Keresés

Részletes keresés

Frint Creative Commons License 2003.05.18 0 0 675
Szia, köszi a tanácsot, próbáltam, de azt be kell dolgozni a talajba, és még nincs rotakapám. Legközelebb óvatosabb leszek, amúgy foszforsavészter ügyben próbálom mélyebb ismereteket beszerezni, abban valahogy jobban bízom.
Előzmény: Chess (671)
cac424 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 674
myofibrillum
Permetezd meg a kajszit sürgősen Merpan,Orthocid,Kaptán vagy Buvicid-K szerek valamelyikével,ajánlom tegyél bele Topas-t is.Emellett öntözd bőségesen a fa alatt a földet, akkora kört amennyi a lombkorona.
Minél ha marabb cselekszel,annál több az esély a famegmentésére.
Találsz egy jó cikket erről a http://www.origoplaza.hu/gazdabolt/ oldalon a felécen Publikációk,itt Növényvédelem,itt Kajszi-gutaütés
Sok sikert üdv cac424
Előzmény: myofibrillum (673)
myofibrillum Creative Commons License 2003.05.18 0 0 673
HELP!

Van egy sárgabarackfánk, és elkezdtek az ágain szép sorban lekókadni a levelek. Nem minden ágon, csak páran. A gyömölcsök is esnek össze, és nem tudjuk, mi az oka. Én nem vettem észre semmi kórokozót, de nem értjük, mi történhetett vele.
Tud valaki segíteni?

Köszönöm:
myo

Chess Creative Commons License 2003.05.18 0 0 672
Erre jártam éppen. A paprika lisztharmat nem szabadföldi betegség hanem zárt térben lép fel inkább. A boltban vásárolt üvegházban nevelt paprika terméssel is érkezhetett némi spóra a lakásba. A sárguló foltok szögletesek ha lisztharmat okozza és végül finok penészgyep jelenik meg a fonákon, ez fertőz tovább. De színen foltokat, fonákon apró dudorokat, amelyek végül parásodnak, túlöntözés is kozhat.
Üdv Chess
Előzmény: KILGORE TROUT (669)
Chess Creative Commons License 2003.05.18 0 0 671
Szia Frint ! A talajfertőtlenítők között van egy piretroid tipusú is, amely kisebb kockázatú mint a Counter és nem is szívódik fel az megevendő részekbe. A hatása viszont nem rosszabb a kártevők ellen. Force 10 CS a neve.
Előzmény: Frint (663)
Tozatu Creative Commons License 2003.05.17 0 0 670
Egyszer javasolta valaki,hogy a cserépre hálót,vagy gallyakat keresztbe,hogy ne férjen hozzá.Ronda,de hasznos,ha nagyobbak lesznek nem érdekli már.
Előzmény: Bugi bacsi (659)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.05.16 0 0 669
CORTEN, köszi megpróbálom!

Mennyire és mivel terjedhet tovább a többi növényre, valamint honnan jöhetet egy lakásban tartott paprikára?

Előzmény: CORTEN (668)
CORTEN Creative Commons License 2003.05.16 0 0 668
Ez akár paprika lisztharmat is lehet.

Otta tünetek: levél színen néhány mmátmérőjű sárgás, kissé áttetsző foltok, fonákoldalon szemölcsös megnagyobbodás, plusz kevéssé feltűnő penészgyep.

Chinoin fundazol, rubigan, topsin metil, nimród, systhane.

Előzmény: KILGORE TROUT (667)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2003.05.16 0 0 667
Újabb paprika fajtám betegedett meg! Kérem segítsen valaki, ha felismeri a bajt! A levelek nyelétől kiindulva az erezete mentén kis fehér, világos zöld pontok jelentek meg. A levél fonákján pedig ezeken a helyeken kis dudorok vannak. Egyre jobban terjed a felső leveleken!

Teljes a kétségbeesésem!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

CORTEN Creative Commons License 2003.05.16 0 0 666
Máris köszörülöm a metszőollót!

Köszönöm a gyors tanácsot!

Előzmény: karaki (665)
karaki Creative Commons License 2003.05.16 0 0 665
Corten!
Garanciát nem vállalok, de asszem a málna-gubacsszúnyog lehet a gonosztevő. Ha ő az, ki kell vágni a letermett vesszőket. Rajtuk lesznek a gubacsok. Elvben kora ősszel kéne, de mivel ált. május közepén kezd rajzani, még pont időben lehetsz. Főleg, hogy sokáig volt hideg, szerintem még nyugton vannak a gubacsok rejteke alatt. Idei vesszőn még nem lehet, de ha van olyan, ahol látod a megvastagodást, és szeretnéd megtartani, próbáld óvatosan kivágni a gubacsot. Ja, égesd el a kimetszett cuccost! Szerencsére csak 1 nemzedék évente, így ennyivel megoldható. Ha mégis látod a kártételt, sajna csak felszívódó szerek jöhetnek szóba.
U.i.: Lenyúlta valaki a szúnyogkönyvem, anélkül ennyi telt.
Üdv:
Karaki
Előzmény: CORTEN (664)
CORTEN Creative Commons License 2003.05.16 0 0 664
Karaki mester!

Szakértői javaslatot kérnék málnaszúnyog (vagy mi a búbánat) elleni fegyverzetet illetően.
Arra a gonosztevőre gondolok ami megszúrja a málna fiatal hajtásait minek folyományaként azok a következő évben egyszercsak lelombozódnak (és velük együtt én is)
További tünet a vesszők gumós megvastagodása.
Az pedig ha a permetezés (megelőző jelleggel) időpontját i smeg tudnád súgni rendkívüli hálára kötelezne.

Frint Creative Commons License 2003.05.16 0 0 663
A COUNTER nevű - egyébként kitűnő - talajfertőtlenítőt dolgoztam be a fóliasátor talajába, aztán öntözés, bezárás következett. Másnap kiszellőztettem, de mivel kint még nagyon hűvös volt becsuktam ajtót, ablakot és nekiláttam a paprikamagok vetésének. Gondolom, jó kis adagot szipákoltam be a terbufosz-hatóanyagból, másnap már görcsös fejfájás, hányinger volt. Orvos kellett, meg kalciuminjekció,stb. A pulzusom vagy két napig 90 felett volt...Még egy hét múlva is enyhe fejfájásom volt. DE NINCS IS LÓBOGARAM ! :)
Szóval ezúton üzenem mindenkinek: a szer kitűnő,naná BASF gyártmány, de ELHÚZÓDÓ, mondom ELHÚZÓDÓ a hatása, 8 napig szigorúan tilos a fóliasátorban tartózkodni.Maximum locsolni és kifelé. (főleg, ha egy kicsit magasabb dózist használsz)Frint, aki megúszta.
Előzmény: karaki (661)
CORTEN Creative Commons License 2003.05.16 0 0 662
Háló
vagy sörétes puska (de ezt semmiképp sem javaslom)
vagy macska (ez sem túl korrekt)

Mit csinál a rigó a muskátlival amikor az olyan büdös?

Előzmény: Bugi bacsi (659)
karaki Creative Commons License 2003.05.16 0 0 661
Frint kollégát megkövetve: a Galition valóban nem a legveszélyesebb a madarakra (most néztem utána), de azért nem árt az óvatosság. Franc tudja milyen a felhalmozódásra való képessége. Viszont a bomlása talajban rendkívül lassú, akár 100 nap is lehet, körülményektől függően.
Szerves foszforsav-észter mérgezés az kemény buli. Hogy csináltad? Kellet orvos, atropin miegymás?
Karaki
Előzmény: Frint (660)
Frint Creative Commons License 2003.05.15 0 0 660
Hali, néhány észrevétel a lótetű-irtó irtó jó módszeremre -le kellene védetnem? :)
Szóval: nem gondolom, hogy a madarakat megölné a szer, nálam verebek csipegették fel, szerintem minimális mennyiség szívódik fel a lóbogárba a hatóanyagból! A 60 nap az már komoly rátartást tartalmaz, néhány hét alatt lebomlik szerintem. Amúgy én már csak tudom, nemrég átéltem egy enyhe szervesfoszforsav észter mérgezést !!! De ez egészen más szertől és módszerből adódott, amúgy természetesen a hülyeséget kellő szakmai megalapozottsággal követtem el. Szabadföldön, palánták kezelésénél a módszeremet változatlanul fenntartom. (most dolgozom a #2 változaton) Frint
Előzmény: cac424 (646)
Bugi bacsi Creative Commons License 2003.05.15 0 0 659
Sziasztok!

A teraszon a muskátlis ládákat rendszeresen rigók kapirgálják. A párom agyvérzést fog kapni, mert már a pici muskátlikat is kicsinálják. Mi a csudát lehet tenni a rigók ellen a növény védelmében? :o)

Üdv

Tozatu Creative Commons License 2003.05.15 0 0 658
Az én könyvecském Dimilint,Decis,Chinetrint,Fendonát javasol és feltétlen Nonitot.7-14 nap múlva ismétlés.
Előzmény: bd (654)
karaki Creative Commons License 2003.05.14 0 0 657
Szia!
Sajnos erdészetben nem vagyok otthon, és a héten nem ér rá az erdős "tanácsosom". Fenyő tükrösmolyt nem ismerek. Fenyőre csak szerves foszforsav-észtereket javasolnak hivatalosan, pl. Bi 58, Danadim, de nem túl szerencsés. Viszont hatásos. Ha a dögöd kívül van (feltételezem, mivel nem kéregmoly), lehet próbálkozni érintőméreggel, de kell valami tapadásfokozót hozzáadni, pl. Nonit.
Karaki
Előzmény: bd (654)
CORTEN Creative Commons License 2003.05.14 0 0 656
Sajnos egyáltalán nem általános a kötelezettség. Még Pest-megyén belül sem.
Előzmény: bd (653)
jjani Creative Commons License 2003.05.14 0 0 655
Köszi a válaszokat!
jjani
Előzmény: bd (653)
bd Creative Commons License 2003.05.13 0 0 654
Fenyőm megtámadta a tükrösmoly. Mit adjak neki?
bd
bd Creative Commons License 2003.05.13 0 0 653
Nagyon nem akarják átvenni. A lejárt gyógyszereimet se akarták a patikák bevenni, pedig állítólag kötelesek lennének.
Van valahol egy nagyonkülső kerületben egy ilyen átvevő, de nekem autó nélkül a napom rámenne.
Némely kerület évente egyszer-kétszer rendez ilyen gyűjtést.
Legközelebb megkérdem a Hermes boltban.
bd
karaki Creative Commons License 2003.05.13 0 0 652
Szia!
Veszélyes hulladéknak minősül. A települési önkormányzat jogi kötelessége megoldani az elhelyezését. Elvben tehát náluk kell érdeklődni, de sajnos igen gyakori, hogy csak bambán néznek. Azért ki lehet hajtani belőlük. Vannak környezetvédő szervezetek, akik gyűjtést rendeznek időnként (esetleg folyamatos), ha nagyon nem megy az önkormányzatnál, próbálok keresni egyet.
Üdv:
Karaki
Előzmény: jjani (650)
kígyószisz Creative Commons License 2003.05.13 0 0 651
Ha budapesti vagy, akkor a Főv.Településtisztasági vállalatnál (Kft?) érdeklődj, ők átveszik, az biztos. Lehet, hogy másutt is tudnak ilyen átvevőhelyet, egy telefont megér.
Előzmény: jjani (650)
jjani Creative Commons License 2003.05.13 0 0 650
Sziasztok!
Új vagyok itt, mindenkit üdvözlök.
Örököltem :-( egy kis szőlő-, gyümölcsöst szerszámosházikóval együtt. A rendcsináláskor kiderült, hogy egy csomó lejárt szavatossági növényvédőszer is maradt. Némelyiken már a felirat is kifakult,olvashatatlan.
Milyen megoldás lehetséges ezek környezetbarát megsemmisítésére?
Létezik-e olyan hely, ahol átveszik?
A választ előre is köszi!
jjani
karaki Creative Commons License 2003.05.13 0 0 649
Szia!
Jó lenne tudni, mekkor területről van szó, ill. hogy házkörüli hobbikert, vagy a szőlő a lényeg. Gondolom III. forgalmi kategóriás kell. Elég sok van engedélyezve, szóval bővebb infó birtokában írok.
Üdv:
Karaki
Előzmény: pupák (648)
pupák Creative Commons License 2003.05.12 0 0 648
Régen jártam erre.
Tudna valaki szőlő atkára (nem tudom milyen fajta) hatásos és olcsó szert ajánlani?
(A metszőollót kivéve):-)
Előre is köszönöm!
CORTEN Creative Commons License 2003.05.12 0 0 647
Mindig óvatosan bánok vele, a farkát szoktam megfogni mert így nem tud harapni. Aztán átfuvarozom a szemközti rétre és szabadon engedem. (Persze előtte el kell fogni) Csak kicsit nyűgös vagyok amikor mindent aláaknáz.
A diazinont és a chinetrint kipróbálom, köszi a tanácsokat.

Ja, már máshol is volt róla szó: van valami olyan növény ami tartósan elűzi a vakondot?
(Nálunk van valami teljesen bíborszínű gyom amiről ezt híresztelik de még nem teszteltem)

Előzmény: karaki (645)
cac424 Creative Commons License 2003.05.10 0 0 646
karaki
Egyetértek,nem szabad lemérgezni a madarakat.
Mentségemre szolgáljon,hogy Frint lótetűirtó receptjét tettem közé változatlan formában és segítő szándékkal.
üdv cac424
Előzmény: karaki (645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!