Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

jozsoá Creative Commons License 2003.02.08 0 0 420
Jó csel ez, hogy ott mérik fel a kárt, ahol akarja
az ember - ha lenne egy kárfelvevő helyük mint másnak, akkor oda bemegyek és foglakozni kell velem. Így meg majd kijönnek valamikor a megadott címre.
Elar Creative Commons License 2003.02.07 0 0 419
Hmm....
Próbáltam mondani h cserére kellene venni, de lehurrogott h simán meg lehet csinálni.
Mivel nekem ez az első ilyen esetem ezért fingom nincs mi az amit megtehetek és mit nem.
Előzmény: Péter az állat (418)
Péter az állat Creative Commons License 2003.02.07 0 0 418
Minden esetre érdekes. Mi az, amit két hét mulva tud, de ma még nem? Látta az autót, ismeri a munkadíjat, és az anyag költséget. Vigyázz nehogy bepróbálkozzanak, hogy gombokkal szúrják ki a szemed! Ha ez lenne, akkor ne fogadd el, ne vedd át a pénzt sem, Írd meg, hogy ez nem ennyi, és ezt árajánlattal is alá tudod támasztani. Aztán bevillantod az árajánlatot.
Nekem is 20e Ft-ot akartak fizetni egy MAN elsö ajó sérülésre, lakatos+fényezö munka, +tükörlap, +a kárfelmérési díj. Ebböl az uccsó kettö csak 17e. Ráadásul több mint egy év átfutási idövel. És mindez úgy, hogy nem is köbés volt a károkozó, hanem hungáriás, de mivel a Gyáli úton nem tudtak a kötvényröl, átküldtek a saját biztosítómhoz, szivességi kárrendezésre. Na ez az, mikor a fagyi viszanyal! :-)
Előzmény: Elar (417)
Elar Creative Commons License 2003.02.07 0 0 417
Nah a kárfelvétel:
9-re mentem. Senki sem volt előttem. 20 perc papírmunka majd 20 perc várakozás a kárfelmérőre.
Felveszi. Nem cserére hanem javitásra.... (Egy vonóhorog benyomta a bal hátsó kerék feletti elemet)
2 hét múlva érdeklődjek az összeg iránt, majd 4 hét múlva talán utalnak....
Péter az állat Creative Commons License 2003.02.06 0 0 416
" 20mp múlva beszéltem egy kedves! nővel "

Mázlista! :-)

Előzmény: Elar (415)
Elar Creative Commons License 2003.02.06 0 0 415
Nah kiderítettem a KÖBE számát. Az összes szám amit felleltem itt a Neten -pl ebben a topicban is- nem jó. A helyes szám: 4331180
Az automata után 20mp múlva beszéltem egy kedves! nővel és felvilágosított a dolgokról!
Eddig jó.
Kiváncsi vagyok a holnapi Venyige utcára....
Péter az állat Creative Commons License 2003.02.05 0 0 414
Akkor alakul a dolog. :-)
Előzmény: Elar (411)
Elar Creative Commons License 2003.02.05 0 0 413
OKÉS! Köszi szépen a helpet!
Előzmény: Péter az állat (412)
Péter az állat Creative Commons License 2003.02.05 0 0 412
Nem. Az okozónak semmiképpen. Gondolom, a megjegyzésnél beírta, hogy elismeri, és alá is írta. Ö ezzel a saját részéröl le is zárta.
Előzmény: Elar (409)
Elar Creative Commons License 2003.02.05 0 0 411
Jah a poén: Holnap raktam volna le a kocsit a szerelőnél mert a csomagtartóban lapult 2 hütő..... :)))
Péter az állat Creative Commons License 2003.02.05 0 0 410
Azért ne hagyd! Az a harmincas is pénz. És ki tudja. Lehet, hogy jól sül el a dolog.
Előzmény: Elar (408)
Elar Creative Commons License 2003.02.05 0 0 409
Tehát a lényeg h az okozónak nem kell jönnie?

Elar Creative Commons License 2003.02.05 0 0 408
Ehh. A legrosszabkor jött. Gondolkozom rajta h hagyom a fenébe... Múlt héten az ablakom ütötték be és kiloptak egy mobilt.... :)
Most meg ez a barom....
Egy elem sérült kb 30-ból megcsinálják....

Előzmény: Péter az állat (407)
Péter az állat Creative Commons License 2003.02.05 0 0 407
Ha jól emléxem igen, de ez nem 100. A szemlét, vagy kárfelmérés, vagy mi ez, egy késöbbi idöpontban fogják eszközölni, kijön házhoz (vagy ahová akarod) a kárszakértö.
Előzmény: Elar (406)
Elar Creative Commons License 2003.02.05 0 0 406
Köszi!
Mit vigyek magammal? Elég a helyszinen kitöltött bejelentő?
Előzmény: Péter az állat (404)
Péter az állat Creative Commons License 2003.02.05 0 0 405
Ja. Telefonálni meg se próbálj. Nekem több napig sem sikerült. Napközben foglalt, 4 után, meg egy gép közli, hogy telefonálj másnap, munkaidöben.
Lehet, hogy egy tértivevényes ajánlott levéllel többre mész. Meg ugye annak nyoma is van. Meg annak is, hogy átvették.
Előzmény: Péter az állat (404)
Péter az állat Creative Commons License 2003.02.05 0 0 404
A X. Venyige utcában, a börtön, illetve a Köbazár mellett. Kocsival úgy jutsz oda, hogy mész kifelé a Maglódin. A Sibrik lámpa után 30m.-re a következö lámpánál balra, az a Venyige u. Ennek a jobb oldalán elöször a börtön kapu bejárata van, és a következö a nyerö. (A Sibrik felöl értelemszerüen a lámpánál jobbra, majd egyböl balra, ha villamossal jönnél, a 28-as, 37-es is itt tesz le.)Van ott sok féle tábla, közöttük a Köbe is. Be tudsz menni az udvarra kocsival, az ör eligazít, hogy hol a parkoló, és merre kell menni.
Bent egy cirkáló ember(ör?) osztogatja a sorszámot, és kedvesen irányít a megfelelö ügyintézöhöz, illetve elmondja, hogy kik vannak elötted.Bár a mostani hely egy klasszissal jobb az elözönél, és több az ügyintézö is, azért 3 napi hidegélelmet, és egy doboz seduxent azért nem egy hátrány ha viszel. Biztos ami biztos.
Előzmény: Elar (403)
Elar Creative Commons License 2003.02.05 0 0 403
Sziasztok!

Nekem ma délután tolatott egy KÖBE-s furgon.
Elsimerte a kárt, kitöltöttük a lapot.
Mivel ez az első "esetem" fogalmam sincs mi a következő lépés.
Vagyis be kell mennem a "központba"? De hol van?
Tudtok segíteni?

Köszi!

candle Creative Commons License 2003.01.30 0 0 402
1 éves a sztori
Előzmény: SzaboZE (401)
SzaboZE Creative Commons License 2003.01.30 0 0 401
szelez Creative Commons License 2003.01.11 0 0 400
:)))))))))))))
Előzmény: candle (399)
candle Creative Commons License 2003.01.11 0 0 399
pofozzuk a sz.rt:-))))

azén olvasatomba ez úgy nézett ki, hogy lala leírta, hogy a TGK-s károkózó ügyintézésvel mekkorát szopik éppen.

utána te leírtad, hogy egy ÜGYINTÉZÉSSEL te hogy jártál.

a te beírásodra pedig leírtam, hogy én hogy jártam a TGK-S ÜGYINTÉZÉSSEL:-)))

egyébként mindegy, mert jelen esetben mindenkinek igaza van:-))

Előzmény: szelez (398)
szelez Creative Commons License 2003.01.11 0 0 398
az egész hozzászólásodra nem írtam volna semmit, ha nem az enyémre reagáltál volna, hanem lala10-re (nézd meg a 395-ös hozzászólásod alján, hogy mi van ott reagál:szelez-re!!)
amúgy igazad van
szelez
Előzmény: candle (397)
candle Creative Commons License 2003.01.11 0 0 397
"engem egy vw passat tört össze (teherautó?!?!?!) egy jobb kéznél. "

reagáltál lala10-re, mint ahogy én is. abban pedig tgk szerepel

"elég macerás ügy, tényleg. "

amit leírtam az volt az egyik ügy. volt másik 2 ügy is, amikor szgk szállt belém. szintén hungáriás volt mindkettő, ott a szervíz megúszta féléves csúszással.

mégegyszer mondom, nem akarom védeni a köbét, mert szerintem szararc mindegyik

jutiseszembe: volt egy ügyem, amikor az egyik elektronikai cuccunkba tett kárt egy kamion. egyik februártól húzódott ráköv májusig, amikor is 2/3-ot hajlandóak voltak kegyesen kifizetni.
szintén hungária

Előzmény: szelez (396)
szelez Creative Commons License 2003.01.10 0 0 396
ennek örvendek.
DE
engem egy vw passat tört össze (teherautó?!?!?!) egy jobb kéznél.
elég macerás ügy, tényleg.
egy évre rá egy csaj tört gallyra, aki hungáriás volt, az ügyet azért emelték ki, mert a csaj eladta a verdát és ugye nem fizette ki a kövi negyedévet, ezért magánnyomingerhez küldték az ügyet és csak azért húzódott el két hónapig, mert a csaj külföldön dolgozott és nem ment el a nyomingerhez.
ahogy elment, rá egy hétre a számlámon volt a lé.
szelez
Előzmény: candle (395)
candle Creative Commons License 2003.01.10 0 0 395
nem akarom "védeni" a köbét, egyik biztosító sem érdemli meg

DE

tudni kell azt, hogy annak idején amikor a biztosítózás elkezdett iparág lenni, qrva sok teherautós adott el lapot, hiszen nekik nem emelkedett a malus-uk.

talán emiatt is, az összes biztosító gyanúsnak kezeli a teherautós károkozásokat, és húzza a kifizetéseket.

nekem ugyanez a szitu hungáriával volt 2000 májusban, és 2001 februárban utaltak a szervíznek

Előzmény: szelez (394)
szelez Creative Commons License 2003.01.10 0 0 394
nem tudom, olvastad-e a topicot végig, én is írtam a PSZÁF-nek, amire szintén megmozdult az a gyökér cég.
ha ajánlva küldted a leveleket és megvan a tartalmuk is, akkor egy ügyvéd segítségével lehet még szívatni őket, kártérítést a bírósággal be lehet hajtani, ugynis törvényben kötelezve vannak a biztosítók azt hiszem 30 napos határidőre.
csak macerás és bizonyos összeg alatt meg sem éri neked. Ők ezzel élnek vissza.

kitartás(betartás)

szelez

Előzmény: lala10 (393)
lala10 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 393
Sziasztok!

Szívok én is a KÖBÉ-vel rendesen, mocskos egy társaság.

Még tavaly október közepén hátulról belémjött egy KÖBE-s teherautó piros lámpánál. Kitöltöttük a baleseti bejelentőt, s tágranyílt szemekkel néztem, hogy a fickó biztosítója a KÖBE. Korábban még soha nem hallottam róluk, de mutatott egy csekket, hogy be van fizetve a biztosítása.

Miután nagy nehezen kiderítettem, hogy hol is van ennek a KÖBE-nek az ügyfélszolgálata, kérésükre elküldtem a baleseti bejelentő lapot. Mondták, hogy 5 munkanapon belül jelentkezik valaki felvenni a kárt. Na innentől kezdtem aggódni, mert mi az, hogy 5 napon belül?

Hosszas telefonálgatás után egy hét múlva végre felvették a kárt. A kárbejelentő kitöltését persze nem várta meg a mocskos kárfelvevő, hanem majd küldjem neki postán. Persze ez is csak az időhűzás miatt volt. Közben a szervíz kb 150 eFt-re becsülte a javítási költséget, amit meg is küldtem a KÖBE-nek.

Aztán hetente érdeklődtem már amikor el lehetett érni a szemeteket. S közben röhögtek rajtam, hogy náluk az ügyintézés 2 hónap. Hogy rohadjanak el a 2 hőnapjukkal, csak húzták az időt, s nem a felszóllító leveleimre sem válaszoltak.

Ezek után feljelentettem őket a PSZAF-nál. A PSZAF levélben közölte velem, hogy Ő felszóllítja a KÖBE-t, hogy intézkedjen, de ők tulajdonképpen csak szivességet tesznek nekem, mert nekik nem ez a dolguk. Ezt az ügyet mint egyedi esetet kezelik.
Szóval kicsit mintha a PSZAF is össze lenne fonódva a biztosítóval, ahelyett, hogy végezne egy helyszini ellenőrzést. Akkor persze kiderülne, hogy nem egyedi esetről van szó.

A PSZAF levélre aztán megmozdult a KÖBE, s azt írta, hogy hajlandó fizetni. Megy azonban a bénázás, mert meghatalmazást kérnek a lizingelt autóm miatt. Persze ez is csak ürügy, hiszen a szervíznek már régen megküldettem a meghatalmazást. A javításon felüli kártérítési igényemre pedig nem is reagáltak. Most írtam nekik egy levelet, hogy ugyan válaszolják már meg a korábbi levelemben felvetett kérdéseket is.

Ja és még volt egy szép dolog az ügyben. Az autómra CASCO is van, így előzetesen CASCO-ra elvégeztethettem volna a javítást. Igenám, de ehhez a CASCO-s biztosítónak szüksége van a kárfelvételi anyagra. A kárfelvételi anyagopt pedig kérésem ellenére sem küldte meg a biztosítómnak a szemét KÖBE.

Hát ez az igazi KÖBE! Be kellene tiltani őket és még a helyüket is besózni.

Javaslom, hogy akivel szemétkedett a KÖBE, az ne csak ide írjon, hanem a PSZAF-nak is, hogy ne hioggyék már ott, hogy egyedi esetről van szó. Vagy össze kellene fognunk, s együtt írni egy levelet a PSZAF-nak.

Üdv

lala10

jromiskolc Creative Commons License 2002.12.31 0 0 392
Átléptem a Hungáriához, de a család a Köbe
csekket is feladta. Remélem visszaküldik .
Fejlődik szerintem a Köbe is lassan.
candle Creative Commons License 2002.12.22 0 0 391
gondolom azt vélelmezték, hogy eladtál betétlapot
Előzmény: SAI (389)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!