Keresés

Részletes keresés

Freddy56 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4024
Köszönöm a dicséretet!

Egyszerűen megszállott lettem, mindenkit megpróbálok a kivi és káki termesztésére "rábeszélni". A saját telepítéseim már megtörténtek (bár kiviknél még van további tavaszi telepítési feladatom is). Ősszel lenyomtam 4 tő kákit, most tavasszal meg jön 6 tő kivi ( a múlt évi másik 3 tő mellé - közelébe).

Már egy rakás kivi-termőhelyet begyűjtöttem, de az igazi akkor lesz, amikor a sajátomra tudok hivatkozni, amikor megpróbálom meggyőzni a kertgazdát a termesztésükről.

Egyiknek sem sokkal nagyobb a rizikója a termesztésben, mint a szőlőnek, vagy az őszibaracknak, viszont nem kell őket permetezni. (Szerintem nem sokkal érzékenyebbek a nagy fagyra. - vagy nagyot tévedek?)

Ez a tél megint kedvezett a -14 C°-os minimumával. Megint lehet hivatkozni arra, hogy a nagy elfagyások csak ritkán jelentkeznek, ekkor viszont a megszokott növények, mint pl. a szőlő is károsodnak.



Előzmény: Törölt nick (4020)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4023
A múlt rendszert azért lehet joggal szidni, mert tulajdonképpen az él tovább. Az agyakat kellene kicserélni mert az onnan örököltek semmire sem jók.
Előzmény: Törölt nick (4022)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4022
Így van ,gyakorlatilag nem változott semmi.Lehet szidni a múlt rendszert,de a mostani mennyivel jobb ?Hogy most nem egy párt tagjai lopnak,csalnak,hazudnak hanem 35.A " magyar demokrácia " azt jelenti,hogy mindenki mindent megengedhet magának,de legalább annyit amennyit a vezetőitől lát.
Előzmény: szaguaro (4017)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4021
Hidd el, nem a hazait akartam ócsárolni a külföldivel szemben, csak azt akartam demonstrálni, h. itt ugyanúgy átvernek, szval ha nem otthon szeded, nem tudod, mit eszel.
Előzmény: Törölt nick (4019)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4018

Árultam egy időben virágot a nagykanizsai piacon.

Mellettem pár standdal a ,,sáska" meg a szomszédja beszélgetnek, panaszkodik a manyus, h. aszongya annyira tetvesedik a salátája, szinte naponta kell permetezni. Kapás van, vevő jön. Kérdi:- Nem permetes ez a saláta?   -Á, dehogy, kedvesem, ez fóliás, nem kell permetezni!  

Na, ez nem a multi volt!

Előzmény: Törölt nick (4013)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4017
Hogy 50 évig voltak, azt még elviselném. Sajnos 20 éve megintcsak az megy, és az emberi hülyeséget és főleg a magyar mentalitást ismerve ez igy is marad!
Előzmény: ninovarga (4015)
szaguaro Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4016
Végül is őshazája a Himalája, és a legjobb minőségü teák most is onnan valók, elég nagy magasságból. A gyarmati időkben az angolok ezeken a területeken tartották pl. a nyaralóikat, mer hasonló volt a klíma, mint otthon. A nehézséget inkább abban látom, h. egyes Ny-i határszéli területek kivételévelnincs meg se a sav. talaj, se a csapadék, se a páratartalom. No meg marha meleg van nyáron.
Előzmény: ninovarga (4003)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4015
Igen, a gondolkodó ember úgy cselekszik, mint Te, mert érti a dolgok összefüggéseit. De sajnos, a gondolkodó ember ritka madár.
Az az attitűd pedig, ami a nem gondolkodók részéről ahhoz kellene, hogy a láthatóan náluk okosabbak tanácsait, magatartásformáját elfogadják, sajnos, teljességgel hiányzik egy olyan társadalomban, ahol 50 évig a tökfejek uralkodtak és úgy féltek az értelemtől, mint ördög a tömjéntől.
Előzmény: Törölt nick (4012)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4013
Én is a hazait támogatom,de...de az azért nem javít a helyzeten,hogy kutyaeledelnek sem való húsból gyártanak felvágottakat Mo-n,meg az sem hogy egy gyüm.termesztő azzal a jóindulatú figyelmeztetéssel adott egyszer egy szatyor körtét,hogy hámozzam meg/tehát még a mosás sem elég neki,mondjuk azért ,mert dugig van vegyszerrel/.Tehát elsősorban hazait,de nézzük meg kitől és mit !
Előzmény: Törölt nick (4012)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4011
Jav.: folyt
Előzmény: ninovarga (4010)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4010
Reméljük, hogy tényleg úgy lesz és nem csak azért írják ezt, mert még "annak idején" minden sajtócikknek kötelezően pozitív kicsengésűnek kellett lennie, aztán a végén soha semmi érdemi nem történt, legfeljebb "kipipálták", hogy "ez is megvót, mégsincs este", utána folytt minden tovább, a maga medrében, a tönk felé. Ezt a "dicső" kort módom volt jól megismerni, most pedig a túlélését tanulmányozhatom "kedvemre". A káki, úgy gondolom, egy egyszemélyes, sikeres akció, Vaszile Zajac professzor nevével fémjelezve. Nagyon-nagyon dicséretes.
Előzmény: Törölt nick (4009)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4008
Még szerencse,már kezdtem gyanakodni...
Előzmény: ninovarga (4006)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4007
Kicsit bénán sikerült fellőnöm a választ,de remélem érthető volt.
Előzmény: Törölt nick (4005)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4006
Floonak nem csupán alibije van, ténylegesen Budapesten tartózkodik. Tehát egyet már biztosan kizárhatunk.
Előzmény: Törölt nick (4005)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4005
Nem láttam,nem voltam a tv környékén,de amikor olvastam a "felhivásodat" /de meg fogom nézni utánanézem és megtaláltam a Duna Tv honlapján .De meg fogom nézni.
Most nézem Becsehelyen meg próbálkoznak a postásokkal ?! Nem szép dolog...
Előzmény: ninovarga (4001)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4004
És amiről oly sokat beszélek, de ( amint a tea és a kivi példája mutatja) még mindig nem eleget: a "hegyem" ma
Lent foltok, alul lepel, fönt hó.
Most a legkedvezőbb klímájú helyek keltik a legzordabb benyomást és a legnagyobb fagyzugok a legkellemesebbet, de remélem ez itt már senkit nem téveszt meg. A mostani hócentiméterek növekedése, fölfelé, szimbóluma lehetnek az inverziós helyzetek magasságfüggvényű hőmérsékletemelkedésének.
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4003
Ha 60 év bizonyítás után ennek még mindig haldokolnia kell, akkor ebből elég könnyen leszűrhető, hogy az ukrán állapotok igen hasonlíthatnak a magyarokhoz.
Előzmény: Törölt nick (4000)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4002
Éppen az nem újdonság, ami még a legindokoltabb lenne, hogy "délszakiként" fogják fel...
Előzmény: Freddy56 (3999)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 4001
Igen, igen, köszönöm, hogy megelőztél. Te láttad?
Előzmény: Törölt nick (3997)
Freddy56 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3999
A múlt héten is segítettem a fiaméknak egy tetőkészítésnél (ács gyerek).

Az építtető - a gazda - mondta, hogy tavasszal egy pergolát is szeretne majd, amire vadszőlőt futtatna fel, hogy jó árnyékos legyen, meg, hogy a vadszőlő gyorsan nő.

Erre mondtam neki, hogy a kivi is ott van a gyorsaságban, több méternyit nő a hajtása, igen erős árnyéka van, és annak még haszna is van, pár év múlva akár mázsányi termést ehet a (most még apró) gyermeke, az egész család.
És ilyenkor jön: "de hát az déligyümölcs!"

Igen olyan déligyümölcs mint mondjuk a szőlő. Nézze csak meg a Toszkán lankákat, tele van szőlővel. Nagy zimankóban - mínusz 20 alatt - ugyanúgy fagykáros lesz a szőlő, őszibarack, sárgabarack is. Viszont a kivinek van még egy nagy előnye: nem kell a permetezőt használni.

Hogy végül is kivit fog-e telepíteni, még nem tudom, de ha akkor is menni kell majd segítenem, biztosan tovább "piszkálom" a gazdát.

Szóval itt még nagyon sok felvilágosító munkát is kell végezni. Sajnos a sajtóban időnként megjelenő tudósítások úgy szólnak a kiviről, kákiról, mint valamilyen hihetetlen dologról. (szerencsére a fügéről már leszoktak, az nem újdonság).
Előzmény: ninovarga (3991)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3997
A " Talpalatnyi zöld " c. műsorról volt szó ? Aki lemaradt róla az a Duna Tv honlapján itt megnézheti:http://www.dunatv.hu/felsomenu/nettv?video=1_490099
Előzmény: ninovarga (3979)
Mediterránum Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3995

 

Ninovarga csak az az elkeserítő,hogy az örökzöld, föleg nagy levelüeket egyszerüen lehetetlen megszabadítani a latyakos nenves hótól. A nagy súly leszakítja a nagy ágakat is.A növények évekig nem tudják kiheverni.Eddigi kertészkedésem 25 esztendejébe az a 3-dik súlyos eset.

Freddy 56 : Debreczi Zsolt:Télen is zöld kertek c. könyvében ezt irja a teacserjéről, hogy az 50-es évek elejéről Grúziából származó növényeket telepítettek Zala megyébe. 5-6- os ph-jú talajban szépen fejlődtek, és elviselték a -19 fokos fagyot is.

Nagyüzemi telepítése nem gazdaságos, de a házikertekben savanyú talajon, szép teabokrok nevelhetők, amelyek esetenként szedhetők is. Én is szeretnék teacserjét csak nem tudom hól lehet beszerezni,szivesen cserénék más növénnyel is.

Japán naspolyával kapcsolatba az a véleményem - 14-15 foknál nem bír többet és mivel télen virágzik, renkivül enyhe télnek kell lenni ahhoz, hogy a szabadban teremjen.

ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3994
Ilyen barom dumákkal lehet a leghatékonyabb népbutítást elérni.

A magam tisztázására elmondanám, hogy nem neveztem meg konkrét sajtóorgánumot, csupán egy játékos feltételezéssel igyekeztem a figyelmet felhívni egy mindenki által sokszor megtapasztalt JELENSÉGRE, a jobbítás szándékával.
Előzmény: ninovarga (3993)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3993
Van olyan térség Magyarországon, ahol a Zala megyében lezajlott időjárási eseményekkel hajszálpontosan azonos körülményekről és következményeikről ilyen tudósítások készültek volna.

...Több falu maradt áram nélkül a ...... megyei .......... Hegyhát körzetében, ahol a zivatartevékenységgel kísért felhőszakadásszerű havazás következtében lezúduló rendkívül nehéz, vizes hó súlya alatt villanyoszlopok törtek el vagy dőltek ki az átázott talajban. Ez az érdekes természeti jelenség nem ritka a .......... vidékén. Ebben a térségben gyakran ütközik a meleg páradús Földközi-tengeri levegő az északi hideg léghullámokkal, ami sajátos, az országnak csupán erre a részére jellemző időjárási helyzeteket idéz elő. Mint oly sokszor, most is a .........-hegység által védett területeken csak jelentéktelen hótakaró alakult ki, az is csak a magasabban fekvő részeken, miközben a ............ menti síkság teljesen hómentes maradt. Ez hazánk egyetlen mediterrán klímajelleggel rendelkező térsége....

Ne tudjak innen fölkelni, ha ez, bizonyos földrajzi területre vonatkozóan nem így lett volna tálalva.
Előzmény: Mediterránum (3978)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3992
És mindez azon a "zord" klímán....
Előzmény: Törölt nick (3989)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3991
Az utolsó mondatodra mintha láttunk volna már valami kis példát (minden egyes részletére értem), persze nyarat csak sok fecske tud csinálni.
Előzmény: Freddy56 (3990)
Freddy56 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3990
Ez a cikk tényleg passzol a fórum címéhez (bár nem gyümölcs).
Abban a mikroklímában - ezek szerint - úgy kb. 60 éve bírja a tea-cserje.

Magyarország is rengeteg jó adottságú mikroklímával rendelkezik, melyet még nem ismernek, nem használnak ki.

Nálunk is kelle(né)nek olyan emberek, akik merik fölvállalni, hogy szakítanak az ottani hagyományos növénykultúrával, és hajlandóak - a többiek rosszallása ellenére is - új növényfajok telepítésére.
Előzmény: Törölt nick (3989)
Freddy56 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3988
Szerintem jó lesz még akkor is a kiviknek, nem lesz késő.
Köszönöm.
Előzmény: ninovarga (3987)
ninovarga Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3987
Nagy szeretettel fogadlak!
Talán megfelelne az az időpont még a kiviknek is. Vagy föltétlenül juttassuk el már azelőtt?
Előzmény: Freddy56 (3986)
Freddy56 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 3986
Én nem láttam!

Amikor beléptem, és elolvastam az üzenetedet, már csak 5 perc volt délig.
Az tudom, hogy szinte minden adón egész óra előtt csak a hülye hirdetéseket nyomják!

Március utolsó hétvégéjén megint megyek (megyünk) Somogyba. Ha Neked megfelel a szombat - ha jól emléxem 28-a, akkor átmennék újra.

Előzmény: ninovarga (3985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!