben realis.

 

Az arakat tobben is irtak mar, az alapjan ez realis. Nyilvan attol is fugg, mekkorak a gyerekek es mit esznek.

Előzmény: bicsi (13732)
bicsi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13736
Valóban nagyon hasznos a leírásod, köszi hogy elkészítetted, és közzéteted!

Egy röpkérdés: én 71 juróért találtam mag a neten azt az apartmant, amiben voltatok. Mint írtad, sokáig kell keresgélni, kérdezősködni, hogy az ember megtalálja az árban legjobbat. A 71 juró után még érdemes sokáig keresgélnem?

Persze, ha másnak van hasznos infója az aktuális és reális apartman árakról, azt is megköszönöm, akár ide, akár az ímélemre (publikus).
Előzmény: fteebee (13695)
sunda73 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13735

De nem! Mégsem..

Nem uaz a szöveg, úgy látszik a meleg engem is megvisel. :)

Akkor továbbra is várom az ötleteket. :))

Előzmény: sunda73 (13734)
sunda73 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13734

Nah, rájöttem közben..

CSak egy link volt vmi Bolgár Auto-motor honlaphoz. Asszem marad a telefon. :(

sunda73 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13733

Sziasztok,

írtam Ivan úrnak reptéri transzfer ügyben, és ez jött válaszként:

 

Îđčăčíŕëíî ďčńěî --------

 

Ööö, valaki tudja értelmezni? Már persze, ha ez "válasz" egyáltalán, mert lehet, hogy csak az e-mail része. Már jártam így más Bulgáriából jött e-mailekkel is, gondolom, a billentyűzettel lehet gond. Van ötletetek?

Köszi!

bicsi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13732
Nem, a szálláson kívül.

Bocs, ha félreérthető voltam. Tehát : 80 leva / nap, csak kaja, pia, fagyi.
Előzmény: stevie wonder (13731)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13731
Napi 80 leva 4 főre, szallassal egyutt?
Előzmény: bicsi (13730)
bicsi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13730
A tengerpartot idén megjártaktól, ill. a rutinos öreg rókáktól kérdezném: önellátásra átlag napi 80 levás költségvetést milyennek tartotok?

Napospart v. környéke, szállás: apartman, reggeli boltból, napközben sör, üdítő, ezmegaz, estebéd valahol, nagy dínom-dánom nélkül, 2 felnőtt, 2 gyermek.

Szerintetek?
fteebee Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13729
Válaszoltam.
Előzmény: eugen73 (13723)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.18 0 0 13728

Viszont kimaradt stewie vonder: július 18. Bukarestből megy valahova:))

 

Nem 18, hanem 26 :-)

 

Aznap megyek at Bukarestbol Constantaba, csak hogy megnezzem a roman konkurenciat is :-)

 

Aztan masnap onnan huzok Varnaba, es ott leszek egesz hetvegen, utana pedig még 2 nap munka Szofiaban.

 

Ezt azert nehez lenne a tablazatba foglalni :-)

Előzmény: mammamija (13711)
kikigirl Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13727
HOgyhogy 3 nap??? Nem 21-én utaztok?
Előzmény: mammamija (13722)
kacatka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13726
helló köszi az infót Obzor-rol :)
demby Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13725
Sziasztok.Hogy én is csatlakozzam :-) ,augusztus 13-tól augusztus 19-ig Albena.
Höxter Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13724
Helyesbítenék. Július 28-án. Lehet hogy együtt megyünk Stevevel bukarestből.
Előzmény: mammamija (13711)
eugen73 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13723

Tibi,

 

emilben írtam pár sort. ha esetleg tudnál tanácsot adni, örömmel veszem! :)

 

Előzmény: fteebee (13695)
mammamija Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13722
Én csütörtökön fodrászkodom! Meg a lányom is.
Barátném is csoki, pedig nem is napozott azt mondja:)
Én nem konstatáltam volna jólesően, hanem elhencegtem volna, hogy én is oda megyek!!!, had irigykedjen!:))) de nekem nagy szám van, mint tudjuk és ezexerint a májammal is lehet valami gond:)))

Már csak 3 nap!!!!:)
Előzmény: kikigirl (13720)
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13721
Na! Nézd meg a 8949-et!
Előzmény: HNAnita (13706)
kikigirl Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13720
Ma a fodrásznál bejött egy tök csoki nő, mindenki körülajnározta, hogy "hú de barna vagy, hol voltatok? - Bulgáriában - mondta büszkén. Én pedig jólesően konstatáltam magamban, hogy ő már csak az emlékekből él, mi még előtte vagyunk.

Már csak 4 nap !!!
kikigirl Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13719
Dropika!

Hova mentek pontosan? Helység neve, apartman neve???, mi is Várna és Aranyhomok között leszünk, konkrétan St. Konstantin-on, a Hotel Farma-ban.
Előzmény: Dropika (13703)
mammamija Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13718
:))) Te kis "én"tudatos:)))
Kijavítom a listát persze! - a panel miatt nem irigyellek, az enyém bérház, vastag falakkal, lehúzott redőnyökkel, mégis meleg van...
Éjjel tárva-nyitva minden, picit lehűl, ha van lengedező szellő, de néha az sincs.
Holnapra melegebbet mondanak, és a csütörtökre beígért 40 fok áttevődik péntekre.... ha ezt kibírjuk.....
Én ma fél 9-kor lelépek .... most meg hívom a barátnémat, ők Horvátországban voltak.... kíváncsi vagyok mit mond.

Előzmény: Szetka (13717)
Szetka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13717

Nahát, most hogy átolvastam az írásomat, látom, hogy minden mondatomban benne van az én. Ez valami "izét" jelent. Pedig egész normálisnak tartom magam. :-o

Lehet, hogy tévedek?

Előzmény: Szetka (13716)
Szetka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13716

Miután én 16-án jövök haza, tök pontos sorrend esetén még mindig én vagyok az utolsó!!!!!!!!!!!!!!! Sőt már nem is adom át másnak. Hisz oly soká birtokoltam ezt a helyezést. Legközelebbi szerkesztéskor cserélj, légy'szíííííííííí.

 

Már én is túl estem a lepedővadászaton! :-)

 

Igen, én is úgy gondolom, hogy mindenki másképp csinálja... akarom mondani, látja. Másképp éli meg a nyaralását. Csak megerősítésre vártam. Bíztam benned! :-) :-) :-)

 

Amúgy én szeretek beszámolókat olvasni, még olyant is, ami éppen most nem aktuális nálam. Mindenből tanulhat az ember.

 

(Én rettenetesen szenvedek ettől a hőségtől. Azt hiszem írtam már: panel, X., lapostető. Jajajajajaj. A melóhelyen van ugyan légkondi, de hétfőn egész nap langyos levegőt fújt. Nem bírta szerencsétlen. Hétköznap jobb a helyzet, mint hétvége után, mert be lehet programozni, hogy x idő múlva kapcsoljon be.)

 

 

Előzmény: mammamija (13708)
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13715
Néhány hete itt volt felrakva valahol a " leg " tutibb feltöltési lehetőség, ott ahova bárki felteheti a lényeges oldalakat! Ma itt nem tudom megnézni, de holnap megírom. Mi megnéztük, és több van rajta mint amit eddig sikerült letölteni. Legjobban Szófia környékére vagyok kíváncsi, meg ha Ti 1 hónapos matricát vesztek, akkor sikerül-e a határon megkapni.
HA ESETLEG VALAKI EMLÉKSZIK ERRE AZ OLDALRA KÜLDJE EL!
Előzmény: HNAnita (13706)
mammamija Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13714
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ van telepátia!!!
Épp most gondoltam rátok......de nagyon lassú a netem - beőrült a melegtől.
ITT 37 fok van, OTT mi újság???? Idő? Tengerhőmérséklet? Sörhőmérséklet?
Előzmény: PET SHOP BOY (13713)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13713

Udv sozopolbol.

 

Nagyon jol jottunk.

Burgasban valtottunk levat 195 ert.

A szallasunk kiraly koszonet stojannak.

 

Mama, gyertek mert ures az apartmanotok :)

pamag Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13712

Megnéztem a videót - hmm. érdekes. Biztos mást mondanék, ha a szöveget is érteném...

De ennek az elemzése már messzire vezetne, nem utazási téma...

Előzmény: stevie wonder (13682)
mammamija Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13711
:)) Viszont kimaradt stewie vonder: július 18. Bukarestből megy valahova:))
Előzmény: ivandr (13709)
mammamija Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13710

Júliusban indulnak - ott vannak:


01.) rudiandi: (nem t'om mikor jön haza)
02.) sirály11: július 07-21 (Sky Europe)
03.) martuci :július 13-tól 25-ig Pomorie SOLNA apartman
04.) S.Ágnes: július 14-21. Napospart , Elit4 Hotel (SkyEurope-al

05.) charter: július 14-21 Nessebar, Beach Süd )Sky Europe-al)
06.) grisin100: július 14-28. Napospart, Central Plaza
07)  PET SHOP BOY: július 15-30 Sozopol apartman

 

A héten indulnak:


08.) Juillet: július 18-25. Napospart Carina
09.) Fefe: július 19-31. országjárkálás + Sozopol és környéke
10.) HNAnita: július 20-aug 4. Pomorie, Stoyanovi ház
11.) BaJu: július 21-29. Biala mellett Jordash szállodakomlexum (autóval)
12.) Aani: július 21-30. Szozopol
13.) kikigirl: július 21-aug.4. Várna - St. Konstantin, Hotel Pharma (SkyEurope)
14.) mammamija: július 21-augusztus 04. Szozopol apartman (autóval Szerbia)
15.) pilboy: július 22-29. Balchik


16.) gombizsolti: július 27-aug.05 Sozopol apartman (helybenkeresős!)

17.) Dropika: július 29-aug.05. Várna - Aranyhomok köze
17.) Jaani888: július 31- Napospart
18.) jaffaboy: júli.31-aug.7 Cernomorec - utána Ravda




 

ivandr Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13709
FElkerültem! igggennn..:)

eddig olvasó voltam, de ígérem majd részletes beszámolót olvashattok a lent nevezett szállóról..:)
Előzmény: mammamija (13708)
mammamija Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13708

Augusztusban indulnak:


01.) janka72: aug.01-15 körutazással tarkított nyaralás...
02.) dss: még tipródik, hova és merre, és mikor:)) KIDRUKKOLJUK NEKI!!!!!!!!
03.) Best73: aug. 02. Obzor
04.) csirketojás: aug. 04-14. Szozopol
05.) jaffaboy: aug. 7-13. Ravda
06.) birooo: aug.26 – szept. 09. Szozopol, Hotel Amon
07.) borostyan37: aug.18. Napospart
08.) 64hacuka: augusztus 18. Obzor

Szeptemberben indulnak:


01.) sunda73: szept.01-08. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd
02.) gabeszN.A.: szept. 02-09 Sozopol (nászút!) Pri Emil Hotel (WizzAir)
03.) Szetka: szept. 02-16. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd
04.) ivandr:  szept. 02-09. Napospart, Hotel Astoria (3*)

Szetka! már nem vagy utolsó:))

mammamija Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13707
Itt vagyok... ragyogni éppen nem ragyogok, állat meleg van, a ventillátortól meg már tök vörösek a szemeim:( Viszont éjcaka tudtam aludni és ezért talán, de jobban bírom a hőséget, mint a múlt hetit, meg az az előttit....

3 alvás van már csak hátra:))) csütörtökön megnézem a kolléga videóját Sveti Vlas és környékéről - szóval hangolódom rendesen.

Szétcsaptam ma délelőtt a lepedőim között, melyik három legyen a szerencsés napozás végett, erre találtam egy régi lenvászon finnországit - abból rittyentettem egy shortot a lányomnak, tuti nem fog összemenni.
Aztán éjcaka csinálok egy valami tartót a fényképezőgépnek, a gps-nek, a barát meg rendelt egy rizs-zsákot a hátához az autóba - azt mondja hosszú vezetésnél jó az.... csak most azt nem tudom sima rizzsel, vagy barna rizzsel töltsem meg???:)))))

Csinálom a listát persze, amíg vagyok - és még pénteken is leszek:))) aztán zutty megyünk:)))

Hogyne lennénk kíváncsiak a beszámolódra:))) Mindenki újat mond, és mindenki más szemmel látja a dolgokat!!!, aztán meg mindjárt itt a november a Sky és a Wizz akciós jegyeivel:)) jövőrére!:))))
Előzmény: Szetka (13699)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13706

Irok, igérem! Amúgy tényleg gyorsan tellik az idő, remélem hogy majd kinnt ólomlábakon jár!:-)))))

Amúgy Stewe leírása alapján megyünk majd! Azt fogjuk követni, de ha összejön és fel tudom rakni a GPS-re a Szerbia és a Bulgária térképet, akkor az is segíteni fog. Remélem összejön!

Előzmény: Mr.Thomas (13664)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13705
Igen, megkaptam, köszi szépen!
Előzmény: best73 (13686)
Dropika Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13704
Miért vagytok ennyire kiakadva a terminalban való vásárlástól. Kb olyan árak vannak Ferihegyen, mint mondjuk egy pesti Spárban. Miért nem mindegy, hogy ott veszed meg a gyuti friben, vagy elcipeled a Spárból? :)
Előzmény: manonos (13462)
Dropika Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13703
Dropikat is beirhatjuk harmadmagával Várna és Aranyhomok közé, magánapartmanba, júli 29-aug 5. :)
Előzmény: mammamija (13684)
_Fefe__ Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13702

No, én már csak kettőt alszom... bár ki tudja, lehet, hogy hármat, rengeteg dolgot el kell még intéznem indulás előtt :)

Végül megvettük a Lonely Planet-et, eddig még mindig bőven megérte az árát. Igaz, ennek ellenére még nem fixáltuk az útvonaltervet, de azt úgyis mindig csak hozzávetőlegesen szoktuk kitalálni előre :)

 

fteebee Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13701
Mi csak egy délután rándultunk el Obzorba, de szerintem jó hely. Nyugisabb, mint Napospart, de azért van élet. Jó hosszú és széles a homokos part, a tenger tiszta; én 25-26 fokosra becsültem.
Mivel a beach keleti fekvésű, ezért ott a (a városi részen) a nap este "előbb lemegy", mint a városban, ezért a szél miatt a parton az árnyékban szinte már fáztunk, míg a lépcsősoron felmenve benn a városban izzadtunk (érzetre kb. 8-10 fokos hőmérsékletkülönbség, nyilván ez erősen szubjektív). Surf-ot lehet bérelni (tengeri változat); én annyira nem vagyok profi és nem próbáltam, de irigyeltem, akik villámgyorsan hasították a hullámokat.
Az északi rész a szállodanegyed már üzemelő és most épülő szállodák sokaságával. Bár BG-ben sehol se volt kifogásunk a kajára, talán Obzorban kaptuk a legtöbb kaját és a legolcsóbban az egyik étteremben (van belőlük bőven).
Az autós utazással kapcsolatosan az utikalauz.hu-n van fenn a friss élménybeszámolóm.
Előzmény: kacatka (13696)
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13700
Előzmény: toth aniko (13697)
Szetka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13699

Mammamija!

 

Láttad ivandr kérését? Megcsinálod még a nyaralás előtti hajsza-hajrá-hőguta-agyhalál-foyós halmazállapot közepette?

Isten ments, hogy elvegyem a topicgazda kenyerét!

Na, jó, időnként, egy kicsit!  :-)  :-)  :-) 

 

Nekem még 47! Na, de aztán... Hujjéééé!

 

Szerintetek kíváncsi lesz valaki egyáltalán még az én beszámolómra?

 

Addigra tudtok mindent az egész Napospartól, a Hotel Nessebar Beach Süd-öt ismerni fogjátok kívülről-belülről. Nessebar és az "ő" giccsáruldái sem maradnak titokban. A medúzák és szúnyogok addigra bemutatkoznak, a pénzváltók sem tudnak már átvágni, a DSK automaták már előre fognak köszönni, a bőráru elfogy....

 

Tovább is van. Mondjam még?

 

Szetka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13698

Szia Andrea69!

 

Ajánlom figyelmedbe mirca09 3502-es hozzászólását, ő a Burgas Hotelben volt.

 

Előzmény: andrea 69 (13694)
toth aniko Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13697
Sziasztok!
Én még nem voltam Bulgáriában ezért kérnék tőletek segítséget! Az a helyzet, hogy nincs sok pénzünk de nagyon vágyunk ki, mert a párom már volt és csak áradozott, hogy milyen szép helyeket látott, ezért gondoltam, hogy tudnátok segíteni a szálláskeresésben, hogy hol lenne a legolcsóbb. Autóval mennénk, úgy olvasgattam, hogy Pomori elég olcsó hely, de szívesen veszek más helyről is tájékoztatót. Nem muszáj szálloda, nekünk a szobák, vagy a bungallow-k, vagy ilyesmik is jók lennének. 5 személyre jár már valamilyen kedvezmény? Remélem tudtok segíteni, mert szeretnénk eljutni a tengerpartra!!! :(
Nem tudom mikor leszek internet közelben, úgyhogy ha tudnátok, nagyon örülnék neki, ha az e-mail-emre írnátok, mert azt gyorsan ki tudom bogarászni: tothanikonikolet@freemail.hu! Nagyon köszönöm a segítséget, üdv:
Anikó
kacatka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13696
Sziasztok
Én ugyan majd csak jövőre szeretnék utazni Obzor-ba de kérnék néhány infót már most:)
Mikor érdemes legiinkább menni? Időjárás tenger hője szempontjából?
Mik a legfontosabb dolgok amit tudni kell ha autóval megyünk...
Mien látnivalók vannak arra? előre is köszi:)
fteebee Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13695
A tervezett bulgária utazásunk előtt olyan rengeteg hasznos infót kaptam innét Tőletek, hogy ezt viszonozni szerettem volna azzal, hogy én is leírtam a most még friss tapasztalatainkat (júli 3-tól 10-ig voltunk kinn autóval Sveti Vlas-ban) és a terjedelem miatt az utikalauz.hu-ra küldtem el, ahova a szerkesztő tegnap fel is tette.
Természetesen ha bárkinek konkrét kérdése van, szívesen válaszolok itt a fórumon, de akár mail-ben is: fteebee@freemail.hu
andrea 69 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13694
Sziasztok!A  Naposparton a Hotel Burgas Beach-ben volt már valaki,tudtok róla valamit?Előre is köszönöm a segitséget!
ivandr Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13693
Szia!

Bővítheted a listát: :)

ivandr szeptember 02-09
Napospart Hotel Astoria (3*)


Ezzel kapcsolatban kérdésem lenne:
járt valaki már ebben a szállodában?
Előzmény: Szetka (13592)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13692

Nem kell nemzetkozi jogsi.

 

Amugy:

 

Részletes útleírás itt.
Előzmény: andrea 69 (13691)
andrea 69 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13691
Sziasztok!Augusztus elején indulunk Bulgáriába Szerbián keresztül,azt szeretném tőletek kérdezni hogy kérnek nemzetközi jogositványt valahol?Vagy az csak autóbérelésnél kell?És kb hány óra az út?Köszönöm előre is a segitségeteket!
Höxter Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13690

Volvus,

 

köszönöm szépen az infót!

Előzmény: volvus (13675)
Höxter Creative Commons License 2007.07.17 0 0 13689

Fteebee,

 

köszönöm szépen az infót!

Előzmény: fteebee (13679)
bikemanusa Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13688

Tegnap jöttem haza Romániából. Pénteken NEM lehette közlekedni. Állandó dugók a városokban és borzalmas kamion forgalom.... Majdnem öngyilkos lettem... teljesen kiakasztottam magam. Megfogadtam, hogy a hétvégi bugáriai utunkra (most először) Szerbián keresztül megyünk!

Vasárnap jöttem vissza. Mintha egy másik ország lenne. Folyamatosan lehette haladni. Forgalom szinte semmi! Dugónak kamionnak nyoma sem volt. Fantasztikus. Elhatárztam hogy  a hétvégén Románián keresztül megyünk és majd (talán) Szerbián keresztül jövök. Hozzáteszem, hogy a "kamion stop" két napos....

Szetka Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13687

Ápoljam a listát? Az utolsó sor jogán? :-)

 

 

Előzmény: mammamija (13684)
best73 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13686
HNAnita: Elküldtem mailben a legújabb térképeket
Előzmény: HNAnita (13657)
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13685
Igazad van!!! Ha van zsé, akkor menjen gyorsan, és ott meg még tegyen rá 1-2 százast. De ha ilyen utazó mint mi, akkor itt is , meg máshol is előre érdeklődjön és dobja össze az infókat, oszt uzsdyi! Nekem is néhányszor kibirták a gyerekeim a 1200-1300 km-t 2 pislantással. Pedig még (már írtam ) kiskorúak. De abban az a vélemenyem, hogy ha kitűztem a célt nem molyolok útközben, hanem a lehető leghamarabb és biztonságosan igyekszem odaérni! Onnan lehet a többi programot szervezni.
Előzmény: ozig (13673)
mammamija Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13684

Legújabb lista::))

Augusztusban indulnak:
01.) janka72: aug.01-15 körutazással tarkított nyaralás...
02.) dss: még tipródik, hova és merre, és mikor:)) KIDRUKKOLJUK NEKI!!!!!!!!
03.) Best73: aug. 02. Obzor
04.) csirketojás: aug. 04-14. Szozopol
05.) jaffaboy: aug. 7-13. Ravda
06.) birooo: aug.26 – szept. 09. Szozopol, Hotel Amon
07.) borostyan37: aug.18. Napospart
08.) 64hacuka: augusztus 18. Obzor

Szeptemberben indulnak:


01.) sunda73: szept.01-08. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd
02.) gabeszN.A.: szept. 02-09 Sozopol (nászút!) Pri Emil Hotel (WizzAir)
03.) Szetka: szept. 02-16. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd

 

dss! Necsinádmá' - legalább egy hét pihit engedélyezz magadnak!!!

 

Szetka! Köszi, hogy ápolod a listát:) ha elmegyek rádbízom! Örülsz neki ugye?

 

Nálam semmi változás, még nem kapott el a gépszíj - bár lehet, hogy kiszítta az agyam a meleg - mindenesetre vágyom a légkondis autó után, de nagyon! Már csak 4-et alszom - ha alszom ebben a hőségben!

 

Olvasom, hogy viharok voltak arrafelé - MIÉRT NEM ERREFELÉ vannak a viharok hmm?

 

Barátom kollégája most jött haza Sveti Vlas-ból - rettenetesen jól érezték magukat - két felnőtt - két gyerek (18 - 16 évesek) - jókat mesélt a grillhúsokról, amelyek akár egy áruházláncban is sülnek és haza lehet vinni őket - az éttermi árak is tetszettek nekik - azt mondta, úgy érezték magukat, mintha a francia riviérán lettek volna.

 

Az apartman tulajdonosa magyar - asszem 8 van nekik odakint - felvették a kapcsolatot velük és jövőre persze két hetet terveztek, mert az 1 hét még autóval is kevés volt - nem is voltak olyan nagyon sok helyen.

A fagyi MAGA AZ ÁLOM!!!! ahogy mesélte!:))))

 

Előzmény: birooo (13670)
gyarmati1980 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13683

szia bicsi

 

Mi most csináltattunk utlevelet és egy héten bellül megjött az utlevél van gyorsitott is de az duplájába kerül de nem akarlak befolyásolni nem tudom mi a helyzet azota nekünk mult hét pénteken jött meg

Előzmény: bicsi (13665)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13682

Egyreszt nagyon igaz, amit a pravoszlav egyhaz es a hivok kapcsolatarol irsz, magam is tapasztaltam.

 

De ezzel a lendulettel vegyuk is ki a mai hivatalos szerb pravoszlav egyhazat, aminek a vezetese, hm, problemas. Egy kis osszefoglalo videoklip:

 

Nikad Izvini: Ja boga znam licno

 

http://youtube.com/watch?v=WDvZr0NG08M

 

(A hatterben feltuno szimbolumok: a belgradi parlament, Vojislav Kostunica miniszterelnok, Boris Tadic allamelnok, Radovan Karadzic es Ratko Mladic kiadatlan haborus bunosok, Milorad Ulemek "Legija" a milosevicsi hirhedt "pirossapkasok" vezetoje, a zimonyi klan atyja.)

Előzmény: pamag (13681)
pamag Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13681

A templomok fogtak meg a déli világban, mikor először sikerült külföldre ! tengerhez ! Görögországba ! eljutnom.

A pravoszláv ember valahogy más viszonyban van a vallásával meg a templomával, mint mi "civilizáltabb" "felvilágosultabb" északibb vidéki keresztények, főleg katolikusok. Már a buszos úton feltűnt, hogy délebbi vidéken (talán még Szerbiában jártunk) mindenhol új templomot építenek, sokszor a régi mellé. Mi meg úgy-ahogy óvjuk a régieket. Sokan szidják Paraliát, hogy semmi görög nincs benne, hát nem értek egyet vele. Csak meg kell látni. Előzetes fényképekről azt hittem, ez valami búcsújáróhely, hogy ekkora temploma van- nem, ők a nyaralótelepen is építenek ekkorát. (Egyébként akkori utam legnagyobb-legmeghatározóbb élménye az volt, hogy láttam az Olymposzt! minden nap ! ) Második utunknál tranzitszállásunk volt Paralián - pünkösdhétfő volt, Paralia tömve volt göröggel, és sorbaálltak a pici kápolnánál, hogy egy ima erejéig beléphessenek.

Ezért izgat Rupite is, ahol egy csili-vili új templomot építettek Baba Vanga tiszteletére (nem neki van szentelve, mintha Szt.Péter templom lenne), de izgat az a hangulat, amit áraszt. Szeretnék egy bolgár kolostort is megnézni - de nem a rilait, mert arról tengernyi irodalom és kép van.

Valahogy a pravoszlávok más viszonyban vannak az istenükkel.

Előzmény: halley (13660)
pamag Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13680

Ozig !

Igazad van. De egyrészt a fiataloknak kevesebb szabadságuk van, tahát rohannak, hogy minél előbb odaérjenek és ott töltsék az időt; ezenkívül van egy emberfajta, aki nem kíváncsi arra, amit útközben lát (talán arra se, ami az úticéljánál található látnivaló).

fteebee Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13679
Giurgiu - Ruse hídpénz: picit több, mint 7 EU (kb. 7,2).
Bolgár útdíj (1 hetes): 5 EU (ez határátkelőtől független, gondolom)
Fertőtlenítés nincs; a "vizesárkon" át kellett menni, de csontszáraz volt.
Előzmény: Höxter (13662)
gigabursch Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13678

Teljesen igazad van. Mi lefelé döngettünk, hazafele meg irány Vaskapu, Kazán, Grében, Galambóc, stb...

Ugyan "egy seggel" csináltam végig, de volt időnk a Sipka szoros, a Montanai leszakadás, stb meleltt úgy végigmenni, hogy lássuk is a tájat.

... és igen. Kétfelé kell menni oda, ill. vissza

Előzmény: ozig (13673)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13677

Ezzel nem kérdőjelezem meg amit írtál, vagyis a balkáni egyenruhások "másképp informáltságának" lehetőségét, csak mint érdekességet írtam le ide.

 

En magam is azt irtam, hogy "elmeletileg" mukodnie kellene a sima szemelyinek, de a gyakorlat nem mindig igazolja az elmeletet :-)

 

A roman-bolgar hatarokon en mar sok erdekesseget lattam. Igaz, az meg az EU elott volt.

 

Előzmény: bicsi (13665)
volvus Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13676

Sziasztok! most értünk haza nemrég , személyivel mentünk és jöttünk semmilyen probléma nem volt egy határon sem! Az EU-s sávba álltam csak az egyik ország hatósága ellenörzött kb.1perc. Jó utat! Volvus 

Előzmény: bicsi (13665)
volvus Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13675
Szia Höxter                                                                                                                   Nemrég érkeztünk haza. A Giurgiu-Rusze határon nincs semmilyen fertőtlenités ki van száradva a helye. Most 12levat kértek a hid áthajtásért, odafele ugyan ennyi lej-ben.(28) Rusze-be érve van egy útfelbontás tereléssel nem kell megijedni 1-2km túl menni, (osztott út) aztán vissza fordulni és onnan a táblákat kell követni. A helyiek a rendöröket jó elöre jelzik,a záró vonalat viszont nem veszik annyira komolyan. Jó utat:volvus
Előzmény: Höxter (13663)
birooo Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13674
Szüleim tegnap jöttek haza onnan. A kilátásba szépen belerondít az az építkezés és a vacsoráktól sem voltak elhalva, szerencsére mi csak reggelit kértünk. összeségében nagyon jól érezték magukat.
Előzmény: nagyutazás (13672)
ozig Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13673
Sok hozzászólót nem értek! Nyaralni mentek,pihenni vagy rohanni?Aki siet menjen repülővel,aki pihenni,látni,turistáskodni,menjen kocsival.A gps nélküli világban is odataláltunk térképpel,pedig nem volt se légkondi. se szervó se egyéb kütyü,de még mai szinvonalu kocsi sem,mégis kibirták a gyerekek is az utat.A bukaresti körgyűrű már legalább 25 éve kész van és új korában se volt jobb állapotban mint most./MO-ás kész van?/Van más út is,Hirsava -Vaskapu,majd Szerbiában 80km és Bulgária.Ha átmentek egy gyönyörű szerpentines hegyen Szófia következik és rohanhattok az autópályára.A vaskapu előtti rész a legszebb dunai ut!Ne nyavalyogjatok,induljatok hamarabb! Vssza mindig más uton kell jönni!Aki Bulgáriába megy és siet,nem értem mit keres Brassó köknyékén,mikor Szeben felé sokkal gyorsabb!
nagyutazás Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13672

Szia!!

Remélem, te is meg leszel elégedve a hellyel, mi is ott voltunk, és nekünk remek volt minden!!!!!!!!!!!

Annyira visszamennék!!!!

Előzmény: birooo (13670)
pilboy Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13671
vasárnap hajnalban már mi is útrakelünk (2.30-as indulással Fehérvárról Ferihegyre)
ma elintézem a biztosítást, a héten valamikor még váltok pénzt. még nem tudni mikor, mert Nagykátán kell dolgozni 2-3 napot. legkésőbb tehát péntek, szombat körül kerülhet rá sor :) nem kapkodom el a dolgokat.
mi(ke)t érdemes még ilyenkor elintézni? :)
birooo Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13670

06.) birooo: aug.16 – szept. 14. Szozopol, Hotel Amon

 

Istenem de jó lenne:)) De sajna aug.26 - szept. 09. között leszünk kint.

Vagy te tudsz valamit amit én nem!?

sunda73 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13669

Sziasztok,

Othjo,

mi is a Nessebar Beach Südbe megyünk szeptemberben. Én még azt szeretném megkérdezni, hogy megítélésed szerint mennyire volt zajos a szálloda környezete, Nektek pl. hova nézett a szobátok? Másik kérdésem, hogy a szálloda medencéjének milyen volt a vize? Mármint hőfokra kb.. Nem volt nagyon hideg?

A taxis akit ajánlottál, csak Várnábaól vállal fuvart? Esetleg a Burgaszi reptérről nem?

Nagyon köszi előre is!

Előzmény: othjo (13647)
gradinar Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13668

Sziasztok!

Saját gyakori tapasztalatom alapján mondhatom, hogy a reptereken minden további nélkül be és ki lehet lépni kártyaszemélyivel. Mitöbb, egy nem bolgár és nem magyar kollégám a bolgár kártyaszemélyijével utazgat Szófia és Budapest között. Azt nem tudom, hogy mi a helyzet a közúti határátkelőhelyeken.

G.

Előzmény: bicsi (13665)
bicsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13665
Érdekességként: a magyar határőrizet szöld számán egyértelműen állítják, hogy plasztik személyi mellé Románia és Bulgária viszonylatban semmi szükség útlevélre.

Ezzel nem kérdőjelezem meg amit írtál, vagyis a balkáni egyenruhások "másképp informáltságának" lehetőségét, csak mint érdekességet írtam le ide.
Előzmény: stevie wonder (13651)
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13664
Szia HNAnita! Ugye milyen gyorsan eltelt ez a pár nap! Mondtam, hogy mindjárt indultok:-) Negyedike után 7.-éig ne felejtsd megírni a legfontosabb dolgokat! Kíváncsian várom, hogy milyen lesz ez a félsziget! Ne izgulj!!! Szófiánál a körgyűrűn mentek, vagy át a városon, meg Plovdiv felé a pályán, vagy a főútn? 
Előzmény: HNAnita (13653)
Höxter Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13663
Tudja valaki hogy milyen anyagi vonzata van a Giurgiu-Rusze, illetve a Vama Veche-Durankulak határátlépésnek? Gondolok itt az előbbinél a hídpénzre, az utóbbinál pedig a fertőtlenítésre. Vagy fertőtlenítés mindenhol van?
Höxter Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13662
Tudja valaki hogy milyen anyagi vonzata van a Giurgiu-Rusze, illetve a Vama Veche-Durankulak határátlépésnek? Gondolok itt az előbbinél hídpénzre, az utóbbinál pedig fertőtlenítésre. Vagy fertőtlenítés mindenhol van?
halley Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13661

De a szóhasználat is érdekes :

"VAROSA"

Vajon tudja-e Valaki, hogy miért is épp ez a neve ?

Van-e tán valami köze a mi "város" szavunkhoz is ?

halley Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13660

én (részben) elhiszem Stevie meséjét

 

Részben én is. Anekdotázgatni is jó ezzel.

De az egész városszerkezet, a körkörös beépítettség is azt igazolja, hogy mindig is a mai modern részen volt a város közepe. Nyilván az igazi óváros-belváros is. Kár is, hogy megszűnt...

 

A Varosa láttán viszont úgy gondoltam, hogy az a remek környék nem tűnik igazán új építésűnek (na szóval csak azt hasonlítgattam Óbudával) .

De ha ottjártok, mindenképp menjetek be a templomba is ! A hangulata szinte átragad az emberre. Nagyon sokan meg-megfordulnak ott a helybéliek közül, meg lehet csodálni a mindennapjuk egy kis pillanatát. És még valami : a fafaragások valami lenyűgözőek !!! (Mai mester bizto'n nem állna neki. Még kijavítani sem. ;-)

Előzmény: pamag (13632)
Szetka Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13659

Legújabb lista:

Augusztusban indulnak:
01.) janka72: aug.01-15 körutazással tarkított nyaralás...
02.) dss: még tipródik, hova és merre, és mikor:))
03.) Best73: aug. 02. Obzor
04.) csirketojás: aug. 04-14. Szozopol
05.) jaffaboy: aug. 7-13. Ravda
06.) birooo: aug.16 – szept. 14. Szozopol, Hotel Amon

07.) borostyan37: aug.18. Napospart
08.) 64hacuka: augusztus 18. Obzor


Szeptemberben indulnak:
01.) sunda73: szept.01-08. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd
02.) gabeszN.A.: szept. 02-09 Sozopol (nászút!) Pri Emil Hotel (WizzAir)

03.) Szetka: szept. 02-16. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd

 

Előzmény: best73 (13619)
rudiandi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13658

szia Anita

nagyon jo hely nem fogtok csalodni

tobb magyar nyelvu etlapos etterem is van, de nekunk a Fantazia jott be

ugyhogy, penteken este 8/kor, helyi ido szerint itt talalkozhatunk. ez lent van a parton a nagystrandnal. ki van irva a neve. mi ott leszunk, ez lesz a bucsuvacsorank

addig is jo keszulodest

Előzmény: HNAnita (13654)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13657
Egy kis idővel ezelőtt, tett fel valaki MIO-hoz, ill. IGO-hoz való Bulgária és Szerbia térképet, ha tudja valaki, hogy honnan lehet letölteni, akkor segítsen nekem legyen szíves, mert nem találom! Köszi!!!
rudiandi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13656

sziasztok

udv pomoriebol ismet

nagyon meleg van, a viz sajna egy kicsit felkavarodott, mert tegnap nagy szel volt

egyebkent minden nagyon jo

voltunk Burgaszban, megallapitottuk, hogy semmit nem valtozott. ugyanolyan csunya, szurke varos, mint volt.

Szozopolban is voltunk, annak az ovarosa nagzon szep, es rettenetes utemben fejlodik az ujvarosi resz.

szivunk csucske meg mindig Neszebar, ott mar tobbszor is voltunk, de megyunk is meg

voltunk az uj aqvaparkba a paradiseba is. kiraly! olyan csuszda is van, amit meg eddig sehol nem lattunk

a penzvaltokban itt 1,9 be valtjak az eurot, de a central bankban 1,94-be

 

 

nagyutazás Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13655

Szia! De jó neked! :)

MIvel mi repülővel mentünk, jó tanácsot nem tudok adni, viszont vasalni fölösleges volt nekünk, mert összegyűrődött... :)

Előzmény: HNAnita (13654)
HNAnita Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13654

Sziasztok! Újra itthon, már csak 3 nap és indulunk, terveink szerint csütörtökön este 6-7 óra felé Szerbián keresztül. A francba, remélem nem felejtek el semmit, mert már kezdek idegeskedni.

A mosást már megkezdtem, aztán a vasalás, meg persze a bevásárlás, mert azért nem lehet mindent ottkinn megvenni!

Ha valaki tud valamit a szerbiai, ill. bulgáriai út során, amire mindenképpen érdemes figyelni, akkor ne tartsátok magatokban, minden érdekel!

HNAnita Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13653

Sziasztok! Már csak 3 nap és indulunk, kezdek idegeskedni! :-))))

 

Eldöntöttük a leírások alapján, hogy Szerbia felé megyünk, mert Románia egy kicsit húzós.

Ha valaki 19-én jön arrafelé, akkor csatlakozhatunk! Bár ahogy olvastam eddig, nemhiszem hogy lesz valaki.

bicsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13652
Köszi, az egy hónapot nem türlemetlenkedésből tettem hozzá a kérdéshez. Akkor váltunk utilaput a nejemnek, de azért bepróbálkozunk a plasztikokkal, hátha bejön.

Az útlevélre van vmi gyorsított eljárás, tud erről valaki vmi pontosabbat? Egy héten belül kéne, a polgármesteriben nemigen bíztattak ezzel.
Előzmény: stevie wonder (13651)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13651

bicsi,

 

ha valamire sokaig nem jon valasz, az azert van, mert nem tudjuk, nem probaltuk.

 

Elmeletileg rendben lenne a plasztikkartya (vagy mas szemelyi is), de a roman es bolgar hataron dolgozo egyenruhasok nem mindig a jogszeru es konzisztens donteseikrol hiresek, emiatt esetleg kellemetlen szituaciok alakulhatnak ki.

 

Biztosabb utlevellel utazni.

Előzmény: bicsi (13649)
tblasko Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13650

Helló!

 

Köszi a részletes választ. Ha lesz még kérdésem kereslek.

Előzmény: othjo (13647)
bicsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13649
Már egy hónapja kérdeztem, érdemi válasz nélkül, azóta látom nagy lett a jövés-menés: új plasztik személyivel a Románia - Bulgária útvonal megy gond nélkül, vagy muszály ezért útlevelet váltani felnőttnek?
JamiC Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13648
Sziasztok!

Látom, itt sokan írtak úti beszámolókat, remélem majd augusztus végén mi is hasonlóan jó és pozitív élményekkel térünk majd haza!

Ha nem bánjátok, egyből lenne is néhány kérdésem...
Skyeurope-pal megyünk Várnáig, a szállásunk Kavarnában van lefoglalva - van valakinek tapasztalata, hogy hogyan tudunk majd oda eljutni? Buszjáratokról nem nagyon találtam információkat eddig, leginkább a taxikról írnak... és ha már taxi - milyen tarifára lehet számítani szerintetek?
Mennyire vannak a főbb információk angolul/németül kiírva? (vagy inkább gyorsan tanuljuk meg olvasni a cirill betűket?)

A válaszaitokat előre is köszönjük! :)

Üdv,
JamiC
othjo Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13647

Hello!

Az ellátás szerintem kifogástalan. Reggeli 1/2 8- tól 10-ig van. Van egy "édes" asztal ( roskadásig kaláccsal péksütivel, müzli, méz, gyümölcs stb. és a nagy étkezőben 4*5 tálalóban mindenféle. Sült virsi sajttal, főtt virsli, tojás rántottaként és tükörtojásnak elkészítve, általában valami sült kolbász, babsaláta, és rétestésztába göngyölt paraj, vagy egyéb zöldség, sült paradicsim sajttal.  A másik soron darabolt friss zöldségek vannak, elkészítve salátának, vagy egyénileg is összeállítható, mert van 2-3 féle öntet a kancsókban. 7-8 féle felvágott- szalámifélék, kenőmájas, kenhető sajt,és gyönyörűségesen felszeletelt tömbsajtok. Kávé is ettől az időponttól folyamatosan a vacsora végéig. Ha nem ettél volna eleget, 11 órától a medence melletti poolbar-ban azonnal ehetsz hot-dog-ot, vagy félkarnyi nagyságú szendvicseket. 12-14-ig van ebéd. Mindig volt hal, vagy nagy, vagy kicsi, vagy szaftban, vagy  szárazon. csirkehús, marhahús, bárányhús, köret 3-4 féle, leves 1-2 típus. tészta 2 féle raguval. Saláta előregyártott, vagy készíthető. Az édes asztalon gyümölcs, sütik, parfétorta. A vacsora hasonló az ebédhez 18-21-ig.

10 órától lehet inni. Helyi szesz ( sör, bor, tömény) valamint gép üdítők- nincs light-os,  annyit adnak amennyit kérsz, de csak pohárba kaphatod! Délután van fagyi a medence mellet, süti a lobby- bárban középen. 

A mi szobánk klímás volt, de nem igazán hűtött a masina. Tiszta, tágas, a TV-n nem fogható magyar csatorna. Minden nap takarítanak és cserélik a törölközőt is.

Mi nem nagyon jártunk szórakozni, de minden lépésednél a szállodán kívül megszólítanak és étterembe invitálnak. Van karaokee bár, a másik helyen tánc, találtunk erotic- show-kat is. Szerintem megtalálod, amit keresel.

Vizisport: Ejtőernyő, 1 kör: 40 leva egyedül, párban 70 leva. Banán: 20 leva. van jetski is, annak az ára megegyezés kérdése volt. Ezek elég húzósak. Érdemes elmenni Nessebar- ba, de a hotel is szervez programokat. A bolgár esküvőtől a szozopoli és Ropotamo folyón történő kiránduláson át az istambuli ártuccanásig bármit választhatsz. Árak 35- 100 leváig vannak.

Ha van még kérdésed, dobj egy mail-t az othjo@freemail.hu - ra

Előzmény: tblasko (13645)
haros Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13646
Köszönöm az infókat! Egyébként Békéscsabán lakunk. Azért gondolkoztunk Ro. fele.
Előzmény: evababa77 (13635)
tblasko Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13645

Helló!

 

Augusztus 19.-én megyünk Mi is a Hotel Nessebar Beach Süd-be. Az ellátásról tudnál néhány mondatot írni? Kaja, pia, szoba? A közelben milyen szórakozási lehetőségek vannak? A parton hol vannak vizisportolásra lehetőségek és mennyiért? Mi az amit feltétlenül ki kell próbálni vagy esetleg meg kell nézni?

Előzmény: othjo (13636)
barta lacika Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13644

Sziasztok!

 

Kranevo-bol jelentkezunk! Az ido es a viz szuper segiti elfeledtetni a romaniai utakat! Aki csak teheti kerulje el nagy ivbe Gyula- Arad - Bukarest utvonalat mert tele szerpentinnel faluval es rengeteg bunko kamionossal akik siman letolnak es beledjonnek ha nem ugy mesz ahogy nekik tetszik!

Hatar es varna kozott az ut nagyon jo csak nehez megtalani russe-nel a foutra vezeto utat! GPS nelkul ne induljon el senki :))

 

Fizetni: 5,7 euro roman utdij, 7,5 euro hiddij, 5 euro bolgar utdij!

 

Arak: un. mint nalunk otthon en meg nem talaltam 0,6 levaert kiskolat meg 0,9-ert se sort de pont  a duplajaert igen! NIVEA naptej 30 faktor: 24 leva Pizza : 4 leva Gyros pitaban: 3 leva...

 

Szep napot majd meg jelentekezem!

 

 

Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13643
Szia! Ti Bé(í)k(í)ésben hol laktok, mert én is onnan származom?:-) De az itteni dolgokat olvasgatva szerintem ne menjetek RO. irányába, hanem Nis félé, persze, ha nem az északibb részekre mentek!
Előzmény: haros (13594)
fteebee Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13642
Az RO-n keresztüli haladást gátló traktorokról, szekerekről, tehenekről sokat írtak már, nappal biztos így is van, de mi ilyen szerkezetekkel egyátalán nem találkoztunk, igaz éjszaka hasítottunk át az erdélyi részen. A R.Valcea - Giurgiu részt már reggel ill. délelőtt tettük meg, de itt is tempósan lehetett haladni (kivéve a bukaresti fapados körgyűrű - az tényleg gáz...). Egyetlen traktort láttunk csak a Pitesti-Bukarest pályán, de az nem tartott fel senkit. 25 éve ezen a autópályán még lovaskocsik is közlekedtek, sőt egyszer azért állt le a teljes forgalom, mert keresztülhajtottak egy bivalycsordát... Ma már ilyen nincs azért.

Szerbiában az össz pályadíj nektek hogy jött ki 16 EU-ból? Mi visszafele jöttünk arra; Nis-Beo: 11 EU; Beo-Újvidék 6 EU; Újvidék-Szabadka 6 EU (lett volna, de mivel nem maradt annyi pénzünk, azt elkerültük.)

Előzmény: evababa77 (13635)
othjo Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13641

És végül Iván a taxis.

Az ő elérhetősége: http://www.varnanettaxi.com 

 

 

othjo Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13640

Továbbá:

Napospart

Neszebár

Parasailing

 

 

 

othjo Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13639

A képek újra:

Útban oda

útban oda

 

A hotel belső udvara

a hotel belső udvara

 

Reggeliző asztal részlet

Reggeli asztal részlet
othjo Creative Commons License 2007.07.15 0 0 13638

Íme néhány kép:

 

 

 

 

Ivant a taxis mindenkinek ajánlhatom. Olcsó pontos és Várnából bárhová visz és érted megy időre. A neten is fel tudjátok vele venni a kapcsolatot:

 

stevie wonder Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13637

nem ajánlom a ro-felé vezető utat.két hete mi is végigcsináltuk.23 óra nonstop.lassú,sok a szekér,kamion.egyeltalán nem lehet rendesen menni.hulla fáradtak voltunk,mire odaértünk.

 

Mintha ezt valaki mar tavasszal emlitette volna, khm khm :-)

 

 

Előzmény: evababa77 (13635)
othjo Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13636

Sziasztok!

 

Ma este megérkeztünk a Napospartról (Hotel Nessebar Beach Süd). Szuper volt. Néhány képet majd töltök fel. Ha van kérdésetek szívesen válaszolok, ha tudok.

evababa77 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13635

hello!

bocsi,hogy beleszóok, de em ajánlom a ro-felé vezető utat.két hete mi is végigcsináltuk.23 óra nonstop.lassú,sok a szekér,kamion.egyeltalán nem lehet rendesen menni.hulla fáradtak voltunk,mire odaértünk.mi is békés megyéből indultunk.inkább a szerbia felé menjetek,szinta végig pálya,és 12-13 óra az út.a táj szintén gyönyörű,főleg nis környéke.telis tele hatalmas hegyekkel,alagúttal. ha számolsz kicsit a havi matrica(RO-ban kb 15 új lej volt)(hetit nem adtak!!!)..a pálya díja össz.16 euró volt.és gyors!!!biztosan találtok magyar kocsit,mi is összeálltunk eggyel,együtt,egy ütemben jöttünk.(hazafelé jöttünk szerbia felé).szóval csak jó tanács volt.mi megfogadtuk,hogy az életben többet csak pályán megyünk.két kicsi gyerekkel ültük végig a 23 órás utat.az egy gyötrelem volt.annyira lassan haladtunk,hogy szinte a tehenek gyorsabbak voltak.(nagyon sok helyen teheneket hajtottak és persze keresztül at úton...)a tenger gyönyörű tiszta, egy tízes skálán 9.jó nyaralást,szép időt.(ha szükséged van infóra,írj bátran)

Előzmény: haros (13594)
haros Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13634
Milyen matrica?
Előzmény: fzo (13630)
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13633

Nekem nagyon úgy rémlik, hogy az egyhetes matrica 5€, a havi pedig 12€, tehát még mindíg jobban jársz, ha veszel két egyhetit. Ha nem így van, akkor engem is érdekelnének az árak, mert mi meg 10 napra megyünk.

Előzmény: tgosti (13629)
pamag Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13632

Ahogy nézegettem Blagoevgrad térképét, nekem gyanús volt, hogy földrajzi elhelyezkedés szempontjából a Varosha nem lehet a teljes régi városrész, legfeljebb egy része. Úgyhogy én (részben) elhiszem Stevie meséjét, valószínűbbnek tűnik.

Meg fogom nézni!

Előzmény: halley (13620)
helevi Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13631
Mi is Obzorba megyünk holnap indulunk egyénileg kocsival :) Pont 20 éve voltam ott utoljára . Jó utat nektek .
Előzmény: 64hacuka (13626)
fzo Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13630

Hello

 

Nekem tavaj nem volt hajlandó csak 1 hetest adni a határon azt mondta, nincs csak ez. Benzinkutaknál kapható matrica és ha jól emlékszem sokkal olcsóbb volt mint a határon.

Előzmény: tgosti (13629)
tgosti Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13629

sziasztok!

 

8 nap/7 éjszakára utazunk Bulgáriába autóval, tehát az egy hetes matrica nem elég.

 

Az lenne a kérdésem, hogy lehet valahol a Napospart környékén is matricát venni?

 

Mert ha nem lehet, akkor veszünk a határon 1 hónaposat. Hogy mondják bolgárul, hogy "1 hónapos matrica"? Vagy ezt azért megértik angolul is?

Babi55 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13628
Sziasztok!Valaki tudna segíteni hogy kocsi nélkül (busszal,hajóval,vonattal),milyen kisebb,1napos utakat érdemes tenni Aranyhomok környékén és kb mennyibe kerülnek ezek?
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13627

Sziasztok

 

Mi a Hotel Baikalba voltunk Két hete és nagyon jól éreztük magunkat csak az zajjal(ezen belül a német kis.... -el )volt a probléma illetve a vihar utáni medúza invázióval.

Amúgy maga a szálloda nagyon szép volt a kaja(all inclusive) az fejedelmi volt bár lehet,h azért is érzem így mert én most voltam ott először és az all inculisvet is most próbáltam ki először...

Remélem akik most utaznak jól fogják érezzni magukat...

 

Jó utat mindenkinek...

 

64hacuka Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13626

Ha 17-ig vissza jöttök, légyszi írrd meg a helyi tapasztalatokat, mert mi 18-án indulunk Obzorba.

Köszi!

Ha később jöttök akkor ott add át személyesen.

Előzmény: best73 (13619)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13625

Na megyek szendvicseket csinálni, aztán startolunk. Majd tuti fogom a fórumozókat emlegetni!

Aztán meg kitartás a nagy meleghez! Remélem nekünk is az lesz...

 

Sziasztok

S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13624
Mi is ma délben indulunk!!!!!!:)))))
Előzmény: _gollAM (13623)
_gollAM Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13623
Köszönöm a válaszokat!!!
ma délben indulunk Szozopolba!!!!
jó idő lesz! :)
Előzmény: fteebee (13614)
halley Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13622

"volt fenn"

 

helyett :

 

"...voltunk fenn..."

Előzmény: halley (13571)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13621
Holnap reggel indul a vonatunk burgaszba:)
halley Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13620
Ha azt mondod, hogy a templomuk is újmódi, menten magam alá könnyezek.

 

Én egyébként ezt az újonnan-épített-óváros-történetet csak amolyan urbánus legendának vélem. Legfeljebb annyi lehetett az alapja, hogy valamilyen központi elvárásra ekkortájt úgy újíthatták fel a negyedet, hogy a foghíjtelkeket is beépítették korhűen (ilyen lehetett akár a már említett Klubhotel Varosha épülete is, ami feltűnően jó állagú).

A ’81-ben kiadott Bulgária útikönyv is említi a néhány törökkori épületet, de az új útikönyv is megújhodáskori felújított épületekről tesz említést.

Az egyiken rajta is van a régi Csitaliste emlékfelirata. Aztán meg volt szerencsém az egyik házban bent járkálni (egy festőnél), nos az kifejezetten tradícionális volt, zéró komfortfokozattal. A népitáncosok épületéről is úgy vélem, hogy nem új. Stb.

 

…

 

U.i.: Az egész engem az óbudai Fő térre emlékeztet, amit szintén akkortájt (az 1980-as években) szinte a szemem láttára alkottak újjá. Ez ettől még nem modern, hanem hagyományőrző, mivel minden a régi, eredeti dolgokon alapult.

Előzmény: stevie wonder (13503)
best73 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13619
Változott az indulási időpontom, és a helyszín is:)
Aug. 02-án indulunk és Obzorba megyünk, mert a Sozopoli szállást időközben vissza mondták.
Előzmény: Szetka (13592)
Höxter Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13618
Okés, majd megbeszéljük a részleteket!
Előzmény: stevie wonder (13591)
Höxter Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13617
Jó utat & kellemes nyaralást! Várjuk a "jelentést"!
Előzmény: barta lacika (13609)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13616
Nem tudok aludni...:( vagy inkább :)
fteebee Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13615
A sör neve Kamenitza. Van még 2 lityisben Asztika, Burgaszko és másfél lityisben Zagorka. Sveti Vlasban ezek 2,4 - 2,6 leva körül voltak. Nekem is elfogyott naponta egy két literes flaska a parton. Az Asztika (sárga-barna címkés) nekem nem jött be, olyan félbarnás jellegű, nekem nem ízlett. A többi nagyon jó, még a feleségem is itta, pedig itthon csak kb. 2 havonta iszik meg egy üveggel.
A gyümölcsök ára szerintem elfogadható, pláne a naposparttól picit távolabb. bl. Bialában egy nénike árulta a görögdinnyét, 0,6 leva volt kilója.
Előzmény: baranyka05 (13432)
fteebee Creative Commons License 2007.07.14 0 0 13614
Ahol mi voltunk (Sveti Vlas, Panorama Fort Beach) total fel volt szerelve a konyha: többféle poharak, kávés és teáscsészék, kicsi, nagy lapos és mélytányárok, néhány edény (teflon), vízforraló, mikró, elektromos 4 főzőlapos tűzhely, páraelszívó, evőeszközök. Egyetlen dolog hiányzott, amit nem is tudtunk kapni a környéken, mert nem volt semmilyen háztartási bolt, csak Bialában: ez pedig a merőkanál (párom szokott csinálni gyorslevest). Ezért az első napokban a teáscsészével mertünk...
Öcsémék tavaly Ravdában voltak, ott még a hűtő is italautomatás volt.
Egyébként BG az a hely, ahol komoly főzőcskézésre tényleg nem érdemes berendezkedni: az éttermek olcsók, sok van belőlük és a kaja kiváló. Ezzel együtt ha interneten vagy utazási irodán keresztül foglalsz, javasolom, hogy konkrétan kérdezd meg, hogy van-e ez vagy az apartmanban.
Előzmény: _gollAM (13602)
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13613

Tehát amit érdemes itthonról vinni:

 

1, Pelenka

 

Köszi a gyors választ és várom a további javaslatokat.

Előzmény: baranyka05 (13610)
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13612

Jó utat Laci!

 

Előzmény: barta lacika (13609)
baranyka05 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13611
Bocs a sok félreírásért!
baranyka05 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13610
Én még utazás előtt érdeklődtem itt a topikban a pelenkáról. Áldom az eszem, hogy az utazótársainkhoz bbefértek, mert horibilis ára van. Kb. 150 Ft/db-ra jön ki, ami nálunk csak 50-60 Ft körül van. Én Pampers-t és Liberot néztem, mert nem bízok az ismeretlenben. Popsitörlőt viszont kellett vennem. 1 db Pempars-t volt 5 leva.
Remélem segítettem.
Előzmény: gombizsolti (13608)
barta lacika Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13609

sziasztok!

 

Most indulunk!!!!!!! :)))) A partrol jelentekezem :)

gombizsolti Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13608

Lenne egy kérésem a hazatéröktől!

Úgy látom, hogy többen is utaznak a jövőben egyénileg, ezért akik hasonló formában voltak odakint (ellátás nélkül), azoktól szeretném kérdezni, hogy mi az, amit legközelebb feltétlenül vinnének magukkal? A pelenkától a ketchapig, minden, ami eszetekbe jut (drága, nem lehet kapni, silány, ....). A most utazóknak nagy segítség lehet.

Előre is köszönöm.  

S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13607
Még 1 alvás...
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13606

Úgy gondolom, hogy az apartmanok elméletileg fel vannak szerelve edényekkel, tányérokkal, ........stb, azaz az önellátáshoz szükséges konyhai felszerelésekkel. Legalábbis ezért hívják apartmannak. Már többször voltunk apartmanokban (bulgáriában még nem) , tavaly horvátországban csak kávéföző nem volt. Remélem itt sem kell csalódnunk.

Előzmény: _gollAM (13602)
chendo Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13605

Mi tavaly a Szeged-Arad-Déva-Nagyszeben-Brassó-Ploesti-Bukarest útvonalon mentünk és semmi problémánk nem volt.Kecskeméttől Brassóig 9 óra volt az út

(ott egy éjszakát aludtunk) onnan pedig a Napospart szintén 9óra.

Idén viszont senkinek nem ajánlom!!!

Nagyszebentől Brassóig építik az utat,de valami eszement módon!

Kb.3-4 kilométeres szakaszonként fel van túrva az út de nem csinálnak rajta semmit.

Lámpákkal irányítják a forgalmat ,amik nincsenek összehangolva.Én már a végén

belementem a pirosba, így sikerült épp elérnem a következő zöldet és haladhattam

egybe vagy 6 km-t!!

Ez megy kb 120km-en keresztül.

Kerülje el Mindenki!!

Visszafelé már a Marosvásárhely-Kolozsvár-Nagyvárad útvonalon jöttünk ami nagyon

szép,lehet is rajta folyamatosan haladni de nagyon lassan!

Brassó-Kecskemét 12 óra volt.

Jó utat Mindenkinek!

Előzmény: fteebee (13595)
fteebee Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13604
Volt ott még 2 teherkocsi, abban is durmoltak a sofőrök.
Ajtót belülről bezártam és az erősen kényelmetlen testhelyzet miatt nem volt igazi alvás, inkább csak egy "alfa-állapot" szerű pihenés (lásd egykori Agykontroll....)
Előzmény: haros (13603)
haros Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13603
A benzinkút parkolóban biztonságos aludni?
Előzmény: fteebee (13600)
_gollAM Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13602
SZIASZTOK!

Tudna valaki abban segíteni, hogy Szozopolban, - vagy akár többi városban - , az apartmanokban van-e valami konyhasarok, edények, poharak, evőeszközök? Vagy mindent vinni kell?

köszi a segítséget!
dss Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13601
sajna nem:-(( sőt valószínű idén nem is fordulok elő bulgáriában, de nem adom fel:-))
Előzmény: Szetka (13592)
fteebee Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13600
Az én fiam is annyi, plusz van egy 5 és egy 6 éves lányunk. Mi most nem vittük őket, mert a 2 óránál hosszabb utakon már erősen türelmetlenek; de jövőre ilyen esti indulással lehet, hogy megkockáztatom, mert nagy valószínűséggel végig fogják aludni az éjjeli részt. Kezdetben én is próbálkoztam interneten romániai szállással az Olt völgyében, de viszonylag szegényes a kínálat ill. nem reagáltak a mailjeimre. Nagyszebenben ill. Calimanestiben van egyébként interneten is fellelhető szállás, de út közben láttunk több helyen számos motelt is; de őszintén szólva nem láttam értelmét annak, hogy hajnali 2-3 körül szobát vegyek ki, inkább maradt a kocsi, meg a hazulról hozott párna.
Előzmény: haros (13599)
haros Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13599

3 éves a fiam, azért számolok hogy egyhuzamban le tudjuk vezetni, vagy kell egy tranzit szállás?!

 

 

Előzmény: fteebee (13598)
fteebee Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13598
Csak 22, mert Bg-ban egy órával előbbre tartanak.
Ha figyelembe veszed, amit írtam, Nektek Békésből közel sem lesz annyi, és nekünk se lett volna, ha Pesten nincs dugó és Szeged-Arad fele tudtunk volna menni...
Előzmény: haros (13597)
haros Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13597

köszönöm a gyors és kimerítő választ!

 

Az út 23 óra? Az sooook!

Előzmény: fteebee (13595)
baranyka05 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13596
Nem láttam ovodát, illetve gyermekmegörzőt, nem is kerestünk. Lehet, hogy az idegenvezető tud majd infót róla, ha nem egyénileg mentek.
Előzmény: sunda73 (13579)
fteebee Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13595
Vác mellől, Sződről indultunk kezdetben Pest fele (M5, Szeged, Arad, stb. volt a cél), de a városszéli nagy dugó miatt változtattunk és az M3-on Debrecenig, onnét Ártánd, Nagyvárad, Déva, Sebes, Nagyszeben, Pitesti, Bukarest körgyűrű, Giurgiu, Ruse, Várna, Sveti Vlas volt az útvonal. Kb. 6-szor álltunk meg 15-20 percre eü okokból, enni, inni meg tankolni + a határokon, ill. egyszer Nagyszeben után az Olt völgyi főút mellett kb. 60 km-rel "aludtam" a kocsiban kb. 1,5 órát + evés és a "magamhoz térés" fél volt óra. (A feleségem gyakorlatilag végigaludta mellettem a Nagyvárad-Pitesti szakaszt.) Egyszer picit eltévedtünk még Mo-n Debrecen után Hosszúpályinál útban Ártánd fele. Ezekkel a megállásokkal meg a két plusz (felesleges) kanyarral a menetidő úgy alakult, hogy du. 5-kor indultunk és másnap du 4-re értünk oda S. Vlas-ba ottani idő szerint. Hozzáteszem, hogy a Nagyvárad-Déva út rossz ötlet volt csakúgy mint a Bukaresti körgyűrű. Ezen kívül - főleg a balkáni országokban - nem vagyok száguldozós típus, inkább a helyiek tempóját tartom, ill. lassabban, biztonságosabban megyek (Végül is nyaral az ember...).
Nektek Békés megyéből biztos, hogy rövidebb lesz és egyértelműen az Arad, Déva, stb. utat javasolom, Bukaresten és a többi városokon is nem körgyűrű meg elkerülő, hanem keresztül a centrumon.
Még annyit, hogy én korábban mindis is ódzkodtam az éjszakai vezetéstől, de most abszolút nem bántam meg, sőt. Az ilyen 1000 km feletti nagyobb túrákra biztos, hogy így megyek a jövőben is; összességében több előnye van, mint hátránya.

A szerkesztői ígéret szerint hétfőn megjelenik az utikalauz.hu-n a teljes részletes beszámolóm; elég hosszú lett, ezért nem ide tettem fel.
Előzmény: haros (13594)
haros Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13594

Magyarországról honnan indultatok? Kb mennyi idő az út normál tempóval? Non-stop mentetek, vagy aludtatok valahol?

 

Bocs a sok kérdést, csak mi is Arad-Pitesti-Russe fele megyünk Békés megyéből és érdekel mire számítsunk!

Előzmény: fteebee (13589)
kikigirl Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13593
Ha van türelmetek végigolvasni :) (Italkérdés repülőn)

ÚJ EURÓPAI UNIÓS BIZTONSÁGI ELŐÍRÁSOK A REPÜLŐTEREKEN

TÁJÉKOZTATÓ

Annak érdekében, hogy a legújabb folyékony robbanószerek ne juthassanak fel a repülőgépek fedélzetére, a védekezés érdekében az Európai Unió (EU) új biztonsági szabályt fogadott el, mely korlátozza az ellenőrzési pontokon átvihető folyadékok mennyiségét. Az új rendelet minden utasra vonatkozik, aki az EU valamely repülőteréről utazik bármely célállomásra.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az ellenőrzési pontokon Ön és kézipoggyásza átvizsgálásra kerül, a már eddig is tiltott eszközökön túl kiterjesztve a folyadékokra is. A rendelet ugyanakkor nem korlátozza az ellenőrzési pontokon belül található üzletekben (tax free) valamely uniós légitársaság által üzemeltetett járatra szóló beszállókártya felmutatásával vásárolt folyadék mennyiségét.

Az új rendelet 2006. november 6. hétfőtől visszavonásig érvényes az EU összes repülőterén, valamint Norvégiában, Izlandon és Svájcban.

AMI VÁLTOZOTT

A csomagolás során

A kézipoggyászban csak kis mennyiségű folyadék vihető fel a fedélzetre, amit egyenként maximum 100 milliliteres (1 dl) egyedi kiszerelésben személyenként maximum 1 literes űrtartalmú, újrazárható, átlátszó nejlon zacskóba kell tenni (lásd a mellékelt fotót).

A repülőtéren

Együttműködés a repülőtéri biztonsági hatóságokkal:

* a biztonsági ellenőrzési pontokon minden folyadékot mutasson meg az átvizsgáló személynek!
* vegye le a zakóját, illetve a kabátját! Ezeket külön fogják átvilágítani, mialatt Önt is átvilágítják.
* vegye ki a laptopot és minden más elektronikus eszközt a kézipoggyászból! Ezeket külön fogják átvilágítani, mialatt Önt is átvilágítják.

Folyadékok:

* víz és egyéb italok, levesek és szirupok
* krémek, testápolók, olajok
* parfümök
* sprayk
* zselék/gélek, beleértve a hajzselét és tusfürdőt is
* túlnyomásos kiszerelésben lévő szerek,beleértve a borotvahabot és minden más habot, dezodort
* fogkrém
* folyékony-szilárd keverékek
* szempillafesték
* minden más hasonló állagú termék

AMI NEM VÁLTOZOTT

Továbbra is:

* becsomagolhat folyadékot a feladandó poggyászokba – az új szabály csak a kézipoggyászokra vonatkozik;
* felviheti a fedélzetre az út során szükséges gyógyszereket, diabetikus termékeket, valamint bébiételeket. Lehetséges, hogy az átvizsgálás során megkérik, hogy e termékek használatának szükségességét igazolja;
* vásárolhat folyadékokat (italt, parfümöt) valamely uniós légitársaság által üzemeltett járatra szóló beszállókártya felmutatásával az ellenőrzési ponton belül található üzletekben. Ha speciálisan lezárt zacskóban árulják őket, akkor az ellenőrző átvilágítás előtt ne nyissa ki, ellenkező esetben a tartalmát elkobozhatják! Amennyiben egy uniós repülőtéren száll át, ne nyissa ki a zacskót az átszálló repülőtéri ellenőrzés előtt, illetve ha többször is átszáll, akkor csak a legutolsó transzfer repülőtéri ellenőrzés után nyissa ki!

Ezek a folyadékok a fent említett újrazárható nejlon zacskóban szállítható mennyiséghez hozzáadódnak.

Ha bármilyen kérdése merül fel, az utazás megkezdése előtt forduljon légitársaságához vagy utazási irodájához!

Kérjük, hogy legyen segítőkész és együttműködő a repülőtéri biztonsági valamint a légitársasági személyzettel!

Ezt a dokumentumot az Európai Bizottság, az Európai Légitársaságok Szövetsége (Association of European Airlines), valamint a Nemzetközi Európai Repülőterek Tanácsa (Airports Council International Europe) dolgozta ki.

Jogi nyilatkozat: A dokumentum összefoglalja az EU szabály legfontosabb elemeit, de nem maga a tényleges jogi szöveg.

Szetka Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13592

Akkor bővítem a listát:

 

 

Augusztusban indulnak:
01.) janka72: aug.01-15 körutazással tarkított nyaralás...
02.) dss: még tipródik, hova és merre, és mikor:)) [vagy nem mondja meg!] :-)  ***
03.) Best73: aug. 03. Sozopol
04.) csirketojás: aug. 04-14. Szozopol
05.) jaffaboy: aug. 7-13. Ravda
06.) birooo: aug.16 – szept. 14. Szozopol, Hotel Amon

07.) borostyan37: aug.18. Napospart
08.) 64hacuka: augusztus 18. Obzor


Szeptemberben indulnak:
01.) sunda73: szept.01-08. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd
02.) gabeszN.A.: szept. 02-09 Sozopol (nászút!) Pri Emil Hotel (WizzAir)

03.) Szetka: szept. 02-16. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd

 

Dss!

Nem most voltál Aranyhomokon?

 

 

 

Előzmény: birooo (13588)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13591

Július 28-án indulunk Szozopolba Románián át. Jön valaki ekkor közületek?

 

Bukarestben csatlakozhattok hozzam :-)

Előzmény: Höxter (13581)
fteebee Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13590
Válaszd az angol menüt és nem gond a kivétel. A gombok felarataira nem emlékszem, de színesek is, tényleg nem gond pénzt kivenni.
Előzmény: barica (13218)
fteebee Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13589
Én nem ezt tapasztaltam, igaz hajnalban, meg kora reggel tettük meg azt a szakaszt. A járművek 90%-a tényleg kamion, de téptek, mint állat. Olyan 80-90-es tempóval haladtunk (kivéve a két nagyvároson keresztül persze)
Előzmény: bikemanusa (13152)
birooo Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13588

Mi is augusztusban indulunk Sozopolba, Hotel Amon-Ra.

Augusztus 26-tól szeptember 09-ig két fő. pápá

Előzmény: Szetka (13580)
fteebee Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13587
Mi hajnali 2 körül voltunk arra, akkor minden be volt zárva. Pedig a kiírás szerint 0-24 volt a nyitvatartás.
Előzmény: best73 (13450)
fteebee Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13586
1 hetes tapasztalat:
1 Euróért a legkevesebbet a Napospart Sveti Vlas-hoz közeli részén adták (1,85 Leva), a legtöbbet pedig Burgaszban (1,95 Leva). A többi helyeken az Euró-Leva árfolyam (vételi) e kettő között van, de a legjellemzőbb az 1,91-1,93-as arány. Több helyen (főleg Nesebarban tapasztaltam) nem is írják ki a vételi csak az eladási árfolyamot... Ezzel vigyázni kell!

DSK bankfiók és készpénzautomata a centrumokban van (kivéve Biala és Sveti Vlas). Az ismert Magyarországon is jelen levő bankok közül szinte minden centrumban található Raiffeisen bankfiók is (ebből a román városokban is úton-útfélen van fiók). A hitelkártya elfogadási arány sokkal rosszabb a magyarnál, még a benzinkutak nagy részében sem fogadják el (MC), sőt a nagyobb supermarketekben sem. Így aki biztosra akar menni, OTP vagy Rai kártyát vigyen, amiről ott vesz fel kp-t vagy Eurót vigyen ki, amit – ha megteheti – Burgasban váltson át Leva-ra.
Előzmény: _gollAM (13511)
fteebee Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13585

Hamarosan felteszek egy hosszabb beszámolót is a teljes bulgáriai utunkról, de a kérdésedre válaszolva: a bukaresti körgyűrű katasztrofális. Igaz mi csak egy negyed körcikket utaztunk rajta (Pitesti felől Giurgiu irányába), de a tapaszatalatunk az hogy (idézet a beszámolómból): "...ez a körgyűrű nem az M0!. Egy keskeny, kétsávos, viszonylag rossz minőséggel és iszonyatos nyomvájúkkal tarkított normál utat kell elképzelni. Egyszercsak dugó, megállás. Zömmel kamionok sorban előttünk. Néhány helyi autós az út melletti erősen bukkanós padkán meg a tarlón próbál előrejutni. Közben fiatal helyi srácok jönnek kezükben digitális mérleget, törölközőt, női és férfi cipőt, meg mindenféle kacatot árultak a dugóban ácsingózóknak. Egyik olyan agresszív, hogy leállok alkudozni egy BMW-s törölközöre. 5 EU-ról indul; a végén már 2-ért is adná, de a sor végre elindul, otthagyjuk. Kb. 200 m után újra megállunk. Az araszolgatás kb. háromnegyed órát tart. Az oka: erről a körgyűrű szakaszról az egyik helyen le lehet fordulni balra a város fele, de annyi a bibi, hogy egy sorompós vasúti átjáró is van ott, így ha vonat jön, akkor a lefordulni akaró feltartja a mögötte egyébként egyenesen haladni akarókat is. Nincs külön fordulósáv."

Szóval nem tudom, milyen lehet Bukaresten átmenni, de ha most mennék, nagy valószínűséggel azt választanám és nem a fapados, araszolgatós körgyűrűt (ha csak nem akarsz digitális mérleget, vagy BMW-s törölközőt venni :-))...
Előzmény: BaJu (13584)
BaJu Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13584

sziasztok,

 

Höxter felvetését tovább görgetném. tehát: Van valakinek FRISS infója, hogy milyen állapotú a Bukarest körgyűrű?

én pl Brassó irányából megyek Giurgiu felé.

mammamija Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13583
Ki is teszem a könyvjelzőt, aztán húzok haza:))
mammamija Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13582
Tényleg! Elfelejtettem kitörölni..:)) akkor gabeszN.A megy nászni ugye?
Hogy mi lesz a 40 fokban???? Agyhalál:)))) már most is az van ezexerint!
Kösz a javítást - újabban nem megy:)))
Előzmény: Szetka (13576)
Höxter Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13581
Július 28-án indulunk Szozopolba Románián át. Jön valaki ekkor közületek?
Szetka Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13580

Mammamija, besegítek.

 

Helyesbített lista:

 

 

Augusztusban indulnak:
01.) janka72: aug.01-15 körutazással tarkított nyaralás...
02.) dss: még tipródik, hova és merre, és mikor:)) [vagy nem mondja meg!] :-)
03.) Best73: aug. 03. Sozopol
04.) csirketojás: aug. 04-14. Szozopol
05.) jaffaboy: aug. 7-13. Ravda
06.) borostyan37: aug.18. Napospart
07.) 64hacuka: augusztus 18. Obzor

Szeptemberben indulnak:
01.) sunda73: szept.01-08. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd
02.) gabeszN.A.: szept. 02-09 Sozopol (nászút!) Pri Emil Hotel (WizzAir)

03.) Szetka: szept. 02-16. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd

sunda73 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13579

Hát ööö, attól nem félek, hogy sok lenne az idő amit ilyen pancsis helyen töltünk, mert pár hete voltunk kint strandon, és úgy du. egytől este hétig voltunk ott, de Pannát úgy kellett kikönyörögni a vízből így is. :)

Még azt megkérdezhetem, hogy Ti láttatok a Naposparton bárhol olyan "óvit" (gondolom gyermekmegőrző inkább) ami 24 órás nyitvatartású volt? Csak mert egy csomó napospartos ismertetőben olvastam (a neten), hogy van 24 órás óvi.  de gyakorlatilag eddig még senki nem látta, ahogy olvastam.

Köszi!

Előzmény: baranyka05 (13575)
sunda73 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13578

Najó, csak nem szerettem volna ötszörös árat kifizetni egy üveg ásványvízért. :-S

 

Előzmény: Petyuritisz (13568)
sunda73 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13577

 

Szetka megváltoztatta az úticélt??? :-O

Amúgy köszi, hogy feltettél. :)

Előzmény: mammamija (13564)
Szetka Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13576

Drága Mammamija!

 

Talán megrészegültél a közelgő nyaralástól? Hol van még a Zagorka, és a többi?

 

Mostanában nem megyek nászútra!!!!

 

Kicsit összekavaródott az a lista? Mi lesz jövő héten a 40 C°-ban?    :-)  :-)   :-)

 

(Én is tartok a hőségtől!)

 

 

Előzmény: mammamija (13564)
baranyka05 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13575
Igen, mi a naposparti aquaparkban voltunk. Én azt tapasztaltam, hogy mindenhol, ahol medence van, att 20-22 fokos volt a víz. Nekünk az hideg. 10 perc után már lila volt a 2 éves gyerkőc szája. A gyerekmedence közepén áll egy nagy várszerűség, ahonnan le lehet csúszni. Az egész építmény tetejéről folyik le a víz, így nekem is mennem kellett a picivel, nehogy elcsússzon. Kegyetlen érzés volt nekem is, ahogy zúdul rám a víz. Nem is volt kedvem felmászni 3-nál többször, de a gyereknek sem.

Ha mégis mentek, akkor álljatok ki egy buszmegállóba, ahol a távolsági buszok is megállnak és biztosan ott lesz egy képviselő a viziparkból. Megállnak a park kisbuszai, melyek ingyen visznek a vizipprkba. Én azt javaslom, hogy csak délután 3 után menjetek. Olcsóbb is és elég az az idő két picivel.
Kérdezz nyugodtan.
Előzmény: sunda73 (13549)
tengeres Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13574
Azt írtad, amit irhattam volna.
Az irodavezető hazatérésére várok, (külföldön van) de megoldást keresnek a kárenyhítésre!
Előzmény: mammamija (13543)
halley Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13573

Illetve érdemes végiggondolnom, melyik is lehetett az. Van ott több épület is, ami erősen használaton kívül áll, ám mutatja a hajdani büszke voltát.

Nekem a csillagvizsgáló-szerű kupolás tetszett meg már lentről, a városból. Végtére is azt akartuk felfedezni, és ezért kezdtünk felmenni (még tavaly ősszel). Aztán felfedeztük a nagy parkot ... aztán a felette lévő erdős hegyoldalt ... aztán a Pirin stadion látványát ... stb. ... aztán mentünk, mentünk, túrázgattunk.

Jó volt !

Előzmény: halley (13571)
tengeres Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13572
Több jót kívánok, mint nekünk volt!!! A szépséget meg otthagytuk nektek is! (igaz, csak akkor olvasod valszeg, amikor már hazajöttetek)
Kíváncsi vagyok, nektek milyen lesz az út!
Előzmény: martuci (13529)
halley Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13571

Ahá, volt fenn a hegyoldalon. Azt hiszem láttam is a Zsivkovi kérót. Csakhogy akkor még nem tudtam, hogy az Az.

 

Jó volt megmászni a hegyoldali parkot, csodálatos a panoráma !

Előzmény: stevie wonder (13503)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13570
Nagyon szépen köszönöm előre is.
Előzmény: S.Ágnes (13566)
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13569

Szia BaJu!

 

Az nagyon jó lenne, megköszönném. Az e-mail címemre el tudod küldeni a számod?

Kár, hogy most találkoztunk, már egy kissebb vagyont költöttem az autóra, mire kitalálták, hogy mi a baja. De most már jó. Na ezt gyorsan le is kopogom.

Előzmény: BaJu (13540)
Petyuritisz Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13568
Felesleges kínlódni! Az átvizsgálás után bent a váróban már vehetsz ételt-italt és az már OK, azzal nem cseszegetnek. Az üres cumisüveget meg átengedik a kézipoggyászban...
Előzmény: sunda73 (13560)
charter Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13567
persze, megígérem, hogy alaposan megnézek mindent és meg is osztom veletek!

Előzmény: sunda73 (13554)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13566
Persze, ha hazaértünk majd írok egy részletes beszámolót mindenről.
Előzmény: borostyan37 (13565)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13565

Szia Ági!

Megkérhetlek arra, ha hazajöttetek a nyaralásból megírod mi volt a sky europe repüléssel? Köszi Ildikó

Előzmény: S.Ágnes (13561)
mammamija Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13564
Augusztusban indulnak:

01.) janka72: aug.01-15 körutazással tarkított nyaralás...
02.) dss: még tipródik, hova és merre, és mikor:))
03.) Best73: aug. 03. Sozopol
04.) csirketojás: aug. 04-14. Szozopol
05.) jaffaboy: aug. 7-13. Ravda
06.) borostyan37: aug.18. Napospart
07.) 64hacuka: augusztus 18. Obzor

Szeptemberben indulnak:

01.) sunda73: szept.01-08. Napospart, Hotel Nessebar Beach Süd
02.) Szetka: szept. 02-16. . Sozopol (nászút!) Rusalka Hotel(WizzAir)
gyarmati1980 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13563

szia höxter

 

szerintem a városon menyél kereszül jobb az ut én 2 éve jártam arra igaz éjjel mentem át rajta délután a forgalom miatt lassab ha viszel gps-t akkor nem lehet nagy gond. ha nem lehet hogy az elkerülöt ajánlom de ott ramaty volt az ut 2 éve.

Amugy ha 28. án hajnalba indulsz nem lesz lehetöséged hogy utolérjél mi akkor már valamelyik tengerparton leszünkés a napfelkeltét nézzük a vizböl (remélhetöleg)és mi naposparton szeretnénk lenni már a szállodánál délelött 10 körül

Előzmény: Höxter (13535)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13562

SZia!

 

Eddig én is mindig a postán kötöttem biztosítást. Bár nem volt gondounk, szerintem is egész elfogadható áruk van. Most számoltam ki h jól emlékszem nekem és a fiamnak kb.4500 forint körül van a biztositás 1 hétre. Ez is az optimum csomag.

Előzmény: S.Ágnes (13556)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13561

Ruhám csúcsszuper:))) Alig várom, hogy élesben is kipróbáljam. Én már holnap este is mennék egy kis előbulira, mert hiába este 10 után érünk a szállásra, tuti úgy fel leszek pörögve, hogy aludni nem tudnék majd. Csak remélem a barátom is ugyanígy gondolja majd...:)) Majd gondolni fogok ám Rátok!

13.00 fodrász, 16.00 kozmetika, manikür, kettő között vasalás, pakolás. Úgy tervezem, hogy ma a gyűrődős ruhákon kívül mindent bepakolok és akkor holnap aludhatok 10-ig, aztán fürdés, szendvicskészítés, majd délben indulunk Budapestre. A gépünk 18.05-kor indul.

Remélem azért fogok tudni aludni...

 

Ja a szállásról pedig nem reagáltak arra a mail-emre, amiben azt írtam, hogy akkor elfogadjuk a 15 euros transzfer árat kettőnknek, szóval remelem tényleg annyi lesz és várnak majd minket.

Előzmény: mammamija (13559)
sunda73 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13560

Hát ez eszembe sem jutott, hogy nem lehet italt felvinni a gépre. Nem miattam, hanem a gyerekek miatt. Viszont ha a cumisüveget engedik, akkor arra gondoltam, hogy talán a csőrös itatót is, vagy a nagyobbikomnak (5 évesen már azért ne csőrös itatózzon) esetleg ilyen gyerek kulacsba tenni vizet. Hmm? Szerintetek az menni fog?

 

mammamija Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13559
OK. Majd megnézem ott is:)
Jó lett a ruhád????
Fodrász, kozmetikus már megvolt?
Előzmény: S.Ágnes (13556)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13558
:))
Előzmény: mammamija (13555)
mammamija Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13557
Ezek az emilek érdekes dolgok, grisin100-ét most kaptam meg, most meg már indul:(
Előzmény: barica (13545)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13556
Mi a postán kötöttünk, szerintem egész jót. 3000.- volt egy hétre, a fajta van minimum, optimum, meg a felső. Ez az optimum.
Előzmény: mammamija (13552)
mammamija Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13555
:)) Nálam még nincs láz, bár az éjjel kiugrottam az ágyból és a "FELTÉTLENÜL VINNI KELL" listára rábiggyesztettem, hogy "WC papír".....merthogy útközben is kell.
Előzmény: S.Ágnes (13548)
sunda73 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13554

Charter,

Te mész a Nessebar Beach-be ugye? Áhhh... dejóóóó Neked!

Naon kimerítő élménybeszámolót kérekszépen a szállodáról ám! :D

Különös tekintettel a zajra, és a medence víz hőfokára. :) Lécci, ha nem gond..

Jó utat minden nyaralni indulónak!

 

Előzmény: charter (13550)
mammamija Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13553
:) mi meg itt nyúvadunk meg a beígért 39 fokban:((( brrrrrrr! kemény lesz!
Előzmény: charter (13550)
mammamija Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13552
Én a biztosítási oldalakat böngészem most - egészen elképesztő a szórás 13ezertől 36 ezerig találtam.
Ti milyet kötöttetek?
Előzmény: S.Ágnes (13548)
AAni Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13551

Minden hétvégén indulónak jó pihenést kívánok!

 

Hamarosan nálunk is indul az utazási láz...

charter Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13550
Holnap induluuuuuuuuuuuunk!!! Már alig várom! Többieknek is jó nyaralást!

sunda73 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13549

Baranyka05,

ugye jól gondolom, Ti a Naposparti aquaparkban voltatok? Mi is két picivel megyünk és terve vettem, hogy elmegyünk oda is, de ha tényleg fagyhalál a víz, akkor kihagyom, mert Őket már ki sem tudnám imádkozni a vízből, még ha jéghideg, akkor sem. Takonykórt meg nem akarok. :(

Előzmény: baranyka05 (13428)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13548

Na azért már megvan az utazási láz. Remélem nem hagyok itthon semmit, bár végülis a útlevél meg a pénz a lényeg, a többi pótolható.

grisin100 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13547
Köszi!
Előzmény: borostyan37 (13533)
grisin100 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13546
Köszke, mindjárt indulunk! :-)
Előzmény: mammamija (13539)
barica Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13545

Szia baranyka05,

 

Ne haragudj, hogy zavarlak, de tegnap írtam az emiledre, megtennéd, hogy elolvasod? Vasárnap indulunk a Napospartra és kérdeztem Tőled egy pár dolgot, ami a segítségünkre lehetne.

 

Előre is köszi!

sunda73 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13544

Mammamija,

felírnál minket is a listára? Szeptember 1-8-ig, Napospart, és szintén Hotel Nessebar Beach Südbe, mint Szetka  :-)

Köszi

Előzmény: mammamija (13370)
mammamija Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13543
Azt írta nemrég, hogy "alakulnak a dolgai" - ergo lehet, hogy sikerül a kártérítés..... csak addig nem kiabálja el, amíg nem fix.
Remélhetőleg jól jön ki belőle!!!
Előzmény: sunda73 (13542)
sunda73 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13542

Sziasztok!

Tengeres,

bocsi az igen késői válaszért, de az utóbbi napokban őrültek háza volt a munkahelyemen. :(

Még visszaolvasni sem tudtam. Jelentkezett azóta az iroda?

 

Előzmény: tengeres (13335)
dss Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13541
asszem ebben benne a lényeg! :-)))
Előzmény: stevie wonder (13508)
BaJu Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13540

szia Gombizsolti!

 

Peugeottal mész? Én Peugeot márkakereskedésbe dolgozok. Bármi gond lenne az autóddal, hívj! Elmondod épp hol vagy, mi a hibajelenség, megpróbálok  telefonon segíteni. Ha nem megy, az Peugeot Assistance-on keresztül megmondom, hol a legközelebbi szervíz.

Opelbe sajna nem vagyok otthon.

 

üdv:

Előzmény: gombizsolti (13536)
mammamija Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13539

Charter, grisin100, martuci, S.Ágnes - kellemes nyaralást, szép időt, tökéletes nyaralást kívánok!!!
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13538

Szia!

Szerintem valaminek kell mennie, mert most olvastam az utazási iroda által adott fakultatív utak között a hajóval Szozopolba kirándulást. Igaz azt konkrétan nemírták le honnanindulna  ha jó, de feltételezem, hogy a Napospartról. Nem hinném, hogy csak nekünk szerveznék.

Előzmény: S.Ágnes (13498)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13537

Szia!

 

Nem rossz ötlet. Ezt fogjuk tenni. És tényleg finom is.

Előzmény: gombizsolti (13520)
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13536

Hozzáértők!

Azt szeretném kérdezni, hogy a stevei által leírt útvonalon tudtok-é jó szervízeket mondani (végszükség esetén)? Mi egy peugeottal megyünk a cimborámék pedig egy opellel, de az autójuk elég sokat vacakol, pedig fiatal. Tavaly horvátországba mentünk, akkor  megoldottuk (forralta a vizet, szivárgott a hűtő), azóta már megcsináltatta, de folyamatosan jönnek elő neki meglepetésszerüen az apró hibák és nagy segítség lenne, ha nem ott kellene hozzáértő szerelőre vadászni. Azért remélem, hogy nem lesz gond.

Höxter Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13535
Mi a jobb: Bukaresten keresztülmenni vagy a körgyűrűjén menni? Hogy van kitáblázva a városon belül és hogy a körgyűrűn a Giurgiu felé menő út? Milyen az út minősége a városban és az elkerülőn?
AAni Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13534
Jó utat! :))
Előzmény: martuci (13529)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13533

Sziasztok!

A napokban indulóknak mégegyszer jó nyaralást kívánok!

 

BaJu Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13532
köszy,
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13530

Sziasztok!

 

Vasárnap délelőtt 11 órakor a Menetrend adásában Aranyhomokról és a Napospartról lesz szó. 

martuci Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13529

Sziasztok!!

 

Ezerrel készülődünk, ma délben indul a buszunk Pomoriba. Mi még nem kaptunk az utazási irodától módosítást mint tengeresék, szerintem maradunk a Solnában.

26.-án jelentkezem, akik mennek jó pihenést kívánok. Szerintem az idővel nem lesz gond.

gigabursch Creative Commons License 2007.07.13 0 0 13528
háááát..., 10 éve ugyan még nincs euró, de a többi azért megállja a helyét.  :-)
Előzmény: Törölt nick (13525)
_gollAM Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13523
Igen, azt a fórumot most találtam meg, azt olvasgatom! Köszönöm mégegyszer!
Előzmény: gombizsolti (13522)
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13522
Ha kevés az időd, akkor elég 2006-tól olvasni, illetve a bulgária light oldalon egész sok idei élménybeszámoló van már.
_gollAM Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13521
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Egyenlőre még nemvolt időm végigolvasni az egész fórumot, de igyekszem.
Előzmény: blood83 (13517)
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13520
Miért nem visztek a repülőre cikkelyekre vágott grapefruitot, az jó szomjoltó, tele van vitamínnal és el sem veszik. 
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13519
vagyis nem érdemes itthon váltani levát, sokkal jobban jársz, ha eurót viszel, vagy otp-s kártyát. Azért érdemes visszaolvasni, hogy MIRE KELL FIGYELNI A KINTI VÁLTÁSNÁL! Mert vannak ugye átkúrásos módszerek.
Előzmény: _gollAM (13511)
grisin100 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13518
Mailt kaptál?
Előzmény: mammamija (13492)
blood83 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13517
1,95-ért váltják az eurot a dollárt 1,45-ért. Pár oldallal arrébb eléggé kitárgyaltuk a váltást
Előzmény: _gollAM (13511)
grosa Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13516

Van a kempig területén egy szálloda,közvetlenül a parton.kavaci a neve, gyönyörűen felújítva!Ezt is megmutattad a kedves nejednek?Egyébként a kemping is két részből áll,az egyikben szinte csak külföldieket láttam.               a másik része valóban a régi idők hangulatát idézi.Itt zömmel helyiek nyaralnak,hihetetlenül lazán és vidáman.Itt találkozhatsz a bolgár könnyűzenei élet jeles figuráival,akik aztán éjszakánként olyat örömzenélnek,hogy az ember megnyalja atíz ujját!

Ha teheted,feltétlenül próbáld ki!

Előzmény: gigabursch (13514)
gigabursch Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13515
ha már 80-100 levát veszel le bankautomatából, akkor ezelett az ár alatt vagy picivel, és neked is kényelemesebb. Ja igen, az automaták igyekszenek értelmes címletekben kiadni, nem pedig két darab 100 levásban, hanem 10-20-asokban
Előzmény: _gollAM (13511)
gigabursch Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13514

Én csak azt tudom,hogyha te arra a Kavacite kempingre gondolsz, ami Szozopol alatt van, az a húsz évvel ezelőtti állapotokhoz képest egy iszonyat/siralom/rémálom.

Gondoltam megmutatom a nejemnek, hogy húsz éve két nyarat hol töltött el a cslád, míg kissrác voltam. ELéggé összeszorult a szívem.

JAvaslom meg se állj Primorszkóig

Előzmény: grosa (13513)
grosa Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13513

Üdvözlök mindenkit!

 

 

Júli 28.-án indulunk Kavacitébe két hétre.Odafelé megállunk Rilában.Szófiai barátunk elmondta,hogy teljesen felesleges előre ott szállást foglalni,annyi a kiadó szoba,motel és hotel hogy csak na.Ha akarunk akár még a kolostorban is alhatunk!

 

Meg tudja ezt valaki erősíteni?

 

Kösz:grosa

grosa Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13512
Szozopol valóban utánozhatalan hangulatú város.Az óváros páratlan látványán ront ugyan a bazársor,de hát ez van.Javaslom megtekinteni a helytörténeti kiállítást,ott aztán minden sűrítve megvan.Mellesleg az udvarából/is!/csodás a kilátás a tengerre!
_gollAM Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13511
sziasztok!


mi szombaton megyünk autóbusszal Szozopolba, és még nemtudom, hogy itt váltsak-e levát jelenleg: 139 FT-ért, vagy kinn jobban megéri átváltani EURÓT levára?
Esetleg valaki egy friss euró/leva árfolyamot tud mondani?

Előre is köszönöm a segitséget!
Babi55 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13510
KÖszönöm,hát döntenem még mindig nem sikerült.:)
gigabursch Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13509
Bulgária 1:400.000, tengerparti rész 1:125.000 Constancától a török határig, (nagyon jó térkép), és kábé 15-20 települési térkép, amiről külön írnak is benne. Öszintén tudom ajánlani... igényes, és jól használható atlasz
Előzmény: mammamija (13458)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13508

Aranyhomok szebb, Napospart olcsobb.

 

Napospart sem annyira sunya, Aranyhomok sem annyira draga.

Előzmény: Babi55 (13506)
stojan Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13507
nem akartam en eroltetni semmit....
DE SZOZOPOL :-)
Előzmény: Babi55 (13506)
Babi55 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13506
:)A baj az,hogy nem egyénileg utazunk,és a közelemben lévő utazási irodák nem nagyon szerveznek utakat Szozopolba.úgyhogy marad a Napospart-Aranyhomok közti mérlegelés.ha bárki tud segíteni azt megköszönöm.
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13505

Így is lesz annyi cuccom, már most félek, hogy nem fogok beférni a bőröndbe és nem szeretnék még pumpát is cipelni, de ha nagyon nem megy a fújás, akkor majd kint veszünk egyet.

 

Remélem nekünk is 2 főre annyi, de mad holnap kiderül.

Előzmény: pilboy (13499)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13504
Köszi:)))
Előzmény: tengeres (13502)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13503

Blagoevgrád belvárosát, a Varosha városrészt látni olyan alapfontosságú dolog, mint a rilai kolostort. (Ha a Varosha temploma valahol egy jólcsengő nevű olasz városkában lenne, már telekürtölték volna vele a fél világot - így azonban szinte senki sem tud róla.)

 

Azt azert erdemes tudni, hogy valamikor a nyolcvanas evek elejen a mai varoskozpontban, tehat ahol ma az egyetem es az onkormanyzat es a posta allnak (plusz szokokutsor), ott volt regen a tortenelmi varoskozpont. Ennek a helyere epitettek az ujat, a regit pedig lebontottak. Aztan egyszer csak Zsivkov elvtars Blagoevgradba latogatott, es meg akarta nezni az "ovarost." Volt is nagy tanacstalansag, mivel az ovarost mar addigra lebontottak. Ahelyett, hogy a Papának (Tato -- ez volt a "hivatalos" beceneve Zsivkovnak) megmondtak volna az igazsagot, gyorsan epitettek egy uj Ovarost. Ez a Varosha :-)

 

Persze ez valoszinuleg csak nepmese, bar a helyi lakosoktol gyakran hallottam. Az viszont teny, hogy a legtobb hazat a nyolcvanas evekben epitettek, es nem 1880-ban :-) Vannak azert valodi regi hazak is, peldaul a Kuklite (Babák) etterem valoban autentikus.

 

Zsivkovnak egyebkent volt egy rezidenciaja a varos folotti erdoben: ha a Kriszto elotti uton mesz fel, elobb a jobb oldalon van egy modern szalloda (ez regen az egyetemunk kollegiuma volt), aztan balra egy nagyon kellemes etterem (Vodenicata -- Vizimalom), még feljebb pedig egy szep uduloszeru epulet -- ez volt Zsivkov rezidenciaja. Ma talan ez is panzio, vagy ilyesmi. De kozvetlenul a kertkapu mogott ma is ott egy miniatur benzinkut: az "atkosban" itt tankoltak a Zsivkovhoz erkezo protekcios vendegek soforjei...

Előzmény: halley (13487)
tengeres Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13502
Nagyon szép nyaralást kívánok jó idővel nektek is, meg minden útrakelőnek!
Előzmény: S.Ágnes (13478)
stojan Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13501
lehet hogy neszebarból megyhajo , nem tudom. De szozopolbol csomo megy neszebarba. azok reggel mennek oda és du vissza. 2-,25 ora egy irányba. elég unalmas,de van büfé. busszal gyorsabb (burgas ban át kell szallni).
Előzmény: S.Ágnes (13498)
janisch Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13500
Köszi BuJu nevében is! :)))
Előzmény: stevie wonder (13446)
pilboy Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13499
miért nem vesztek vhol olcsón (pár száz ft) műanyag lábpumpát (nem tudom, pontosan hogy hívják :) ), mi is azt visszük ;)

én is kaptam transferajánlatot: Transfer from Varna to ŤNasladať and back – 15 E
ma fogom megkérdezni, hogy 2 főre vonatkozi-e, avagy sem. de az jó, hogy elvileg 'retour' :)
Előzmény: S.Ágnes (13478)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13498

Napospartról Szozopolba nem megy hajó? Hajóval szívesen átmennék megnézni.

pamag Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13497

Köszönöm szépen a választ.

Örülök, hogy ilyen jól érezted magad. Remélem, nekünk is jó lesz.

A Krisztóról már tavasszal megállapítottam, hogy a lábtól támlás ágya miatt nekünk nem megfelelő. Szép, de más szempontok is vannak. A Varoshát drágállom, mert legalább 10-12 másikat találtam fele áron, bár a reggeli lehetősége nem derül ki a honlapjukról.

Bankautomata : ez a legkifizetődőbb levához jutási lehetőség. Ha esetleg már bejelentkezéskor kérik a pénzt, akkor már kell, hogy legyen nálunk, tehát még útközben meg kéne szerezni. A földhözragadtságunknak is oka van : az én lábam sem fiatal, nehezebben futok ide-oda, a férjem állapota pedig az utóbbi hónapokban sokat romlott, kb.300 m-nél nem tud többet egyszuszra gyalogolni, ez jócskán gondot is fog okozni. (Pedig régen, hej !....) Pénzünk nincs pocsékolásig, tehát ahol lehetséges, próbálok spórolni. Ez a bizonyos pénzfelvételi lehetőség erre jó alkalom. A neten térképen beazonosítottam a helyüket.

És ezért próbálok meg mindent előre tervezni, mert az éveink jócskán elvettek a spontán megoldásokból.

Köszönöm mégegyszer!

Ui. : nem tudod, mi az az "OB"? Nemcsak "BB" van feltüntetve, hanem néhol "OB".

Előzmény: halley (13491)
stojan Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13496
Egyébként hazajöttem. Sajnos. Remélem még szeptemberben megin mehetek.
stojan Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13495
Szozopol természetesen!
Napospart es Aranyhomok is szállodaváros. Sok szálloda, külföldiek.. Bulgáriából ott semmit se fogsz látni. Es szolgáltatások (pl. Kocsma) árai is kétszeresek.
Szozopol óvárosa csodás. Neszebar egy nagy bazar. De nem haragszom a nem Szozopolt választókra! :-)
Előzmény: Babi55 (13494)
Babi55 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13494
Sziasztok!Idén nyáron előszőr készülök Bulgáriába.Viszont fogalmam sincs,hogy Aranyhomokot vagy Napospartot válasszam.Valaki nem tudna tanácsot adni?mik az alapvető különbségek a kettő között?Sokban eltérnek egymástól?Mert tudom,hogy Neszebar például teljesen más jellegű település,de hogy a kettő között van-e nagy különbség és melyik jobb számomra arról fogalmam sincs.Előre is köszönöm!
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13493

Szia!

 

Gondolom ez lehet légitársaság függő is. Nektek ezek szerint szerencsétek volt. Sajnos a cumisüvegbőlmár kinöttünk, úgyhogy ez a lehetőség kizárva. :-)))

 

Előzmény: baranyka05 (13489)
mammamija Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13492
:)) ergo a cumisüvegben whisky is lehetett volna:) olyan a színe, mint a teáé - némelyiknek.
Előzmény: baranyka05 (13489)
halley Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13491

Még valami :

Úgy látom, sokan nem tudtok elszakadni a DSZK bankatomaták közelségéből.

A sétálóutcás övezetben, az áruházzal átellenben, egy kapualjban az is található...

halley Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13490

No, a Klubhotelre is találtam internetes oldalt :

http://www.varosha.net/?p=about&lang=en

Kapaszkodj meg, lenyűgöző !!!

Előzmény: halley (13488)
baranyka05 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13489
Szia!
Mi a Hemus Air-rel mentünk, 16:20-kor indult Ferihegyről. kellemes meglepetés volt, kaptunk inni vizet és kávét is.
A kétéves fiamnak bele kellett innom a cumisüvegébe, így azt felengedték. Azonban az ő kis táskájában is volt egy üveg víz. Azt nem vették el. egy szendvicset vittünk be a váróba, indulás előtt megetettük, így nem volt gond a gépen. A kaját visszafelé sem vették el, azonban a burgaszi reptéren megszabadítottak minket mindenféle italtól, csak a baba cumisüvege maradt. Inkább ott ne vegyetek semmi innivalót az útra, mert elkobozzák. A kaját ott sem vették el tőlünk.
Előzmény: borostyan37 (13471)
halley Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13488

A Kriszto -netes címe :

http://www.hotelkristo.net/

 

A másikra sajnos nem tudok elérhetőséget.

 

Előzmény: halley (13487)
halley Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13487

Szia Pamag !

Nos, nekem S.W. korábban már felkeltette az érdeklődésemet Blagoevgrád iránt.

Aztán az egyik nyáron úgy döntöttem(tünk), hogy - mivel mindig tettünk kisebb kitérőket a főbb irányoktól, amolyan felfedezőtúrákként - ott szállunk meg és megcsodáljuk a várost is. Utána pedig a Meszta völgye mentén vettük az útirányt tovább.

Nagyon bevált az ötlet ! Olyannyira, hogy amondó lettem, hogy Blagoevgrád belvárosát, a Varosha városrészt látni olyan alapfontosságú dolog, mint a rilai kolostort. (Ha a Varosha temploma valahol egy jólcsengő nevű olasz városkában lenne, már telekürtölték volna vele a fél világot - így azonban szinte senki sem tud róla.)

Egyrészt nagyon szép az óváros, pezsgő életű a belvárosi sétálóövezet, jó kirándulóterep a hegyoldal, másrészt pedig valami magávalragadóan jó hangulatba ringatja az embert maga a város az életével.

És ez valami olyan dolog, amit a főútról, a város elkerülve-elrohanva el sem lehet képzeni a rusnya szélső lakótelepei láttán.

 

Nos, a Kriszto Hotel épp itt az ódon épületek között van. El sem lehet téveszteni, ahogy a templom fölé magasodik. Maga is egy ódon épületegyüttesből van kialakítva. Az árfekvése elérhető, a konyhája remek (és olcsó). A szobaárban egy egyszerű kontinentális reggeli is benne foglaltatik.

A földszinti éttermi részénél most épp átépítik, de ez nem von le sokat az élményéből.

Őrzött parkolója van (néha ott van az emberke, néha másutt). Ez 5 leva. A régi épületek melletti lakótömb mellett lehet oda felhajtani a Bisztrica partja menti útról.

Mi már négyszer jártunk itt. Még ősszel is érdemes kiránduló úticélként...

 

De, ha ne adj' Isten nem kaptok a Krisztoban szállást, akkor egy saroknyira van a Klub Hotel Varosha. Ez egy picurka szálló, valami lenyűgöző kialakítással és felszereltséggel, némileg drágábban (de megéri).

Egyszer ott is voltunk...

Előzmény: pamag (13430)
Petyuritisz Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13486
Majd kidolgozzátok a taktikát... a gépen 4 euro volt egy szendvics ha jól emlékszem.
Előzmény: borostyan37 (13484)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13485
Nahát ez legyen a legnagyobb bajunk:))
Előzmény: mammamija (13480)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13484

Valószínüleg a várakozás ideje alatt majd jól megtömöm. Nem mintha olyan sok és jó kaját adnának a gépen, de egy gyerek ennek is örül. Mert ez ugye teljesen más mintha anya otthon készítette volna. :-))

 

Előzmény: Petyuritisz (13482)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13483
Ebben teljesen igazad van. de nem csak az utazásra igaz ez. Menj végig egy rendezvény helyszínén. A legtöbb ember ott is azonnal enni kezd. Pedig biztos nem éhen jött el otthonról.
Előzmény: mammamija (13474)
Petyuritisz Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13482

Szerintem a kaját is fel lehet vinni...

 

A gyerkőccel addig szerintem nincs gond amíg vártok, ott ehet-ihat, csak valahogy az utat kell kibekkelnetek, az meg nem olyan sok!

Előzmény: borostyan37 (13471)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13481
Én is ettől félek, meg még tegyük hozzá az taz időt is amíg eljutunk a szállásra. A vacsiról tutira lecsúszunk. Ígyhát marad az esti kaja keresés.:-)))
Előzmény: mammamija (13479)
mammamija Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13480
:)) az még csak hagyján hogy ott felfújjátok, de milyen jó lesz a viharos szélben vonszolászni a dufla matracot a szállodába, meg vissza:)))
Előzmény: S.Ágnes (13478)
mammamija Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13479
Persze így más a helyzet....mindíg elfelejtem a reptéri ki- becsekkolást hozzávenni az időhöz.
Előzmény: muller30 (13477)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13478

Ja, ja, vettünk tegnap szuper kettős gumimatracot fél óráig fújtam pumpával, h megnézzem és nehogy lyukas legyen, de minden ok. Ott tüdővel fújhatjuk majd vagy egy napig. Találkozunk majd grisinékkel egy vendéglátóegységben.:)

 Hihetelen, hogy már csak 2-t kell aludni, sőt Nekik csak egyet. Ma még biztosítás kötés, dm cuccok, megyek a varrónőhöz az új kis nyári ruhámért:)). Holnap szépítész (kozmetikus, manikur, fodrasz). Szombat délelőtt pakolás délben pedig irány Ferihegy!

muller30 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13477
A felnöttek kibírják, de egy kisgyereknek (nálunk 4 éves), mondjad meg, hogy kislányom majd ha odaértünk akkor kapsz enni és inni. (Ez az idő így nem csak a repülőút ideje, de + még 2 órával elöbb kiérsz a reptérre és mire bulgáriában kijössza reptérről. Ez az idő nálunk 5-5,1/2 óra volt !
Előzmény: mammamija (13474)
mammamija Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13476
Kezdesz lázbajönni????:))
Előzmény: S.Ágnes (13472)
muller30 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13475
Bármilyen kaját fellehet vinni, nem csak a váróban vásároltat. A WizzAir-ren nem kapsz helyjegyet a chekolásnál, de érdemes már a beszállásnál előre menni, mert először a gyerekeseket szállítják fel a buszra. Figyeljetek, mert nálunk csak a busz első ajtaja nyilt ki, amikor megállt a gép mellett.
Előzmény: borostyan37 (13471)
mammamija Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13474
Azon csodálkozom, hogy ez egy magyar specialitás, hogy ha valaki alatt valami (autóbusz, vonat, repülő) elindul mindenki éhen és szomjan akar halni?
A vonaton is, ahogy elindul, máris veszik elő a csirkecombokat.
Miért nem lehet másfél órát kibírni kaja-pia nélkül?
Előzmény: muller30 (13469)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13473

Hát mit mondjak nem olcsó az üdítő. Nem is tudom mit csináljak. Kénytelen lesz a fiam kibírni  az utat.

:-)))

Előzmény: muller30 (13469)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13472

Hát nem tudom.... Volt akit azt írta, hogy 10 euro volt/ autó. A taxi meg kb. 25-30 euro. Hmm, megirom nekik, hogy elfogadjuk az árat, vagyis, hogy 15 euro kettőnknek, aztán meglátom mit reagálnak...

Előzmény: mammamija (13470)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13471

Szia!

 

Köszönöm a gyors választ. Hát az kár, hogy ott van, mert nem biztos,hogy akkor megtudjuk nézni. Mi fakultatziv módon mennénk Várába a delfináriumba. És eközben biztos nem mutatják ezt meg nekünk. Pedig szivesen megnézném.

Hát remélem nekünk nem fog a gép sokat késni, mert így is lesz vagy este 10 óra mire a szállodába érünk. A gépre ennivalót is fellehet vinni amit a tranzitban veszünk vagy csak az innivalót?

Sajnos a gyerek miatt muszály lesz valamit felvinni. Persze abban is biztos vagyok, hogy egész uton éhes és szomjas lesz.

A magyar személyzetnek meg főleg örülnék. Bár állítólag egy menetrend szerinti géppel fogunk menni, legalábis az utazási irodában ezt mondták.

Mégegyszer köszönöm a gyors válaszodat.

Előzmény: Petyuritisz (13463)
mammamija Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13470
Háááát, a hotelek nem szoktak /2 főre számolni, csak /1-re - de akkor sem vészes.... hány kilométer kb. a transzfer?
Előzmény: S.Ágnes (13467)
muller30 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13469

Két és fél hete odafelé a ismerősünk felvihette az italokat (persze azt amit nem a váróban vett), mivel véeltlenül benn hagyott a kézipogyászban egy kést és azzal foglalkoztak csak :)) Azért nem ajánlom ezt a trükköt senkinek...

Amúgy egy félliteres üdítő 500 Ft :(

Mi WizzAirrel mentünk oda és vissza is késett 1 órát, szintén egy római csúszás miatt. A burgaszi reptéren 9:19kor lefagyott a plazmakijelző (szép windowsos hiba volt a képernyőn :)))) Nem mondtak semmit, hogy mennyit késik a gép, és mikor lesz várható... Itt egy félliter üdítő 4,5 leva volt.

Előzmény: Petyuritisz (13465)
mammamija Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13468
Megkaptam, köszi:) majd megy levél, de még előtte dolog van a cuccal:))
Előzmény: Petyuritisz (13466)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13467

Képzeljétek, tök jó, kijönnek értünk a hoteltől a reptérre!!!!

Azt írták, hogy "It will cost 15 euro.". Remélem az a két főre értendő ár.

Szerintetek?

Petyuritisz Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13466
mammamija: Megkaptad a címem? A két mail közül az egyik csak odaért!
Petyuritisz Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13465

Teljesen jól tudod!

 

Csak a tranzitváróban vásárolt italokat viheted fel, a többit elveszik az átvizsgálás során.

Előzmény: manonos (13462)
BaJu Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13464

sziasztok,

 

1 hét múlva indulunk, Schorpilovsci (Biala és Kamchia között van) mellé Románián át. Tervezek egy fakultatív Isztambuli 1 napos kirándulást, amit majd ott helyben intézek, elvileg lesznek lehetőségek.

A lényeg: 2 éve szintén szerettem volna menni, de nem mehettem, mert volt 1 kis bibi. Akkor bepecsételték Russe-nél, hogy én kocsival léptem be az országba és az akkori szabályok szerint, csak kocsival hagyhattam el az országot. Tehát a buszos vagy a hajós Isztambuli kirándulás álom maradt. Tudtok valami friss infót ez ügyben? A helyzet az, hogy ismét én fogok vezetni...

Petyuritisz Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13463

Helló!

 

Aranyhomokon voltunk, ott van mindkettő a központ kellős közepén. Az Eiffel-torony egy koktélbár egyébként...

 

A Sky-os gép odafelé 2 órát késett, elnézést kértek, asszem az olaszoktól jött és ott volt valami gixer (tehét nem Pesten állt és vártunk hogy mi lesz... ahogy megjött, üzemanyag, átvizsgálás és már mentünk is). Visszafelé pontos volt. Mindkét úton magyar volt a személyzet.

Előzmény: borostyan37 (13460)
manonos Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13462

Sziasztok!

 

A Sky-al és Wizzair-el kapcsolatosan nekem is van egy kérdésem, hogy üditőitalt felengedik-e vinni a fedélzetre, és ha igen akkor hogyan? Úgy értem, hogy amikor februárban utaztam, akkor nem lehetett felvinni csa az ott (reptéren belül) vásárolt üditőt, ahhoz adtak egy átlátszó, zárható zacsit, amit csak a fedélzeten lehetett felnyitni.

 

Előre is köszönöm a válaszotokat.

 

Manonos

borostyan37 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13461

Milyen tapasztalataitok vannak a Sky europe repüléssel kapcsolatban? Késés, járattörlés, stb. köszönöm

borostyan37 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13460
Szia Petyuritisz! Megkérdezhetem, hogy az óriáskerék és az eiffel  torony hol található Bulgáriában. Köszi
Előzmény: Petyuritisz (12796)
borostyan37 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13459
A napokban indulóknak kellemes utat és jó nyaralást, pihenést kívánok.
Előzmény: mammamija (13292)
mammamija Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13458
Ez csak a tengerparti rész???
Előzmény: gigabursch (13453)
mammamija Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13457

Én pakoltam, így a kamera és a fényképező itthon maradt a komódon

 

Ezért csináltam én egy listát hetekkel ezelőtt a legfontosabb dolgokról - közben ami eszembe jutott hozzáírtam.

Utazás előtt meg körbe szoktam járni a lakást - minden rendben van-e?, de most nem tudom, mert dolgozom jövő héten még pénteken is - majd járkál a lányom telefonos irányítás mellett:)

 

S.Ágnes!

 

Nekem sincs még:( és ahogy hallottam, hogy jövő héten akár 39 fokban jövök dolgozni azom imádkozom érjem meg az utazás napját.

Útálom ezt a nyarat! - itthon.

Előzmény: baranyka05 (13432)
gigabursch Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13456
Mint nálunk1:1-ben (legalábbis amit én láttam)
Előzmény: barta lacika (13436)
gigabursch Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13455
ott van a Ropotam Ropotamo nemzeti park természetvédelmi terület
Előzmény: gigabursch (13451)
gigabursch Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13454

www.alexandra.hu oldalon, a térképek fülön, a hetedik oldalon a legfelső térkép

 

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?ID=3BC08CC3EC3DA0FBCE7CCAB42397327FFA5E595178CAB494F3E6951AD70CAEE4656151D98D024E48D1&UserID=&SessionID=25666818A67A89DA9CB2FB9571D19C6A30C7D4F4BDC6&Page=1&SrcWord=&SrcField=sfMegNev&SrcOrder=oMegnev&CategoryID=3A&BookID=185379&GotoBook=True&CBCategory=&CBStock=CHECKED&LastDays=7#

 

valamiért a kettős keresztet lehagyja a link végéről, mindegy jobb klikk, parancsikon másolása, beillesztés fent a címsorba, és beszúrsz mögé egy kettős keresztet # (jobb alt+X)

Előzmény: gigabursch (13453)
gigabursch Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13453
Mindenkinek ajánlom ezt a térképet Bulgáriához. NAgyon jó, és aránylag friss, ennél csak jobb az állapot az utakat illetően, sok jó egyéb leírás van benne, és a tengerparti, meg a városi térképek szuperek
gigabursch Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13452
Bulgáriában sok ehylütt elfogadják, de 1,85-ös árfolymon, fizess kártyával, az deviza árfolyamon számol, MINDENT ÜBEREL
Előzmény: judy2 (13435)
gigabursch Creative Commons License 2007.07.12 0 0 13451

Óriási a választék (minőség és ár vonatkozásban is), de Primorszkóban olcsóbb a szállás, klasszabb a tenger, rosszabb idő esetére ott van a Ropotam nemzeti park, van akvapark és klassz kirándulós erdők vannak a közelben, meg valami dolmen amit sehogy sem találtunk meg (Stewie? Tudsz erről valamit?), ráadásul nincs az az iszonyatos egymás szájában lévő vonaglás, ami Szozopolban van, mert van hely és klasszabb (szerintem), és tudtok fogni hajót ami felballag Neszebárba 450 leváért, ott vár 3 órát és vissza is jön. EZ egy 15 fős csoportnál már nem tétel, hanem élmény

 

JA igen autpálya:

Szófia-Sztara Zagora között készül el (~185 km), ill. Kaljovat-Burgasz között, Kaljovat előtt egyenesen (márminegy nagy jobb kanyarral) rávisz a főút egy pár km alatt az autópáklyára. Közte egy 140 km nagyon jó minőségű országút van, tele balfácánokkal

Előzmény: janisch (13441)
best73 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13450
Valaki a múltkor itt mondta hogy a szerb-bolgár határnál lehet még cigit venni.
És arra lennék kíváncsi hogy mi a nyitvatartás?
Előzmény: Törölt nick (13409)
blood83 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13449
Persze hogy hivatalos, miért ne lenne az?
Előzmény: Breki1 (13420)
blood83 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13448
ugynaolyan mint itthon
Előzmény: barta lacika (13436)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13447

Azért nagyon remélem, hogy sozopolban nem szaladtak el az árak! (Bíztathatna valaki) Itthonról én is csak a legszükségesebbeket akarom vinni, meg az asszonynak is beadtam, hogy óócsó minden, tehát lehet dőzsőőni.

 

Szozopolban nem szaladtak el az arak, ismeroseim frissibe' mondtak :-)

 

Az viszont nem igaz, hogy MINDEN olcsobb. Alapvetoen minden olcsobb persze, de NEM a tengerparton. Szofia vagy Blagoevgrad peldaul tok olcso tud lenni.

 

A tengerparton elsosorban az ettermi kaja es az ettermi pia az olcso. Vasarolgatni mar nem biztos, hogy erdemes. bar a tipikus bolgar termekek, pl a cipok igy is megérik. De persze Szofiaban sokkal olcsobbak.

Előzmény: gombizsolti (13443)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13446

van-e annak valami valóságalapja, hogy az országot (Bulgáriát) csak azzal a járművel lehet - ideiglenesen is - elhagyni, amivel beléptünk?

 

Januar elseje elott biztosan igy volt, magam is szenvedtem miatta.

 

De Bulgaria EU-csatlakozasa ota nincs ilyen problema.

Előzmény: janisch (13441)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13445
Románia felé megyünk vasárnap . Ha nem váltunk lej-t EU-val fizethetünk a benzinkúton ?

 

Miert, Magyarorszagon fizethetsz euroval?

 

Nos, igen, neha elfogadjak, de az arfolyam olyan is lesz. Lasd a szigetszentmiklosi (M0) McDonald's "arfolyamat". Assem most eppen 210 forintot er egy euro.

 

Ha nem akarsz penzt valtani, Romaniaban is az osszes markas benzinkut elfogadja a kartyadat.

 

ne lepodj meg, marha sok MOL-kut vn. Egy-ket eve megvettek a Shell osszes romaniai benzinkutjat.

Előzmény: judy2 (13435)
grisin100 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13444
Én biztos vagyok benne, hogy sokkal olcsóbb mint az olaszok (olaszok minimum duplája), ugyhogy mond meg
asszonykádnak : ha nem tetszik akkor jövőre Olaszország!:-)
Előzmény: gombizsolti (13443)
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13443
Azért nagyon remélem, hogy sozopolban nem szaladtak el az árak! (Bíztathatna valaki) Itthonról én is csak a legszükségesebbeket akarom vinni, meg az asszonynak is beadtam, hogy óócsó minden, tehát lehet dőzsőőni. Ha nem így lesz, hallgathatom majd... 
janisch Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13442
isztanbuli isztambuli
Előzmény: janisch (13441)
janisch Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13441

Üdv Mindenkinek, sziasztok!

 

Szombaton indulunk - lakhelyünk miatt a Vállaj/Csanálos-Nagykároly-M.vásárhely-Brassó-Giurgiu/Rusze fő csomópontokat érintve (egy brassói v. ruszei szállást beiktatva) - Szozopolba.

Sajnos elfoglaltságom miatt csak itt-ott tudtam beleolvasni a topikba - így is kösz a hasznos infókért -, ezért lehet, hogy 'n'-szer feltették már az alábbi kis kérdéseket, emiatt előre is elnézést:

  • elfogadják-e csak a személyit a határokon? (természetesen viszünk útlevelet is, de érdekelne a válasz);
  • van-e annak valami valóságalapja, hogy az országot (Bulgáriát) csak azzal a járművel lehet - ideiglenesen is - elhagyni, amivel beléptünk? (Mi ugyanis szgk-val megyünk, de szeretnénk egy egynapos fakultatív isztanbuli buszos kirándulásra is benevezni).

Köszi előre is!

grisin100 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13440
Már tudom, hogy meg:-)
Előzmény: grisin100 (13438)
gombizsolti Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13439

Üdv itthon gigabursch

 

július 27-én indulunk szozopolba, hasonló útvonalon, ahol jártatok, csak mi Debrecenből. Ti hol szálltatok meg? Mi kint keresünk majd apartmant, nem láttátok véletlenül, hogy milyen a választék, illetve vannak-e kiadó lakások? 

 

Előzmény: gigabursch (13415)
grisin100 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13438
Mert még kettőt kell aludni és nincs is ollan meleg:-)
Mailt megkaptad?
Előzmény: S.Ágnes (13437)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13437
Miért nincs még nyaralási lázam????????????
barta lacika Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13436

Sziasztok!

 

Milyen Bulgáriába a 220v-os csatlakozó magyarul a konnektor? :)

judy2 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13435
Sziasztok

Románia felé megyünk vasárnap . Ha nem váltunk lej-t EU-val fizethetünk a benzinkúton ?
Előzmény: powershotka (13406)
s.reni_ Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13434
A kérdés Prove-nak szólt. Képek esetleg nincsenek róla valakinek, olyan ami nem az utazási iroda katralógusában szerepel?
s.reni_ Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13433
Utólag is köszönöm mindenkinek a választ!. Mi hárman megyünk. Hát akkor a konyha annyira nem felszerelt:S, de sebaj. A medence mellett nem kell fizetni a napernyőkért, ugye? Jah és az útlevelet le kell adni, vagy betettétek széfbe?
baranyka05 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13432
Képek csak később. Én pakoltam, így a kamera és a fényképező itthon maradt a komódon. A barátainkra voltunk szorulva. Ha ők kiírják és a Magyar Posta is úgy akarja és megérkezik, akkor majd teszek fel.
Vittünk két pasast is nyaralni, akik imádják a sört. Találtak is a Supermarketekben 3,30-ért 2 literes sört, a neve: Kemenitza.
Ők ezt itták a parton. Ezzel mentek fürdeni is.
Én naposparton a gyümölcsöket sem találtam túl olcsónak, inkább drágább, mint nálunk. A szállodában pl. nem is ettünk jó, édes dinnyét. Lehet, hogy az árusoknál lehet finomat találni.
mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13431
Várunk képeket is!!!
pamag Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13430

Halley !

Megosztanád a mostani blagoevgrádi szállás tapasztalatait?

Írtam tavasszal, hogy Szimitliben néztem ki egy hotelt (tranzitszállásnak). De mivel szeptember 3-án leszünk ott, és azon a héten -mint utóbb valami honlapról kiderült- valami nemzeti ünnep van Bulgáriában, ez a szálloda már most teljesen tele van. Tehát Blagoevgradban keresek én is. Találtam nagyon aranyos, csak bolgár honlapokon fellelhető, kisebb szállodákat. De az is szempont, hogy lehetőleg ne tévedjünk el, amíg megtaláljuk, és jó lenne reggeli is stb...

Szóval a kérdéseim : Steviehez is :

Ez  a szeptember eleji ünnep vajon okoz-e zsúfoltságot?

Egy honlapon olyan jelölést láttam, amit még sehol : 3 hotelnél fel volt tüntetve a BB - ezt tudom, bedandbreakfeast-, jó néhánynál viszont OB. Ez mi lehet ?

Stevie ! Mi a véleményed a Hotel Kardinálról ? mellette (közel) van a DSzK Bank automatával. Van még néhány aranyos szálloda.

Köszönöm a válaszokat!

 

Előzmény: halley (13425)
mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13429
:)
Örülök, hogy sok szép "boldog órát" tudtatok eltöltetni - ez a maximális kikapcsolódás - remélem feltöltődtetek mindketten (A gyerkőc úgyis akku-ra van dugva, neki nem kell:)))
Neszebart én is sajnálom a giccskiállítás miatt - talán egyszer eljutnak odáig, hogy csak zsürizett termékek kerüljenek a jónép elé... (ha kagylóval kirakott dobozkát látok rámtör a hányinger:)))) - vagy csinálnak egy külön placcot a portékáknak.
Az árak..... hmm. azt mondják Sozopol olcsóbb lesz majd, mert ugye mi étteremben eszünk, és kilószámra faljuk majd a gyümölcsöt (már azt is tudom hol kell venni), halat, vadat s mi jó falat:))
Előzmény: baranyka05 (13428)
baranyka05 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13428
Igen, valóban már holnap van. Viszont az egy hetes portól szaladt a lakás és a gyerkőc is a szabadba vágyott.

Baromi jól jártunk a szállodacserével. Jó helyen volt a Hotel Marvel, csupa 5* között, mellett és távolabb a nyűzsgéstől.
Tiszta, minden igényt kielégítő hotel. Bőséges reggeli és vacsoraválasztékkal. Családunk egy kicsit fűszeresen eszik, az angolok és németek miatt viszont eléggé visszafogott fűszerezéssel készítették az ételt. Így számunkra nem volt olyan ízletes. Azért jól laktunk minden étkezésnél.
A part kb. 50-80 méterre volt a szállodától. A kisvonat egyik megállója pont a szálló előtt volt.
Néhány hasznos tudnivaló, amit utazás előtt nem olvastam a fórumon.
Mi Napospart végén laktunk. Egyik délelőtt busszal 0,70 leváért elutaztunk Nesszebárba. Elterveztük, hogy visszafelé kisvonattal jövünk, sebaj, hogy drágább. Egy vonatozás 2 leva, valaki a két éves baby-re is elkérte! Igen ám, de Nesszebár óvárosban felültünk egyre, ami elvitt a város végéig. Ott 200 méter séta, hogy a napospartira átszálljunk, amely csak Napospart központjáig visz, majd ismét 100 méter séta és újból felülni az utolsóra, ami elvisz Napospart végére. Így 3 vonatútat szorongtunk végig, de legalább egész Napospartot bejártuk.
Nekünk nem jött be Nesszebár. Hangulatos, csodálatos középkori városka, lenne!De nem az, mert eltakarják a régi, impozáns épületeket az árusok, akik giccsesebbnél giccsesebb dolgokat, kidobnivaló marhaságokat árulnak. A turisták meg tolonganak egyik üzletből a másikba. Szóval megittunk egy üditőt az egyik bástya tövében lévő étteremben, majd visszaindultunk. Én kitiltanám az összes bazárost és csak az óvárosba bevezető útszakaszon engedném őket árulni, de sajnos senki nem hallgat rám Nesszebár vezetői közül.
Egyik délután elmentünk az aquaparkba is. Mi ott is végeztünk 3 óra alatt. Sajnos mindenhol jéghideg víz fogad, mindegy hogy aqupark vagy szállodai medence. Így a kisfiam nem igazán rajongott egyikért sem, pedig imádja a vizet, 5 hónapos kora óta úszni járunk vele.
Talán túl drága, hogy melegvizet is engedjenek a medencébe?!
A homokozást a parton viszont imádta.
Mi ez alatt a hét alatt tényleg a semmittevés örömeit élveztük. Én magam imádom a történelmet, soha nem szerettem csak a tengerparton feküdni és süttetni magam. Most viszont erre vágytam, hogy sehova ne kelljen elmennem, csak pihenjek és játszak a gyerekkel és együttlegyek a párommal. Sikerült ez a terv! Ezért is volt olyan jó a nyaralás.
Sokan írták, hogy milyen olcsó. És azt mondanám az itthoni áraknak felel meg minden. Sőt néhány dolog még drágább is.
Pl. jól tettem, hogy sikerült bbepakolni annyi pelenkát, ami elég 1 hétre. Duplája apelenka, ha nem triplája. Aki tud, az inkább vigyen magával.
Mivel félpanzión voltunk így kajára nem sokat költöttünk. 2 óra körül egy kis kevbaba vagy sültkrumpli a parton. Italra viszont elment egy pár száz leva.
Kihasználtuk a "Boldog órák" adta lehetőségeket és koktéloztunk. soha nem vittük túlzásba, de megkóstóltunk jópárat.
Felébredt a gyerkőc. Bocs, de mennem kell. Írjatok, kérdezzetek!
mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13426

Nem volt közületek Valaki ott akkor ?

 

Jövő pénteken indulunk (20.-a) és aug. 4.-én jövünk vissza - már alig várom!


Előzmény: halley (13425)
halley Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13425

Mert mi csak tranzitáltunk. Ebből nem sokat profitálnak a tengerpartra igyekvő topiktársak.

 

Görögország északi része volt az úticélunk, de fájt volna a szívem, ha Bulgáriát nem ejtettük volna útba. Így aztán idén is Blagoevgrádban szálltunk meg. Oda is - vissza is.

Az ottani jó tapasztalataimat meg már sokszor megosztottam az itteni törzsközönséggel. Hasonlóan jó volt most is. (Csak egy bibi volt, belefutottam egy radaros zsernyákba. De azt is csak magamnak köszönhetem.)

 

Egyébként Bulgária a görögöktől sokkal (~2x) olcsóbb, de lepukkadtabb (~4x :) hely. Ez utóbbit azonban a sok helyütt akár még fokozottabb vendéglátói kedvességgel kárpótolják.

 

A bolgár közlekedés szabadosságát pedig kifejezetten élveztem - amíg nem lesz valami balhé körülöttem, így is maradok ezzel.

Ja, nekem 5 ajróért mérték a határon a vinyettát...

 

Hazafelé, 30.-án néhány magyarnak villantgattam a Szófia előtti országúton. Nem volt közületek Valaki ott akkor ?

Előzmény: mammamija (13419)
mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13424
Már holnap van!:))
Előzmény: baranyka05 (13407)
mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13423
Leültünk, mint az iszap:))
mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13422
Ma 247.50:(, de ez sem rossz.
mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13421

Persze, hogy hivatalos - kapsz számlát is.

Budapest, 2007. július 11., szerda (MTI) - Kissé erősödött a forint, az eurót kilenc óra körül 246,30/40 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon, szemben a kedd délutáni 246,70/80 forinttal.
A dollár 179,25/40 forint volt az előző napi 179,90/180,00 forint után.

 

Egy befektető ismerősöm "megjósolta" nekem a 246-os árfolyamot:)) remélem ma annyi lesz...

Előzmény: Breki1 (13420)
Breki1 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13420

Ez hivatalos pénzváltó?

 

Tegnap az IBUSZ-nál 248.80 volt

 

"Kereskedők szerint a forint szerdán is erősödhet, ha a reggel megjelenő, júniusi tizenkét havi inflációs adat megfelel a májusihoz képest változatlan, 8,5 százalékos előrejelzéseknek, mert a piac kiárazza hamaros kamatcsökkentés lehetőségét.


A keddi, csekély visszaesés után a következő ellenállási pontnak 244,00-243,50/euró ígérkezik. Most a legbizakodóbb várakozások legföljebb augusztusi enyhítésre szólnak, írta a Dow Jones hírügynökség szerda reggel.

A forint szerda reggel 2,01 százalékkal erősebb volt az euróval szemben a londoni bankközi piacon, mint az év végén. Kedd reggel 2,38 százalékkal erősebb, hétfő reggel 2,18 százalékkal erősebb, péntek reggel 1,65 százalékkal erősebb, csütörtök reggel 2,29 százalékkal erősebb, múlt szerda reggel 1,95 százalékkal erősebb volt az év véginél. "

Előzmény: mammamija (13416)
mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13419
És te miért nem tartottál utibeszámolót??? Merre jártatok?
Előzmény: halley (13417)
mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13418
Telszámuk: 302-3863 Budapest, V. Szent István krt. 22.
Előzmény: mammamija (13416)
halley Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13417

Pedig biza van a Görög határon is dutyifrísop ("ingyenbörtönbolt" :) .

Csakhogy ott drágább, mint a bolgároknál bevásárolni. :-(

Előzmény: Törölt nick (13409)
mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13416
Én annyiért vettem tegnap egy százast még pluszba - nem kérdeztem miért adja ennyiért.
Amúgy a nagyobb tételt 248.50-ért vettük kb. három hete, gondolom azért nem kígyózik a sor, mert 2000-Ft-ért nem érdemes kígyózni.
Előzmény: Mr.Thomas (13392)
gigabursch Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13415

Na üdv mindenkinek!


MEGJÁRTUK BULGÁRIÁT, Szozopolban és környékén jártunk (Ropotamo folyó, Primorszko, Burgasz, stb), hazajöttünk, szép volt, jó volt, klassz volt. A közlekedés semmiben sem különbözik a budapestitől, tehát aki pesten megtanult vezetni, annak semmi nehézsége nem lesz. Pályán 160 körül szaladtunk, egyéb utakon útminőségtől (ami nagyon jó általánosan), közlekedésben lévő balfaszoktól (ami viszont szörnyű) és rendőröktől függően (no comment) vegyes volt, de általában igen jól lehetett szaladni. A határátkelő az horror, Szófia elkerülő meg katasztrófa (déli oldal) - 2×3 sávos autópálya és 2×1 sávos iszonyat váltogatta egymást általában 1-1,5 km-ént, kilométerenként átlagosan 3-4 lovaskocsival, amely nem ritkán a 3 sávos autópálya belső sávjában is mozgott). Szófia előtt a a határtól vezető utat  kőkeményen újítják fel, nem fszkodnak a tempóval.

Hazafele jövet Újvidéknél az útfelújítás miatt félpályára terelt autópályán a sötétben rámentem egy forgalomterelő elem talpára (amit vélhetően egy szembejövő kamion bepöccintett), úgyhogy a bal első és a bal hátsó gumim elég durván szálszakadásos lett, felni nem sérült, és jó hogy volt nálam téli gumi tartaléknak, mert a mankókerékkel a maradék 300 km-n összeszartam volna magamat.

(Ebbő következően eladó egy egy éves Pirelli Drago 185/60/R14-es (~10-12 e km) és egy ugyanekkora de két éves Sava Intensa gumim (~20-25 e km), mivel a másik kettő kuka, és kell vennen négy nyári papucsot, addig meg téli gumókon gurulok)

 

Röviden
- a táj szép,
- az út egyébként gyönyörű
- az emberek kedvesek
- a kaja és a sör finom és olcsó
- a tenger übertuti, mind a homokon, mind a sziklás partokon
- a szállás meg viccesen olcsó 5-8 euró per nap / felnött, 130 cm alattt fele (törpék előnyben...), 90 cm alatt meg ingyen (egyébként ez így van egy jó adag belépős helyen is)
- az Akvaparkok meg ilyesmik röhejesen olcsók és versenyben vannak a hazai legjobbakkal (Hajdúszoboszló, Mogyoród, stb) a szórakoztatásaikat illetően...
- és ami a legérdekesebb: A közbiztonság mindenféle rémhírek ellenére szerintem parádés volt (és más magyarok szerint is)
- ja és a lényeg: Tényleg rengeteg Lancia van az utakon - ergo ha nagyon kell biztos van szervíz is meg autóalkatrész is. Továbbá érdekes hogy mindenféle kocsit láttam lerohadva a helyiek részéről (de valami iszonyatos mennyiségben), elsősorban német ill szoci és már nem szoci de onnan származó kocsikat, viszont Alfát egyet, FIATot 3-at, Lanciát egyet sem és japán kocsikból csak Szuzukit (elsősorban régi Szvifteket)

 

Ráadásul hazafele abszolút letértünk a tömegutakról, és varázslatos helyeken jártunk, mint pl Balkán hg (ez maga Bulgária kelet-nyugat irányú középső tengelye a Szófia Várna és a Szófia Burgasz közötti főút között), vagy még inkább a Vaskapu, a Kazán szoros, Galambóc vára a mind-mind a Duna mentén, stb

 

Az útvonalunk
Vác - Sopron (Nagycsaj átvette a diplomáját és leadtuk anyóséknak a kiscsajt) - Szeged - Röszke (határ) - Horgos: 636km    tank:  44,36l   átlag fogyi 6,97l/100km
Horgos - Belgrád - Nis - Dimitrovgád (határ) - Szófia után a pályán:    626km   tank:  54,00l   átlag fogyi 8,62l/100km
Szófia utántól - Szozopol - Szozopol (strand - városnézés . kirándulások a környéken - stb) - Csernomore:     688km   tank:  61,03l   átlag fogyi 8,87l/100km
Csernomore - Kazánlak - Sipka szoros - Botevgrad - Vidin - Bregovo (határ) - Gabrovice:    707km   tank:  62,8l   átlag fogyi 8,88l/100km
Gabrovice - Kladovo - Galambóc - Belgrád - Horgos - Röszke - Szeged - Vác:    722km   tank:  56,84l   átlag fogyi 7,87l/100km
 

Szeged Szozopok: 12 óra, Szozopol-Szeged a fenti úton 18,5 óra volt, tankolni lehet szinte mindenhol kártyával


Igazában a hegymászásoknál és a pályánál a nagy gázadásos előzések (melyekre rákényszerültem) sokkal többet kivettek a benyából, mint a tartós 150-160-as pályás tempó a pályán, de azért azok is adtak rendesen a torkának. A klíma az meg végig tütült, de el is kellett mert bazi forróság volt a bolgár autópályán, nameg a Szófiai dugó, az sem a fogyasztás javítását szolgálta

 

Röviden ennyi

mammamija Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13414
Ja kérem, a NAGYOKAT szó szerint idézzük:))))
Előzmény: stevie wonder (13412)
Höxter Creative Commons License 2007.07.11 0 0 13413

Szia Gyarmati 1980!

 

Mi július 28-án hajnalban indulunk szintén Románián át Rusze felé Szozopolba. Ha lassan mentek vagy megálltok pihenni, sanszos hogy utolérünk! :)

Előzmény: gyarmati1980 (13380)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13412

Halasztelken el a legnagyobb bolgar kisebbsegi kozosseg, es ott van a Trifon borhaz is, ahol lehet eredeti bolgar borokat is kapni, es sutnek nekunk eredeti bolgar kebapcset is.
Halasztelek egyebkent Pest utan rogton az elso falu a Csepel-szigeten, a belvarosbol kb 20 perc alatt kint lehet lenni, es mivel az M0 mellett van kozvetlenul, mashonnan sem nehez megkozeliteni. Bringaval is lehet erkezni, a belvarosbol vegig kiepitett bringaut vezet ki.

 

 

Magam sem mondhattam volna szebben! :-)

Előzmény: mammamija (13371)
stevie wonder Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13411

Üdv!Elkészültek már a szerbek az alagutak felújításával?

 

Igen, nagyon klassz lett!

Előzmény: grosa (13350)
bikemanusa Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13410

mirca09

Ugyanezen az úton szeretnénk menni.

Honnan indultatok? v.mikor voltatok Szegeden?

"A másik kolostort 2-3 között értük el" melyiket?

"....érkeztünk meg a szállodához" Hova? napos part?

Előzmény: mirca09 (13321)
best73 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13408
A Bolgár határnál lévő vámmentes bolt az NonStop?
baranyka05 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13407
Helló mindenkinek!
Hazaértünk, holnap bővebben írok.
powershotka Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13406
vigyél eurót, mert a forint, lej stb váltása nagyon rossz árfolyamon van. most jöttem haza, elhiheted :)
Előzmény: dannys (13396)
powershotka Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13405
a benzin árak, ha átszámítod eurora szinte azonosak Bulgáriában és Romániában

a határnál Giurgiunál híddíjat kell fizetni, 2,7 új lej, vagy annak megfelelő euro, és a bolgároknál a vinnetét, a zőtadót kell megfizetni, ami egy hétre 5 euro

Előzmény: dannys (13404)
dannys Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13404

Értem,tehat akkor vigyunk ki eurot aztan valtsunk ott.ÉS a belépéskor nem kell valamit levában fizetni???mi Romanian at megyunk nemtudtok valamit a benzinárakrol??marmint bulgariaban ill.romaniaban is!

Előre is kössz!

Előzmény: Törölt nick (13398)
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13403
Szerintem a kártya fajtája határozza meg az átváltási árfolyamot, na meg persze a forint helyzete a USD ill. Euro -hoz képest. Mindíg azzal kell(ene) fizetni, amelyiknél erősebb a forint. Pl. a németeknél USD elszámolással kevesebbet fizettem 1 l. benyáért, mint ami euróban a kútnál ki volt írva. De akkor a dollár nagyon gyenge volt a forinthoz és az euróhoz képest.
Előzmény: PET SHOP BOY (13399)
grisin100 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13402
Szóval, mi 13-án (14-től leszünk ott) utazunk a napospartra Centrál Plazába
28-ig leszünk ott.
Mindenkit szívesen látunk aki akkor nyaral a közelben!
Kiáltsátok azt, hogy grisin, s én ott termek:-)
Ismertetőjel: hajviseletem, nem szokványos:-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13401

Jaj, ne haragudj, biztos félreérhető voltam. Szóval aug. 1-től 15-ig leszünk Bulgáriában, ebből ami biztos (szállásilag) az Bansko és Szozopol. Utána még csavargunk kb. egy hetet. Lehet, hogy vissza kéne térni az eredeti verziódra, aug. 1-15. bolgár körút. :)))

 

Azért nincs harag, ugye?

Előzmény: mammamija (13377)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13400
Az első két leveled még mindig nem jött meg!
Szerintem nem is fog:(
Írtam a gmailedre!
Előzmény: eszel49 (13363)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13399
Nem nagyon emléxem rá de pár éve magyarázta nekem valaki hogy ez nem bank hanem kártyafüggő!Álítólag nem mindegy hogy visa vagy masterkártyád van!De mikor erről meséltek nekem nem igazán voltam beszámítható állapotban:)
Egy banki szaki tuti az igazat meséli el !




Előzmény: Törölt nick (13397)
dannys Creative Commons License 2007.07.10 0 0 13396
Sziasztok!most akkor biztos baromnak tűnök,de akkor ne itthon váltsak,hanem majd csak ott bulgáriában levát???és akkor vigyek eurot vagy a forintot is valtjak??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!