Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2762

Köszönöm a linket!

Hát megindult a fantáziám..., de aztán felébredtem.

Az az igazság, hogy a hosszó kenuzós évek majd a Gannet II után nem tudom elképzelni, hogy egy hosszú és keskeny "tengerikajak" is lehet olyan stabil, amiben nem féltem a kamerát egy borulás miatt (persze viszonylag nyugodt körülményeket feltételezve), de hozzá kell tennem hogy nem ültem még ilyen hajóban, tehát nem ismerem a viselkedését...

Goosnargh Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2761
az a link nem műkdödik.

Inkább innen akkor :

http://www.expemag.com/canoe-kayak/kayak-laser.html
Előzmény: Goosnargh (2760)
Goosnargh Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2760
Szép nagyfelbontású rainbow laser képek. elnézést az idióta linkért de máshogy nem tudtam berakni. Nekem nagyon tetszik ez a füstös kék-szürke szín - olyan így a színe mint egy nagy halnak. ( és milyen búvárkodást nyom belőle a srác )


http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://www.expemag.com/images/kayak/Laser/laser_09.jpg&imgrefurl=http://www.expemag.com/canoe-kayak/kayak-laser.html&h=1400&w=1866&sz=597&hl=hu&start=4&um=1&tbnid=8w45bGi6d7_UZM:&tbnh=113&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Drainbow%2Blaser%26imgsz%3Dhuge%26svnum%3D100%26um%3D1%26hl%3Dhu%26lr%3Dlang_hu%26sa%3DN

tankap Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2759

laguna56: ha van 140 pénzed hajóra, akkor tényleg ne az a plusz 40-50 pénz számítson :))) kérlek nehogy úgy érezd, hoyg a zsebedben turkálunk, sőt, pont én vagyok az, aki anno azt hittem, 20-40 ezerből simán veszek valami királyságos hajót, mert annyiért láttam régi üvegszálas egyeseket. De ha azt mondom, hoyg a gannetII, amit eladtál az egy SZERINTEM iszonyú jó hajó (én tengeren is voltam vele, úgy hogy az úszni nem tudó kislányom hatalmas mellényben ült elöl :)) s bár kicsit féltem előtte tőle, de csak jókat tudok mondani!!!), szóval azt próbáljuk sugallani: egy jó hajóból másik jó hajóba ülj át, ne kelljen utána megbánnod a cserét :)))

 

s ha már reklám: én is nyunyó lapján néztem az árakat, nála van rainbow is meg az említett robson puffin is, s nála akár most is tesztelhetsz az rsd-n, csak beszélj vele. De rainbow endrúnál is van, biztos vagyok benne, ő is segíteni fog mindenben.

 

Az Ysak osztatlan elismerésnek örvend itt, de tényleg picit méretfüggő, bár én még épp beleférnék, de nehezebb bele ki-beszállni, mint egy tágas kajakba, az tuti. Viszont endrúnak múltkor volt egy gyönyörű sárga ysakja is eladó, használt, de a sajátja volt szintén 185 pénzért.

 

Szóval: próbálni-próbálni-próbálni :)))

 

Más: tud nekem valaki jó szánkópályát mondani a tátrában vagy az alpokban lehetőleg minél közelebb egy hétvége erejéig, ahol van is hó? (nem úgy, mint itt :)) ) anyát szeretném beleszerelmesíteni a télbe is, hamár a nyárba (tenger annó, majd kajakozás, s a kettő együtt most) sikerült :)))

Előzmény: Törölt nick (2758)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2758
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Nagyon várom a tavaszi kajak-teszteket! :-))
Goosnargh Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2757
Egyébként hazudnék ha nem fordult volna meg a fejember mikor ott álltam
a boltban és egymás mellett volt a két hajó, hogy a kicsit veszem meg.
Az "csak" 90 volt ákciósan mellette a kodiak 205.
Addig talán háromszor vagy négyszer voltam kajakozni egy hasonló méretű kajakkal. Gondolkodtam, hogy mi lenne ha a kicsit venném meg és akkor nem adósodnék el és elevezgetni a Dunán ez is jó lesz, majd később veszek egy jobbat ha tényleg bejön ez a kajakozós dolog !

Egy ekkora kiadást könnyebben lenyeltem volna plussz azt a hajót talán rögtön meg mertem volna mondani otthon - nem csak egy hónap múlva ;)

Addigra mondjuk már bele voltam zúgva a kodiakba fülig de ott komolyan vaciláltam percekig, hogy kell -e ez nekem. Tényleg kell ?

Aztán jobban megnézve a két hajó egymás mellett úgy nézett ki mint egy új 1.9-es TDI mondeo egy ford ka mellett.

Nem a ka-t vettem meg végül. Nem bántam meg, rengeteg örömet adott a hajó már az első "tört" szezon alatt is és bár nagyon szemezek ezzel a rainbow laserrel de nem hiszem, hogy egy jó ideig lecserélném.

Sokszor mentem már Ysak mellett vízen és ilyen gyönyörűen futó hajót még nem láttam. Gyönyörű - dögös hajó külsőleg, minden megvan benne ami szerintem egy jó kajakhoz kell de ami nekem legjobban tetszik, hogy semmi hullámot nem túr az orra - siklik mint kés a vajban. Sajnos én nem férek el a Ysakban de ahogy Emdzsí is írja ez a szivárványlézer egy megnagyított ysak. Ha lehet tesztelni tavasszal én a két egyes dag hajón kívül erre leszek a legkiváncsibb.




Alig várom, hogy tavasz legyen és esténként egyik szigetkört a másik után nyomjam le. Hétvégén meg a hosszabb túrák.


Előzmény: Törölt nick (2752)
Goosnargh Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2756
basszus ideírtam egy reklámot. hiába öregszem.
Goosnargh Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2755
Ha itthon veszel kajakot akkor ne a külföldi árakat nézdd.

A prijon kodiakot is külföldi kereskedők kb százezer forinttnyi EUR-ral, USD-vel drágábban árulják.

Az az 1200 EUR-os hajo (300 kHUF) a Nyunyonál most is kinnt van az
oldalán csak az ára más : 185 kHUF. (nyunyokajak.hu)

140 - 185 : ez negyvenötezer forint különbség de az egyik egy korlátozottan használható rekreációs szappantartó a másik pedig egy többfunkciós expedíciós célokra is alkalmas stabil tengeri kajak.

A stabilitásáról is elismerően nyilatkoznak ebben a cikkben :

http://www.noworks.hu/Kyook__Amaruk__Poernye.38.0.html
Előzmény: Törölt nick (2752)
Emdzsí Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2754
Már úgyis tele van a topik vele:-))) eggyel több vagy kevesebb nem oszt nem szoroz.
Előzmény: Arza (2753)
Arza Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2753

Nekem is van egy tippem: Robson Balboa - vicces a kinézete, meg nem is tengeri kajak, de az általad vázolt feltételeknek szerintem megfelelne. Nagyon stabil, valószínűleg fel is lehet állni benne (azt nem próbáltam :) ), nagy a beülőnyílása, haladni is lehet vele.

Ami nekem nem tetszik, hogy túl magas és széles a beülőnyílás előtti rész - ha magas vagy, és hosszú lapáttal evezel, lehet, hogy nem lenne útban. Viszont lehet, hogy sok mindent be tudnál tuszkolni előre ...

95.000 az ára, most akciósan úgy látom 85.000 (ugyanott, ahol a Puffin, de ügyesen én sem írok ide semmi reklámot :) )

Előzmény: Törölt nick (2752)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2752

" Ennél olcsóbban nem kapsz hajót"

Azért megpróbálom...

Ez a hajó (ha a Rainbow Laser-re gondolsz) 1200 euro, nekem ennyi pénzem sajnos nincs, és talán egy olcsóbb kajak is hasonlóan megfelelő folyami és tavi túrázáshoz az előzőekben leírt elvárásaimnak.

Azért köszönöm a tippet! :-)

Emdzsí Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2751
A Lasert próbáltam, tisztára olyan mint a majdnem kozös favoritunk az Ysak:-))) Picit nagyobb a beülője, egy kicsit lassabb. Csak ajánlani tudom. Ennél olcsóbban nem kapsz hajót, érdems még egy kicsit kipótolni.
Előzmény: tankap (2746)
Emdzsí Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2750
Nézegettem a fotóim és ismerős arcot találtam, a kedvesedét, talpig száguldó virág mezben:-)). Kiderült már vagy 4 éve ismerem:-)))
Előzmény: Skirivitez (2748)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2749

Örülök, hogy írtatok, köszönöm!

Ha van tapasztalatotok konkrétan, de nem akarjátok itt megírni, akkor írjatok privátban! :-))

A fő szempontok: folyami, tavi túra, nagy beülő nyílás, stabilitás a kamera miatt, nem baj ha kicsit lomha, de el kell férnie a pakknak is (35-40 kg) nekem is (95 kg).

140.000-Ft-om van a hajó eladásból, nagyjából ennyiből szeretném megoldani az új hajót. Persze ha nagyon nyomos érv merül fel egy konkrét tipussal kapcsolatban, akkor kicsit megcsapolnám a családi kasszát :-))

Köszönök minden további tippet, tanácsot!

Skirivitez Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2748
Nálunk van a csónakházban egy ilyen hajó. 1-2 alkalommal ki is próbáltam, de szerintem olyan, mint egy nagy szappantartó és kb úgy is úszik. :) Iszonyúan magas, szinte elvesztem benne, de éppen emiatt a szél könnyen belekap és kormány nélkül semmi iránytartása nem volt. Tengerre biztos nem vinném, és mivel egy rekesze van, többnapos túrára sem. Szerintem teljesen felesleges volt megvennie a csónakháznak.

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nincs nagy tapasztalatom egyes kajakban, de pl a szintén olcsó, majd_Tankap_megmondja_milyen tipusú, esztergomban kölcsönzött hajó sokkal jobban tetszett.
Előzmény: Törölt nick (2744)
Goosnargh Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2747
'Mer mi vagyunk itt ketten a Prijonosok - bizony ám ;)
Ráadásul még a kasztni színe is ugyanolyan ...
Előzmény: tankap (2746)
tankap Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2746

laguna56: teljesen osztom goosnargh véleményét, ha csak lehet, a cruisert inkább felejtsd el :)) legeslegelsősorban mindjárt tavasz és jönnek sorban a kajaktesztnapok, szóval akkor tesztelhetsz személyesen is, de ha már eveztél sokat, akkor lehet hogy tesztnap nélkül is mersz választani :))) egy tipp: most néztem még mindig 175 pénz a robson puffinja vagy a rainbow laserje. Mindkettő sokkal inkább többfunkciós hajó (írhattam volna igazi tengeri/túra kajakot is, de az olyan fellengzősen hangzik :)) ), mint az említett cruiser. De gyönyörű és kiváló dagokat is nézhetsz sőt, talán így télidőben az outdoor nagyáruházban talán a "nagyobb" prijonokra is valami akciós ár van.

 

persze döntened neked kell :))

 

mindenki: figyeltétek, milyen ügyesen nem írtam bele egy cégnevet sem? :)))

 

most van/volt hó! Hévíz patak vidráékkal valamikor??

Előzmény: Törölt nick (2744)
Goosnargh Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2745
Szia ! Üdvözöllek a fedélneten és BUÉK Neked is !

Amikor vettem a kodiak-ot akkor ott volt a mellette lévő polcon ez a hajó is.
Tényleg csak feleannyiba kerül mint a többi PE hajó de ha nem csak rövidebb túrákat tervezel a jövőben hanem hosszabbakat, neadjisten vonz a nagy kék akkor fontold meg, hogy nem fogod -e rövid idő alatt kinőni ezt a hajót. Néhány tízezerrel többért már komolyabb, univerzális hajókat lehet venni - de erről beszéljenek a tapasztaltabb olvtársak.

Előzmény: Törölt nick (2744)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2744

Üdvözlök mindenkit és BÚÉK!

Most regisztráltam ebbe a fórumba, szeretnék tanácsot kérni Tőletek.

Már 40 éve evezek, eddig főleg kenuban kavartam a vizet, most szeretnék venni egy 1 személyes túra kajakot. Fontos hogy stabil legyen alattam a hajó, mert filmezni is szoktam a túrákon. Az utóbbi 2 évben volt egy 2 személyes Necky Gannet kajakom, amivel néhányszor volt alkalmam rövidebb túrákat tenni. Megszerettem, de 2 személyes, ezért eladtam.

Nekem nagyon szimpatikus a Prijon Cruiser 430-as (erre meg is van a pénzem), de élőben még nem találkoztunk...

Ha van valakinek konkrét tapasztalati, tehát nem csak "kereskedői" tippje-tanácsa valamelyik itthon kapható kajakkal kapcsolatban, vagy esetleg ismeri ezt a Prijon hajót, előre is köszönöm ha ír!

Üdv! laguna56 

libazzoli Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2743
Mindenkinek sok nagy vízikalandot kívánok, jó helyeken, jó emberekkel!
libazzoli Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2742
Nagy pelyhekben esik a hó. Most _nagyon_ szeretnék átevezni a városon, oda s vissza. Sajnos dolgom van...
Előzmény: Emdzsí (2740)
libazzoli Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2741
Szép.
Előzmény: Goosnargh (2739)
Emdzsí Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2740
Hasonlókat. Nem ti kajakoztatok el raft hajókban és vadvízi kajakokban az ablakom előtt a Dunán, a délutáni hóesésben?:-))
Előzmény: Ozekimester (2738)
Goosnargh Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2739
Feltettem a forralt bort, amíg melegszik addig leülök ide egy picit ...

Szerencsére rengeteg jó könyvet kaptam karácsonyra, az egyikben találtam ezt a kínai verset. Ezzel kívánok mindenkinek egészséges - elégedett - kajakozásban gazdag boldog új évet !



Idill


Árnyékos erdő bólogat itt szembe házikóm előtt,
nyár végivel ez ád nekem híves nyugalmas pihenőt.
A déli szél csatlós gyanánt rohan a múló nyár után,
belém-belém csimpaszkodik, buggyosra fujja a ruhám.
Itt nem kötöz béklyó-bilincs, aztán időm is volna sok,
ha fökelek, lantot verek, könyvekbe bújok, olvasok.
Kertemben a salátafőn hajnalnak csillog harmata,
van gabonám is, tavalyi, padlásomon egy garmada.
Józanság és mérték vezet, sose vétkeznék ellene,
mi az "elég"-en túl vagyon, nekem ingyért se kellene.
Megőrlöm a kölesem, hordókba fejtem a borom,
mikor virágját hányja föl, töltök magamnak olykoron.
Mellettem apró gyermekek vígan gagyogva játszanak,
meginduló csöpp nyelvükön bolondosan-édes szavak.
Így lettem újra boldog itt, elégedett és fiatal,
régen feledtem, mi a rang, kitüntetés és hivatal.
Egy messze felhőt nézek én, hogy szívem kedvvel töltse meg:
földig borulva tisztelem a régi-régi bölcseket.

Tao Jüan-ming (365-427) Kosztolányi Dezső fordítása
Ozekimester Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2738
boldog új évet mindenkinek!
sok jó kajakot!
sok jó vizet!
Emdzsí Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2737
Mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet!!!

Sok pénzt, kevés munkát, egészséget, és sok-sok vízen töltött órát kívánok.!!!!
Arza Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2736
Nem én írtam, nem is voltam ott ... ettől azért fázósabb vagyok :) Remélem tesznek majd fel képeket is a srácok.
Előzmény: Goosnargh (2735)
Goosnargh Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2735
közben leesett, hogy nem Te írtad, hanem csak felhívtad rá a figyelmet.
Hátha belátogat ide valamelyik résztvevő is ...
Előzmény: Goosnargh (2734)
Goosnargh Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2734
Jó tollal megírt nem túlspilázós szösszenet - élvezettel olvastam !

Szimpatikusak a józan mértéktartásról írt dolgok a végén.

A borulásokról ha lehetne egy kicsit bővebben !
Előzmény: Arza (2732)
Emdzsí Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2733
Hm, hogy is mondjam, kicsit megfagyott a vér az ereimben amikor a két borulásról írtak.
Nem is tudom, a csomagolást olvasva kissé eltúlzottnak és nem túl praktikusnak tűnt. Eszkimónak ne menjenek:-))) Kíváncsi lennék egy Grönlandra való profi felszerelésre.
Előzmény: Arza (2732)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!