Keresés

Részletes keresés

Zemanek Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56473

Azt gondolom ezt mindenki maga tudja, maga érzi a saját élettapasztala alapján, hogy kinek mi a késő.

Nekem 30 ez a határ.

Előzmény: Micimalacka (56472)
Micimalacka Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56472

úhh, hát én nem hiszem, öregen szültem, pedig idén leszek 31

Zemanek Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56471

Mármint nem mint emberek öregedtünk meg, hanem a gyerekvállalási korból öregedtünk ki sajna.

Előzmény: Ediina (56469)
Micimalacka Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56470

Edii te diétázol? És szülés óta volt már csekkolva laborod vagy még nem?

Ediina Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56469

Visszakerestem, jól emlékeztem, hogy te írtad "megöregedtünk".... húúúúú, öreglány! Miért érzed így?

Előzmény: Zemanek (56468)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56468

Már sajnos 30 leszek nyár végén.

Előzmény: Ediina (56467)
Ediina Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56467

Zemanek, már máskor is szerettem volna kérdezni, ha nem indiszkrét, te mennyi idős vagy?

Előzmény: Zemanek (56466)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56466

Én 34. hétig szedtem metet, sajnos a terhesség utolsó harmadában elhagytama  diétát és a szülés után is és nem is kezdtem el sezdni a gyogit egyből,í yg rengetegt híztam, ezért nem lett kistesó szerintem.

 

Ediina Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56465

Tesóm kb. egy hónapja volt receptet íratni és akkor júli közepére lett volna időpont.

Egy telefont megér, kérdezd meg! Gondolom belefáradt, hogy reggel 7-től este 11-ig rendel és jelentősen leredukálta az időt. (ld. honlapja)  Állítólag hagynak helyet sos ügyekre, de hogy oda van-e esélyed besírni magad, passz.

Mondjuk én se tudom elképzelni hogy így hogy csinál pé figyelést, terhesgondozást...

Előzmény: vaesz (56464)
vaesz Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56464

Újvári nagyon szimpi és jó fej volt, de 3 hónapot nem tudok nála várni:((( Mi ez a szörnyen hosszú várakozási idő? A 3 hó az rengeteg...:( Úgy látszik más doki után kell néznem...Tudtok esetleg még valakit, aki támogatja a met szedést, és nem UFÓ-ként kezel, hogy azt szedem? És aki nem azt mondja hogy ez a PCOS csak divatbetegség? Ja,és mellesleg nem megy rá a gatyám? :) tudom, túl sok kérés ez egyben...:)

Hát egyszer-kétszer én is a falat kapartam már a fájdalomtól, de nem mertem bemenni az ügyeletre, nehogy felkaszaboljanak...

Csajok, rúgjatok fenékbe, de mostanában nagyon nem tartom a diétát...:( nem is tudok időre enni, és bizony hanyagolom nagyon a megfelelő ételeket...:((( biztos jól el van szállva az inzulinom is, mert a hormonpattanások az arcomon hát...vakoknak kész könyv:)

Előzmény: Ediina (56461)
Micimalacka Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56463

Szégyellem, de semennyire:oo :(

 

Amennyire terhesen szigorúan tartottam, most annyira nem.

Terhesen a kritikus időben még jobban, mint előtte, aztán meg becsúszott egy-egy bűnözés, de alapvetően nem tértem el és rendben tartottam. Nem is híztam fél időig semmit, aztán úgy 27. hétig kb. 4 kg pluszom volt, végül +10 kg-val mentem szülni. Szülés után egy héttel és azóta is az induló súlyomhoz képest +2 kg van.

 

De a lány napirendje sokáig nem volt alkalmas, most meg bevallom, egyelőre élvezem a fehér kenyeret:o

Sajnos, látszik is, nem a súlyomon, hanem a bőrömön.

De szerintem, amíg van tej, addig nem si fogok diétázni.

Alap dolgokra figyelek, azóta sem teszek cukrot kv-ba, nem főzök-sütök cukorral, ha igen, akkor csak picit eszem, tészta durum, de nem eszem időre(pedig mostmár tudnék a csajtól) és nem számolok, és a tk. kenyér sokszor nem csúszik úgy, mint a fehér.

 

Előzmény: Ediina (56462)
Ediina Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56462

Mici, te mennyire tudod tartani a diétát a lányzó mellett?

Előzmény: Micimalacka (56460)
Ediina Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56461

Nekem az Ujvári írta fel végig az XR-t, sőt írt RR-nek is, hogy erősen javasolja 12. hét után is (indokai: vetélés, koraszülés, toxémia, testalkatom). Ő vonakodott, de végül belement úgy, hogy havonta nézetek cukrot.

Arra készülj, hogy a dokihoz min. 3 hónap az időpont, kevesebbet rendel (elköltözött), nyáron egy hónapig van szabin. Ja és árat is emelt. :(((

 

Egyébként kezdetben nekem is csak a jobb fájt, mielőtt kiderült a pcos egyszer még vakbélgyanús éjszakai túrán is voltunk a Péterfyben.

Előzmény: vaesz (56459)
Micimalacka Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56460

Én nem végig szedtem, de elég sokáig.

TL azt mondta (hú, már nem is emlékszem pontosan) 12-16.hétig mindenképp szedjem, aztán meg a nődokim és belátásom szerint tovább.

Jók voltak a laborjaim, végül vmikor 26. hét körülig szedtem (elfogyott, és nem írattam már), és az utolsó hónap kivételével tartottam a diétát.

Dokim amúgy nem volt ellene (engem ő küldött anno vetélés után inzulin terhelésre), de azt mondta, ne szedjem végig, ha megoldható.

 

Előzmény: vaesz (56459)
vaesz Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56459

Edii! Én is ettől félek egyébként, hogy a cisztáktól, mert a legutólsó alkalommal is gyönyörű szépen mutatta az uh a szőlőfürtös petefészket. Csak az a furcsa, hogy csak az egyik fáj, a másikkal semmi gond. Azért meg  hogy talán eltűnjenek, nem szeretnék fogamzásgátlót szedni, hogy még jobban tönkrevágja az inzulinomat...

Mondtam neki, hogy talán onnan tudom, hogy 22 kg-ot fogytam, 10x annyi az inzulinom, mint kellene, és a LH/FSH sem úgy szuperál ahogy kellene, jah, meg  hogy szőrösödöm...erre csak hümmögött...

Igazából csak azért mentem ehhez a dokihoz, mert céges, és legalább a rákszűrést ingyen megcsinálta...de úgy látom vissza kell mennem Újvárihoz...

 

Egyébként van olyan itt köztetek aki végig szedte a metet terhesség alatt? ha igen, akkor hogy vittétek keresztül a dokikon? Mert ugye Mo-n nem javallott...

Előzmény: Ediina (56458)
Ediina Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56458

Vaesz, nekem a cisztáktól fájt a pf-em, mindkettő. A normális méret duplája volt, a dokim szerint önmagukat és a környezetüket is feszítették. Sajnos ez állandóan vissza-vissza jött, míg terhes nem lettem. :(

És mit válaszoltál erre az értelmes kérdésre? Honnan vetted? Hát nem a boltból az tuti! Ahh, az ilyen dokik...

Előzmény: vaesz (56457)
vaesz Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56457

Sziasztok Csajszik!

Én is baromi rég jártam itt, kicsit lefoglalt, hogy válok, nem igazán foglalkoztam most az egészségemmel. De ami most aggaszt az az, hogy a jobb petefészkem rendszeresen begörcsöl, nagyon szenvedek tőle, gyakran nagyon durva. Voltam a céges nődokinál, megtapogatott, megnézett, azt mondta hogy nincs semmi baj, nem érzékel semmit. Csinált cytológiát, várom az eredményét, de ami megdöbbentett, az az, hogy azt mondta, egyelőre nincs szükség terápiára (basszus gyakran és nagyon fáj, akkor csak tűrjek???). Talán a következő alkalommal ha megyek, csinál UH-t...Bár mikor mondtam neki, hogy PCOS-em van, van, akkor az volt a kérdés, hogy ezt én meg honnan veszem? Szerintetek mi lehet ez a gyakori fájdalom a petefészekben? De csak és kizárólag a jobb szokott fájni, már hónapok óta, és rendszeresen, ciklustól függetlenül.

Amúgy egy ideje még a ciklusom is beállt, 27-32 napos a ciklusom végre a régi 242 helyett:)

vaesz Creative Commons License 2012.05.22 0 0 56456

Szaloncuki!!! Gratulálok!!!!

Persze, hogy emlékszünk rád, ez nem is kérdés:)

Előzmény: szaloncukorka (56437)
Provence83 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 56455
A beszamolo alapjan rendben vagy:-), es ez a lenyeg. Jol teszed, hogy megprobalsz kint boldogulni... Minden jot es szepet kivanok!
Előzmény: Timike74 (56454)
Timike74 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 56454

Sziasztok Csajok!

 

 

Hát miért vált feleslegessé ? mert nincs szándékomban teherbe esni a közeljövőben és jún. ill. júl. szav idejűek, kidobni pedig nem szeretném.

 

Amúgy kézilabda nuku, de lehet, hogy lesz Kéthelyen ( innen 4-5 km ), az bevállalható és olyan osztály, amiben játszottam. OKés, marcaliban is van, no de NB 1/B-s :) Kicsit erős nekem :))))

 

 

Az is lehet, hogy ősszel Ausztriában fogok dolgozni, mint szobalány, mert ez siralmas 80 ezer / hó és nem lehet megélni, főleg egyedül nem, mert a rezsi az annyi szinte, mintha ketten lennénk.

 

Most ebédidőben garázdákodom, de csitt :)))

 

Amúgy nagyon jó helyem van itt, megcsinálom, amit kell és senki sem cseszeget.

Szeretek itt lenni és szeretnek engem is.

 

Állandó pasim nincs, élem a világom, de szeretnék már egy olyat, akivel közelebbi viszonyba kerülhetek és együtt fekszem, kelek.

A szerelmemmem március 23-án vége lett a viszonynak, én akartam, hogy így legyen. Csodálatosan szép 8 hónapot töltöttem Vele, szeretem még mindig, de nem volt nekem az élet, valakinek a szeretőjének lenni és szerelemmel szeretni, az a poklok pokla. Ő is szenved, de ez van :(

Azóta csak futó kapcsolatok és persze majdnem mindengyik pasi csak szexet akar, arra pedig nem nagyon vagyok vevő.

 

A pénztelenség révén sajnos a diéta sem úgy alakul, mert nem tudom azokat a dolgokat megvenni, amit kéne, fő vonalaban tartom persze!

Mióta nincs edzés és tél volt, rámjött 3 kiló, attól szeretnék "sürgősen" megszabadulni :))))

Rajt vagyok az ügyön jelentem.

 

A fórumra nem járok, most is a gyógyszerek eladása miatt jöttem. NEm aktuális a téma számomra és nagyon időm sem lenne, lefoglalom magam a Balcsi parton.

 

Pusszantok  MIndnekit :)

Rambóka Creative Commons License 2012.05.20 0 0 56453

Timike!

 

És tessen mondani mért vált feleslegessé??????????

Előzmény: Timike74 (56450)
Provence83 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 56452
Igen, igen. En is ezt kerdezem. :-)
Mi van a mi kezilabdasunkkal?
Előzmény: Micimalacka (56451)
Micimalacka Creative Commons License 2012.05.19 0 0 56451

Szia,

hogy vagy?:)

Előzmény: Timike74 (56450)
Timike74 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 56450

Sziasztok!

 

 

Van feleslegessé vált Duphastonom ( 10 mg-os és 39 szem, azaz 1 szem híjján 2 doboz )

és Utrogestanom ( 60 szem azaz 2 doboz. ) , amit  a patikai ár feléért adok.

Akit érdekel, írjon a bktimi kukac citromail.hu-ra.

 

Köszönöm!

zzzsanee Creative Commons License 2012.05.18 0 0 56449

"Lányok, asszonyok, barátok, férjek, családtagok, ismerősök és ismeretlenek!
Egy éve egy vidéki művelődési házban azt mondták azért nem fér bele az egészségnapi programba a Pcos szóló ismereterjesztő előadás, mert azt mondta a programszervező, hogy ez nem érint túl sok embert… Ő még soha nem halott róla…valóban amíg nem vagy érintett nem hallasz róla…
De Titeket akik érintettek vagytok, hogy érint ez ? Tényleg kevesen vagyunk? Mutassuk meg nekik is, hogy igenis sokan vagyunk! Álljunk oda Kulics Márti Főállású Angyal –jelölt mögé és a Szívügyem a PCOS projekt SZAVAZZ RÁ és OSZD MEG ismerőseiddel !
Sajnos még többen vannak, akik nem is tudják, hogy ez a bajuk! Tüneteikkel bolyongnak orvostól orvosig sokszor valódi segítség nélkül… Lányok, asszonyok akik szégyellik,hogy szőrösödnek vagy hullik a hajuk, nem tudnak megszabadulni pattanásaiktól, plusz kilóiktól amik a hasukra rakódtak, vagy éppen nagyon vékonyak csak épp nem jön a vágyott gyermekáldás... Esetleg szégyellik, hogy nincs rendes ciklusuk, vagy ezzel nem is foglalkoznak, mert nem tudják, hogy ez komolyabb problémáról árulkodik.
Végül ott vannak, akiknél már kialakult a 2. típusú cukorbetegség, mint a PCOS hosszú távú egyik lehetséges szövődménye ! Megelőzhető a Pcos helyes kezelésével, az életmód változtatásával! SEGÍTS KÉRLEK Mártinak hogy hallathassuk rajta keresztül a hangunkat!!!

Sajnos sokszor ez általános hozzáállás, segítsetek, hogy ez a szemléletmód változhasson!Szavazz rám: Köszönöm szépen!Kulics Márti"

https://apps.facebook.com/ foallasuangyal/?showproject=3&ref=nf

 

Bár én erre a fórumra nem szoktam írni,de most a segítségeteket kérem, aki fent van facebookon legyen kedves, szavazzon Mártira! Köszönöm! zzzsanee

youlcsi Creative Commons License 2012.05.18 0 0 56448

sziasztok!

én is jó régen írtam... megvallom, nem is nagyon olvastam a fórumot. részemről sajnos nagyon elment egy időben csak a diéta irányába,  és ezzel párhuzamosan az akkori csapat el is maradozott innen...

 

mica!

az én kisfiam 17 hónapos, január óta nem cicizik, és eddig csak megvonásos vérzésem volt... bár legutóbb legalább nem voltam full cisztás.

egyébiránt amíg szoptatsz, szerintem teljesen felesleges vérzésre várni. tljesen normális, ha egyáltalán meg sem jön, amíg van tejed.

 

hőmérőzés??? de jó neked! akkor ez azt jelenti, hogy alszotok éjjel :)

:irigy-irigy:

 

 

Előzmény: mica_1 (56446)
Micimalacka Creative Commons License 2012.05.18 0 0 56447

Szia!

Én februárban szültem, úgy tűnik, ciklusom helyreállt.

A súlyom a kezdőhöz képes csak plusz 2, és bár egyelőre ne diétázok, annyira nem tűnik érzetre vészesne a dolog a kezelés kezdetekori állapotrhoz képest. Úgyhogy én optimista vagyok.

Előzmény: mica_1 (56446)
mica_1 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 56446

Szia! köszi a választ, még ha nem is túl biztató :) úgy látszik, a szoptatás is csak kavarja a hormonokat? én nagyon szeretnék még egy babát, ráadásul mihamarabb. egyelőre 3 hónapos a lányom, még nem jött meg, most kezdek hőmérőzgetni.

Előzmény: sz30 (56430)
korkis Creative Commons License 2012.05.17 0 0 56445

Gratulálok, ez nagyon jó hír:)

Ha van időd, írhatnál arról, miért tértetek át a vega életmódra. Elég nagy váltás ez a paleo után... Hogyan érzed magad húsmentesen? Én alapvetően nem szeretem a húst, nem hiányzik, de mióta csinálom az IR diétát, sokszor könnyebb valami felvágottat bekapni, mint azon agyalni, mit is reggelizhetnék még a szűk választékból... Ha nem titok, belinkelnéd a blogodat? Hátha tanulhatnék belőle...

 

Előzmény: szaloncukorka (56437)
szaloncukorka Creative Commons License 2012.05.16 0 0 56444

Köszönöm csajok, de jó hogy emlékeztek rá! A blogon még azért nem írtam, mert a családdal még nem közöltük... Anyukám nem tudom elérni, após-anyós pajtás meg ráér később is megtudni, hehe :D 

 

Igazából most hétfő óta kezdek rosszul lenni, meg bőgök hülyeségeken meg ilyenek, de ha vége lesz az egyetemnek végre, akkor szerintem jobban bírom majd. MOst állandóan csal aludnék legszívesebben. :) 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!