Keresés

Részletes keresés

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2997

Ha jol lattam, ott minden fele mas terddel kapcsolatos dolog is van, ami szerintem nagyon erdekes..

 

Es milyen meniszkusz hiszti itt senki nem hisztizik, legfeljebb erzekelheto ha valaki nagyon rosszul erzi magat a boreben ami nem csoda

 

Mar alig varom, hogy jo legyen a terded, elore el tudom kepzelni, milyen boldog leszel es ugy fogsz vigyorogni itt a forumon, mint a vadalma :-) 

 

Nyomatom ezt a fekete csalan kremet.. Ugy erzem, nekem a richtofit jobb volt

Most ezt elhasznalom, utana megint richtofit, hatha erzekelheto lesz jobban melyiknak tunik jobbnak a hatasa

 

Chopper, majd irj, mi van terdeddel, jo volt pihentetni egy kicsit? Nem hangzott jol, hogy valami elmozdulast ereztel azzal mi van, hm?

 

 

Előzmény: _chillout_ (2995)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2996

Le a kalappal Ő az egyik  legsegítőkészebb közülünk!!!!Elengedem neki a jutalékom az tuti!!

Előzmény: _chillout_ (2995)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2995

Arzén, tök tuti oldalakat találtál! Miért ugranánk át? Téged nem érint a hülye meniszkusz-hisztim, mégis segítesz :-)

Előzmény: Arzeen03 (2993)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2994

 Nagyon örülök neki,hogy rávettelek ,hogy T.A-val vizsgáltasd ki magad.Sajnos kevés az időm mert vagyok a futóbolondok fórumán is,ahol szintén "ekkora" népszerűségnek örvendek.Meg aztán azért is vagyok elfoglalt,hogy a gyenge futásom javítsam,hogy ne égesselek titeket ,a  futóversenyen.

Előzmény: Arzeen03 (2986)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2993

bocs, beillesztem, legfeljebb átlépitek, külföldi oldalakon töménytelen a jobbnál jobb információ, ez is egy érdekes cikk, már amennyit én megértek belőle :)

 

http://www.kneeguru.co.uk/KNEEnotes/courses/arthrofibrosis-rehab-tutorials-dirk-kokmeyer-pt-scs-comt/principles-arthrofibrosis

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2992

akkor már ezért is érdemes volt hazajönni :)

 

itt találtam egy csomó érdekes dolgot, kár, hogy nem tudok angolul, a google forditó meg nem olyan fényesen pontos :)

 

akit érdekel esetleg az nézze meg, térdes dolgok, tuti egy jó oldal 

 

http://arthrofibrosis.com/articles/

Előzmény: _chillout_ (2991)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2991

Ja, hogy a 14-es az valojaban 13-as, csak 14-esnek latszik? A 15-os pedig a 14-es? A 19-es pedig a 18-as? Akkor a 13-as valojaban egy feregluk es tenyleg jobb, hogy nem latszik ;-)

Igen, tegnap visszajottunk. Az itteni kontroll majd jovo hetfon lesz, akkor tudom meg (jo esetben) a mutet idopontjat. Nem artana, mert dec vegen vege a projektnek, amin dolgozom es nem akarok az uj helyen korhazzal inditani...

Otthon isssteni volt, az ido is szuper volt, ettem sztrapacskat es csirkepaprikast :-)))

Előzmény: Arzeen03 (2990)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2990

De van csak mas a szamozasa :-). Hazamentel? Tudod mikor lesz a muteted? Milyen volt itthon? :-) 

Előzmény: _chillout_ (2989)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2989

Apropó babona: pont tegnap vettem észre, hogy a repülőn nem volt 13. sor. Eddig ez fel sem tűnt, mert mindig előre ültünk, de most egész hátul voltunk és tényleg, nincs 13. sor, annyira vicces :-))

Előzmény: Arzeen03 (2987)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2988

igen... de melyik lábbal kelsz fel?Ez sem mindegy ,és már kelet felé kell nyitni 

Előzmény: Arzeen03 (2987)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2987

Nem lehet baj, mivel nem vagyok babonas, mert aki minden reggel fel hatkor kel es csinal harom labemelest nyugat fele mint en, azt nem erheti balszerencse.

 

Ugyhogy ennyit a pokol mizeriarol.

/piszkos fredben volt valami ilyesmi aki ismeri :-) 

Előzmény: pom-pom57 (2984)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2986

Pompom! Tudjuk, hogy a szaraz es rideg kulsod es modorod mogott van egy kis segitokeszseg es joindulat is benned az allando penzhajhaszasi maniad mellett!

Ezt ne szegyelld, engedd szabadjara az erzelmeidet pompom! 

Mi igy is kedvelunk teged, attol fuggetlenul, hogy gyengen megy neked a futas...

Nezz be tobbet a forumra. :-) 

 

 

Előzmény: pom-pom57 (2984)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2985

Loriana, neked ezek az ujabb mutetek utani ismet bemozgatasai a labadnak, terdednek, nem fajtak?

elarulhatnal egy ket trukkot, vagy tapasztalatot, amirol meg nem beszeltel ezzel kapcsolatban

pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2984


"De az orvosnak orulok es koszonom pompomnak, a jelenlegi a legjobb ut amin tovabb lehet menni" 

 

Csak vigyázz mert a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.

Előzmény: Arzeen03 (2978)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2983

Én elhiszem.Bár lehet Te is káromkodtál és ezért küldtek haza még aznap.

Előzmény: L0riana (2969)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2982

Szia Arzeen03!!

 

Köszi a válaszodat!Ma pihenés van!Oké,majd tornázok reggelente ahogyan irod!

Lábujj attrakció:augusztus első hetében volt.Azóta is fáj mind a 4 a nagy ujj az nem.Azt fogta csokorba az intenzives nővérke,és reccs,és ott majd meghaltam a fájdalomtól.Azóta is fáj min.

Értem,akkor a hason fekvés még várat magára.

Vitamin,megoldom a Noni lével.Van itthon 1 bekevert üveg,és egy sima.

Gyümik:Azokat szeretem,és eszem.

 

Szép vasárnapot Neked.

Előzmény: Arzeen03 (2981)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2981

jó reggelt :)

 

azért ha van kedved, próbáld ki a reggeli tornát minden nap vagy akár csak kétnaponta, az csak 5-10 perc és biztos jót tesz a gerincednek is

 

hasra fekvés az nehéz ügy, majd ha úgy érzed már hasra tudsz feküdni, majd akkor feküdj hasra szerintem :)gyógytornász ezt úgy oldotta meg, hogy egy fejpárnát tett a térdem alá mikor hasra fekvős gyakorlat volt, de most már anélkül is megy /öt hónap után

 

mikor volt ez a lábujj akció nálad?

 

mi lenne ha ma pihentetnéd a lábad..? holnap ugyis torna, ezen a mai napon szerintem semmi nem fog múlni, lehet még jót is fog tenni neki a pihenés

 

szépen süt a nap, feküdj ki a kertbe egy nyugágyba és olvasgass, vagy csinálj valami nyugis dolgot

 

Lenkei vitamin az nagyon szélsőséges, szedtem én is évekkel ezelőtt de szerencsére nem sokáig

 

vitamin ötlet nincs, sok gyümölcsöt kell enni

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2980)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2980

Jó reggelt mindenkinek!

 

Újabb kérdésem volna,bárkihez aki válaszra méltat.Előre is köszönöm!

Első műtétem óta,nem tudok hasra feküdnifordulni.Szükséges volna,mert jól esne egy hát masszirozás.A kórházban oldalt fekve végezték,a semminél persze jóval több volt,de már úgy fáj a gerincem (is),mit nem adnék egy jó hát dögönyözésért!

 

Korházi attrocitás eredménye:műtött lábam 4 db lábujjának tönkretétele is,máig nagyon fáj mind.Elképzelésem nincs mi lelte őket,azon az omiózus átkötözésen kivűl,mikor 1 intenzives nővér ezen lábujjaknál fogva,reccsenve emelte fel lábam..

 

Cipőben nagyon fáj mai napig is!!

 

Arzeen03!Valami a tárházadból esetleg erre is adódna,ha más nem irna??

 

Megint pocsék éjjelem volt.Lábam lelappadt.Wc-n kivül nem óhajtok mászkálni ma.Ilyenkor lehet szerintetek picit hajlitógépezni?Tegnap már kihagytam.

Nem tudom.Holnap vezetés,és torna..

 

Némi Nonival feltöltöm vitamin raktáraimat,mert nekem fontos,vasat ne nagyon kapjon a májam.Lenkei vitamin jó volna,de nekem sok a vas benne jelenleg.

Vagy valakinek volna vitamin ötlete,ami többféle,de vassal nincs tele?Köszönöm szépen!Szép vasárnapot nektek!!

_chillout_ Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2979

Még jóhogy :-))

Előzmény: Arzeen03 (2975)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2978

Koszonom, ez csak biztato szoveg :-) 

Nem lesz :-) 

De az orvosnak orulok es koszonom pompomnak, a jelenlegi a legjobb ut amin tovabb lehet menni

 

Olvastam itt ott, minden felet, anterdserules nagyon makacs is tud lenni sajnos

Par nap es kiderul, mi van nalad is, remeljuk csak kis tuleroltetes 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2977)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2977

Köszönöm válaszod!

 

Lehet igazad van,én is gondolkodtam a labda gyakorlat is lehet az oka akár.

Most már van jó diagnózisod,és helyre lesz téve a lábad!Én hiszek benne!!Nagyon jónak tünik az az orvos!

 

Nekem kattanás,és fura kis ugrások vannak a térdemben.érdekes.Az az ijesztő,én sem tudom,mi a normális és mi nem!Ja ha az  ember ezer műtét után már rutinos,minden jelet tud,mi miért van,nem aggódik mindenen!

 

De én,nem tudom sajnos.

Új fájdalmak meg plussz aggasztanak,pihenek holnap is,aztán meglátom mi lesz.

Jó éjt,bár irod dolgozol,akkor teljen jól és hamar el a munkaidőd.

megpróbálok pihenni,nagy volt a házban a felfordulás.

 

Előzmény: Arzeen03 (2976)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2976

Hat lehet ez a labda gyakorlat betett egy kicsit? Combban izomlazra tippelek!

Felelmetes lehet ez a gyakorlat en ra se mernek ulni, mi van ha kidurran a labda

Sokkal lightosabb gyakorlatok is vannak a hajlitasra ez nekem nagyon ijeszto

Bar feletek tape helyett macskat hasznalnak. :-). Bocs a viccert. :-) 

 

Vezetes, korhazbol mutet utan mar en vezettem haza, bemasztam a kocsiba, labam fajdalmasan kezemmel beigazgattam es go

Jarokeret hatso ulesre, begyakorolt kozdulatok

Dehogynem fajt, mint az allat, hol jobban hol kevesbe, de ugy voltam vele legalabb nyustolom

 

Nekem ot honap utan sincs terdem kinyulva teljesen, 5-10 fok meg van benne ezert is santitok sajnos

 

Nehez a terdem, meg mintha ki lenne tomkodve ezt erzem

De legalabb nem faj, de egyre jobban ropog, hallgatni is rossz

Előzmény: Chopper63 (2973)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2975

Chilli, ha majd meggyogyulsz, neha meg majd benezel es tartod a lelket bennunk egy kicsit? :-) 

Legyszi :-) 

Előzmény: _chillout_ (2974)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2974

Érzékenyebb azóta lényegesen, és kicsit rozsdásabb, meg dagadósabb. De ugyanúgy mozog, talán 5 fokot ha visszaesett.

Nem én vagyok a színváltós csaj az xmen-ből :-))

Előzmény: Arzeen03 (2970)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2973

De jó hogy irtál.

 

Agyalok ezerrel.Nagy fájdalmakkal értem az este haza.Nem,nincs meleg vizes fürdő ilyenkor,csak langyos volt!Tudom,attól begyulladhatnak dolgok!Cső hely,seb akármi!Ezekre nagyon figyelek!

Nagyon rémitő,új fájdalmak most ezek.Mindég piros a sebem pl torna után,és a nap végére.De reggelre elmúlik a krémektől.Ha napközben is bekenem,elmúlik tőle!

 

Ma semmi oka nem volt igy reagáljon szegény lábam! Viszont,ha a lábfejem mozgattam előbb,csak fáj,a medencénél.Hu..eléggé szerencsétlen szerkezet vagyok!

 

Én soha nem is kaphattam vérhigitót.(Vérzékeny vagyok!)Tudod:A természetre biztak!

 

Labda gyakorlat volt,és az az idióta egyenes háttal ülés a labdán,lábak 90 fokban hajtva,lent,talp..stb!De nem ment,csak picit a műtött lábbal.Akkor feszülhetett volna meg valami?Nagyon fájt a combom!Új dolog volt.

 

Alapból nagy fájdalmakkal is keltem,igy is aludtam-volna!Ha tudtam volna aludni!

Semmit nem mond a gyógytorni.Pedig mindég szólok neki ha valami gond van.

 

De jó,nem használod a botot.Könnyen kezdtél el vezetni?Nem voltak fájdalmaid a térdedben?Mondd,mi a teljes nyújtás?Hány fok?Minuszban gondolom.Nekem a -5 fok megy, a gépen ez van alapból beállitva.

 

Érdekes amit irsz:tele lenne rongyokkal,meg mintha lenne benne egy kis ólom,de ennyi.

 

Nem semmi  párositás.

 

Remélem hamar célba fogsz a jó orvossal érni most már.Hamar megfogsz gyógyulni!!

Előzmény: Arzeen03 (2972)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2972

A fenebe

Pedig mostanaban minden olyan biztatonak tunt

Fejtegessuk egy kicsit, mi elozte ezt meg? Egy uj gyakorlat? Rossz mozdulat, tobb igenybevetel? 

Alvadasgatlo kell meg neked? Esetleg seb kornyekemnem pirosodik picit? Gyulladas? 

Remelhetoleg pihenteted, jeget szoktal ra tenni? Ha nem, probald ki!

Gyogytornasz mit mond? De lehet csak tul lett terhelve!

Szerintem a meleg viz nem tesz jot a terdednek, kerdezz utana, begyulladhat tole

 

Motorozas lesz! Jovo tavasszal, addig meg a hidegben minek?

 

Labam koszi nem akarom elszolni, mondhatni eddigi legjobb allapotban van

Botot egyaltalan nem hasznalom, kocsi csomagtartoba van bedobva

Terdem olyan, mintha tele lenne tomve rongyokkal, meg mintha lenne benne egy kis olom, de ennyi

TA azt mondta, most a legfontosabb a teljes nyujtas elerese mielobb, ezen vagyok

 

Eppen ejszakazok, nincs nalam film, netezgetek

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2971)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2971

Szia!

 

Köszi kérdésed.Nagyon pocsékul vagyok mindenestől.A lábam,mint 1 elefánté reggel óta.Ma nem tornáztam,semmi,nem is lehetett volna,majd szétszakad a lábam.Ez mind semmi.Pár órája a bal lábam a műtött,olyan nyilallások vannak a medencém táján,majd elájulok.Valami idegszál lehet.Mozgásra de a semmiből is jön.Hogy ez a lábammal összefüggésben van-e,vagy ujabb szuvenir,fogalmam nincs.

Sebem majd szétszakad,térdem nagyon fáj,nyilall benne valami,én már nem értek semmit.

Vagy valami leépülőágazatban vagyok,aztán jön a felszálló?Hm,max ha fenékbe billentenek.

 

 

Ház áttakaritva segitségekkel,macskaszar,és macska pisi mentes a ház végre!!

Felemelő érzés!

 

Még jó hogy ma sehova nem kellett menjek,nem is birtam volna.

Nekem is vannak élményeim,sport némi,és gyógyszer kisérleti alanyként is.

Nagyon nem vagyok lemaradva igy tőletek.

 

Motorozás..Hát lehet búcsút vehetek tőle.Örülhetek,ha kocsit fogok tudni majd normálisabban vezetni.Már úgy vagyok vele,azt sem bánom,csak egy féle járművel boldoguljak,mert létfeltétel számomra.

Nagyon sajnálom pedig,de szeretném.

 

Te hogy vagy Arzeen03??Lábad,most éppen?

Chilli hogy van a lábad???

 

Előzmény: Arzeen03 (2967)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2970

Ne feltsd te annyira a gyogyszergyarakat :-) 

Labid nem faj a fenykepezos akcio ota?

Nem te vagy az a szinvaltos csaj az xmen bol veletlenul?

Előzmény: _chillout_ (2968)
L0riana Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2969

Felőlem vitatkozhatsz, de ez tény.

Amit leírtam, azt TA csinálta, TB-re, nem magánkórházban, csak egy felújított SZTK-ban, ahol nappali kórház van. Ha nem hiszed, kérdezd meg.

Csak jó kondiban lévő, felelősségteljes, egészséges betegnél vállalják, nem véletlenül.

Nekem semmi bajom nem volt egy minimális kótyagosságot leszámítva, 10 körül toltak be, és 4-kor otthon voltam.

Előzmény: pom-pom57 (2966)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2968

Hehe, az élő legenda :-) Én egyszer (többször is) benne voltam egy klinikai kísérletben és egy teljesen váratlan és nagyon durva mellékhatás jött ki rajtam, ami miatt azonnal abba kellett hagynom a kísérleti gyógyszert. 10 év múlva, egy másik kísérletben tudtam meg, hogy anno énmiattam az egész kísérletet leállították. Persze a doki nem tudta, hogy én voltam az, csak a mellékhatást említette, hogy egyvalakinél kijött, ezért azonnal elkaszálták az egészet. Remélhetőleg a gyógyszergyár nem ment csődbe ;-))))

Előzmény: Arzeen03 (2959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!