Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103225

Szia !

 

Ne haragudj meg rám , de Te a maximális végletet hozod fel . Ki mondta , hogy höszipkával kell még 0°C-ban is a HMV-ét elkészíteni ?  Normálisan gondolkodó ember , ha odáig eljut a gondolkodásban , hogy mit tehetne annak érdekében , hogy kicsit zöld is legyen és kicsit a pénztárcájának is segítsen . Elsö gondolatnak a höszigetelés a házon , vagy tömblakáson ami az eszébe kell , hogy jusson . Egy jól kiszámolt és elvégzett höszigetelés pár éven belül megtérül . Én a kölcsönt a megtakarított energia árából fizettem ki 11 év alatt . második lépés a fütés . természetesen ez egyik házban egyszerü feladat , a másikban kicsit komplikáltabb . A házam mint már írtam , csak 63nm hasznos terület . Jó beosztású , tehát egy klímával (2,6kW-os ) a fütés megoldva , -5°C-ig, jelenleg . A második klímám (kora nyáron telepítve ) a gyártó szerint képes lesz az egész telet kifüteni a házamat . Akkor már csak a HMV maradt . Látod azt én höszipkával nem csináltatnám . Nálam már vagy 15 éve napkolirendszer végzi a HMV készítést és a fütésrásegítést egy fan-coil-on keresztül . Borús idöben pedig a turbós gázkazán . Ha ma építkeznék , akkor höszigetelés , klimafütés (höszipka+felület fütés - hütés , napkolival HMV készítés , fütésrásegítéssel és amikor borús az idö elektromos HMV készítés . Jövöbe nézve a napelemet csak a rögtöni helyben elfogyasztható energia ismeretének alapján építeném meg , ha nagyon zöld akarnák lenni .

Előzmény: Atis57 (103221)
Jahno Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103224

Aztán északon a klíma/hőszívattyú mennyire működne? Az felénk sem mindig opció, de szlovén ismerősök már jobban vannak vele. Aztán milyen elektromos árammal eteted a klímát? Azzal amit észtek szénerőművel termelnek?

Előzmény: Atis57 (103214)
peterch Creative Commons License 2019.10.05 0 1 103223

Szia !

 

off.

 

Természetesen minden a pénz körül forog . A legnagyobb pénzelö és hangadó egyedek a háttérben csak kihasználják a gondolkodásra képtelen megbutított tömegeket , akik tömeghisztériát csinálnak még a " bolha seggén lévö pattanásból " is . Észre sem veszik , mert nincs mivel , hogy csak manipulálva vannak . Minden halad az elöre megszabott forgatókönyv szerint .  1975-ben még Margaret Tatcher asszony az angol tudósoktól arra kért megoldást , hogy hogyan lehetne megfordítani a Föld lehülési folyamatát . Akkor azt mondták neki , hogy üveghatást keltö gázokat kell juttatni a légkörbe . Most meg pont az ellenkezöjét akarjuk . Akkor most mi van ?  Az ellen valóban kellene tenni , hogy a saját környezetünket csak annyira szennyezzük , amennyire szükséges ahhoz , hogy normális módon megéljünk .  A környezetkímélö magatartás hiányzik belölünk .

 

on.

Előzmény: cucu (103219)
Atis57 Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103222

Szia!

 

 Egyáltalán nem az a ciki !

 szerintem rögtön ránézésre megy --Erre nekem nem telik ,a pénzemből.

 

A bankárok meg akasztva jók ! Ezt is régóta ismerjük.......

 

Tehát az a ciki , hogy 50 évre előre  eladósodva ......

De ez igy megy már a dicsőséges igazságos Mátyás  király óta.......azaz 561 éve  !

Előzmény: Törölt nick (103220)
Atis57 Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103221

Sziasztok!

 

Azért a levegős hőszivattyú ábrák , miért nincsenek 0 C alatt?

 

 

Persze értem én , hogy milyen olcsó ! jó példa rá ime;

 

De ezen a fórumon nem ezen kell siránkozni ,örülni egy ilyen kapcsolásnak .

Ennyi csövet bevésni, behuzni a kábeleket , bekötni.

Szerintem megfelelő munka ....hát ha még hibát kell majd idővel keresni?

 

Előzmény: peterch (103217)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103220

Azért
a mondjuk 20 évre vonatkozó TELJES költség (beruházás+fenntartás+javítás/csere+alapanyagigény) kiszámolása
és aztán abból

a Ft/kWh fajlagos költség képzése max 4. osztályos matekot kíván ... és minimális józanészt-logikát.


Aztán lehet dönteni, hogy
- csak a pénzügyi szempontok játszanak 
vagy

- más a pénzügyit kiegészítő-felülbíráló szempontok is 

Az adott helyzet elemzése max 8 elemivel már simán elvárható kéne, hogy legyen.
Ciki, hogy ehhez képest érettségivel-diplomával-doktorival sem megy sokaknak.

Előzmény: Atis57 (103216)
cucu Creative Commons License 2019.10.05 0 1 103219

Vagy: mire előállítod azt az energiatakarékos égőt, addig a gyár annyi CO2-t bocsát ki, amennyit a háztartások együtt véve bocsátottak ki hagyományos égők használatával. Mindössze annyi történt, hogy a CO2 kibocsátás nem a lakókörnyezetben jelentkezik, hanem a gyártó helyén. (Lásd: Kína) 

Előzmény: peterch (103217)
Atis57 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103218

Szia!

 

 Nem tudom -- a gázhálózattal , főképpen a végével csak otthon találkozok......

Előzmény: peterch (103217)
peterch Creative Commons License 2019.10.05 0 1 103217

Szia !

 

Atomenergia a stabil jövö , ami a környezetet illeti .

Kérdezem én , szerinted mire 1m3 gázt elégetsz a kondenzációsban 108%-os hatásfokkal , mekkora mennyiségü energia fogy el rá a földgázmezötöl míg hozzád jut ?  Csak a szállítást vegyük figyelembe . Gondolod , hogy azon nincs ugyanannyi veszteség mint a villamos energia szállításánál ?

Előzmény: Atis57 (103214)
Atis57 Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103216

Sziasztok 

 

A google segitségével  azért az derül ki;

 A Bukarest-Belgrade-Bologna -Toulouse  vonaltól  dél felé egyértelműen gazdaságosabb a klima/hőszivattyú fűtés  mint bármi más.

 

De azért nézzétek meg a hőfok értékeket is.

Persze ha nem 170 000Ft ért veszek gázt/szenet/fát  hanem  villamos energiát 90 000 Ft-ért?

Ha a klima változás nálunk is emel 10C t az évi átlaghőmérsékleten ,akkor?

 

Nem véletlen, hogy ilyen költség tényezőket találni.

Tehát a napelemes vállakozók a villany kazánokat nyomják --egész évben ingyenes a fűtés/hűtés !

Na de mennyiből?

Ma még felénk sok milláért 90m s kutakat furatnak , esetleg a kertben 100m2 n csőtekercs 

persze 1 kut 4 milla ! miért van rögtön 3 rajzolva ? -egy ugyanis nem elég!

Ha ezt egy hagyományos fűtéshez illesztik --ilyen "kis költséggel működik "

Mert ezt a kapcsolási vázlatot elfelejtik megmutatni --persze alig 3 milla ---sok szelep, sok szivattyú !

 

Tehát  ki kell énekelni a sajtot a varjú szájából ?--- c mese !

Meg akar takaritani évi 100 000 Ft a fűtésen ? 

Ez 20 évre  számitva 2 000 000 ft .

De ha most beruház 4+3,5+ 2 millát  akkor ez teljesül!    stb stb tetszöleges számokkal 

 vagy "ingyen hitellel "........

 

Tehát  ennek az igazságnak nem csak 2 oldala van ! inkább 3 a négyzeten?

 

Ettől függetlenül erre fogunk haladni ........ mi lesz olcsóbb/rosszabb? --jobb?

 

majd meglátjuk.....

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (103215)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103215

"de hogy egy telet nem fogsz kifuteni 5000Ft-bol az hetszentseg"

 

???

Hol állítottam én olyasmit, hogy egy telet kifűtök 5000 forintból?

 

"meg akkor sem ha csak -15 fok alatt kapcsolod be a "csoda" kiegeszito futesed."

 

Olcsó klíma kiegészítő fűtését már enyhébb mínuszokban is be kell kapcsolni, nem csak -15 fok esetén, persze enyhébb hidegben naponta csak kevesebb kilowattóra segítségre lesz szüksége a klímának. Egyrészt azért, mert enyhébb hidegben magasabb a hatásfoka, másrészt azért, mert enyhébb hidegben kisebb a ház hővesztesége.

Elektromosan ezt pl úgy lehet elképzelni, hogy a klíma-segítő villanyfűtés mínusz hat foknál kapcsol be (kapcsoló: pl hűtőszekrény termosztát a külvilágban) mondjuk száz wattos fűtés-erősséggel és minél hidegebb van, annál erősebben fűtsön, mondjuk fokonként száz wattal erősebben, tehát -15 fokban már 1000 wattal fűt (fűtőerő-szabályozás: triak + kültéri termisztor).

 

...persze akinek szar hőszigetelésű és/vagy templom méretű háza van, az az általam emlegetett  wattokat/forintokat szorozza meg kettővel vagy tízzel :)

Előzmény: tfe_tng (103186)
Atis57 Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103214

Szia!

 

 Az EU-s irányelvek ebbe az irányba mutatnak

.A klima védelem miatt a lakossági gázkazánokat  kb 10 év múlva Klima/hőszivattyúra kell cserélni.

 

-persze nem értem ,ha  erőműben égetek el akármit ,akkor teljesül a CO2 kibocsátási kvóta . ha lakossági gázkazánban --akkor meg nem !

 

 

Tehát a hőszivattyú üzlet beindul -felfut ,ez nem kérdés .!

Sokkal érdekesebb lessz az energia felhasználás , meg a COP sc,,,

 mindegy .

Ha ugyan annyi  GJ hőenergiát akarunk kinyerni ,a hőszivattyú jónak néz ki  de ez hány GWh lessz?

S azért az erőmű , távvezeték, elosztóhálózat   összességében csak rosszabb hatásfokot fog adni mint ha helyben 105-112% hatásfokú kondenzációssal csinálnánk.?

 

A kinai szám/mérték rendszer megint tovább terjed ? 

Ez a 350% hatásfokú berendezés újraminősitve  550%-s ! ! ! !  ? ? ? 

 

Persze vannak előre mutató jelek ; Tallin -az üvegpalotákat hőszivattyúval fűtik   tengerviz +olajpala

 rásegitéssel 

 

Helsinki ;.--szintúgy  ráadásul olcsóbb a távfűtés nehogy saját fűtést akarjál-

ezen vidéken a minusz 30C  szokásos, télen.

 

S mikor jelennek meg a kókler vállakozók ? (a redőny,  kapunyitók, gipszkarton , műanyag ablak , hőszigetelés  irányvonal ? )

 

Ma már  a lakás téli fűtése --egy medencéből is megoldható ! persze annyit felejtet ki --5000m3 esetén !

 

Átolvastam  az előző két oldalt , hát cssak a zűrzavart látom, nem az egyértelmű valóságot.

 

Előzmény: ötfelezős (103209)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103213

Nem ezt, hanem az alkalmas adatot kell nézni.

 

Ez csak egy sacc... a szokásos esetere.

Előzmény: ötfelezős (103203)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103212

Hát akkor te se vezesd félre!

Mert senki nem írt olyasmit amit éppen előadtál, csak csúsztatsz egy jót.

Előzmény: tfe_tng (103204)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103211

He?!!!

 

Szerintem jól írtam.

Vagy csak magadat oktattad ki éppen?

Előzmény: schlumberger (103208)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103210

"De hát nem érted, hogy az már a megmurdel?"

 

Megmurdelt = meghalt, elpusztult. A fűtő klíma nem megy tönkre, ha -15 fokban használod (kivétel: occó kinaji :), csupán gyengébben muzsikál.

 

"Lécci, tájékoztass, hogy a 900 eFt-os COP 5-ös 5 kW-os klíma mit fog csinálni mínusz húszban? 5 kW bemenővel fűt ki 5 kW-ot, vagy 1 kW bemenővel fűt ki 1 kW-ot?"

 

900e Ft-os, tehát valószínűleg nagyon komoly termékről van szó.

Ebben az esetben a kompresszora mondjuk 2,5 kilowattos és jó nagy hőcserélői vannak. Egy ilyen klíma különböző külső hőmérsékletek esetén valószínűleg a következő munkapontokban képes dolgozni:

- külső hőmérséklet: +15oC / fűtés: 5kW / hálózatból felvett: 1kW / COP hatásfok: 5

- külső hőmérséklet: -15oC / fűtés: 5kW / hálózatból felvett: 2,5kW / COP: 2

 

Occó klímákban kici a kompresszor (ki van centizve a teljesítménye, nincs benne tartalék, mondjuk 1 kW-os), ezért a COP csökkenéséével csökken a leadható hőteljesítmény is:

- külső hőmérséklet: +15oC / fűtés: 5kW / hálózatból felvett: 1kW / COP hatásfok: 5

- külső hőmérséklet: -15oC / fűtés: 2kW / hálózatból felvett: 1kW / COP: 2

Sok klímához megadják a maximális áramfelvételt, ebből lehet durván következtetni a kompresszor méretére.

 

Előzmény: ötfelezős (103193)
ötfelezős Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103209

Itt éppen nem kWh, mert arra válaszolt, hogy az 5 kW-os klíma mennyivel megy... Hát csak a kettő és a négy rossz számok itt, de most elmegyek Kaposvárra, holnap estig. 

Előzmény: schlumberger (103208)
schlumberger Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103208

Cirka 2 kW villanyból fog cirka 4 kW meleget tolni befelé...

 

kWh, ugye, kWh...

 

 

Előzmény: Törölt nick (103195)
Jahno Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103207

Neon alatt a fénycsőre gondolsz? Egy jó vdeójátékos 1980 stílusú helyen vagy kocsmában nem nagyon szoktam nyugtalan lenni. Ebben a témában is inkább a baromarc ügyfeleket kellene jobban mérlegelni, nem? Aztán ha városhoz szoktál, akkor vidék után kettővel külsőn leszel nyugtalan és egy darabig nem érted, mire rájössz, hogy simán csak csend van.

Előzmény: cucu (103200)
ötfelezős Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103206

A zajról beszélünk, tényeket mondva, erre megint előjössz valami hülyeséggel a földsugárzásról. Veled nem nagyon érdemes szóba állni. :D

Előzmény: Garfield007 (103201)
ötfelezős Creative Commons License 2019.10.05 -2 0 103205

Lehet, hogy felment nappal akár mínusz 19-re is. :D

 

És -15 alatt egy normális klíma nem áll le. Innen induljunk.

Miért kéne innen indulnunk? Én nem innen indultam. Ez megint a nyócker gangos ködösítés. Bár van szakmai példám is, mikor az ipart özvegyi jogon folytató nyanyáknáak mondtam a pinceműhelyben, hogy: Csókolom, ebben az aljazatban nincs vagy szakadt a védővezető. A válasz az volt: Ó, fiatalember, oda úgyis olyan ritkán dugunk bármit... Én azt mondtam, nagy hidegben tehetetlen lesz. erre nem válasz az, hogy de nyáron meleg van, és a Nők lapja olcsóbb lett.

Előzmény: Garfield007 (103198)
tfe_tng Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103204

Persze hogy erdekes.

Csak azt nem szeretem amikor felrevezetik az embert (evi 5k plusz villanybol majd siman kifuti a 120nm-t ha hideg van). Na ez olyan mint a 2 literes fogyasztas, biztos van olyan is, de kataloguson kivul meg soha senki nem latta.

 

Egyebkent nalam tervben van a hoszivattyu kozeptavon a gazkazan melle. A napelemekkel kombinalva eleg szignifikans evi megtakaritas lenne, persze eleg sokat kellene befektetnem az elejen.

Előzmény: Garfield007 (103199)
ötfelezős Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103203

Azt hogy csinálja, mikor 1400 W van írva fűtési teljesítményigénynél?

Előzmény: Törölt nick (103195)
cucu Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103202

Így van. Ezért érdemes azokat a káros jelenségeket elkerülni ill. nem létre hozni, amelyekről tudomásunk van. 

Mint pl. a neon, a nagyfrekvenciás sugárzások, (RTG, 5G), vagy a zajos eszközök, vagy a parlagfű. Irtatják a lakossággal, pedig vajon mennyi más növény létezik még, ami káros lehet az emberre, ill. egyes emberekre.

Előzmény: Garfield007 (103201)
Garfield007 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103201

Minden sugárzás káros az emberre, igen a Föld mágneses sugárzása is. Nem is tudjuk mi bajunk, pedig csak egy káros vízér felett ülünk/fekszünk.

Előzmény: cucu (103200)
cucu Creative Commons License 2019.10.05 0 1 103200

Minden zaj zavaró, mert megterheli a szervezetünket, -még ha nem is vesszük észre- csak van amelyiket tovább bírjuk elviselni.

Olyan ez mint a neon világítás: nem tudod, hogy mitől leszel nyugtalan, de az leszel tőle, ha órákig ilyen világítású teremben kell lenned.

Garfield007 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103199

-5 fokig olcsóbb a gáznál. Ha így számolgatod, akkor ha nem is 2 litert fogyaszt, de érdekes lehet.

Előzmény: tfe_tng (103190)
Garfield007 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 103198

Nappal sem ment -20 fölé? Ebben biztos vagy? És -15 alatt egy normális klíma nem áll le. Innen induljunk.

Előzmény: ötfelezős (103194)
Garfield007 Creative Commons License 2019.10.05 -1 0 103197

Mindig röhögök ezeken. Olyan vagy mint haverom, aki lejött vidékre és nem tudott aludni a kabócáktól. :-) nem is értettük miről beszél.

Van a zavaró monoton zaj és van az ami nem zavar, ez nem csak a dB-től függ.

Előzmény: ötfelezős (103196)
ötfelezős Creative Commons License 2019.10.05 -2 2 103196

"Jobbfajta nem zajos."

Az átlagembert a 20/30 dB-es zajok (ami a jobbfajta klíma működése legkisebb meg eggyel nagyobb fokozaton) nem hagyják hidegen, hogy a témához illő szófordulatot használjak. Bárki bármikor azt mondja kérdésre, hogy nem is veszi észre. Aztán, mikor leáll a szerkezet, akkor felfigyel, hogy változás történt. És akkor derül ki, hogy nemhogy érzékelte, hanem egyenesen zavarta.  Mert netán még meg is fogalmazódik benne a sóhaj, hogy: jaj, de jó.

Ezzel persze nem mondom azt, hogy nem lehet megalkudni vele, idegen helyen használom én is a klímát éjjel is (itthon manipulálok annyit szellőztetéssel, redőnnyel, stb, hogy éjjel ne kelljen, de ha bevezetnek júliusi estén egy hetek óta zárt ablakú manzárdba a panzióban, akkor nincs mit tenni), de én ezt állandóra, ha van más mód, nem szeretném.

 

Előzmény: Jahno (103148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!