Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

advocado4 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 5387

3.VARÁZSPÁLCA MASZK....

bal oldalt nyíl alatt egyből ,kis négyzet megnytod ,és van benne egy kis varázspálca...

4.

..az egész ép kap egy pirosas árnyalatot,a pálcával rákattintasz a háttér egy részére és az elszineződik..

5.ezt követően bal oldalt boruló kis vödör kitöltés,a vödröt az elaszineződött részhez vszed ,katt és már fehér is...

..újra varázspálca,újra kitöltés....

türelem kell ehhez is ,de így legalább valamenyire a körvonalak fehérek lesznek,amit könyebb radírozni.........

.........a végén elmented,a corel dravban meg radírozol....

--------------------------

..javaslat, a v.pálcával néhány helyen meg kell nézni ,hogy hol érdemes kezdeni,mert van hogy a háttér és a játékos színei anyira hasonlóak hogy mindkettő elszineződik.........

advocado4 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 5386

....KIS SEGÍTSÉG A HÁTTÉR KIALAITÁSÁHOZ...........

COREL PHOTO  PAINT 3

.....ez van nekem alapból a COREL DRAW mellé...

....megnyitod a képeket akár az össeset amt szeretnél "kifehéríteni"...

1....

1

2...

beállítod a háttér szín kitöltést hogy mlyen legyen....

....bal oldalt lent kis kocka ,most kék de rákattintatasz  ,és átállítod amilyenre szeretnéd.

..most fehér.......

Előzmény: nj (5384)
advocado4 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 5385

....ezek a képek tablóképek ,eleve fehér háttérrel........úgy hogy ezzel nem kellet

sokat bajlódni........

.....a csapatok honlapjain 50-60%-ban homogén háttérrel vannak fent a játékosok képei,

de ,ha már van egy  stadion,vagy egyébb épület ,erdősáv az már zűrösebb....

Előzmény: nj (5384)
nj Creative Commons License 2013.08.18 0 0 5384

Ez így jó, mert szép egységesek a képek, nincs a játékosok mögött háttér, de számomra az nehéz, hogy a vállat, fejet körberadírozzam. Gallér, fülek, össze-vissza álló haj, ami esetleg beleolvad a sötét háttérbe, hát az egy rémálom!

Ha végül esetleg nagy nehezen sikerül is, akkor meg olyan lesz, mint amit Bumbi elrettentő példának írt le: baltával kivágott! :-)

Előzmény: advocado4 (5374)
zolo 74 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5383

Good job!

Érdekes bajnokság volt - a Dunaferr első bajnokságát nyerte a Gázszer ki a Pécs belépett a Szeged feladta.

Ezt újra le kell játszani! Csak a kezdő 11-el van probléma. Hiába, régen volt már.

Minden segítséget előre is köszönök!

Előzmény: arsenal4 (5363)
dopami. Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5382

Előzmény: dopami. (5381)
dopami. Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5381

A skótokat most nem találom, de itt vannak az angolok 1960-as évek:

Előzmény: Bumburnyák (5336)
dopami. Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5380

Nagyon szépek!

Előzmény: Bumburnyák (5361)
dopami. Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5379

advocado4 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5378

...........hát ennyi....

..........ezt a folyamatot a legtöbben ismerik ,de azért remélem ,valaki merít hasznot belőlle...........

...........bátorkodtam leírni ,képekkel ilusztrálva,-nekem legalább is sokal könyebb megértenem ,ha látom is amiről szó van-.............

.........örömmel venném ,és még jó pár személy rajtam kívül ,ha lenne ilyen része Is a fórumnak,ahol a "HOGYAN SZERKESZTEK ÉN" GONDOLATAIT,FURFANGJAIT,FOGÁSAIT,

.............TITKAIT........megosztanánk egymással..........

.a  --k---  és az  ---i----betűket nem mndig érzékeli a billentyűzet,olykor kimarad,bocsánat....................

Előzmény: advocado4 (5377)
advocado4 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5377

...........a jobb gombal visszatudjuk vonni ha valam ökörséget csináltunk..

..........még egy ha a szöveget megnyitjuk,a legfelső sorban van a KARAKTERFORMÁZÁS.........oldalt bead egy ablakot ,itt ha előtte kjelőltük amit szeretnénk a betű tipusát pillanatok alatt meg lehet változtatni......

...így gyorsan ,  több féle betűt használva  ,lehet kivágókat készíteni.....

...és a  betűk mérete is állítható,el is tüntethető........

Előzmény: advocado4 (5376)
advocado4 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5376

..........MENTÉS.........

...kijelölöm az egészet.

....felső sor BITKÉPEK , konvertálom  bitképpé,

,majd újra megnyitva  BITÉPEKSZERKESZTÉSE ,és itt JPG -ben elmentem..........

advocado4 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5375

..........POSZTOK.........

A RÁCS  és a SEGÉDVONALAK segítségével  a posztokat a kivágók fölé rakom.

....természetesen a MÁSOLT-okat készítek és gyorsan sorba rakja őket,..

....nekem a vonalak sokat segítenek hogy pontosan rakjam a szavakat..............

........még egy nagy csapatnév  ,dátum , VB........kész

advocado4 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5374

.....SZEMREVÉTLZÉS

............kicsinyítek hogy átlássam az egészet ,így jobban látszik ha még valahol igazítani kell ,-méret, szimetria (betűk- test).....

!!!!!!!..........MIELŐTT NEKIESNÉK A RADÍRRAL ,ELMENTEM EGY MAPPÁBA ,AHOL A  RADÍR ELŐTTI TELJES CSAPATOKAT GYŰJTÖM  ....ÍGY  HA NEM TETSZIK KÉSŐBB A VÉGERDMÉNY ,NEM KELL ELŐRŐL KEZDENI AZ EGÉSZET ,MERT MEG VAN A NAGY" MŰTÉT"  ELŐTT.........

...és jön a RADÍR....................

advocado4 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5373

IGAZÍTÁS-RADÍR

.........ha meg vannak a nevek,begazítom véglegesen a képeket, mind szimetria,mind méret -ha még kell-...

.........ha egy játékos válla ,feje nagyon ferdén áll igazítok rajta ,egy kis csalással.....

...nagyjából szitre igazítom,ilyenkor általában az egyik váll feljebb kerül,..de ezt kis radírral meg lehet igazítani.......szinte nem is lehet észre venni.........

Előzmény: advocado4 (5372)
advocado4 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5372

X........-berakom a képeket a körökbe.......

.majd smét megnyitom a Nézetben  a RÁCSOT és ennek segítségével a játéosok mellé írom a neveiket és egyből méretre igazítom........

......a játéosok képeit külön megnyitom oldalt ,a nevekkel így könnyen ,gyorsan megy az írás....egyszerre szoktam az összes nevet kiírni,és csak később igazítom a kőrívre........

.........ha meg vannak a nevek ,kőrívre igazítom őket,ha kel igazítok,-plhaj miatt-,...

advocado4 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 5371

..következőkben felső sor SZÖVEG........ott kijelölöm a "szöveg illesztése a nyomvonalra"-.......és a szöveget a körívre rakom-gazítom........

..X....majd kiveszem a kőrből a képet........kijelölöm a karikát a szöveggel és csinálok egy másolatot....felső sor....SZERKESZTÉS....MÁSOLAT alpont......... 

..........a másolatot ,vízszintesen és függőlegesen is tovább másolom,-ráhúzom a mellette levő kőrre- nagyon szépensorba rakja a program..

....persze az alap köröknek jól kell állniuk..............

.meg vannak a körök ,az ország névvel..........

advocado4 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5370

4-...kijelölöm az első,csak az első kőrt, és a két szélső körívet kitöltöm fehérrel........

........így a behelyezett kép körül később bátran radírozhatok.........

5-....behelyezem az egyik képet,beigazítom,majd a felső sor  NÉZET -et megnyitom  és kijelölöm a rács ,és a segédvonalak pontokat............

.......megírom az országnevet majd a rács  segítségével méretre nyújtom,zsugorítom...

Előzmény: advocado4 (5369)
advocado4 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5369

és igy szerkesztek én....kispoharas........

1-van szerkesztve  alpból tíz kőr, az elsőn egy plusz karika a kispoharas kivágóknak....

2-.......importálom a képeket,egymásra rakva,egyszerre kijelölöm őket és nagyjából méretre igazítom egyszerre az összeset,- ebben segít egy minta........

3-.......aztán egyessével pontosítok a méretben ,ebben segít a minta, és az első igazított kép

advocado4 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5368

és ide van feltöltve :

http://indafoto.hu/akokszi2/collections

Előzmény: advocado4 (5367)
advocado4 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5367

..folyt.........

advocado4 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5366

folytatás..

advocado4 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5365

......szép estét.......

..........egy kicsit lerágott csont amit csináltam.........2010 VB....

..........több kedves szerkesztéssel foglalkozó kolega elkészítette különböző stílusban,de színesben azt hiszem a teljes VB-t kispoharasban nem........

.............három féle betűtipus,-ami kispoharas méretben egyébként lényegtelen,mert alig észrevehető ebben a méretben a külömbség,de kinek mi tetszik..........

............de Kardosban  jól látható a külömbség..............

VFC10 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5364

Köszönöm!

A csapatok gyártása folyamatban van.

Előzmény: advocado4 (5360)
arsenal4 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5363

SZIASZTOK !

Még mielött feledésbe merülne a sorozatom gyorsan elkészítettem a maradék csapatokat a 99_es nb-1_es bajnokságból:

JuventinoAdam Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5362

A 2006-07-es szezon kieső

i

Velük kész lett az olasz bajnokság

Bumburnyák Creative Commons License 2013.08.16 0 0 5361

..a Botafogo 1962-ből..

advocado4 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 5360

...én tisztelettel elkérném majd őket..........

..........minden elismerést megérdemel egy komplett bajnokság elészítése,

......lényegtelen ,hogy tizenegy fő vagy teljes keret ,mind kettő komoly munkát igényel.......

...........akokszi3@gmail.com

Előzmény: VFC10 (5359)
VFC10 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 5359

Az egész meglesz.

Előzmény: advocado4 (5358)
advocado4 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 5358

....ez is egész pofás ......

........csak probálkozás ,vagy  csapatok.........

.........esetleg az egész bajnokság el fog észülni ?

Előzmény: VFC10 (5354)