Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2012.02.23 0 0 35313
tomyy Creative Commons License 2012.02.23 0 0 35312

XI. kerület kerülete

 

A hétvégén teljesítettem a túramozgalmat. Változatos és érdekes helyeken vezet a túraútvonal. Érdemes végigjárni. Készítettem néhány fényképet is, amikből itt van néhány:

 

turistajelzés:

 

 

játszótérbejárat:

 

 

sirályok:

 

annyi baj legyen Creative Commons License 2012.02.23 0 0 35311

Bár fordított útirány volt az eredeti tervekben, tegnap mégis Bakonybél - Kislőd irányban kékeztünk egyet:


Képek:

https://picasaweb.google.com/104359071885244490429/OKTBakonybelKislod

Vagdalthús Creative Commons License 2012.02.23 0 0 35310

Kemény túrakiírás ez a HKVK, ugye? :-) A pecsétek ezek szerint rendben voltak, örülök.

 

S ha már itt tartunk, aktuális információ a Holló-kőtől Vörös-kőig igazolófüzetek beszerzési lehetőségeiről:

 

- Királyrét, Ákos Büfé, 3 db van még, az első verzióból, persze ez is ugyanúgy érvényes

- Kemence, Kőrózsa Panzió: friss beszerzési hely, február 11. óta, 5 db van ott, már az új füzet

- Teljesítménytúrázók Társasága klubnapok, hétfő esténként 7 órától a TTT klubhelyiségében, oda 5 db-ot adtam, új füzetek

- Nagybörzsöny, Műemlék Vízimalom, az első változatból - itt bevallom, nem tudom, hány db van

- NHH th., váci túraboltok: elfogyott

 

Az új füzet nem sokban különbözik, a piros sáv a Gömbölyű-kőre felmegy immár Nagybörzsöny után, ezt a szöveges leírásban javítottam, távban/szintben elég kicsi a változás. De, hogy mégis meg lehessen különböztetni, a borító is más, a Holló-kő sziklája látszik és onnan a kilátás (meg egynehány túrázó, a kép a 2010. október 10-i vezetett túrán készült).

 

A teljesítői listát a neten már jó ideje aktualizálni kell - rövidesen.

Előzmény: vvittore (35265)
Vagdalthús Creative Commons License 2012.02.23 0 0 35309

Lehet, hogy a környékbeli következő kékezésen összefutunk majd, Dorogtól Koldusszállásig, bár onnan már a sárgán tervezek továbbmenni május közepén :-)

Előzmény: -rafter-- (35282)
Tinca Creative Commons License 2012.02.23 0 0 35308

Jaja, jobb csak hallgatni az előadást. A rom megmentésével kapcsolatos kérdésekbe nem érdemes belemélyedni, mert hamar kiborul a bili. Én az első visszapattanás után diplomatikus hangvételre váltottam, így jó emlékekkel távoztam.

Előzmény: -rafter-- (35307)
-rafter-- Creative Commons License 2012.02.23 0 0 35307

(ha esetleg nem mondok újat, elnézést - nem mindig olvasom a kéktúrás topikot)

 

Az urat Henye Péternek hívják, festőművész, a rom megmentésére létrehozott Vértesszentkereszt Alapítvány alapítója és kuratóriumi tagja.

Minden tiszteletem az övé azért a fanatikus munkáért, amit ott végzett és végez, konkrétan ő ott lakik. A környéken csak "off-road remetének" hívják, egy rozzant terepjáróval megy be néha Oroszlányba vásárolni.

 

Én sem vagyok egy finomkodó alkat, de Ő tényleg egy igazi tahó :D Konkrétan majdnem megvertem, olyanokat beszólt. Valószínűleg azzal húztam fel, hogy kiderült, én többször is jártam ott, mielőtt az alapítvány "megszállta" a területet. Innentől azt hiszem a vandálok közé sorolt, akik lopni és rombolni jártak ide (csak utólag esett le).

 

Aztán hazamentem, keresni akartam egy telefonszámot a neten, amin felnyomhatom ezt a kretén "gondnokot". És csak ekkor derült ki, hogy ő nem más, mint a rom megmentője. Utánanéztem a munkásságának, és valamennyire le tudtam higgadni. Aki egy ilyen káprázatos műemlék megmentésére teszi fel a maradék életét, egye fene, legyen bunkó.

 

Egyszer visszamegyek, és beszélgetek vele, min lehetne finomítani :D Mégiscsak közelíteni kéne a tárlatvezetést a hely magasztos hangulatához :)

 

Tényleg látni kell, senki ne hagyja ki, de a csávóval óvatosan :)

Előzmény: G(Dzsí) (35305)
jzp2107 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35306

én is megkaptam a magamét (pedig nem a fehér cipőmben voltam), kb. húszfős társaság, "remete" magyaráz, én közben hátat fordítva mertem csinálni egy fotót (de azért még figyeltem!)

hiába, beszólt :-)

 

meg az tetszett hogy a geoládához vezető kesserösvény elején egy "turistajelzés" hogyaszongya    <=== GPS

LOL

Előzmény: G(Dzsí) (35305)
G(Dzsí) Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35305

Január végén egy barátommal elgyalogoltunk oda Pusztavámról, előre szóltak, érdekes arc a "tulaj", vettünk magunkhoz pálinkát. Állatunk a kerítés előtt, kijött a házból és kiszólt: Álldogálunk még ott, vagy esetleg be is akarunk menni? Mondtuk, bemennénk. A maradék pálinkát átadtuk, majd kaptunk egy remek kiselőadást a történetéről a helynek. Ezután körbejártuk, kifelé menet pedig kaptunk egy értekezést a "h*lye" pesti fotelturistákról, akik a VV szintjén vannak értelmileg a plázadiszkóp*csa barátnőjükkel, aki már akkor kiköpi a tüdejét, mikor felsétál 100 métert az aszfaltúttól és akinek annyi agya van, mint egy asztallábnak és akik fehér n*ke cipőben itt bénáznak a kövek között (A feltett kérdésre én pestinek mondtam magam, barátom pedig fehér n*ke cipőben volt:)) Szóval, pálinkát vigyetek, jó lesz a fogadtatás :)

 

A rom viszont tényleg lenyűgöző, nem is tudtam eddig róla. Mindenképpen érdemes megnézni!

Előzmény: Bakony turistája (35299)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35304
Előzmény: annyi baj legyen (35303)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35303

Múltkor ment a "kék", illetve "kék sáv" elnevezéseken. Bakonybéli megoldás: kék csík :)

Előzmény: annyi baj legyen (35302)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35302

Megtörtént.
Láttam, a termeszetbarat.hu-n már átírtad :)

Előzmény: HEV (35301)
HEV Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35301
Előzmény: annyi baj legyen (35300)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35300



Kinek van ilyen bélyegzése? :)

Bakony turistája Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35299

Semmi gond!

De remélem, hogy kitértél a Vértesszentkereszti kolostor romjaihoz is...!

Igaz az nem érintő pont, de az egyik legszebb kolostorromunk!

Előzmény: nagypapi (35286)
Güsziológus Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35298

Tetszik a "mozi".

 

Időközben kitalálták.

Keszthelyen van, a Fő-utcán, a háttérben a kastély tornya.

 

Megnézem majd szezonban is.

Előzmény: nagypapi (35296)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35297

Muskátli Kávézó: 8360 Keszthely, Kossuth L. u. 28

 

:)

nagypapi Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35296

Itt lehet az valahol, bár hiába néztem körbe. :-)

http://www.keszthely.hu/panorama/kossuth_lajos_utca_setaloutca

Előzmény: Güsziológus (35294)
jzp2107 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35295

a fát nem ismerem, de az utca "hangulata" alapján tán Keszthely?

Előzmény: Güsziológus (35294)
Güsziológus Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35294

OKT

 

Ez frissebb.

Tudja valaki, hol van ez a jellegzetes fa?

 

Írtam a "túráról" nemrég:-)

 

Bakony turistája Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35293

Ha van időtök ősszel gyertek vissza. Akkor a legszebb a Vértes.

S ha már elmentek a Gerencsér várhoz, a Vérteszentkereszti kolostorromokat kine hagyjátok!

Előzmény: Vagdalthús (35287)
Güsziológus Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35292

OKT

Kőris-hegy

 

Ilyen volt, sajnos a kép nem a legjobb:-)

 

bélasuska Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35291

köszönöm ismét a segítséget!

nem tudom mi lenne velem nélkületek...még kilyukadnék Santiago de Compostel-ban...  :D

Előzmény: HEV (35289)
HEV Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35290
HEV Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35289

http://termeszetbarat.hu/turamozgalmak/orszagos_kektura

 

Itt a térképek is fel vannak sorolva.

Előzmény: bélasuska (35288)
bélasuska Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35288

segítség!! :)

 

nagyon ugy tűnik, hogy egy héten belül nem tudom megszerezni a kéktúra dunántuli szakaszának atlaszát.

 

Vértes, Gerecse, Balatonfelvidék/Bakony térképek lefedik ezt a területet? És Keszthelytől Írott-Kő-ig milyen térképre lesz szükségem?

 

köszi!

Vagdalthús Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35287

A kódokat, ahol jártunk, lefényképeztük, sőt nekem meg is van kinyomtatva az igazolólap, már korábban az első vértesi OKT-bejárásomkor pecsételtem is bele, de igazság szerint most csak a kékezés volt a cél. Eleve úgy terveztük, hogy a Várak a Vértesben miatt visszatérünk még ide valamikor nyáron, zöldben, és végigjárjuk azt is, még ha sok is az átfedés, de szívesen jövünk ide vissza, jól éreztük magunkat nagyon.

Vitányvárhoz tettünk kitérőt, a kód megvan, Csókakőnél is rendben, de Gerencsérvár kimaradt, nem lenne korrekt a díjazás (még), egyébként köszönöm a felvetést :-)

 

Előzmény: Bakony turistája (35285)
nagypapi Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35286

Kedves Szervező Úr, ha már itt vagy, had kérdezzem:

Mennyire ragaszkodtok az igazolólapon levő útvonalhoz? Én is néztem ezt a mozgalmat, nagyon jól passzintható az OKT-hez, kivéve az Általad is említett Gerencsér-vár. Ezzel az a baj, hogy Mindszentpusztától viszonylag könnyen elérhető lenne, de ha ragaszkodnék az OKT útvonalához is, akkor erre kellene visszajönnöm is, hogy tovább mehessek Gánt felé.

 

Szemléletesebben: én így terveztem a mozgalmat OKT-vel együtt, csak nem tudom, hogy ez szabályos-e.

1. Szárliget-Várgesztes-Kőhányás (tiszta sor, OKT, minimális kitérőkkel)

2. Kőhányás-Mindszentpuszta-Kngyzt-Z-Gerencsérvár-Z-Kngyzt-Mindszentpuszta-Gánt

3. Gánt-Csókakő

 

Kimarad tehát egy darabon a zöld-máriaút közös szakasz, de az összes pont amúgy érintve lenne.

Előzmény: Bakony turistája (35285)
Bakony turistája Creative Commons License 2012.02.22 0 0 35285

Amennyiben jártatok a Gerencsér várnál, már küldöm is a "Várak a Vértesben" túramozgalmam kitűzőjét és oklevelét...

http://www.turabazis.hu/mozgleir.php?id=263

Előzmény: Vagdalthús (35270)
timetable Creative Commons License 2012.02.21 0 0 35284

Köszönöm! :-)

 

A döntő szempont mondjuk az volt, hogy most is ugyanazzal a társasággal voltunk, akikkel előző évben Bakonybélben félbehagytuk a szakaszt, és kézenfekvő volt együtt folytatnunk. Errefelé majd máskor, talán jövő télen, talán hamarabb. Eddig kétszer voltam itt, tavasszal illetve ősszel, és mindkét alkalommal nagyon tetszett, ezért voltam kíváncsi milyen amikor jég alatt van.

Előzmény: Törölt nick (35279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!