Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3889
Ha ennek csak a fele jön be, az is tökéletesen alátámaszt minden elméletemet:
egy lehűlést követő négy hétből az első kettő a (légköri) melegedés felé megy (hidegpárnát követően nem biztos, hogy talaj közelben azonnal érzékelhető), a második kettő az újabb lehűlés felé és a végén megismétlődik a négy héttel korábbihoz hasonló (esetleg mértékében eltérő) újabb lehűlés.
A legrosszabb verzió a mostanihoz hasonló "feje tetejére állított" légköri helyzetből (Ukrajnában meleg, nyugaton hideg) való indulás.
Nem azt kellene kutatni, hogy ez általában beválik-e, hanem azt, hogy mi okozza, ha mégis eltér ettől a menetrendtől.
(Ezért mondtam, hogy nyugtával dicsérjük a napot és ezért vizsgálom meg minden egyes hideg periódus után a növényeimet. Ezzel tudom pontosan kitapasztalni, hogy mikor, milyen hatásra történt bajuk, amennyiben történt.)
Előzmény: Floo2 (3888)
Floo2 Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3888
Bizony!
Péntek reggelig akár 20-30 centi hó is hullhat, lényegében folyamatos csapadék várható!
Utána pedig sajna valamilyen formában le fog szakadni a hideg, hogy az ország mely részén hogy áll le borul-ködöl be, az kérdéses, de a hóval fedett tájak sajnos csúnya időszak elé néznek!

Előzmény: ninovarga (3886)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3887
Ráadásul éppen Zala megye térsége kerül az ilyen ciklon áramlási rendszerében a legspeciálisabb pozícióba, több, különböző irányú áramlással körbezárva hosszú időn keresztül, ezáltal a legintenzívebb csapadékzónába.
Már mostanáig akkora esőmennyiséget produkáltunk itt, amennyi az országban csak kevés helyen lesz, több nap összmennyiségével is. Pedig még csak az elején vagyunk.
Előzmény: Mediterránum (3884)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3886
Sajnos, eléggé rosszul alakul a helyzet. Amint múltkor jeleztem, a tartós kelet-európai pozitív hőmérsékleti anomáliának mindig aggasztó folytatása van. Tulajdonképpen nagyon hasonlóak az előzmények és a várható lehűlési folyamat is, mint a karácsonyi hidegbetörésé.
Csak amíg akkor az ország nagyobbik része megúszta a lehűlés előtt kialakuló hótakaró nélkül, addig most erre kevés esély van, legalábbis a Dunántúlon, tekintve a még várható csapadék tartósságát és intenzitását. Az ezt követő jövő heti hideg éjszakák annál is inkább kritikusak lehetnek, mivel, amíg karácsonykor egy folyamatosan fennálló fagyhelyzet (talajfaggyal együtt) száraz körülményeket teremtett, addig most felengedett, vízzel telített talajban vannak a gyökerek és hófelszín felett a múltkorival megegyező mértékű hideg már összehasonlíthatatlanul nagyobb károkat okoz. Arról már ne is beszéljünk, ha a múltkorinál még alacsonyabb hőmérsékletekkel kell esetleg számolnunk.
Bizakodjunk!
Előzmény: Mediterránum (3884)
Mediterránum Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3884

 

Jelenleg esik a havaseső +2 fok van.Reménykedem ,hogy a szombattól betörő hidegfront nem lesz tartós és -10 fok alá nem süllyed a hömérséklet.Február enyhe lesz, márciusban itt a tavasz!!

Kivivel kapcsolatban én is megjártam kb.10 éve vásároltam egy "önporzos kivit" aztán 4 év mulva megjelentek csak a porzos virágok.Egy ideig reménykedtem majd jönnek a termő virágok-azok sajnos elmaradtak-.Az idén segitséggel, talán a porzos mellé kerülnek termősek is,talán nem sokára megkóstóhatom saját termésem.

ninovarga Creative Commons License 2009.01.27 0 0 3882
Vannak, akik annak örülnek, ami miatt mi aggódunk. Idézet egy másik fórumból:

Gyerekek! Hosszútáv???
ECM szerint közeleg a kemény Tél-bomba! A DNY-i nagy? havazás után szombattól szép hidegelárasztás, majd azt követően zord "csapatok" Ék-ről...mi lesz itt még februárban?...Hajrá TÉL!
Vonalzókat elő!!! Éljen a mediterrán DNY...hehe...
ninovarga Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3881
Tavaszi alkony a visszatérni akaró tél előtt
szaguaro Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3880
Nem, már szedtem ki, magoncok. Gyökérsarjak ált. csak akkor fejlődnek, ha vmitől megsérül a gyökér. És az ilyen csonthéjas magokat jobb ősszel vetni, mert hideghatás-fagy-stb. javitja a kelést.
Előzmény: sbubu (3875)
jozso48 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3879
Szia!Igaz nem nekem tetted fel a kérdést,de nemrég raktam fel a FÜGELEKVÁR és a
FÜGEBEFŐTT receptjét a 3762 sz.hozzászólásban egy másik forumtárs kérésére.
Olvasd el- nekünk és eddigi vendégeinknek is nagyon ízlett.Érdemes vele vesződni.
Bár már újra ott tartanánk.
Előzmény: sbubu (3876)
sbubu Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3878
Ngyon jók ezek a kivis oldalak, főleg a holland.
Ezek alapján az én minikivimet az A. arguta Issai önpozós változatának nézem. A másik aimből ettem, barnás héjút pedig A. arguta Weiki-nek gondolom.
Előzmény: Törölt nick (3869)
sbubu Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3877
ExtremEE !

Az én önporzós mini kivim, ez tényleg önporzós. Ezeknél a kopasz-miniknél ez az önporzósság úgy tűnik jól működik :







Ezen kívül ettem még barnás színű termésűt is, az talán nem volt olyan aromás, de jó édes. Persze ezekből is vannak nem önporzósak, hanem külön fiú-lány növények. Finom gyümölcs, hamar terem, nem kell hámozni, viszont csak pár hétig lehet eltartani és korábban érik , mint a nagy. A nagy kivit pedig még most is esszük, ebben ez az egyik legjobb dolog, hogy télire ad gyömölcsöt !
Előzmény: Törölt nick (3865)
sbubu Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3876
Kurdilaci !

Nekem légyszi küldd el a fügelekvár receptet, akár priviben is !

köszönettel !
Előzmény: kurdilaci (3855)
sbubu Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3875
Szia Island !

A jujuba magvetéséről annyit hallottam, hogy meg kell óvatosan repeszteni a héját, mert nagyon kemény, hogy ki tudjon törni a csíra.

Szaguaro !

A jujuba alatt kinövő kis fácskák, biztos magból keltek? Nálam ugyanis az egyik fa körül állandóan törnek elő a gyökérsarjak, de magról még magától nem kelt ki egy sem. Persze a gyökérsarj is jó tovább szaporításra, de annak az önálló gyökerei nem túl fejlettek, mert ugye a nagy növény látja el őket.
Előzmény: Island* (3806)
vica46 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3874
Szeretném megkérdezni, a kakiszilva hajtást próbáltátok dugványozni, nemis hajtott ki vagy csak gyökeret nem hajtott? Mert egy hajtásom meg van fakadva ,de az nem valószinü hogy már gyökere is van .
Előzmény: vica46 (3873)
vica46 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3873

Üdv mindenkinek

 

Köszönöm Extrem  már megnéztem most ez még sikerült is .

szépséges idő volt ma negyőzöm a vadszőlő gyökereket kiirtani a virágoskertemből mert elvándoroltak 5 méterre a keritéstől ,a kaki csemetémnek csak a hegyét kapta meg a fagy egy kicsit a többi él remélem így is marad .

Előzmény: Törölt nick (3872)
kurdilaci Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3871
Bármivel átolthatod,csak az a lényeg,hogy termő fáról származzon az oltóág,akkor már egy-két év múlva termés lesz rajta.Ha nem oltod,akkor is terem,de csak 15 év múlva.
Előzmény: valila (3868)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3869
Hali ,találtam egy jó kis oldalt a minikivikről,esetleg vess/etek rá egy pillantást/ igaz hogy lengyel de a lényeg rajt van a képeken.http://www.clematis.com.pl/wms/4027.html és egy másik az összes kivifajtáról ezt meg pláne érdemes megböngészni :http://kiwifruit.tuinkrant.org/-ez holland, de a lényeg nemzetközi.
Előzmény: Törölt nick (3865)
valila Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3868
Laci, köszönöm az információt. Akkor a grapefruit fácskát mivel érdemes oltani? Jaj, azok a banánképek, döbbenetes, hogy miket tudsz. >A citrusféléket át lehet egymással oltani,így a grapefruitot is naranccsal,de a >gyakorlatban alanyként a vadcitrom-poncirus trifoliata-magcsemetéit használják >leginkább.
Előzmény: kurdilaci (3840)
Freddy56 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3867
Igazad van!
Az "önporzós"ra a viszontlátásra a válasz.
Én több évet elszúrtam az önporzóssal való "kísérletezéssel".
Nem találtam mást, mint önporzósat. Megvettem, telepítettem, semmi!
Megint csak önporzósat találtam, más névvel, megint telepítettem, megint semmi!
Találtam Hayward-Tomuri nem önporzóst, telepítettem, és ...
Igen, lehet mondani, hogy belejöttem a telepítés titkaiba.
A metszéssel ugyanaz a nézetem itt, is, mint a fügénél. Ami akar, menjen, csak azt kell kikapni, ami befelé megy, dzsungelt okozna, de a kifelé menő ágakat ne piszkáljam, ne nyessem vissza pár szemre, mert akkor egyből már szüretelek is.
Előzmény: ninovarga (3857)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3866

4 éve dugványoztam őket.  Csak a végeit szoktam levágni, ami nem érik be, és elfagy, meg ami nagyon rossz irányba megy. Van még 2 különböző + egy porzónak, mert azok kétlakik, a p. már 2 éve virágzik, a termők talán idén. Az egyiken tavaly volt 1 szem.

Előzmény: Törölt nick (3865)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3864
Igaz, azActinidia arguta 'Issai' tényleg önporzós, nálam is fürtökben lóg a termése. És már a 2. évtől terem, persze nem kell metszeni, ha nem muszáj.
Előzmény: Törölt nick (3859)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3863
Szivesen.
Előzmény: Macko21 (3853)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3862
Ilyen masszív fundamentuma van az Index Fórum "legsikeresebb" topicjának is.
Előzmény: ninovarga (3861)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3861
Van itt minden, a szóló-szőlőtől a Solo kiviig, a vége pedig az, hogy az emberek legnagyobb része becsapódik és az a meggyőződése alakul ki, hogy a "kivivel" nem érdemes foglalkozni. Ehhez a konklúzióhoz pedig úgy jut el, hogy életében nem találkozott még egy tisztességes Hayward-dal.
Olyan ez, mintha az emberek lerobbant kétütemű Trabantokkal szerzett tapasztalatok alapján ítélkeznének a személyautóval való közlekedés gyorsaságáról és kényelméről.
Előzmény: ninovarga (3860)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3860
A kérdés csak az, hogy az-e tényleg.
Hasznos lenne, ha "KIVI"-nek csak az 'Actinidia deliciosa'-t hívnák, az apró minikiviket pedig valami más, kivitől eltérő megnevezéssel. Úgyis annyi zűrzavar van körülötte, hogy az apró gyümölcsű actinidiákkal való össze-visszakeveredés már végképp nem hiányzik.
Előzmény: Törölt nick (3859)
kurdilaci Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3858
Nincs miért bocsánatot kérned,de jó ha tudod,hogy nem mindíg jön azonnal válasz a topikban feltett hozzászólásra.Sok mindent csak elolvasunk,tudomásul veszünk,s aztán néha napok múlva jön egy topiktárs,aki reagál is rá.Ez minden topikban így működik.
Előzmény: Macko21 (3856)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3857
Nekem az tűnik egy kicsit furcsának, hogy mi metszeni való lehetett egy olyan növényen 3 évvel ezelőtt, ami most 70 centis.

Igen, kivit csak olyan helyen szabad beszerezni, ahol tudják, hogy mit adnak. Az "önporzós" szóra pedig legtisztább úgy válaszolni, hogy "viszontlátásra".
Előzmény: Macko21 (3851)
Macko21 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3856
Jaj bocsánat,annyira rosszul érzem magam.
kurdilaci Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3855
Szép eredmény az egy kiló füge,s ha már annyi lesz nálad,hogy nem győzöd megenni,akkor isteni finom lekvárt főzhetsz belőle,majd küldöm a receptet.
Előzmény: Macko21 (3853)
Floo2 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3854
Szerintem a gratuláció az eggyel alattad szólónak szólt, bár Te is megérdemled, hisz sikerült rájönnöd a füge titkára!!
Egyébként rengeteg, amúgy jó helyre ültetett füge esik áldozatául a metszésnek, amivel tulajdonképpen a termést vagdossa le róla az ember!
Előzmény: Macko21 (3853)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!