Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13054

Én nem mondtam, hogy könnyű dolgod van, sőt nagyon is nehéz.Ha a labdán háton fekszel és úgy formázol egy C betűt, az biztosan nem jó neked, mert nem púpot kell eltüntetned, hanem a kyphosist kell vissszaírnod. Az ágyéki görbületre persze jó, de ez a gyakorlat kihat a hátra is.És ettől van nehéz dolgod.

Értem én, hogy erő, de a rossz írányban való erősítés fixálja a meglévő helyzetet.

A fűrészelés jó, mert nem függőlegesen terheli a gerinced. A plank is jó, de csináld oldalra is, a konvex oldallal ellentétes oldalon.

Érdemes erősíteni a horpaszt is, mert ez az izom felfut a gerincre (támadó állás, kezek nem a talajon, hanem felfele nyújtózva).

Jó lehet neked  még a széktartás, a lefele néző kutyapóz, az oldalsó hátizmokra a háromszögállás (trikonászana).

A jógában egyszerre van jelen az erő és a hajlékonyság. Keress olyan gyógytornászt, aki jógaoktató is. Almásy Csillának pl. a fekvőtámasz a mindene.Annak mindenféle változata.

A labdán sok gyakorlatot lehet végezni, plankot is.

Sok képet, infót találsz az FB-on, ha felmész Almásy oldalára: gerinckoncepció.

Előzmény: Dávid1224 (13051)
csikos.kinez Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13053

Sziasztok!

 

Édesapámnak az LV-S1 szakaszon van szűkülete ami nyomja az ideggyököt, találtunk jó idegsebészt így a hétvégén volt epidurális kanül bent majd a kanülbe kapott szteroid injekciót is, vasárnap kiengedték, fekszik leginkább és sétál, de egyre erősebb a fájdalma. idegileg is teljesen padlón van, a talpai nagyon fájnak de az összes izma be van feszülve. Normális ez?? van erre valami módszer amíg nem hat a gyulladáscsökkentő szteroid? esetleg kérdezhetnék tapasztalatokat ezzel kapcsolatban? Már nem tudom mivel tudom tartani benne a reményt és hitet mert ekkora fájdalom mellett nem hisz a gyógyulásban. Holnap megy pszichológushoz is az idegsebészetre mert állítólag sokáig fennálló fájdalomnál megmarad a fájdalom érzet... köszönök  minden segítséget és fájdalommentes napokat kívánok!

Dávid1224 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13052

Ja, fitball on ülök, nyújtok, úgy érzem, ez teljesen hasonló lehet, mint egy denevérpad csak olcsóbb.

Dávid1224 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13051

lapos a hátam, a nyakam kiegyenesedett, a derekamon csökkent lordozis, és két csigolya itt enyhén torzult, és az s1 lumbalizált.

Eddig se bírtam volna fizikai munkát végezni, de most fél év alatt sokat rosszabbodott az állapotom, ez egy gerincsérvtől független, öregedéssel járó dolog 33évesen? Félek igen.

Brigi, köszi a segítséged, járok gyógytornászhoz, és én úgy érzem a gyógytorna, egy óvatosabb módja a sportnak, amíg valaki tud húzóckodni, plank gyakorlatot fekvőtámaszt csinálni, súlyzóval "fűrészelni", tárogatni, addig ezeket javaslom, mert ezek sok izmot megdolgoznak. A gyógytornász nem ad egyéni gyakorlatokat, mivel mindenkinek az öszes törzsizmát erősíteni kell, és sajnos a gyógytornász nem tudja melyik gyenge.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13050

Mindenképp gyógytornász, mert lapos háttal nem minden gyakorlat végezhető. Vannak kifehezetten tiltott gyakorlatok pl.nem lehet sokáig hátrafelé hajlást végezni, mert az így erősített hátizom rögzíti a rossz tartást.Tehát csak szakember által összeállított gyakorlatokat végezz.

Előzmény: Dávid1224 (13046)
portug Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13049

Az adottságaim hasonlóak, lapos hát, s nemrég diagnosztizált porckorongsérv, s most nagyban dolgzom az állapotom javításán!

Előzmény: Dávid1224 (13046)
kheiron Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13048

Irány a gerincgyógyász-ortopédus, aztán MR, és gyógytorna.

Előzmény: Dávid1224 (13046)
kheiron Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13047

A labdának tudtommal az az egyik legfontosabb dolga, hogy guruljon, az alá tett gyűrűvel egy csomó hasznos funkciót eltüntetsz sajnos.

Előzmény: porcika88 (13013)
Dávid1224 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13046

Sziasztok, 33 éves vagyok lapos háttal, enyhe torzióval. Fél éve kezdett fájni a lábam. Van valaki hasonló adottságokkal, aki elkerülte a műtétet, vagy épp már műtötték?

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13045

Nem is a gyógytornászt, hanem a körülményeket hibáztatom.Az öltözködésre egy négyzetméteres "szoba" állt a rendelkezésünkre.A tornateremben feküdtünk, mint a heringek. Ha valaki elvétette, hogy melyik lábát is kell emelni, összerúgott valakivel.

Beszélgettem a gyógytornásszal, elmondta, hogy szóltak a körülmények miatt. Azt a választ kapták, hogy el lehet menni.

A János különösen egy lepusztult hely.Teljesen gazdaságtalan a fenntartása, rengeteg épület, számos fabódé. Fogadok, hogy a legjelentősebb költsége a rezsi.

Előzmény: Flower2000 (13044)
Flower2000 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13044

Én most jöttem az állami gyógytornáról, a János kórházból. Csodákat művel a kislány, tudja a McKenzit is és manuálterápiát is. Nagyon ügyesen rájött hol akadt el, ragadt be az ideg és annak megfelelő mozdulatokkal szinte elmúlt a fájdalom. Persze van most is még fájdalom, de szerintem ha azt sokat csinálom, amit ő mondd, akkor rendben leszek.

Előzmény: Törölt nick (13042)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13043

Na ez nagyon érdekel.Hátha van egy jó megoldása.

Előzmény: portug (13039)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13042

Kevés nekem a nyaki Mckenzie. A teljes gerinc görbületével baj van. Egyszer van egy gerincferdülésem, a háti szakaszon balra konvex torsioval, az ágyékin pedig jobbra konvex torsioval.Tehát a sáját tengelye körül elfordult a csigolya. (Nem nagymértékű). Azután az ágyéki, nyaki gerinc normál görbülete (lordosis) kiegyenesedett. Volt egy ellentétes irányú görbület (kyphosis) a nyakamban, ezt már sikerült kivárázsolni. Ezek eredménye a porckorong kiboltosulása,discopathia......, mert sokkal jobban terhelődnek a porckorongok.

Ha az ágyéki gerinc nem áll jól, akkor a nyaki sem áll jól. És mivel nem áll jól, ezért az izom folyamatosan védekezik, stabilizálni igyekszik a gerincet és ez az ami fáj. A nyakról eredő és hátközépig futó csuklyás izom folyamatosan fáj.

A derekam alig, alig fáj.  Inkább a nyak, hát, kapocka.

 

A nyak esetében kevés a nyújtás, számos izomra kell dolgozni a háton. Nekem pedig az egész gerincre kell dolgoznom.

 

Csodás ez az állami gyógytorna a kiégett személyzettel.

 

Előzmény: portug (13037)
Flower2000 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13041

Én úgy gondolom figyelni kell van-e javulás, ki kell próbálni mindent amit lehet. Ha nincs javulás egy-két hét múlva, csak ugyanolyan esetleg még rosszabb akkor kell műtéten gondolkodni.

Előzmény: Edo87 (13025)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13040
portug Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13039

Sikerült Benével emil kapcsolatot létesíteni, kérte részletesebben a történetem, majd jelzem, mit írt!

Előzmény: Törölt nick (13017)
ghepard Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13038

Nekem is volt brutális nyaksérülésem 2008-ban (a focin szenvedtem el), először úgy nézett ki, hogy mozdulni se tudok, azt hittem lebénultam. De aztán valahogy nehezen tudtam mozogni. Nagyon sokat bajlódtam vele (orvosnál nem voltam vele, gyakorlatilag 1979 óta nem járok orvoshoz). Sok mozgással, nyaktornával és hatrafelégyaloglással/futással elég szépen rendbetettem. De elég sokáig tartott. De azóta van sokkal egyszerűbb módszerem ezekre a derék meg mindenféle fájásokra. Nekem 1974 óta problémás a derkam, mert lezuhantam a sötétben a mélybe és 4 méter után nyújtott lábakkal landoltam a betonon - azóta nem igazi a derkam, örültem, hogy egyáltalán túléltem. De az utóbbi években már nagyon magas színvonalom van azt hiszem - alávetttem a legnagyobb terhelésnek - gerellyel kezdtem dobálgatni. az brutálisan terheli a derkat is, nyakat is, térdet is, vállakat is, gyakorlatilag mindent. 2012-ben kezdtem és szinte szórakozva a módszeremmel (gyakorlatilag kemény fizikai edzés nélkül) olyan magasságokba jutottam, hogy egy kicsit hihetetlen kategória. Most ott tartok, hogy simán elérhetem a korosztályom legjobbjának a kétszeresét is. Persze ez hosszútávú feladat, most csak jóval felette vagyok.

 

Az én módszerem a légzés. De nem egyszerű légzés, hanem túlnyomásos, meg alulnyomásos, meg vibrációs, nagyon gyors vibrációs. A túlnyomással brutálisan fokozható a sejtek oxigénfelvétele a vérből, a pici gyors ütemmel pedig növelhető a nedvek kerigése a testben, szintén nagyon számottevően - s ezáltal meg bövekszik a sejtek potenciálja (a fala és a belseje közti fewszülrség). Ez meg elmulasztja a fájást. A sejt akkor küld jeleket az agyba, mikor potenciálja lecsökken kb 40-50 mV-ra (milivoltra). A normálsan működő sejtnek kb 70 mV a potenciálja és nem küld fájdalomjeleket az agyba. A rákos sejtnek meg már olyan alacsony (15mV vagy kisebb), hogy már nincs is energia a jel küldésére - ezért hogy nem fáj a rák nagyon nagyon sokáig.

 

Azonban ezeket a technikákak nem is olyan egyszerű elsajátítani. De ha nekem sikerült, akkor azt hiszem mindenkinek sikerülhetne. Ha jól tudja ezt csinálni az ember, akkor a sötétben csukott szemeknél látni lehet a vibráció és a hatásos légzés eredményét. Ha valakit érdekelne valami ebből, szívesen részletesebben is lehetne......

Előzmény: Bubuca (13030)
portug Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13037

Brigi, ne haragudj, hogy kérdezem, hiszen biztosan írtad, de annyi hozzászólás volt már, végig olvasgattam a történeteket, de keverednek a fejemben a személyek, kihez melyik lelet - kezelés illik:)Szóval a kérdésem, hogy neked nem volt jó a Bene nyaki nyújtása meg a nyaki McKenzie? Nővérem küzd nyaki gondokkal, még se diagnózis, se semmi, a kezét fájlalja, most első körben ő is elmegy a gyógytornászhoz.

Előzmény: Törölt nick (13017)
portug Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13036

Engem ez a macera keserít el az egészségügyben...Merthogy egy gyógytornász van ott vagy 15 emberre, az a rendszer hibája, s értem én, hogy nem tud csodát tenni...De az ember részt nem lehet a rendszerre fogni...Mintha virslik lennénk...rámkötik az eszközt, leveszik rólam, de semmi, semmi kommunikáció....Néma nővérek jönnek - mennek...Én mindenhova belépke, mosolygok, köszönök, s rámnéznek, szinte azt kérdezve, mi bajom...mit köszöngetek, ott az ágy, feküdjek, s majd jön....No de örülök, hogy a csontosodás jó, ez a legfontosabb!!!!

Előzmény: Törölt nick (13017)
Bubuca Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13035

Köszönöm a válaszod, Brigi57 - igen a fájdalom egészen a tarkom legtetején van - egesz konkretan ott, ahol a koponya kis felkorive van a ketto találkozásában. Ha többet tudok az MRirol - megirom, h kiderüljön mi lehet ez..

Előzmény: Törölt nick (13032)
portug Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13034

De örülök a mosolyodnak, ne hagyd elszökni!!!

Előzmény: Edo87 (13031)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13033

😊

Előzmény: Edo87 (13031)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 13032

Nem nagyon érthető amit írsz.Ha a C.I.(atlas) csigolya körül fáj, akkor az a tarkód tájéka. Ettől nem fáj a torok. A Bene féle nyaknyújtó gyakorlatok a sérvesedést, tehát leginkább a porckorongot célozzák, viszont a C.I.- C.II.között nincs porckorong, izesültek. Ez a két csigolya nagyon eltér a többitől. Ezeket   fejbólintással (igen-igen), oldalra mozgásokkal (ejnye- ejnye) lehet elérni. Tehát előre-hátra, jobbra balra.Persze attól még jó a nyújtó gyakorlat is a nyakra.

Nem bántja az ágyéki szakaszt, ha jól csinálod, egy szék szélére ülve, erősen homorú derékkal.

Nekem is kihatott a torokra (C.VI.), de a gégész azonnal észrevette, hogy a fejbiccentő izom rendkívűl feszes, én is azt hittem a torkom fáj. A nyakról jónéhány izom ered, némelyik a hátközépig ér, és tapadnak a lapockán is, így egy izomfeszülésnél ezek a területek fájhatnak.

Lazító gyakorlatoknak nézz utána.És  lapocka záró, nyitó gyakorlatokat végezz, valamint a rotátor köpenyre is dolgozz.

Az mr után többet tudsz majd.

 

Előzmény: Bubuca (13030)
Edo87 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13031

Most sikerült mosolyt csaljál az arcomra, köszönöm! Hihi :)

Előzmény: Törölt nick (13029)
Bubuca Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13030

Nyakas sorstársaktól szeretnék tanácsot kérni - túl gyorsra sikerült csavaró mozdulat után hirtelen lapocka kornyekre induló fájdalom - majd másnap kb nyaki 1es csigolyanal lokalizalódó fájdalom lépett fel...sugarzik a torkom irányába..kicsit erösodik a fájdalom ha egyik iranyba forgatom, de nincs teljes mozgaskiesés.Probaltam a Bene fele nyujtast.. attol ugye a lumbalis szakasz faj..mert sajnos a masik vegen is vannak gondok..:(Elkezdtem szedni izomlazitot es gyulladascsokkentot, MRI dec vege..mit lehet csinalni még a fájdalom ellen?meddig kell szüneteltetni a tornat?...mert a fajdalom könnyen lehet hogy egy honapig sem hagy alabb?..nyakra vajon lehet isiasz infuzioval probalkozni, ha a gyogyszerek tovabbra sem hatnak?a sulyfurdot probalta valaki nyakra?

Nagyon köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13029

A FB- on is fenn van, ott olvasgattam és ott írtam neki.

A gyógytornász végzettsége mellett, számos dolgot elvégzett még.Egyébként maga is megküzdött a sérvvel. Ha nem végezhet esetedben manuálterápiát, nyilván nem fogja tenni. De lehet, hogy néhány fogással megszabadít ettől az oldaltarrásból.

Ha felhívod, mondd el neki mi a problémád, az antalgiás tartást is.

Egyenlőre egy telefon, hogy mit is mond.

 

Igen, egy nagyon jó arc, illenétek egymáshoz. 😊 

 

Előzmény: Edo87 (13028)
Edo87 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13028

Hol olvasod, milyen forumon vagy FB-on? Mellesleg igen jo pasi jegyezzem ezt is meg :) Szivesen is mennek el hozza... csak ahogy a McKenzie terapeuta mondta h annyira be van nekem furodva, h nem tud, nem enged ki a testem az oldaltartasbol. Nem tudom mennyire hasznalna, de felveszem majd vele a kapcsolatot. 

Előzmény: Törölt nick (13027)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13027

Hogy ne legyek pongyola, átmásoltam a panaszkodónak írt választ:

 

 

"Természetesen előfordul, hogy egy eljárás valakinél nem válik be. Éppen ezért nálam két bérletig el sem jutott volna ha nem javul a megfelelő ütemben, az én etikám mást diktál. Sajnálom hogy úgy érzi, elvesztegette azt az összeget, de mások pénzcentrikus hozzáállásáról nem tehetek."

 

 

Ez nekem korrekt!

Előzmény: Edo87 (13025)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13026

Örülök, hogy legalább beszélsz vele.

Onnan gondolom,hogy nem egy pénzéhes, hogy valaki panaszkodott neki egy terápiáról, hogy már a 

sokadikat kapja és nem használt.Erre az ő válasza olyasmi volt, hogy sajnos akkor a terapeuta nem a gyógyulásra, hanem a pénzre fókuszált.

Nekem szimpatikus ember. Hát ha....  

 

Előzmény: Edo87 (13025)
Edo87 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 13025

Koszom nektek a kedves szavakat, sokat segitenek. Koszonom Brigi a szakember ajanlasat, mindenkepp beszelni fogok vele. Csak most egy kis ido kell h helyre tegyem magamba a dolgokat. 

Előzmény: Törölt nick (13022)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!