Keresés

Részletes keresés

James 42 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 787

Én ugyan nem, de nálam a Témák ablak jobb alsó sarkában van egy olyan link, hogy További témák letöltése. Ha nem is millió van, de állítólag 300 ezernél is több.

Előzmény: newuser234 (785)
reg1000 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 786

Hogy lehet megoldani, hogy egy beszélgetéshez tartozó leveleket összevonja, mint a gmail?

newuser234 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 785

persze thunderbird 17-et akartam írni, azóta találtam egy kompatibilis témát Oxygenate 2.4

tudtok még ehhez kompatibilist?

newuser234 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 784

az előző levélhez volt egy kép is

newuser234 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 783

Üdv, kezdő thundebird kérdésem van.

Thunderbird 12-höz a letöltött témák csak a felső menük hátterét alakítják át? Az emailek ablaka, a mappák ablaka, a naptár, stb. fehér marad mindig? Vagy valamit elrontok.

Ha így van akkor a kérdés, hogyan lehetne lesötétíteni az egészet (sokkszor éjjel használom)?

 

 

Ati88 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 782

1. Jelöld meg a webes felületen olvasatlannak, a következő letöltéskor be fogja tenni.

2. Futtasd kézzel az üzenetszűrőt.

Előzmény: Balfi34 (781)
Balfi34 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 781

Szia Atti88

Köszönöm a hozzászólásod.

Sikerült a kérdést úgy megoldani, hogy üzenetszűrüket hoztam létre és a szerverről amikor a levelek bejönnek akkor a szűrők azonnal a megfelelő könyvtárba teszik a leveleket. Természetesen ha olyan levél jön amire nincsen szabály azt kézzel külön kell majd áthelyeznem.

Egy másik érdekes dolgot vettem észre, hogy ha levelet a webmail-en elolvasom akkor már az üzenetszűrő nem veszi figyelembe a levelet azaz nem teszi be a megfelelő mappába.

üdv.

Előzmény: Ati88 (770)
robotgép Creative Commons License 2013.01.22 0 0 780

Köszi , igy biztosan jó lesz elmondom nekik .

Ati88 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 779

(ami előtt...

 

Bocs.

Előzmény: Ati88 (778)
Ati88 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 778

Mesterjelszó esetén:

Eszközök - Beállítások - Biztonság - Jelszavak fülön a Mesterjelszó használata melletti pipát vegye ki.

 

Ha postafiók jelszót kér, akkor a jelszókérő ablakban a jelszó megjegyzését pipálja be (mielőtt természetesen beírta a postafiókhoz tartozó jelszót).

Előzmény: robotgép (777)
robotgép Creative Commons License 2013.01.20 0 0 777

Nem tudom . hogy mester v, postaf. jelszót kér , én is telefonon idősebb kollegának próbálok segiteni , minden megnyitásnál kéri a jelszót .

Előzmény: Ati88 (776)
Ati88 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 776

Akkor is minden esetben kér jelszót, ha mesterjelszó van beállítva. Milyen jelszót kér? A postafiókhoz, vagy mesterjelszót?

Előzmény: robotgép (774)
James 42 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 775

Ha a program megnyitásáról van szó, akkor szerintem kétféle módon lehet ezt elkerülni: vagy kikapcsolod azt, hogy ilyenkor ellenőrizze az új üzeneteket, vagy pedig amikor kéri a jelszót, akkor bekattintod, hogy azt jegyezze meg.

Előzmény: robotgép (774)
robotgép Creative Commons License 2013.01.16 0 0 774

Mit hogyan kell állitani , hogy minden  megnyitásnál ne kérjen jelszót . Köszi

James 42 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 773

Remélhetőleg igen. Már ezzel kellett volna kezdeni. Én mindig ezt szoktam csinálni. Mármint amikor egy megosztást kell használni, akkor mindig legyen meg a felhasználó ugyanazzal a jelszóval a megosztós gépen.

Előzmény: Digger57 (772)
Digger57 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 772

Közben rájöttem 1-2 dologra!

A NAS adminfelületének home oldalán jobboldalt log van. (D-link230L) Itt vettem észre, hogy a PC bootoláskor a Win, a felhasználó nevével/jelszavával próbál csatlakozni, mikor a boot utáni  meghajtócsatolást próbálja. Itt azt lehet látni, hogy ez failed! Ezért aztán a sajátgépben piros X-el jelzi, hogy nem sikerült a csatolás. Ha viszont duplán kattintok a meghajtón, akkkor már nobody návvel csatolja és lehet -írni/olvasni. Beállítottam a Win felhasználónak egy jelszót és ugyanezzel a felhasználó/jelszó párossal felvettem egy felhasználót a NAS-ra. A hibaüzenet a boot során megszünt és csatolta is a meghajtót. Ezzel (gondolom) megszünik a TB adatbázis gondja is, mert rögtön csatolni tudja a megosztást a boot során!

Előzmény: James 42 (771)
James 42 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 771

Én még soha nem használtam NAS-t, de szerintem nem rossz az ötleted. Sőt, ha a dir-t a TB adatbázis könyvtárára adod ki, és nem irányítod a null-ra, akkor azzal rögtön ellenőrizted az adataid elérhetőségét is. Lehet, hogy nem túl elegáns, de szerintem hasznos.

Előzmény: Digger57 (769)
Ati88 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 770

Ott van az a beállítás Win 7-en is, POP3-as levelezőszerver esetében. Szerintem neked IMAP szerverre van beállítva a postafiókod, arra nincs meg ez az opció a Thunderbirdben.

Előzmény: Balfi34 (768)
Digger57 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 769

Sziasztok!

Egy fájdalmas wincsihalál után beruháztam egy NAS szerverre, ahol RAID1-ben talán nagyobb biztonságban lesznek az adataim! Erre a kötetre költözött a TB adatbázis is. A gépem firssen telepített Win7, a NAS kötetet a bootolásakor n: meghajtónak mountolom, de ez a boot folyamán általában nem sikerül, üzenet is jön a Windowstól, hogy nem sikerült minden meghajtót csatolni. Ha aktívvá teszem az n: meghajtót, illetve ha olvasok róla, akkor felpörögnek a wincsik, bejön a meghajtó tartalma, de mégis a TB indításkor sokszor kapok üzenetet, hogy a TB adatbázis foglalt vagy nem elérhető. Mi lenne a megoldás arra, hogy a boot során normálisan csatolja a meghajtót, esetleg valahogy ellenőrizni, hogy elérhető-e a TB adatbázis? Olyanon gondolkozok, hogy egy batch programmal csinálok egy másolást vagy dir parancsot a null eszközre irányítva, hogy ettől talán normálisan felcsatolja a kötetet. Volt már valakinek hasonló problémája?

Balfi34 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 768

Szia Ati88

Eddig én is így tudtam az XP rendszeren így volt de a Windows 7 és Windows 8-as rendszernél nincsen ilyen egyértelmű lehetőség és itt a baj.

Segítségedet köszönöm.

 

Előzmény: Ati88 (766)
Andreas Creative Commons License 2013.01.13 0 0 767

Valami hasonlót tapasztaltam én is bár szerintem nem TB hanem ISP függő a dolog.


Igy van. A szolgáltató a reklámszemét küldését megnehezítendő, beállít egy címzett limitszámot és ha ennél több embernek akarsz levelet küldeni, akkor visszautasítja a kézbesítést. Ha minden igaz, a Tunderbird ki is írja az SMTP szerver válaszát, "Too many recipients" vagy valami ilyesmi szöveggel.

Előzmény: st.Jeromos (759)
Ati88 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 766

Eszközök - Postafiók beállítások - (megfelelő postafiók kiválasztása) - Kiszolgáló beállításai - Üzenetek megtartása a kiszolgálón - Legfeljebb x napig.

Előzmény: Balfi34 (765)
Balfi34 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 765

Szervusztok

Segítségeteket kérném, a Thunderbird 17.02-es verzót telepítettem és nem találom benne azt az opciót, hogy a leveleket a szerverről törölje az általam megadott idő után, régen a beállításoknál volt.

Segítségetekt előre is köszönöm.

 

James 42 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 764

Én is találkoztam ezzel nemrég valakinek a gépén. Én azt csináltam, hogy bezártam a programot, aztán egyszer elindítottam csökkentett módban (No Extensions, a start menüben), és ettől akkor és ott rendbejött. Azt nem tudom, hogy mennyire volt tartós a dolog.

Előzmény: Kepalkoto.hu (762)
adamkof Creative Commons License 2013.01.03 0 0 763

Kepalkoto.hu köszi. Ezt megcsináltam egyszer én is. Átmenetileg tényleg jó lett, de visszatért a kettőslátása a piszoknak.

Mégegyszer köszi. Annyit módosítanék csak Eszközök/beállítások/speciális részben lesz az olvasás és Megjelenítés fül.

 

Előzmény: Kepalkoto.hu (762)
Kepalkoto.hu Creative Commons License 2013.01.03 0 0 762

Kedves "Láma-Társak"!

 

Nekem is hasonló bakkancs lett a topánkám, ha megengeditek leírom az általam véghezvitt megoldást:

 

A biztonság kedvéért a Profile mappáról csinálj egy biztonsági mentést, ha nem megy manuálisan akkor használd a MozBackup-ot.

 

MTunderbird uninstal,  reboot, ujra telepítés, reboot.

 

progi indítás, még most is duplán indult, a második ablak kijelölés, jobb klik, bezárás. Azóta többször indítottam, egy indul.

 

Tapasztalatom szerint prg hiba lesz,  mert ez a hibajelenség nekem akkor lépet fel amikor több levelet akartam megnyitni új füleken.

ezért az alábbi beállítást tettem még

Eszközök/Beállítások/Olvasás és Megjelenítés fülön Üzenetek megnyitása: Létező üzenetablakban kiválasaztása, ill pipa az Üzenetablak/-lap bezárása áthelyezéskor vagy törléskor.

 

Remélem tudtam segíteni

Üdv

L

Előzmény: adamkof (760)
magdaléna21 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 761

A következő problémám megoldásában  szeretnék segítséget kérni! Karácsonyra írtam üdvözlő szövegeket ismerőseimnek, választottam hozzá szép betűtípust, színt,  a szöveg alá pedig beszúrtam egy karácsonyi képet, ezután elküldtem a leveleket. "A levél sikeresen továbbítva"  üzenet meg is jelent.  A gyakorlatban viszont az történt, hogy az írott szöveg nem ment át a levélben, csak a kép. Amint jöttek vissza a válasz jókívánságok a címzettektől, láttam, hogy mindenhová csak a kép ment el. Nem akartam hinni a szememnek! Épen ezért meggyőződtem róla még egyéb módon is, de sajnos így történt.  Nem beszélve arról. hogy a névnapi üdvözletek  szövegét is szépen megformáztam és úgy küldtem. Fogalmam sincs, hogy mit kellene a levelezőmben beállítani ahhoz, hogy a formázott szöveg is átmenjen! Tudnátok segíteni?

adamkof Creative Commons License 2013.01.03 0 0 760

Lehet, hogy láma kérdés, de akkor már ketten vagyunk lámák. :-)

Nekem is ez a problémám, csak nem XP-n, hanem Vistán, és naprakész ThunderBirddel.

Én is nagyon szépen kérem a gurukat, hogy adjanak valamilyen megoldást, mert én nem találtam.

 

Köszi!

Előzmény: Zolcsi67 (756)
st.Jeromos Creative Commons License 2013.01.02 0 0 759

Ha nem érted a kérdést akkor szóljál és elmagyarázzuk! Nem az a gondja, hogy nem használ címlistát, hanem az, hogy ha körlevelet küld akkor nem adhat meg 18 cimzezzet a levélben illetve 18-nál többet sem mert cimzési hibára hivatkozva a TB nem küldi el a levelet.

Valami hasonlót tapasztaltam én is bár szerintem nem TB hanem ISP függő a dolog. Anno valaha nagyonrég az Interware adsl mellett a teljes cimlistám szerepelhetett a TB cimzettjeként, aztán váltás volt és a T-onlány meg 18 felett visszadobta, hogy címzéshiba.

Előzmény: Dulifuli (758)
Dulifuli Creative Commons License 2012.12.31 0 0 758

Ha többször akarsz levelet küldeni ugyanazoknak, akkor érdemes őket felvenni egy címlistára, és akkor már aligha lesz ilyen gondod. Csak a listát kell időnként aktualizálni.

Előzmény: ruhanélkül (757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!