Keresés

Részletes keresés

Frint Creative Commons License 2001.07.04 0 0 277
Zalában, Villányban, és általában a szőlőskertekben a karbidágyú volt sokáig a "leghatékonyabb" megoldás, emléxem gyerekkoromban rengeteget dorrogtattunk - hogy a seregélyek elmentek-e??? Ez talán nem is volt akkor fontos...
Ezt a zacskós-zörgős-színes módszert galamb kontra cukorborsó vonatkozásában használom, mérsékelt sikerrel. A hálós módszeré a jövő, most már egész olcsón lehet Nelton(?) hálókat venni, de hogy egy 8m-es Germersdorfi fát hogy lehet vele betakarni?
Előzmény: onobody (276)
onobody Creative Commons License 2001.07.03 0 0 276
Hosszu töprengés után én is felkötöztem a
szines zacsikat a fára , és lássanak csodát
bevált.
Baromi ronda , de müködik!
A tesco szatyor , és az itt nálunk a sarkon
müködő bolt zacskoja vált be leginkább.
Ugy hiszem , az a lényeg hogy jó zörgős nejlon
legyen.

Üdv Onobody

Előzmény: kopaszgyik (273)
pireisz Creative Commons License 2001.07.03 0 0 275
Helló! A rigók ellen nemigen van épeszű védekezés. Azt olvastam, hogy a krókuszokat is megtámadják az rigók. Én magam láttam, hogy a kis tarpatulipánjaimmal mit műveltek. Nem maradt belőlük semmi. A könyv azt ajánlotta, hogy vékony fonalat feszítsünk a növény fölé és az megzavarja a madarakat. Gondolom fánál valamiféle háló lenne jó. Állítólag nem okoznak a madarak annyi kárt, mint amennyi hasznot csinálnak. Persze, ha az embernek egy szem cseresznyefája van és az is most kezd három szem cseresznyét nevelni, és azt is a madarak eszik meg, rendkívül bosszantó. A szomszédom karókon nylonzacskókat akasztgatott ki a kertbe, amit folyton ráz a szél, borzasztóan név ki és azt hiszem egy idő után a madarakat nem izgatja.
Előzmény: kopaszgyik (273)
Frint Creative Commons License 2001.07.03 0 0 274
Lehetséges tennivalók:
1. Hamarabb leszedni a gyümölcsöt, mint a rigók.
2. Madarak szolíd meggyőzésével próbálkozni.
3. Cifrákat káromkodni.
4. Madárijesztő, karbidágyú, SCUD rakéta.
5. Ugyanezt kívánni az ilyen tanácsot adó embernek. :)
A probléma klasszikus növényvédelmi úton nem oldható meg. Hál' istennek, mifelénk a madárkár nem jellemző, hirtelen én sem tudnék mit tenni.
Előzmény: kopaszgyik (273)
kopaszgyik Creative Commons License 2001.07.03 0 0 273
Szerbusztok!
Eddig csak olvasgattam a kertfórumot, de most problémám akadt. Vettem egy kertet, jönnek a gondok...
Cseresznyefámat lelegelték a madarak, mielőtt beérett volna, most meg már az egyik meggyfámnak is annyi. A rigó röptében csípi le róla a meggyet, állati ügyes. Lehet vmit tenni ellene, vagy hagyjam a fenébe az egészet?
gitaros Creative Commons License 2001.07.03 0 0 272
Koszi, Tozatu!

Es mit javasolsz rozsda elleni permetnek? Egyebkent mi ez? gomba?

Előzmény: Tozatu (268)
Tozatu Creative Commons License 2001.07.03 0 0 271
Szia,Éva!Oregoniak ,valami lawsoniana,(könyv nélkül nem megy)Eddig olyan szépen meg voltak,fenyőkérget tettem a tövükre,locsoltam,sőt savanyú virágvarázzsal is öntözgettem.Tényleg meszes a talaj mifelénk.Még a kutyák is tiszteletben tartották őket.Gondolod,hogy kampec dolorez?Azért reménykedek a gombába,mert valaki írta,hogy kis feketeképletekkel köszönt be egy újfajta betegség.Szerinted lehet tenni valamit?Köszi:Tozatu
Előzmény: Megyesi Éva (270)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.07.02 0 0 270
Tozatu, milyen hamisciprusod van? Van köztük olyan fajta, amelyik a mészre érzékeny, s ha a gyökerük eléri a meszes talajréteget, hirtelen sárgulni kezdenek. Minden előzmény nélkül.
Előzmény: Tozatu (266)
Frint Creative Commons License 2001.07.02 0 0 269
Vezérelv:preventív védekezés!!!
Gomba: Sumilex, v. Cuproxat, v. Champion, v. Mikal
Baktérium: Kasumin
Mozgókák: Bi-58, v. Karate, v. Sherpa
Ezt a hármat keverem a gépben+Lombtrágya minden alkalommal. A palánta megeredése után kezdem a permetezéseket, és 2 hetenként ismétlem. Hideg eső után azonnal, olyankor lehetőleg felszívódó szerekkel. Száraz meleg nyáron 4 kezelés elég, idei év 8(!!!) is kevés lehet.
A dolog egyébként függ a talaj állapotától, a mikroklímától, a fajta érzékenységétől, és még valamitől...ha ezt tudnám, nem nézne ki így :((( a paprikám. De bizakodom. A kertemben lévő 1200 tő (!) az bíztató.
Előzmény: onobody (263)
Tozatu Creative Commons License 2001.07.01 0 0 268
Szia,Gitáros,az utóbbira szavazok,csak vigyázz a várakozási időre,mert szerintem még ismételni kell a permetezést.Tozatu
Előzmény: gitaros (267)
gitaros Creative Commons License 2001.07.01 0 0 267
Sziasztok!

Megrozsdásodott a tárkonyom. Mit kell csinalni vele? Lehet permetezni, és minden jo lesz, vagy lehet peretezni és a rozsdás részeket levágni?

Várok 1-2 jótanácsot

koszi

Tozatu Creative Commons License 2001.06.30 0 0 266
Bizony ez is igaz,bár a múltkor permetezés helyett azt néztük,hogyan kebelezi be a katica a tetvet,még a száját is megnyalta.Most a hamisciprusok miatt aggódom,mert hirtelen kisárgult a közepük,pedig gomba ellen permeteztük már 2x.A gombának nincs természetes ellensége?Tozatu
Előzmény: st.jeromos (265)
st.jeromos Creative Commons License 2001.06.29 0 0 265
Például álítólag egész jó szer a Chess is. :-) Külön előnnye az is, hogy nem bántja a Katicákat.
Előzmény: Tozatu (258)
st.jeromos Creative Commons License 2001.06.29 0 0 264
Én sajna nem. Úgylátszik a természetes lustaságomból is lehet előnyöket varázsolni.:-) Ugyanis olyan későn ültettem ki a palántákat, hogy nálam a paprika még csak most virágzik.
Előzmény: Frint (259)
onobody Creative Commons License 2001.06.28 0 0 263
Szia Frint!
Nálunk is ronda a paprika , igazábol fogalmam
sincs mi a baja.
Bár nekem csak néhány tő van de azért
kiváncsi vagyok mit használsz ellene.

Üdv onobody

Előzmény: Frint (259)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.06.28 0 0 262
nomira, azok az apró foltok nem apró lyukak? Mert ez a cseresznyelégy kártétele. Először közvetlenül a fővirágzás után kell permetezni, majd amikor a kicsi, zöld termések megjelentek, majd az érés előtt. Szerek: Zolone,Chinetrin pl.
Előzmény: nomira (260)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.06.28 0 0 261
barnetto, az Actellic jó a kullancsok ellen és a lisztecskéket is pusztítja. Ez üvegházi kártevő és a lakásban szokott még jelentkezni. Fehér,repül, a levelek fonákán van és sokan vannak.
Előzmény: barnetto (254)
nomira Creative Commons License 2001.06.28 0 0 260
Tudom, hogy már elkéstem vele, de jövőre biztosan jó lesz, ha tudom, hogy hogyan lehet védekezni a cseresznyelégy - remélem így hívják- ellen . és mitől van az, hogy most amikor már kezd leérni a cseresznyém apró barna foltok jelennek meg a szemeken és ott kezd el romlani. Azt ismerem amikor pl. a fél cseresznye rohadni kezd, de ez a pöttyös változatot nem.
Frint Creative Commons License 2001.06.28 0 0 259
Nem tudom, másutt mi a helyzet, mifelénk(Dél-Békés) a sok eső és hűvös idő hatására rég nem látott baktériumos-gombás fertőzés érte a paprikát. Rengeteg permetezés árán néz ki úgy-ahogy az állomány, bár biztos a termésveszteség.
Ti is tapasztaltatok hasonlót???
Tozatu Creative Commons License 2001.06.24 0 0 258
Barnetto,azért ne járd le a lábad,mert most felkapott ez a szer,de sok jó másik is van,akár könyv nélkül is kapható.Chess is javasolt korábban másikat.Tozatu
Előzmény: barnetto (254)
st.jeromos Creative Commons License 2001.06.23 0 0 257
Általában bemegyek a boltba és kérek, de utoljára nem kaptam mert elfogyott, hogy mikor lesz legközelebb azt nem tudták megmondani, mert nem volt a nagykerben sem.
Előzmény: barnetto (254)
Scai Creative Commons License 2001.06.23 0 0 256
Ebben a hamu dologban lehet valami! Mi a hátsókertben felégettük a térdig erő, legyomírtózott gazt, amit ezután beforgattattunk a talajba. Persze közben szállt mindefelé a hamu. És lásd, eltűntek a tetvek. De csak a hátsó kertből :-( A fák alsó ágai egy kicsit megsínylették a dolgot, de nem volt válaszátsuk.

Actarát és is vettem a 'Farmer' boltban.

onobody Creative Commons License 2001.06.22 0 0 255
Bemegyek , és kérek néhány zacsival.
Itt hallottam először , hogy csak könyvre adják.
Mindig csont nélkül megy a vásárlás.

üdv onobody

Előzmény: barnetto (254)
barnetto Creative Commons License 2001.06.22 0 0 254
Ma akartam venni Actarát, hogy felkészüljek az eső utáni invázióra, de nem adtak, igaz nem is volt nekik. Vissza kell menni abba a gazdaboltba, ahol nem kérnek engedélyt. Ti hogy juttok hozzá?(lehet, hogy ott nem lesz)
Újabban sok kullancsot látok. Nem a teljesen feketét, hanem a barna potrohúakat. Azt hallottam, hogy ezt "őzkullancs"-nak hívják, emberbe nem megy. Az "Actellic" nevű szert ajánlották ellene. Ismeritek?
Előzmény: st.jeromos (252)
ifocus Creative Commons License 2001.06.22 0 0 253
Sziasztok!
A fahamus szórást jótanácsnak szántam, látva, hogy sokan vagytok, akinek problémája van ezzel.
Annak örülnék, ha nektek sem kellene hosszasan bajlódni ezzel a kellemetlenséggel.
Nem kell a leveleket fonákján beszórni, így is működik. Én már régóta használom ezt a módszert, és nem csak rövid időre működik, hanem általában egy idényre elég. A tetvek már akkor elkezdenek lepotyogni amikor szórom, és 1-2 nap alatt teljesen eltűnnek. Nem bírják a lúgot. Sőt ugyanez a módszer beválik krumplibogarak ellen is. Nyilván a kisebb növényeket egyszerűbb kezelni vele. Ha erre magától nem jön rá valaki akkor ez a tanács amúgy sem neki szól.
st.jeromos Creative Commons License 2001.06.22 0 0 252
Nagyjából sejtem, hogy mi a hatása a hamu szórásnak. Ugye anno mostak is hamulúggal? Csak miután a tetvek a levelek fonákján szeretnek tartózkodni elég macerás lenne a szorogatás, porzó gépet pedig utoljára a nyagyi padlásán láttam jó 10 éve, lapáttal pedig... d:-)
Egyébként nem mérgelődök csak bosszant az ilyen stilü hozzászólás. Ja és a cserit nem kell hamuzni, igaz nálam mást se, mert két hete beszórtam mindent Actarával és tetű az nincs egy darab se. :-D
Előzmény: outdownS (250)
Tozatu Creative Commons License 2001.06.22 0 0 251
De a fahamu vagy még a kenőszappan nem árt a növénynek,tud fotoszintetizálni,ha van rajta egy csomó kencefice?Miért nem inkább permeteztek?Tozatu
Előzmény: ifocus (247)
outdownS Creative Commons License 2001.06.21 0 0 250
Kedves ifocus! Megengeded, hogy ezt a tippet felvegyem a "bio"-gyűjteménybe?

Te meg Jeromos (szentem) ne mérgelődj! (-:) Cseresznyefára biztos macerás volna, és kérdés, feltétlenül kell-e.

st.jeromos Creative Commons License 2001.06.20 0 0 249
Te figyi, van itt egy nyolc méter magas Germesdorfi cseresznye, gyere oszt szórogasd, én meg majd nézem. :) Arról nem beszélve, hogy épp érik, elég ocsmányul nézne ki hamuval beszórva.
Előzmény: ifocus (247)
gitaros Creative Commons License 2001.06.20 0 0 248
Hi.

..es erre kerdeztem, hogy milyen vastagon, a levelek fonakjat is?

Ez mereganyag a tetveknek vagy csak riaszto, esetleg fizikailag nem engedi oda oket (megcsusznak a hamun ?:)))

koszi a valaszt

Előzmény: ifocus (247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!