Keresés

Részletes keresés

k2k Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11281
Nem áll helyre mindig.
Azt már tudom kezelni, amikor pár pislogás után helyreáll.
De van amikor erőltetnem kell a szemem, ha rendesen el akarok olvasni vmit amit addig sikerült:)
Előzmény: CooperVision (11278)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11280

lacim2 - menj a www.optika.hu oldalra, majd kattints a 'Nem szakmai oldalak', 'Üzletek' -re. Ott gyakorlatilag fent van az összes lényegesebb üzlet kerületenként.

Üdv,

DG

 

Előzmény: lacim2 (11279)
lacim2 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11279
Köszönöm a választ.
Akkor belevágok és remélem, hogy nem fáj majd az a rövidlátó fejem a monitor előtt kuksolva.

Még 1: Hova érdemes menni? Lehetőleg budán, Xl.-ben, de akár máshová is elmegyek?
Előzmény: szijamijau (11270)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11278

k2k - ez a homályos látás bármikor előfordul, vagy a nap vége fele? Egy pár pislogás után helyreáll , vagy úgy marad?

 

DG

Előzmény: k2k (11277)
k2k Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11277
megnéztem közben, options toric
Előzmény: k2k (11276)
k2k Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11276

Igen, mert közben vmilyne uton módon tönkretettem egy párat belőle:))

Nem kinevetni, mégha Mr.B szerint szőke is vagyok.))

Előzmény: CooperVision (11272)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11275

szijamijau - fogalmas sincs. Ilyen teszteket nem végzünk....:-)....de nem hiszem, hogy megéri próbálgatni. Szemed világa csak 1 van....VIGYÁZZ RÁ!!!

 

Üdv,

DG

Előzmény: szijamijau (11274)
szijamijau Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11274

Köszi a választ. Sejtettem, h ezt megkapom, jogosan. :-) A kérdésem arra irányult, h meddig lehet a lencse élettartamát nyújtani károsodás nélkül. :-)

Előzmény: CooperVision (11273)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11273

szijamijau - 1 hónapos lencsét 1 hónapig lehet hordani....2 hetes lencsét 2 hétig.....1 napos lencsét pedig 1 napig......:-)

 

Célszerű a gyártó specifikációit betartani a későbbi viták (esetleg begyullad a szemed, fertőzést kapsz...stb) elkerülése végett, mert csak akkor vállalnak garanciát a szemed egészségéért, ha ezeket a specifikációkat betartod. Célszerű minden hónap 1. napján kezdeni egy új párat és akkor tutira nem feljted el, hogy mikor jár le.

 

Üdv,

DG

 

Előzmény: szijamijau (11271)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11272

...:-)...2 hete bontottad fel és 1 hónapja álltál erre át? Melyik toric?

 

DG

Előzmény: k2k (11269)
szijamijau Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11271

Van egy kérdésem: 1 hónapos lencsét meddig lehet hordani? Honnan tudom, hogy már nem jó? Látok vele rendesen, nem szúr, nem kényelmetlen, csak annyi, hogy már jóval puhább, mint új korában. Van erre vmi szabály?

Köszi előre is.

SzM

szijamijau Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11270

Szia!

Én -1 dioptriás lencsét hordok, végtelenül kényelmes, végre megismerek mindenkit az utcán. :-) Minden nap 8 órát ülök monitor előtt, és pont ez volt nekem is a félelmem, ugyanis a szemüveg kifejezetten zavart annak idején a gép előtt. A lencsével viszont semmi gondom, nincs semmi zavaró hatás, olyan, mintha jó lenne a szemem. Bátran belevághatsz!

Üdv: SzM

Előzmény: lacim2 (11264)
k2k Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11269
Coopervisiont toric, 2 hete, és 1hónapja:)
Előzmény: CooperVision (11268)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11268

k2k - milyen lencsét hordasz? és mikor bontottad fel ezt a párat? és mikor voltál utoljára vizsgálaton?

 

DG

Előzmény: k2k (11266)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11267

lacim2 - ma már rettenetesen alacsony azoknak az embereknek az aránya, akik ne tudnának lágy kontaktlencsét hordani. A te paramétereddel pedig óriási a választék, FOGSZ TUDNI lencsét hordani és még kényelmes is lesz.

 

Arról, hogy hova menjél én nem szeretnék/tudok nyilatkozni - De a neten ha ügyes vagy, megtalálod gyakorlatilag az összes XI. kerületi optikát.....:-)

 

Üdv,

DG

 

Előzmény: lacim2 (11264)
k2k Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11266

Oly rég nyavalyogtam..

Hát most újra gondom van.

Méghozzá az, hogy egy idő után homályosan látok lencsézés közben, miközben, ha egyik illetve másik szememmel külön-külön nézek, nem homályos semmi.

És nem egyszerüen pislogás után megszünő elmosodó körvonalakról van szó, hanem kicsit tovább tartóról.:(

Mit javasoltok mit tudok tenn, h ez megszünjön?

CooperVision Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11265

klaresz - a válaszom IGEN, IGAZ AZ ÁLLÍTÁS!....

 

Technológiát tekintve, többféle lencse létezik, főleg a SiH kontaktlencséknél vannak nagy eltérések, és főleg a Proclear-al és a Biofinity-vel szemben.

 

A szilikon nem egy vízet szerető anyag - ha egy szilikonos kendővel bekensz egy asztalt és utána vizet öntesz rá, nagy cseppekben lepereg...viszont a szilikonnak nagyon jó az O2 áteresztése.  Ahhoz, hogy hordható legyen egy bármilyen kontaktlencse, állandó vízréteg kell, hogy legyen a felületén + a szilikon alapanyag nagyfokú hajlamosságot mutat a könnyben lévő zsírok felszívására.... Tehát, el kell rejteni a szilikont valahogyan:

Felületkezelt Lencsék: A szilikon alapanyag felületére felvisznek (nem találtam rá jobb szót) egy vízréteget (fizikai kötéssel, gammasugárzással), hogy megteremtsék az állandó vízréteget. Ez a réteg teszi hordhatóvá a lencsét.

Belső Nedvesítő Ágens: Szintén fizikai kötésekkel, a lencse alapanyagába építenek nedvesítő komponenseket, ha jól tudom UV-s technológiával

Alapanyagában Nedvesedő: Nincs felületkezelés, nincs belső ágens - Kémiai kötésekkel tartja meg a hozzáadott vizet az alapanyag. (ide tartozik a Proclear és a Biofinity)

 

A felületkezelt és belső nedvesedéssel rendelkező kontaktlencsét dörzsölni kell, hiszen az alapanyagon kívüli más komponenseket így lehet 'tisztán tartani'.

 

Az alapanyagában nedvesedő kontaktlencséket nem kell dörzsölni, sőt én azt mondom nem is szabad - nincs mit dörzsölni, ugyanis kizárólag az alapanyagot lehet, azt meg fölösleges. Manapság gyakorlatilag mindenki folyékony szappanokat használ, mindegyikben van valamilyen jó zsíros hidratáló anyag. Azt a zsíros anyagot légyszi ne dörzsöljétek jól rá a kontaktlencsére, csak kényelmetlenebb lesz. Bele kell tenni a lencsét a tokba, félig önteni a tokot és 20-30 mp-ig rázni. Utána leönteni a lötyit és frisset rá. Ennyi.

 

Üdv,

DG

 

Előzmény: _klaresz_ (11263)
lacim2 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 11264
Sziasztok.

Most agyalok azon hogy lencsét vegyek.
Van 1-2 gyerekes kérdésem.

1. Ha 1-es dioptriájú lencsével vidáman jövök-megyek miközben nem "rövidlátok" :) akkor hogy fogom elviselni a monitort?
Sajnos naponta 4-5 órát is gép előtt ülök (hébe-hóba).
Szerintem nekem ez lesz a bukta, és ezért nem hordhatok lencsét.
Bár csak meghazudtolnátok.

2. Xl. kerületben hová érdemes menni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

_klaresz_ Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11263

Zozzantoz: Mint már írtam, ugyanez volt velem, Visitint tökéletes (BC 8.9), OX kényelmetlen, rossz látás (ez 8.6 volt), Biofinity 8.6 BC-vel csúcs, így a hónap végén is, pedig voltakl fenntartásaim pont a görbület miatt.

 

Ma vettem át a negyed éves lencsémet és megkérdeztem, hogy mi volt az a lencse, amit nem szabad dörzsöléssel, csak rázogatással tisztítani. Proclear volt a válasz.

CooperVision, alighanem te vagy a legilletékesebb válaszadó ebben a kérdésben. Igaz a fenti állítás, miszerint a Proclear lencse anyaga miatt nem szabad dörzsöléssel, csak tartóban rázogatással tisztítani ezt a típust? A legtöbben itt a fórumon kicsit kételkedünk ebben...

klaresz

Előzmény: Zozzantoz (11261)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11262

a görbület lesz akkor a baj....

 

DG

Előzmény: Zozzantoz (11261)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11261
8.9-es focus monthly-val tökéletes volt minden, AirOptix előtti napig azt viseltem. Tényleg rejtély mi miatt érzem ilyennek. Ha nem a görbület akkor az anyaga, mert az átmérő sem hiszem hogy baj lenne a 14 helyett 14.2. Aztán ki is fújt, fehérjelerakódás zsír új lencsén nincs.
Előzmény: CooperVision (11260)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11260

Szerintem attól, hogy feszes egy kicsit, még nem kéne ilyeneket érezz, de a legjobb lenne egy nagyobb görbületű bármilyen lencsével próbálkozni, hogy ugyanezt érzed-e....

 

DG

Előzmény: Zozzantoz (11259)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11259
Teljes diszkomfortot érzek, szemkáprázással kettőslátással, nagyon sok pislogásra is késztet, fotózom és rettentő érzés ha meg kell figyelnem egy tárgyat, pl vízcsepp az ágon és 1 csepp helyett 4-et látok vagy rá sem tudok a szememmel koncentrálni... ezeket érzem. Egy-két órán belül eresedik a szemem is. A focus visitint-et sok éve hordtam már, gondtalanul.
Előzmény: CooperVision (11258)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11258

A kontaktlencsék görbülete nem mindíg határolja be a hordhatóságát. Attól, mert valakinek 8.9 a görbülete, lehet, hogy SIMÁN tud hordani egy 8.6-os lencsét. ABSZOLÚT alapanyag függő. A merev, rugalmatlan lencsék nem alkalmasak erre. a rugalmasabb alapanyagok képesek annyit tágulni, hogy kényelmesen hordható marad anélkül, hogy feszes lenne. Ki kell próbálni.

A Biofinity is és a Proclear is 1 görbületben van...és lesz. Nem biztos, hogy a görbület okozza a problémát. Próbálj ki még egy-két más alapanyagot és ha semmi nem válik be, akkor nagyobb görbülettel kell próbálkozni. Mit érzel fizikailag, amikor berakod a lencsét?

 

DG 

Előzmény: Zozzantoz (11247)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11257

Igazat is adok, meg nem is - az O2 hiány probléma és sok esetben a nem helyes görbület v. átmérő okozza. Ha túl szoros, igaz, hogy nem megy át elég O2, de elsősorban fizikai hatásai vannak. Mi van akkor, ha túl laza? - akkor már elég O2 megy át.....csak csúszkál, szemhéjhoz ér és irritációt okoz. Ha fehérjefelrakódás van a lencsén, az is fizikailag bántja a szemet, pedig van O2 áramlás.....Én annyit mondok, hogy az Oxigénáramlás szükséges de 'csak' egy faktor a 4-ből.

 

Üdv,

DG

Előzmény: McLaca (11252)
CooperVision Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11256

Ezt sajnos nem tudjuk, de nem is akarjuk erőltetni. Mi azt erőltetnénk, hogy mindenki optikában vásároljon...aki csak tud. A Biofinity azért ennyivel drágább, mert más kategória. Az OX-ban nem tudsz aludni + egy sokkal régebbi technológia. Aki akar a lencsében aludni, vagy van sok pénze az Biofinity. Aki nem akar benne aludni, Proclear.

 

Üdv,

DG

 

Előzmény: Törölt nick (11249)
macimoci Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11255
Én a citromosat próbáltam.
Előzmény: Zozzantoz (11254)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11254
a freemailes email címem elfogadta... a tolna.net-est nem, érdekes... be lehet lépni csak az emailben kapott kódot kell újraküldetni vele, rendeltem 2 doboz focus visitint-et... meglátjuk
Előzmény: macimoci (11253)
macimoci Creative Commons License 2007.11.15 0 0 11253
3 napja próbálok felregisztrálni a lencsebolt.hu-ra, mert fogytán van a lencsém és ott lenne a legkedvezőbb áron és még ajándék ápolót is ígérnek hozzá, de egyszerűen nem enged be!
Vásároltatok már náluk? Van valami trükkje a regelésnek?
McLaca Creative Commons License 2007.11.12 0 0 11252

A 2.-ra tudok válaszolni: a szaruhártyád függvénye. Ha nagy a szaruhártyád átmérője, egy kicsi lencse (pl. 14mm) irritálhatja, mert nem fedi le teljesen.

 

CooperVision: amiket írtál, mint bennealvás feltételei, ill. ereződés okai, ott nem arról van szó, hogy az esetek egy része oxigénhiányt okozva okoz (pff... :)) ereződést? Mert az erek a szaruhártyába elvileg azért húzódnak be, mert amaz kevés oxigént kap. (Nem vagyok kontaktológus, ezért kérdem.)

Gondolok itt a szoros lencsére, tudomásom szerint ennek is o2 hiány a következménye, aminek pedig ugyebár a széli ereződés. Ahogy a száraz lencse csökkent o2 áteresztésének is.

 

Üdv!

Előzmény: sunandshine (11248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!