Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

pilaca 2013.02.21 Creative Commons License 4403

Én is Mátyásföldön vettem az első gombfocikat kb 1968-körül, egy-egy "kivehetőkarikásat" a helyi trafikban...

Egészen furcsa, de Mátyásföldön sohasem játszottunk csapatokkal mérkőzést! (Talán mert senkinek sem volt teljes csapata!)

Azzal szórakoztunk, hogy az asztal egyik sarkából el kellett találni az asztal átellenes sarkában lévő másik gyerek játékosát.

Aki többször talált, az elnyerte a vesztes gombfociját!...

Előzmény: Bumburnyák (4397)
Zecchini 2013.02.21 Creative Commons License 4402

Üdv.mindenkinek.

Bilbao 1980-81

olka65 2013.02.20 Creative Commons License 4401

Szép estét mindekinek...bocsi karikával még hadilábon ..állok..

Előzmény: olka65 (4400)
olka65 2013.02.20 Creative Commons License 4400

Jó napot kivánok mindenkinek ..kisérletezem..

arsenal4 2013.02.20 Creative Commons License 4399

Szép napot Mindenkinek.

Keresek 1965 és 1970 közötti szerkesztéshez használható csapatképet a Fradiról ,Dózsáról, Honvédról és Vasasról.Ha esetleg van más csapatról is kép ( külföldi is )az is érdekelne.

Hálás köszönettel elöre is aki elküldi ( zoltan6996@gmail.com) részemre.

portoocsi 2013.02.20 Creative Commons License 4398

A Miroir du football még horrorisztikusabb volt !

Akkoriban 101 Ft.- !!!!!!!!!

Ciki, hogy akkoriban magyar csapatotok nem volt, hiszen akkor

a gyerekek nem Messik és Ronaldók, hanem Albertek, Vargák

akartak lenni  :)

Előzmény: Bumburnyák (4397)
Bumburnyák 2013.02.20 Creative Commons License 4397

..engem maga a gomb érdekelt már akkor is.. :-))

..valahogy akkoriban, amikor gombfocikat vásároltam, ez olyan 1965 körül kezdődhetett..akkor a számora elérhető trafikokban (Mátyásföld, Rákosszentmihály) alig volt gombfoci, és igazán akkor tudtam venni, a e kellett menjek a Baross utcába (Budapest), és a fater munkahelye közelében volt két trafik, ahol lehetett gombfocikat venni, de én csak a kétrészesekre emlékszem, és a baráti körben csak ezt a tipust kedveltük..ez volt olyan változatban, hogy két bütyökkel kapaszkodott egymásba, vagy csak össze volt pattintva..

..nos ezeket a gombokat sokszor egyesével vettem meg, nem bontatlan csapatot, és vásárláskor nem a benne lévő kép, hanem maga a gomb színe volt a szempont..attól függött a vásárlás, találtam-e fekete felsőt, vagy piros alsót, stb (általában nem).. ..sajnos elmondhatom, hogy négyünknek, akik késre menő bajnokságokat játszottunk akkoriban, szinte egyik csapatunk sem volt meg eredeti szineiben..én a kedvenc Interemet sosem tudtam kék-feketébe, vagy a Celticet zöld-fehérbe öltöztetni..

..a másik érdekesség, amiben a mi bandánk nagyban eltért a tőleek hallottakól, mi általában fejenként két csapatot birtokoltunk mindössze..ezek egyike egy válogatott volt, másik meg egy klubcsapat..és külön játszottunk velük bajnokságokat, vagyis négycsapatos, körmérkőzéses bajnokság volt, általában két fordulóval (minden csapat minden csapattal kétszer mérkőzött), és mindenki a saját gombjait vezette..így a két forduló alatt minden csapat hat mérkőzést vívott..

..bajnokságot csak akkor játszottunk, ha legalább hárman össze tudtunk jönni, ha csak ketten kezdtünk játszani, azt barátságos mérkőzésnek hívtuk..

..Gábos minden esetben a Brazil válogatottat vezette, és a Real Maridot..Gyuri sem változtatgatott a csapatain, ő a francia válogatottal és a Milannal jtszott mindig..Karcsi pedig angol rajongó volt, így ő az angol válogatottal és a Manchester Uniteddel kapott ki általában..és többször változtattam, de az NSZK-n, Olaszországon és Uruguayon kívül nem játszottam más válogatottal, kedvenc klubom az Inter és a Celtic volt, de játszottam a Benficával is.. ..magyar csapataink egyáltalán nem voltak, és bár et bizonyára meséltem már..a képeket magunk faricskáltuk a gombokba a Képes Sportból, a Labdarúgásból, vagy a méregdrága (33 Ft) France Football-ból..vagy éppen onnan, ahol alami csapatkép végre megjelent..

Előzmény: pilaca (4395)
Signor Formica 2013.02.20 Creative Commons License 4396

Na, ez is nagyon jó. Még a címer alá a mezszám is kiférne..

Előzmény: Bumburnyák (4391)
pilaca 2013.02.20 Creative Commons License 4395

Kár, hogy nem emlékszel rá, de semmi baj...:)

Előzmény: Bumburnyák (4388)
pilaca 2013.02.20 Creative Commons License 4394

vágott szélű: 1970-78

X-es: 1977-1990

Előzmény: arsenal4 (4390)
pilaca 2013.02.20 Creative Commons License 4393

1968-69

Előzmény: Signor Formica (4387)
pilaca 2013.02.20 Creative Commons License 4392

Nagyon izgalmasan hangzik, köszi!

Előzmény: yorksir (4389)
Bumburnyák 2013.02.20 Creative Commons License 4391
arsenal4 2013.02.19 Creative Commons License 4390

Sziasztok ! Engem pedig az érdekelne,hogy a különbözö gombokba meg lehet-e határozni,hogy mettöl meddig készültek csapatképek?Gondolok itt például arra,hogy a vágottszélüekbe mettöl meddig ( évjárat ) készültek csapatok.És természetesen a többi is érdekelne ( x-es,körmös stb.stb. ).

Esetleg sorozatot is el tudnék képzelni ha venné Valaki a fáradtságot és össze írná mely csapatokat ismeri a különféle gombokhoz.Esetleg Mindenki leírja milyen csapatot ismer és a végén összegeznénk ( vállalnám az összegzést is ha kell ) milyen csapatok és milyen gombba készültek.Valami hasonlora gondoltam mint volt anno a Portoocsi féle gomb felsorolás.Az nagyon tetszett és ezuton is hálás vagyok érte.

Elöre is köszönöm Mindenki fáradozását ezügyben.

yorksir 2013.02.19 Creative Commons License 4389

Egy kis karton lapra 3 pakkot raktak 3-4-3 as elosztásban és foliázták.

Előzmény: pilaca (4386)
Bumburnyák 2013.02.19 Creative Commons License 4388

..micsoda dolgok érdekelnek téged..

:-))

Signor Formica 2013.02.19 Creative Commons License 4387

én azt sem tudom, mikor gyártották őket pontosan. 60-as évek? nem is éltem akkor..

pilaca 2013.02.18 Creative Commons License 4386

Ki emlékszik egyértelműen arra, hogy a "körmös (fogazott)" csapatokat milyen csomagolásban árulták????

Előzmény: Signor Formica (4341)
Signor Formica 2013.02.18 Creative Commons License 4385

Vasas Izzó, Kaposvár a 80-as évek elejéről..

Az én ízlésemhez, és tudásomhoz viszonyítva minden idők leggagyibb (szar) konstrukciója ez a típus. Se passzolni, se lőni nem lehet vele rendesen.

Fura, hogy az a Fodor művek gyártotta, akik most, szerintem, a legerősebb konstrukciót is gyártják. Nos, igazuk volt, hogy leálltak vele.

Kezdőket ne szívassunk azzal, hogy ilyen gombokkal probálkozzanak. Talán az egyetlen típus, amelynek egyik tulajdonságát sem vagyok képes elismerni vagy kedvelni.

Vannak még kispoharas változatok, nekem is van még, de minimálisan különböznek a többi kispoharasból.

A vágott 70-es évekbeli gombokkal (10 csapatnyi van) még nem játszottam (csak gyerekként). Ha meg lesz a 16-os darabszám, akkor Zecchini képeivel nyomunk egy 1970-es mexikói VB-t. De ez a típus ahogy kipróbáltam, valamivel gyengébb mint az X-es.

Ragasztott karikás, és három pontos csapatom csak egy-egy db van. Szinte alig játszottam velük. Így tapasztalatom nincs róluk. Szépnek, szépek..

Signor Formica 2013.02.18 Creative Commons License 4384

Az NB-I-es Máv Előre.

Ez a típus teljesen megbízhatatlan. A körmöm alól bármely irányba képes elindulni. Gyors, jól emel, de hogy valóban arra menjen, amerre az ember akarja, ahhoz a Szentlélek segítsége is kell.

Nálam a magyar NB-II-es csapatok szerepelnek ebből a típusból. (Ha provokatív akarnék lenni, akkor az összes mai magyar csapatot ezekből kéne megcsinálni, és akkor pontosan leképeznénk a különbséget gombfociban is, teszem azt a Fodor, Kardos és Molnár valamint az X-es, és a kétrészes éles gombokból készült top-ligás csapatok, valamint a mai magyar focit hordozó kispoharas között.)

Nagy előnye, hogy kezdő játékos ellen ilyen gombokkal lehet játszani, miközben, mondjuk a tanuló játékos a fent említett típusok bármelyikével küzd. Így a rutinosabb játékosnak sem kell félgőzzel játszani. Garantálom, beleizzad a győzelembe még egy kezdő ellen is.

Egy más ellen jó meccsekre képesek, de idegesítő "szófogadatlanságuk" miatt képesek kihozni az embert a béketűrésből.

Signor Formica 2013.02.18 Creative Commons License 4383

És a sokak által lenézett kispoharasok özül az egyik típus. Nem tudom, mi a neve.

A KEK-győztes Aberdeen és Rangers, valamint a BEK-győztes Celtic.

A kispoharasok közül a legjobb konstrukció, szerintem. De nagyon kifinomult játékot igényel. Könnyen fölé vágja. Jó a mezőnyben és a szögleteknél. De a távoli lövéseknél, valamint, ha a játékos távol van a labdától, teljesen megbízhatatlan.

Nekem még a skandináv csapatok vannak ilyen típusúakból.

Signor Formica 2013.02.18 Creative Commons License 4382

Az 1966 VB néhány csapata.

Portugália, Spanyolo., NSZK, Brazília, Anglia.

Kétrészes, éles gombok. Az X-es megjelenése előtti idők legjobb konstrukciója. Kemény, éles gomb. Kicsit jobb, mint az X-es. Ám a Kardos- Molnár- és a Fodor- gomboknál gyengébb játékerőt képvisel. Kiváló lapospasszoló, jó lövő. Latinos, ívelős, ejtős játékra nem alkalmas. De egy jó játékos a fenti elitebb gombokat is rendre képes vele megverni.

xkofi 2013.02.17 Creative Commons License 4381

F csoport

xkofi 2013.02.17 Creative Commons License 4380

E csoport

xkofi 2013.02.17 Creative Commons License 4379

D csoport

xkofi 2013.02.17 Creative Commons License 4378

C csoport

xkofi 2013.02.17 Creative Commons License 4377

B csoport

xkofi 2013.02.17 Creative Commons License 4376

VB 1994

A csoport

Bumburnyák 2013.02.17 Creative Commons License 4375

..a legjobb tudomáspm szerint a photofiltre nem alkalmas szöveg görbére illesztésére..de lehet, csak én nem kerestem eléggé..

.. szöveg görbére (körre) illesztését én coreldraw-ban csinálom..

Előzmény: olka65 (4374)
olka65 2013.02.17 Creative Commons License 4374

Jó reggelt.. semmi gond próbálgatom magam egyenlöre nem tudok még félkörives feliratot késziteni...sokat tanultam a PhotoFiltre programból ....próbálgatom magam, valóban igazad van nagyon kifakitottam a szineket természetes,hogy profi művésztöl elfogadom az épitö kritikát..köszönöm.

Előzmény: Bumburnyák (4373)