Keresés

Részletes keresés

Dydand Creative Commons License 2005.11.18 0 0 9
Jó neked! Én csak amatőrködök otthon, viszont a lelkesedés ezer százalékos:) Én is arra gondoltam, hogy maximum olyan 5-8 között vennék kést, csak teljesen tanácstalan vagyok. A Solingenit ismerem (mint márkát), de az nekem túl húzós. A Fiskarst is ismerem (mint márkát) viszont nincs róla tapasztalatom. Alapból egy mesterkés és egy filéző ami kellene, de egy hússzeletelőn is töröm a fejem. Namost, ha ezt Solingeni árban veszem meg, akkor a feleségem nagyon csúnyán fog rám nézni, ezért várnék tanácsokat, tudod: jobb a béke otthon is :))))
Előzmény: lollipop (8)
lollipop Creative Commons License 2005.11.18 0 0 8

én szakácsnak tanulok

és látom, hogy mit jelent egy jó késsel vágni, aprítani, csontozni

mint otthon (amikor még nem volt jó késem) nyiszálni az alapanyagokat szar késsel...

 

érdemes egy kicsit több pénzt áldozni a dologra

szerintem

(de mondom ez a több pénz ez 5 rongyot jelent)

Előzmény: Dydand (7)
Dydand Creative Commons License 2005.11.18 0 0 7
A szakácsok azok szakácsok, én nem ez vagyok, pont ezért is várnék tanácsokat, hogy otthoni használatra milyet vegyek.
Abban teljesen egyetértünk, hogy cipőt a cipőboltból! :)
Előzmény: lollipop (6)
lollipop Creative Commons License 2005.11.18 0 0 6

a szakácsok általában Solingen késeket szoktak használni

nagyon jó kések, bár egy kicsit drágább kategóriába tartoznak

11e-13e körül lehet kapni konyhai késeket

 

én nemrég egy portugál kést vettem

4500 ft volt

és nagyon jó

a márkáját majd megnézem otthon

 

szerintem szakboltban érdemes kést venni

mint ahogy biciklit is bicikliboltban, és a többi : )

Dydand Creative Commons License 2005.11.18 0 0 5
Köszi, de nekem pont az a gondom, hogy egy -igaz, pörgősebb- de háztartási célra szeretném, a konyhai munkáim megkönnyítésére. Biztos, hogy vannak olyan mesterkések, amiknek az ára a csillagos eget veri, pont ezért hívtam életre ezt a topikot, hogy tanácsokat kérjek egy jó ár/érték arányt képviselő mesterkésről. Tehát továbbra is várom a javaslatokat, tapasztalatokat, jöhet árral, hogy hol lehet rálelni, esetleg netes rendelési forrás, stb.
Előzmény: gprinz (3)
gprinz Creative Commons License 2005.11.18 0 0 4
Nem, vegyél egy tisztességes fenőacélt, az karbantartásra kiváló, nagy újraprofilozást, köszörülést pedig bízd szakemberre, valamelyik szakbolton keresztül (Extrametal, Moszkitó.)
Előzmény: csaba36 (2)
gprinz Creative Commons License 2005.11.18 0 0 3
Extrametál, Icel portugál kovácsolt kések, igen jó ár-érték arány. Al Mar szendvicsszerkeztetű kések, csúcs, csak fizesd meg! Ja Wüsthof-okkal sem lehet tévedni! Az az igazság, hogy itt az ár meglehetősen jó tájékoztató. Nem lehet csodálkozni, ha egy 30 khuf-os kés jobb, mint 4-5 khuf-os.
csaba36 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 2
Hello !

Szerintettek érdemes vásárolni elektromos késélezőt ?
A Saturnban láttam kb 6-7 ezer
Van tapasztalatotok ?
Dydand Creative Commons License 2005.11.18 0 0 1
Köszi. Gondolom vagy a Miracle blade, vagy a Henckellbach lehet a készlet. Én nem ilyenre gondoltam -bár ha csúcsszuper lenne, akkor persze átgondolnám- hanem pl. Fiskars megéri-e az 5 ezret, érdemes-e készletet venni belőle, vagy inkáb egyenként válogassa össze az ember stb.
Üdv: dy
Előzmény: Chimney (0)
Chimney Creative Commons License 2005.11.18 0 0 0

Szia,

Berghoffot ne veggyél és van még egy készletem a neve nem jut eszembe aranyozott és álítólag csúcsszuper teleshoppos, na olyat se.(Nem vettem, mert ha pénzembe került olna, feszült lennék.:-))

Dydand Creative Commons License 2005.11.18 0 0 topiknyitó
Mesterkést szeretnék vásárolni, a régi megadta magát. Kérem írjanak mindazok, akiknek van valamilyen tapasztalata: milyet érdemes venni egy eléggé pörgős otthoni háztartáshoz. Komplett készletekről is érdekelnek tapasztalatok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!