Keresés

Részletes keresés

garfieldka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 24056
Azt nem értem, sokan miért adtok ekkora sanszot a másiknak?

Miért küldted vissza? Miért nem nyitottál disputét, amikor kiderült, hogy rossz a cucc? Így most csak a másik fél tisztességében bízhatsz!
Előzmény: noarmy1 (24054)
garfieldka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 24055
Eddig én is úgy tudtam, hogy vételár + szállítás + biztosítás = vámalap.
A napokban jött egy óra, amit 99 dolcsiért vettem valakinek. A szállítás 30 dollár volt.

A vámalap a papírok szerint viszont csak a 99 dollár volt, + valamennyi postai kezelési és tárolási díj.

Egyébként erre 3,5% vámot és 20% áfát róttak ki, amiból csak az áfát kellett befizetni.
Előzmény: silenthill (24049)
noarmy1 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 24054
Hejhó! Ugye 45 napon belül kell elindítani disputet?vagy claimot?.. Mi lenne a legcélszerűbb? jan 26.-án fiezettem ki a cuccot,4nap alatt ittvolt,de rossz termék,ezért most visszaküldtem cserére..S hátha eladó úgygondolja,hogy nem küldi vissza,időthúz,stb..mert jelenleg nem válaszolgat üzeneteimre..
cath555 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 24053
Ugy tudom, a vammal megnovelt (aru+postakoltseg)-re, de ez majdnem mindegy.
Előzmény: silenthill (24052)
silenthill Creative Commons License 2008.02.16 0 0 24052

Köszi.

 

Lehet, h hülye kérdés, de az áfa a vámértékre jön, vagy az áru értékére?

Előzmény: Mopi (24051)
Mopi Creative Commons License 2008.02.16 0 0 24051
A teljes érték után (=áru+postaköltség) kb. 3% vám és 20% áfa.
Ha alacson értékű a küldemény vagy szerencséd van, akkor ezek elmarad(hat)nak.
Előzmény: silenthill (24049)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.16 0 0 24050
silenthill Creative Commons License 2008.02.15 0 0 24049

Van valakinek valamilyen infója arról, hogy az Amerikából érkező csomagok után mennyi vámot kell fizetni?

optikus Creative Commons License 2008.02.15 0 0 24048
Vegul nem vettem meg. Nagyon kakis volt a dolog, bar teccett nagyon a cucc. Lenyeg hogy a licitnel sok krixkrax betus nevu licitalo volt, ez mar gyanus mert szerintem arfelveresrol szolt. Sot ugyanazok tobbszor is sajat magukra licitaltak. Szerencsere az eredeti not won level alapjan meg tudtam nezni a liciteket. A faxinak a neve is ilyen csupa szam. Regje 99 aprilis 1 (hat fura), 18 pozitiv es az utobbi majd 1 evben nincs tranzakcio. Az se teccett hogy volt egy masik itemje egy laptop de az kozben eltunt.
Aztan azt irja, hogy ha erdekel meg akkor megvan. Semmi mast. Utana megkerdeztem mennyi a fuvar teljes erteken biztositva trackelhetoen. Erre annyit birt valaszolni hogy utananez es majd meglatom. Hat kossz. Persze a nevet sem irta meg, semmit. Kozben felemelte a lejarati idot masfel oraval. De nem irt semmit. Gondolkodtam rajta hogy elkerem minden adatat meg valami papir alapu azonositot szkennelve (kinti boltok is ezt csinaljak) vagy megirom hogy kimegyek erte es szemelyesen atveszem (mondjuk eleg draga moka), de mivel semmit nem valaszolt a szallitasra igy hagytam lejarni, barmennyire is teccet es ritka cucc :(

Kivancsi vagyok jelentkezik e meg vagy ujra felteszi-e.
Előzmény: optikus (24043)
NHLFAN Creative Commons License 2008.02.15 0 0 24047

lehet hogy volt már szó róla de:

usafuvar.hu-t valaki használta már?

Köszi

Volki Creative Commons License 2008.02.15 0 0 24046
Ezt a FAQ -ba be kellene tenni! :)
Előzmény: Törölt nick (24045)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 24045

Hi! Az USPS-nél, - ha jól tudom - van olyan ragszám (tracking number), amit csak a kezdő- és végponton regisztrálnak, vagyis a felvevő, valamint a kézbesítő posta rögzíti. De amit csomagként (CJ kezdetű ragszámmal: pl. CJ123456789US) adnak fel azt viszont végig nyomkövetik.

 

Szerintem írj egy e-mailt a feladónak, hogy nézzen utána a postán a küldeményednek, persze mellékeld a 13-digit registration tracking/reference/parcel number-t is. Plusz hívd az MPL-t vagy a Magyar Posta Orczy téri hivatalát.  Telcsiszámokat lásd lentebb. Ha PayPal.com-on keresztül fizettél, a PayPal Resolution Centerében a tranzakciós számmal indíthatsz keresetet, és rögzítheted, hogy item not received yet vagy ilyesmi.

 

13-digit registration tracking/reference/parcel numbers (ragszámok):

 

CJ123456789US -  USPS Prority Mail International (sürgősségi csomag, ajánlott)

RR123456789US - USPS Registered Mail (ajánlott)
VG123456789US - USPS Insured Mail (biztosított ajánlott)
RI123456789GB - Royal Mail Signed For Int'l (signature on delivery)

RI123456789GB - Royal Mail Signed For Int'l (priority handling & registered delivery)

RV123456789DE - Deutsche Post Einschreiben Post/Luftpost (ajánlott)

 

Én mindig ezeket a szkennelt ragszámokat küldöm el a feladónak mintának, hogy melyik-melyik postai szolgáltatást, szervizt szeretném kérni tőle vagy kívánom igénybe venni. Ha kell, felrakom ide még az olasz, spanyol, francia, belga, svéd, finn, holland, etc. posta ragszámait is, ha kell valakinek.  :-)


tracking / nyomkövetés:

http://www.usps.com/

http://www.royalmail.com/
http://www.deutschepost.de/

http://www.dhl.de/

http://www.mpl.hu/

http://www.mpl.hu/log_nyomk.ivy

e-mail: ugyfelszolgalat@posta.hu
tel: 333 7777 (MPL)
tel: 06 40 46 46 46 (MPL)
tel: 477 6534 (Orczy tér 1.)
tel: 477 6535 (Orczy tér 1.)
tel: 477 6580 (Orczy tér 1.)
tel: 477 6588 (Orczy tér 1.)
tel: 477 6589 (Orczy tér 1.)

 

Üdv.

 

 

USPS Prority Mail International

 

 

USPS Registered Mail

 

 

USPS Insured Mail

 

 

Royal Mail Signed For Int'l

 

Royal Mail Signed For Int'l

 

 

Deutsche Post Einschreiben Pos/Luftpost

Előzmény: névtelen nick (24034)
optikus Creative Commons License 2008.02.15 0 0 24044
102 = 1-2
Előzmény: optikus (24043)
optikus Creative Commons License 2008.02.15 0 0 24043
Mesterek! Kaptam egy second chancet egy eladotol. Nemet, 100%-os de nagyon keves a feedbackje es azok is regebbiek igy nem tudom megnezni micsodak. Az eddigi partnereit szerencsere meg lehet latni, azok eleg vegyesek. Van tobb 100 es nehany feedbackos. Vasarlasaik erteke is vegyes van melyik tobb 100 vagy ezer euros de van 102 euros is. Mindegyik pozitivan minositette a delikvenst. Mivel atutalassal fizetnek ezert elvileg meglesz a pontos neve cime (pp nincs).
Mit erdemes meg megnezni? Esetleg kerdezni tole nehogy gond legyen? Ma 17h-ig van ra hataridom es nem kis penz igy elegge meggondolnam.
Laci4444 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24042
Köszi szépen! Sikerült a vásárlás.
Előzmény: pittipitti (24033)
pittipitti Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24041
Akkor előre fogalmazz meg egy választ mikor a kereskedőd egy nemfizetett eljárást indít és majd ki kell magyaráznod és visszalépni a tranzakciótól.
De ha úgy érzed adj neki egy negatívot azzal magyarázva hogy a fizetést nem tette lehetővé a kereskedőd és nem kezelt vevőként és egyenrangú partnerként.
Előzmény: matt22 (24040)
matt22 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24040
Az elektronikus invoice-al azt akartam kifejezni amikor az eladó (vagy automatikusan az ebay rendszere) "Your invoice for eBay purchases" tárggyal emailben megküldi a számlát. Gyakorlatilag van benne egy "Pay now" gombra/link, amire kattintva ugyanúgy a paypal fizetési oldalra visz...
Már kétszer megírtam neki hogy nem működik az az account amit megadott, erre ezt írta vissza:

"hi again i dont understand what u mean ??do i need to go to my pay pal and ask why iv not recived payment?? im not sure how to recive ur payment?"

Erre én ezt válaszoltam:

I transferred the money through paypal on friday. In the payment details paypal states the following:
"Payment To:L33_3SS@HOTMAIL.CO.UK (The recipient of this payment is Unregistered)" which means that you asked me to transfer the money to a
non existent (or fake) paypal account. If you dont fix your paypal account or dont give me a real account to pay to, i will ask ebay to cancel our transaction!

Ez két napja volt, azóta már nem is válaszol.
Tényleg nem tudom mit csináljak, és őszintén szólva már nem is akarnék vele többet foglalkozni, de szeretném úgy lezárni a dolgot hogy ne legyen gondom belőle, és az ebayen belül csak a két klasszikus esetre (ha nem kapom meg a csomagot vagy nem azt kapom amit megígértek) találtam megoldást, de ilyen jellegű gondra nem.
Előzmény: pittipitti (24039)
pittipitti Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24039
Feltehetőleg elírta a paypalos emailcímét a szerencsétlen...
Mutasd meg neki milyen címre próbáltad küldeni és szólítsd fel hogy javítsa ki a paypalcímét az ebayen.
De elektronikus paypal invoice-n mit értesz?
Egy request moneyt küldött a te paypalcímedre?
Visszavont egy héten belül visszamegy a kártyaszámládra.

Előzmény: matt22 (24038)
matt22 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24038
Látom jóval rutinosabbak is vannak nálam, ezért tanácsot szeretnék kérni:

PS3 játékot vásároltam PayPal-os fizetéssel, de fizetéskor azt írta ki a rendszer hogy az eladó nem tud pénzt fogadni. Ezt jeleztem neki, mire megküldte az elektronikus paypal invoice-t, amin keresztül kifizettem, a kártyámról levonásra került a pénz, de a kifizetés nem teljesült, mivel napokig azt jelezte az ebay rendszere hogy "payment pending", a paypal rendszere pedig hogy nincs olyan account. Eddig háromszor írtam neki hogy tegye rendbe a paypal accountját, mindháromszor rövid "értetlenkedő" választ adott, szerinte rendesen működik. Megírtam neki hogy a paypal rendszere szerint nem is létezik olyan azonosító (account) amit megadott. Mivel egy hét telt el a licit megnyerése óta, meguntam a dolgot, paypalnál töröltem (cancel) a fizetést. Két kérdésem lenne:
1. Hogyan kell jelenteni az ebaynek hogy az eladó nem teljesít? Szeretném szabályosan lezárni az ügyet, és "elállni" az üzlettől. Már ha megadna rendes paypal accountot akkor se szívesen fizetnék neki, mert gyaníthatóan a postázással is súlyos gondok lennének...
2 A paypal rendszerben visszavont kifizetésem kb. mikorra kerül vissza a számlámra?

ha valakinek van ötlete, előre is köszönöm
névtelen nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24037
Rendben, köszönöm!
Volki Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24036

1 esetben olyan is volt nekem hogy a csomagot megkaptam már rég de a weboldalon még mindig ugyenez a státusz volt (Status: Electronic Shipping Info Received)

Elfelejtődött frissülni. 

Szvsz nem kell izgulni még! Várj türelemmel.

pittipitti Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24035
Semmi tennivalód nincs csak a postást lesni és ha 30-45 napon belül nem jön akkor intézkedni.
Ha jan 31.-e körül feladta akkor nyugodtan várhatsz február végéig.....de úgyis korábban jön meg.
Nyomkövetős izéket meg nem kell nézegetni...felesleges..lényegtelen.
Előzmény: névtelen nick (24034)
névtelen nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24034

Bocs, már most lehet, hogy nagyon értetelkedek, de ez azt jelenti szerény angoltudásommal lefordítva, hogy:

 

"A US Posta elektronikus értesítést kapott a feladótól január 31-én, hogy várhatóan csomagot fog küldeni.(magyarul kinyomtatta a feladáshoz szükséges matricát) Ez nem azt jelzi, hogy a USPS megkapta a küldeményt, vagy ezzel a dátummal továbbította. Szállítási információk közölve lesznek, ha/amikor azok elérhetőek lesznek. Az info, ha rendelkezésre áll, minden este frissítésre kerül. Kérjük, ellenőrizze később."

 

Szóval nem az a legnagyobb bajom, hogy 2 hét után még nem ért ide, hanem az, hogy én ebből a tracking infoból azt vonom le, hogy nem is adta fel. Viszont akkor minek küld trackinget? Vagy lehet, hogy egyszerűen nem frissítik a tracking infót leveleknél, de akkor mi értelme az egésznek? Ez az első amerikai rendelésem, még nincs USPS -el tapasztalatom, de nekem ez gyanus. Mit tegyek???

 

 

Label/Receipt Number: CJ27 9649 342U S
Status: Electronic Shipping Info Received

The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on January 31, 2008 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. Information, if available, is updated every evening. Please check again later.

pittipitti Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24033
Nem jár le az ideje....valószínű annál a terméknél confirmed addresst kérne vagy egyéb problémaja van....írj az eladódnak megadva a hibaüzenetet.
Előzmény: Laci4444 (24032)
Laci4444 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24032
Sziasztok!
Tegnap először rendeltem egy vebáruházból 4 terméket. Ezeket valamiért kettébontotta szállítás szempontjából. Az egyik 2 terméket megvettem, a másik kettőből csak az egyiket tudtam, mert ezt az üzenetet kaptam:Some required shipping address information is missing or incomplete. Please select or add a shipping address to continue..
Pedig nem változtattam semmit. Minden terméket Buy it-al vettem.
Szeretném megvenni az egészet.
Mi van ha lejár a félig megvett termék ideje?
Köszönöm a segítséget előre is!
névtelen nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24031
Szóval az idegesít, hogy az amerikai ha külföldre akar küldeni valamit, akkor a USPS.com -on rámegy a print shipping labels -re, kitölti a formot és kinyomtatja. A trackingen ennyi szerepel, hogy ezt megtette, de az már nem, hogy feladta. Még amerikából nem rendeltem eddig, de gondolom, ez nem normális.
Előzmény: névtelen nick (24030)
névtelen nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24030

Hát ez az, hogy ez a trackingje:

 

http://trkcnfrm1.smi.usps.com/PTSInternetWeb/InterLabelInquiry.do?origTrackNum=CJ279649342US

 

Hongkongi csomagoknál olyan trackinget szoktam kapni, amelyben ora.perc pontosan ott van, hogy hova mikor érkezett, mikor továbbították kinek...

 

Ez meg semmi. Mondjuk a multkor egy angol csomaghoz is a tracking annyit mondott, hogy "Its on it's way!" LOL.

De az megjött 4 nap alatt.

 

 

Előzmény: Volki (24029)
Volki Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24029
Ha van tracking-ed akkor az vagy priority vagy express. Legalábbis nekem mindig ez volt.  Aggódni még nem kell 2 hét egy átlagos idő. Volt már hogy nekem hamarabb is megjött de volt hogy beletelt 3 hétbe is. Tracking szerint hol jár?
Előzmény: névtelen nick (24023)
Zeusz Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24028
ezaz, köszönöm.
Előzmény: vsiivz (24027)
vsiivz Creative Commons License 2008.02.14 0 0 24027
my account -> profile -> recurring payments -> edit funding options -> conversion options
es ott szepen bepottyozod a "bill me" kezdetu sort
Előzmény: Zeusz (24024)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!