Keresés

Részletes keresés

djuice Creative Commons License 2021.03.08 0 0 2918

Nos, asszem a Rolandnál talán 700 körül kezdődnek az említésre méltó legjobb modellek a cabinet style kategóriában (is), amire a kérdéses Yamaha példáján következtetni lehet, hogy említetted. Nem azt mondom, hogy olcsóbban nincs jó Roland esetleg ami neked megfelel, de azért itt a Covid okán más tényezők is fontosak! Mégpedig, a szállítások sok helyen akadoznak és csak május környékére várnak több helyen leghamarabb újabb szállítmányokat, tehát már csak ezért is érdemes felvenni a kapcsolatot a nagyobb hangszeeboltokkal. Másrészt folyamatos a megújulás a hangszereknél, sok új modellt senki nem próbált még itt végig, így mindenképp megint csak a boltok eladóit érdemes elsőre nyaggatni.
De hogy konkrétumot is mondjak, egy zenész barátom nemrég volt Pesten és érdekes mód az 500 ezres ársávú, asszem P515-ös Yamahát próbálva, az elvileg fejlettebb mechanikával, sokkal kakibbnak érezte, mint az olcsó és már korosabb P125 modellt! Persze minden szubjektív, de neki azért van otthon egy 700 ezres Roland RD2000-ese is, van mihez mérnie a dolgokat, na meg az évek során szintén nem egy fél millió feletti zongorája volt.

 

Ha mindenképp egyéni tanács kell tőlem (bár az árkereső weboldalak listázzák azonos áron miből mik kaphatók), én azt mondanám, repülj rá használtan egy Nord Piano 2 vagy 3 modellre. Nem kimondott szobadísz, de hogy nem csalódnál benne semmilyen téren (se hangban, se billentésben), az 1000%! Tucat világsztár keze alatt látni a színpadokon és mondjuk Casiokat meg érdekes mód valahogy mégsem... :D

Előzmény: Laliaaki (2916)
djuice Creative Commons License 2021.03.08 0 1 2917

De most csak tessék abba belegondolni! Semmit nem tudni bővebben az elképzeléseidről és az igényeidről. Ha pont arról érdeklődnél hogy "ti ajánlanátok azt az öltönyt ott a kirakatban az utcasarkon?" - honnét tudhatnánk mi ezt, ha neked kéne igazából felpróbálni, mert azt sem látjuk karcsú vagy e vagy molett...

Kb. ez is ilyen hogy neked milyen billentés érzet tetszik leginkább. Na és a legjobbat nem ilyen árkategóriában mérik még azért. S itt jön a puding próbája...

Laliaaki Creative Commons License 2021.03.08 0 0 2916

Köszönöm, ez hasznos volt:) annyit megtennél, hogy több hasonló típust felsorolsz, amit érdemes még kipróbálni? Köszi.

Előzmény: djuice (2915)
djuice Creative Commons License 2021.03.08 0 0 2915

Én nem merném vállalni a felelősséget ilyen körülmények között hogy bármit is ajánljak. Rá kell szánni időt egy kis pénzt egy utazást és elmenni megnézni több kérdéses modellt.

A nevezett Yamaha egyébként kategóriájának a legalsó modellje, attól csak feljebb van. A kérdés az hogy megéri e a többlet árban is! Na ezt nem lehet kipróbálás nélkül eldönteni egy fórum alapján.

 

Vagy meg kell rendelni webshopból és akkor van esély 12 napig visszaküldeni ha mégsem tetszik...

Előzmény: Laliaaki (2914)
Laliaaki Creative Commons License 2021.03.08 0 0 2914

Sziasztok,

Nekem a billentyűzet a legfontosabb, hogy ebben az kategóriában ez a típus jó -e, nem értek hozzá. Van most egy használt pianino, de vissza kell adnom. Van-e tapasztalat ezzel a típussal. Természetesen fulhallgatoval  is használnàm. Van egy jó hirdetés 519000 Ft-ért. Ennél többet nem szeretnék kiadni. Kipróbálni nem tudom, mert vidéken vagyok és itt nem kapható. Köszönöm.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.03.07 0 0 2913

hozzátenném:

- hogyan lesz használva? saját hangszóróval/fejhallgatóval/külső erősítéssel? melyekkel gyakran, melyekkel néha?

- garancia mennyire szempont?

 

amennyire értem, a hordozhatóság és gig nem szempont :)

 

amúgy tényleg ezt a 3 gyártó modelljeit érdemes megnézni az árkategóriában és környékén, és próbálni, próbálni, próbálni...

Ha fejhallgató érdekes, akkor lehetőleg ugyanazzal a nem gagyi fejhallgatóval.

Előzmény: djuice (2912)
djuice Creative Commons License 2021.03.07 0 1 2912

Tehát mi a fontosabb?

- bútor kivitel csak?

- szín? lakkozás? faerezet?

- hangszórórendszer? aktív testrezonancia?

- zongora minőség csak vagy egyéb hangszínek is?

- szolgáltatások? (bluetooth, tablet alkalmazások stb?)

- billentés minőség?

- pedál funkciók (half-damper, fokozatmentes zengetés?)

- milyen zenei irányzathoz kell?

 

Ha ezekben van ami új kérdéseket vet fel azt is tudni kéne!

 

Persze a jelölt árkategóriában elég jók a Yamahák kvalitásai is már. Ha mégis több kellene (és itt 1-2 százezer Ft már könnyen összeszalad pluszban) esetleg a Rolandokat is érdemes nézegetni, de biztos lesz Kawai ajánlat is erre.

Pesten a Tajtiék boltját merem ajánlani, kellő szakértő eladókkal! A lényeg ilyen összegnél ugyanis már mindenképp a saját tapasztalat és személyes kipróbálás, azt nem lehet megúszni!

 

Előzmény: Laliaaki (2911)
Laliaaki Creative Commons License 2021.03.07 0 0 2911

SZia,

 

Nem csak tanulónak, hosszabb távra megfelelő minőségű digitális zongorát szeretnék

djuice Creative Commons License 2021.03.07 0 0 2910

Mik az igényeid, követelményeid ezért az árért?

Előzmény: Laliaaki (2909)
Laliaaki Creative Commons License 2021.03.07 0 0 2909

Sziasztok,

 

Digitális zongorát szeretnék vásárolni. Kb. 500.000-600.000-Ft értékben. YamaCLP725-rőlvan véleményetek? Más típust ajánlotok? Köszi.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.25 0 0 2908

Szervusz,

 

  a fő ellenérv ilyen fiatalok, különösen kezdők esetében a billentés nehézségének érzése lehet. (Igazából nem az egész billentés nehéz, csak hamar kezd nehezedni, amennyire értem). Ebből a szempontból a Kawai ES-110 talán a fő alternatíva. Érdemes kipróbálni őket.

 

  ha tudsz angolul, akkor a https://www.youtube.com/watch?v=ChMHi2auG_c videót ajánlom, 3:16-tól, legalább a P-125-tel foglalkozó részt. De a két fő kihívó, a Kawai ES-110 és a Roland FP-30 is szerepel a videóban :)

Előzmény: mikes77 (2905)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.25 0 0 2907

Mondjuk először tényleg az FP-30 hangján állítgatással próbálkoznék, emlékeim szerint van egy pár állítható paraméter...

User Manual túrása ajánlott :)

Előzmény: jampilany (2785)
djuice Creative Commons License 2021.02.25 0 0 2906

Ár-tudás-minőség vetületében egy jó választás tanulóhangszernek. Csendben ezeken a GHS mechanikákon is finomítanak, tökéletesítenek ami benne van. Hangzásban talán a Yamaha van leginkább a többiek előtt, bár lassan ennek is érne már egy modellfrissítése...

A lényeg, hogy ha a büdzsé ennyit enged is épp, akkor is 100x jobb lesz mint a Casio.

Több pénzért persze van jobb is, de az lényegesen több pénz!

Előzmény: mikes77 (2905)
mikes77 Creative Commons License 2021.02.25 0 0 2905

Sziasztok!

 

10 éves lányom számára vásárolnék yamaha p125 digitális zongorát. Másodikas a zeneiskolában, eddig egy casio szintin gyakorolt. Kérnék pro és kontra érveket a zongorához! 

Köszönettel:

 

Molnár Krisztián

Proci_85 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2904

Igen, nagy ritkaság. Kicsit restellem is, mert nem akartam "megszívatni". Tőlem ugye a szerviz bill.cserével vitte el, aztán máshogy alakult.

Igyekszem a kereskedőnek meghálálni valahogy.

Mutatom az újról a képeket.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2902)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2903

Őszintén, gyakorló szülőként is: szerény véleményem szerint egy 8 évest minél ritkábban engedünk efféle modern eszköz közelébe, annál jobb...

(mondjuk a korona-bezártságnál mi is elkezdtünk pár dolgot, webes sakk iskolát is, de csak ha ló nincs, marad a szamár alapon...)

 

az audio file mentés elvárás amúgy szerintem is fontos -- azt meglévő számítógép és felnőtt segédlet mellett usb audio interface-szel költséghatékony megoldani a belépő szintű zongora mellet...

 

Előzmény: lacibá55 (2894)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2902

Sajnos ritkaság számba megy ez a hozzáállás a kereskedő részéről. Respekt a kereskedőnek!

Remélem, nem vesztenek sokat, mint B-stock az ismert esztétikával remélhetően elkel annak, akinek így is kell.

Előzmény: Proci_85 (2897)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2901

Ha pedig nagyon árérzékeny vagy, Yamaha P-45, illetve az árgép szerint van még egy utolsó darab Casio PX-160 az olcsóbb kategóriában.

Előzmény: alexis74 (2898)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.27 0 1 2900

Hidd el, Kawai ES-110-yel, Roland FP-10-zel, Yamaha P-125-tel, esetleg Korg D1 + monitorokkal ezerszer jobban jársz. Megéri azt a 10-15% felárat.

(Roland esetében én hajlanék ay FP-30 felé is)

Előzmény: alexis74 (2898)
djuice Creative Commons License 2021.01.27 0 1 2899

Kerülni mindenKurzweilt messzi ívben, mint a veszett kutyát!

Ennyit kell róluk csak tudni. :)

 

Van egy biztos forrásom egy hazai forgalmazó egykori szervizes berkeiből, miszerint pár éve (az amúgy mindig is legendásan megbízhatatlan és meghibásodásra hajlamos Kurzweilek), a cég különösen is olyan selejteket gyárt már, hogy a forgalmazói kifogásra és visszajelzésre is csak annyit mondanak, hogy próbálják eladni, mert ők nem hívnak vissza semmit...

Már a látszatra sem adnak, mióta elkezdtek messze a Casio színvonala alatt is hangszereket gyártani, gyerek kategóriában stb. Előtte még abszolút a professzionális vonalban mozogtak úgy a 2000-es évekig. Aztán a kínai tulajdonban szépen elk.rvultak. Ez a bővebb válasz a kérdésre, meg hogy természetesen szerviz támogatottságuk sincs így már.

 

Egy zongoratanár ismerősöm viszont a Korg B2-t dícsérte, mint vállalható ár/érték arányú tanuló hangszer. (Ő is azon oktat otthon...)

Előzmény: alexis74 (2898)
alexis74 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 2898

Sziasztok!

Kezdőként, belépő szintű hangszert keresek. A zongora hangzása és a megfelelő billentés minőség lenne elsősorban fontos. Nem kell sok hangszín, kíséret, modulációk stb.

Jelenleg egy Kurzweil KA 90 ajánlat talált meg, 170 e Ft körül (ez kb. a teteje a rávalónak). Tudnátok erről a zongoráról véleményt írni, esetleg összevetni a Korg B2-vel, Yamaha P105-tel?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv

Proci_85 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 2897

A szervíz visszadobta, áthárította a problémát a kereskedőre.
Az én oldalamról az láttam, hogy milyen jófej a szervíz, kicseréli a billentyűzetet, hozza-viszi. Segíteni akar. Aztán ez a szándék eltört abban a pillanatban, hogy a Korg ezt nem tartotta indokoltnak, a szervízes fönőke igy elállt a szervizes által felajánlott megoldástól és rátolta a kereskedőre.

A kereskedő ezt amúgy nehezményezte, hogy nem egészen fair, de szintén meg akarták oldani az ügyemet és saját kontóra intézte nekem az új beszerzését, új kiszállítását (végül is a 14 napos csere gari érvényben volt, időben szóltam).

A lehetőségekhez mérten szerintem a maga szempontjából mindenki helytállt. A legjobb persze az lett volna, ha a Korg elismeri, hogy ez egy kicsit határtérték alatti munkának sikerült és cseréli billentyűzet sort.

 

 

Előzmény: djuice (2896)
djuice Creative Commons License 2021.01.26 0 0 2896

Nagyon köszi ezt az infót és örülök hogy végül csak nem sikerült rosszat ajánlanunk!

Annyit nem nagyon értek ott 2 szó közt mint ha elveszett volna a történet, hogy akkor ha a gyár eleve elutasította a szervizes cserét, végül ki hogy és miért volt hajlandó komplett új hangszert biztosítani mégis?

Előzmény: Proci_85 (2895)
Proci_85 Creative Commons License 2021.01.26 0 1 2895

Sziasztok!

 

Pont került a hullámos billentyűzet ügyünkre.

Először egy elmaradt válaszom, elnézést.

"Arra azért még nem kaptunk választ, hogy megmozgattad-e jól sorban a billentyűket és tapasztalsz-e súrlódó, akadozó, szoruló, zörgő, csörgő, kattogó hangokat?"

 

Nem tapasztaltunk semmi extra hangot és szoruló érzést. Annyit mondott a zongorás barátnő, hogy kicsit nehezebb a billentése, de erre mondtátok korábban másnak, hogy új billentyűnél ez normális.

 

És akkor a történet röviden:

Kaptunk egy általam hullámosnak vélt billentyűzetű Korg LP-380 BK-t. Nem csak, hogy élébe belenézve tűnt úgy, de 45°-os szögben belenézve is fentebb voltak bizonyos billentyűk. Minden CDE, ez szép hullámzást adott az egésznek. Ha az ujjad végigsimítottad a billentyűzeten, érezted a puklit/szintbeli eltérést Nálunk az ablakkal derékszögben van a zongorával, tehát az ún. súrlófény miatt az egyenetlenséget határozottabban látszanak.

Ez úgy derült ki, hogy szerettem volna csinálni róla egy klasszikus zongora billentyűs fotót, ahol az eleje éles, vége a homályba vezet és látom, hogy több helyen is kiállnak a billentyűk élei. Nem tetszett, főleg annak fényében, hogy ezután több ilyen és olcsóbb kategóriás eszközt megnéztem a boltban és nem vettem észre ilyen eltérést. (Utóbb belegondolva, ott gyengébb megvilágítás, fentről jövő fényforrás a javukra csalni is tudott, de ennyit vélhetően nem, mert nagyon-nagyon kritikus szemmel néztem ezután a boltokban).
Felkerestem a boltot, ahonnan vettem, és a szervízt is. Valaki mondjon rá valamit.

Itt megtudtam, hogy Korg-nak Bp-n 25 éve működő szervize van, hangszervíz a neve. Tehát magával a Korg-gal annyira nem nyúltam mellé hosszútávon. Elmondta, hogy a Korg billentyűzete nagyon strapabíró. Ha épen kapod meg, nagyon sok év után is jó lesz. Ott egy 20 éves Korg-ba nézett bele és megállapította, hogy síkban van a billentyűzete. Furcsállja is a problémámat, nem látott ilyet Korgnál.
Akivel intéztem az ügyet, azt mondta, hogy a billentyűzetet ki tudják cserélni, hozzák-viszik a zongorát. Ebbe belementem, mert gyors megoldásnak tűnt. Elvitték aztán saját szemrevételezésük után azt mondták, élőben nem tűnik akkora eltérésnek, mint a fotón (súrlófény vs. szervíz belső világítás? Szubjektiv megítélés). Illetve hogy a Korg-nak is továbbították a problémát és a Korg szerint ez belefér, tűréshatáron belül van, nem tudja finanszírozni a szerviznek a billentyűzet cserét, így sajnos nem vállalhatják be. Így vagy visszaküldik nekem ahogy van, vagy a kereskedő (hangszerker) cserélheti saját hatáskörben.

Szerettem volna a csere mellett dönteni, ha már így alakult. Ünnepek, leltár stb miatt végül múlt héten megjött az új Korg Lp-380 BK.

Belenézve rögtön látszott a különbség. Nagyon kritikusan nézve nem totál sík ez sem, de ez már az én tűréshatáromon belül van, bőven. Bizonyos (nem mind!) CDE billentyűk itt is fentebb vannak parányit, de nincsenek kiugrások, a hullámzása sokkal laposabb ezért, alig észrevehető. Csak akkor látszik, ha a billentyű végén lévő élbe belenéz az ember. 45°-os szögben, amikor a billentyűk sík felületét látom, gyönyörű egyenletes, ahogy az ilyen jellegű fotókon láthatja az ember.
Az összeszerelés is mintha jobban ment volna.  Hanyatt döntve kell szerelni. Síkban volt a hátlap, nem kellett emelni a billentyűzet és a hangszórót az oldalfal rögzítésekor, rögtön megtalálta a csavar a furatot. Pontosabbnak tűnt minden. Ez a műszaki véleményem.

Feleségem szerint könnyebb a billentése és szebb a hangja (újabb firmware?).

Ő volt az, aki míg itt volt 2 hétig a zongora, rendszeresen gyakorolt vele, tanulta ezerrel a karácsonyi dalokat, Für Elise-t, kb 30 órát nyomogatta.
Lehet nincs valóságalapja, csak nagyon megörült végre, hogy ismét van zongora, lehet, hogy tényleg másabb. Nem tudom. A serial number szerint közben legyártottak 3700 példányt.

 

Összegezve jó döntés volt belemenni ebbe a mizériába, még ha olykor el is bizonytalanodtam, hogy kell-e ez a bonyodalom? Így viszont garantáltan sokáig hű társunk lesz és jó ránézni, öröm mindenkinek játszani rajta. Elégedett vagyok az eredménnyel.

Annyit még el kell mondanom, hogy nagy meglepetés volt, ahogy a hangszerviz és a hangszerker az egész ügyet kezelték. Meglepő megértéssel, empátiával, ügyfél központúsággal akarták megoldani. Akarták, hogy elégedett legyek. Még ha lehet, hogy szőrszálhasogató problémával is állunk szemben. Ritkán találkozok ilyen hozzáállással, úgyhogy engem "megvettek". Következőleg is tudom hova menjek, mit válasszak és az is megerősítést nyert, hogy alapból a Korg jót gyárt, mert nem találtam még egy ilyen hullámosat, csak akkor épp kifogtam egy ilyet, ami az én szigorúbb meómon nem ment át :)

 

 

Előzmény: djuice (2849)
lacibá55 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 2894

Igen. Tökéletesen fogalmaztad meg a lényeget!

Előzmény: djuice (2892)
djuice Creative Commons License 2021.01.24 0 0 2893

Azért ez a Roland LX széria nem egy kis formátumú dolog! :)

 

https://youtu.be/--yVVAtjcUo

djuice Creative Commons License 2021.01.24 0 0 2892

"de a bluetooth/USB megléte feltétel! :)"

 

Ha jól értem, akkor erre a modern eszközök és oktató szoftverek kínálta előnyök miatt tartanátok számot Lacibá?

Előzmény: lacibá55 (2889)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.24 0 0 2891

Szervusz,

 

a bluetooth és USB így önmagában nem sokat mond... a bluetooth midi és usb midi nem egy nagy durranás, azt szinte mindenki tudja, ehhez most csatlakozott a Korg LP-380U is...

 

az USB to Device audió fájlba írás közvetlenül az már érzékenyebb, a bluetooth audio meg egyelőre inkább prémium kategóriásnak tűnik...

Előzmény: lacibá55 (2889)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.24 0 0 2890

Valamit félreolvashattam, nem ebben a koroszytályban és nem kezdőben gondolkoztam, egész másban.

 

Ennél a korosztálynál kezdőknél megfordul a dolog, mivel az izmok még fejletlenek, és ebben a korban számít a kezdeti sikerélmény, inkább könnyebb billentés lehet szerencsés...

Előzmény: Cooperx (2884)
lacibá55 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 2889

Mivel ajándék lesz, ezért a jövő héten megbeszélem lányommal is kérdést, nehogy azt gondolja, hogy 66 évesen lakberendező (is) lettem. Kizárólag új hangszerben gondolkodom, maximum a Kawai CN39 árszínvonalig bezáróan. De természetesen nem zárkozom el a Roland vonaltól sem. Természetesen  a továbbiakban sem lenne hátrány az audiofileba mentés, de a bluetooth/USB megléte feltétel! :)

Előzmény: djuice (2888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!