Keresés

Részletes keresés

Gyöngy33 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 4440

Szia Samo1!

 

Nekem nyitott műtétem volt egy napos klinikán. 

Egyébként szerintem mindenkinek más és más lehet, mert ismerek olyat aki pár hét után tök jól volt és nem volt semmi baja, meg sem érzi, én meg egy éve szenvedek vele. Fájdalom csillapítót nem akarok szedni, így marad a türelem rózsát terem. Amúgy dolgozni simán tudok, csak fájdalommal. De ami a lényeg és boldoggá tesz, hogy kiderült nem kell újra felnyitni, és ez a lényeg! :) 

samo1 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4438

Szia Gyöngy33.Nem tudom,hogy neked laparoszkópiával tették e be a hálót,vagy nyitott műtéttel.Az első hátránya,hogy a hálónak csak az alsó részét tudják varrni,a felsőt fém kapcsokkal rögzítik.Itt jöhet be a "hiba",mert kapcsokkal a hálóhoz lehet kötni egy hasban futó ideget.Ez okozhatja a sokáig tartó fájdalmat.Türelem kell hozzá s elmúlik(hozzá fogsz szokni,észre sem fogod venni).

üdv samo

Előzmény: Gyöngy33 (4435)
datapop Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4437
Na az király! Kérdés a műtét után mikor tud az ember munkába állni, engem a fájdalom speciel nem érdekel, csak h mikor lehet terhelni. Velem annyi h szinte eltünt a puklim a pihitől, de 1-2 héten belül felkeresek egy orvost.
Előzmény: zenebarat (4433)
gurabli Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4436

És elmúlt? Magától?

Ha jól értem, semmi köze nem volt a sérvhez vagy a műtéthez?

Előzmény: Gyöngy33 (4435)
Gyöngy33 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4435

Sziasztok!

 

Engem pont egy éve műtöttek egynapos klinikán, hálóval. 3 hónap elteltével egy hétig nem bírtam lábra állni, s magán úton felkerestem egy másik sebészt, mert aki műtött nem volt hajlandó segíteni. 

A magán úti sebész közölte, hogy legyek nagyon türelmes mert felszívódik. Tavaly decemberben már nem bírtam tovább a fájdalmat és ismét felkerestem egy másik sebészt, aki már CT-t is hajlandó volt csinálni. Kiderült, hogy a sérvnek és a hálónak semmi baj, valószínű a bőr ideg van becsípődve és az okoz fájdalmat. Azt pedig helyi érzéstelenítéssel lehet csak csillapítani. Tehát ha hosszú idő után még mindig fáj, és nincs konkrét baj ami sebészeti beavatkozást igényelne, akkor nem kell aggódni, majd elmúlik. :) Kitartás kell hozzá és sok türelem. :) 

Morvainé Mónika Creative Commons License 2014.02.13 0 0 4434

Samo!

Köszönöm a cikket!

Előzmény: samo1 (4432)
zenebarat Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4433

Szervusztok! Ma műtöttek lágyéksérvvel (baloldali), nem laparoszkópiás megoldással. Már otthon vagyok. Enyhe fájdalmam van, de sajnos ez velejár. Ami miatt írok: mindenkinek őszinte szívvel tudom ajánlani az Istenhegyi Klinikát, és azon belül dr. Csiky László doktor urat. Engem még ennyire kedvesen, ennyire emberi módon, ennyi törődéssel nem kezeltek. Ebben a helyzetben egyáltalán nem mindegy, hogy bánnak az emberrel - és a magam részéről csak köszönetet tudok mondani azért, amit ebben a kellemetlen szituációban minden egyes orvos, ápoló, műtős velem szemben tanúsított. Jó tudni, hogy van Magyarországon olyan kórház, ahová - ha szükség van rá - szívesen visszamegyek. Még akkor is, ha ez pénzbe kerül, mert magánklinika...

samo1 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4432

Szervusz Mónika!

 

Nézd meg ezt a linket,lehet,hogy megnyugodsz tőle.

 

http://www.webbeteg.hu/orvos-valaszol/sebeszet/62372

Előzmény: Morvainé Mónika (4429)
Ambilane Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4431

Szia Mónika!

 

Mint majd minden műtéthez ehhez is idő kell. hogy bent rendeződjenek a dolgok, általánosságban elmondható az én ismereteim szerint, hogy legalább 6 hónap kell amíg a háló teljesen beépül és gyógyulnak a sebek.

 

DE Te érzed a fájdalmat, viseled a tüneteket, szerintem ha a fájdalom a mindennapi cselekedetekben is akadályoz és 1 hónapig gyógyszeren kéne "élned" a saját megérzéseidre hallgass elsősorban.

(És szedj C vitamint rendszeresen, az is sokat segít a gyógyulásban.)

 

Előzmény: Morvainé Mónika (4429)
tristen Creative Commons License 2014.02.10 0 0 4430

Szia Mónika!

 

Szerintem is legyél türelmesebb..

 

De ez csak az én véleményem. :)

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: Morvainé Mónika (4429)
Morvainé Mónika Creative Commons License 2014.02.09 0 0 4429

Sziasztok!

 

Újra itt vagyok.Na szóval csak nem hagyott nyugodni a fájdalom s 2,5 hónap után újra visszamentem az orvoshoz,hogy megkérdezzem miért tért vissza a fájdalom a laparoszkópiás lágyéksérv műtét után a jobb oldali bementi nyílásnál.Megvizsgált s azt mondat szerinte nincs komolyabb baj,csak lehet,hogy a háló és a vastagbél összeér vagy egybenőtt.Valami hasonlóval magyarázta.Szedjek catalfalmot a fájdalomra s 1 hónap múlva menjek vissza ha nem múlik akkor majd csinál CT-t.Nem valószínű hogy megvárom az 1 hónapot ha így fog fájni.Alig tudok ülni,a jobb oldalamon nem tudok aludni,mert nagyon nyom . Azt mondták itt többen,hogy legyek türelmes,de nem igazán tudok.Szerintetek is türelmetlen vagyok?

datapop Creative Commons License 2014.02.08 0 0 4428
Köszönöm! Érzek nyomást köhögésre, de nem fáj meg semmi.
Előzmény: samo1 (4427)
samo1 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 4427

Szevasz!

Ha csak puha lágy,akkor emlékeim szerint csak egy kicsit kitágult a sérv kapu.Ha pihenteted,akkor visszahúzódhat.Három ujjal próbáld meg finoman megnyomni,majd köhögni, tüsszenteni.Akkor érezned kell az ujjaiddal a kifelé ható nyomást egy "tömlő" jelenlétében.Ha azt érzed, menj el egy sebészhez,megmondja van e sérved,kell e műteni.Mostanában nem nagyon kapkodják el,csak ha a kizáródás veszélye áll fent.

Előzmény: datapop (4426)
datapop Creative Commons License 2014.02.08 0 0 4426
Sziasztok! Tegnap fürdésnél vettem észre, hogy a lágyékomnál (hasam legalján jobb oldalt) egy kis puha dudor van (kb 3cm hosszú, 8mm magas). Ez az? Meddig húzható a dolog. (2hét kéne fizikai munkát végzek) üdv.
tristen Creative Commons License 2014.02.05 0 0 4425

Szia!

 

Hidd el, nincs semmi baj.

 

Elfog múlni idővel, csak türelem kell hozzá. Én pl. két hétig háton fekve tudtam csak aludni (oldalra fordulva nem tudtam a műtéstől), és két hét után beállt a derekam a háton alvástól.

 

Legalább 14 nap szerintem, sőt még tovább is, amíg terpeszben fogsz kávézni. Bár ki tudja, napról napra jobb lesz. 

 

Nekem a leguggolás sem ment.

 

Azt tudom tanácsolni, hogy járkálgass, most már azért nem szabad csak feküdni, de mindent módjával!

 

Hidd el, nem a levegőbe beszélek, a legtöbben átestünk ezen, ...

 

Kitartás!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ifj Barta Gábor (4424)
ifj Barta Gábor Creative Commons License 2014.02.05 0 0 4424

Fájni nem nagyon fáj csak ha köhögök.engem a tojásom nagysága zavar még.Remélem leapad.Vagy meddig kell terpeszbe kávéznom :)Nektek meddig volt duzzadt?

tristen Creative Commons License 2014.02.05 0 0 4423

Szia!

 

Szerintem normális ez, nekünk is így volt.

 

Hogy mit érdemes? Ezt embere válogatja.

 

Egy idő után azonban, semmiképpen sem tanácsos csak feküdni. Járkálgatni kell, "erőltetni" kell a járkálást most már, még ha fáj is, mert így elejét veheted az összenövéseknek, amit a háló okozhat.

 

Ha már nagyon fáj, pihengess le.

 

Volt itt már szó sokszor szoros alsógatyesz viseléséről, meg jegelésről is.

 

Gondolom ezek meg voltak már, ..

 

Kitartás!

Előzmény: ifj Barta Gábor (4422)
ifj Barta Gábor Creative Commons License 2014.02.04 0 0 4422

Sziasztok érdeklődnék hogy 6 napja műtöttek bal oldali lágyéksérvél. Háló is lett berakva.Minden oké tüsszentés köhögés csuklás kivételével.Egy ami idegesít,hogy mindkét herém duplája kb. Ez meddig marad így vagy nem jó a dolog vagy van valakinek tapasztalata?Mi a jobb ülni,feküdni vagy sétálni? köszi a válaszokat.

 

Morvainé Mónika Creative Commons License 2014.01.31 0 0 4421

Köszönöm a biztatásokat!

samo1 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 4420

Idő kell hozzá,mert a háló felső részét fémkapcsokkal rögzítik,lehet,hogy még nem ágyazódott be teljesen.Videón meg lehet nézni a műtét lefolyását.Sokszor megnéztem már.Erős idegzet kell!!

Előzmény: Morvainé Mónika (4418)
Ambilane Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4419

Szia!

 

Az első időkben nekem is volt, de rengeteg mindentől  lehet a szúrás, nálam pl. ha felszalad pár kiló azt is jelzi a műtét helye, de ha sok olyat eszem ami felfúj akkor is megérzem, de a hosszabb sétát vagy ha koncerten sokat ugrálok stb. stb szerintem nincs miért aggódnod. :-)

Emlékeim szerint a többiek is írtak már hasonló "élményekről"...

 

Előzmény: Morvainé Mónika (4418)
Morvainé Mónika Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4418

Sziasztok!

 

Korábban már írtam,hogy novemberben műtöttek lágyéksérvre(laparoszkópiás módszerrel).Az ünnepekre fel is épültem,tényleg jobb lett ahogy írtátok,de most mióta bejött a hideg idő néha erős szúró fájdalmaim vannak.Lehetséges hogy megérzi az idő változást?Még az orvosommal nem konzultáltam de ha nem múlik felkeresem.Nálatok voltak hasonló tünetek?Mindenkinek jó egészséget kívánok! 

samo1 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4417

Szia Lalibetyár!

 

Nekem az Uzsoki kórházban csinálták laparoszkópiásan mind  a két oldalt  egyszerre. 

TB támogatással(azaz ingyen).Reggel 7 órára mentem, délután már haza is jöhettem.Az orvost merem ajánlani dr Dede Kristóf adjunktus.Nagyon meg voltam vele elégedve.

 

üdv samo

Előzmény: Lalibetyár (4404)
tristen Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4416

Szia!

 

Ez csupa jó hír!

 

Köszi az értékes információt!

 

Hazaérve, máris felbontok egy sört, és megiszom! Hiszen egészséges! :))))))))))))))))

 

Kitartás! :)

Előzmény: dalmata13 (4415)
dalmata13 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 4415

addig szólok mig nem késő....Szóval sok sört kell inni mert rengeteg b vitamin van benne ami segíti a gyógyulást.......és jó:-)

  • Jelentős antioxidáns tartalmú,
  • Vízhajtó és vesekő-képződést megelőző,
  • Az ártalmas LDL koleszterin szintjét csökkenti, a jó HDL koleszterint növeli,
  • Nyugtató, altató hatású, feszültségoldó.
  • Magas vitamintartalmú (B1, B2, B3, B6, B9, H),
  • Jelentős mennyiségű ásványi anyagot (Cu, Fe, Zn, Mg) tartalmaz,
  • Vírusfertőzések elleni védelem,
  • Stimulálja az immunrendszert (xanthohumol-tartalma miatt),
  • Magas tápértékű, normál fogyasztása nem hizlal.
tristen Creative Commons License 2014.01.25 0 0 4414

Sziasztok!

 

Én is belekotyognék egy kicsit!

 

KOTY KOTY

 

KITARTÁS! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ambilane Creative Commons License 2014.01.24 0 0 4413

Ha nem gond én is belekotyogok :-)

 

Nekem kb. 1 órás volt a műtét szobától szobáig, felébredés utáni 1-2 órából nem emlékszem kb. semmire, de a családom szerint örömködtem nekik. hogy itt vannak. :-)

Délelőtt műtöttek, délután fel kellett már kelni pisilni (ez fontos, hogy sikerüljön), ez nem volt túl kellemes itt még támogatott a család, de kapsz fájdalom csillapítót, ha nem ugrál az ember elviselhető.

Én 1,5 napot voltam bent, hazafelé már teljesen saját lábon szálltam be az autóba.

 

Mindig leírom most is :-)  szerintem fontos (nálam legalább is maximálisan működött) , hogy utána tudj sokat pihenni, feküdni, szedj C vitamint (1.000 mg), és az első pár napban könnyed ételeket egyél turmixolva.

 

Remélem tudtam segíteni. :-)

Előzmény: gurabli (4410)
Ambilane Creative Commons License 2014.01.24 0 0 4412

Szia Lali!

 

 

Én itt végeztettem a műtétem, az alábbi dokival.

 

http://www.robertklinika.hu/

http://www.robertklinika.hu/hu/tartalom/Kollegaink/Dr_Willner_Peter

 

Továbbra is azt mondom minden fillért megért, hogy itt csináltattam, még ha relatív nem is volt olcsó.

 

Természetesen végzett a doki műtét előtt ultrahangos vizsgálatot és elmagyarázott mindent mi lesz stb, korrekt volt az egész kórház.

 

Ha van még kérdés szívesen válaszolok. :-)

 

Előzmény: Lalibetyár (4408)
andus88 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 4411

Szia!

 

Köszönöm szépen a válaszod!Megmondom neked ,de sajnos nem igazán tudom elmondani,mert nekem nem csak a

sérvvel mütöttek hanem nögyógyászatilag is!És az volt a fájdalmassabb nekem vagyis nemtudtam honnan jött a fájdalom!

A méhebe kiégették a nyálkahártyát,ami nagy fájdallommal járt.Ez elmult és gondolom ezek a fájdalmak már a sérvvel járnak!

Nem kell félned az altatástól gyórsan elalszól és nem érzel semmit!Én voltam már töbször is altatva mindegyik másvólt!

Most talán rosszabbul viseltem utánna,mint az elözőket.De lehet a fájdalom miatt is és a mütétem 3órás volt!Ja engem Ausztriába

mütöttek.A férjemet ugyan így mütötték 4évvel ezelőtt és asztmondta neki fájdalmassabb volt a mütételőtt amit átélt a sérvvel.

Utánna már szinte semmiség az a fájdalom!Nekem lehet azért rosszabb,mert felvan a hasam fújodva és a gyulladás miatt!

A mozgás szerintem 2hét ig rossz kelemetlen!De szedni kell a fájdalom csillapítot és az segít!Remélem tudtam segíteni!

Kitartást és sok sikert kívánok neked!Szia

Előzmény: gurabli (4410)
gurabli Creative Commons License 2014.01.23 0 0 4410

Sajnos én ebben nem tudok segíteni, de ha látta orvos és kaptál rá antibiotikumot, akkor gondolom, hogy rendben van. Biztos vissza kell menned majd ellenőrzésre és figyelni, hogy milyen állapotban van. Sajnos van, hogy műtét után gyulladás lép fel, amit fontos, hogy azonnal elkezdjenek kezelni, de ez a te esetedben megtörtént, ha jól értem.

 

Viszont megkérnélek, hogy írd le, milyen volt a laparoscópos sérvműtét, mik a tapasztalataid. Milyen volt felébredni, mennyire volt kellemetlen, fájdalmas, hány napot voltál bent a kórházban, mennyire tudsz mozogni, stb, minden részlet érdekelne... Köszönet!

Előzmény: andus88 (4409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!