Keresés

Részletes keresés

JuventinoAdam Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7310

Az E csoportot is befejeztem:

Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7309

Bobleeswagger Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7308

Barátom!

Köszönöm a szemléletes példákat!

Utóbbi számomra kissé kusza lett,de mindenképpen érdekes.

Az elsőt fogom erőltetni:-) 

Előzmény: advocado4 (7303)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7307

..szóval ebben a formában örökítem meg ezt a világbajnokságot..az eredeti mérete a képnek..2100 x 1400..vagyis szép nagy felbontású..

Előzmény: Bumburnyák (7306)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7306

..nincsen tovább kisérletezés, hamarosan vége a vb-nek..  :-)

Sylly75 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7305

Értem, akkor nem sokra mentél a válaszommal, bocs! 

Előzmény: Bobleeswagger (7301)
advocado4 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7304

EGY MÁSIK MÓDSZER.........

1.

....elöszőr mportálom az eredeti képet...aztán a varázspálcás képet amibe jócskán belefolyt a fehér.....

2.

......az eredeti képre rárakom  az elkezdett képet

(pont rá lehet rakni )

3.

...és most elkezdem radírozni a befolyt részeket , de mivel az eredeti alatta van az szépen kezd elő tünni...

4.

..segítségnek oldalra rakom külön megnyitva az eredetit ,hogy lássam menyit kell még leszedni.....

5.

.mikor kész egy keretet adok neki ,és így konvertálom bitképpé amit már el lehet menteni..a keret azért jó mert a fej felett is lehet szinezni a hátteret....

.

( az   - i -  és  - k - betűk sajnos sokszor kimaradnak... nem az igazi már a billentyűzet)

advocado4 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7303

...elöszőr is  amit lehet eltüntetek varázspálcával  ( így már kapok némi körvonalat is ami mentén megy  majd a radír)

1.

..Egy nagyobb kockával indítok körbe...is részletekbe,hogy ha hibázok vissza tudjak lépni....

. ....a kocka sarkával  szerintem szépen lehet menni az íveken....

2.

...ahol hajlat van ott lehet váltani körre....

3.

..aprólékosabb munkánál csökkentek a radír méretén...

4.

..kész....az apróbb hibák valószínű nem fognak látszani a kis méret miatt...

...a másik  ,általában a frizurákkal van probléma (Puyol ,stb),ha hiányozni fog pár fürtöcske az nem hiszem ,hogy feltünne bárkinek is....

advocado4 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7302

..azt hiszem "mélynyomó" papírnak hívják  ..20 ft .. az Andrási utcán a papírboltban..........én arra nyomtatok.........

Előzmény: Bobleeswagger (7298)
Bobleeswagger Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7301
...corellel és photo filtre managerrel dolgozom.
a kárbaveszést úgy vértettem,hogy egyszerűem nem tudok kontúrkövetően radírozni.
vagy belekapok,vagy cakkos lesz,túl vonalszerű.ez leginkább az arcnál és a nyaknál probléma.
vagy marad rajta valami felesleg...
a radír méret állítása sem oldja meg ezt a folytonossági hibát.
csak a nagy felbontású,jó minőségű éles képeknél van esély.
de olyam nem mindig van...
Előzmény: Sylly75 (7300)
Sylly75 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7300

Nem igazán szeretnék beleszólni a dolgokba, mert nem tudom ki mivel dolgozik. Jómagam ritkán szerkesztek csapatot és photoshopot, azon belül kijelölő eszközt használok. Ami aprólékos hosszadalmas. Egy mondatodon akadt meg a szemem, miszerint néha a teljes munkád kárba vész. Erről nekem az ugrott be, hogy a radírozásban néha hagyj szünetet, mert ha az egész hajat egyben akarod körberadírozni, akkor egyetlen hiba is végzetes. Ha pedig csak egykis részt radírozol egyszerre és azt elhibázod, akkor csak visszalépsz egyet a műveletek között, törlöd az utolsó lépést és onnantól folytatod, amitől még jó volt. Így nem vész el az egész munka. Photoshopban amúgy van egy úgynevezett visszaállító eszköz is. A kontúrozást pedig a rétegstílusokkal lehet elérni, körvonal, vagy külső ragyogás opcióval.

Ha nem ps-ot használsz, akkor elnézést a belekotyogásért!     

Előzmény: Bobleeswagger (7299)
Bobleeswagger Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7299

...valamint még mindig nagy próblémát okoz szépen radírozni:-( 

Te/Ti hogyan csináljátok?

Mindenkinek szól a kérdés,aki olvassa...

Tudom gyakorlás,gyakorlás...

De valami azt súgja,hogy nem jó oldaláról közelítem meg és ez a része tényleg csak időpocsékolás,sokszor majdnem teljesen kárba vész az amúgy ígéretes munkám.

Aztán tényleg nehéz észrevenni benne a szépet...

Üdv:boblee...

Előzmény: Bobleeswagger (7298)
Bobleeswagger Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7298

Szia!

Amikor elkezdtem a "majdnem vb" csapataimat csinálni,akkor még a fia-n nem vagy alig volt feltöltve kép.

Később már nem akartam összekeverni a két stílusú képeket,legyen mind egy helyről.Meg valahogy jobban is tettszenek a paninis képek.Annak ellenére,hogy a fifa-nak jobb a minősége és könnyebb vele dolgozni.Nem kell radírozni,csak kiönteni a hátteret.

Kipróbáltam a pipettás színmintavételt,de a kontúrozást azt nem tudom hogy kell hozzá csinálni,amit mutattál:-( 

Azt szeretném még kérdezni,hogy milyen papírra érdemes kész kivágót nyomtatni,hogy jó minőségű képet kapjak?

Tegyük fel,hogy jó minőségű kivágóról (mondjuk egyik képedről)van szó és a nyomtató is megfelelő,és tartsuk szem előtt a gazdaságosságot!A fotopapír megeszi a festéket...

További jó szurkolást és szerkesztést!(Mindenkinek)!

Előzmény: Bumburnyák (7295)
foci2014 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7297
Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7296

Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7295

..én nem is igazán értem, hogy egy kép eredeti arányain (hossz és szél) miért változtatsz..hiszen lehet %-osan is kicsinyiteni, és ilyenkor az arány nem változik..

..a fifa honlapján igazán jó képek vannak, de még ott is számtalanszor korrigálni kell a kép nagyságát (nem arányait), hiszen, ha úgy tenném be, az egyik fej hatalmas lenne, a másik meg apró..

..sajnos még a kötegelt szerkesztés sem jó megoldás, hiszen egy csapaton belül is változnak a méretek, hiába egyforma az eredeti képek nagysága (232 x 309), az egyik ember úgy van fényképezve, hogy majdnem a dereka is látszik, a másik meg csak mellközéptől..  :-((

..jellemző a fifára, hogy egyáltalán nem veszik figyelembe a gombfoci kép készítők igényeit..ideje ott is új elnököt választani..!

Előzmény: Bobleeswagger (7293)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7294

Bobleeswagger Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7293

...Jó estét!

Megfontolva a tanácsokból felfrissítem a csapatokat.

11 játékos lesz a legtöbben,de nem  mindegyikben tudtam dönteni,hogy ki a kezdő:-)

Bumbi mondta egyszer,hogy nincs olyan hogy végleges...

Én ezt a sorozatot így valahogy képzeltem el,csak nem minden csapatnál érvényesül egyformán.

16 csapat fog elkészülni,melynek első és második tétele a tegnapi portugál és az a javított anglia.

Felteszem az előtte utánna képeket és a nyersanyagból is...

Most nem ég bennem megfelelési vágy,örömmel készítem:-)

Ezek voltak az első "palacsintasütős fejek"

így néz ki a fifa-n és panini kártyán 1:1-ben,azért van különbség:-(

aztán ilyen lett: a régi Rooney

egy kicsit tényleg sok volt a 9 széles fej a 11 magassághoz...

íme javítva,néhol csak 7,5-es szélességgel:

advocado4 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7292

..........szép estét..

http://tribunadobotao.blogspot.hu/

...brazil munka....jók a képek , érvényesülnek a játékosok a színes háttérben 

(enyhe világosabb kontur van a játékosok körül),jól olvasható név, fent kicsiben a csapat , az üres terekre marad a címer  és szám...(aki ismeri a bajnokságot annak jelent valamit a címer - egy Juve vagy Real Madrid logóra ránézel egyből képpben vagy  , és feldobja a kivágót)...ami csak töltelék,de sokkal tartalmasabbá teheti a kivágót.............viszont ezzel több meló van.........

....teszenek ezek a fajta kivágók,de még is mostanában az egyszerű kivágók állnak hozzám közelebb..........

Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7291

Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7290

..már megint csak kritizálsz..

:-))))))))))))))))))))))))))))))

portoocsi Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7289

Azon gondolkodom, hogy évek óta variáltok, gyártjátok a szebbnél-szebb, ötletesebbnél-ötletesebb, túlzsúfoltnál-túlzsúfoltabb képeket és most itt van ez !

Gyönyörű,világos,egyszerű, lényegre törő, tökéletes.

Kell ennél jobb ???

Előzmény: Bumburnyák (7288)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7288

JuventinoAdam Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7287

A másik ma befejeződő csoport:

Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.23 0 0 7286

..Argentina, kész..

Bobleeswagger Creative Commons License 2014.06.23 0 0 7285

... a majdnem búcsúzó Portugália...(részlet)

Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.23 0 0 7284

..Algéria kész..

JuventinoAdam Creative Commons License 2014.06.23 0 0 7283

C Csoport:

Bumburnyák Creative Commons License 2014.06.23 0 0 7282

..sok időm nekem sincsen..de jól tudom, ha nem készül el a vb alatt, vagy annak zárása után pár héttel, akkor utána már nem igen tér vissza rá az ember..új események, új ötletek, új feladatot generálnak..

..bizony jártam már így nagy események megörökítésével..

:-(

Előzmény: advocado4 (7281)
advocado4 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 7281

..nekem most nincs időm szerkeszteni..

...úgyhogy ez a VB kimarad.....de már három kolléga is készíti és remélem mások is megmutatják munkáikat......  ,  jó munkát ,kitartást , türelmet   kívánok hozzá....:):):)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!